door herinrichting van karakter concept Gemeente wil zo breed mogelijke belangenbehartiging sportsector voor li WOENSDAG 16 JUNI 1999 OP 'T HOOGT PAGINA 2 Schoonmaken containers De herinrichting van de Rademakerstraat in Soesterberg heeft tegelijk tot gevolg dat deze van karakter verandert: - de parkeercapaciteit wordt enigszins vergroot - de straat wordt als 30 km. zone aangewezen - de bestaande asverschuivingen in de rijbaan worden ongedaan gemaakt - de bus verdwijnt uit het straatbeeld - de weekmarkt blijft gehandhaafd - de bestrating en het straatmeubilair worden in verschillende kleuren uitge voerd. De werkzaamheden moeten medio september beginnen, maar voor die tijd is er nog een 'tweede ronde'. Die bestaat uit een expositie van de kaart zoals die na de inspraak is aange past. Ook de inspraaknotitie is aan gepast en aan iedereen toegezonden die zich voor de inspraak gemeld had. Er is een schema bijgevoegd met de uiterste datum waarop men kan reageren. Voordat het voorstel tot her inrichting en het beschikbaar stellen van een krediet hiervoor op donder dag 26 augustus door de gemeente raad ter vaststelling wordt behandeld, buigen de betrokken raadscommis sies zich er nog over. Bij die gelegen heid is het ook nog mogelijk om in te spreken. Als een 'rode draad' liep het parke ren door de inspraak. De huidige ca paciteit van 86 parkeerplaatsen kan, na herschikking van de daarvoor be schikbare ruimte en afhankelijk van de medewerking en bijdragen van derden, opgevoerd worden tot een aantal van 107. Daarmee komt de gemeente tegemoet aan de wens van de middenstand om zoveel mogelijk parkeergelegenheid in het winkelge bied te realiseren. De inspraak over het herinrichtings plan, begin vorige maand in het Dorpshuis, heeft 53 reacties opgele verd over 60 verschillende onderwer pen, vertelt John Buitenhuis van de afdeling Planologie en Bouwen. De meeste hadden betrekking op het parkeren. "Er zou in het plan te wei nig rekening gehouden zijn met par keerruimte. Maar als je alles een maat gaat geven en het parkeren gaat rege len zoals het moet, dan kost dat ruim te." Niettemin is door herschikking van de ruimte de parkeercapaciteit vast gesteld op 107 plaatsen (inclusief ne gen aan de Van der Griendlaan en bij de supermarkt) tegen 86 nu. "Ik denk dat een heleboel mensen daar tevreden mee zijn," aldus Buitenhuis. Wat hem is tegengevallen, is de be langstelling van de zijde van de hore ca. "Juist dit soort gelegenheden zou den iets aan de aankleding van de straat kunnen toevoegen. Dat hier voor blijkbaar geen animo is, vind ik jammer." Markt blijft De bus verdwijnt uit de Rademaker straat, maar de markt op woensdag blijft daar gehandhaafd. Wel is hier voor in de nieuwe situatie een strak kere grens vastgelegd "om fladderen van de markt te voorkomen," zoals Buitenhuis zegt. "Het is gebleken dat de grenzen nogal eens variëren. Dat levert soms problemen op voor de bereikbaarheid van de bedrijven aan de Rademakerstraat. Door de plaats van de markt af te bakenen, blijven de bedrijven ook op de marktdag optimaal bereikbaar," aldus Buiten huis. Nieuw in het herinrichtingsgebied is een speciale voorziening getroffen bij De Heybergh, waar in een parkeer haven een standplaats is vastgelegd voor ziekenvervoer, taxi's en de ouderenbus. In het kader van de herinrichting, waarvoor een bedrag beschikbaar is van 850.000 gulden, is het gemeen tebestuur bereid tegemoet te komen aan de wens van bewoners van de Van der Griendlaan en