Uitverkoop zomercollectie 20-50 KOETDJG 30-50 KORTING Visser C-drie krijgt andere helft subsidie Woningbouw op ex-Randstadterrein Avondvierdaagse duurt drie avonden Lad// Springfield iACTUEEL vdsio Aviotiva Aiiaa voNvia Ziekenhuis Eemland stuurt iedereen een kaart Jeugdherberg wil slaapzalen verbouwen tot slaapkamers Take Two' over reality-tv Tekorten worden in twee a drie jaar ingelopen Bodem- en grondwatersanering maken plan duur MEXX ESPRIT PART TWO O I CE v.a. vrijdag 11 juni shorts, polo's, t-shirts overige kleding De Soester Duinen Start publiciteit rond Spoedeisende Hulp Baasje bekeurd van loslopende hond Eén tocht af gelast wegens onweer; kilometerteller is mijlenteller EU: slechts 50% gaat stemmen uw stem telt dus dubbel 1 DEMOCRATEN uw stem dubbel en dwars waard! www.d66.nl Productiecursus voor jongeren C-drie Bloemenventer zonder vergunning Koning kraaien Geld en sieraden buit bij inbraak Alcoholcontrole Ook voor service moet u bij ons zijn OENSDAG 9 JUNI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 3 iet College van B. en W. heeft de ge meenteraad voorgesteld alsnog ak koord te gaan met de verlening van de subsidie voor het tweede halfjaar 1999 aan C-drie. Eerder had het College de uitkering daarvan tegen gehouden in verband met de (verras send grote) tekorten op de exploitatie van het cultureel centrum. Het College - lees: WD-wethouder Neks Blommers van Financiën en Cul tuur - heeft er kennelijk vertrouwen in dat de stichting in de komende tijd uit de rode cijfers zal raken. Weliswaar gaat dat met een beetje kunst en vlieg werk - een tijdelijke reductie op de huurprijs van maar liefst 75.000 gul den - maar Blommers meent dat het allemaal wel goed zal komen door de efficiencymaatregelen die C-drie heeft genomen of nog gaat nemen. Eigenlijk had het College het voorstel al willen doen bij de behandeling van de Voor jaarsnota, maar toén kwamen er opeens weer alarmerende berichten over de fi nanciële situatie bij het cultureel cen trum. Die was "aanzienlijk slechter" dan in maart was voorzien. Binnenkort wordt de bouw van De Willaert als onderkomen van C-drie en de bibliotheek afgerond. Voor zover te overzien is worden de geplande bouw kosten niet overschreden. Met de op levering van het gebouw beschikken beide instellingen over de faciliteiten om de doelstellingen te bereiken en verder uit te bouwen, aldus het Colle ge- Het bestuur van zowel C-drie als de bi bliotheek streeft naar een "inhoudelij ke relatie" tussen literaire, cursorische en theateractiviteiten, maar kunnen vooralsnog als zelfstandige rechtsper sonen blijven bestaan, zij het onder één directeur. Dat is trouwens al een van de efficiencymaatregelen die het bestuur van C-drie heeft opgevoerd om de be sparingen te realiseren. Horeca professioneler Inmiddels staat ook vast dat de hore- ca-afdeling van C-drie wordt gepriva tiseerd. Het bestuur heeft daartoe een overeenkomst gesloten met een "des kundige" cateringorganisatie, zodat daarvan verdere professionalisering verwacht mag worden. Dat wordt ove- BAR, GRILL RESTAURANT Onze ongeëvenaarde spareribs? Onze alom beroemde satéschotels Onze unieke spies van een meter? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) STONHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 rigens pas na een jaar zichtbaar, aldus het raadsvoorstel. Voor de rest ver wacht het bestuur van C-drie geld te kunnen verdienen door de nieuwe (grotere) cursuslokalen - daar kunnen immers grotere groepen in - en door het verschil tussen de kosten van de theatervoorstellingen en de recettes te verkleinen (wat vermoedelijk neerkomt op duurdere kaartjes). De tekorten over 1998 zijn vooral ver oorzaakt door langdurige zieken en de tegenvallende horeca-exploitatie. Het tekort kwam uit op 170.000 gulden! Liquiditeitsproblemen zijn voorkomen door de verkoop van obligaties, staat er min of meer langs-de-neus-weg in het raadsvoorstel. Recent heeft Blommers ook uitvoerig gesproken over de ver koop van de oude bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. Een