sa ïj52ï T i H Uitverkoop zomercollectie 20-50 KORTING 30-50 KORTING Visser h 39.50 Enthousiasme voor Randstadplan Soest-Zuid wil meer maatregelen GroenLinks en Socialistische Partij winnaars Euro-verkiezingen Soest iACTUEELr Lady Springfield RGERS Zo stemde Soest voor het Europees Parlement Ook de Driesprong doet aan straatspeeldag mee 'De Buut' sinds vanmorgen nieuwe naam OBS Overhees Vdsio Aviodva Aiiaa voisivia PAGINA 2 WOENSDAG 16 JUNI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 3 EUR (/VERKOPER G! (fulltime) 'Eindelijk gebeurt er eens iets met dit terrein' Fa. Lips geen sloop- maar schadebedrijf Petitie met wensen voor gemeente tijdens straatspeeldag FOiffflNP Opkomst op historisch dieptepunt: 33,14 :Van Den Brink: Fietswrakken aan Weegbreestraat worden weggehaald Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Waarom naar De Hypotheker? Daarom naar De Hypotheker! Maak een afspraak met De Hypotheker bij u in de buurt: Soest, Steenhoffstraat 66, 035-6036000 Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Kinderen wijzen op onveilige situaties B.ënW. kritisch over bouwplannen bij Oude Kerk Bromfietsers nemen de benen MEXX ESPRIT PART TWO O Q Z CD O I cc v.a. vrijdag 11 juni shorts, polo's, t-shirts overige kleding O O O c/5 De Soester Duinen Sien Overduin-Somsen SSpecialist. Ook voor service moet u bij ons zijn ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■MM .00 TOT 14.00 UUR. bij het Vleescentrum 'AKKET 4 pers. stokjes saté, drum- vrij kamp Den Oude is ten dynamische organi- atie waarbinnen samen werken accountants, belastingadviseurs, managementconsultants en vermogensadviseurs. Onze werkzaamheden richten zich op de zake lijke dienstverlening met als kernactiviteiten accountacy en belasting- ad visering en worden uitgevoerd vanuit onze vestigingen in Soest en Nijkerk. AA dan hebben wij voor len. ik. lieuwe uitdaging en een dhr. H.A.G. Grift, ast tel: 035 - 6024940 ustus 12 gen wij een vak? De Soester politiek juicht het plan om op het voormalige Randstadter rein tussen de Buntweg en de Schou tenkampweg woningen te bouwen van harte toe. De fracties tonen zich in het algemeen aangenaam verrast over het feit dat daarbij tegelijk de sanering van de zwaar vervuilde bo dem ter hand wordt genomen. Dat bleek vorige week in de vergade ring van de raadscommissie Ruimtelij- 7 ke Ordening, waar wethouder Bart Krol I (CDA) er overigens op wees dat het nog maar om een "principe-uitspraak" I van de raad gaat. Voor het College was het volgens hem zeer belangrijk dat de Jl bodemsanering nu door "de markt" zal gaan plaatsvinden. Wel klonk her en I der de wens dat de sanering zich niet zal beperken tot precies het gebied dat traiteur»catering_ Voor- uto- houc/e buffetten, bowel/ajlyes en salac/eS' fttxkdyui ff.30-30.00uiu- Zitcn&y H.SO-fS.SOmtr Zonthuj tó.00-20.00a"f H'ofj volgens de projectontwikkelaar Lingens Have bebouwd moet gaan worden. De vervuiling kan intussen immers wel ver der zijn verspreid. Alleen Nel Koster (GroenLinks-Pro- gressief Soest) had nog twijfels. Ze vroeg zich openlijk af of de projectont wikkelaar wel wist waar hij aan begon. "Twintig jaar geleden hoorden we dat het daar één grote gifbelt was. Is de verontreiniging intussen niet in de tui nen van de omwonenden doorgedron gen?" Aan huizen van meer dan 5 ton was in Soest ook geen behoefte, vond ze. "Wat wilt u dan?" informeerde WD-fractievoorzitter Bert Krijger kor zelig. "Als we niks doen gebeurt er ook niks. Nu slaan we twee vliegen in één klap." Wethouder Krol onderstreepte dat de vervuiling wel degelijk bekend is bij de projectontwikkelaar. "De risico's zijn voor de ondernemer die er straks gaat bouwen." Hij beloofde op verzoek van de commissie de hele Randstad-histo rie nog eens ter inzage te leggen. Hoogbouw, zo liet Krol nog weten in antwoord op een vraag van Harry Wit te (Gemeentebelangen Groen Soest), is in dit gebied absoluut niet aan de orde. Door een misverstand is in het artikel over de bouwplannen op het Rand stadterrein in onze vorige editie de fa. Jos Lips omschreven als "autoslope rij". Het betreft hier een autoschadebe- drijf, en dat is inderdaad heel wat an ders. Onze excuses. Betere doorstroming op de Ossen- damweg, veiligere fietsroutes, speel- voorzieningen en