J Enthousiast nieuw bestuur Drie Eiken Echtpaar tot levenslang veroordeeld SCW-huurders voelen zich gepakt Jeugd blij met plan JOP ikiclub wil piste hoger ;n langer gaan maken afwezig Avondvierdaagse een feest F-16 jongste van museum 'We zijn er voor alle 55-plussers' Nieuwe voorziening in september Officier van Justitie in trouwzaal Kerkdiensten Medische dienst P. Creutzberg HUISARTS Hulpverlening j J WOENSDAG 16 JUNI 1999 Meer deelnemers dan vorig jaar 'De Drie Eiken' Snelheidscontrole Verkoop Domeinen Jeugdactiviteiten Ondanks dat verhoging meevalt Rondje Soesterberg op vakantie Agenda Sportagenda en kittens 'elsportartikelen ervoeders enz. enz. est. Tel. 035 - 601 79 51 Tel. 030 - 691 70 01 in autoruiten breukgarantie ars) VERZEKERAARS soesterbergseIILcourant 'Onze doelstelling is om zo comfor tabel mogelijk woonruimte te bieden voor zelfstandig wonende ouderen vanaf 55 jaar. De Stichting is daarbij in grote lijnen gebonden aan het pun tensysteem dat de gemeente hanteert De Drie Eiken is een apartementen- complex en geen zorginstelling. De mensen die verpleging en zoig behoe ven kunnen terecht in de Heybergh. I Elke keer als een woning vrijkomt, wordt opnieuw gekeken welke in schrijving het hoogste aantal punten heeft'. I Ongeveer dertig jaar geleden werd een I bestuur gevormd, bestaande uit twaalf I leden afkomstig uit alle geledingen van Ide Soesterbergse bevolking, die op- I kwam voor goede woningen voor I ouderen. Direct daarop volgde de I bouw van De Drie Eiken, bestaande I uit het Dienstencentrum met daar- 1 naast de 87 woningen, die samen een I begrip zijn geworden. Vanwege diverse I omstandigheden was het noodzakelijk I dat de stichting zowel in naam als in I bestuurssamenstelling werd gewijzigd. Medio 1998 kreeg de Stichting dezelf de naam als het gebouw, Stichting Drie I Eiken. Het bestuur bestaat uit Mariet- I te Hildebrand voorzitter, Henk van I Doorne secretaris, Louis Lensink pen- I ningmeester, Dory Eli huisvestingen en I Gert Nijhoff bouwzaken. Ben Niehoff I Werning werd aangesteld als manager I Welzijn en Beheer. Eenmaal in de twee 1 maanden komen zij in het zogenaam- I de dokterskamertje bij elkaar om de Io- I pende zaken te bespreken en te over leggen over plannen voor de toekomst. I 'Het komt echter meer dan eens voor I dat we om bepaalde redenen een extra vergadering moeten beleggen', aldus Hildebrand. 'Vergeet niet dat onze doelstelling, is om de huur van de wo ningen zo laag mogelijk te houden en onze bewoners zoveel mogelijk van dienst te zijn. Dit kunnen wij bereiken i doordat Tiet bestuur volledig uit vrijwil ligers bestaat. Desondanks zijn wij pro fessionals. Ten principale richten wij ons op de woningen van De Drie Ei ken. Verder zijn wij eigenaar van het Dienstencentrum en de Heybergh. Het Dienstencentrum van De Drie Eiken wordt verhuurd aan de SWOS en alle ouderen van Soesterberg kunnen deel nemen aan de activiteiten die de SWOS in het Dienstencentrum organi seert. De Heybergh hebben wij ver huurd aan de Stichting Molenschot. Hoewel de 'Eiken' geen zorginstelling is, probeert het bestuur wat extra servi ce te verlenen om zoveel mogelijk com fort te bieden aan de bewoners. Daar door werd een beheerder aangesteld. De heer Van Maanen is iedere morgen van 09.00 tot 12.00 uur in de 'Eiken' aanwezig om klein onderhoud te ver richten in de woningen van de bewo ners, zoals bijvoorbeeld een stekker maken, een lampje verwisselen of een leertje van een kraan vervangen', aldus Hildebrand. Huisvesting