enpert SCHOEMAKER Uitnodiging voor een fantastische videocamerashow 45.00 Zomerschoon Soest overweldigend succes een fascinerende video/camerashow Kinderen Soest-Zuid in actie voor veiliger verkeer en speelruimte 'SpoedEisende hulp' Molendael wordt verbouwd - iijE. van Oest Kijk op Pagina 20 SUBARU Meningen van lezers Leg de mooiste momenten vast op video PAGINA 7 Ontroerende belastingzaak Op zoek naar ons voorgeslacht (2) Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant PAGINA 6 WOENSDAG 2 JUNI 1999 SOESTER COURANT 1 ACTUEEL t i/esterveld celaardij! O. B. S. 'De Klimopmaakt symboliserend kunstwerk Vals zetduiveltje Brochure 'Zwemmen in open water' iuisweb.nl Dinsdagavond 22 juni van 19.30 tot 22.00 uur houden wij i.s.m. JVC Nederland Patiënten chirurgie naar Dagziekenhuis Soest Tiende Nationale Straatspeeldag op 9 juni ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN srging, schuur lustige en ruim opge- p. 234 m2. m2 met zicht op tuin, ners, doucheruimte en Leg de mooiste momenten vast op video. Schoemaker heeft voor u de videocamera die het best bij u past. De nieuwste digitale camera's staan bij ons demonstratieklaar. Maak kennis met deze ongelooflijke St- 035 -601 21 42 Welke hypotheekspecialist versterkt Wilhelm, Hop Partners? Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS Middehv jkstraat 40-42, Soest, Tet 035 - 60142 89 V Wilhelm. Hop Purtners JA, ik/wij kom(en) naar de JVC-videoshow. oy Naam:dhr/mevr. Adres: PC/Plaats: Telefoonno.: Aantal pers.: BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TEL. 035-6010344 Het was weer bingo dezer dagen! Geloofd zij de gemeente Soest, die ons extreem heeft aangeslagen, omdat dat naar haar mening moest. Kijk, de begroting is niet sluitend: doch daar waar onze vroedschap troont, vindt men een "uitweg", die ons stuitend, gemeentelijke onmacht toont. Men schrijft de burgers onomwonden: "De rijksuitkering wordt gekort, vandaar dus dat op goede gronden, de OZB vermeerderd wordt". En dat dan ook nog niet zo'n beetje, welnee, pats boem, dertig procent; het leven kan zo mooi zijn, weet je, doch o wee als je Soester bent. Want om een kastekort te dekken, wordt van ons Soesters nu gevraagd, de broekriem strakker aan te trekken, dat is voorwaar toch godgeklaagd! Tot hen die van pensioenen leven, of loon, vaak niet geïndexeerd, roept Holle Bolle Gijs nu even: "Sorry, datu wordt gedupeerd!" Ik roep: "Laat Gijs zich toch beperken, geen drempels strooien op mijn pad, stalen staketten, zuilen, zerken, door zotten hersenloos beklad. Laat zijn gemodder u beroeren, bezitters van onroerend goed; laat u niet naar zijn stembus voeren....: laat Gijs maar leren hoe het moet!" Kond Ie Bisck In de Soester Courant van 19 mei schrijft uw medewerker T.D. een aardig inleidend artikel over de boeiende hob by van het speuren naar voorouders. Daar een enkel gegeven daarin ondui delijk of onvolledig is, wil ik dat gaarne rechtzetten. Naast enkele regionale en instellingsge bonden verenigingen op het gebied van genealogie is de enige landelijke de Nederlandse Genealogische (niet: Geologische) Vereniging met inder daad het adres Postbus 976, 1000 AZ Amsterdam. Deze telt 11.500 leden, waarvan in het midden van het land al leen al 1600. Die zijn georganiseerd in 31 regionale afdelingen plus in afdelin gen voor computergenealogie, fami- Iie(naam)organisaties en heraldiek. De Computerdienst van de NGV is enke le jaren geleden opgegaan in de Afde ling Computergenealogie NGV met als huidig adres Postbus 2544, 2940 AA Lekkerkerk. De vereniging beschikt in Naarden voor leden over een documentatiecentrum met diverse belangrijke collecties waar in iedere beginnende of gevorderde fa miliespeurder veel van zijn gading over