de Koppen laan om ook deze aan te wijzen als 30 km. zone. Hiervan wordt ver wacht dat deze lanen minder aan trekkelijk worden voor eventueel sluipverkeer. Bovendien levert een lagere snelheid in deze straten een grotere veiligheid op voor bewoners op momenten dat zij van de in- en uitrit naar hun woningen gebruik maken. BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 25 mei 1999 is besloten over te gaan tot het verlenen van de vergunning ingevolge van de Wet milieubeheer van: 1. Bensch V.O.F. Het betreft een aanvraag voor het oprichten en in werking hebben van een groot handel in en fabricage van hengelsportartikelen. De inrichting is gelegen in/op het perceel Zuidergracht 24 te Soest. Aan de desbetreffende vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De vergunning en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter in zage van 16 juni tot 28 juli 1999. - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de vergunninghouder; b. de betrokken adviseurs; c. belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOOR LOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. Voor het instellen van beroep/verzoek om voorlopige voor ziening zijn griffierechten verschuldigd. De vergunning treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035- 6093647 BESLUITEN B. W. d.d. 8 JUNI 1999 ONDERWERP Bekostiging ROC Amsterdam e.o./ Joke Smit college Stichting Cultureel Centrum "C-drie" Financieel jaarverslag 1998 Splitsing Koninginnelaan 32 Verzoek van stichting "De Paardenkamp" om een bestemmingswijziging van het perceel Birkstraat 122b Verzoek subsidiëring studiefaciliteiten Stichting Dorpshuis Soesterberg l Jaarverslag 1998 Stichting Welzijn Ouderen Soest Subsidie C-drie tweede halfjaar 1999 BESLISSING Op een eventueel verzoek van cursisten om een garantieverklaring voor de bekostiging van een educatief traject op het ROC Amsterdam e.o. uit de middelen educatie afwijzend reageren. Op basis van het budgetcontract 1998 de exploitatie-subsidie definitief vaststellen op een bedrag van f 783.911,00; - de geclaimde salarisindex ad f 8.120,00 aan de stichting uitbetalen. Geen bezwaar tegen het splitsen van het perceel Koninginnelaan in 32 en 32a. De stichting meedelen, dat er geen bestemming "Agrarisch Bedrijf' wordt opgenomen in de eerste herziening Landelijk Gebied, maar wel een specifieke bestemming zoals "Rusthuis voor paar den" met een maximaal bebouwingsopper vlakte van 1925 m2 aan bedrijfsbebouwing. Besluit ter kennisneming aan de commissie RVO voorleggen. 1. Voor de opleiding Sociale Hygiëne voor drie personen geld beschikbaar stellen. 2. Een bedrag ad f 1.800,00 beschikbaar stellen t.b.v. 3x opleiding Bedrijfshulp verlener. 3. Te regelen bij begrotingswijziging. - Jaarverslag 1998 voor kennisgeving aangenomen. - Hogere lasten personeelskosten ad f 15.900,00 toekennen en begrotings wijziging doorvoeren ten lasten van de stelpost salarismaatregelen. - Subsidie warme maaltijden en zorgloket definitief vaststellen op resp. f 208.998,00 en f 15.577,00. - De SWOS berichten een bedrag van f 31.719,00 te restitueren; van dit bedrag f 10.017,00 reserveren voor hogere lasten RIO en f 21.702,00 laten terugvloeien naar de post algemene middelen. - Stukken ter inzage leggen voor de leden van de commissie SOWM. Ingestemd met de financiële voorstellen van C-drie; ingestemd met het concept raadsvoorstel voor het subsidie tweede halfjaar 1999. Het is van groot belang is dat mensen op buurt-wijkniveau