^holten WA PCOB Rondje V op '52 R( 1WELZUNI SWOS activiteiten en cursussen Zomerschoon is een kwestie van fatsoen Yakantietijd niet voor iedereen een feest Postzegels verzamelen 'Kinderen Eerst' bij Unicef in Kosovo Fabels over de spijsvertering ROC de Amerlanden-Soest houdt open dag Wijziging bibliotheei T Samenwerkende Bonden van Ouderen Een nieuw seizoen met nieuw elan Een dagje uit? Aanschaf rollator Vergrote bijsluiter Is dat nog wel leuk? fLA.:Lï a; w fyjjjj: P/ A -«if S, sii« va---r. Kapsalon Soester gilde valt in de prijzen op Kringgildedag Parkeerbonnen Schade aan winkel door brand snorfiets van Maag Lever Darm Week 1999 EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN KIJKT U TOE OF BIEDT U EERSTE HULP? Eikenburg: rustpunt voor ouderen Adressen om te onthouden HOERA Onze KARIN is geslaagd voor BLOEMBINDSTER Z.B. Dinsdag 22 juni, 13.00-15.00 uur i Wl/ZUN MBfVMAN 'Tiefor <forztéN$ WOENSDAG 16 Jl Met coupon f2, Uitleentermijn v, Zal WOENSDAG 16 JUNI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 18 Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 - Tel. 035-6023681 - 3762 bp Soest SENIOREN ©NIEUW S UNIEKBO 10e JAARGANG NR.5 Met de zomer voor de deur, lopen veel activiteiten en cursussen van de SWOS ten einde. De docenten en be geleiders gaan van een welverdiende rust genieten en de deelnemers en cursisten zullen wellicht de geleerde lesstof in Frankrijk of Engeland, Au stralië of Canada of dichter bij' huis in de praktijk brengen. De SWOS probeert sedert jaar en dag om met haar aanbod van activi teiten en cursussen aansluiting te vin den bij de behoeften van de Soester ouderen. Ten einde hierover meer zekerheid te verkrijgen alsmede na der suggesties van ouderen te ontvan gen heeft de SWOS onder al haar ruim 500 cursisten een enquête ge houden. Hoewel de verwerking van alle gegevens nog niet geheel rond is blijken de cursisten over het alge meen zeer tevreden te zijn over het programma-aanbod. Gelukkig zijn er ook een aantal sug gesties binnengekomen die wij zeker mee zullen nemen in onze planning voor het nieuwe seizoen. Zo zal er bij voldoende belangstelling weer een cursus geheugentraining worden op gezet. Eveneens bestaat er veel be langstelling voor diverse computer cursussen waarvan wij de mogelijkhe den eveneens nader zullen bezien. Een ander aspect wat uit de enquête naar voren kwam is dat menige deel nemer of cursist graag een kortere zomerstop zou willen; voor deze mensen wordt de stille zomerperiode als te lang ervaren, ook hier zullen nader aandacht aan besteden. Al met al zal de SWOS met nieuw elan en nieuwe impulsen het seizoen in september starten. Mocht u als le zer zelf nog suggesties of ideeën heb ben voor ons activiteiten- en cursus aanbod: schroom niet en bel ons even. SWOS-kantoor: tel. 6023681. De grote steden hebben enige tijd ge leden ervaren wat het betekent als de ophaaldienst van huisvuil staakt en de veegploegen de bezem ongebruikt laten. Zij gaven geen gehoor aan de oproep zomerschoon te realiseren en voor de burgers, die werden gevraagd aan deze actie mee te werken zou het onbegonnen werk zijn geweest Een en ander is inmiddels achter de rug. Het huisvuil dat de straten ont sierde werd opgeruimd en de stank van het vuil is verwaaid. Oud nieuws, zult u zeggen. Wij hebben een aanhef gezocht om aandacht te vragen voor het vuil dat wekelijks ontstaat door asociaal gedrag van plaatsgenoten. We bedoelen de troep welke dikwijls achterblijft rond de papier- en glas containers. Papier wordt veelal aan gevoerd in dozen of houten kratjes. Het gevolg laat zich raden. Papier wordt in de containers geworpen. Wegwaaiende stukjes blijven liggen en ook de dozen of kratjes blijven bui ten de containers