F WsöësTT ïiSl1®® jaar Soest en Soesterberg n woord en beeld' ^ogterom Soest 50 jaar geleden VADERDAGSTUNT Onderwijsmarkt voor volwassenen in De Flint /}cstibanï RADLO PROGRAMMA iGERS RiWT Boek over 25 jaar scoutcentrum GROENEyELD Van de Ven Onzichtbaar Basic en Full Color in Cabrio Fietstocht op verjaardag van lokale Groei en Bloei OVERZICHT PAGINAklW0ENSDAG 9 JUNI 1999 1 juni d the roots: SOESTER COURANT PAGINA 11 'Milenniumboek' van Henk Gerth en Joop Piekema techno in Soest IBAM de bestede lekkerste Natuur (O Nabij 41 52 IVN-wandeling 'Sporen in het landschap' 'Bomen over Buitenzorg' 'Egeltje Prikgraag' in Groeneveld leest de Soester Courant Klusjesdienst voor ouderen Toekomst onderwijs in 'Burgers 2000' Radio Soest-ontmoeting met Steef Akkerman Uit de Soester Courant van 10 Juni 1949 Groot Turnfeest in onze gemeente Het ultieme bierboek: "De Grote Belgische Bieren" Van f55,-voor f 29;'® met 4 speciale biertjes ter waarde van f 10,- GRATIS Toon van der Linden Donderdag 10 juni in de Stadshal Zondagmiddag in openluchttheater VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG ze niet vergeten. Op vrij- brengt ze een ode aan de"! we tijd met een Oldschool-J (i.s.m. Artisoos). Deze ituurlijk weer bol staan van! iit keer gemaakt door iede djn muzikale vakmanschap onen. Verder zal een huis lijke gaten met gepaste to- :n en hij zal aan het eindt niet stil laten liggen. Kort- Dment van bezinning in -inn turbulente tijden. Mot avond: "Stilte voor d< 21.00 uur. Entree: f 2,5( luzikanten gratis). zal Soest zijn eerste open air i beleven. Deze volwassen de befaamde 123BAM: f... zal voor de vele bezoe- ,cht van harde techno, chil- ïillout en een lekker drank- worden. Shock-inn is dan m de volgende artiest op de >m te mogen heten. uit Amersfoort afkomstige het verleden met zijn tech- Nightflights een heuse un- tatus opgebouwd. Aan hem n de BAM te openen. Rond ït is het tijd voor de beste act van Nederland: Human ;t hun Trip/techno vormen een begrip in de Nederland- ene. eer 01:00 komt Neerlands numero uno, dj Angelo, zijn y en Club Risk wel bekende ves over het 123BAM pu- arten. De afsluiter van de the special open air edi- altijd knallende en beuken- er Willem. Met zijn Hard- tij Soest voor eeuwig uit zijn voorverkoop al is gestart en er niet om liegen zijn er alj jes over de verschillende n gegaan. Ben jij degene die el wil meemaken maar nog je heeft, haast je dan naar de volgende voorverkoop- ).a. Musicstore en Pandora's •est, de VW in Soest en natuurlijk op vrijdagmiddag 30 en 18:00 uur in Artis- kun je voor fl. 25,= (ex fee) bemachtigen. Doe het snel 1 de deur kosten dezelfde 30,=. [oe Soest en Soesterberg verander- :n in de 20e eeuw is vastgelegd in »n uniek boek waarvan de 280 niet ïrder in boekvorm verschenen foto's, ïh bijbehorende teksten zijn verza- leld en geschreven door Henk Gerth |n Joop Piekema. Gerangschikt per ;cennium tonen ze de ontwikkeling in onze dorpen van overwegend rarische gemeenschappen tot de lynamische plaatsen die we nu ken en. >e exclusieve verkoop van dit boek is i handen van boekhandel Van de Ven in Soest en het Museum Oud Soest. BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 hun intense relatie, waarin Ik gebied het onderspit delft, rieert als narcistisch middel- Londense kroeg The Colo- bij de kunstenaars en intel- lie daar samenkomen. In bed lasochist, daarbuiten een sa- kan niet tegen hem op en :ot een afhankelijk drugsge- laybury geen toestemming loeken van Bacon voor deze ruiken, heeft hij, zelf schilder instenaar, een andere oplos- 'den voor het zichtbaar ma- jn kunst. Het camerawerk is ilent van de schilderijen ge- e veelal verontrustende beel- aanjagend en vervormd, lij- zijn weggelopen van de doe- acon. •0.