ff mus 1100 J n IJSJES SEC roept hulp in van advocaat Fotocollage en plakboek voor WZ-ers DVS vijfde op toernooi Bedrijfssportcompetitie afgesloten Duizend lotenactie van jarig Hees 'Champions'! Veldslag voor triathleten xSpeciaUs% PAGINA 1R WOENSDAG 9 JUNI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 17 i VRliHDllUK WOORD KIBBELINGEN SOEST" ZWEMMEN Elfmaal eerste plaats Van Nimwegen Politiek buigt zich vanavond over kwestie Duinkikkers levert 3 kringkampioenen afin Utrecht ATLETIEK Jeugd Pijnenburg met vijf atleten actief tijdens NK Pijnenburgers in zwaar weer tijdens marathon Twente VISSEN Erbarmelijke I omstandigheden voor vissers Soester Courant Bosstraat-West Kampioensreceptie sportvereniging gezellig druk Gelegenheidsteam Broodje van Toontje wint ZAALVOETBAL TRIATHLON Chyparse weer winnaar van volleybaltoernooi BEDRIJFSSPORT Voor verharding toegangsweg en renovatie clubhuis 3* J Toontje verzorgt ook entering van luxe broodjes tot koud-/w«rm buffet feliciteert SOEST NT MERK JF FRAMBOOS A10ST (ENBURG" Met in totaal elf eerste plaatsen en drie tweede plaatsen kan Jurgen van Nim wegen tevreden terugkijken op de re gionale kampioenschappen zwemmen. Op 18, 19 en 20 juni zijn in Amers foort de Nederlandse Kampioenschap pen senioren. Jurgen zwemt dan mee in de estafetteploeg van De Haaien. De I Nederlandse kampioenschappen ju- nioren zijn op 2, 3 en 4 juli in Nijme gen. Jurgen komt dan uit op de 100 meter vrije slag, de 200 meter vrije slag, de 100 meter rugslag, de 200 meter en op drie estafette-afstanden. Tijdens de kringkampioenschappen I van Utrecht heeft de Duinkikkers drie leden kunnen huldigen als win- naar. P&ül Spronk won in 31.01 de I 50 meter vlinderslag. I Spronk haalde daarnaast de limiet voor de Nederlandse juniorenkampioen- j schappen op de 100 meter vlinderslag. Hij werd op deze afstand tweede in een persoonlijk record van 1.12.13. Op de 50 meter schoolslag waren Mi- chael Maassen (36.68) en Sebastiaan Schuurman (37.57) in hun klasse de I snelsten. Ook Robbin Blokpoel was in vorm met twee derde plaatsen. Menno 1 Smit kwam eveneens goed voor de dag, maar moest telkens genoegen ne- men met de vierde plaats. Emily Jans- sen zwom in 2.57.29 een persoonlijk- i en clubrecord op de 200 meter wis selslag en Hanne Schalkx boekte ook I haar beste tijd ooit op deze afstand (3.00.28). SEC heeft de hulp ingeschakeld van een advocaat. De voetbalclub heeft nog steeds geen overeenstemming be reikt met het College dat onlangs be sloot de uitvoering van het raadsbe sluit voor de clustering van sportpark Bosstraat-West te wijzigen. In een ge sprek tussen wethouder Pieter tep Hove en SEC-woordvoerder Wim Welleman kwamen beide partijen niet nader tot elkaar. De kwestie is toegevoegd aan de agen da van de commissie milieu, welzijn en sport die vanavond om half acht begint in de raadzaal van het gemeentehuis. Ten Hove hoopt de steun te krijgen van de commissie. In dat geval kan het College volgens hem zijn besluit uit voeren. SEC meent dat het College zich dient te houden aan het raadsbe sluit en heeft via de Landelijke Bond van Amateurverenigingen een jurist in de arm genomen. Ten Hove heeft Welleman donderdag middag gezegd, dat hij bereid is nog eens te kijken naar de mogelijkheid van een aparte ingang voor dé hockeyers, maar Welleman vindt die toezegging allesbehalve concreet. Ten Hove heeft er bij SEC verder op aangedrongen toch akkoord te gaan met het jongste Collegebesluit, maar het bestuur van de voetbalvereniging weigert dat voorals nog. SEC houdt vast aan het eerder geno men raadsbesluit van anderhalf jaar geleden, waarin staat dat de voetballers twee speelvelden, een trainingsveld en een eigen ingang krijgen, dan wel be houden. Het College wil dat SEC het tweede speelveld deelt met MHC Soest dat nu plotseling ook van dezelf de ingang gebruik zou moeten gaan maken. In ruil daarvoor wil het Colle ge het beoogde, kleinere