eventuele meer opbrengst vloeit weliswaar in de ge meentekas, is de afspraak nu, maar het College wil dat geld pas over drie jaar hebben. In de tussentijd heeft de bi bliotheek dan de financiële ruimte om de liquiditeit in de komende jaren te waarborgen. Vestzak-broekzak Voor 1999 is er een herziene begroting ingediend. Daaruit komt naar voren dat het tekort zal oplopen tot 75.000 gulden, in plaats van de eerder geraam de 29.000 gulden. Maar de stichting Willaert - die de huur vangt van C-drie - is bereid het cultureel centrum een eenmalige reductie van 75.000 gulden te verlenen, wat neerkomt op een soort vestzak-broekzak-constructie. Het be stuur van C-drie verwacht het tekort van 1998 en 1999 (totaal ca. 200.000 gulden) met toepassing van de ge noemde efficiencymaatregelen binnen twee a drie jaar te kunnen inlopen. Het raadsvoorstel meldt ten overvloe de nog dat de drie besturen (Willaert, C-drie en de bibliotheek) instemmen met een verdergaande samenwerking tussen de instellingen. Ook de onder nemingsraad van de bibliotheek is ak koord met het reorganisatieplan. De besturen van Willaert en C-drie - de bibliotheek staat daar vanzelfsprekend buiten - stemmen in Met de financiële consequenties van het voorstel. owntweq Burgemeester en Wethouders zijn in principe bereid om mee te werken aan een bouwplan van de Utrechtse projectontwikkelaar Lingens Have voor het voormalige Randstadteirein tussen de Buntweg en de Ossendam- weg. Lingens Have wil daar tien luxe woningen bouwen. Het College is het daarmeé in beginsel eens, al moet de raadscommissie Ruimtelijke Ordening nog een advies geven. Ook de omwonenden, verenigd in het buurtcomité Buntweg, krijgen nog de gelegenheid om te reageren. Wethouder Bart Krol heeft ze ooit be loofd dat ze op tijd geïnformeerd zou den worden. Lingens Have denkt aan luxe wonin gen met een prijsklasse vanaf 550.000 gulden. Dat bedrag is nodig om de ex ploitatie sluitend te krijgen. Het Rand stadterrein bleek destijds ernstig te zijn vervuild met chemische en andere stof fen. Al jaren staat het gebied, zij het met een niet al te hoge prioriteit, op het lijstje van te saneren terreinen. De LU c_ O "O O GC LU _l O Q Z CC 05 LU _l i 05 I O z H O 05 O J3 H O O z noodzakelijke bodem- en grondwater sanering maken het bouwplan extra duur. De saneringskosten moeten wor den opgebracht door de verkoop van de huizen, want de gemeente wil bij de provincie geen stadsvernieuwings- of bodemsaneringsbijdrage vragen. Het College van B. en W. is in beginsel akkoord met de door Lingens Have voorgestelde verkaveling. Een pro bleem is dat de autosloperij van de fa. Lips zich aangrenzend aan het terrein bevindt en Lips wil niet verhuizen. In het bedrijf is ook een spuiterij onderge bracht, en de woningen moeten min stens op 30 meter afstand daarvan staan. Dat lukt wel, alleen zullen de ge plande garages wel binnen de 30 me- tergrens komen. Het College heeft daar "vrede mee". Lingens Have wil het bouwrijp maken en de infrastructuur het liefst in eigen hand houden, en het openbare gebied daarna "om niet" aan de gemeente overdragen. Dat is voor de gemeente onbespreekbaar, omdat de gemeente deze werkzaamheden altijd zelf verzorgt en doorberekent in de exploitatiebijdra ge die de bouwer moet betalen. Op de plaats van de garages moeten in de toekomst eventueel ook nog wo ningen gebouwd kunnen worden, mocht de fa. Lips ooit stoppen of ver huizen. Het gemeentebestuur voelt dan het meest voor aaneengesloten drieka merwoningen voor een- en tweeper soonshuishoudens. BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Zondag 27 juni Aanvang 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 34.50 p.p. Culinaire parade van: soep, salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten, met groente en aardappelgarnituur Als slot een feestelijk ijsje Bel en reserveer, dan zit u zeker. Ook Bourgondische buffetten op: 26 september, 31 oktober en 28 november RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Het is even wennen, een