meer verantwoor delijkheid voor elkaar gaan voelen. Daardoor wordt het samen leven bevor derd. De gemeente wil daaraan in voorwaardescheppende zin een bijdrage leveren door het verder ontwikkelen van het Welzijnsbeleid. Op de concept nota die hiertoe is opgesteld, kan men nog tot uiterlijk 25 juni zowel mon deling als schriftelijk reageren. De nota ligt voor inspraak ter inzage op ge meentehuis en in de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan in Soest en in het dorpshuis Burgstede in Soesterberg. Na sluiting van de inspraaktermijn worden de reacties en eventuele ad viezen van andere dan raadscommis sies verwerkt in een definitief voorstel aan B. en W. Dit wordt behandeld in de vergadering van 9 september van de commissie Sport, Onderwijs, Wel zijnszaken en Milieu (SOW). Ten slotte zal het dezelfde maand dan wel in oktober voor een periode van vier jaar door de gemeenteraad worden vastgesteld en kan de concrete uit werking en invulling van het plan be ginnen. Wilfred Hoejenbos van de afdeling SOW vertelt, dat het concept-wel- zijnsplan een vervolg is op de beleids nota 'Welzijn zal ons een zorg zijn'. In het geactualiseerde concept is ge kozen voor een nieuwe aanpak, zegt Hoejenbos: het vraaggerichte werken. Niet uitgaande van, een aanbod en we zien wel wat er op afkomt, het gaat er juist om wat de mensen zelf vinden wat er zou moeten gebeuren. Dit be tekent onder meer dat de gemeente wat meer op een afstand komt te staan en instellingen, instanties maar ook burgers in eerste instantie zelf verantwoordelijk voor het doen en laten. De gemeente speelt een onder steunende en regisserende rol, maar bemoeit zich niet met de uitvoering in directe zin," aldus Hoejenbos. In het algemeen wordt onder welzijn verstaan het welbevinden van men sen. Dat heeft niet alleen met wel zijnsbeleid te maken, maar ook met gezondheid, de woonomgeving, fami lierelaties, werk, de vrienden- en ken nissenkring etc. Welzijnsbeleid in en gere zin betreft vooral het met elkaar samenleven. Het richt zich voorna melijk op mensen in probleemsitua ties, die niet alles meer zelfstandig kunnen en hulp nodig hebben. In Soest speelt daarbij ook de 'ont groening/vergrijzing' een rol: de men sen worden ouder en er worden re latief minder kinderen geboren. Dat heeft gevolgen voor het beleid. Ver der is er de toestroom van nieuwko mers uit andere landen, vluchtelingen of mensen die in het kader van de ge zinshereniging hier naar toe komen. Dat heeft ook consequenties voor het samen leven met elkaar op buurt- wijkniveau. Meer vrije tijd Zo zijn er meer aspecten die gevol gen hebben voor het beleid. Een voorbeeld daarvan is de toenemende vrije tijd door arbeidstijdverkorting, flexibele werktijden, verlof etc. De wijze van samenleven met elkaar in een buurt of een wijk is namelijk vooral ook afhankelijk van de tijd die men daarin doorbrengt. Als men bij voorbeeld door werk in een andere gemeente niet of nauwelijks thuis is, heeft men vaak geen echte binding met de buurt. Dit heeft gevolgen voor bijvoorbeeld het omgaan met elkaar in de buurt, de verantwoordelijkheid naar elkaar toe, het toezicht enzo voort. Een belangrijk onderdeel van het wel zijnswerk is het bevorderen van de sociale integratie. Niet alleen door professionele instellingen, die daaraan een bijdrage kunnen leveren en soms het voortouw in kunnen nemen, bij voorbeeld doordat bewoners zich gaan organiseren en zich medever antwoordelijk gaan voelen voor hun directe omgeving. Dat