Roval Arrow IA Her-examen? Groots theaterweekend in Cabrio Open repetities Soester Kinderkoor /Joslibanb Inschrijving zaterdagavond Gildefeesten Gildefeesten Soest programma 1999 TEAK TUINMEUBELEN kidswear Neem bijles! Bel Tramei, Tel: 035-601 70 89 CirU6hOCK Interviewbundel van A. Serik over multiculturele samenleving Verbluffend mooi en verrassend voordelig! 3INA 22 38 98 )CASION Van 10.00 uur tot 17.00 uur een groot springkussen en leuke spelletjes^ Kortingen van 10 tot 40%. ffra(uj tot ziens /uj élV/ennj'n// SOESTER COURANT j CULTUUR tt WELZIJNI PAGINA 23 WOENSDAG 16 JUNI 1999 Huttenbouwdorp: 4t/m 7 augustus Vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 juni .9 Zaterdag 19 juni kinderdag bij EllemijrP^ Maandag 21 juni in het Gildehuis Geen buitenverkoop bij Hoogvliet o.- 123BAM 'Claire Dolan' Presentatie op 29 juni in C-drie o.- Tuinen Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers DRIE ETAGES VOL ROMANTISCH WONEN! De grootste collectie teak tuinmeubelen van Nederland, méér dan 350 modellen, waarvan véél uit voorraad leverbaar. In onze showroom kunt u ze bewonderen en ligt de dikke catalogus voor u klaar! 17 T y\TT 717 ROMANTIEK IN PUUR NATUUR M* Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 m 3.950,- m 16.950,- m 17.750,- .m 21.950,- :m 21.750,- ;m 18.750,- ;m 7.450,- cm 7.750,- cm 5.750,- <m 14.450,- Km 14.750,- km 14.950,- km 1.750,- km 2450,- km 5.950,- km 9.950,- km 10.450,- km 21.750,- km 27.750,- km 2.450,- ikm 23.950,- ikm 37.950,- Ikm 3.450,- )km 4.750,- km 19.750,- )km 1.750,- )km 18.750,- 5 km 8.950,- Okm 13.450,- Okm 17250,- Dkm 1.750,- Okm 28.750,- Okm 39.950,- Een gezellige dag voor kinderen en hun ouders! P.s.: voor elk kind een leuke ballon!!! Soesterbergsestraat 13 SOEST (0)35 603 55 46 In de week van 4 t/m 7 augustus zal er weer een huttenbouwdorp gehouden worden voor de kinderen van 6 t/m 13 jaar uit Soest en Soesterberg. Het thema van dit jaar is "Cowboys en In dianen". Dit alles zal weer plaatsvinden op het terrein van Sterrenberg te Soesterberg, deze geven ook dit jaar weer hun spon tane medewerking om dit project weer goed te laten slagen. Ook Taxi Klomp heeft weer haar medewerking toege zegd; net als vorig jaar zal zij de kinde ren van Soest naar Soesterberg bren gen. Voor de vrijwilligers begint de hutten- bouwdorpkoorts alweer; ze zijn er alle maal al druk mee bezig. Natuurlijk zijn er altijd nieuwe vrijwilligers nodig en die zijn dan ook van harte Welkom. Heeft u zin? Even een telefoontje naar de Schoof (6011568) en wij zoeken zo snel mogelijk contact met u. Inmiddels zijn er volop informatiefol ders uitgedeeld aan de kinderen, maar heeft uw kind er geen ontvangen, dan kunt u op de inschrijfavonden altijd j om informatie vragen. Hieronder nog éénmaal de inschrijf avonden, wees er snel bij, er kunnen helaas maar 120 kinderen meedoen.' In de Schoof, Molenstraat 142, Soest: op 15, 22 en 29 juni, van 19.30 tot 21.00 uur. In de Dubbeldekker, Dorpsplein 17, Soesterberg: op 16, 23 en 30 juni van 19.30 tot 21.00 uur. De kosten zijn f 15,- per kind. eeste uur en duurt tot 16.40 uur. Voor de kinderen in de leeftijd van negen tot en met twaalf jaar begint de repetitie om 16.50 uur en duurt tot 17.30 uur. Naast deze open repetitie aan het eind van het seizoen zal er ook aan het be gin van het nieuwe seizoen de moge lijkheid zijn om vrijblijvend te komen meeluisteren en meezingen met het Soester Kinderkoor. Het