bank J 1 Den Oude lamaUalan Tour" Informatie toekomst 'Hoeksteenplein' Jan Udo postcommandant jrandweer Soesterberg 'riain I BECKER Jeugd mag vanavond locatie voor JOP gaan voorstellen Is er dan niets positiefs? Seizoenmarkt dit jaar in Officiers Casino Kampweg Markt op Sterrenberg een succes PAGINA 1; i Fa. H. v. Asch Zn. iburo [ii-boerkoelb.v. Hop Partners Sports NDELEEMLAND i Dijssel b.v. nden intrale .v. Onze klanten hebben recht op de snelste hulpverlening' l Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Libiërs vragen om uitstel van proces Gezocht Sportagenda WOENSDAG 9 JUNI 1999 Rademakerstraat, deel 5: Rondje Soesterberg in zomermaanden uit de lucht i |Burgerlijk^tandj Verkoop Domeinen In memoriam: mevrouw Duizendstra Vooral de sfeer maakt het feestelijk Agenda ioesterbergsestraat 35a 'elefoon 035 - 602 93 60 voor de beste keuze! ch installatiebureau IMAN ELECTRA b.v. 3768 HJ Soest 33 67 - Fax: 035 - 602 55 68 :RKEN SLOOPWERKEN !EN STRAATWERKEN cht 45 - Tel: 609 90 20 Internet: www.vanasch.nl de ASBO-Groep. Party- en Vergadercentrum >gland. T el. 033 - 480 1213 a s t i jx adviseurs jest - Tel. 6022054 Tel. 035 - 601 66 00 Fax 035 - 602 66 91 naai Transportbedrijf B.V. acht 7 - 3763 LS Soest x>n 035 - 603 60 60 'ax 035 - 603 60 66 -6019666 W TECHNIEK B.V. 'lefoon 035 - 601 11 37 n-, staal- en houtkonstrukties Telefoon (035) 6010444 i - Tel: 601 59 33 601 57 59 SOEST TEL: 035-6012883 ASSURANTIËN HYPOTHEKEN PENSIOENEN 602 59 15, Fax (035)602 93 43 relefoon 035-603 00 04 felefax 035-601 45 32 Doorn Soest - Tel: 033 - 461 87 14 nstallateur ?ntrale verwarming che installatie Toon 035-601 2472 JRANT ERIÉ DERCENTRUM 188 - 3768 MD Soest 5-6036010 uw dranken! 15 - 601 24 90 in Vlees, Vleeswaren produkten. 6-18, tel.: 035 - 601 26 10 SOESTERBERGSEmCOURANT Onder leiding van de gemeente Soest werd vorige week in de Vredekerk roede en ruime informatie verstrekt Dver de te bouwen appartementen op iet terrein waar nu nog de Hoek steen staat Omwonenden en belang- itellenden kregen op al hun vragen een luid en duidelijk antwoord. Dp dinsdag 1 juni zaten 's avonds cir- a 45 mensen in een ruimte van de Vredekerk, op uitnodiging van de ge- neente Soest. Onder leiding van de vethouder Bart Krol zaten als verdere iprekers achter de tafel vertegenwoor- ligers van Maarssens Bouwbedrijf bv ïit Maarssen, Architektenbureau Veen >v uit Ermelo en Nassau Makelaars bv ïit Zeist. Direct omwonenden van het -ebouw de Hoeksteen waren schrifte- ijk door de gemeente Soest uitgeno- iigd deze avond bij te wonen. Als gevolg van het 'samen op weg' ;aan van de plaatselijke hervormde en ;ereformeerde kerk is het kerkcentrum De Hoeksteen' verkocht aan Maars- ;ens Bouwbedrijf bv te Maarssen. In )verleg met de gemeente Soest werd :en bouwplan ontwikkeld voor 12 ap- >artementen, met een daaronder gele den parkeerkelder. Het terrein van de loeksteen heeft als bestemming 'bij- :ondere doeleinden'; het bouwplan voonbestemming is daarmee dus in •trijd. Echter met toepassing van de ar- ikel 19-procedure wordt vrijstelling 'erleend voor het geldende bestem- ningsplan. Met deze vrijstelling kan de jouwvergunning worden verleend, chter nadat iedereen de gelegenheid leeft gehad bezwaren tegen het bouw- >lan in te dienen en nadat ook Gede- >u teerde Staten van Utrecht hebben 'erklaard geen bezwaar te hebben te- ;en het verlenen van deze vrijstelling. duidelijke informatie Dinsdag 1 juni werd met deze proce dure begonnen door iedereen te horen. <Ja een goede en duidelijke