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ Reserveren 9.00-13.00 uur J19577. ini: ma. 21 "Claire Dolan"; ittle Voice". In juli en augus- ilmhuis gesloten! Publiekswandeling over Eng en Brink 5 km, ook begaanbaar met 'andelwagens). Datum: Zondag 13 uni. Start: 14.00 uur vanaf parkeer- errein VW Soest, Steenhoffstraat Ja. Deze publiekswandeling o.l.v. IVN-gid- len wijkt af van de gebruikelijke IVN- vandelingen in het buitengebied. De ondwandeling is uitgezet in het hart an Soest, in een gebied dat deel uit- naakt van het landschap van de Jtrechtse heuvelrug, op de grens met iet Eemdal. Dit door hoogten en laag- en getekende landschap werd zo'n ,50.000 jaar geleden gevormd in de 'oorlaatste ijstijd (Saaletijd). De Eng, naar ook de lager gelegen Brink hebben iltijd een belangrijke rol gespeeld in loest. Ze hebben in sterke mate de orm waarin het dorp zich heeft ont wikkeld bepaald. n tegenstelling tot de meeste IVN- vandelingen ligt het accent tijdens leze wandeling niet speciaal op flora en auna, maar meer op de cultuur-histo- ische waarden en kenmerken van het loester landschap. Dat is tegelijk ook "ie reden dat de route de wandelaar •ver Eng en Brink voert. De Eng: het jebied waar eeuwenlang de voor mens in dier nodige producten werden ver- touwd. De Brink: de strook grond •aar de eerste Soesters zich vestigden lp de overgang van hoog naar laag. de middeleeuwen ontwikkelde Soest ich als flank-esdorp met als belangrijk- :e bestaansbronnen: landbouw op de loge gronden, turfwinning in het ioesterveen, schapen op de uitgestrek te woeste (heide)gronden en hooiwin- ling in de "maten". Er was een geslo- en dorpseconomie door middel van keten: heideplant, schaap, mest, iuw- en hooiland. Eeuwenlang be- »aalde die samenhang tevens de afhan- .elijkheid van de inrichting van het mdschap. samenstellers van de route over !ng en Brink hebben hun speurwerk Sporen in het landschap" genoemd. lM wandelend zijn nog steeds sporen •an het verleden te ontdekken. Tot die .poren behoren vooral oude wegenpa- ronen (veldwegen); belangrijke sporen djn ook grafheuvels. Op de Soester ;ng zullen wij ondermeer bij zo'n graf- leuvel stilstaan. De Eng is als land bouwgebied minder omvangrijk dan vroeger, korenvelden hebben plaatsge- naakt voor maiscultuur, de van grote ifstanden zichtbare molen "De Wind- ïond" is verdwenen, maar het feit dat n het hart van Soest zo'n 50 ha. Aan- ïengesloten' landbouwgebied nog teeds is gevrijwaard van woningbouw uniek te noemen. )e route is geel/groen (de kleuren van Soest) gemarkeerd. Een kleurige folder met een beschrijving van de route is op werkdagen verkrijgbaar bij de plaatselij ke VW. Voor meer informatie: Sien Overduin, tel. 6014841. Op beide verkooppunten kan tot 3 juli ingetekend worden met een voordeel van f 10,-, het boek kost dan f 59,50 (na 3 juli f 69,50). De oplage van dit, door de Soester drukkerij Practicum prachtig vormgegeven boek, is beperkt. Voor-intekenen is dus gewenst en kan vanaf heden op de twee verkooppun ten. Op 18 juni zal het eerste exemplaar worden aangeboden aan de burge meester van Soest, de heer J. de Widt. "100 jaar Soest en Soesterberg in woord en beeld" is tot stand gekomen op initiatief van de Stichting Coördina tie Kermissen Soest, ook wel bekend als "de Kermispot". Joop Piekema is Een van de bijzondere historische Soester foto's die in het "millennium- boek" zijn samengebracht. beheerder van de historisch-topografi- sche atlas van het Soester gemeentear chief; Henk Gerth is amateur-historicus en geboren