is niet alleen een taak van het welzijnswerk, ook woningbouwverenigingen, huurders- en bewonersverenigingen kunnen en moeten daaraan een bijdrage leveren, zegt Hoejenbos. Onder welzijnsbevordering wordt onder meer verstaan het zich richten op mensen die zich in achterstands positie bevinden, bijvoorbeeld ten aanzien van werk, inkomen, wonen, gezondheid. Meestal zijn het combi naties van deze achterstanden. Zoals in andere gemeenten vaak het geval is, concentreren achterstandssituaties zich zeker ook in Soest in een aantal buurten en wijken, met name Smits veen en de Eng. Het beleid richt zich dan ook in de eerste plaats op deze twee wijken. Hoofdlijnen Er is bewust gekozen voor een ande re aanpak dan in het oorspronkelijke plan 'Welzijn zal ons een zorg zijn.' Dat was een 'opschuivend' plan. Dat wil zeggen dat het elk jaar werd ge actualiseerd en dat er nieuwe beleids doelen werden vastgesteld. Het werd ook steeds uitgebreider. Allerlei aan verwante terreinen die niet met wel zijn in de enge zin van het woord te maken hadden werden er ook in op genomen (werkgelegenheid, educatie, integrale veiligheidszorg etc.) Dat maakte het tot een vrij dik boekwerk, terwijl de praktijk was dat er ten aan zien van de inspraak, de reacties, de wijzigingen van het beleid geen of nauwelijks aanpassingen plaats von den. Er lag vrij veel vast en de mar ges om daarin te wijzigen waren be perkt. Daarom is er voor gekozen om door middel van de nieuwe nota de hoofdlijnen vast te leggen in een kader waarbinnen het welzijnsbeleid zich zou moeten ontwikkelen. Op grond hiervan kan een verdere uitwerking worden gemaakt door het opstellen van deelnotities en concre tisering op onderdelen van speerpun ten, zoals het jeugdbeleid (loopt al), onderwijsachterstandenbeleid (ook gaande) en Sportplan 2000. Het Sportplan 2000+, opgesteld door de afdeling Sport, Onderwijs en Wel zijn (SOW), is in de eerste plaats bedoeld als praatstuk. Dat wil niet zeggen dat de inhoud van de nota vrijblijvend is. Er zijn wel degelijk uitgangspun ten in vastgelegd, die richtinggevend zijn voor het definitieve Sportplan. Dit zal worden opgesteld op grond van de inbreng tijdens de werkconferentie die voor 1 september staat gepland. Aan het Sportplan 2000+, een start notitie die inmiddels door het college van burgemeester en wethouders is vastgesteld, ligt een korte notitie ten grondslag. Deze werd op 31 maart besproken tijdens een werkconferen tie, waar niet alleen vertegenwoordi gers van sportclubs, maar ook van andere disciplines aanwezig waren, zoals Stichting Balans en het onder wijs. Ook ongeorganiseerde sporters konden daar hun zegje doen. Het Sportplan is een voortvloeisel van het collegeprogramma. Het vervangt de nota die van 1992 dateert. Deze gaat nog in hoofdzaak uit van de traditio nele sportverenigingen, terwijl sinds dien steeds meer sprake is van indi vidualisering van de sportbeoefening. Het doel van Sportplan 2000+ is vol gens Piet Hoogendoorn van de ge meentelijke afdeling Sport, Onderwijs en Welzijn "een zo breed mogelijke discussie op gang te brengen." In de startnotitie is aangegeven welke ont wikkelingen er in de maatschappij gaande zijn, ook op sportgebied, en wat dit betekent voor de ontwikkeling van sportbeleid op lokaal niveau. Centraal staat een aantal thema's, zo als algemeen sportbeleid en organisa tie van de sport; accommodatiebe- leid; subsidie- en tarievenbeleid, sportstimulering en topsportbeleid en (top)sportevenementen. Arie