achter. Met het aangeboden glas is het dik wijls nog beroerder. Het gebeurt - nemen we aan - niet expres, maar een pot of fles glijdt wel eens uit de hand. Gevolg: een boel scherven en splinters. Opruimen is er niet bij. Laat een ander maar risico van lek ke fietsbanden lopen en tegen de rot zooi aankijken. Het is slechts een kwestie van fatsoen om de rommel zelf op te ruimen en het straatbeeld niet te ontsieren. Wie zijn rommel achterlaat is asociaal be zig... In de Leidse Hortus Botanicus is in de loop van vier eeuwen een heel bij zondere collectie planten uit alle we reldstreken bijeengebracht. Zeker voor faunaliefhebbers een bezoekje waard. De Hortus Botanicus, aan de Rapenburg 73 te Leiden, is geopend van maandag t/m zaterdag tussen 09.00 en 17.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tussen 1 okto ber en 1 april is de Hortus op zater dag gesloten. De toegangsprijzen zijn: dagkaart f 5,00; 65+-ers en kinderen van 4-12 jaar f 2,50. Voor nadere informa tie kunt u bellen met nummer 071-527 72 49. Nestor KBO De volgende editie verschijnt op 8 september a.s. Kopy graag vóór 23 augustus inleveren bij de werk groep "Senioren-nieuws", p/a. SWOS, Dalplein 6, 3762 SP Soest. In steeds groter getale komt men ze tegen, de looprekken op wieltjes, of te wel de rollators. Als het lopen niet meer zo gemakkelijk gaat, overweegt men veelal de aanschaf van een rol lator. Een handig hulpmiddel voor korte wandelingen, maar ook in huis, waarmee men ook nog wat bood schappen kan vervoeren. Maar de ene rollator is de andere niet. Uit onderzoeken is gebleken dat rollators nogal eens mankementen vertonen. Om een beeld te krijgen van het aanbod en de diversiteit in rollators is een informatieboekje ver schenen "Keuzegids looprekken en rollators, een hulp bij het maken van de juiste keuze". Deze gids is uitgegeven door het bu reau "Kwaliteits- en Bruikbaarheids- onderzoek van Hulpmiddelen voor gehandicapten en ouderen" en telefo nisch te bestellen bij Uitgeverij VNG voor f 14,50. Tel.nr. VNG 070- 3738888. Kaderblad PCOB Wist u dat men bij de apotheek een 'vergrote' vorm van de bijsluiter kan krijgen bij de medicijnen? Het ver zoek wordt bovendien aangetekend in het klantenbestand. Mevr. Th.E.G. Keiser, Enschede. ANBO-vizier De vakantietijd nadert snel. Velen kunnen de dag niet afwachten dat er wordt vertrokken naar bekende of onbekende streken. Duizenden trek ken er in de komende maanden op uit. Maar er zijn ook vele tienduizen den die niet inde gelegenheid zijn er op uit te gaan. De gezondheid laat het niet toe of de financiën zijn te be perkt of misschien is het ontbreken aan een reisgenoot wel oorzaak, dat men er niet toe komt. Inderdaad is vakantietijd niet voor iedereen een feest Juist voor dezen vraag ik aandacht. Kinderen en bekenden zijn weg. De dienstencentra hebben de activiteiten verminderd en de kans is groot dat de alleenstaanden die thuis moeten blijven zich eenzaam voelen. Met elkaar kunnen we daar best iets aan doen. De vakantiegangers kun nen bijvoorbeeld een kaartje extra stu ren en ook eens een keertje opbellen. Degenen die niet zijn vertrokken zouden eens wat vaker een bezoekje kunnen brengen aan degenen die al leen zijn achtergebleven en de aan spraak zo missen. Weet u: de eenzamen zullen zelden of nooit om aandacht vragen. Zij zul len ook moeilijk het initiatief nemen. Het is slechts een kwestie van mede menselijkheid; een taak van nabuur schap of eenvoudig gezegd wat aan dacht geven aan de buurtgenoten of dorpsgenoten. Natuurlijk zijn er het gehele jaar door mensen die vereenzamen. Maar voor al in de vakantietijd is extra aandacht gewenst. Voor u en voor velen vliegt de vakantie voorbij. Voor anderen niet en voor hen vraag ik een beetje