hem interesserende families kan vin den. Het heet Verenigingscentrum NGV, is gevestigd aan het Adr. Dorts- manplein 3a in Naarden en toeganke lijk voor leden of hen die het willen .worden. Wie geen lid is kan dat wor den na een rondleiding door het cen trum. Men kan er op zaterdagen van 11.00-16.00 uur terecht, maar ook op donderdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. Er wordt niet overwogen een afdeling in Soest te formeren, zoals in Soest bij geruchte te vernemen valt, want er is al een afdeling in Amersfoort en omge ving (adres: Merwedestraat 48, 3812 HM Amersfoort - mevr. Sickmann, tel. 033-4611474). Als enkele hindernis sen genomen kunnen worden, is het mogelijk dat het Documentatiecentrum naar Soest komt, inderdaad naar het gebouw van de Openbare Bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. G.J. Bothof, Directeur Verenigingscentrum NGV. voor al uw binnen- en buiten schilderwerk Telefoon F/V 035-601 2990 trouwde adres in ramen 1950,- 48 43 of 06-51263231. (www.huisweb.nl), ning. Met dagelijkse i in de schijnwerpers n succesvolle verkoop! 51. In de Soester Courant van vorige week is - in de aankondiging van het concert van 30 mei - cantor/organist Tjalling Roosjen omschreven als de "valse" in plaats van de "vaste" bespeler van het Nijsse-orgel in de Open Hof. Er moet hier sprake zijn geweest van een ver schrijving die uitsluitend te wijten kan zijn aan de verderfelijke invloed van het alom gevreesde zetduiveltje. Van enige valsheid in de persoon van Tjalling Roosjen of in zijn spel is ons nimmer iets gebleken. Onze excuses voor dit betreurenswaardige geval van valsheid in geschrifte. Redactie Zwemmen in open water is in de pro vincie Utrecht op veel plaatsen goed mogelijk. Maar niet overal. Op sommi ge plaatsen is het water niet schoon genoeg en kan het ongezond zijn om te gaan zwemmen. Op andere plaatsen is het zwemmen levensgevaarlijk, bijvoor beeld omdat een druk bevaren vaargeul vlak langs de stranden loopt. In de provinciale brochure "Zwemmen in Open Water 1999" staat waar men veilig kan zwemmen. De provincie con troleert op deze zwemplaatsen de kwaliteit en de veiligheid. De brochure geeft onder meer de helderheid van het water aan, de waterdiepte, de afbake ning, of er een zandstrand is, EHBO, toiletten, douches en parkeerplaatsen. De brochure is gratis af te halen in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis). JVC video-instructeurs demonstreren u het allernieuwste op videogebied: digitaal filmen/fotograferen (o.a. JVC GROVL9600 camera van het jaar!) (S)-VHS en VHS-C montagemogelijkheden tips- en praktijkvoorbeelden video-accessoires Op deze avond speciale show-acties. Alles onder het genot van een hapje/drankje. Verzeker u van een zitplaats en stuur de bon op: Onder de inzenders/bezoekers verloten wij een JVC stereo-microset!!! Vlaai De dag voor de volwassenen van de bewonerscommissie Wiardi Beekman- straat zal zeker goed begonnen zijn. Zij kregen vantevoren vlaai aangeboden van Achtgoed Wonen en Bouwen. De heer J. Koolstra, vestigingsmanager Soest van Achtgoed, overhandigde hun de taart. Daarna konden de bewo ners ijverig aan de slag met mos weg halen en de opgangen naar de portie ken en containers schoonmaken. Acht goed wilde met hun aanwezigheid laten zien dat het belangrijk is om bewoners meer bij hun wijk te betrekken. Klimop Helemaal bijzonder was wat basis school 'De Klimop' deed. Zij gebruik ten Zomerschoon als aanleiding om meteen maar het schoolplein op te fris sen. Naast het schoonmaken van de buurt - heftig bezemen en vuil prikken- werden er ook hinkelpaden, een dam bord en het spel twister op het plein geschilderd. De kinderen konden zich niet inhouden om al gebruik te maken van