Concert Quintessens in Oude Kerk in woord e ^ogteroi aruóKXK Bellen vanaf f 0,25 Schatten in Goois Museum VASTE BEZORGERS Dierenportretten in Groeneveld Vogeldag op Sterrenberg niet druk bezocht Kampioenen bij Bridge Club WOENSDAG 9 JUNI 1999 Primafoon De kracht van de reclame ligt in de herhaling Tweemaal inbraak bij groothandel Computers weg Gevraagd in Soest voor de Aanmelden; tel. 60141 52 Zaterdagmiddag om 16.00 uur SOESTER COURANT 1 CULTUUR WEL2IJNÏ PAGINA 11WOFNSDAG 9 JUNI 1 'Milenniumboek' Back to the roots: oldschool jamsession5 JQ0 jaSH* Harde techno in op 123BAM de bestede lekken Fietsster gewond Autokraak i' Randstad sponsort Wilhelmina Kinder ziekenhuis Utrecht Wie vergelijkt leest de Soester Coürant Informatiemiddag voor (aankomende) secretaressen Winnaars in lijnen gehuldigd 'Love is the Devil' IVN-wandeling 'Sp in het landschap' Mischa Mengelberg Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 per minuut HiPrePay pakket met Pocketline Swing bellen zonder abonnement In heel Nederland f 90,- beltegoed Pakketprijs nu 1199,- Brinkstraat 9b Baarn Emiclaerhof 376 Amerefoort-nrd Tot en met 12 september zijn in het Goois Museum schatten te zien. De tentoonstelling "Schatten onder de Schotel" laat archeologische vond sten zien waarvan het grootste gedeel te met een metaaldetector gedaan is. In de meeste archeologische collecties van particulieren en musea nemen me talen objecten een vaste plaats in. Sinds enkele tientallen jaren is aan die collec ties veel materiaal toegevoegd dat ge vonden is met behulp van metaaldetec tors. Vooral veel amateur-archeologen hebben zich bekwaamd in het gebruik hiervan. Metaalbewerking vindt al ruim 4000 jaar lang plaats in Nederland. In het begin werd koper gebruikt, later werd koper vermengd met tin, waardoor brons ontstaat. Een van de pronkstuk ken uit de archeologische collectie van het Goois Museum is een bronzen bijl, die in 1989 gevonden is met een me taaldetector. Vanaf 700 voor Chr. wor den naast bronzen, ook ijzeren voor werpen gemaakt. De periode van 700 tot 50 voor Christus noemen we dan ook de ijzertijd. Door de hardheid is ij zer beter geschikt voor het maken van gereedschappen en wapens. Via de Romeinen komen de Nederlan ders met allerlei nieuwe voorwerpen in aanraking die vaak in metaal zijn uitge voerd, zoals sloten en sleutels, schrijf gerei, veiligheidsspelden en uitgebreid wapentuig. Er worden nu nog vrij re gelmatig Romeinse munten met een metaaldetector gevonden. In de Mid deleeuwen hebben metalen voorwer pen vaak een religieuze functie, of ze dienen als statussymbool. Door het dragen van kostbare voorwerpen van edelmetaal, meestal in de vorm van kledingaccessoires, geeft de drager blijk van grote rijkdom. Gespen, mantels pelden, broches enzovoort worden als pronkstuk gemaakt en zijn, net als te genwoordig, aan modegrillen onderhe vig. De oudste voorwerpen die op deze tentoonstelling te zien zijn dateren uit de bronstijd, de nieuwste uit het begin van deze eeuw. In het Goois Museum kan de bezoeker ook zelf schatten opspeuren met een metaaldetector.' Bij de tentoonstelling "Schatten onder de Schotel" is een ca talogus te koop. Ook kunt u een voor proefje van de expositie vinden op in ternet http:// www.creatype.demon.nl/expo/ Het Goois Museum is geopend van dinsdag t/m zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Op woensdag 9 juni houdt Bert van 't Holt van 19.30 tot 20.00 uur spreekuur in de plaatselijke bibliotheek. Van 't Holt (tel. 351448) is raadslid voor Ge meentebelangen Groen Soest. Bij een groothandelsbedrijf aan de Amersfoortsestraat is vorige week tweemaal ingebroken. Bij de eerste in braak werd een geldkistje met enkele duizenden guldens weggenomen. Drie nachten later was het opnieuw raak. Er werd een ruit ingegooid, maar omdat het alarm afging nam de dader de be nen zonder buit. Aangifte deed een 29-jarige inwoner van Soesterberg. Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Batenburgweg zijn vorige week en kele computers buitgemaakt. De tota le waarde was ca. 6000 gulden. Aangif te deed een 31-jarige inwoonster van Hilversum. Vrijdag 11 juni Waar Shock-inn een jaar geleden mt, gestopt is, is ze niet vergeten. Op vrij dag 11 juni brengt ze een ode aan i "goede" ouwe tijd met een Oldschoo] jamsession (i.s.m. Artisoos). Der avond zal natuurlijk weer bol staan de muziek, dit keer gemaakt doot ied die meent zijn muzikale vakmanschi te moeten tonen. Verder zal een hui dj de mogelijke gaten met gepaste t nen opvullen en hij zal aan het eind zijn plaatjes niet stil laten liggen, om, een moment van bezinning in voor Shock-inn turbulente tijden, to van de avond: "Stilte voor storm". Aanvang: 21.00 uur. Entree: f (leden muzikanten gratis). Op 25 juni zal Soest zijn eerste technoparty beleven. Deze editie van de befaamde 123BAM: night full of... zal voor de vele kers een nacht van harde len in de chillout en een lekker je of hapje worden. Shock-inn is ook trots om de volgende artiest party welkom te mogen heten. Dj Mau, de uit Amersfoort dj, heeft in het verleden met zijn no gerichte Nightflights een heuse un- dergroundstatus opgebouwd. Aan hem is de eer om de BAM te openen. Rond middernacht is het tijd voor de beste live technoact van Nederland: Humaj Beings. Met hun Trip/techno vormen zij al jaren een begrip in de Nederland se housescene. Om ongeveer 01:00 komt Neerland; Techno-dj numero uno, dj Angelo, zijc uit de Roxy en Club Risk wel bekende technogrooves over het 123BAM pu bliek uitstorten. De afsluiter van de 123BAMÜ: the special open air edi- tion, is de altijd knallende en beuken de dj Spider Willem. Met zijn Hard- house zal hij Soest voor eeuwig uit zijn slaap halen. Omdat de voorverkoop al is gestart en de namen er niet om liegen zijn er a! veel kaartjes over de verschillende toonbanken gegaan. Ben jij degene die dit feest wel wil meemaken maar noe geen kaartje heeft, haast je dan een van de volgende adressen, o.a. Musicstore en Pandoi box in Soest, de VVV in Soest Baarn, en natuurlijk op tussen 14:30 en 18:00 uur hoek. Hier kun je voor fl. 25,= (ex fee) je kaartje bemachtigen. Doe het snel want aan de deur kosten dezelfde kaartjes fl. 30,=. Hoe Soest en Soesterberg verai den in de 20e eeuw is vastgele een uniek boek waarvan de 28( eerder in boekvorm verschenen f en bijbehorende teksten zijn v meld en geschreven door Henk en Joop Piekema. Gerangschil decennium tonen ze de ontwikJ van onze dorpen van overwc agrarische gemeenschappen I dynamische plaatsen die we ni De exclusieve verkoop van dit b handen van boekhandel Van d Soest en het Museum Oud BANKETBAKKEF Soesterbergsestraat 53, Soe Telefoon 035-6012050 Op zaterdag 12 juni om 16.00 uur zal het ensemble Quintessens een concert geven met vocale en instru mentale muziek in de Oude Kerk. De toegang is gratis en het concert duurt ongeveer één uur. Quintessens, opgericht in 1992, is een semi-professioneel ensemble dat be staat uit 5 zangers. Zij begeleiden zich zelf waar de muziek dat vraagt op ba- 'rokfagot en clavecimbel, en brengen ook puur-instrumentale muziek voor 'deze instrumenten. De leden van het ensemble zijn Ingrid Wage (sopraan en clavecimbel), Lida Wels (alt), Rens Bij- ma (tenor en clavecimbel), Arie Hor dijk (bariton en barokfagot) en Kees Deij (bas). Zij hebben allen vroeger ge zongen in het koor van de Nederland se Bachvereniging, dat o.a. de jaarlijk se uitvoeringen van de Matthaeus