Garage Vat 69 Liter Jaarlijkse milieudag bij Yves Rocher 'Openluchttheater' voor o.b.s. Overhees Gouden Rabospeld voor Teun Middelkoop ~i ACTUEEL r en risico Overdonderend succes voor Subaru Impreza en Legacy p.m. p.m. p.m. p.m. Gebak van Jan Dogterom altijd op temperatuur Scotch Whisky Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Kortebaanrace A.P. van Doorn van der Lindei esterbergsestraat 49 Tel.: 035-6012490 Ktje soest zuid SUBARU _PAGINA81,WOENSDAG 9 JUNI 1999 SOESTER COURANT J Geoogste radijzen en waterbesparende douchekoppen PAGINA 9 Tweede prijs in actie Zomerschoon Soester Courant Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan b.v. t«l: 035 60142 89 - Fa* 035 602 34 41 1 tapijten. :n warme 1 hebben, ogwaardige e n wij met gratis Britse tevredenheidsmeting onder 32 merken 00 breed). J24294 Kwaliteit verzekerd, ook zomers en de promotor is met de Rabobank Voor informatie: tel.6014152 Wie Subaru zegt, zegt Alf Wheel Drive (AWD) en kwaliteit, veiligheid en betrouwbaarheid. Dat is ook de basis voor de vele onderscheidingen: driemaal Wereldkampioen Rally, een Wereldsnelhcids-record en topposities in de zwaarste betrouwbaarheids- en veiligheidstests. Bovendien zijn Snbaru's ultieme trekauto's. Na de hoogste titel voor de Impreza in 1994, de meeste jury-punten voor de Forester in 1998, is nu de Legacy Ton ring Wagon AWD uitgeroepen tot ANWB "TREKAUTO VAN HET JAAR 1999!" En dat alles bij een niet te evenaren prijs-kwaliteit verhouding. Redenen genoeg voor kennismaking met Subaru. Welkom! m Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Komende zaterdag (12 juni) organi seert houthandel A.P. van Doorn opnieuw een kortebaan-paardenra- ce (over 275 meter) op het terrein aan de Koningsweg 33. Het evene ment begint om 13.30 uur. Voor het kampioenschap van Soest treden naar verwachting 17 paarden (het maximum) in het strijdperk, elk ge sponsord door een Soester bedrijf. Het wordt een middag met veel spanning en gezelligheid voor het hele gezin, aldus Van Doorn. VOOR AL UW DRANKEN Slijterij-Wijnhandel Geldig t/m 30 juni 1999. Prijzen zijn afhaalprijzen. Forester AWO 49.995,- Afgcbccld Fomtcr S-l\»rbo AWD S6.995,-' BETAALBARE EXCLUSIVITEIT, INCLUSIEF AWD-TECHNlEK Subaru Nederland, Postbus 277,1430 AG Aalsmeer, telefoon (0297) 330100. www.subaru.nl Alle genoemde prijzen inclusief BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar maken en Verwijderingsbijdrage. Impreza Sedan AWO S9.995,- Afgebeeld Impreza Pb» GT Turbo AWD BI.495,- Liefhebbers van tekenen en/of schil deren kunnen in het najaar bij de Volksuniversiteit aan de slag. Tekenen voor beginners De heer Koldijk start 20 september, 19.30-22.00 uur, een cursus Tekenen voor beginners. In tien lessen maakt u kennis met de grondbeginselen van het tekenen. Beeldaspecten als lijn, vorm, ruimte en vlakverdeling worden door middel van eenvoudige opdrachten verkend. Cursuskosten: f 190,-. Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) i i fi_ j /-> i j n wr i Middelwijkstraat 40-42 - 3764 CG "Soest Het rook vrijdag nog net niet naar frambozen, kruisbessen, bramen en rode bessen, maar de struiken die deze vruchten moeten opleveren, wer den al wel in de biologische tuin van Yves Rocher geplant door leerlingen van de Bron. Sinds enkele jaren mogen de scholieren van de protestants christelijke basis school aan de Sweelinckstraat een deel van het terrein van de geurproducent gebruiken voor een tuinproject. Tijdens de jaarlijkse milieudag van het bedrijf aan de Nieuwegracht legden ze de medewerkers van Yves Rocher uit, dat ze er onder meer spinazie, sjalotten en bonen verbouwen. Tegelijkertijd werden de radijzen geoogst en enkele struiken geplant. De kinderen houden hun teelwerkzaamheden nauwkeurig bij in een boek. Te gast bij de Nederlandse hoofdvesti ging van het Franse cosmeticabedrijf was ook een medewerker van Water leidingbedrijf Midden-Nederland (WMN). Hij demonstreerde waterbe sparende douchekoppen en deelde kraanknoppen uit, die een waterbespa ring van vijftig procent kunnen opleve ren. Ook vertoonde de WMN-man een videofilm van het televisieprogramma Leerlingen van de Bron tonen de zo juist geoogste radijzen. In de biologische tuin bij Yves Rocher verbouwen ze nog veel meer groente en fruit. Het Klokhuis over watertorens. Yves Rocher zorgde er tijdens de lunch (de milieudag vond plaats tussen 12.00 en 13.30 uur) voor dat haar me dewerkers de gezonde trek kon stillen met het nuttigen van