nieuwe sei zoen begint op maandag 16 augustus. Onder leiding van dirigent Arie Perk wordt er hard gewerkt aan het reper toire. Naast nieuwe Nederlandstalige liedjes voor de jongste zangers en zan geresjes, staat er ook een aantal Engel stalige liedjes voor de wat oudere en meer gevorderde leden van het kinder koor op het programma. Er staan in middels al verscheidene leuke optre dens gepland, zoals tijdens de Gilde- feesten eind augustus en het eigen concert in september in de aula van het Griftland College. Meer informatie: Allette van der Ploeg, tel. 6025269, of Bep Rademaker, te. 6019782. Benefietconcert Soest 6 november JAN SMEEING In- en verkoop O.G. B.V. 035-601 25 57 vragen naar Manon Smeeing Kaartverkoop start 1 juli a.s. Het College van B. en W. heeft vorige week besloten geen buitenverkoop van bloemen, planten, groenten en fruit toe te staan aan de Hoogvliet-supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat. Hoog vliet had van mei tot eind augustus op donderdag, vrijdag en zaterdag met een stand buiten willen staan om deze sei zoengebonden producten te verkopen. Dat mag volgens het College echter al leen als het om een tijdelijke en "tradi tionele" verkoop gaat, bijvoorbeeld het bakken en verkopen van oliebollen en de verkoop van kerstbomen in de laat ste weken van het jaar. Het "zomersei zoen" als zodanig vinden B. en W. geen reden om van het bestaande beleid af te wijken. In het kader van het 50-jarig bestaan van de Vereniging Nederlandse Openluchttheaters wordt er op ver schillende plaatsen in Nederland waar zich een openluchttheater be vindt, een theaterweekend gepland. Zo ook in Cabrio te Soest. Daar vindt op vrijdagavond 18 juni de première plaats van het "Drakenburger Concerto" met Stormvogel's Alter Ego Jazz Barock Orcustra en de groep "Faux Pas Ballet". De dansers zijn Dagmar Holstrater en Anouk Soetard- jo, welke laatste ook de choreografie voor haar rekening neemt. Twee jaar na de theatervoorstelling Eemsaga, keert Stormvogel' terug in Cabrio. Deze Baarnse beeldenaar pro fileert het orkest meer als een muzika le ridderorde, dan als zomaar een "en semble virtuosa". Geïnspireerd door muziek van alle tijden laat de stijl van het orkest zich moeilijk omschrijven; in elk geval lijkt Alter Ego voor jazzpodia te klassiek, voor klassieke podia te rock, en voor popzalen te klassiek. "Noem het jazz-barock", aldus Stormvogel, die naast de muzikale ook de theatrale en tekstuele aspecten voor zijn rekening neemt. Het orkest speelt wel degelijk door dachte, gearrangeerde muziek, maar al tijd zal er ruimte zijn voor die plotselin ge oerkreet, die sprong in het ongewis se, die provisorische brug met het nu. De samenstelling is: Karsten van Stra ten, drums; Stormvogel, klavier; Marco van Os, bas; Remko Stalenhoef, sax; Thijs van Otterloo, sax; Semmy Prin sen, sax; Job Helmers, sax; Arjen de Graaff, viool; Hendrik-Jan Bakker, trom. Aanvang 20.15 uur. Entree f 17,50 (65+ f 15,-). Country Line Dancing Vervolgens wordt u door Danscentrum Gerla uitgenodigd op zaterdagavond 19 juni om te komen kijken naar en deel te nemen aan Country-Line Dan cing, want het aanleren van een Coun- try-Line-dans en een demonstratie door een aantal country-dansers zullen deel uitmaken van deze bijzondere avond. Aangezien het Country-Line-dansen in Nederland inmiddels buitengewoon populair is, vindt het dit keer plaats in het openluchttheater Cabrio. Vele