trainingsveld van SEC op wedstrijdformaat laten aanleggen en voorzien van een duur dere toplaag (grassmaster). Welleman van SEC is verbaasd: "Daar was nooit geld en volgens eerdere be rekeningen ook geen ruimte voor. Nu zou het ineens wel kunnen, terwijl ie mand van de Heidemij mij verteld heeft dat er geen ruimte is voor een veld met afmetingen voor een speelveld, dat je de lichtinstallatie dan op het terras van het clubhuis zou moeten plaatsen." Trainer John Alloggio van AV Pij nenburg gaat komend weekeinde met vijf atleten naar de Nederlandse kampioenschappen voor junioren. Grote favoriet in dit gezelschap is Lars van den Broek. De atleet werd in het winterseizoen nationaal indoorkampioen op de 400 meter. Hij komt zaterdag uit op deze afstand en loopt zondag de 200 meter. Inan Erkel doet mee aan het hoog springen. Zijn record is 1.90 meter, maar volgens Alloggio kan hij nog ho ger reiken. Op de 800 meter start na mens Pijnenburg Vincent Hofmann. Hij heeft een tijdje last gehad van een blessure, maar is nu topfit. Tijdens het indoorseizoen haalde Mar- tijn Dorresteijn de nationale finale bij het kogelstoten. Dat is ook zijn doel voor komend weekeinde. Het enige meisje in het gezelschap is Nadine de Goede. Zij maakt kans om zowel bij het hoogspringen als het kogelstoten de fi nale te bereiken. Tijdens de marathon van Twente ver beterde Wim van Dijk van AV Pij nenburg zijn persoonlijk record. On danks de slechte omstandigheden kwam hij zondag tot een tijd van drie uur en 22 minuten. Zijn clubgenoot Henk Pronk was vijf minuten eerder de finish gepasseerd. I Ton Ruepert (3.38), Gerard Boeren 1 (3.56) en Evert van der Pol (4.31) lie pen ook mee. Op de halve marathon kwam Leo Kortekaas binnen in 1.46. In Woerden deed Jan van de Lee mee aan de Hofpoorttunnelloop over 15 ki lometer. Hij volbracht die in 58 minu- ten en veertig seconden en werd daar- I mee vierde in de Veteranen 1 klasse. Erbarmelijk waren de omstandighe den tijdens de viswedstrijd op de Loosdrechtse Plassen. Op de Funtus probeerden de vissers van de Snoek baars met hun bootjes een beschutte plek te vinden. Het eerste uur werden de deelnemers aan de zomercompetitie geplaagd door een harde wind, daarna geteisterd door de regen die met bakken uit de lucht viel. Indrukwekkend waren de vangsten be paald niet. Theo Bosman, die vaker op de Funtus vist, had een goed stekje gevonden en werd eerste met 5.28 meter. Zijn bootmaat Willem Latama- hina profiteerde en kwam met 4.57 meter op de tweede plaats terecht. Als derde eindigde Willem van de Kraats met 4.05 meter. De strijd in de tweede divisie werd in het voordeel van Evert van de Kraats (3.81 meter) beslist. Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel.6014152 Meer speeluren Wethouder Ten Hove stelt dat SEC al leen maar beter af is met het grassmas- terveld. "Dat biedt SEC 300 meer speeluren. SEC hoeft er daar maar honderd van af te staan aan MHC Soest en houdt er dus 200 over." Volgens Welleman gaat die vlieger niet op. "Als we ons tweede speelveld ach ter de tribune moeten delen met MHC, kunnen we dat niet meer gebruiken voor wedstrijden. Dubbele belijning is immers niet toegestaan." SEC voelt zich, aldus Welleman, in de hoek gedrukt en het slachtoffer van de druk die MHC Soest op de gemeente zou hebben uitgevoerd. Het bestuur van de hockeyvereniging zegde mon deling (en niet schriftelijk, zoals deze krant vorige week meldde) toe geen ju ridische stappen tegen de gemeente te zullen ondernemen, indien het naast de twee kunstgrasvelden ook gebruik mag maken van een grasveld. De club zegt dat nodig te hebben voor jeugd wedstrijden op zaterdag en incidenteel voor toernooien. MHC Soest heeft altijd beweerd dat het aan twee kunstgrasvelden alleen niet voldoende heeft en vreest voor het voortbestaan van de club, indien ze niet meer speelruimte krijgt. Het afge lopen jaar onderzocht de clubleiding verschillende alternatieven