Pas sion in Naarden verzorgt. Het repertoire bestaat voornamelijk uit vijfstemminge vocale muziek, zowel geestelijk als wereldlijk, uit Renaissan ce en Vroeg-Barok. We treffen hier muziek aan van componisten als Mön- teverdi, Sweelinck, Tallis, Morley, Byrd en Purcell. Quitessens heeft reeds met veel succes concerten gegeven in Oos terbeek, Zeist, Texel, Bunnik, Doorn, Utrecht, Austerlitz, Heemskerk, Alk maar en Boskoop. Het programma in Soest is afwisselend van karakter: van uiterst droevig tot ui- Hetensemble Quintessens. terst vrolijk, van eenstemmig tot vijf stemmig, van puur vocaal tot puur in strumentaal, van kerkelijk tot wereldlijk. Het begint met muziek van Josquin des Prés, die net als veel andere muzikale Zuid-Nederlanders in de vijftiende eeuw naar Italië trok. De Soester straatnaam Van der Weydenstraat her innert aan deze grote componist. Van hem klinkt onder andere de treurzang op de dood van zijn leermeester Johan- nes Okeghem, die de laatste tijd meer bekendheid heeft gekregen door cd- opnamen van zijn "Requiem". Het programma bevat verder 1- en 5- stemmige madrigalen van de Engelse componisten Dowland, Campion, Morley en Gibbons. Van deze laatste wordt het prachtige "The Silver Swan" gezongen. Er wordt kerkelijke muziek wordt ten gehore gebracht van Thomas Tallis en van Jan Pieterszoon Sweelinck. Diens "Beati Paupers" (zaligsprekingen) zijn een schitterend voorbeeld van Neder landse renaissance-koorkunst. Als in strumentale muziek wordt o.a. een so nate van de Franse barok-componist Joseph Bodin de Boismoitier uitge voerd. Het concert wordt besloten met delen uit "The Indian Queen" van Henry Purcell. Meestal repeteert Quintessens in de consistorie van de Oude Kerk in Soest (de woonplaats van tenor Rens Bij- ma). Het beschouwt het komende con cert dan ook bijna als een thuiswed strijd. Bij de ingang krijgen de toehoor ders een programma uitgereikt, waarop ook de gezongen teksten zijn afge drukt. Op zaterdag 12 juni wordt in kasteel Groeneveld een tentoonstelling geo pend met werk van Nel van Wijngaar den. "Liever kat dan dame", schreef Annie M.G. Schmidt ooit in een ge dicht. En zo is het ook met deze kun stenares uit Gouda. Dieren tekenen en schilderen heeft haar grote voor keur. Sinds twee jaar is Nel van Wijngaarden (1952) als professioneel schilder actief. Vooral huisdieren zijn het onderwerp van haar tekeningen, pastels en olie- "Lekkere trek" van Nel van Wijn gaarden. verfschilderijen. Met zelfstudie en heel veel oefenen bereikte zij een hoog ni veau. In 1994 won zij een prijs op de Art Expo in Utrecht en daarna rolden de opdrachten binnen. Maar in de ten toonstelling in kasteel Groeneveld is ook veel "vrij werk" te zien. Werk dat niet in opdracht is gemaakt. Nel van Wijngaarden, een begaafd en veelzijdig kunstenares toont haar werk tot 6 september in Baarn. Bij een aanrijding op de Laanstraat is vorige week een 38-jarige fietsster uit Soest gewond geraakt. Ze werd aange reden door een auto, bestuurd door een 47-jarige inwoner van Huizen, toen ze linksaf de Albert Hahnweg wil de inrijden maar de auto geen voor rang verleende. Ze liep letsel op aan knie en hoofd. Op de Heideweg is vorige week een auto opengebroken van een 31-jarige Soester. Hij miste de radio, een zonne bril, enkele cd's en zijn autopapieren. De Bridge Club Soesterberg heeft na vijf series van zes wedstrijden het sei zoen, lopend van september 1998 tot en met mei 1999, afgesloten. Na veel strijd in de drie lijnen werden de winnaars op dinsdag 1 juni gehul digd. De nummers één in elke lijn ont vingen een beker. Verder waren er me dailles voor de paren die de eerste drie plaatsen bezetten. De uitslag was: A-lijn 1. Dijkhuizen en Van