planpre- entatie, gestaafd met vele tekeningen n beschrijvingen, konden de ca. 45 anwezigen hun vragen stellen. Waar om hoogbouw tussen gewone bouw? De Hoeksteen was ook een groot ge bouw en in goed overleg is besloten een gebouw van ongeveer dezelfde toogte te bouwen. De dakhoogte van de te bouwen appartementen hebben en hoogte van 9 meter en met het dak wordt het 12 meter hoog. Even wilde een vragensteller een zijspoor naar de daar staande containers be wandelen, maar door de goed leiden de wethouder Krol werd hem de pas onmiddellijk afgesneden. De ontsluiting van het nieuwe gebouw is voor eigen bewoners via de Buijs Ballotlaan, tevens ingang van de par keergarage en voor bezoekers via de in gang Plesmanstraat. Een situatie die men nu ook bij de Hoeksteen aantreft. BoUoUoon Er kwamen nogal wat opmerkingen dat de achterzijde een onveilige situa tie was en mogelijk als hangplek voor de jeugd, zou worden gebruikt. Aange zien de sociale controle op de daar te situeren tuin groot is, wordt dat niet verwacht. Zelfs werd gesproken over het plaatsen van bliksemafleiders omdat de Hoek steen die ook heeft. Het is niet gebrui kelijk dat op zulke gebouwen bliksem afleiders worden geplaatst. De prijsklasse van de woningen moe ten worden geschat van 5 tot 6 ton, echter ook weer afhankelijk van extra bouwkosten enz. De Hoeksteen voert nu als adres Buijs Ballotlaan 2. Dan zal die 2 worden verdeeld in bijvoorbeeld 2a t/m 2k. De gemeente heeft een landmeter al opdracht gegeven de ka dastrale afmetingen met de buren vast te stellen. Alle omwonenden zullen daarna worden bezocht, dan kunnen eventuele zaken worden besproken. De entree van elk gebouw wordt bevei ligd met videocamera's en is daarom niet zonder toestemming van de recht hebbende te betreden. De opslag van bouwmaterialen komt niet aan de Ples manstraat of Buijs Ballotlaan geplaatst, maar achter op het terrein. Als eerste zal de parkeergarage worden gebouwd en deze zal direct door het bouwbedrijf worden gebruikt voor stalling van de nodige goederen. De beide gebouwen worden haaks op elkaar geboiiwd en hebben elk aan de achterzijde eentrappenhuis als toe gang. De toegang tot het terrein kan geregeld worden door middel van slag bomen, maar daarover wordt in een la ter stadium beslist. Opvallend was dat veel dorpelingen Plattegrond van de plannen voor een appartementencomplex op het terrein van de Hoeksteen. die in geheel andere wijken wonen nogal wat vragen hadden. Mogelijk dat zij als toekomstige bewoners kunnen worden gezien. Naast auto's, kunnen ook fietsen en bromfietsen in de gara ge worden geparkeerd waarvan elke bewoner een sleutel heeft. Gaat de waarde van de omliggende woningen na de bouw van deze appartementen erop achteruit? Daarin was wethouder Krol bijzonder duidelijk: 'Als dat zo is dan kan men de eventuele schade, vastgesteld door een onafhankelijk bu reau, op de bouwer van het apparte ment verhalen, aldus is dat wettelijk vastgesteld'. Iemand merkte op dat de privacy in zijn tuin door de bouw van deze appartementen wel aanzienlijk wordt geschaad, zodat er op naturis- tisch gebied geen gebruik meer van kan worden gemaakt. Onder enige hilariteit werd de vragensteller geadviseerd een olijfboom of vijgenbomen in zijn tuin te planten. Omstreeks 21.30 uur bleek dat er geen vragen meer waren en kon wethouder Krol de avond besluiten met de opmer king dat men tot en met donderdag 17 juni schriftelijk bezwaren tegen het plan bij de gemeente Soest kan indienen. Uit de persoonlijke reacties