En dit zijn de knallers van deze week: Openlucht 2» Zonnegloren terug naar de natuur in ruil voor appartementen Royal Pare Nieuweweg tien weken afgesloten 10.98 1.69 1.99 ^sintratuin Q Soester Courant Wijziging bestemmingsplan voor Zonnegloren en Royal Pare Uitbreiding buitenbad Dalweg ligt in het verschiet 6027493 Gemeente koopt grond voor vijf miljoen mmm DRIELANDEN DINER Skeeler door ruit Acht maanden cel voor Soester (19) na serie inbraken 3 Actueel 3 Actueel 5 Actueel 11 Op Soest 13 Soesterberg 17 Sport Nachtelijk lawaai op voetbalveld Soester onder invloed rijdt door na botsing Ontsnapte knapen in Soest gevat Telefoon gestolen Autokraak Boete voor gedumpt tuinafval Geld gestolen van Tsjernobyl-kinderen Vervanging wegdek en reconstructie begin 11 augustus NEFKENS jprS SOEST wie en OPEL"©- Hollandse kipfilet Fijn volkorenbrood Bacon Hollandse nieuwe haring 5 stuks 0.00 Viennetta ijsstam VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest A. van der Lee Gevraagd VASTE-, INVAL- EN VAKANTIE BEZORGERS in Soest voor de Voor informatie: tel. 6014152 WOENSDAG 9 JUNI 1999 77e JAARGANG NO. 42 Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 16,50 Buiten Soest f 33,— Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor om het voorma lige Zonneglorencomplex aan de Soesterbergsestraat te kopen voor een prijs van 5 miljoen gulden. De bedoeling is dat, met uitzondering van enkele wo ningen langs de Soesterbergsestraat, alle bebouwing op het terrein wordt ge sloopt en het gebied aan de natuur wordt teruggegeven. Het terrein dat gekocht wordt heeft een omvang van circa 26 hectare. De te slopen bebouwing heeft een oppervlakte van ca. 16.000 vierkante meter. Het gebied van Zonneglo ren grenst aan de Korte Duinen en verdient hoge bescherming, gelet op de lig ging in de zone van de Heuvelrug die is aangewezen als ecologische hoofd structuur. De verwerving van het terrein heeft de nodige voeten in de aarde gehad. Na het vertrek van het ziekenhuis Molen- dael is het complex gekocht door Sinaï ten behoeve van de vestiging van een psychiatrische inrichting. Deze instel ling heeft echter nadien besloten af te zien van vestiging aldaar. Het complex is toen gekocht door projectontwikke laar NBM/Amstelland. Deze ontwik kelaar wilde op het terrein een woon zorgcomplex bouwen van minstens 140 woningen. Het gemeentebestuur kon en wilde echter, gelet op de bijzondere ligging van dat terrein, geen medewerking ver lenen aan een noodzakelijke wijziging van het bestemmingsplan om die bouw mogelijk te maken. Het streven was er juist op gericht om de bebouwing terug te dringen als het terrein niet meer overeenkomstig de geldende bestem ming (bijzondere doeleinden, gezond heidszorg) zou kunnen worden ge bruikt. Appartementen Ondertussen verpauperde het in snel tempo. Het college heeft dan ook on derzocht of op een financieel verant woorde manier het terrein door de ge meente zou kunnen worden aange kocht. Daartoe is dit gebied in de eer ste plaats bezien in samenhang met het voormalige natuurbadgebied aan de Van Weerden Poelmanweg. Voor het voormalige natuurbadgebied is in het begin van de jaren negentig bouwver gunning verleend voor de bouw van een hotel en 96 hotel-service-apparte- menten. De appartementen, waarvoor dus al bouwvergunning is verleend overeenkomstig het bestemmingsplan Landelijk Gebied', zijn tot nu toe niet gebouwd als gevolg van een verschil van mening tussen het gemeentebe stuur en de eigenaar van het terrein over het gebruik ervan. De eigenaar wenst een ruimer gebruik dan uitslui tend voor recreatieve doeleinden. Het College is bereid medewerking te verlenen aan een ruimer gebruik van de appartementen mits elders in het bosgebied bebouwing verdwijnt en bij gedragen wordt in de financiële lasten van die verwijdering. Royal Park levert een bijdrage van 5 miljoen gulden. Door de op die manier beschikbaar ko mende gelden kan een basis worden gelegd om het Zonneglorencomplex