Dory Eli heeft per 1 januari 1999 de taak van Siska Krol overgenomen in verband met diens verhuizing. Velen kennen Dory als redacteur van het voormalig Soesterbergs Nieuws- en Advertentieblad. Eli: 'Feitelijk bestaat mijn taak uit het geven van allerlei re levante informatie over de huisvesting in De Drie Eiken. Alle eerste dinsda gen van de maand kan men bij mij te recht voor nadere informatie over de huisvesting in De Drie Eiken. Men kan mij voor informatie of een nader ge sprek telefonisch bereiken op telefoon nummer: 352391'. Heel nadrukkelijk noemen beide bestuursleden de Bewo ners Commissie, bestaande uit vijf per sonen die met grote inzet de belangen van de bewoners behartigt. Hilde brand: 'Wij maken ons als bestuur hard voor comfortabel wonen in een veilig gebouw. Om die reden hebben wij door de jaren heel wat renovatiewerkzaam heden uitgevoerd. Naast aanpassingen ten dienste van het welzijn van onze bewoners, werden ook vele vernieu wingen gerealiseerd. Zo zijn alle gan gen voorzien van nieuwe vloerbedek king, werden er nieuwe keukens ge plaatst en nog maar kort geleden zijn de badkamers aan de eisen van deze tijd Links mevr. Hildebrand, naast haar Dory Elie. aangepast en onder andere voorzien van anti sliptegels.' Beide bestuursle den zien de toekomst van De Drie Ei ken vol vertrouwen tegemoet en willen met hun medebestuursleden alles in het werk stellen om het wonen voor ouderen nog beter te maken. De Soesterbergse jeugd is blij met de nieuwe Jongeren Ontmoetings Plek (JOP). Zij kan zich vinden in de plannen die de Stichting Balans en de gemeente Soest, waardoor de JOP in september officieel in gebruik kan worden genomen. Op woensdag 9 juni waren 's avonds in de Dubbeldekker ongeveer twintig jon geren in de leeftijd van 14 tot 18 jaar uit het vliegdorp, om de plannen te horen die men had ten aanzien van het opnieuw plaatsen van de Jongeren Ontmoetings Plek (JOP). Voorheen stond deze aan de Banningstraat nabij de ijsbaan, maar werd vanwege de op richting van het luchtvaartmonument 'De Vleugel' daar verwijderd. Na veel overleg met onder andere bewoners van Bloemheuvel werd besloten om het JOP in de zuidoostelijke hoek van het grote evenemententerrein aan de Kampweg te plaatsen. In aanwezigheid van Ad van de Kar namens de gemeente Soest en de jeugdwerker Houssein Alaoui, werden alle relevante zaken genoemd. Het on derkomen blijft hetzelfde, alleen wordt de open ruimte voor de helft kleiner. In en om het JOP worden voorts banken geplaatst en de directe omgeving aan gepast. Na woord en wederwoord kon de plaatselijke jeugd zich in dit plan vinden en zal de Stichting Balans een adviesnota naar de gemeente Soest sturen, waarop die een start kan maken met de realisering van het geheel. Houssein verwacht dat het JOP in sep tember officieel in gebruik zal worden genomen. De bij het gesprek aanwezi ge jeugd sprak wel de vrees uit dat oudere jongeren misbruik van het JOP zullen maken door vernielingen aan te richten, besmeuren met verf en derge lijke zaken en hun de toegang wordt ontzegd. Derhalve zal op het gebruik toezicht worden gehouden. 