daarna bleek dat er nagenoeg geen bezwaren waren en dat men zeer tevreden was over deze voorlichtingsavond. De ge suggereerde naam 'het Hoeksteen plein' zal enkel in de volksmond kun nen worden gebruikt, zoals dat ook het geval is met het zogenaamde Carolus- plein. Door reorganisatie en een andere pzet van de brandweer zijn de taken oor de Soesterbergse brandweer anmerkelijk zwaarder geworden, eneinde die adequaat op te vangen eeft men mij met ingang van 1 juni 999 aangesteld tot postcomman- ant van het Soesterbergse korps'. an Udo (49) is zichtbaar verheugd ver deze aanstelling die ook voor hem Is een verrassing kwam. Sinds 1981 laakt hij deel uit van de Vrijwillige randweer Soesterberg en heeft daar in vele cursussen gevolgd, waaronder :n HBO-opleiding aan de brandweer- iademie. Zelfs heeft hij een speciale (randweeropleiding gevolgd in Groot- •rittannië. Daardoor heeft hij met zijn •llega R. Roke en in vergelijking met Ie andere vrijwilligers van hef Soester- :rgse brandweerkorps het grootste intal cursussen gevolgd. >e brandweer Soesterberg is sinds haar iprichting 75 jaar geleden altijd een ei- jen korps geweest en opereerde hele- laal op zichzelf. Daar kwam verande- ing in toen Paul Scholten burgemees- :er van de gemeente Soest werd. Die 'ilde dat Soest en Soesterberg één [orps werden, want waar zag men 'ee korpsen binnen één gemeente? >ok omdat er binnen het totale brand- 'eerwezen veel veranderde, was dit lgens hem een noodzaak. Het lukte lem echter niet dit erdoor te krijgen, [tot grote geruststelling en vreugde van Soesterbergse korps. Wel kwam er ;n grote mate van samenwerking met Ie collega's uit Soest en werden beide jorpsen onder één commandant ge leld. Toen Tammer zijn functie als andweercommandant neerlegde erd hij opgevolgd door de jonge andweer officier René Moraal. Voor [et eerst niet een vrijwilliger, vervol- ns één die niet uit eigen gelederen 'am en niet in Soesterberg woonde. roor het Soesterbergse korps was dat ;n behoorlijke verandering waaraan ten maar moeilijk kon wennen. Intus- :n gingen de reorganisatie en taakuit- •reiding van de brandweer gewoon loor. Ook van de vrijwilligers uit oesterberg werd steeds meer ge- aagd. Specialisatie op diverse terrei- ïn was een noodzaak geworden, uit breiding van eigen brandweerterritoir 'olgde. Zo werd een convenant met de jemeente Zeist gesloten, inhoudende het korps uit Soesterberg ook een 'groot gedeelte van die gemeente mede onder zijn brandweertoezicht kreeg. Alles vereiste meer leiding en dus werd er gezocht naar iemand die comman- dant kon worden van het Soesterberg se brandweerkorps. Na gemeen overleg werd Jan Udo op grond van zijn kwa liteiten en mogelijkheden hiertoe be reid gevonden. Postcommandant Per 1 juni 1999 is Jan Udo aangesteld als postcommandant van de Brand weer Soesterberg. Men zou kunnen zeggen, de tijden van voorheen zijn weer teruggekeerd. Binnen de vrijwilli gers van het plaatselijke brandweer korps is het bericht met enthousiasme ontvangen en zo heeft Jan Udo deze niet direct gemakkelijke klus met ingang van dinsdag 1 juni op zich genomen. Gaat er nu wat veranderen? Op die vraag begint Udo te glimlachen. 