extra aandacht. Hierbij wil ik u te vens wijzen op de mogelijkheden van het project "Vereenzaming Oude ren". Bel voor informatie 602 36 81. Henk Koster Postzegels verzamelen is al een oude hobby. Sommigen zijn er vanaf hun jeugd mee bezig, anderen beginnen op latere leeftijd. Vooral onder oude ren zijn nog veel verzamelaars. Postzegels verzamelen is ook een veelzijdige hobby. Als kind begint men alles te verzamelen wat er te krijgen is. Later gaat men wat selec tiever te werk en beperkt men de hobby tot één of meer landen en een motief, b.v. vogels, vissen, molens e.d. Iedereen heeft Nederland in het as sortiment. Dat is ook het gemakke lijkst, want men haalt op het post kantoor de nieuw uitgekomen zegels op de dag van uitgifte. Sommigen nemen dan gelijk een extra serie om later te kunnen ruilen. Voor andere landen en motief is het bijna onont beerlijk lid te worden van een postze gelvereniging om zodoende gebruik te kunnen maken van ruilmateriaal via de rondzendingen. Wijziging uitgifte Sinds de privatisering van de P.T.T. is er in de uitgifte van nieuwe zegels een andere trent ontstaan, waar vele in- .'3 5i til Z .Til LU Steenhoffstraat 62 - Soest - Tel: 035-6019991 De kracht van de reclame ligt in de herhaling Met twee eerste en een derde prijs is het Groot Gaesbeeker Gilde zondag teruggekeerd uit Ravenstein aan de Maas. In het Limburgse vestingstad je werd meegedaan aan de jaarlijkse gildedag. Het tamboer- en hoornblazerkorps sleepte de eerste prijs in de wacht. Ook de vendeliers van het Soester gilde kre gen de hoogste waardering bij het groepsvendelen. In de individuele C- klasse werd Bas van Doorn derde. Het Gilde is zaterdag te zien en te ho ren in Baarn, waar het in het begin van de middag optreedt in het kader van de Naalddagen en om 15.00 uur mee werkt aan de Taptoe bij Eemeroord. Op zondag 22 augustus neemt het gil de deel aan de Vrije Gildedag in Blit- terswijck. De daaropvolgende negen dagen zijn gereserveerd voor de eigen gildefeesten aan de Ferdinand Huyck- laan. Op de Smitsweg zijn vorige week dins dag vier automobilisten bekeurd. Hun auto's stonden geparkeerd in de blau we zone, maar ze hadden hun parkeer- schijf niet gebruikt of de toegestane parkeertijd was reeds verstreken. 1994. Velletje Kinderzegels. Getand 125/« 14 dividuele hobbyisten niet gelukkig mee zijn. Steeds meer maakt de P.T.T. ge bruik van uitgiften van velleljes van 10 gelijke zegels. De verzamelaar heeft echter hoogstens één of twee van die zegels nodig. Voor een enkele keer gaat het nog wel, maar de laatste tijd zijn er al verschillende van die uitgif ten verschenen. Los zijn die zegels dan niet op het postkantoor verkrijg baar en wat moet men met al die ze gels. Schrijven doet men niet zoveel meer; men belt gewoon naar familie en kennissen voor een verjaardag e.d. Men is dus haast verplicht om lid te worden van een vereniging. Het lidmaatschap geeft toegang tot de bijeenkomsten met ruiluurtjes en het deelnemen aan de rondzendingen met ruilmateriaal. Het is dus haast niet meer mogelijk om het op eigen houtje te doen. Voor degenen die al leen nog Nederland verzamelen gaat de lol er op die manier wel een beet je af. T.D. Een winkelier van de Tamboerijn heeft bij de politie gemeld, dat de gevel van zijn zaak roet- en rookschade heeft op gelopen. De oorzaak is een brandende snorfiets die tegen de pui stond gepar keerd en vermoedelijk is aangestoken door onbekenden. Het voertuig is ei gendom van een achttienjarige Soester. Hij heeft de politie toegezegd contact te zullen opnemen met de gedupeerde winkelier. Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST NV0B W NVOB Hd Bouwgarant MEER DAN 30 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL (035) 601 50 73 - FAX (035) 601 74 96 Iedereen denkt er veel van te weten, maar over de spijsvertering bestaan veel misverstanden. Een beschuitje bij diarree, ontbijtkoek laxeert en van stress krijg je een maagzweer. Alle maal misverstanden die hardnekkig de ronde doen. In het juninummer van Unicef, het kinderfonds van de Ver. Naties, spe ciale aandacht voor de oorlogskinde ren in Kukes in Albanië. In de Unicefwinkel aan de Lange Brinkweg 62 zijn proefnummers ver krijgbaar van het blad "Kinderen Eerst", dat tweemaandelijks verschijnt. Iets voor de vakantie. Niet alleen ellen de, waar de kranten vol van staan, maar ook de vele positieve ontwikke lingen kunt u er in lezen. Judith Kiers, oorspronkelijk als OVSE-waarnemer in Kosovo en daarna geëvacueerd naar Macedonië, werd door de OVSE uitge leend aan Unicef, waar ze nu als voor lichter werkt en verslag uitbrengt. In Kukes in Albanië richtte Unicef een speciaal moeder-en-kind centrum in, waar moeders terecht kunnen voor ba byverzorgingsspullen, medisch advies en waar ze in alle rust hun kind kunnen voeden. In Albanië en Macedonië helpt Unicef kinderen met spel- en onder- wijs-projecten hun oorlogservaringen te verwerken. Ook voor de vakantie staan er in de nieuwe catalogus talrijke artikelen voor onderweg en op de bestemming. Zoals zonnehoedjes, Suske en Wiske- en an dere Unicefboeken, opblaaskangoe- roes, lappenpoppen, knuffels, water dichte horloges, speelkaarten, t-shirts (around the world), plastic en andere bekers, lunchbox, kinderkookboek, briefpapier, adres- en blancoboek als dagboek, opbergmap, organiser, puzzels en natuurlijk ook wenskaarten. De Unicefwinkel is dagelijks open aan de Lange Brinkweg 62, tel. 6010466. üjEHBO iNEO- VERENIGING) J AFD. SOEST Op maandag 13 en dinsdag 14 september 1999 starten wij weer een EHBO/Reanimatie cursus, in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest. Voorinschrijving verzekert u van deelname. Kosten gehele opleidingZOÜj" Aanmelden bij de secretaresse mevr. W. van Schagen-Radema, Groenling 13, 3766 WG Soest, tel.: 035 - 603 00 53 na 18.00 uur. In de Maag Lever Darm Week 1999 geeft de Maag Lever Darm Stichting een speciale folder uit over dit onder werp. Achterhaalde ideeën worden rechtgezet. De gratis folder Spijsverte ringskolder ligt bij huisartsen, apothe ken en drogisterijen, maar is ook aan te vragen bij de Maag Lever Darm Stich ting, telefoon (030) 6055881. Aanvra gen per e-mail kan ook: info@mlds.nl De nationale Maag Lever Darm Week vindt plaats van 13 tot en met 19 juni 1999. In deze week vraagt de stichting extra aandacht voor twee miljoen men sen met een spijsverteringsziekte. Ook vindt de jaarlijkse collecte plaats. Met het geld financiert de Maag Lever Darm Stichting onderzoek naar spijs- verteringsziekten, zoals darmontstekin gen, allergieën, maag- en darmkanker. De Maag Lever Darm Stichting heeft tevens een speciale Infolijn voor infor matie over spijsverteringsproblemen: 0900-2025625 (22 cent per minuut). Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de Soester Courant (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel.6014152 Aan de rand van Eindhoven ligt in het groen verscholen, op een groot landgoed, het klooster "Eikenburg van de Broeders van liefde. Het klooster dateert van 1894 en de broe ders stellen een deel ervan beschik baar als vakantieverblijf voor oude ren. Speciaal voor ouderen die willen genieten van rust, van een wandeling in de prachtige omgeving en die graag contact leggen met leeftijdgeno ten. 