en getogen Soester. Zij hebben een unieke verzameling foto's met beschrijvingen bijeengebracht. Het boek is ingedeeld in tien decennia, waarin zoveel mogelijk facetten uit het Soester en Soesterbergse leven aan bod komen. Het geeft een overzicht hoe Soest en Soesterberg zich van 1900 tot 2000 ontwikkeld hebben. Op vrijdag 25 juni a.s. wordt op het Scoutcentrum Buitenzorg in Baarn het boek "Bomen over Buitenzorg" gepresenteerd. Het boek is speciaal geschreven ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum van het Scout centrum. De verhalen zijn tot stand gekomen door interviews met (oud)beheerders en gebruikers van het terrein. Het is een uniek geschiedenisboek dat een beeld geeft van de ontwikkeling van het scoutcentrum vanaf de opening in 1949 tot en met nu. Het boek is ge schreven in opdracht van het Scout centrum, door Frank van Geffen en Martin Jacobs. Vanaf 25 juni, de dag waarop koningin Juliana het terrein in 1949 officieel opende, is het te koop in de Scoutshop van het centrum, Am sterdamsestraatweg 51 in Baarn. Frank van Geffen uit Soest is werk zaam als voorlichter en hoofdredacteur van de Scoutingbladen bij Scouting Nederland in Leusden. Daarnaast is hij ook in zijn vrije tijd actief betrokken bij Scouting in Soest. Martin Jacobs uit Zeist, is sinds 1967 lid van Scouting Nederland en in di verse functies actief als vrijwilliger. Hij maakt deel uit van de vaste kampeer staf van het Scoutingcentrum Buiten zorg. In het dagelijks leven is hij werk zaam bij de Nederlandse Spoorwegen als regionaal verkeersinformant. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM R A A R TV VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 Op de zolder van kasteel Groeneveld is een bijzondere tentoonstelling ingericht over het leven van de egel. In het hart van de tentoonstelling komen kinde ren spelenderwijs veel te weten over het leven van dit beestje. Er omheen staat een fototentoonstelling van de Stichting Egelopvang uit Amstelveen. In vitrines is een egelverzameling te be wonderen en verder zijn er allerlei leu ke afbeeldingen van egels te zien. De egel is een diertje dat ondanks zijn stekelige uiterlijk heel populair is en een wonderbaarlijk hoge "aaibaar heidsfactor" geniet. In het hart van de tentoonstelling ligt de reuze-egel Prik graag te slapen in een donker hol. Om hem heen staan vier panelen met daar op allerlei voorwerpen die op een of andere manier met hem te maken heb ben. Kinderen mogen deze voorwerpen aanraken en als ze willen kunnen ze zelfs bij Egeltje Prikgraag in zijn hol kruipen om te ervaren wat het is om een winterslaap te houden. Aan de rand van de tentoonstelling staan gro te panelen met daarop foto's en infor matie over het leven de egel. Want wat weten we eigenlijk van de egel? Op de panelen is te zien waar de egel leeft. Wat hij eet. Hoe de mens met egels omgaat. Wie zijn vijanden zijn. En nog veel meer leuke wetenswaardigheden. Rond de tentoonstelling "Egeltje Prik graag" is een educatief programma voor scholen gemaakt. Op een leuke manier worden kinderen geïnformeerd over dit diertje. Het programma bestaat uit een voorleesverhaal, dat telkens onderbroken wordt om de kinderen een opdrachtje te laten doen. Door de opdrachtjes komen ze steeds weer iets nieuws te weten over de egel. Tot slot is er nog een kleine verwerkingsop dracht, waarmee de kinderen op crea tieve wijze hun bezoek zullen afsluiten. Een leuke tentoonstelling voor kinde ren, maar ook zeker de moeite waard voor volwassenen! "Egeltje Prikgraag" is tot 30 augustus te zien in kasteel Groeneveld, Baarn. De klusjesdienst voor ouderen is ont