'Uiteraard is door mijn benoeming al iets veranderd en natuurlijk zal ik wel mijn stempel op het beleid zetten. Maar om nu te zeggen dat er ineens alles gaat veranderen, is niet juist. Waar ik naar streef is dat de klanten recht heb ben op een snelle en deskundige hulp verlening. Samen met mijn collega's en vrijwilligers van dit mooie korps wil ik mijn uiterste best doen om dit steeds te kunnen uitvoeren. Vervolgens moeten we zorgen dat het Soesterbergse korps steeds voldoende mensen heeft en dat is wel een zorg. Om die reden begin nen we binnenkort met een speciale actie om vrouwen en mannen binnen ons korps te krijgen die deze mooie maar ook verantwoordelijke taak op zich willen nemen. Wat wij bieden is een mooi korps met een enorme on derlinge binding. Ook hebben wij als plaatselijk korps te maken met het zo genaamde millenniumprobleem. Stel dat er op gebied van de automatische alarmering iets verkeerd gaat, dan gaan we samen als korps dit te lijf door van oud- op nieuwjaar volledig stand-by te staan. Ook op gebied van de infrastruc tuur moet het nodige gebeuren en zal de brandweerkazerne aan de huidige eisen aangepast moeten worden. Ver der volgen we de ontwikkelingen op de voet en zullen we de daaruit voort vloeiende maatregelen moeten nemen. Kortom, voldoende zaken om als post commandant de schouders eronder te zetten. Qua bevelvoering sta ik onmid dellijk onder de brandweercomman dant dhr. Bakker. Ik mag een stuk be leid en verantwoording van hem over nemen, speciaal gericht op het Soester bergse korps. Daardoor heb ik een an dere functie binnen mijn bedrijf Hypsos gekregen, waardoor ik een dag per week aan het brandweerwerk kan be steden. Dat wordt het volgend jaar uit gebreid tot twee dagen per week. Ik hoop deze functie de komende jaren met plezier te mogen verrichten', aldus de postcommandant van de Vrijwillige Brandweer Soesterberg, Jan Udo. Zondag 13 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger pastor van Hooijdonk Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09.30 ds. P. van Breugel, Scherpen- zeel; H.A. 10.00 ds. T.S. van Leeuwen; H.A. (De Drie Eiken) STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A. WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Ma rechaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035- 5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. De twee Libiërs die in bet Kamp van Zeist zijn opgesloten, hebben meer tijd nodig om hun proces goed voor te be reiden. Om die reden hebben ze afge lopen maandag een half jaar uitstel ge vraagd van het proces dat in augustus van dit jaar zou beginnen. Wordt hun verzoek gehonoreerd dan begint het proces in februari van het jaar 2000. Het tweetal wordt verdacht van de bomaanslag op een Pan Am-toestel dat boven het Schotse Lockerbie explo deerde en neerstortte. Een witte skelter, kenmerken: rechter stuur is iéts naar beneden gebogen, aan de bijrijderkant is het linker pedaal vast- gelast, stuurstang is iets krom en zwart geverfd. Gaarne bericht via tel. (0346) 351548. LTV tennis: 12 juni: worst/priktoer- nooi; 13 juni: tiebreaktoernooi KNLTB, 14 juni: ladies day; 15 juni: grabbelavond. AGAVS volleybal: 14 juni laatste trainingsdag. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De Jongeren Ontmoetings Plaats (JOP) die destijds bij de ijsbaan en aan de Banningstraat stond, wordt volgens plannen elders weer opge bouwd. De Stichting Balans gaat vanavond in de Dubbeldekker daar over met de jeugd van Soesterberg praten. Vanavond worden plaatselijke jonge ren in de leeftijd van 14 tot en met 20 in de Dubbeldekker uitgenodigd voor een gesprek over de JOP. Door de plaatsing van het monument 'De Vleu gel' moest het JOP verdwijnen en werd gezocht naar een andere plaats. In eer ste instantie werd gedacht aan een lo catie in Bloemheuvel, maar daar heb ben de