'Ik heb veel bewijsmateriaal verza meld en eigen waarnemingen ver- I richt, teneinde mijn eis aan het eind van dit requisitoir stevig te kunnen onderbouwen. De in dit onderzoek I naar voren gekomen feiten en om standigheden kunnen niet tot een an dere conclusie leiden dan dat Harold I van de Spreng en Madeion Gijsbert- se veroordeeld moeten worden tot een levenslange echtelijke verbintenis." I Zaterdag 12 juni was het dé dag voor Harold van de Spreng en Madeion 1 Gijsbertse. Hun huwelijk werd gesloten lin Slot Zeist, een geliefde plaats voor vele trouwlustigen. Normaal voert de I ambtenaar van de burgerlijke stand van ■de betrokken gemeente het woord. Zij ■was er wel, maar centraal stond ineens lin toga mr. J. Spee, Officier van Justi- Itie en dat was voor menigeen even jschrikken. Vooral toen hij met een nog- f al ernstig gezicht aan zijn toespraak be gon. Op verzoek van het bruidspaar en enkel met medeweten van haar ouders, nam de Officier van Justitie het woord tot zelfs zichtbare verbijste ring van enkele aanwezigen. Echter was dit maar kort, want een gloedvol requi sitoir volgde vol kwinkslagen en humor waardoor de aanwezigen in de trouw- aal soms bulderden van het lachen. Aangezien Spee in de directe omge ving van de familie Gijsbertse woont, rist hij uit dien hoofde veel rechtma tig verkregen bewijsmateriaal aan te dragen. Requisitoir Nadat hij mogelijke nerveuze spannin gen had weggewerkt, volgde het relaas van zijn ingesteld onderzoek. Feiten die in 1995 in de kledingzaak, waar ze beiden werkzaam waren, begonnen; het toen opvallend samen terugtrekken in het magazijn en dat bij herhaling; een tijdelijk verblijf van Harold in Frankrijk met direct daarop samenwo- Het waarschuwende vingertje van de officier van Justitie. "Het seizoen 1998/1999 was een goed jaar met veel successen in diver- I se categorieën. Ook steeg het aantal leden en was het bijna elke zondag volle bak op en nabij de piste," zegt I skitrainer Stephan Zoetelief. I "We hebben nu 772 geregistreerde le- I den en daarom maken we er een ech te club van met de naam Ski Club I Soesterberg. We verwachten dat we dit I jaar mogelijk de 900 leden zullen halen en wie weet nog wel meer. Als we op het afgelopen seizoen terugkijken dan was het op alle fronten een goed jaar. Mandy Dirkzwager werd Nederlands jeugdkampioen en Aranka van der Wal werd in Oostenrijk internationaal jeugdkampioen. Maar de overige pres taties waren ook goed en over de hele lijn zagen we een aanmerkelijke verbe tering. Internationaal gezien doen we mee en kent men Ski Club Soesterberg. Het bezoek aan de piste zagen we toe nemen, vooral op de zondagen was er opvallend veel jeugd en dat is een goe de zaak." Infrastructuur "De bedoeling is dat de piste hoger en langer wordt. Hij is nu 90 meter en we gaan straks tot 145 meter. De afdalin gen kunnen dan professioneler worden gemaakt en duren dan ook langer dan de huidige baan. Landelijk zijn we dan nog niet de grootste, maar wel van Midden-Nederland. De kantine blijft zoals hij is, al kampen we wel met ruimtegebrek. Bij zonnig weer is dat niet zo'n probleem, want dan zitten de meesten toch op het terras. Verder zijn er plannen om skeelerles te geven. Bin nenkort hopen we daar meer over te kunnen berichten. Verder zijn er nog heel wat plannen in studie. Het nieu we seizoen is weer een hele uitdaging voor onze teams en onze verwachting is dat we dan nog grotere prestaties zullen gaan leveren," aldus Zoetelief. nen met Madelon. Het 'maaltijd exa men' waarvoor iedere jongeman zakte maar Harold nog net een voldoende haalde. Griekenland waar Harold haar, geknield in een distel, ten huwelijk vroeg. De opening van de nieuwe mo dezaak enz. enz. Voor het verbaasde jonge echtpaar werden alle feiten en omstandigheden op een juridische wij ze uit de doeken gedaan. Toen ook nog getuigen binnen de directe familie met