dui zenden mensen, van jong tot oud, al leen of met het hele gezin, genieten van het dansen en luisteren naar coun- try-muziek. En Nederland heeft zelfs enkele wereldkampioenen op dit ge bied. De gemoedelijke sfeer op deze coun- try-feesten is alom bekend en de apar te cowboy-outfits van de dansers zijn een lust voor het oog. (Dus laarzen aan en hoed op en u hoort er helemaal bij). Gezellige zitjes, hapjes en drankjes zul len bijdragen aan deze feestelijke avond. Aanvang 20.30 uur. Einde 23.30 uur. Entree f 10,-. Ozan/Ozancik Tenslotte de zondagmiddag. Deze is gereserveerd voor de Turks folkloris tische danstheatergroepen Ozan en Ozancik. "Uit eigen waarneming kan ik u verzekeren dat de dansers garant staan voor een wervelende en kleurrij ke show, waar het enthousiasme van af straalt", (gezien in Rotterdam 1997). De dansen (waarvan enkele meer dan 900 jaar oud) komen uit meer dan 40 regio's van Turkije en zullen mondeling worden toegelicht door docent Ersin Seyhan. Zo zullen er veel verschillende prachtige kostuums te zien zijn in deze wervelende show. Enkele successen: In 1991 behaalden zij op het Rotterdams Internationaal Festival de eerste plaats. In 1992 op het Haags Turks Folklore Festival: de prijs voor de mooiste kostuums. In 1994 de Cultuurprijs, uitgereikt door de Turkse regering voor: (a) 10 jaar suc cesvolle werkzaamheden om de Neder landers kennis te laten maken met de Turkse folklore en cultuur, en (b) be vordering van culturele integratie tus sen de Nederlanders en Turken. De dansers worden begeleid door een eigen orkestje waarbij de muzikanten op authentieke instrumenten spelen. Een bijzondere middag staat u te wachten!!! Aanvang 14.30 uur. Entree f 12,50; kinderen f 7,50. Vagon 1.6 SX ging, 2 airbags, n. 5-6-98 Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Nog maar anderhalve week re gaan en Soest zal haar eerste echte techno- feest beleven. Haast alles is rond en er wordt in de gemeente al wat zenuw achtig geroddeld over de uiteindelijke vorm van het Het feest. Wat zou er al lemaal zijn? Een chillout? Ja, die is er en met een relaxe D.J. Food? Ja, dat is er ook in de vorm van foodmaster. Drinks, yep, ook daar is aan gedacht, in vele vormen en maten. Muziek. Ha, ha, geen feest zonder muziek. Omdat de voorverkoop al is gestart en de namen er niet om liegen zijn er al vele kaartjes over de verschillende toonbanken gegaan. Wie dit feest wel wil meemaken maar nog geen kaartje heeft, haast zich naar de volgende voor verkoopadressen: Musicstore en Pan- dora's box in Soest, de VW in Soest en Baarn of vrijdagmiddag tussen 14.30 en 18.00 uur in Artishock. Hier kun je voor f 25,- (ex fee) je kaartje be machtigen. Doe het snel want, aan de deur kosten dezelfde kaartjes f 30,-. Aanvang: 22.00 uur. Entree: f 25,-. Maandag 21 juni Claire Dolan is de tweede en indruk wekkende speelfilm van het Ameri kaanse talent Kerrigan over een vrouw die probeert te ontsnappen uit de zelf kant van de samenleving. De hoofdrol wordt gespeeld door Katrin Cartlidge. Zij vertolkte al imponerende rollen in "Naked", "Breaking the Waves" en "Career Girls". Alleen al vanwege haar optreden is de film een must. Claire Dolan is een 27-jarige Ierse im migrante die als call-girl in New York werkt om de schulden aan haar pooier af te betalen. Zij lijkt zich zonder emo ties door het New Yorkse leven te be wegen. Wanneer haar moeder overlijdt probeert ze haar leven te