IIN6Ü 1 Met onze Wij kunnen u pEC onder voorwaarden akkoord iet delen van veld met MHC Soest IWEAU li m Van den Broek ook buiten de snelste doester loopt marathon in Himalaya EVEN NIET VAN DIENST ZIJN ALTUB AG 24 JUNI SHELL - Zwiers JNl 4 Aansluitend wij, behalve [middag, ook maandag 21/ isdag 23 juni. Springbokken lopen voor kinderen met spierziekte Maartdag 21 juni gaat de renovatie van ons tankstation beginnen. De bodem wordt gesaneerd en dit geeft enkele weken een enorme ravage. Gedurende deze tijd kunt u helaas niet tanken. Ook de shop gaat deze weken dicht. PAGINA k WOENSDAG 16 JUNI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 11 Voetbalclub wil extra verlichting en aparte ingang •H VRIiHOlUIK V/OORD N 035 -601 74 69 DAMMEN Robert Jan Sall eindigt als zesde op NK sneldammen ATLETIEK Rob van Waes zeven minuten boven marathonrecord Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-lwarm buffet Tweede nationale titel op 400 meter voor jonge Soester ATLETIEK TURNEN Iddy Sevink dient op 3.500 meter hoogte twee goede doelen lATLETIEK Weegbreestraat 54 - SOEST - Tel. 035 - 601 76 58 SEC zal een grasveld moeten delen met MHC Soest. Een grote meerder heid van de raadsfracties steunt hier in het College, zoals vorige week nsdag in de commissie sport dui- Jelijk werd. Onder de voorwaarden dat er rond dit veld een lichtinstalla tie komt en dat er voor MHC Soest ich een aparte ingang wordt gereali- rd, is de voetbalclub bereid het po- itiek besluit te accepteren. Voldoet de gemeente hier niet aan, dan japt SEC naar de rechter en hoopt het via een kort geding de gemeente [snog te kunnen terugfluiten. In het [eekeinde heeft het bestuur een brief sstuurd aan het College, waarin dit lënbaar wordt gemaakt. De club heeft al een advocaat ingeschakeld voor ju- ^jdische begeleiding. [iet gaat om een extra lichtinstallatie pnd het veld achter de huidige tribu ne, dat SEC moet gaan delen met MHC Soest. Omdat dubbele belijning net is toegestaan, kan SEC het veld jïlleen voor trainingen benutten en ïaarvoor heeft ze in de avonduren ver lichting nodig. Budget Sportwethouder Pieter ten Hove kon gistermorgen nog geen uitsluitsel ge ven over een extra lichtinstallatie, orn aat hij niet wist of er binnen het be schikbare budget ruimte voor is. "Ik jieb de brief van SEC nog niet binnen, naar zoals ik vorige week al heb aange geven, ben ik tot elk overleg bereid." f)e aparte ingang voor MHC Soest - Bat van de Koningsweg naar de Bos straat-West moet verhuizen - komt er, hede op aandringen van de raadsfrac ties, zo goed als zeker. In het oorspron kelijke raadsbesluit over de clustering van sportaccommodaties (december 1997) is hierin voorzien, maar onlangs wilde het College hiervan afwijken. Waar nog wel van wordt afgeweken, is de veldverdeling. SEC zou twee speel velden en een trainingsveld krijgen. MHC Soest was twee kunstgrasvelden en een oefenstrook toegezegd. De hockeyers maakten daar grote bezwa ren tegen en claimden een derde (gras)veld. Door hen een veld met SEC te laten delen, meent het College aan hun wensen te hebben voldaan en is in ieder geval voorkomen dat MHC Soest de gemeente voor de rechter sleept. De hockeyclub gaat akkoord met deze constructie. SEC behoudt het hoofdveld, krijgt een (duur) grassmasterveld (voor zowel trainingen als wedstrijden) en kan het derde veld gebruiken voor trainingen. Het grassmasterveld wordt verlicht, SEC wil nu ook lampen bij het veld dat het met MHC Soest moet delen en wacht nu af hoe de gemeente daarop reageert. SEC-woordvoerder Wim Welleman: "Plotseling was er geld voor het grassmasterveld, dan zal er ook nog wel veertig- of vijftigduizend gulden zijn voor een lichtinstallatie." Bosstraat-Oost De optie om SEC en S.O. Soest als twee zelfstandige verenigingen onder te brengen op de Bosstraat-Oost werd woensdag opnieuw aangekaart, dit maal door Harry Witte van Gemeente belangen Groen Soest (GGS). MHC Soest en de Knickerbockers zouden dan de Bosstraat-West gaan delen. Dit model had destijds de voorkeur van de betrokken clubs en de Vereniging Sportraad Soest (VSS), maar een meerderheid van de gemeenteraad keurde het plan om financiële redenen af. Bij S. O. Soest op de Bosstraat-Oost is het grassmaster reeds geïmplanteerd. Een medewerker van de Heidemy gaf belangstellenden tekst en uitleg. Foto: Goos van der Wilt Volgens Witte zou deze optie voor bei de voetbalclubs bespreekbaar zijn. Ten Hove had andere geluiden gehoord. De besturen van SEC en S.O. Soest hebben de laatste weken wel overleg gepleegd over de Bosstraat-Oost, maar bereikten geen overeenstemming. Tij dens de commissievergadering reageer den woordvoerders van beide clubs niet meer op de voorzet van GGS. Of schoon Soest-bestuurslid Toon van Fulpen eerder die avond wel had ge zegd dat er betere opties voor de clus tering denkbaar zijn. Hij doelde daar mee op het door Witte van stal gehaal de 3D-model Omdat SEC en S.O. Soest er niet zijn uitgekomen, kreeg Ten Hove de steun van WD, CDA, PvdA, GPV/RPF/ SGP en GL/PS om het jongste Colle ge-plan uit te voeren. Feit is dat daar mee wordt afgeweken van de norme ring van 1997. Afgesproken was dat daaraan niet meer zou worden getornd. Nu dat toch gebeurt, meent S.O. Soest met ruim zeshonderd leden ook in aanmerking te komen voor een aange paste normering, hetgeen zou beteke nen dat de club er tenminste één veld bij zou krijgen. Daar is evenwel geen ruimte voor op de Bosstraat-Oost. De Knickerbockers moet immers ook ge bruik gaan maken van dit complex. Deze vereniging, met ongeveer zeven tig leden, krijgt twee aparte velden voor de honkballers en de softballers. Momenteel hebben zij op sportpark Koningsweg de beschikking over een gecombineerd honk- en softbalveld dat veel minder ruimte in beslag neemt. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen sneldammen is Robert Jan Sall als zesde geëindigd. Hij was daarmee de meest succesvolle deel nemer van DVSB dat drie spelers had afgevaardigd. In de voorronde eindigde hij als twee de, zodat hij door mocht naar de fina le. De jonge Soester behaalde in zeven partijen vijf punten en werd zesde. Michael Bakker kon in zijn laatste jaar als pupil geen gooi doen naar de titel, doordat hij als derde in de poule ein digde. Hij speelde daarom voor de plaatsen negen tot en met zestien, leek de negende stek op te eisen, maar fi nishte op de elfde plek. Andrew Tjong A Ong kon het ook niet bolwerken en werd veertiende in het deelnemersveld van de 32 sterkste jeugdige sneldam- mers van Nederland. In de marathon van Leiden is Rob van Waes er niet in geslaagd zijn persoonlijk record te verscherpen. In drie uur en achttien minuten bleef hij er zeven minuten van verwijderd. Hij was de enige Pijnenburger die de marathon liep. Een aantal clubgenoten deed mee aan de halve marathon. Van hen was Jan van der Lee als eerste .aar (1.27). Enkele dagen eerder had hij de 10 kilometer in Utrecht in 38.25 afgelegd. Bert Ravenstijn liep de halve marathon in 1.37. Net binnen de twee uur bleven Henny Hanekamp (1.56), Oscar Ho- man (1.57) en Philip Parlevliet (1.58). woensdag A'damse paaltje met frites en boontjes donderdag Kip-potje met gekookte aardappels en boontjes weekend Gebakken forel met gekookte maandag dinsdag Rosbief-schijf met aardap pels en rode bietjes Bami met saté en kroepoek Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 En weg is Lars van den Broek, de zeventienjarige atleet van AV Pijnenburg. De finish gepasseerd, de tweede nationale titel op de 400 meter is binnen. Foto's: Jaap van den Broek Niet alleen in de droge, windvrije sporthal, maar ook in de buitenlucht is Lars van den Broek de snelste ju nior van Nederland op de 400 meter. Enkele maanden na zijn indoortitel werd de zeventienjarige Soester zater dag voor de tweede maal Nederlands kampioen. Met een persoonlijk record in de serie (51.36) plaatste hij zich voor de halve finale, waarin hij nog sneller was: 51.24. In de finale toonde hij zich een ware kampioen door er nog een schep je bovenop te doen: 51.02. Daarmee bleef Van den Broek overigens nog ruim een seconde boven het twintig jaar oude clubrecord van Marcel Kla- renbeek (48.6). Bij het hoogspringen was AV Pijnen burg vertegenwoordigd door Inan Erkel en Nadine de Goede. Erkel boekte met 1.90 meter een persoonlijk record en bleef één centimeter verwijderd van het clubrecord. Met een vijfde plaats nam hij afscheid van de nationale kam pioenschappen. De Goede werd acht ste met 1.55 meter. Bij het discuswer pen kwalificeerde de atlete zich met 28.47 meter als negende. Een finaleplaats zat er voor Vincent Hofmann niet in. De Soester bleek nog niet voldoende te