staan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv- ketel vullen, tl-buizen en lampen ver vangen, stopcontacten herstellen, rol gordijnen gangbaar maken en lek kende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende mate riaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, tel. 6023681. De beide onderwijsdeskundigen Her man Meiners en Wilfried Trapp van het Soester Instituut voor Studiebege leiding (Tramei) zijn maandagmiddag 14 juni om 12.00 uur te gast in het Ra dio Soest-programma "Burgers 2000". Hun oordeel over het onderwijssys teem is niet mals en hun verwachtingen voor de toekomst niet hoog gespan nen, maar de studiebegeleiding vaart daar in het nieuwe millennium wel bij. Jan Visser stelt de vragen, nadat René Eybersen in zijn column een geschie denislesje ten beste geeft over de Koer den. Dit programma, dat wordt her haald op donderdag 17 juni om 12.00 uur, is een leerzame les voor docenten, ouders en leerlingen. Techniek: Frank Smit. Zestig jaar al is de op de Hartweg 10 geboren Soester Steef Akkerman (68) een verwoed tuinder. Dat varieert van tien soorten sla tot tien soorten bloe men. De laatste negen jaar bij de bio logische volkstuinvereniging aan de Jachthuislaan. Zesendertig jaar lang was hij werkzaam bij het Soester gasbe drijf. Interessante stof genoeg voor Jan Vis ser om hem een uur te interviewen voor Radio Soest, op donderdag 10 juni om elf uur. Het programma wordt een week later herhaald op donderdagmid dag 17 juni om vier uur. Techniek: Har- ry van der Ley. "De Soester Turnclub" bestaat dit jaar 20 jaar, welk feit voor de vereniging aanleiding is geworden om in onze ge meente o.m. een groot Turnfeest te or ganiseren. Aanvankelijk lag het in het voornemen van de Stichtse Turnkring in November a.s. in de grote zaal van "Tivoli" te Utrecht een grote turnpara- de te houden, maar het Kringbestuur heeft er zijn goedkeuring aan gehecht, dat dit groots turnfestijn ongeveer half Juli door "De Soester Turnclub" zal worden georganiseerd in ons Open luchttheater. Thans reeds staat vast, dat een groot aantal verenigingen met hun dames- en heren-hoofdafdelingen aan dit turn festijn zullen deelnemen en demon straties zullen geven in wedstrijdver band. Het feit, dat geen voorgeschreven oe feningen zullen worden uitgevoerd, waardoor de aanwezigen vaak dezelfde oefening te aanschouwen krijgen, doch elke vereniging oefeningen naar keuze kan brengen, zal niet weinig bijdragen tot de vorming van een groots geheel vol afwisseling en kleur. Hoewel de datum van deze Kringpara de nog niet vast staat, wordt gedacht aan de middag van Zaterdag 9 Juli a.s. Op dit turnfeest, dat een paar duizend turners en vreemdelingen naar onze gemeente zal brengen, hetgeen onze gemeente niet anders dan ten goede kan komen, hopen wij nog nader terug te komen. DE JONGENS NAAR HUIS. Op initiatief van de Landelijke Organi satie tot Demobilisatie van Militairen in Indonesië had enige weken geleden in "De Gouden Ploeg" een vergadering plaats, waarin sprake de voorzitter van doelde organisatie de heer B. den Har- tog te Bunschoten. Nadat spr. de plannen had ontvouwd, en o.m. had medegedeeld, dat bedoel de organisatie geheel buiten de politiek en de godsdienst staat, werd staande de vergadering, een Soester afdeling opgericht en een voorlopig bestuur ge kozen. De werkzaamheden van dit bestuur hebben er toe geleid, dat morgenavond (Zaterdag), te 8 uur, een tweede open bare vergadering zal worden gehouden in het Ludgardisgebouw aan de Vrede hofstraat, welke wederom voor ieder een gratis toegankelijk zal zijn en waar op de heer Den Hartog wederom zal spreken. Onnodig te zeggen, dat