ziekenhuis dat gebruikt maakt van stadsbussen om belangrijk nieuws bekend te ma ken. Maar in dit geval is het nood zaak, vindt Ziekenhuis Eemland. De Spoedeisende Hulp is vanaf 7 juli al leen nog gevestigd op locatie De Lichtenberg aan de Utrechtseweg. Het ziekenhuis start daarom een grote publiciteitscampagne, gericht op alle in woners van de regio Eemland. Als ie mand eerste hulp nodig heeft, gaat hij vanaf 7 juli niet meer naar locatie St. Elisabeth. Bij ongevallen en spoedge vallen moet iedereen - bij voorkeur via de huisarts - naar locatie De Lichten- De eerste hulppost in locatie St. Elisa beth gaat op 7 juli dicht. Om te zorgen dat geen inwoner van de regio Eem land nog naar het verkeerde adres komt, gaat de publiciteitsmachine van Ziekenhuis Eemland volgende week op volle toeren draaien. Via huisartsen, fysiotherapeuten, maar ook sportvere nigingen, zwembaden en openbare in stellingen wordt het nieuws verspreid. Daarnaast gaat het Amersfoortse zie kenhuis, dat dagelijks zelf zakken post voor patiënten ontvangt, nu zelf een kaartje sturen. Ansichtkaart Ziekenhuis Eemland kiest voor een opvallende campagne in de stijl van een stripverhaal. Naast op de stadsbus is de boodschap ook op posters en kaarten gezet. Juist via mond-tot- mond-reclame komen belangrijke boodschappen bij iedereen terecht. Óm deze 'reclame' te stimuleren stuurt Zie kenhuis Eemland half juni een grote ansichtkaart aan iedere inwoner van de regio Eemlqnd. Zo krijgt iedereen het nieuws: 'vanaf 7 juli zorgt locatie De Lichtenberg voor alle Spoedeisende Hulp' op de eigen deurmat thuisbe zorgd. De politie heeft vorige week op de Va renstraat een 63-jarige Soester aange houden die met een onaangelijnde hond liep. Er waren volgens de politie al eerder problemen met de hond ge weest. Het baasje kreeg een boete van 60 gulden. Ze vonden het toch wel een beetje ver, de deelnemers aan de 5 kilometer van de avondvierdaagse. Voor hun gevoel hadden ze veel verder gelopen. En dat klopte. De kilometerteller van de fiets van voorzitter Krops was na melijk op Engelse mijlen (1,6 kilo meter) afgesteld. 1 De voorzitter van de plaatselijke rege lingscommissie zet elk jaar in de winter de routes voor de komende avondvier daagse uit. Hij doet dat per fiets en tij dens de tochten voor de vijf kilometer had hij per ongeluk zijn teller volgens de Engelse maatstaven afgesteld. Vrijwilligers van het organisatiecomité hadden dit jaar, zoals gebruikelijk, de tochten van de 10 kilometer van tevo ren gelopen en vastgesteld dat het al lemaal klopte. Voor wat betreft de 5 ki lometer, vertrouwden ze hun voorzitter blindelings. Totdat de eerste opmerkin gen over de 'toch wel lange tocht' vo rige week maandagavond binnendrup pelden. Krops was niet voor één gat te vangen en paste meteen de routes voor de drie resterende avonden aan. Daar werden er, uit het oogpunt van veiligheid, maar twee van gelopen. De woensdagtocht werd om half zes, vanaf die tijd kan worden gestart, afgelast. Organisator Carl van Dorresteijn: "We hadden gebeld met het Meteo Station in Soesterberg. Die raadde het ons af de deelnemers op pad te sturen. In Brabant spookte het en de bui raasde met een snelheid van honderd kilome ter per uur in onze richting. Dan ga je geen 2.500 mensen het bos insturen." Onweersbui Het was niet de eerste keer dat een tocht in Soest werd afgeblazen. In het verleden werden de deelnemers aan de Soester avondvierdaagse onderweg een keer overvallen door een onweers bui. Dat was zo'n nare ervaring, dat en kele jaren geleden ook al eens een avondwandeling werd geschrapt. Volgens Van Dorresteijn konden de meeste deelnemers het besluit van de organisatie begrijpen. "Sommigen von den het jammer, anderen liepen toch. Dat was dan wel op eigen risico. Enke le mensen waren al op weg, omdat ze eerder waren gestart. Die hebben we ingehaald en teruggestuurd." De achttiende avondvierdaagse die met 2.554 wandelaars een nieuw re cord boekte, was begonnen met schit terend weer. Tijdens de eerste avond liepen zeven mensen