op een financieel verantwoorde wijze te verwerven en de bebouwing te sane ren. Woningen De eigenaar van het Zonneglorencom plex (NBM/Amstelland) wenste echter alleen medewerking te verlenen aan verkoop en sloop als hem elders de ge legenheid zou worden geboden wo ningen of een woonzorgcomplex te bouwen. Uiteindelijk is overeenstemming bereikt onder voorwaarde dat Amstelland de mogelijkheid krijgt om in een strook grond langs de Soesterbergsestraat maximaal 5 woningen te realiseren of in stand te houden en een recht tot eerste koop op een aantal percelen in de bebouwde kom van Soest. Het voert te ver om in te gaan op alle details van de ingewikkelde transactie, waarbij Royal Pare, Amstelland en de gemeente zijn betrokken. Vast staat wel dat als grote winnaar van deze gecom pliceerde ruiltransacties kan worden aangewezen DE NATUUR. Er komt 26 hectare onbebouwd natuurterrein bij. De plannen die het College aan de raad voorstelt voor het voormalige Zonneglorencomplex en het terrein van Royal Pare vergen een wijziging van de bestemmingsplan 'Landelijk Gebied'. Daarvoor zal een aparte procedure worden gevolgd, waarbij belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld te zijner tijd hun zienswijze kenbaar te maken. Op donderdag 17 juni is er een verga dering van de commissies Financiën en Ruimtelijke Ordening, waarbij er gele genheid is in te spreken op de beleids voornemens. De vergadering begint om half acht in de raadzaal. Wie wil in spreken moet dit voor het begin van de raadsvergadering melden bij de secre taris van de commissie. In de raadsvergadering van donderdag 24 juni. (aanvang half acht in het ge meentehuis) zal de gemeenteraad een beslissing nemen over het voorstel van het College van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van een transactie met "Royal Pare" en "Am stelland". Het raadsvoorstel met bijbehorende stukken ligt gedurende de openings uren van het gemeentehuis voor een ieder openbaar ter inzage in de infor matieruimte in de hal. Behalve de verrijking van het natuur gebied heeft de ingewikkelde trans actie die het College aan de raad voorstelt voor het gebied, waarbij on der meer het terrein van Royal Pare aan de Van Weerden Poelmanweg is betrokken nog een ander gevolg: er ontstaat perspectief op de realisering van een volwaardig buitenbad aan de Dalweg. Bij de verkoop van het voormalige na- tuurbadterrein in 1990 voor de bouw van een hotel- en recreatiecomplex werd aan de koper de plicht opgelegd op het nieuwe terrein een openbaar toegankelijk buitenbassin aan te leggen en te exploiteren. Over het nakomen van die verplichting - en met name het tijdstip daarvan- was een geschil ontstaan tussen de ge meente en de koper. Het college heeft daarop actie ondernomen. Na langdu rig overleg hebben het college en de ei genaar van Royal Pare -in samenhang met de regeling van andere geschilpun ten- overeenstemming bereikt over de betaling van een afkoopsom ter hoog te van 1 miljoen gulden. Met aanwending van deze afkoopsom stelt het college de raad voor om bij het sport- en zwemcomplex aan de Dal weg een uitbreiding van het buitenbad te realiseren. Dit" zal gebeuren in-over leg met de exploitant die in de binnen enkele jaren aanbrekende nieuwe con tractperiode het complex zal exploite ren. ïs-ym- Iedere zaterdagavond Een welkomstcocktail, een uitgebreid diner met een verrassend dessert a €31,54 f69,50 Voor informatie en reserveringen Tel 035 603 8383. Een 12-jarige jongeman is vorige week vrijdag al skeelerend door een ruit van een deur in de hal van een flatgebouw aan de Smitsweg gevallen. Hij knalde in volle vaart over de galerij op de vijf de verdieping tegen het glas. De ver wondingen vielen mee, maar hij werd voor alle zekerheid wel naar het zie kenhuis gebracht. Een negentienjarige Soester is don derdag wegens enkele woninginbra ken en autokraken door de Utrecht se rechtbank veroordeeld tot acht maanden celstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Daarnaast moet de man honderdveertig uur dienstverlening verrichten. In februari dit jaar was hij betrokken bij drie woninginbraken in Soest. Twee daarvan slaagden, de ander bleef bij een poging. Volgens de verdachte had hij tijdens de inbraken alleen op de uit kijk gestaan. Hetzelfde gold voor een reeks autokraken die hij vorig jaar met een vriend pleegde. In anderhalve week tijd zou het twee tal zo'n zestien auto's hebben openge broken, of pogingen daartoe hebben gedaan. Autoradio's waren de beoogde buit. Ook hier zou de verdachte naar eigen zeggen alleen als uitkijk hebben gefungeerd. De rechtbank stelde als bijzondere voorwaarden bij de straf dat de Soes ter meedoet aan een programma in een Dag-Trainingscentrum en contact houdt met de reclassering. Daarnaast moet de Soester ook ruim vierhonderd gulden schadevergoeding betalen aan enkele slachtoffers. Bovendien moet de man drie weken celstraf gaan uitzitten, die hij eerder voorwaardelijk kreeg opgelegd. De Soester liep nog in de proeftijd van die eerdere straf. Er was vijftien .maanden celstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk, tegen de Soester geëist. Avondvierdaagse duurt drie avonden. C-drie krijgt andere helft subsidie. Woningbouw op ex-Randstadterrein. Gedenkstenen bij twee monumenten. '100 Jaar Soest en Soester- berg in woord en beeld'. Jan Udo postcommandant brandweer. SEC roept hulp in van advocaat. Duizend lotenactie van jarig Hees. Omwonenden waarschuwden in de nacht van zondag op maandag om streeks half twee de politie, omdat ze bij het sportcomplex van S.O. Soest vreemd lawaai hoorden. Ter plaatse bleek een bedrijf bezig te zijn met werkzaamheden voor de aanleg van een kunstgrasmat. Daarbij werd gebruik gemaakt van machines die nogal wat geluid veroorzaakten. De politie informeerde naar de vergun ning; maar die bleek niet aanwezig te zijn. De medewerkers van het bedrijf kregen de opdracht de werkzaamhe den onmiddellijk te stoppen. Dat gebeurde. De politie heeft zaterdagavond een 38-jarige Soester aangehouden, die te voren op het Dalplein onder invloed van alcohol en medicijnen een ver- keerszuil uit de grond had gereden. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. De man kon zich bij zijn aanhouding wei nig herinneren, maar de op het Dal plein aangetroffen onderdelen pasten nauwkeurig bij de schade aan zijn auto. Die werd in beslag genomen. Op de Zandlaan heeft de politie in de nacht van zondag op maandag twee knapen aangehouden die de avond te voren waren ontsnapt uit een strafin richting in Den Dolder. Het ging om een 16-jarige jongen uit Lelystad en een 15-jarige uit Diemen. Op het sta tion in Amersfoort werd even later nog een 17-jarige knaap uit Zaandam uit de trein gehaald. Hij wilde met de eer ste gelegenheid naar Amsterdam. Het drietal werd teruggebracht naar Den Dolder. Uit een bouwkeet aan de Bosstraat is deze week een mobiele telefoon gesto len. De deur was niet afgesloten. Aan gifte deed een 29-jarige man uit Oss. Aan de Nijverheidsweg is in de nacht van maandag op dinsdag een vracht wagen opengebroken. De dader ging ervandoor met een radio/cd-speler. Aangifte deed een 43-jarige inwoner van Amersfoort. Op de Bosstraat zag de politie vorige week een man met een volle kruiwagen het bos inlopen, waarna hij met een lege kruiwagen terugkeerde. Toen hij aangesproken werd bleek hij een hoe veelheid tuinafval in het bos te hebben gedumpt, volgens hem met toestem ming van de bewoners voor wie hij de tuin onderhield. De man, een 65-jari- ge inwoner van Woudenberg, kreeg een proces-verbaal en moest de rommel ook weer opruimen. Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien in te breken in de woning van de familie Tolsma aan de Eikenlaan. De Tolsma's zijn alom be kend als actievoerders voor de hulp aan de "kinderen van Tsjernobyl", de slachtoffers van de ramp met de kern centrale in 1986. De daders haalden de woning overhoop en namen een enve lop met 3500 gulden mee. Op de en velop stond duidelijk het stempel van de stichting Kinderen van Tsjernobyl. Na de zomervakantie worden de Nieuweweg en de Beukenlaan (tot de Dalweg) gedurende ongeveer tien we ken afgesloten voor doorgaand ver keer. Dat is nodig om de reconstruc tie van dit traject te kunnen uitvoe ren. Het is de bedoeling dat de werk zaamheden op 11 augustus, direct na de bouwvak, beginnen. Dat beide wegen zo lang worden afge sloten, heeft te maken met het huidige asfalt en beton van de rijbaan. Om bin nen het budget van 900.000 gulden te blijven, wordt de huidige verharding in de nieuwe situatie als puin hergebruikt tot dnderlaag. Tijdens de reconstructie zullen het asfalt en beton ter plekke worden opgeslagen, zodat doorgaand verkeer niet meer mogelijk is. Het zou goedkoper zijn om het huidi ge wegdek te repareren, maar de be tonplaten onder het asfalt verkeren in dusdanig slechte staat, dat de rijbaan dan over enkele jaren weer kapot zou zijn. Vervanging is daarom noodzake lijk. Het College stelt dat daarmee de geluidsoverlast, nu veroorzaakt door de gebroken betonplaten, geheel zal verdwijnen. De reconstructie is het laatste interne project van de gemeente Soest, dat voortvloeit uit de hoofdwegenstruc tuur. Na de Koningsweg-route en de route Kerkstraat-Burgemeester Gro- thestraat is het traject Nieuweweg- Beukenlaan een van de belangrijkste verkeersslagaders in de gemeente. Om dat de wegen een belangrijke wijkont- sluiting hebben, zal er - in tegenstelling tot in de meeste andere straten binnen de bebouwde kom - geen 30 kilometer zone worden ingevoerd. Oorspronke lijk zouden ook de Laanstraat en de Beckeringhstraat in de reconstructie worden meegenomen, maar hier is geen geld voor. Klankbordgroep In het afgelopen jaar hebben bewoners van de Nieuweweg en de Beukenlaan hun gedachten laten gaan over de re constructie. Deze klankbordgroep deed dit voorjaar burgerlijke aanbevelingen aan het gemeentebestuur, die groten deels zijn overgenomen door het Col lege. In de nieuwe situatie zullen de parkeer- stroken afwisselend aan de ene of de andere zijde van de rijbaan komen te liggen. Hierdoor ontstaan asversprin- gingen die ertoe moeten bijdragen, dat er niet hard kan worden gereden. De Nieuweweg en een deel van de Beukenlaan worden na de bouwvak (11 augustus) gedurende tien weken afgeslo ten voor doorgaand verkeer. Dit vanwe ge de reconstructie. Extra zebrapaden, al dan niet met mid dengeleider, moeten de mogelijkheid tot oversteken verbeteren. Op het gedeelte van de Nieuweweg nabij de Koningsweg, wordt de rijbaan verlegd, zodat ruimte ontstaat voor een voetpad dat daar nu ontbreekt. Ook het fietspad wordt verlegd. De wens van de klankbordgroep om vrachtver keer te verbieden vanaf de Koningsweg de Nieuweweg in te rijden, is niet ge honoreerd. Geen bezwaren Het Collegevoorstel wordt vanavond besproken in de commissie verkeer die om 19.30 uur begint in de raadzaal van het gemeentehuis. Burgers hebben de gelegenheid in te spreken, maar gelet op het voortraject, verwacht het Colle ge geen of weinig bezwaren. De raads fracties geven vanavond hun mening, voordat ze op donderdag 24 juni tij dens de gemeenteraad een besluit ne men. KLAREN Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 kilo Marqués de Grinon Durius droge witte wijn uit Spanje per fles 4.98 AQ Q/S doos a 12 flessen vers van 't mes 100 gram 1 citroen of appel/kaneel f\ per stuk, 600 ml \J (J Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. Tel. 06-53 91 1237 CITROËN Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 20 (op woensdagmiddag) Bosviolen (Viola cornuta), bloeien de hele zomer in potten of border. Keuze uit diverse kleuren. Nu van 4.95 voor slechts AMERSFOORT imsterdamseweg 139, Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS ipavond: do. en vrij. tot 21.00 uur. Ma. t/m za. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 uur.

Soester Courant | 1999 | | pagina 1