veranderen door te verhuizen en een andere "baan" te nemen. Ze begint een rela tie met taxichauffeur Elton Garrett als ontsnappingsroute. Wat Claire Dolan tot een sterke film maakt is dat Kerrigan, net als in zijn debuut "Clean, shaven" het psycholo gisch isolement intens voelbaar maakt. De personen zijn op geen enkele ma nier in staat om een normale relatie met hun omgeving aan te gaan èn hebben allerlei mechanismen nodig om overeind te blijven. Kerrigan is niet uit op een zedenpreek maar roept vragen op. De film maakt je nieuwsgierig naar de personages en dwingt je tot naden ken over de waarde van seks, het ge mak waarmee leugens worden ver spreid en over de afhankelijkheid van geld. New York vormt het perfecte decor voor de film. Geheel in overeenstem ming met de gesteldheid van haar in woners wordt de stad voorgesteld als koud, blauw, gebouwd van glas en staal, als een vrieskist. De sfeer bena drukt het gevoel van isolement en ver vreemding. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP 65+ f 7,-. Reserveren 9.00-13.00 uur, tel. 6019577. Agenda juni: ma. 28 "Little Voice". In juli en augustus is het Filmhuis geslo ten! Nu ook voor het Soester Kinderkoor de zomervakantie nadert zijn de voorbereidingen voor het nieuwe sei zoen in volle gang. Zoals gebruikelijk worden er weer open repetities gehou den waarbij de kinderen kennis kun nen maken met het Soester Kinder koor. De repetities worden gehouden op maandag 21 juni in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat 46. Voor de kinde ren in de leeftijd van zes tot en met acht jaar begint de repetitie om 16.00 Het laatste weekend van augustus is de laatste decennia het tijdstip waar op onder auspiciën van het Groot Gaesbeeker Gilde in samenwerking met vele verenigingen op en rond de Blaak de Gildefeesten plaatsvinden. Al zijn er in dit bijzondere jaar een aantal activiteiten voorbehouden aan gildeleden en -vrienden, er blijft een week lang nog voldoende voor ie dereen te beleven. Met name de za terdagavond, dit jaar op 28 augustus, is al vele jaren enorm in trek bij men sen uit Soest en wijde omgeving. Uiteraard draaien de Gildefeesten niet alleen om deze uitbundige zaterdaga vond. Dit jaar is voor de meer dan dui zend gildeleden en -vrienden een teer- jaar, een traditie uit de eeuwenoude geschiedenis van het gilde, waarbij de opbrengst van haar landbezit in een gezamenlijke maaltijd verteerd wordt. Dan is het ook het jaar waarin er even traditiegetrouw om de gildeboom ge danst wordt en in vroeger eeuwen een nieuwe ouderman (voorzitter) gekozen werd. Eigenlijk is elk jaar voor de meeste Soesters de zondagmiddag het hoogte punt, waar tijdens het koriingschieten duizenden mensen, elkaar, soms na lange tijd, treffen op het feestterrein de Blaak. Het dagprogramma van de zater dag voorafgaand aan dit koningschie- ten trekt minstens zoveel toeschou wers, die met name komen voor de Volksspelen en het Volkspaardenfeest. Grote belangstelling Dat deze programma-onderdelen ge waardeerd worden mag wel blijken uit de deelname aan bijvoorbeeld de Volksspelen. De hiermee belaste com missie heeft vorig jaar het maximale aantal deelnemende teams wederom verhoogd, nu naar 72, en het aantal spelen naar twaalf, waarmee wel het plafond bereikt lijkt qua capaciteit. Het programma van de Warmbloed Paar- denfokvereniging Eemland, de drij vende kracht achter het Volkspaarden feest, dreigde ook uit zijn krachten