hun verklaringen werden om schreven, stond de eis bij voorbaat al vast. Opvallend was dat het bruidspaar geen advocaat in de arm had genomen en de stroom vernietigend bewijsmate riaal lachend tot soms met tranen in de ogen aanhoorde. Spee besloot zijn re quisitoir: 'Tot slot concludeer ik uit ge sprekken met het bruidspaar, met de ouders van de bruid en andere familie leden, dat het buitengemeen ernstige vermoeden is ontstaan dat bruid en bruidegom niet zonder elkaar door het leven kunnen. Daarnaast moet ik nog opmerken dat zij ook nog zakelijke partners willen worden. Dit, mevrouw de ambtenaar van de burgerlijke stand, reken ik als verzwarende omstandighe den en ik kan dan ook niet anders re- quireren dan u te verzoeken over te gaan tot het stellen van de officiële vra gen en hen daarna voor hun leven lang in de echt te verbinden. Ik zal u niet vragen om de tijd die zij reeds in voor arrest, herstel samenwonend hebben doorgebracht, van de totale duur van de verbintenis af te trekken, omdat zulks niet in het belang van de partijen is. Voor minder kunnen we het van daag niet doen', aldus de Officier van Justitie Spee, zinspelend op zijn tv-col- lega De Rijdende Rechter. Een veroor deling die het bruidspaar zich hopelijk levenslang zal blijven herinneren. Zondag 20 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pastor Huiskamp; can- tores Zondag 10.30 zr. M.A. van Erven; ge mengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09.30 drs. H.E. Zorgdrager, Leersum STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 Z. Hageman-Vos WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. van 26 juni t/m 18 juli De collega's nemen waar. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Ma rechaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035- 5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. "Ook de laatste Avondvierdaagse van deze eeuw is uitermate goed verlo pen. Het waren vier prachtige dagen, ondanks de donderbui van afgelopen maandagavond. En dan deze feeste lijke intocht, wat een mensen en wat een sfeer. We gaan volgend jaar ge woon weer verder." Frits Hagmeijer en met hem de leden van het organisatiecomité waren en thousiast over het verloop van deze sportieve prestatie. Ruim vierhonderd wandelaars - en dat waren er ca. 50 meer dan vorig jaar - mochten hun speld als beloning in ontvangst nemen. Naast 74 individuele lopers bestond het veld uit 35 kinderen van de Caro- lusschool, 152 van de Postiljonschool en 88 van de Wethouder dé Haan- school, met de aantekening dat veel kinderen van de Carolusschool die da gen op kamp waren en dus niet mee konden doen. KVO was aanwezig met 15 deelne mers, uit Sterrenberg waren er 24 en als gasten liepen er 14 mee van de Deurstappers uit Hilversum. Het weer was met uitzondering van maandag 7 juni, uitstekend. De leiding keek die avond met enige zorg naar een lood grijze lucht waar de regen met bakken uitviel, omlijst met fikse donderslagen. Maar de lopers hadden dolle pret. Sommigen maakten het zo bont, dat ze zich pardoes in een plas water lieten vallen, onder grote hilariteit van de omstanders. Donderdagavond was de traditionele intocht onder leiding van het Drum- en Fanfarecorps Jonathan uit Zeist. Onder hen de vierjarige San dra Smit en Ashley Huisman. Voor het eerst in hun leven hadden ze vier avon den vijf kilometer gelopen en zonder enige opmerking. Met hun ouders was de laatste dag een feestavond, vooral door de bloemen en