van den Heuvel van de afdeling SOW wijst erop dat in het plan een aantal stellingen is opgenomen, waar van de bedoeling is dat deze een aan knopingspunt vormen voor de, naar hij hoopt zo breed mogelijke, discus sie tijdens werkconferentie. Centrale vraag aan de deelnemers is: hoe ziet u de sport in de komende jaren en wat voor beleid moet daarvoor ge voerd worden? Probeer een ideaal beeld te vormen en leg dat eens voor. Hoogendoorn: "De eigen inbreng van de sporters zelf vinden wij heel belangrijk. We willen graag de me ning horen van alle aanwezigen. Daar moeten we goed naar luisteren en wat er gezegd wordt moeten we 'meenemen'. Niet alleen wat de ver tegenwoordigers van de sportvereni gingen zeggen, maar ook wat bijvoor beeld de ongeorganiseerde sporters zeggen, de commerciële sport, wel zij nstichtingen en ouderen. Het gaat er om dat de Soester burgers hier in de gelegenheid zijn om aan te geven wat zij vinden wat er zou moeten ge beuren op het gebied van sport." Van den Heuvel: "Dat houdt niet in dat het een kwestie is van: u roept en wij draaien, maar wij willen graag een zo breed mogelijke mening horen. De conferentie op 1 september is ook niet besluitvormend, maar rich tinggevend. De resultaten van de dis- cussie, die geleid wordt door een ex- tem adviseur, worden vertaald in een nieuwe sportnota. Deze staat dan ter discussie tijdens een volgende werk conferentie. In het praatstuk heeft de SOW enke le uitgangspunten vastgelegd, die richtinggevend zijn voor het Sportplan zoals dit uiteindelijk geformuleerd zal worden. Die uitgangspunten zijn: - de vraag van de sportende burger staat centraal; dat is een ander uit gangspunt dan wanneer de georga niseerde sport centraal zou staan of de commerciële sportsector; - de sportinfrastructuur (de georga niseerde sport, de accommodaties) is een onderdeel van de sociale in frastructuur (wonen, werken, re creëren, sporten) van de gemeen schap; - de samenwerking tussen sport, on derwijs en welzijn zal worden be vorderd. Dat is de brede maat schappelijke ontwikkeling die de SOW wil oppakken, niet alleen met alle diegenen die actief zijn op het gebied van de sport, maar ook in de ambtelijke organisatie. De gemeente heeft aan twee bedrij ven vergunning verleend om de con tainers - natuurlijk tegen betaling - te reinigen. Het zijn de firma's Agros uit Meerkerk, tel. 0183 352615 VCCS uit Leersum, tel. 0343 420698. uau|ajjajdoo|s ueiu ufliq uaiE|(! taai) „paiqaÊ ua puoq ap tuo uefi 6uuapuoz;!nuBAi hq ua6ejAuee 6uy u| 'puoqepiaiaBus uasuawjooA;o'p uaa laiu - a|p uas tuaaiqojd >|[j|8u ap uauunti uas awuiinjuaojojat ap uea ua>(Bi Ufliq taBueiazap daoduapuoq ap s, uep isepaAo j lètoz stawoz s, jpjoM jepuiui ji jam s| iaH uiajja liaijsuatui ap ua a -uooqos ipjom •„sja6| 'ua!za6ueB saujq: uaa ube uanuap u JOOAJBBQ uauiajj a^aipouad iaq jc uaujt |Buna>|Mt ap do 6uua>|jewi uapjoq auaotB ap Honden in het I Buiten de beboui uitwerpselen op te altijd aangelijnd hoi duinen (zie de pi; losloopterrein. Da lopen. Hiermee ho van hondenbezittt hond eens lekker t Aanlijnplicht geldt opgeschrikt door achtergelaten g« kunnen rennen ti worden. U KUNT DIT VOC ALTIJD AANGELI Inlichtingen het Meldpunt W Als u een klacht h maatregelen, me Woonomgeving, tei kunt u zonodig dei plaatsen extra toez afdeling Groen Voor vragen en su terreinen, schoonhc u contact opnemen van de Gemeente Soest, tel. 035 60! "Hèt beste opruimmiddel" Handia U wint bij iedereer

Soester Courant | 1999 | | pagina 28