'Eikenburg" is voor rustzoekende vakantiegangers geopend van mei tot oktober. U kunt er van maandag t/ m vrijdag tegen een redelijke prijs te recht, op basis van volpension. Het klooster heeft een- en tweepersoons- kamers met op iedere kamer een alarmknop, voldoende douche- en toiletvoorzieningen (aangepast aan ouderen), een traplift etc. Er zijn dag en nacht gastvrouwen aanwezig, waaronder een verpleegkundige/be jaardenverzorgster voor het beant woorden van vragen, het geven van aanvullende hulp en begeleiding. Zo nodig kunt u ook medische hulp in roepen. Kortom... "Eikenburg" biedt u een vakantie in een "beschermen de" omgeving. Voor nadere informatie kunt u bellen met dhr. B. van Stratum, tel. 040- 2621387. Nestor KBO "De Zonnebloem" - Nationaal Bureau - Postbus 21000 - 4800CC Breda - Tel. 076-5646362; Afj Soest: Info W.C. Butzelaar - Bilde,! dijklaan 7 - 3768 XX - Te] 6014663. Landelijke Geneesmiddel Infolijn- Tel. 0800-0998877 (gratis) - ma/vt, 10.00-16.00 uur; Ned. Ver. Voor Slechthorenden- Kastordreef 3-5 - 3561 EI Utrecht- Tel. 030-2617616. Postadres: Postbus 98505 - 3504 GM Utrecht. Afdeling Amersfooit Secr. Dhr. J. Bultman - Verdij 479 - 3816 KP Amersfoort - Tel 033-47572223. Gezondheidstelefoon - Tel. 0900- 8212183 (22 ct/min.). 50+ Vragenlijn PCOB - Tel. 038 4221055 - (ma/vr. 09.30-12.38 uur). Stichting Nederlandse Hartpatiën ten - Postbus 1002 - 6040 KA Roer mond - Tel. 0475-317272. Harthulp- lijn 0800-0220055 (gratis). Diabetes Vereniging Nederland- Postbus 933 - 3800 AX Amersfoort - Tel. 033-4630566; Diabetes informatie: ma/vr. 10.00- 12.30 uur en 13.00-14.00 uur; Voedingsinformatie: dinsdag en don derdag van 10.30-11.30 uur; Telefonische hulpdienst: 033- 4725083 - 24 uur per etmaal bereik baar voor al uw vragen op het gebied van diabetes. Heeft u de 55+ gids Soest al? Op de halen bij de SWOS. v.o.f. bloemen planten decoraties Middelwijkstraat 28 3764 CC Soest Tel. 035 - 601 23 36 Fax 035-602 94 12 E-mail scholten-faloemen@tref.nl lnternetwww.tref.nl/eemlan4/scholten-bloemen Samen met haar COLLEGA'S maakt ze mooie boeketten voor alle geslaagden van SOEST. Voor een FEESTELIJK prijsje van 7,50 per boeket. Het cursusaanbod voor de komende periode ligt weer klaar. ROC de Amerlanden biedt cursussen aan voor diverse doelgroepen. Het aan bod is vooral bedoeld voor volwasse nen met weinig of geen vooropleiding. Ook zijn er speciale cursussen voor moeilijk lerenden. Daarnaast zijn er cursussen voor anderstaligen. Kennismaken met de computer: Dit is een cursus voor beginners, die meer willen weten over de toepassingsmoge lijkheden van de computer. In ons ge heel vernieuwde computerlokaal leert u o.a. werken met MS Office, met dit programma leert u tekstverwerken in Word 6.0, rekenen in Excel, adressen bestanden in Access, een presentatie maken met Powerpoint. Dit alles onder Windows '95. U werkt in eigen tempo. Nederlands en kennismaken met de computer: Voor deze cursus is kennis van de computer niet vereist. De cur sus begint met het aanleren van enige computervaardigheden: toetsenbord- verkenning, omgaan met de muis, een voudig tekstverwerken onder Windows met Word. Daarnaast wordt uw Ne derlands opgefrist, u leert o.a. de regels van de nieuwe spelling en een goede brief schrijven. Combinatiecursussen Nederlands: Zeven procent van de volwassen Ne derlanders heeft moeite met lezen en schrijven. In deze cursus wordt in klei ne groepen gewerkt aan uw specifieke problemen met de taal, u werkt daarbij uit een boek met behulp van een com puterprogramma. Naast de taal wordt er ook aandacht besteed aan rekenen en maatschappelijke oriëntatie. Deze cursussen worden gegeven op twee ni veaus. U kunt op uw niveau in eigen tempo werken. Engels: Dit jaar is er helaas geen be ginnerscursus, wel hebben we twee cur sussen voor gevorderden. In deze cur sus leert u voldoende Engels lezen, luisteren en spreken voor een eenvou- dig gesprek of om een simpele