andere maatregelen staan op het verlanglijstje dat bewo nersvereniging Soest-Zuid maar weer eens aan het College heeft overhan digd. Dat gebeurde tijdens de straat speeldag die de vereniging woensdag middag hield in de Hildebrandlaan. Ze hoopt dat de gemeente nu eindelijk eens hét verkeersknelpunt-op de Ko ningswegroute, de spoorwegovergang bij NS-station Soest-Zuid, gaat aan pakken. Ook de ontsluiting van de Schoutenkampweg op de Ossendam- weg dient te worden verbeterd, vindt de vereniging. Verder wil ze dat de wegdekken van klinkers in onder meer de Esdoornlaan en de Foekenlaan worden onderhouden en dat in het westelijke deel van de wijk speelvoor- zieningen voor kinderen tot 12 jaar worden gerealiseerd. Voorzitter J. Pronk vroeg burgemeester Hans de Widt, die hij een petitie mee gaf, tevens om snelheidscontroles op de Soesterbergsestraat. Daar ontstond, kort voor de opening van de straat speeldag, een botsing, nota bene voor de ogen van Pronk, De Widt, en ver keerswethouder Pieter ten Hove die onderweg waren naar de Hildebrand laan. De twee gemotoriseerde agenten, die het gezelschap begeleidden, trok ken meteen een bonnenboekje tevoor schijn. "Verkeer is een voortdurend punt van zorg van het College," zei De Widt, die zich niet waagde aan toezeggingen. We zullen kijken wat we kunnen doen. Misschien zijn er zaken bij, die niet zo veel geld hoeven te kosten. Maar bij voorbeeld een tunnelbak onder de spoorwegovergang kost veel geld, daar over kunnen we hier op het podium niet even een besluit nemen." Voordat hij het startsein gaf voor de In de rij voor de sjoelbak tijdens de straatspeeldag in de afgezette Hildebrand laan. straatspeeldag deed De Widt een be roep op de ouders om bij het in- en uit gaan van de basisscholen zelf ook de verkeersveiligheid in acht te nemen. Meer dan honderd kinderen vermaak ten zich vervolgens met de meest uit eenlopende spelen. Onder de tonen van kinderliedjes die door de luidspre kers schalden, mochten ze tekenen op de versierde rijbaan, die speciaal voor hen tussen de Vosseveldlaan en de Bartolottilaan was afgezet. Ze konden door sluizen kruipen, ballengooien, in een luchtkasteel springen, sjoelen, met een voetbal op gaten schieten en nog veel meer. Evenais twee jaar geleden in de Schoutenkampweg was de gezellig heid troef. BEDRIJFSKLEDING KOOPT U BIJ FORHAND •T-Shirts Poloshirts Sweaters Bodywarmers Jacks Broeken •Caps Signaalkleding Bouwkleding Schilderskleding alles wordt professioneel bedrukt of geborduurd met uw logo of bedrijfsnaam! Promotie-, Sport- en Bedrijfskleding 035-6037461 www.forhand.nl Het meest opvallende aan de uitslag van de Europese verkiezingen in Soest (vorige week donderdag 10 juni gehouden maar pas afgelopen maan dag gepubliceerd) is de lage op komst: 33,14 procent. Soest onder scheidt zich daarmee overigens nog in gunstige zin van tal van andere ge meenten, waar nog veel minder kie zers kwamen opdagen. Omdat de verkiezingen voor het Euro pese parlement nogal op zichzelf staan is een vergelijking met andere verkie zingen op z'n minst hachelijk. Vijf jaar geleden kwamen nog bijna 13.000 Soesters naar de stembus, maar vorige week donderdag waren het er slechts Riant terras in het bos Lunch Diner Receptie Vergaderingen en arrangementen Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott, Peter Spier uw gastheren Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 11.000. De opkomst duikelde daardoor van 40,43 naar 33,14 procent, een his torisch dieptepunt. Het betekent dat van elke drie stemgerechtigde Soesters er slechts één de moeite nam om te gaan stemmen. De verschillen per partij springen in Soest tamelijk in het oog. Het CDA zag zijn "Europese" aanhang met onge veer een derde slinken, in vergelijking met 1994. Ook de PvdA betaalde een flinke prijs, de WD daarentegen scoorde bijna evenveel stemmen als vijf jaar terug. De liberalen zijn nu - zoals ook in de gemeenteraad het geval is - groter dan het CDA, dat de "kopposi tie" aan de WD moest laten. Het aantal D66-stemmers is nagenoeg gehalveerd; de aanhang van de kleine christelijke partijen SGP, GPV en RPF bleef vrijwel op hetzelfde niveau en in de CD bleek ook nu nog slechts een handjevol kiezers geïnteresseerd. Het zelfde geldt voor relatief "onbekende" lijsten