ook nu alle ouders, echtgenoten, verloofden enz. van de militairen in Indonesië worden verwacht. DRENKELING GERED. Op Tweede Pinksterdag geraakte het 3-jarig zoontje van de familie W. uit de Van Weedestraat, dat bij de Eem speelde, te water. De bewoner van een aldaar liggende woonschuit, die het ongeval zag gebeu ren, dook de knaap na en slaagde er na 4a 5 minuten in hem op het droge te brengen. Mej. C. van Eeden te Amersfoort, lid van de E.H.B.O., die met een bootje juist de plaats van het ongeval passeer de, paste, daar de knaap, zeer begrijpe lijk, het bewustzijn had verloren, zeer langdurig, kunstmatige ademhaling toe en het mocht haar eindelijk gelukken de levensgeesten weer op te wekken, waarvoor zij van Dr. J.H.A. Rupert, die van het ongeval was verwittigd, een bijzonder woord van lof in ontvangst mocht nemen. BOERENLEENBANK KRIJGT NIEUW GEBOUW. Reeds eerder hebben we er melding van gemaakt, dat de Coöp. Boeren leenbank een aan de Steenhoffstraat gelegen perceel bouwterrein, nabij de R.K. Kerk, heeft aangekocht met de bedoeling hierop een nieuw bankge bouw te plaatsen. In de ruim veertig jaar van haar bestaan is deze coöperatie nog steeds onderge bracht in het kantoor, dat bij de oprich ting van de bank in gebruik is genomen. Thans vernemen wij, dat de voorberei ding voor de nieuwe bouw zover zijn gevorderd, dat binnenkort met de bouw kan worden begonnen. In Soest alleen te koop in Hartje Zuid bij: SLIJTERIJ - WIJNHANDEL Soesterbergsestraat 49 - Soest - Tel. 6012490 Op donderdag 10 juni organiseert ROC De Amerlanden in de Flint in Amersfoort een grootschalige Onder wijsmarkt voor Volwassenen. De markt is gratis toegankelijk van 14.00 tot 21.00 uur. ROC De Amerlanden is het Regionaal Opleidingen Centrum in de regio Eemland. Het ROC heeft naast mid delbare beroepsopleidingen voor jon geren tal van opleidingen voor volwas senen. Alle afdelingen die opleidingen voor volwassenen geven, zullen deze op de markt presenteren. Mavo-havo-vwo De unit Educatie van ROC De Amer landen verzorgt in Amersfoort mavo-, havo- en vwo-opleidingen. Deze leer trajecten zijn een uitkomst voor men sen die in het verleden een mavo-, havo- of vwo-opleiding gevolgd heb ben, maar deze niet hebben afgemaakt. Bij ROC De Amerlanden kan men na melijk per vak studeren en zo alsnog het diploma behalen. Natuurlijk is het ook mogelijk om voor alle zes vakken tegelijk te studeren. Veel vakken kun nen zowel 's avonds als overdag ge volgd worden. Verder zijn er binnen de unit Educatie verschillende cursussen "Nederlands voor Anderstaligen", op verschillende niveaus. Voor Nederlandstaligen met beperkte vooropleiding en voor moei lijk lerenden zijn er Algemeen Vormen de Cursussen op velerlei gebied. De unit Educatie heeft o.a. een vestiging in Soest. Vakopleiding De Vakopleiding voor Administratie en Automatisering (het vroegere CVA), vervult een functie bij om- en bijscho ling van werkzoekende volwassenen. Er zijn o.a. opleidingen voor receptio niste/telefoniste, (financieel) secreta rieel medewerker, klein systeembeheer der en commercieel medewerker. Speciaal voor allochtonen zijn er ver schillende beroepskwalificerende oplei dingen op assistentenniveau ontwik keld. Zo zijn er opleidingen in de ge zondheidszorg, bouw, metaal, elektro techniek, lassen, installatietechniek, magazijnbeheer, administratie en han del. Computercursussen In het Open Leercentrum Informatie Technologie (OLIT) worden voor werknemers van bedrijven, maar ook apart voor particulieren, allerlei compu- tertrainingen-op-maat gegeven, ver zorgd door de Unit Bedrijfsopleidin gen. Vrijwel alle software pakketten zijn