der Gun, 2. Dames Van de Bijl en Esseveld, 3. Lucassen tot begin mei spelend met wijlen T, Plugge. B-lijn: 1. Dames Stasse en Weijnschenk, 2. Da mes Stomp en Yperlaan, 3. Bloem en van Walsem. C-lijn: 1. Pot en Vos, 2. Echtpaar Haverkamp, 3. Dames Kamphuis en Plugge. Op 8 juni is de zomercompetitie weer gestart. Niet-leden kunnen dan mee spelen tegen betaling van een rijksdaal der per persoon. Inschrijving vanaf 19.30 uur elke dinsdagavond in de re creatiezaal van De Drie Eiken. De 'vogeldag' op Sterrenberg werd slechts door 55 mensen bezocht. Mogelijk dat de weersveranderingen met dreigende regen een rol speelden. De trouwe bezoekers waren enthou siast en onder de indruk van wat ze te zien en te horen kregen. Hoofd Plantsoenendienst van Sterren berg Arnold van der Ark is niet onte vreden over de gehouden vogeldag, al laat hij wel weten dat hij en zijn mede werkers wel meer mensen hadden ver wacht. Naast hem waren Bert, Mirjam, Remmelt en Adrie op zondag 30 mei aanwezig om de gasten rond te leiden. 'We hebben er veel werk van gemaakt en we hebben er heel wat vrije uren aan opgeofferd. Dan is het een tegenvaller maar enkele mensen op zoiets unieks afkomen. Maar laat ik duidelijk stellen, de 55 mensen die toch zijn ge komen waren enthousiast wat we hen hier konden bieden,' aldus Arnold v.d. Ark. 'We begonnen met de spreeuwen die op de schuürzolder aan het broe den zijn. De zingende heggenmus in de spar was voor velen een eerste her kenning. Daaronder viel ook het goud haantje. De winterkoning bleef on danks de drukte rustig op zijn nest on der de goot. En dan de kuiftnees in de spouw van het huis. Heel apart, want ze broeden meestal in holten van rotte bomen. Het klapstuk was het nest van de buizerd, waar je de jongen goed kon zien. Onder het nest lagen prooiresten waarop veel insecten afkwamen. Hun specialiteit zijn mollen, muizen en wor men. Uiteraard waren de kraaien luid- Randstad Uitzendbureau en Randstad Gezondheidszorg in de regio Utrecht gaan het nieuwe Wilhelmina kinder ziekenhuis (WKZ) sponsoren. Het be treft de aanleg van een speeldakterras, dat aangesloten zal zijn op één van de speelzalen. Kinderen kunnen dan in de buitenlucht spelen. In de periode van 1 juni tot 1 septem ber zendt Randstad veel vakantie krachten uit. Voor ieder uur dat die werken, geeft Randstad een dubbeltje aan het WKZ. Bovendien is aan haar relaties gevraagd hetzelfde te doen. Hoe meer vakantiekrachten er aan de ig gaan, hoe meer geld er aan het WKZ kan worden geschonken. Op ba sis van vergelijkbare eerdere acties heeft Randstad al een bedrag toege zegd van tienduizend gulden. De be doeling is dit bedrag ver te overtreffen. Randstad hoopt dat bedrijven en va kantiekrachten dit initiatief steunen en op deze manier meewerken aan de rea lisatie van het speeldakterras. ruchtig aanwezig en hoorden we de zwartkop zingen. In de kassen de soor ten mezen en het eigenwijze rood borstje dat met de borst vooruit ons zingend volgde. Voor het eerst hoorden velen de tuinfluiter, die vooral in de laan zijn gezang laat horen. Ondertus sen vertelden we ook over de vele planten en struiken met de vele soor ten kevers. De paddenpoel in hoge waterstand leverde kikkervisjes op met salamander, poelslak, posthoornslak, schrijvertjes, rugzwemmers, libellenlar ve en waterjuffers op. Toen we richting het voetbalveld omhoog klommen za gen we de fitis in de houtwal, maar ook de vlaamse gaai en dan de jubelende merels. Ondertussen werd de aandkcht gevestigd op vele planten zoals de vilt- ganzerik met zijn vijf diep getande blaadjes, ooievaarsbek, reigersbek, mottenkruid, meelbes, zandraket, ja- cobskruid, mannetjes ereprijs en teu nisbloem om zo maar een paar te noe men. Via