zijn hersteld van een hamstringblessure en moest na zijn race van 1.59.65 afhaken. Martijn Dorres- tein eindigde bij het kogelstoten met 11.47 meter in de achterhoede. Honderden leden van de Springbok ken doen zaterdag 19 juni mee aan de sponsorloop voor het Duchenne Parent Project. Dat is een organisa tie die zich inzet voor kinderen met een spierziekte. Zij kunnen niet zo goed lopen, laat staan rennen. De Springbokken hoopt zoveel mogelijk geld bij elkaar te krij gen, dat kan worden gebruikt voor on derzoek naar de mogelijkheden om de ziekte van Duchenne sneller te kunnen stoppen. De sponsorloop vindt van 13.00 tot 18.00 uur plaats in Aqua Indoor. De club heeft driehonderd jeugdleden be naderd om mee te doen en verwacht dat ook veel volwassenen hun beste beentje zullen voor zetten. Allemaal hebben ze sponsors gezocht. De toegang in Aqua Indoor is gratis en het is mogelijk om tijdens de sponsor loop een financiële bijdrage te leveren voor de strijd tegen spierdystrofie. pe Soester Eddy Sevink heeft een üeuwe uitdaging gevonden. In okto ber loopt hij een marathon op een hoogte van 3.500 meter. Met nog en stuk of twintig Nederlanders doet de atleet van hardloopvereniging Fun Runner mee aan de Himalaya Chal- ënge Marathon. |e 42.195 meter worden afgelegd op :n bergkam in het grensgebied van [epal en India. Vandaar kunnen de slnemers vier van de vijf hoogste gen ter wereld zien, waaronder 'kop- jper' Mount Everest. De bijzondere jarathon is georganiseerd door de Échting NeverRest. Tast staat dat de deelnemers extreem de proef worden gesteld en hun li- eüjke krachten en geestelijke ener gie goed moeten doseren. Behalve met ijle lucht en hoogteverschillen krijgen ze te maken met moeilijk begaanbare, on verharde bergpaden die liggen bezaaid met keien en stenen. De 31-jarige Sevink deed vorig jaar lee aan de loodzware Jungfrau Mara- lon in de Zwitserse Alpen en zoekt nu het 'dak van de wereld' op. In april iep hij de marathon van Rotterdam, raar hij zijn persoonlijk record aan- lerpte tot drie uur en 33 minuten. Na :n herstelperiode hervatte hij drie reken geleden de trainingen. "Ik maak fjtii zware kilometers in het bos, loop zo iu en dan een strandwedstrijd en doe fitness. Projecten i Azië zit een nieuw record er niet in. flet gaat vooral om het meedoen én wee goede doelen. De Stichting Never Rest heeft de deelnemers gevraagd ponsors te zoeken voor een weeshuis i Nepal. Het betreft een project van Vereld Kinderen in Kathmandu. Ook [voor medewerkers en hun families van heetuinen in India wordt geld ingeza- neld. De problemen daar zijn tubercu lose, onvoldoende zwangerschapsbege- [leiding en onvoldoende zuigelingen zorg. Tot nu toe heeft Sevink vierduizend Igulden toegezegd gekregen. "Een bo- I dempje is gelegd, nu is het zaak de put vol te krijgen. Ik hoop op twaalf-, der- Eddy Sevink bereidt zich al voor op zijn avontuur in de Himalaya, waar hij voor projecten in India en Nepal gaat lopen. Hij hoopt het sponsorbedrag van vier mille, dat hem tot dusver is toegezegd, te verdrievoudigen. Foto: Goos van der Wilt tienduizend gulden uit te komen," al dus de Soester die in het dagelijkse le ven voor Rockwool werkt, zijn zakelij ke relaties benaderde en brieven aan andere bedrijven stuurde. Wie een duit in het zakje wil doen, kan hem schrij ven: Eddy Sevink, Wiardi Beekman- straat 505, 3762 GR Soest. Anderhalve week voor de marathon komt Sevink in Nepal aan. Met de an dere deelnemers en de organisatoren bezoekt hij beide projecten, waarna ze een trektocht door de bergen maken. Op die manier lopen ze langzamerhand omhoog, zodat ze kunnen wennen aan de ijlere lucht. De start van de mara thon is vanuit het eerste kamp, van waar uit de Mount Everest expedities beginnen. Fun Runner Sevink, die via een artikel in het maga zine voor atleten Runners World ken nisnam van de Himalaya Challenge Marathon, stond anderhalf jaar gele den aan de wieg van hardloopvereni ging Fun Runner. De club telt twaalf leden. Tot nu toe is Sevink de enige marathonloper, de anderen 'beperken' zich nog tot de helft van de klassieke afstand. Het is de bedoeling dat in het najaar van 2000 twee clubgenoten met hem starten in de marathon van New York. Voor die tijd wil Sevink wederom in Rotterdam de marathon volbrengen. iX"! r/'

Soester Courant | 1999 | | pagina 11