te groeien. Daarop is besloten om zich ie der jaar op een andere groep te richten en het programma op deze manier be heersbaar te laten blijven. Voor elk wat wils Maar ook in de rest van het program ma, dit jaar zich uitstrekkend vanaf za terdag 21 tot dinsdag 31 augustus, we ten diverse bevolkingsgroepen iets van hun gading te vinden. Zowel op de fiets als te voet, de ene in wandeltem po, een andere in looppas, zijn afleen op de eerste avonden al rond de dui zend mensen actief. Donderdag 26 augustus zal PVO in het kader van haar 100-jarig bestaan vele Soester koren en muziekverenigin gen presenteren in de gildetent onder het motto "Spektakel op niveau, een eeuw PVO". Topartiesten Uiteraard staat er op zaterdagavond 28 augustus weer één van Nederlands topbands in hun genre op de planken. De Greenlight Express beheerst vele stijlen en zou er ook alleen makkelijk in slagen om een prima sfeer in de tent te creëren. Maar het gilde wil graag nog iets extra's brengen. Daarom is de twee jaar geleden iedereen verrassende groep One Two Trio opnieuw ge vraagd om behalve-met hun aansteke lijke medleys ook middels het wat ste viger werk de tent weer op zijn kop te zetten, in de goede zin van het woord uiteraard. En er moet niet raar opgeke ken worden als eerder op de avond de groep Timeless met haar Motown-ge- luid (de stijl van o.a. Diana Ross Supremes, Smokey Robinson, Temp- tations) dat ook al bereikt. Regeling voorverkoop De goede ervaringen van de afgelopen jaren zijn reden geweest om ook dit jaar een prima functionerende verdeling van entreebewijzen voor de 5 vond te handhaven. Via de in deze krant afgedrukte bon, kan men zich tot 1 augustus 1999 inschrijven voor ten hoogste 4 kaarten per persoon. Volle dig en naar waarheid ingevulde bonnen zullen gesorteerd worden op volgorde van binnenkomst in onderstaande postbus. Het gevraagde aantal kaarten zal gereserveerd worden voor de op de bon vermelde persoon, indien deze kaarten op dat moment nog voorradig zijn. De in aanmerking komende perso nen zullen daarvan zo snel mogelijk na 1 augustus bericht krijgen. De aldus gereserveerde kaarten kunnen op en in die brief genoemde plaats en tijdstip tijdens de Gildefeesten, door diezelfde persoon tegen betaling afgehaald wor den. De kaar ten kosten f 15,- per stuk. Van kaarten, die op deze avond niet afgehaald worden, vervalt het recht op reservering! Vorig jaar juni is de Amersfoortse dichter A. Serik begonnen met een project getiteld "De Regenboog". Doel van dit project is een beeld te krijgen van de multiculturele samen leving. Drieëntachtig mensen van verschillende nationaliteiten en ach tergronden zijn geïnterviewd. Tijdens deze gesprekken stond de multiculturele samenleving centraal. De interviews zijn verwerkt tot gedich ten en gebundeld tot een boekje dat 64 bladzijden telt. Het boekje wordt op 29 juni voor het eerst gepresenteerd in cultureel centrum C-drie in Soest. Tij dens de receptie zal A. Serik een aan tal gedichten uit zijn nieuwe bundel voordragen. Het voordragen begint om 19.15 uur. In de laatste jaren wordt er in bepaal de kringen gediscussieerd over de mul ticulturele samenleving. De gewone burger, die deel uitmaakt van deze sa menleving, wordt buiten de discussie gehouden. Het wordt tijd dat de dis cussie breed wordt gedragen in de maatschappij. Uiterlijk zijn alle aspec ten van een multiculturele samenleving aanwezig. Maar innerlijk beseffen