de boerderij zagen we de glanskop en hoorden zijn 'pitsju' ge roep'. De statige houtduiven en de roe pende grote bonte specht. De kauw en de bonte vliegenvanger zingend bij zijn broedkastje met als slot de witte kwiJ1 staart. De meesten hebben op deze wij) ze nader kennis kunnen maken met di rijkdom van de natuur en dat kun je al lemaal zien en horen op het terrein van Sterrenberg', aldus de altijd enthousias te Arnold van der Ark als hij het over zijn werk en hobby heeft. Op zaterdag 12-juni houdt Randstad Uitzendbureau een open dag voor da mes die geïnteresseerd zijn in het secre- taressewerk. Tijdens deze dag kunnen belangstellenden nader kennismaken met de mogelijkheden te werken in een secretariële functie en die te combine ren met op het vak gerichte trainingen. De open dag zal bestaan uit een open gesprek waarin men een helder beeld krijgt van het vakgebied en de oplei dingsmogelijkheden. Vervolgens wordt gewezen op de Randstad Secretaresse Academie. De open dag op zaterdag 12 juni is voor iedereen en speciaal voor de schoolverlaters van havo/mbo, die in het secretaresse-vak zijn geïnte resseerd. Tussen 12.00 en 16.00 uur is men welkom op de Randstadvestiging aan de Lange Vleutstraat 1 te Utrecht. Voor meer informatie kan men bellen met Janet van Veenendaal of Manon Min, tel. 030-2337765. Om te bewijzen - als dat al nodig is - dat conservatief getrainde nieuwko mers ook in zijn voor iets moderns, het was Yuri die contact opnam met Mischa toen Radio Nederland hem een carte blanche gaf voor een plaatopna me. Yuri beschouwde Mischa als een top- speler in zijn gebied, en toen ze bij el kaar kwamen in de studio, ging het zo goed dat ze gewoon de opnameband twee dagen hebben laten lopen, zonder geschreven materiaal, niet alleen ver trouwend op hun instinct maar ook op de enorme kennis die ze hebben en de recent ontdekte verwantschap. Yuri speelt vastberaden melodieus. Mischa's noten zijn onfeilbaar be kwaam. Reizend door het muzikale landschap, delen deze twee misschien niet altijd dezelfde coupé, maar ze zit ten wel altijd op hetzelfde spoor. Wat Honing en Mengelberg in ieder geval delen is een gevoel voor plezier. Het betekent dat twee goede improvisators spelen, in de breedste zin van het woord. Aanvang 21.00 uur. Toegang f 12,50. Yuri Honing (1.en Mischa Mengel berg. Maandag 14 juni Wederom in Filmhuis Artishock een film van een jonge, talentvolle cineast. Nu is het de beurt aan de Brit John Maybury. Zijn film gaat over Francis Bacon (1909-1992), een van de grote schilders van de 2C helft van deze eeuw. "Love is the Devil", het speelfilmde- buut van Maybury, gaat echter niet over IBacons betekenis voor de kunstge schiedenis. Maybury is geïnteresseerd in de mens Bacon en beperkt zich tot de periode 1964-1971 van diens leven. In deze periode had de schilder een destructieve liefdesrelatie met de Lon- dense randfiguur George Dyer, zijn minnaar en muze. Maybury had aller minst een geromantiseerd liefdesver haal voor ogen. De film begint in Parijs in 1971. Bacon is op het hoogtepunt van zijn carrière en heeft een grote tentoonstelling in het Centre Pompidou. In een hotelka mer neemt George Dyer een cocktail van pillen en drank en maakt een ein de aan zijn leven. Wat volgt is een te rugblik op hun intense relatie, waarin Dyer op elk gebied het onderspit delft. Bacon glorieert als narcistisch middel punt in de Londense kroeg The Colo- ny Room bij de kunstenaars en intel lectuelen die daar samenkomen. In bed is hij de masochist, daarbuiten een sa dist. Dyer kan niet tegen hem op en verwordt tot een afhankelijk drugsge bruiker. Omdat Maybury geen toestemming kreeg de doeken van Bacon voor deze film te gebruiken, heeft hij, zelf schilder en videokunstenaar, een andere oplos sing gevonden voor het zichtbaar ma ken van zijn kunst. Het camerawerk is een equivalent van de schilderijen ge worden. De veelal verontrustende beel den, angstaanjagend en vervormd, lij* ken zo te zijn weggelopen van de doe ken van Bacon. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+ f 7,-. Reserveren 9.00-13.00 uur via 035-6019577. Agenda juni: ma. 21 "Claire Dolan"; ma. 28 "Little Voice". In juli en augus tus is het filmhuis gesloten! Publiekswandeling over E Brink 5 km, ook begaanb: .wandelwagens). Datum: Zot juni. Start: 14.00 uur vanaf p terrein VW Soest, Steenho 9a. Deze publiekswandeling o.l.v. I sen wijkt af van de gebruikelij! wandelingen in het buitenge! rondwandeling is uitgezet in van Soest, in een gebied dat i maakt van het landschap Utrechtse heuvelrug, op de gi het Eemdal. Dit door hoogten ten getekende landschap w( 150.000 jaar geleden gevorrr voorlaatste ijstijd (Saaletijd). maar ook de lager gelegen Brin altijd een belangrijke rol ges Soest. Ze hebben in sterke vorm waarin het dorp zich h wikkeld bepaald. In tegenstelling tot de mees wandelingen ligt het accen deze wandeling niet speciaal O] fauna, maar meer op de culti rische waarden en kenmerkei Soester landschap. Dat is teg de reden dat de route de v over Eng en Brink voert. De gebied waar eeuwenlang de v en dier nodige producten we bouwd. De Brink: de stro* waar de eerste Soesters zich op de overgang van hoog nas In de middeleeuwen ontwikki zich als flank-esdorp met als t ste bestaansbronnen: landbo hoge gronden, turfwinninj Soesterveen, schapen op de i te woeste (heide)gronden en ning in de "maten". Er was i ten dorpseconomie door m de keten: heideplant, scha bouw- en hooiland. Eeüwe paalde die samenhang tevens kelijkheid van de inrichtin] landschap. De samenstellers van de r Eng en Brink hebben hun "Sporen in het landschap" Al wandelend zijn nog stet van het verleden te ontdekk sporen behoren vooral oude tronen (veldwegen); belangr zijn ook grafheuvels. Op Eng zullen wij ondermeer bi heuvel stilstaan. De Eng i: bouwgebied minder omva vroeger, korenvelden hebbe maakt voor maiscultuur, d< afstanden zichtbare molen hond" is verdwenen, maar in het hart van Soest zo'n 5 eengesloten" landbouwge steeds is gevrijwaard van v is uniek te noemen. De route is geel/groen (de Soest) gemarkeerd. Een kle piet een beschrijving van dt •werkdagen verkrijgbaar bij keVW. Voor meer informatie: Sie tel. 6014841. Onder leiding van Hans van Weelden is het vierde damesteam (donderdag) van LTV Soesterberg kampioen geworden. Het team bestaat uit Tineke van de Velden, Annelies van der Linden, Betsy Reinsma en Monique Sliedrecht. Hierdoor mag de tennisploeg 10 juni promotiewedstrijden spelen. Zaterdag 12 juni Yuri Honing Yuri Honing - tenorsax, Mischa Men gelberg - piano. Wanneer twee goede improvisators sa men spelen, echt spelen, wordt al het andere irrelevant. Mischa Mengelberg (1935) en Yuri Honing (1965) reke nen af met vooroordelen en clichés over stijl, leerschool of generatie. Mengelberg, medeoprichter van de In stant Composers Pool, welke zijn 30° verjaardag vierde in 1997, wordt be schouwd als de goeroe van de Neder landse avant-garde, wat betekent dat sommige mensen hem volgen wat hij ook doet, terwijl andere mensen zijn werk als gemakzuchtig en ontoeganke lijk afdoen. Honing hoort tot de "conservatieve generatie", waarbij sommige luisteraars een zucht van verlichting slaken omdat de jazz-muzikanten niet van die vreem de geluiden maken en terugvallen op bekende en vertrouwde bebop, terwijl anderen woedend zijn omdat swing en akkoord overgangen hopeloos ouder wets zijn.

Soester Courant | 1999 | | pagina 10