Uitgifte van bedrijfsterrein op de lokatie hockeyvelden Scherper toezicht op parkeren en plaatsen materialen op trottoir Informatiekrant honden- uitlaatterreinen als extra bijlage Rondje Raadhuis 'Traxx', de nieuwe reisservice voor gehandicapten In vakantie geen 'Raadhuisplein' Mijn vraag... Brochure over alarmlijn van het waterschap GINA 26 De plannen voor een nieuw bedrijfsterrein op de lokatie van de hockeyvel den aan de Koningsweg tussen Nieuwegracht en Zuidergracht beginnen nu concrete vormen aan te nemen. Het gaat om circa 5,6 hectare uitgeefbaar bedrijfsterrein. Na de uitgifte van het bedrijfsterrein Zuidergracht in 1996 was er geen gemeentelijk bedrijfsterrein voor uit gifte meer beschikbaar in Soest, hoe wel er wel grote behoefte aan nieuw bedrijfsterrein bestaat. Sinds 1996 hebben zich circa 60 Soester bedrijven tot de gemeente gewend met het verzoek in aanmer king te komen voor de aankoop van een perceel bedrijfsterrein. Omdat in Soest de vraag het aanbod overtreft en na dit bedrijfsterrein, "Koningsgracht" genaamd, geen nieuw bedrijfsterrein beschikbaar komt, moest worden besloten de Koningsgracht uiterst zorgvuldig en gefaseerd uit te geven en een gedeelte als ijzeren voorraad te reserveren. De fasering van de uitgifte is als volgt gedacht: in 2000 circa 25.000 vier kante meter bedrijfsterrein, in 2001, 2002,2003 en 2004 circa 5.000 vier kante meter, waarna nog slechts een ijzeren voorraad resteert van circa 11.000 vierkante meter. Mede om de hierboven genoemde reden heeft de gemeente Soest in overleg met de Soester Zakenkring met veel zorg en aandacht een selec tie- en toewijzingsprocedure opge steld. Er is een planning voor de procedu re gemaakt, die er als volgt uitziet: - er is voor de Soester bedrijven, die zich als gegadigden voor een perceel bedrijfsterrein hebben gemeld, een uitgebreid vragenformulier met bege leidend schrijven opgesteld; - op 17 juni a.s. zullen deze stukken in de commissie Financiën worden behandeld. - na vaststelling hiervan in het colle ge van burgemeester en wethouders worden deze toegezonden aan de ge- - vóór 10 september zullen de for mulieren volledig ingevuld moeten worden teruggezonden; - hierna zal aan de hand van de for mulieren en de toewijzingscriteria in overleg met de Soester Zakenkring een urgentie- en toewijzingslijst wor den opgesteld die aan het einde van 1999 ter vaststelling aan de gemeen teraad zal worden voorgelegd; - begin 2000 zullen de bedrijven met de hoogste prioriteit in de gelegen heid worden gesteld een perceel be drijfsterrein te kopen; - in de eerste helft van 2000 zullen de eerste koopovereenkomsten kun nen worden gesloten en de plaats van het perceel worden bepaald. Daarna kunnen bouwplannen worden voor- Openingstijden gemeente Soest. De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 16.30. Het informa tiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder an dere terecht voor: de Gemeente lijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboorteregister, woonruimtever deling, huursubsidie, voorzienin gen voor gehandicapten, vergun ningen voor markten standplaat sen, zaken met betrekking tot de winkelsluitingswet. Op donderdag avond is het informatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geo pend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken re gelen die de burgerlijke stand be treffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kunnen op donder dag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die een nummer in Soest wil len bellen, bijvoorbeeld van het ge meentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Spreekuren Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. W- Krol kan men regelen via secreta resse mevrouw L. Vogel, telefoon (035)60.93.511. Belangrijke telefoonnummers zijn: - 1 1 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulan ce). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant- Telefoonnummers woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vra gen over afval zoals klein chemisch afval(KCA) groente-, fruit- en tuinafval enzovoort. Aanmelden van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54.87411 (politie). Agenda 1999 donderdag 17 juni, gecombi neerde vergadering van de com missie financiën, economische za ken, sociale zaken en cultuur en de commissie ruimtelijke orde ning, volkshuisvesting, openbare werken en recreatie donderdag 24 juni, gemeente raadsvergadering maandag 16 augustus, commissie algemene bestuurszaken, volksge zondheid en maatschappelijke dienstverlening dinsdag 17 augustus, commissie ruimtelijke ordening, volkshuisves ting, openbare werken en recreatie woensdag 18 augustus, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 19 augustus, commis sie financiën, economische zaken, sociale zaken en cultuur donderdag 26 augustus, gemeen teraadsvergadering maandag 6 september, commissie algemene bestuurszaken, volksge zondheid en maatschappelijke dienstverlening dinsdag 7 september, commissie ruimtelijke ordening, volkshuisves ting, openbare werken en recreatie woensdag 8 september, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 9 september, commis sie financiën, economische zaken, sociale zaken en cultuur donderdag 23 september, gemeen teraadsvergadering. Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. bereid en bouwvergunningen worden aangevraagd; - indien het bestemmingsplan dan nog geen rechtskracht heeft, zal het verlenen van een bouwvergunning met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening die nen plaats te vinden. Hiermee is een periode van ongeveer zes maanden gemoeid; - direct na de zomervakantie 2000 zal met het bouwrijp maken van het be drijfsterrein worden begonnen; - in de tweede helft van 2000 zullen de eerste bouwactiviteiten op de Ko ningsgracht van start kunnen gaan. Soester bedrijven die zich nog niet hebben aangemeld en toch belang stelling hebben, kunnen dit tot 1 juli 1999 kenbaar maken in een brief aan het college van Burgemeester en Wet houders, Postbus 2000 3760 CA Soest en/of informatie inwinnen bij de bedrijfscontactfunctionaris (BCF), telefoon 6093449. Over 'Traxx', de nieuwe reisservice voor gehandicapten, ligt in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis) een nieuwe brochure. 'Traxx' is een dienstverlening van de busmaatschappij Connexxion, de nieuwe krachtenbundeling van Mid- net, NZH, Oostnet en ZWN. Met de nieuwe reisservice kan ieder een met een handicap - ongeacht het inkomen - zo vaak als men wil op stap naar familie, vrienden en beken den in alle uithoeken van het land. Gewoon reizen met het openbaar vervoer en met aanvullend vervoer van deur tot deur. Deze service, waaraan door het mi nisterie van sociale zaken en werkge legenheid wordt meebetaald, geldt met ingang van 1 juli aanstaande. In de brochure zit een aanvraagfor mulier voor de aanschaf van de 15 gulden kostende vervoerspas. De brochure geeft ook informatie over de mogelijkheden voor het mee reizen van begeleiders en wat de kos ten zijn voor het reizen. Parkeren op de stoep en het plaatsen van allerlei (vooral bouw)materialen op de openbare weg is niet alleen in strijd met het voorziene gebruik van de openbare weg, het is ook een ergernis van veel weggebruikers, met name van gehandicapten al dan niet in een rolstoel en van hen die achter een kinder wagen lopen. Er komen bij de gemeente dan ook regelmatig klachten over binnen. Daarnaast kan het op niet-toegestane wijze parkeren of plaatsen schade toebrengen aan het trottoir. Het is immers niet als parkeer- of stallings- plek aangelegd en daarom niet bere kend op de druk van auto's. Het ge meentebestuur wil een verbetering van het parkeergedrag bevorderen en heeft daarom de politie verzocht scherper toe te zien op het naleven van de regels, zegt Ad van Wanroij van de gemeentelijke afdeling Wegen, Grondzaken en Verkeer (WGV) Parkeren op de stoep gebeurt vaak om mensen die 'even' ergens moeten zijn. "Ze zetten soms