snoep. Stralend Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Sandra Smit en Ashley Huisman (bei den vier jaar) liepen voor het eerst de avondvierdaagse. keken ze naar de rijen mensen die ook voor hen applaudisseerden en huppe lend van plezier legden ze de laatste meters af. Zoals gewoonlijk gaf het muziekkorps op het Dorpsplein nog een korte muzikale toegift, waarna de 45e Avondvierdaagse van Soesterberg tot het verleden behoorde. Hagmeijer: "Bij leven en gezondheid hoop ik het in het jaar 2000 weer te mogen leiden. Dan kan ik met recht zeggen dat ik twee eeuwen lang de Soesterbergse Avondvierdaagse heb geleid." Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Bingo Vrijdag 18 juni wordt de maandelijkse bingo gehouden. De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. De kaarten kosten 7 gulden, inclusief koffie. Scholieren Vrijdag 24 juni zullen om 14.00 uur enkele groepen van de Wethouder de Haanschool hun generale repetitie houden voor hun eindejaars-feest. De toegang is gratis. Jeugdorkest Odeon Maandag 28 juni treedt het Jeugdor kest van Odeon op, aanvang 19.00 uur. Aangezien vele belangstellenden wor den verwacht, dient men zich vooraf op te geven. Dat kan op elke werkdag van 10.00 tot 12.00 uur bij Tosca van Bussel. Cursussen Wegens groot succes wordt in septem ber gestart met een cursus quilten en aquarelleren. Om teleurstelling te voor komen is het raadzaam zich tijdig hier voor op te geven. De cursus wordt ge geven door Alie Ipenburg op elke woensdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten zijn 45 gulden exclusief materiaal. De cursus bestaat uit zes les sen. Opgeven tot eind augustus bij Tosca van Bussel. Aquarelleren Deze cursus wordt ook in september gegeven maar dan door Tineke van de Velden-Tammer op elke dinsdagmor gen van 09.30 tot 11.30 uur. De kos ten zijn 65 gulden, inclusief materiaal. Deze cursus bestaat uit 15 lessen. Ook hiervoor opgave tot eind augustus bij Van Bussel. Bij een snelheidscontrole op de Amersfoortsestraat zijn vijf automobi listen betrapt op te hard rijden. Dat ge beurde vorige week dinsdag. De top snelheid bedroeg 95 kilometer per uur op een traject waar een maximumsnel heid van 50 kilometer geldt. Op het terrein van de Domeinen aan de Zuiderweg wordt op maandag 21 juni de kijkdag gehouden en op dins dag 29 juni de koopdag. Beide begin nen om 10.00 uur en de toegang is vrij. Kinder-instuif Van 14.00 tot 15.30 uur voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar, f 1,50 per keer: woensdag 16 juni vaderdagca deau maken en woensdag 23 juni af- sluitingsfeest playbackshow in de Dub beldekker. In juli vervalt de instuif. Huttenbouwdorp Van 4 tot en met 7 augustus wordt op het terrein van Sterrenberg een Hut- tenbouwdorpfeest gehouden, bestemd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Naast het bouwen van een eigen hut zijn er ook andere activiteiten, zoals entertainment, knutselen, spel en wed strijden. Op zaterdag 7 augustus wordt het feest op een bijzondere wijze afge sloten. Het thema van het Hutten bouwdorp is 'cowboys en indianen'. De kosten zijn 15 gulden per kind. Inschrij ving woensdag 16, 23 en 30 juni van 19.30-21.00 uur in de Dubbeldekker. Maximaal kunnen 120 kinderen tot dit feest worden toegelaten. 