ontbijtkoek, spe culaas, krentenbollen, tuinkers en an dere biologisch dynamisch bereide etenswaren van AH. Volgens Marjolein Faber van Yves Rocher was het 'erg leuk' en 'erg gezellig'. Ter gelegenheid van zijn afscheid als voorzitter van het bestuur van de Ra- t in autoruiten breukgarantie lars) LE_ VERZEKERAARS bobank Soest-Baarn ontving Teun Middelkoop op 1 juni jl. uit handen van de regiodirecteur Noordwest Ne derland, de heer J. Schonewille, de gouden Rabobankspeld. Deze eer valt alleen ten deel aan diegenen die op bijzondere wijze hebben bijgedra gen aan de ontwikkeling van de Ra- bobankorganisatie. De heer Schonewille memoreerde dat de heer Middelkoop in 1983 is toege treden tot het bestuur van de toenma lige Rabobank Soest geweest van de fusie met Baarn in 1994. In de tussenliggende periode is er veel gebeurd: de krediet portefeuille van de bank waarover Middelkoop het voorzitterschap voer- 1 de, is in die periode verzesvoudigd ter- wijl de provisie-inkomsten in die zelf- de periode zelfs met zeven vermenig- j vuldigd konden worden. Schonewille noemde Middelkoop een energiek en bevlogen man die altijd zei waar het op stond. Vervolgens was het woord aan de voor zitter van de raad van toezicht, de heer D.W. van Kleij. Ook hij prees de schei dende voorzitter voor zijn inzet en ook het herstel van goede verhoudingen na emotionele gebeurtenissen. Hij betreur de het dat Middelkoop afscheid neemt vanwege volstrekt uit de lucht gegrepen beweringen van belangenverstrengeling met de gemeentepolitiek. "Juist een man als Middelkoop zou zich hiervoor nooit lenen", aldus de voorzitter. Ledenvergadering Dit vond plaats tijdens de algemene ledenvergadering van de Rabobank Soest-Baarn die, vanwege de ontman teling van Darthuizen, dit jaar werd ge houden in De Speeldoos te Baarn. Tweeëndertig merken. Honderdveer tien modellen. Vijfentwintigduizend ondervraagden. Dit alles stond aan de basis van een allesomvattend klantentevredenheidsonderzoek on der Britse autoverkopers: de strikt onafhankelijke J.D. Power Survey. Het resultaat van de jongste meting werd onlangs bekendgemaakt in het Britse tv-programma en automagazine BBC Top Gear. Subaru zag de uitslag vooraf al met vertrouwen tegemoet. Maar dat de Subaru's Impreza AWD en Legacy AWD de respectievelijke num mers één en twee zouden worden, had zelfs Subaru niet durven dromen! De van huis uit Amerikaanse J.D. Po wer Survey wordt sinds zes jaar ook in Groot-Brittannië georganiseerd door BBC Top Gear. In deze periode ont wikkelde het onafhankelijke onderzoek zich tot de ultieme graadmeter waar het gaat om de klantentevredenheid bij de diverse merken. Fabrikanten, impor teurs en dealerbedrijven zien de uitslag van de jaarlijkse vragenronde onder 25.000 autokopers dan ook vaak met angst en beven tegemoet. Al was het alleen maar omdat de winnende fabri kanten er alles aan doen om de uitslag en de rangschikking wereldkundig te maken. In het kort concludeert BBC Top Gear naar aanleiding van de meest recente J.D. Power Survey dat het kwaliteitsni veau van de auto's in het algemeen stijgt. Alleen slagen sommige merken daar sneller en beter in dan andere mer ken. Subaru blijkt in dit opzicht verre weg de beste student. Want niet alleen scoorde de Impreza AWD een fantastische eerste plaats met een totaalscore van 99 punten (maximum te behalen: 100) en een niet minder opmerkelijke tweede plaats voor de Legacy AWD (96 punten), maar werd Subaru als merk ook nog eens gekroond tot algemeen winnaar van de 32 deelnemende autofabrikan ten. Overigens was dit laatste ook al het geval in de 1998-Survey van J.D. Po wer. De mate van betrouwbaarheid en kwa liteit zegt trouwens niet alles, in de BBC Top Gear/J.D. Power Survey. Naar Amerikaans voorbeeld worden er in het onderzoek namelijk nog veel meer elementen meegenomen om tot een goed klantentevredenheidsonder zoek te komen. Het gaat dan bijvoor beeld om de rijeigenschappen, om de ervaringen met de dealer (voorkomend heid, hulpvaardigheid, snelheid van werken) en om zaken als garantievoor- waarden en kosten. In zijn conclusie meldt BBC Tóp Gear dat het op zich niet verwonderlijk is dat Subaru de "Gold Award" heeft bin nengehaald, gezien de fantastische re sultaten die het merk in eerdere jaren al behaalde. "Toch is het wel degelijk een zeer indrukwekkend resultaat voor dit Japanse merk, niet in de laatste plaats omdat de modellen allesbehalve door snee zijn, met hun boxermotoren en