de auto hele maal op de stoep, zodat er niemand meer door kan. Soms parkeren ze half op de stoep omdat ze denken dat het verkeer dan beter door kan stromen. Ze beseffen niet dat daar door het verkeer harder kan blijven rijden, terwijl we juist overal proberen de snelheid van het verkeer terug te dringen. Weggebruikers worden ge dwongen om rustig te rijden door geparkeerde auto's. Die vormen pri ma 'natuurlijke' obstakels, die we moeten benutten. Het komt ook voor dat half weg-half stoep parkeren gebeurt omdat men bang is voor beschadiging van de auto. Dan is er ook nog een catego rie die denkt dat het verboden is op straat te parkeren als er geen par keervak is. Dat komt echt voor," zegt Van Wanroij. Wat ook veel voorkomt is dat werk nemers van bedrijven die op een adres aan het werk zijn "en dan den ken dat ze hun busje op het fiets- of voetpad mogen parkeren omdat ze aan het werk zijn. Dan hoeven ze minder ver te lopen. Ook daar zal meer op gelet worden," aldus Van Wanroij. Nagenoeg parallel hieraan loopt de problematiek van het gedurende lan gere tijd opslaan van bouwmaterialen en andere zaken (containers, cabines, hopen zand, bouwmaterialen en bouwafval) etc.) op straat of op fiets en voetpad. "Dat mag alleen maar als er een vergunning voor is aange vraagd en afgegeven. Het gaat na tuurlijk niet om gevallen waarin men een lading zand lost die in twee dagen weg wordt gekruid. Daar praat nie mand over. En een container die er gens een dag op een veilige manier staat om puin in te laden, daar praat ook niemand over. Het gaat echt om situaties die gemakkelijk anders kun nen." Belangrijk is het -om nodeloze blootstelling aan gevaar te voorko men- dat de obstakels zelf of de plaats waar ze zich bevinden worden gemarkeerd door een duidelijke be- bakening en/of verlichting. Ook daar ontbreekt het in veel gevallen aan. soms met alle gevolgen van dien. Bij het aanvragen van een vergunning 'bijzonder gebruik van de rijbaan' voor een tijdelijke plaatsing op de openbare weg wordt aan het aspect van de verkeersveiligheid dan ook de nodige aandacht besteed. In de vakantiemaanden juli en augus tus is het gemeentelijk voorlichtings programma 'Van het Raadhuisplein' niet te beluisteren op Radio Soest. De laatste uitzending is op woensdag 30 juni (met herhaling op zondag 3 juli). De eerste uitzending na de va kantie is op woensdag 1 september tussen 11.00 en 12.00 uur. Wel wordt dagelijks omstreeks 9.30 uur gemeentelijke informatie verstrekt in het programma Soest Actueel. In deze uitgave van Op 't Hoogt is een inlegvel opgenomen dat vooral van belang is voor hondenbezitters. Deze geactualiseerde 'hondenpoep- folder' vervangt de uitgave van 1994. De belangrijkste verandering is de uitbreiding van het uitlaatterrein in het bos- en duingebied Lange Dui nen. Door de uitbreiding van de gemeen te (in Klein Engendaal, Boerenstreek en de Chalonhof zijn nu ook uitlaat terreinen aangewezen) moesten nieu we afspraken gemaakt worden over het uitlaten van honden, zegt de heer A. van de Kar van de gemeentelijke afdeling Groen en Milieu. Daarnaast zijn hier en daar plannen gerealiseerd op terreinen die in het verleden aan gewezen waren als uitlaatterrein en zijn komen te vervallen. Een andere belangrijke reden om een nieuwe informatiekrant uit te geven is het opnieuw "overbrengen van de boodschap", zoals Van de Kar zegt, daarmee verwijzend aan de afspraken die in het verleden zijn gemaakt over het uitlaten van honden als onderdeel van het leefbaar houden van de wij ken. "We krijgen vaak klachten van ouders over hondenpoep op gazons waar kinderen spelen. Dat betekent dus dat hondenbezitters niet hebben voldaan aan de opruimplicht. Het is jammer dat een categorie hondenbe zitters die verplichting niet serieus neemt. Zij zouden een voorbeeld moeten nemen aan de mensen die met een schepje en een zakje lopen om de boel direct op te ruimen." In de nieuwe informatiekrant is het verbod op het meenemen van een hond binnen de