'Als museum hebben wij met de F-16 het jongste gevechtsvliegtuig binnen onze poorten gekregen. Het is een toestel dat nog geen geschiedenis heeft, omdat dit type bij onze lucht macht nog in gebruik is. Je kunt dan ook zeggen dat dit voor ons als mu seum een unicum is'. Overste Dick Piëst, directeur van het Militaire Luchtvaart Museum was don derdag apetrots, toen de grote hangar deuren zich openden om een F-16 straaljager doorgang te verlenen. Het is een F-16 type A, een éénzitter (zgn. gevechtsuitvoering), voorzien van het luchtmachtkenteken J 215, die op 27 september 1979 haar eerste vlucht "De Huurders Commissie Soester berg (HCS) is op zich tevreden met het onderhandelingsresultaat van de huurverhoging voor de woningen van SCW-huurders in Soesterberg. Was vorig jaar voor vrijwel een ieder de huurverhoging van 5,5% een feit, dit jaar ligt het gemiddeld tussen de 2,3% en 5% en is het veel genuan ceerder toegepast" "Dit is het resultaat van de inbreng die de HCS bij vaststelling van het SCW huurbeleid heeft gehad. Echter de streek die de Stichting Centrale Wo- ningzorg in Amersfoort de huurders le vert, zit niet alleen de HCS dwars. Ook de Vereniging Huurders Belangen Amersfoort (VHB) is allerminst te spreken over de verkapte huurverho ging die SCW 'onzichtbaar' heeft toe gepast. Werden vorig jaar de huren extra verhoogd met plausibele instru menten als het Woning Waardering Stelsel en Woning Meet Systeem, dit jaar is de SCW echt te ver gegaan." Zo begon het gesprek met Wim Koe- voets, bestuurslid van de Huurders Commissie Soesterberg, tevens vice- voorzitter van de Vereniging Huurders Belangen in Amersfoort. Maar wat is dan de wettelijk toegestane huur en streefhuur? Koevoets: 'Door de over heid wordt ieder jaar een zogenaamde maximale puntprijs vastgesteld. Elke woning heeft op grond van oppervlak te, voorzieningen en kwaliteit een to taal aantal punten dat met deze punt prijs vermenigvuldigd mag worden. Hieruit ontstaat dan de wettelijk toe gestane huur voor de woning. De ver huurders trachten om rond de 70% tot 80% van deze maximale huurprijs te verhuren om de woningen 'markt aan trekkelijk' te houden. Dit noemt men de streethuur. De SCW zit ais sociale verhuurder' nog onder deze norm en tracht geleidelijk aan om zich aan het landelijk gemiddelde van rond de 73% te komen." "Zonder dat huurders zijn geïnfor meerd heeft de SCW de streefhuur met 10% verhoogd, waardoor er nare neveneffecten ontstaan. In geval dat huurders (ver) onder de streefhuur zit ten, is de huurverhoging procentueel hoger dan vorige jaren. Als je vorige ja ren al bijna op de oude streefhuur zat en procentueel geen of zeer lage huur verhoging kreeg, word je nu gecon fronteerd met een huurverhoging van rond de 3% omdat je weer onder de (nieuwe) streefhuur zit. Kijk, dat is de adder onder het gras. Bij het vaststel len van het huurbeleid voor dit jaar en komende jaren, heeft de SCW de VHB het voorstel gedaan om akkoord te gaan met zelfs een 25% verhoging van de streefhuren. Dit was voor ons als onderhandelaars volstrekt onbespreek baar en langdurige discussies en onder handelingen hebben uiteindelijk geleid tot het voorstel van de SCW, om de streefhuurverhoging pas bij mutatie (vertrek van de huurder) toe te passen. Met dit gegeven is de SCW ook in hun persbericht naar buiten getreden en waren wij toen nog redelijk tevreden met het behaalde onderhandelingsre sultaat. Op het moment dat bij de huur ders het voorstel tot huurverhoging op de mat viel, ging bij ons de alarmbel want de streefhuur stond niet meer vermeld op het huurverhogingsvoor- stel. Dit in tegenstelling tot voorgaan- Meer berichten over Soesterberg op pagina 13 de jaren. Al snel kwamen wij er achter dat voor iedere SCW woning in de re gio Eemland, een 10% streefhuurver hoging was doorgevoerd! Dit is dus eenzijdig door de SCW en tegen alle afspraken in, de huurders opgedron gen. Veel huurders hebben het zelfs niet in de gaten. Wij zijn hier kwaad en teleurgesteld over!'