de nieuwe speeltjes en gingen, on danks uitdrukkelijk verbod, toch maar alvast hinkelen. Maar dat was nog niet alles. Met behulp van sponsors werd de tuin opnieuw beplant met voor ruim driehonderd gulden aan planten. Ook werd er een basketbalnet opgehangen. Toen de kinderen dit doorkregen was de waardering groot. "Yes, yes", "gaaf" en "cool" waren de veelgehoor de kreten. Zonder de hulp van ouders was dit nooit mogelijk gemaakt. Een vader schilderde het dambord, een moeder twister. Een andere ouder boorde de gaten in de muur en hing het basketb alnet op. Weer een ander zorgde voor plaatsing van de planten in de tuin. Kunstwerk Samen met leerlingen van de Kunsta cademie werd er ook nog eens een kunstwerk gemaakt. Voor een muur "Zomerschotters" rondom buurthuis "De Praatpaal" houden een vrolijke pauze. Foto: Goos van der Wilt JVC dubbele garage, Ie tuin met terrassen, di- 'end vrij uitzicht en opti- ïand. Grondopp. 745 m2. ling: fraaie, Z-vormige li- i2, moderne open keuken bijkeuken, toilet en hal. i, badkamer en overloop. i substantiële vergroting tig souterrain ontworpen nal. Bijzonderheden: c.v.- /erwarming. De staat van lag een groot kleed met daarop veel verfpotjes. Nieuwsgierige kinderen zwerfden eromheen. "Oooh" en "mooi hè" gaven er blijk van dat het mooi gevonden werd. Naast leerlingen van de Kunstacademie, mochten om de beurt leerlingen van alle groepen even meeschilderen. Af en toe liepen de kunstacademici even iets naar ach teren om het resultaat te bekijken. "De muurschildering heeft ook nog een betekenis", vertelde Marijke Kemp-Tomassen, directrice van 'De Klimop'. "We willen overkomen naar buiten als een school die voor iedereen is en dat zijn we ook. Onderaan zijn verschillende kinderen getekend, met verschillende huidskleuren. Van die kinderen loopt een soort weggetje naar een wereldbol, vol met mensen. Dat moet symboliseren dat de wereld voor iedereen is. En verder zijn er om de rand klimopblaadjes geschilderd, maar dat is begrijpelijk." "De Klimop" is voor iedereen is de be tekenis van deze muurschildering. De actie Zomerschoon in Soest is een enorm succes geworden. Ruim 1400 schoolkinderen èn, voor het eerst, 100 volwassenen veegden ijve rig, schraapten onkruid uit de straat tegels en uit de plantsoenen en haal den zwerfvuil weg. De kinderen deden het op vrijdag, de volwassenen op za terdag. Eén ding kan geconcludeerd worden: Soest is weer een stuk scho ner. Zo ook op basisschool 'de Achtbaan'. De jonge kinderen, vrolijk schreeu wend, begonnen hier het schoolplein met bezems van het rijkelijk aanwezig zand te ontdoen en het terug in de zandbak te gooien. "Kijk eens juffrouw hoeveel ik heb gevonden", zei een kind trots tegen de juffrouw. Hij had een handje vuil, papier en plastic, in zijn hand. "Doe maar in de prullenbak", zei de juffrouw terug. Niet iedereen vond het vuil zo leuk. Eén kind pakte met een vies gezicht ook wat vuil op en de poneerde het daarna met een nog vie zer gezicht in een vuilniszak. Maar ach, het resultaat was er. Enkele uren later was er al aardig veel zand terug in de zandbak. Helemaal weg was het na tuurlijk niet, dat is bijna onmogelijk, maar het zag er wel een stuk beter uit, voor zolang het duurt. /eteringstraat j ante, zeer grote aangelegde tuin. Woon- 0 m2! Zelfstandige inwo- iuis met eigen entree/hal ele bijzonderheden: twee ierkante meter, twee luxe totaal zes slaapkamers, islag) met een totaal op- iject met verrassend veel gelegen en in de omge- 3n). Door een grotere toename van pa tiënten dan verwacht, is het noodza kelijk dat medisch centrum Molen dael de afdeling SpoedEisende Hulp ruimer opzet. De verbouwing die hiervoor nodig is, vindt plaats van vrijdag 4 juni tot en met vrijdag 18 juni. Tijdens de verbouwing is de SpoedEi sende Hulp gewoon 24 uur per dag, 7 dagen per week open. Patiënten uit Baarn die een afspraak hebben op de poli chirurgie met de specialisten K.A. Koop, K. Schenk of M.S. Verweij, wor den in deze periode behandeld in het Dagziekenhuis in Soest. Ij$ de ver- en nieuwbouw in 1996 is de afdeling SpoedEisende Hulp (SEH) ruim opgezet met nieuwe (bewakings apparatuur. 