winkelgebieden en op de kinderspeelplaatsen ongewij zigd gebleven. Lange Duinen Het bos- en duingebied Lange Dui nen (tussen de spoorlijn Utrecht- Baarn, het Berkenlaantje, de Soester- bergsestraat en de bebouwing van Soest-Zuid) is aangewezen als los loop- en uitlaatterrein. Omdat ook veel recreanten (wandelaars, trim mers) van dit gebied gebruik maken, is het van belang dat de hondenbezit ters hun dieren goed onder appèl hebben. Zij blijven zelf voor het ge drag van hun dieren verantwoorde lijk. Voor eventuele schade die wordt aangericht door loslopende honden kan de gemeente niet verantwoorde lijk worden gesteld. "Wie er niet hon derd procent zeker van is dat hij zijn hond onder appèl heeft, doet er ver standig aan hem aan de lijn te hou den," zegt Van de Kar. Behalve het aanwijzen van uitlaatter reinen in de nieuwbouwwijken, is er in de nieuwe situatie sprake van en kele aanpassingen. Het bosje tussen de Heideweg, Dennenweg en Scha pendrift is aangewezen als uitlaatter rein. Bij de Varenstraat is een extra uitlaatmogelijkheid gekomen. Soesterberg In Soesterberg is het uitlaatterrein aan de Sterrenbergweg vervallen. Het is verplaatst naar de Stemerdingweg. Het uitlaatterrein aan de Banning- straat is ingekort als gevolg van de plaatsing van het kunstwerk op de hoek met de Kampweg. Naast de uitneembare informatie krant in deze uitgave van Op 't Hoogt krijgen de hondenbezitters nog een aparte brief van de gemeente. Daar in staat onder meer dat een belang rijk deel van de opbrengst van de hondenbelasting gebruikt wordt voor het schoon- en in stand houden van de hondenuitlaatterreinen. Wie naar aanleiding van de informatiekrant of de brief nog vragen, klachten of sug gesties heeft, kan hiervoor terecht bij het meldpunt woonomgeving, tele foon (035) 60 93 666. Naam:man/wouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór dinsdag 21 juni aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). In het gemeentelijk informatiecen trum in de hal van het gemeentehuis ligt een brochure van het Waterschap Vallei en Eem over een alarmlijn voor calamiteiten op of bij het water. Het waterschap beheert het opper vlaktewater van sloten, beken, kana len en plassen. Als het oppervlakte water ernstig vervuild raakt of er dreigt wateroverlast te ontstaan, dan is snel ingrijpen door het waterschap noodzakelijk. Wanneer men een dergelijke situatie waarneemt, dan is het aan te raden met spoed het waterschap te bellen. Het is 24 uur per dag bereikbaar on der nummer 0800 099 0800. In de brochure wordt uitvoerig ingegaan op verschillende vervuilingszaken. I Personenalarmering Soest via Noordwijk. Zeker de kustwacht ingeschakeld. "Zit er een goed gebouwde merrie aan de bar en die vraagt aan de kas telein.»" Sorry, de gemeente verbiedt paarden bakken. 'Lentefris'. Mag je de laatste tijd wel zeggen. Waterspoor-loos. Verdwenen pony in andere wei gevon den. Ja, dia's het voorjaar hè. Weerstation vernield. Depressieve dader? Gelezen: 'In Soest zijn ruim 19.000 waterverbruikers.' Hoe wassen die andere 25.000 zich dan? Van Den Blieklaan tot Blik-weg. Actie voeren voor menige ambtenaar vermoeiender dan verwacht Hoogste punt Boerenstreek bereikt Boeren Aas? Bij de afdeling SpoedEisende Hulp (SEH) in Molendael worden per maand 650 tot 700 slachtoffers be handeld. Is Soest dan zo'n gevaarlijk dorp? Zeventig telefoonkaarten gestolen. Dat tikt lekker aan. Jas van skater in brand gestoken: Dorps(rot)streek. 'Menorcaanse katten miauwen om hulp'. Maar wie verstaat ze? Wethouder Ten Hove: „Het plaatsen van een nepkastje is gemakkelijker dan het plaatsen van een nep surveil lant" Wim Kwelleman (SEC). Avondbekeuringenvierdaagse. Hondenclub Zoys viert 20-jarig be staan: "Woef, woef woef, hoera!" Olga Slagzinnen. Nu de bewoners van de oude ver pleegstershuizen bij het voormalige Zonnegloren ziek zijn van het bericht dat de boel gesloopt wordt, komt het extra hard aan dat het ziekenhuis er niet meer is.

Soester Courant | 1999 | | pagina 27