één of meer bla ren op, daarna viel het allemaal wel mee. Het défilé verliep ook uitstekend. De bloemrijke stoet trok voorbij aan het gemeentehuis aan het Raadhuis plein, waar burgemeester Hans de Widt een medaille uitreikte aan de 82-jarige Paraplu's en regenjassen bepaalden mede het beeld van het défilé van de acht tiende Soester avondvierdaagse. Soester Catsman die voor de veertigste keer de avondvierdaagse volbracht. Een aantal mensen dat voor de 25stc keer meeliep, kreeg eveneens een me daille, afkomstig van de Stichts Gooi- sche Wandelsportbond die onderdeel is van de Nederlandse Wandelsportbond. Om tegemoet te komen aan de wens voor meer privacy van haar gasten, wil de jeugdherberg haar slaapge- bouw verbouwen. De grote slaapzalen aan de Bosstraat worden omge bouwd tot kamers met twee, vier of zes bedden met eigen sanitaire voor zieningen. Om dit te kunnen realiseren, is bij de gemeente een bouwplan ingediend. Het College kan in principe instemmen met het plan, maar moet dan wel af wijken van het bestemmingsplan, om dat de toegestane goothoogte (6 me ter) met ruim een meter wordt over schreden. Daarom is de goedkeuring van de commissie ruimtelijke ordening en uiteindelijk de provincie nodig. De jeugdherberg hoopt voor het einde van dit jaar te kunnen beginnen met de verbouwing. Het aantal bedden zal daarna niet extreem toenemen. Mo menteel heeft de herberg faciliteiten voor 138 overnachtingen, dat worden er 140. Met de verbouwing wil de Stichting Nederlandse Jeugdherberg Centrale (NJHC) gehoor geven aan de wensen van haar gasten. Die stellen prijs op privacy, iets wat in de grote zalen met zestien bedden niet mogelijk is. Op donderdag 10 en vrijdag 11 juni is in C-drie de eindpresentatie van de productiecursus voor jongeren te zien. Opnieuw zetten jongeren een actueel thema in de schijnwerpers. Vorig jaar leidde de cursus tot een voorstelling over zinloos geweld ("Be kentenissen"). Dit jaar wordt het ver schijnsel reality-tv onder de loep ge nomen in een comedy met de titel "Take Two". "Take Two" speelt zich af tijdens de opnames van een tv-film-. Na het bekij ken van een pas opgenomen liefdes scène, krijgen de hoofdrolspelers Kro kus en Bob ruzie over eikaars acteer prestaties. Ze verwijten elkaar waarde loze minnaars te zijn en dus kan ook de romance niet geloofwaardig neergezet Worden. Om hun gelijk te halen gaan ze een wedstrijd aan om zichzelf op lief desgebied te bewijzen. Natuurlijk wil niemand van de crew en acteurs bui tenspel gezet worden en iedereen ver dringt zich om te helpen of de hoofd rollen over te nemen. Zelfs de seksuele voorkeur van Krokus wordt tijdelijk veranderd, wat tot verwarrende toe standen leidt als iedereen inclusief Krokus in de nieuwe situatie begint te geloven. De eerste tien lessen van de productie cursus werden besteed aan een inlei ding in acteren, improviseren en po diumpresentatie. Gedurende deze we ken schreef docent en scenarioschrijver Mark Boode de tekst van het nieuwe stuk op basis van ideeën en wensen van de cursisten. Daarna is in dertien les sen de avondvullende comedy Take Two ingestudeerd. Cursusaanbod jongeren Volgend seizoen start cultureel centrum C-drie op de woensdagavond een nieuwe productiecursus voor jongeren. In de eerste lessen wordt toegewerkt naar een korte presentatie van zelfge maakte acts. Het tweede deel van de cursus is gewijd aan het instuderen van een nieuwe comedy die speciaal voor de cursisten geschreven wordt. Daar naast wordt het cursusprogramma voor jongeren verder uitgebreid met een langlopende cursus capoeira en een reeks korte workshops op vrijdagavond waaronder soap en streetdance. Infor matie: C-drie, tel. 035-6022188. Aanvang: 20.15 uur. Kaarten: f 7,50, reserveren: tel. 6022188. De politie heeft vorige week op de Weegbreestraat een 53-jarige man uit Dordrecht aangehouden, die zonder vergunning bloemen verkocht. Hij was betrapt toen hij met een bak vol gele bloemen langs de huizen ging. Op de vraag of hij de benodigde paperassen kon tonen stak hij een