hier aanwezig. Bovendien kan men er trainen en examen doen voor het Eu ropees Digitaal Rijbewijs, de standaard op ICT-gebied. Tijdens de onderwijs markt kan men in de stands van de unit Bedrijfsopleidingen leren omgaan met het surfen op het Internet. Ten slotte vindt men bij Bedrijfsopleidingen informatiemateriaal over een veelheid aan avondcursussen. Beroepen-interessetest ROC De Amerlanden doet er alles aan cursisten zo goed mogelijk te begelei den. Bij de unit Cursisten Dienstverle ning kan iedere cursist terecht voor cur sistenbegeleiding en adviezen. In de stand van de unit Cursisten Dienstver lening kan iedereen een gratis Beroe pen Interesse Test doen! MBO-opleidingen Ook zijn er verschillende stands te vin den waar men informatie kan krijgen over de MBO-opleidingen voor Vol wassenen: Verpleging en Verzorging; Sociaal Pedagogisch Werk; Sociaal Dienstverlener: Sociaal Juridisch Me dewerker; Technische Informatica; Te lecommunicatie: Assistent-Administra teur; Applicatiebeheerder; Assistent- Marketing Communicatie; Directie secretaresse/ management assistent; Commercieel Medewerker Bank- en Verzekeringen. Leren en werken Tenslotte is een aparte stand ingericht voor opleidingen voor de Groothandel en de Detailhandel. Deze opleidingen kunnen gevolgd worden via de Be roeps Begeleidendë Leerweg: een combinatie van leren en werken. De Onderwijsmarkt voor volwassenen wordt gehouden in de Stadshal in de Flint in Amersfoort. De toegang is gra tis. De openingstijden zijn van 14.00 tot 21.00 uur. brallen Smitsweg 30 3765 CT Soesl Telefoon 035-6018626 contactlenzen Basic Color en Full Color zijn twee semi-professionele groepen. Basic Color zingt bewerkingen van popmu ziek met af en toe een excursie rich ting musical en jazz. Het wat serieu zer getinte Full Color zingt wat moei lijker repertoire; behalve jazz ook close harmony en a capella. Het repertoire bestaat uit nummers van Queen, Mariah Carry, Celine Dion, Eric Clapton, Manhattan Transfer, King's Singers en vele anderen. De hoge kwaliteit is te danken aan de en thousiaste inzet van alle leden, uitge kiende choreografie en de vele optre dens. Basic Full Color worden begeleid door een eigen swingende band - waar van alle leden hun sporen in de pop muziek hebben verdiend - en bestaat uit Wim Houdt, virtuoos op diverse instrumenten; Edgar Gomes; onna volgbaar op drums; Gerard Jonker, temperament aan de piano; Bas Möl- lenkramer: Bas op de bas. Paul Michèl Tijssen is de bezielende di rigent die deze groepen artistiek aan voert. Hij begon op zeer jonge leeftijd met pianoles en speelde ook enige ja ren viool in het Goois Jeugd Orkest. Op het conservatorium te Utrecht kreeg bij o.m. directieles van Herman v.d. Heijden. Hij dirigeert verschillende koren in de regio, o.a. Het Zeister Mannenkoor en Cantando uit Wilnis, waarmee hij diverse prijzen in de wacht sleepte op nationale concoursen. De groepen Basic Color en Full Color zijn wat repertoire betreft de jongste, en zij beloven het publiek een concert vol muzikaal plezier! Aanvang: 14.30 uur. Entree: f 12,50/f 10,-; kinderen f 6,-. Benefietconcert 6 november JAN SMEEING In- en verkoop O.G. B.V. 035 - 601 25 57 vragen naar Manon Smeeing Kaartverkoop start 1 juli a.s. De afdeling Soest/Soesterberg van Groei en Bloei viert zaterdag 12 juni haar verjaardag met onder meer een fietstocht. De andere activiteiten ter gelegenheid van het veertigjarig be staan worden gehouden in het Grift- land College aan de Nooiderweg. Daar geeft loco-burgemeester Neks Blommers om 10.30 uur het startsein voor de festiviteiten. Tussen 11.00 en 12.00 uur kunnen leden van Groei en Bloei en hun introducés starten voor een fietstocht over ongeveer 20 kilo meter. Die voert de deelnemers via on der andere Dierenpark Amersfoort naar Soesterberg, waar de lunch zal worden gebruikt. Onderweg kunnen de fietsers proberen vragen juist te beantwoorden. Onder de goede inzenders worden na afloop van de fietstocht in het Griftland Col lege enkele prijzen verloot. Aansluitend vindt de receptie plaats. Die begint om ongeveer 16.15 uur en duurt tot een uur of zes. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Elke dag nieuws op de hele uren Radio Soest, 6093851/6093852. DONDERDAG 10 JUNI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 10.00 FAVORIETE KEUZE Klassieke verzoekplaten; pr. Jap van Vuur- en/Mieke Boon. 11.00 ONTMOETING MET... 12.00 BURGERS 2000 (H) pr. Rob Joustra. 13.00 LUNCHROOM pr. Mini Schneider. 14.00 OPERETTELAND 400 uur operette/musical; pr. Paul Spar- naaij. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 ONTMOETING MET... (H) 17.00 DE VERREKIJKER chr. kinder/jeugdprogramma. 18.00 Sluiting. VRIJDAG 11 JUNI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Miep Jansen. 10.00 OVER HET VOETLICHT pr. Ad van Wijngaarden. 11.00 SOEST 55-PLUS pr. Elly v.d. Wel. 12.00 RADIO SOEST NON-STOP 13.00 LUNCHROOM pr. Thari Schröder. 14.00 DE SOESTER EN ZUN MU ZIEK (H) pr. Lonneke Meijer. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 JAZZY LISTENING pr. Peter v.d. Weij. 17.00 RADIO SOEST NON-STOP 18.00 Sluiting. ZATERDAG 12 JUNI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 OUD GOUD pr. Ap Kruitbosch. 12.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten. 15.00 DE MIDDENSTIP Sportprogramma; pr. Ivo van Gurp. 17.00 BAROK NON-STOP pr. Jaap Gankema. 18.00 Sluiting. ZONDAG 13 JUNI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 INTERLUDIUM pr. Jacques v.d. Griendt. 09.00 RELIGIE EN POËZIE pr. Maria Drost. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU (H) 11.00 HET RAADHUISPLEIN (H) 12.00 PARA-CONTACT tel. reacties: 6093857; pr. Ronald Groenen- steijn/Wim Kiezebrink. 13.00 ALLES UIT DE KAST 14.00 SOEST M.M. pr. Ernst Jawetz/Eef v.d. Horst. 16.00 BOEK BINNENSTEBUITEN pr. Herman Spoor. 17.00 KERKDIENST Opname van de ochtenddienst in de r.k. Jo- anneskerk.. 18.00 Sluiting. MAANDAG 14 JUNI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Eef v.d. Horst. 10.00 DE SOESTER EN ZUN MU ZIEK pr. Lonneke Meijer. 11.00 RONDJE SOESTERBERG pr. Wil Stekelenburg/Anneke Vestering. 12.00 BURGERS 2000 pr. Jan Visser. 13.00 LUNCHROOM pr. Gerda Albers. 14.00 ALLES UIT DE KAST 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 MUZIEKPALET pr. Wim Leeuwenkamp. 17.00 RADIO SOEST NON-STOP 18.00 Sluiting. DINSDAG 15 JUNI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser. 10.00 FAVORIETE KEUZE Populaire verzoekplaten; pr. Jap van Vuur- en/Mieke Boon. 11.00 ONTMOETING MET.. 12.00 MISDAADRECONSTRUCTIE pr. Dick de Vree. 13.00 LUNCHROOM pr. Ada van Os. 14.00 RATJETOE pr. Ingrid de Jong. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 RADIO SOEST NON-STOP 17.00 A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland. 18.00 Sluiting. WOENSDAG 16 JUNI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Annelies Nelis/Ina Aangeenbrug. 11.00 HET RAADHUISPLEIN Gemeente-informatie; pr. Ben van Os/ Yvonne Dijkhuis. 12.00 CULTUUR IN DE REGIO pr. Lonneke Meijer; samenst. Ad van Wijn gaarden /Kitty Roukes. 13.00 LUNCHROOM pr. Ria Hilhorst. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 MUSICA AETERNA pr. Liesbeth en Jaap Gankema. 17.00 DIVERTIMENTO pr. Jacques v.d. Griendt. 18.00 Sluiting.

Soester Courant | 1999 | | pagina 11