wijkbewoners zich nogal tegen verzet. Nu wordt erover gedacht de voorziening te situeren in de zuidoos telijke hoek van het zogenaamde eve nemententerrein aan de Kampweg. Ten aanzien van dit punt zijn ook weer stemmen opgegaan die dat niet juist achten, omdat deze plaats moeilijk door de brandweer te bereiken is. In het verleden moest de brandweer nog al eens uitrukken om een brand in het JOP te blussen. Desgevraagd werd het zogenaamde zandgat in het sportpark aan de Kerklaan bij herhaling ge noemd, als een veel betere locatie voor het JOP. Vanavond zal de Soesterberg se jeugd op dit punt worden gehoord in het bijzijn van Ad van de Kar van de gemeente Soest. Uit de diverse reacties zou men de conclusie trekken dat er aan het voorstel herinrichting Rademaker straat niets goeds is. Echter vallen de negatieve opmerkingen het eerste op, maar heerst er wel degelijk een grote mate van tevredenheid. Alleen nu nog even de puntjes op de i zetten, is de algemene mening. De afgelopen weken werden meer dan honderd Soesterbergers benaderd met de vraag hoe zij over de plannen van de Rademakerstraat dachten. Velen begrepen het niet zo goed, omdat zij van de juiste feiten niet op de hoogte waren. Nadat een tekening in de vitri ne van deze krant (tussen danscentrum Rellum en Plus Markt) werd geplaatst zijn de reacties heel anders. Over het algemeen is men zeer tevre den met de voorgestelde wijzigingen, al begrijpen zij de opmerkingen van o.a. de Verenigde Ondernemers Soesterberg (VOS) heel goed. Ande ren wuiven dit weg met de opmerking dat de gemeente veel strenger op het parkeerbeleid zou moeten letten en chauffeurs moet verwijzen naar par keerplaatsen op het Dorpsplein en het Odijkplein. Veel onheil wordt gezien in het gebruik van de rijweg door brom fietsers. De automobilist zal geruime tijd nodig hebben om te wennen aan deze weggebruiker. Voorts zien ze ten aanzien van deze brommers geen enke le regeling ter hoogte van The Oriëntal Swan en ter hoogte van de Prof. Lo rentzlaan. Daar zullen immers duidelijk plaatsen moeten komen waar brom mers hun weg weer via het fietspad móeten volgen. Het radioprogramma 'Rondje Soesterberg' gaat in verband met de vakantie tijdelijk uit de lucht. Een alternatief daarvoor wordt elke woensdagmiddag in het programma lunchroom uitgezonden. Rondje Soesterberg wordt elke maan dag tussen 11.00 en 12.00 uur uitge zonden via Radio Soest. De vaste me dewerkers daarin zijn de dames Veste- ring en Stekelenburg. Dit programma vervalt van maandag 21 juni tot 6 sep tember. Om niet aan de Soesterbergse actualiteiten in die tijd voorbij te gaan, wordt elke woensdagmiddag in het programma lunchroom van 13.00 tot 14.00 uur, telefonisch contact opgeno men met Piet Taai. Met hem wordt de Soesterbergse Courant doorgenomen. Indien zulks noodzakelijk is kan dage lijks in het programma lunchroom met hem contact worden opgenomen ten einde verslag te doen van eventuele bijzonderheden. Rondje Soesterberg werd gepresen teerd door Wil Stekelenburg en Anneke Vestering. Door ziekte van de laatste werd af en toe een beroep gedaan op Taai. Het is de bedoeling dat het team Soesterberg met ingang van maandag 6 september wordt uitgebreid en moge lijk zelfs meer dan één uitzending per week gaat verrichten. Daarvoor moet dan wel een aantal presentatoren wor den gevonden. Belangstellenden kun nen zich melden bij Wil Stekelenburg, tel. 353380 of Piet Taai, tel. 351252. Meer berichten over Soesterberg op pagina 10 Traditioneel wordt in de gemeente Soest de