wazig verhaal af, maar uiteindelijk gaf hij toe. Vol gens de man was hij met een aantal collega's afkomstig uit de Betuwe in Soest gedropt. Dodge Ram Van v.a. 34.635 Zaken doen? Wij hebben een heel team van specialisten in huis om het u als klant naar de zin te maken. Wij nodigen u graag uit, om zelf te ervaren hoe het is om met ons zaken te doen. Mocht u in een van onze nieuwe Chryslers een proefrit willen maken of eerst informatie ontvangen, bel gerust. Chrysler/Jeep Bosboom-Soest Jeep Birkstraat 105 QOodge Tel.: 035 - 601 32 56 Waar is de tijd gebleven van gewone raadsleden uit het volk als Piet Grift, Joop v.d. Brakel en Arie van de Bree- mer? Op de komst van het nieuwe raadslid Henk Koning (54) zit niemand te wachten bij ons op Soest. Van dat soort hebben we al genoeg in ons dorp. Koning blijkt een typische CDA-be- roepspoliticus te zijn in zijn vrije tijd. Hij slikt met de paplepel al veertig jaar conservatieve politiek en was twintig jaar raads- en/of statenlid in Drente. Een ervaren hobbyist. Hoe denken zulke figuren wanneer ze in een nieuwe plaats komen wonen? Is het CDA tegen een rondweg, dan ben ik ook tegen de rondweg. Is het CDA vóór een rondweg, dan verdedig ik dat standpunt gewoon. Lood om oud ijzer. De Strietmannetjes en Krolletjes in Soest hebben de nieuwe fractievoorzit ter zo geprogrammeerd dat een rond weg door de polder partijpolitiek noodzakelijk is. Dus laat mijnheer Ko ning in een regionaal dagblad gladjes weten dat het verkeer voor het "het be langrijkste politieke item van dit mo ment is" (sic). Hij woont pas vier jaar in Soest, werkt de hele dag in Amsterdam maar staat hier voortdurend in de file. Dat een rondweg niets oplost in de be bouwde kom en een oponthoud af en toe op de Van Weedestraat voorname lijk veroorzaakt wordt door lossende vrachtwagens midden op de weg, heeft hij kennelijk nooit bestudeerd. Een typische aanhanger van het CD- Autoappèl. Waarschijnlijk ook de par tij van die 51-jarige Soester, die met zijn auto naar de avondwandelvier daagse rijdt, fout parkeert, de politie surveillanten verrot scheldt en negen bonnen onder andermans ruitenwis sers vandaan haalt. Zo'n flink kruidje- roer-me-niet moeten ze behalve een bekeuring van 750 gulden tot een voetreis naar Rome verplichten. Met aan zijn enkels het kilometertellertje van Henk Krops, zodat hij in Jeruzalem terecht komt. Henk Koning, werkzaam bij ABN/ Amro, is christelijk gereformeerd en voorzitter van de kerkenraad van de Ichthuskerk in Amersfoort. Hoe kan zo'n man discipel van de Heere zijn (Mattheüs 4) en tegelijkertijd wissel aar (Mattheüs 21)? In bovengenoemd interview laat de automatiseerder in clichés weten zijn naaste lief te hebben, op te komen voor de zwakkeren, zorg te hebben voor de medemens en de bij belse gedachte als richtsnoer te hante ren. Ik zou een paar jaar wachten tot ande ren zoiets van u zeggen, meneer Ko ning. Om te voorkomen dat u straks een haan ergens in de polder drie maal koning hoort kraaien. P.S. Morgen Europese verkiezingen. Men verwacht een opkomst van slechts 28%. Dat wordt een lange, saaie dag van acht tot acht. Maar Honsbergen is het gezelligste stembureau (17) van heel Soest. Betty, Lisette en ik probe ren altijd de meeste stemmers te trek ken. Laat ons niet in de steek, Klaar- waters. Een 28-jarige bewoonster van de Ak keren ontdekte vorige week, nadat ze met een vriendin een uurtje was gaan fietsen, dat een onbekende dader haar woning had betreden. Ze had de deur niet op het nachtslot gedaan. De buit bestond uit geld en sieraden met een totale waarde van enkele duizenden guldens. Ook in Soest werden bij de landelijke alcoholcontrole van vrijdagavond enke le automobilisten betrapt. Op de Vre dehofstraat was het een Soester van 56 jaar, die een boete van 390 gulden moest betalen. In de nacht van maandag op dinsdag werd voor hetzelfde euvel een 21-jari- ge Soester aangehouden. Hij kreeg ook een boete van 390 gulden en een rij verbod van een uur. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1999 | | pagina 3