24 Uur per dag, 7 dagen per week is er een arts(-assistent) en een verpleegkundige aanwezig. De di rectie is er toentertijd vanuit gegaan dat ongeveer 5.000 patiënten per jaar deze afdeling zouden bezoeken. In de prak tijk blijkt dat dit aantal zo'n 50% hoger is. Op dit moment worden er per maand ongeveer 650 a 700 patiënten behan deld op de SpoedEisende Hulp. Daar om heeft de directie besloten de afde ling te verbouwen, zodat er in de toe komst nog meer spoedpatiënten in hun "eigen" ziekenhuis behandeld kunnen worden. diepe garage N.S.-stationnetje en het 'rain: hal, garage, berg- net open haard en par- i entree/hal. 1e verd: 3 et en overloop. 2e verd: erloop. ind veel ruimte, 1935, staat garant voor uis. Indeling: B.g.: Living kamer, 2 luxe keukens, oilet en hal. 1e verd.: 3 op. 2e verd.: vaste trap geleden is het woonhuis /led en verbouwd. Bewonersvereniging Soest-Zuid orga niseert met medewerking van zo'n zestig vrijwilligers op woensdag 9 juni a.s. voor de tweede maal een straatspeeldag. Dit keer is gekozen voor een gedeelte van de Hildebrand- laan, het stuk tussen de P.C. Hooft- laan en de Bartolottilaan. Ouders en kinderen sluiten dit gedeelte van de straat dan voor één middag af om het tijdelijk als speelterrein te gebruiken. In totaal worden er zo'n twaalf straat- spelen georganiseerd, waaronder een mini-autorace, een fietshindernisbaan, een springkussen en een spel met skel ters. Eetvilla Van den Brink organiseert (gratis) een kinderbarbecue en de C1000 stelt koffie, ijsthee, limonade en koekjes ter beschikking. De ABN/ AMRO-bank bouwt een heuse Ajax- voetbalwand op. Ook kunnen de kin deren zich gratis laten schminken. Landelijk is het de tiende keer dat de Stichting Kinderen Voorrang de Natio nale Straatspeeldag organiseert. Ouders en kinderen sluiten in het hele land meer dan 1500 straten af. De ver wachting is dat landelijk meer dan 150.000 kinderen meedoen. De Straatspeeldag, die de Bewonersvere niging twee jaar geleden in Soest-Zuid organiseerde, was een groot succes, meer dan 400 kinderen namen aan dit speelfestijn deel. Net als de Bewoners vereniging vraagt ook de Stichting Kin deren Voorrang aandacht voor spelen de kinderen, waarvoor door het opruk kende autoverkeer steeds minder ruim te komt. De Straatspeeldag in Soest-Zuid zal om 13.30 uur op ludieke wijze worden geopend door vertegenwoordigers van het College van Burgemeester en Wet houders van de gemeente Soest. De politie zal hierbij aanwezig zijn met een motoragent. Voor ouders bestaat dan ook de mogelijkheid hun kind(eren) met de motoragent te fotograferen. De verwachting is dat de Straatspeeldag rond half vijf zal worden afgesloten. De Straatspeeldag in Soest-Zuid wordt mede mogelijk gemaakt door de volgende spon sors: ABN/AMRO-bank Soest-Zuid, Wild schut Optiek, Ben de Bruin Rijwielspecia list, Klashorst Meesterslagers, Voet Bomen- beheer, BMU, Schoonderbeek+Emmen Advocaten, Eric Ten Have, Korlaar Recy cling, Hapé Electric, Provak Ceelen, Make laars en Assurantiekantoor Deelen, FMT, Ellemijn Kidswear, Eetvilla Van Den Brink, C1000, Van Oosten Fotoservice, De Kaas specialist, Ton Uijland radio en TV-service. U BENT OOK MN HARTE WELKOM 0.00 TOT 14.00 UUR kapstok Liset blank staal/beuken 40 cm Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum

Soester Courant | 1999 | | pagina 7