voor een ei gen accommodatie op de grens van Soest en Baarn, maar die bleken om verschillende redenen niet haalbaar. Welleman zegt het een beetje zat te worden. "Ik heb van betrouwbare bron vernomen, dat de hockeyers de laatste twee jaar geen belijning hadden op hun grasveld, dan hebben ze er dus nooit wedstrijden op gespeeld. Ze hebben het niet nodig, maar willen het toch hebben." MHC spreekt van pure nood zaak. "SEC beschikt naar ons beste weten over vijf seniorenteams, drie ju niorenteams en vier teams uit de E- en F-categorie. MHC Soest stelt daarte genover acht senioren- en 18 junioren teams, en twaalf teams uit de E- en F- categorie en heeft voorts twintig Ben jamins en zeventig trimhockeyers." Niet alle ploegen spelen overigens in het weekeinde. De hockeyclub kan wel instemmen met het door het College voorgestelde compromis. "SEC en MHC hebben op gelijke basis besprekingen met de ge meente Soest gevoerd. Beide vereni gingen zouden echter water bij de wijn moeten doen." Tijdens de receptie van VVZ'49 wach ten v.r.n.l. Ronald de Rooij, Gerard Becker, Bas van Doorn, Daniël Hilhorst en Mare Brouwer op wat komen gaat. Foto: Goos van der Wilt Op het strand, op de camping, in de achtertuin of waar dan ook, de selec tiespelers van WZ'49 kunnen hun successen van het afgelopen seizoen in de zomervakantie nog eens op hun gemak bekijken en nalezen. Het gelegenheidsteam Broodje van Toontje heeft het DVS-toernooi ge wonnen. De ploeg, met onder anderen Ronald de Rooij en de internatio nals Hanky Leatemia en Anouk Roest versloeg in de finale het Utrechtse Sport Inn met 5-2. DVS/Davo werd vijfde, achter Eem- nes (derde) en Wings (vierde). De Soesters begonnen in de poule met een 2-0-nederlaag tegen Sport Inn, herstelden zich met een 4-1-zege op NVC (met een hattrick van Marco Mar- tens) en behaalden tegen de latere winnaar Broodje van Toontje een ver dienstelijk gelijkspel (2-2). In de strijd om de vijfde en zesde plaats werd FC Hilversum (met international Hennie Lettinck) geklopt. Om een beslissing te forceren, was een strafschoppenserie noodzakelijk. Niels Landaal werd de held door twee inzetten te stoppen. Titelverdediger Firtina'93 kwam niet verder dan de achtste plaats. Het mooiste doelpunt kwam op naam van De Rooij. Hij lobte in de finale de bal vanaf eigen helft oVer Volendam- keeper Rob Hilbers van Sport Inn. Topscorer werd Andre Janssen van Sport-Inn, als beste speler werd Marco Nieuwenhuis van dezelfde ploeg uitge roepen. DVS kreeg de prijs voor de meest sportieve ploeg. tmmi Van het bestuur kregen ze vrijdag avond allemaal een fotocollage en een boek met daarin alle krantenartikelen over hun wedstrijden. Dat gebeurde tij dens de receptie diè WZ'49 hield ter gelegenheid van het kampioenschap van het eerste elftal in de tweede klas se. Het bestuur kreeg ook een cadeau. De Club van Honderd schonk een grote kleurenfoto van de selectie. Maar wel licht de mooiste geschenken waren af komstig van de spelers. Die werden kampioen (ook het tweede elftal pak te de titel) en blijven hun club allemaal trouw. Behalve de Club van Honderd beschikt WZ'49 inmiddels ook over een Club van Duizend. Op dit moment staan al 25 leden geregistreerd, het streven is om in totaal dertig leden te werven. Zij betalen allemaal duizend gulden per jaar. Het geld komt ten goede aan de selectie. In de kantine aan de Eemweg was het gezellig druk. Burgemeester Hans de Widt was een van de gasten, hij felici teerde de clubleiding en de begeleiders en spelers van de selectie namens het gemeentebestuur. Staand v.l.n.r. Antonio van den Hengel, Enesto de Miranda, Daniël Hilhorst, Anouk Roest, Harry Laetiema. Gehurkt v.l.n.r. René Ribberink, Ronald de Rooy, Jordie Brouwer. Het Broodje van Toontje sterrenteam heeft de grote Cup te pakken. Met drie toppers uit het Nederlandse zaalvoetbal en vier toppers uit het Soester zaal voetbal werd dit team zaterdag o.l.v. Antonio van den