zogenaamde 'Seizoenmarkt' gehouden, waar alle verenigingen zich kunnen presenteren. Dit jaar vindt die plaats op zaterdag 25 sep tember, van 10.30 tot 15.00 uur, in en om het Officiers Casino aan de Kampweg. Vanuit het vliegdorp zijn nogal wat vra gen gekomen waarom de gemeente deze markt in het Casino gaat organi seren en niet bijvoorbeeld in dorpshuis Burgstede en op het Dorpsplein. Henk van Rijkom, contactpersoon van deze markt deelde desgevraagd mede: 'Dui delijk moet gesteld worden dat de or ganisatie van de Seizoenmarkten geen zaak is van de gemeente Soest. Van ouds is het puur vrijwilligerswerk en dat is het nu in feite nog.' De voorzitter van het organisatiecomité is Bert Krijger die, evenals de public-re- lationsman Peter van der Weij namens de WD in de gemeenteraad zitten. Zij zoeken elke keer een andere locatie en mogelijk komen ze ook wel terug op een eerder en met succes gebruikte plaats. Via derden werd hen gewezen op de faciliteiten van het Officiers Ca sino en uiteraard zijn ze daar direct op ingegaan. Niet alleen geeft het Casino heel wat mogelijkheden zowel binnen alsook buiten het gebouw, het kent ook een grote parkeerplaats. De Kapel van de Koninklijke Luchtmacht zal ook op treden. Op de vraag waarom zij wel gebruik kunnen maken van het Casino en an deren niet, werd gesteld dat zulks een zaak van de Luchtmachtstaf in Den Haag is. Daar is de vraag gesteld en toestemming verkregen. Op donderdag 3 juni hadden reeds twintig verenigin gen zich voor deze markt opgegeven. Voor informatie kan men bellen met Henk van Rijkom, tel. 035-6093615 of Betty Krook-Kuyvenhoven, tel. 035- 6093599, beiden van de gemeente Soest. De centrale zone wordt vooral door ouderen als een verademing gezien, omdat het oversteken daar tot op he den een crime is. Dat het pompstation van Ekris daar blijft is voor de meesten onbegrijpelijk en wordt als een ver- keersgevaarlijke toestand omschreven. Velen wijzen de Banningstraat ter hoogte van de ijsbaan aan als een veel betere plaats voor dit pompstation. De meesten spreken uit dat de centrale zone en de drie oversteekplaatsen ho pelijk voldoende zullen zijn om som mige snelheidsmaniakken op twee of vier wielen in toom te kunnen houden. De limiet van maximum 30 kilometer per uur wordt dan ook als een vereiste gezien. Ook het groen heeft de nodige aan dacht en dat mag volgens nagenoeg allen wel iets meer zijn. Aanplant van bomen van dezelfde soort en leeftijd (lengte) wordt op prijs gesteld met de mogelijkheid de bestaande vervallen bomen op of rondom het terrein van de- ijsbaan te herplanten. Over het algemeen is men van mening dat de gemeentelijke deskundigen op dit gebied niet te veel moeten luisteren naar de vele soorten opmerkingen, maar een gedegen plan gemotiveerd moet verklaren om het daarna zo snel mogelijk uit te voeren. GEBOREN 3 juni: Sibren, zoon van Menno en Ca- rolien Dieters, Apollo 202. OVERLEDEN 1 juni: Maria Hendrika Duizendstra- Scheiderlich (99), de Heijbergh; 4 juni: Cornelia van Manen-Reijerse (76), Moerbessenberg 4. Opgaven: tel. 351252. Op het terrein van de Domeinen aan de Zuiderweg wordt maandag 21 juni de kijkdag gehouden en op dinsdag 29 juni de koopdag. Beide bijeenkomsten vangen aan om 10.00 uur en de toe gang is gratis. Op dinsdag 1 juni is overleden de oudste inwoonster van Soesterberg: mevrouw Duizendstra. Zij zou in sep tember 100 jaar geworden zijn. Zij werd geboren in Amsterdam op 19 septem ber 1899 en verhuisde later naar IJmui- den. Vanaf de opening van de