vierwielaandrijving. De Subaru's heb ben zich bewezen als hoogst betrouw baar en fijn om te rijden, met als pret tige bijkomstigheid de klantvriendelijke dealers met hun redelijke prijzen", zegt ook Subaru-dealer Gebrs. Van de Pouw Kraan uit Soest. Schilderen van ikonen Een oude traditionele schilderkunst is het Schilderen van ikonen. Mevrouw Krielaart is bereid gevonden over dit onderwerp een workshop te geven op woensdag 6 oktober van 10.00-16.00 uur. In deze workshop wordt geen ge bruik gemaakt van de traditionele voor beelden en werkwijzen van het ikonen schilderen, maar wordt uitgegaan van een heel eigentijdse benadering. Er wordt wel gewerkt met de typische ge laatsexpressies en proporties. Deze worden afgebeeld op berkenhouten plankjes in een gemengde techniek van gouache, verf en kleurpotlood. Cursus- kosten: f 70,- f 5,- (materiaal). Kennis en Kunst In de cursus Kennis en Kunst worden kennis en praktijk gecombineerd. Door middel van het bestuderen van de vele aspecten en thema's van de kunst (bij voorbeeld symbolen, vlakken en lijnen, koude en warme kleuren, fantasie, structuur enz.) ondersteund door voor beelden uit de kunstgeschiedenis, leert u zelf op een spontane en creatieve manier deze thema's met diverse mate rialen en technieken uit te werken. Ook wordt aandacht besteed aan het eva lueren en presenteren van het eigen werk. De cursus bestaat uit tien lessen van drie uur en start op vrijdag 24 septem ber, 9.30 uur. De cursus wordt gegeven door Judith Gor. Onlangs was er van haar een expositie te bezichtigen in de Soester Brandweerkazerne. Cursuskos ten: f 290,-. Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Las sostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon 035-6022195. Openingstijden: maan dag 13.00-16.00 uur en dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. De heer Schonewille (r.) feliciteert Teun Middelkoop met de gouden speld. Foto: Loek van Wafsem gestoken wordt, anders wordt het niets. Verder kunnen mensen natuurlijk verschillen. Sommigen tonen "hon dentrouw", anderen "kattentrouw" en dan is er natuurlijk ook nog "ratten- trouw", hield hij zijn geamuseerde pu bliek voor. Ook niet bang zijn de zeur- ders in dit leven op hun plaats te zet ten. Een keer de telefoon er op gooien in een bedrijf moet kunnen, om zelf ge zond te blijven. De aanwezigen kunnen terugzien op een zeer geslaagde avond. Alle kinderen van de openbare basisschool Overhees geno ten vorige week donderdag van een heuse "openluchttheater voorstelling" op het grasveld aan de Dorpsstreek. De clown van het Nomad-theater gaf daar een voorstelling als beloning voor de inspanning van de school tijdens de actie Zomer schoon, een week eerder. Daarnaast kreeg de school ook nog een bescheiden cadeaubon van milieu-wethouder R ten Hove. Dezelfde voorstelling werd vrijdagmorgen gegeven voor eer steprijswinnaar de Klimop, maar omdat het toen goot van de regen gebeurde dat in de school zelf. Aanwezig waren 120 leden en belang stellenden die werden geïnformeerd over de zeer gunstige gang van zaken bij de bank in 1998 en vervolgens moesten voorzien in de vacatures in bestuur en raad van toezicht. De heer C.H. Wantenaar, tot dan toe lid van de raad van toezicht, werd gekozen in het bestuur en mevrouw P.R.M. Thomas werd gekozen als lid van de raad van toezicht. Als laatste was het woord aan prof. dr. A. van der Meiden over het onderwerp "duurzaamheid in relaties". Op uiterst onderkoelde humoristische wijze nam Van der Meiden zijn publiek mee in de wereld van communicatie en relaties. Zijn boodschap was: goede relaties ontstaan alleen als er tijd en energie in Sinds vorige week beschikt Jan Dog terom, de bekende banketbakker uit Soest-Zuid, over een splinternieuwe Ford Courier, waarmee hij zijn gebak bezorgt bij de klanten. Jan Dogterom (r.) krijgt de sleutels zijn nieuwe "koelwagen De nieuwe bestelwagen - ook nu weer herkenbaar aan de reuzenmoorkop op het dak - is speciaal geschikt voor koel- transport volgens de scherpe HCCP- normen. Dat betekent dat het gebak al tijd op de juiste temperatuur (7°) wordt afgeleverd. De sleutels van de nieuwe auto werden Jan Dogterom met enige feestelijk ceremonieel overhandigd door verkoper Guus Vries van Eem- land Motors, die de bestelwagen lever de. "Op die manier is de kwaliteit altijd verzekerd," aldus de banketbakker van de Soesterbergsestraat. "Dat is een must, ook 's zomers." Soest, V.'Weedestraat 185.

Soester Courant | 1999 | | pagina 9