we nog niet wat de multiculturele samen leving betekent en ook in de toekomst zal betekenen. De receptie begint om 19.00 uur en duurt tot 20.30 uur. Na de voordracht is er, onder het genot van een drankje, gelegenheid om vragen te stellen. De toegang is gratis. Voor het project "De Regenboog" is subsidie verleend door de Stichting Fonds voor de Amateur kunst, met steun van cultureel centrum C-drie in Soest. Het adres van de re ceptie is Willaertstraat 49c, 3766 CP Soest. A, De Soester Kring cmSecretariaat: Albert Cuyplaan 136 ^soe& Tel. 035-6017001 Woensdag 23 juni houdt de Soester Kring een bezoek aan het park- en tui- nencomplex De Meijerhorst in Maars- bergen. De voor het vierde jaar geo pende tuinen zijn 1 hectare groot en in Engelse landschapsstijl aangelegd. Dit keer is de inrichtingsstijl "Poëzie in Vo gelvlucht" gekozen. De Meijerhorst is geen gigantisch com plex, maar een verzameling kleine tui nen met vele zitjes waar de bezoekers een kopje thee of koffie kunnen drin ken, genietend van bloemen en groen. Vervoer met eigen auto naar Maarsber- gen. Niet autorijders kunnen meerij den. Verzamelen op het parkeerterrein aan de Pieter de Hooghlaan om 9.00 uur, vertrek 9.15 uur, terug in Soest ca. 12.30 uur. Zij die rechtstreeks van huis gaan, dienen om 10.00 uur in Maars- bergen aanwezig te zijn. Bijdrage in de kosten f 7,50 inclusief koffie of thee. Nadere informatie over te rijden route aan te vragen bij het secretariaat tel. 6017001. Verdere activiteiten: 7 juli excursie naar de Paardenkamp; 21 juli bezoek aan Slot Zeist en de Broedergemeente te Zeist o.l.v. het Zeister Gilde. ira 1.6 SX Dekrachtiging, grijs 3.000 km. 10-12-97 Zaterdag 21 augustus: Dansen om gildsboom, aanslui tend ontmoetingsavond in Gilde huis. Maandag 23 augustus: Recreatieve fietstocht door en rond Soest, georganiseerd door Tempo Toer Soest. Dinsdag 24 augustus: Avondwandeling, georganiseerd door het Wandelcomité Jacob van Gaesbeek. Woensdag 25 augustus: Gildeloop, georganiseerd door AV Pijnenburg. Donderdag 26 augustus: Muzikale avond m.m.v. diverse Soester muziekgezelschappen en zangkoren georganiseerd door jubi lerende muziekvereniging PVO. Vrijdag 27 augustus: Afhalen gildekoning Leo Valk van huisadres, gevolgd door feestavond voor gildeleden en gildevrienden. Zaterdag 28 augustus: Toertochten, georganiseerd door Tempo Toer Soest; toernooi "all round brandweerteam van Neder land"; volkspaardenfeest; kinder kennis; volksspelen; kampioen- en prijsschieten; oud-koningen kam pen. Feest/dansavond m.m.v. Green light Express en optredens van Ti meless en One-Two-Trio. Zondag 29 augustus: Plechtige eucharistieviering met gilde-eer in feesttent gevolgd door broodmaaltijd voor gildeleden en gildevrienden. Zondagmorgenconcert Eemlan- der Blaaskapel; koningschieten; kinderkennis; kampioen- en prijs schieten; optreden tamboer-, hoornblazer- en vendelkorps; enter tainment in feesttent. Afhalen nieuwe gildekoning ge volgd door Koningsbal m.m.v. Frontline. Maandag 30 augustus: Ouderencontactmiddag rondom illusionist Hans Kazan met muzika le omlijsting door Jacques Herb, ge organiseerd door de gezamenlijke ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB in Soest/Soesterberg in sa menwerking met Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgil de van Soest. Dinsdag 31 augustus: Teermaaltijd gildeleden en gilde vrienden in de feesttent.

Soester Courant | 1999 | | pagina 23