. 'Zakelijk actiemodel' 'Al bijna twintig jaar is de Vereniging Huurders Belangen de centrale ge sprekspartner van de SCW in Amers foort en behartigt ze de belangen van 15.000 huurders in de regio Eemland. Als je als belangenbehartiger op deze wijze wordt geconfronteerd met hande lingen van de SCW, die leiden tot dit resultaat, dan wordt het tijd dat het zo genaamde 'harmonie overleg model' wordt ingeruild voor het 'zakelijk actie- model', waarin standpunten zich kun nen en zullen verharden. De tijd is voorbij dat huurders zich als een klein kind in de hoek laten zetten. Bij de SCW zijn ze zich nog niet bewust dat ze te maken hebben met mondige huur ders die echt wel snappen hoe de so ciale verhuursector in Nederland in el kaar zit! Navraag over deze handelwij ze van de SCW leert, dat het niet tegen de wet is en bezwaar maken bij de huur en adviescommissie heeft daarom geen zin. Maar zo ga je niet met elkaar om en de Huurders Commissie Soesterberg zal, samen met de andere 58 aangeslo ten huurderscommissies in de regio Eemland, hun huurders adviseren om bij de SCW massaal de streefhuur van hun woning op te vragen. Op deze wij ze komt er duidelijkheid voor huurders en voelt de SCW toch de pijn voor haar onzorgvuldig handelen,' aldus een getergde Wim Koevoets. De F-16 voor de hangar van het mu seum. maakte en op 2 november 1979 werd overgedragen aan de Koninklijke Luchtmacht, met als basis Leeuwarden. Het was toen het vierde toestel van dit type die de KLu kreeg. Het heeft ruim 2800 vlieguren gemaakt, maar nooit een oorlogsmissie meegemaakt. Wel heeft het meegedaan aan meerdere militaire oefeningen en in dat kader ra ketten afgevuurd. Drie maanden gele den was het ingedeeld bij het 312 squadron en gestationeerd op de Vliegbasis Volkel. Bij de Open Dagen van de KLu heeft ze haar kunnen als oefenvliegtuig laten zien. Aangezien de reparatiekosten te hoog werden, moest het worden afgevoerd. Dankzij de persoonlijke inzet van de Bevelhebber Luchtstrijdkrachten, de luitenant-generaal B.A.C. Droste, werd het als een blijvende herinnering aan het Militaire Luchtvaart Museum toe gevoegd. In de komende weken wordt het helemaal opgebouwd waarop het in september klaar is. Deze werkzaam heden kan men dagelijks in de hangar volgen. Rondje Soesterberg is wegens vakantie van de medewerkers van maandag 21 juni tot 6 september niet te beluisteren. Om het Soesterbergse nieuws in die tijd niet helemaal over te slaan, wordt elke woensdag in het programma lunch room van 13.00 tot 14.00 uur, telefo nisch contact opgenomen met Piet Taai. Met hem wordt de Soesterbergse Courant doorgenomen en kan hij dit voor zover nodig toelichten. Indien zulks noodzakelijk is, kan dagelijks in het programma lunchroom met hem contact worden opgenomen teneinde verslag te doen van eventuele bijzon derheden. Woensdag 16 juni 08-12 markt, Rademakerstraat Vrijdag 18 juni 20.00 bingo, Drie Eiken Zondag 20 juni 14.00 koersbal, Drie Eiken Maandag 21 juni 08.00 kijkdag, Domeinen 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 19.30 dartssport, Burgstede Woensdag 23 juni 08-12 markt, Rademakerstraat Tennis LTV: 17 t/m 23 juni clubkam pioenschappen enkel sr; 22 juni grab- belochtend.

Soester Courant | 1999 | | pagina 15