tekst te lij kunnen lezen. Zit u nog niet op een cursus Engels, maar wilt u er toch mee beginnen, dan zal de docent door mié' del van een gesprek bepalen of u in één van de bestaande groepen kunt instro- j men. Cursussen voor anderstaligen: Het cursusaanbod bestaat uit Nederlands, rekenen en maatschappelijke oriëntatie voor volwassenen met geen of weinig vooropleiding. Ook analfabeten kt"1' nen leren lezen en schrijven. De cur sussen worden overdag en 's avonds gegeven. U kunt 2, 3 of 5 keer pet week de lessen volgen. Kosten De kosten van deze cursussen zijn: Kennismaken met de computer - H lessen f 105,- Nederlands en kennismaken met de computer - 15 lessen f 105,- Combinatiecursussen Nederlands - 38 lessen f 160,- Engels - 30 lessen f 160,- Nederlands voor anderstaligen 1 jaar 5 x per week les f 325,- Nederlands voor anderstaligen 1 jaar 1 of 3 x per week les f 225,- De prijzen zijn inclusief materiaalkosten ei?. 4^'" inschrijfgeld. Tijdens de lesuren is het mogelijk van onze kinderopvang gebruik te maken tegen een geringe vergoeding. Aanmelden/inschrijven Op de open dag, dinsdag 22 juni. 13.00-15.00 uur in gebouw Orlando, d' Lassostraat 65, tel. 035-6025771. kunt ook tijdens kantooruren van maandag t/m donderdag informatie vragen en inschrijven. Op vrijdag 2 ju'1 begint de vakantie. De lessen gaan - eind augustus of begin september van start. Ook op dinsdag 24 augustus a.s- is er een open dag. j Bij de Soester boekhandels bundelde versie van column* Arie Wandelaar verkrijgbaa in is een selectie opgenomen Wandelaar in de afgelopen j; I kelijks in de Soester Courai ceerde. Speciaal voor vaden I nen lezers van de Soester C door gebruikmaking van de bij dit artikel - met korting aanschaffen. Vanaf begin jaren tachtig, sc Soester radio- en tv-journalist 1 jendekker onder het pseudon I Wandelaar bijna 800 "rondjt I in de Soester Courant. Daarii '1 hij op zijn eigen manier, met I dige pen en in een heel pei I stijl, zijn commentaar op de 1 zaken in de wereld, in Soest 1 huiselijke kring, in het gezin I en Marie". Meestal maakte hi 1 hart geen moordkuil en schre verbloemd wat hij dacht en vc 1 leverde hem veel bewonderaa I elke week weer uitkeken j "Arie" er ditmaal van zou zej 1 Toen hij vorig jaar 70 werd 1 tot verdriet van zijn talrijke le 1 punt achter zijn "Rondjes". 1 voor al die lezers van de coli I Soester Courant een genoegt I een aantal van zijn verhal I boekvorm verschenen zijn. L I ker koos de 52 columns - j K een jaar lang elke week een a i haal" - zelf uit en bewerkte zt I ver nodig. Omdat Leijendekl I laatste tijd niet in de conditi V de om zich al te intensief me I ve van het boek bezig te ho I het Bert Raatjes, als goede Vanwege de op handen zijn zing én vakantie heeft de bi vanaf maandag 14 juni dei j mijn verlengd van vier naa J ken. Deze extra lange uitle r duurt tot en met vrijdag 2 is de laatste dag dat de bo weken uitgeleend worden. Dit helpt de bibliotheek bij zen en het is plezierig voor in deze vakantieperiode extra lang mee te kunnen r vendien mag iedereen die d boeken meenemen. De len< men dat wil - twaalf boeken j is prettig voor de bibliothei 1 verhuizing en de lezer hee 1 profijt van. Ook de cd's, cd-roms en Sp den extra lang uitgeleend, maar vier weken. De extr; leentermijn van cd's, cd-ron ters duurt van maandag 21 met zaterdag 3 juli. In dez Het eerste b de grote mc fiets ik er in naar volkss] de mega-te We spelen r vier heren, Het zweet als het kind We willen v We rammei We denken en even nie En als we liggen alle 1 Kijk, dat bi en het golf BELASTINGVl Hoogrendei Professione Aftrekbaar v Extra lage p DeSOESTER koopsommet Wij kunnen vc meest passé KOOPSOI Vraa VOOR HYPO interne

Soester Courant | 1999 | | pagina 18