Hengel winnaar van het sterk bezette DVS/DAVO-toernooi. Volgend jaar zullen wij onze titel verde digen. Golfslagen, windstoten en slagregens speelden zondag de deelnemers aan de kwart- en halve triathlon van Nieuwkoop parten. "Het waren arcti sche omstandigheden," zei Chris van Trigt na afloop. Hij was van de Schieter-leden in vier uur en 33 minuten de snelste in de halve marathon en eindigde bij de eer ste 25 van het sterk bezette deelne mersveld. Voor Dennis Moerman was de veldslag na vijf uur en vijf minuten voorbij, Ronald Vergauwen moest 22 minuten langer tegen de weergoden vechten en Iwan van Toren mocht na vijf uur en driekwartier een warme douche nemen. Op de kwart triathlon was Henk Jan Meijer de snelste van de Soester club: 2.31. Judy van Haaster miste net een podiumplaats, maar was op dreef (2.32). Achter haar finishten Kathy Rider (2.48), Gijs van Korlaar (2.49) en Ed van Renswouw (2.58). Frank de Groot en Joop Leijenhorst hielden het tijdens het zwemmen al voor gezien. Kees Rietveld, Rene Vers loot en Ingrid Sukkel stapten tijdens het fietsen af, net als veel andere deel nemers. De bedrijfssportcompetitie 1999 zit erop. In sporthal Beukendal klonk maandagavond het laatste fluitsig naal van de 37s,c editie. Dat gebeur de tijdens de vierde zaalvoetbal avond. Donderdagavond was in dezelfde sporthal een einde gekomen aan het 'vierdaagse' volleybaltoernooi. Chypar se sloot in de eerste klasse het toernooi wederom winnend af door in de finale Stam Autobedrijven te kloppen. Varo- da griste de derde plaats voor voorma lig winnaar Mercurius weg. Achtgoed Wonen en Bouwen en Van Gelder de gradeerden naar de tweede klasse. In die klasse werd Bouwbedrijf G.W. van de Grift eerste, voor Van Arkel dat pas in de derde spannende set (19-17) capituleerde. Procar en Hydrotest de gradeerden naar de derde klasse. Momentopname van de laatste van vier volleybalavonden voor bedrijfsteams. Van de derdeklassers waren Van Arkel en Van Asch het meest succesvol, zij mogen het volgend jaar in de tweede klasse proberen. Het damestoernooi werd gewonnen door Stam. Van Arkel, De Dribbel en de Kaasspecialist volg den. Eerder al waren het veldvoetbaltoer- nooi en de bedrijfsestafetteloop beëin digd. De Verlengde Oude Utrechtseweg (v/ h Kooiweg) zal worden verhard. Voet balvereniging Hees gaat daar zelf voor zorgen. Het bospad vormt de toegang naar het complex en veran dert bij neerslag al snel in een mod derpoel. Dagschotels woensdag Boeren-karbonade met Irites en gemengde sla donderdag Stooflapje met gekookte aardappels en rode kool weekend Kiprollade met pommes parisiennes en snijboontjes maandag Nasi met saté en kroepoek dinsdag Chili con carne met aardap pelschijfjes en gemengde salade Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Om het geld bijeen te krijgen, is Hees een duizend lotenactie gestart. Elk lot kost honderd gulden. Van de netto-op brengst wordt niet alleen de verharding gefinancierd, maar wil de club tevens de accommodatie renoveren. De actie is gestart, na een periode van voor-inschrijving. De hoofdprijs is een auto, verder kan onder meer een reis, een fiets, een televisie, een tuinset en een boormachine worden gewonnen. De eerste trekking vindt plaats op 1 ja nuari 2000 door notaris De Jager. Ook in de daaropvolgende maanden zijn er trekkingen, de laatste op 12 mei tijdens de feestavond van Hees. De toegangsweg naar de accommoda tie van Hees lijkt vaak op een modder poel. Daarom wil de club nu zelf een verharding laten aanbrengen. Het geld hoopt ze bijeen te krijgen via een duizend lotenactie. Foto: Goos van der Wilt De loten van honderd gulden kunnen in één keer of in vier termijnen van 25 gulden worden betaald. Voor meer in formatie kan men terecht bij Ben Kuyer, Eikenlaan 15, tel. 6012800. (en alle andere tegenstanders) met de dikverdiende zeges tijdens het volleybaltoernooi voor bedrijven.

Soester Courant | 1999 | | pagina 17