Heij bergh, heeft zij in Soesterberg ge woond. De crematie heeft in stilte plaatsgevonden op zaterdag 5 juni. Elke maandag om de veertien dagen wordt op hét Dorpsplein van Sterren- berg een markt gehouden. Wat met enige zorg werd begonnen, lijkt een groot succes te worden. De omlijsting van muziek en de mogelijkheid van zitjes maakt het tot een feestelijk ge heel Maandag 31 mei was het de tweede keer dat het Dorpsplein van Sterren- berg 's morgens werd omgetoverd in een gezellige markt. Ongeveer tien kra men, waaronder een vrij grote met vele soorten kleding, stonden in een halve cirkel met de opening naar de Water man, het gebouw waarin het zwembad is gevestigd. Voor de Waterman was een terras met stoelen en tafels, van waar men het geheel kon overzien. Sterrenberg toonde zelf zijn eigen kun nen in bijvoorbeeld hout(snij)werk, bloemen, eieren enz. De Waterman had een kraam waar patat en vis te koop was, terwijl Piet van Leusden in de muziektempel via cd's populaire muziek ten gehore bracht. Voeg daaraan toe een heerlijk zonnetje en men heeft een feestelijk geheel. Ook enkele Soesterbergers hadden deze maandagmarkt gevonden en kon den goede zaken doen. 'Diverse keren ben ik in Zeist geweest om een voor mijn maat geschikte jumper te kopen, zonder succes. En hier liggen ze te kust en te keur en nog veel meer. Als men wist wat ze hier konden krijgen, dan zouden er ongetwijfeld veel mensen zijn', aldus een mevrouw uit het vlieg dorp. Verdere mogelijkheden Mw. Ida van den Berg van Sterrenberg zou je kunnen vergelijken met de marktmeester voor deze locatie. 'Het is een spontaan initiatief dat ik heb ge lanceerd en mocht uitvoeren. Na twee keer zie je dat het zeer zeker in een be hoefte voorziet. Enerzijds bevordert dit de zelfstandigheid van onze zorgvra gers en vervolgens kunnen ze nu dicht bij huis dingen kopen die nodig zijn. Er gaat bijvoorbeeld veel tijd zitten in het kopen van kleding. Je moet met de zorgvrager naar Soesterberg of Zeist, wat een heleboel rompslomp met zich meebrengt. Nu kunnen ze het direct aan de kraam kopen. Maar ook voor onze mensen is dit net een klein feest je. Ze ontmoeten elkaar, maar ook an dere mensen buiten Sterrenberg en dat geeft juist voor hen een gevoel van ik hoor er ook bij. We gaan tot eind juli om de veertien dagen deze maandagmarkt houden, dus nu nog op 14 en 28 juni en 12 en. 26 juli. Daarna evalueren we of het zinvol is om dit voort te zetten. Het zou heel leuk zijn als nog meer mid denstanders hun koopwaar hier en op deze wijze willen verkopen. We streven er wel naar om geen twee gelijke soor ten verkoop hier te plaatsen, dat be vordert de verkoop niet. Uiteraard ho pen we ook dat Soesterbergers en mensen uit de regio deze bijzondere gezellige markt gaan bezoeken. Het is voor hen er even heerlijk uit zijn in eén prachtige omgeving en voor ons, maar vooral voor de zorgvragers een beleve nis om gewoon mens te zijn tussen de mensen. Een ieder die haar of zijn koopwaar hier aan de man en vrouw wil brengen moet wel vooraf met mij contact opnemen', aldus mw. Ida van den Berg, marktmeester van Sterren berg, telefoon 0346-359668. Woensdag 9 juni 3e dag Avondvierdaagse JOP-vergadering, Dubbeldekker 19.30 spreekuur raadslid, bibliotheek Donderdag 10 juni finale Avondvierdaagse Zaterdag 12 juni 20.00 PuUtenburger Muzikanten, Drie Eiken Zondag 13 juni 14.00 koersbal, Drie Eiken Maandag 14 juni 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 19.30 darts, Burgstede

Soester Courant | 1999 | | pagina 13