als de lijst-Sala, de EPVN en de DEP, die slechts enkele tientallen kies gerechtigden aanspraken. GroenLinks mag zich in Soest verheu gen in een spectaculaire groei van het aantal (Europese) stemmen, dat meer dan verviervoudigde (van 301 naar 1375). Bij de Socialistische Partij - niet vertegenwoordigd in de Soester ge meenteraad - is er zelfs sprake van een verachtvoudiging (van 53 naar 449 stemmen). De politie wil een aantal fietswrakken van de Smitsweg verwijderen. De tweewielers staan reeds geruime tijd bij de ingang van een flat. Met de huis meester van Achtgoed wordt gekeken of de eigenaren kunnen worden ach terhaald. Lukt dat niet binnen een week of twee, dan zal de politie de fiet sen laten weghalen. Op de Weegbreestraat werden overi gens in de blauwe zone donderdag vijf parkeerbonnen uitgeschreven. EP-99 EP-94 partij stemmen procent stemmen procent CDA 2.369 21,53 3.866 30,19 PvdA 1.651 15,00 2.126 16,60 WD 3.352 30,46 3.554 27,75 D66 734 6,67 1.575 12,30 SGP/GPV/RPF 894 8,12 888 6,93 GroenLinks 1.375 12,49 301 2,35 CD 36 0,33 106 0,83 Sala 24 0,22 EVPN 52 0,47 -e- SP 449 4,08 53 0,41 DEP 69 0,63 Overigen 336 2,62 totaal 11.005 33.14 12.805 40,43 Voor een overzichtelijk hypotheekadvies op maat en het afsluiten van de juiste hypotheek door een persoonlijke adviseur die u kosteloos al het werk uit handen neemt. Steenhoffstraot 66. Soest Volledig objectieve en 100% onafhanke lijke hypotheek bemiddeling Kosteloos advies op maat Keuze uit vele hon derden hypotheek varianten De meest gunstige voorwaarden Alle fiscale aspecten tot op de gulden voorgerekend Begeleiding van A tot Z gedurende het hele aankoop traject Ook na het afsluiten van de hypotheek volledige service Adviseur Evert-Jan Wijers en secretaresse Henriëtte Beijersbergen "vrore* 1 De Hypotheker- Volgens de kinderen van de Drie sprong kan er in Soestdijk nog wel het een en ander verbeteren, voor al als het gaat om de (ver keersveiligheid. De scholieren vinden bijvoorbeeld dat ze lang moeten wachten wanneer ze de Laanstraat willen oversteken. Wat ze niet begrijpen, is dat er vlak naast de speeltuin en de zandbak aan de Hartweg een glasbak staat. Ze vragen zich af wie dat heeft be dacht. Verder stellen de leerlingen dat een aantal bochten in de wijk onoverzichtelijk is en ze zouden graag willen dat de regelgeving voor het uitlaten van honden beter wordt nageleefd. Aan de hand van tekeningen, werk stukken over verkeerssituaties in de omgeving van de school aan de Sint Theresi astraat en andere creatieve middelen vestigden de basisscholie ren de aandacht op deze knelpun ten. De in de klaslokalen gemaakte stukken werden meegegeven aan verkeerswethouder Pieter ten Hove. Hij opende vorige week woensdag morgen de straatspeeldag die in ons land voor de tiende keer werd ge houden en waaraan de school voor Daltononderwijs voor de eerste keer deelnam. Net als locatie-directeur Pieter Wilhelmus arriveerde Ten Hove 's ochtends op een step bij de school. Twee motoragenten bege leidden hen. Nadat op aangeven van de wethou der was begonnen met een ballon nenwedstrijd, waarvan de winnaar een speelgoedcheque tegemoet kan zien, konden de kinderen meedoen aan onder meer een waterrace, een kruiwagenrace en een verkleedrace. Ook konden ze blikkengooien of met een fiets een verkeersbaan op. Op de Sint Theresiastraat, die was afgezet voor de kinderen, was een rotonde aangelegd, waarop de kin deren konden steltlopen en klossen. Eén agent bleef de gehele ochtend op de Sint Theresiastraat, zodat kin deren hem vragen konden stellen. Volgens Maartje Postma van de Driesprong vonden de scholieren dat leuk. De agent liet hun onder meer zijn bonnenboekje zien. De openbare basisschool Overhees heet voortaan De Buut. De nieuwe naam en het nieuwe logo prijken sinds vanmorgen op het schoolge bouw dat achter het Willaertgebouw is te vinden. De naamswijziging is indirect het ge volg van de fusie tussen de vijf open bare basisscholen in Soest en Soester- berg. Sindsdien wordt gesproken van de Openbare Basisschool Soest (OBS). Voor de OBS Overhees was dat aanleiding een andere (loca- tie)naam te bedenken. Leerlingen, ouders en leerkrachten konden hun suggesties inzenden en uiteindelijk werd gekozen voor De Buut, bedacht door onderwijzeres Esther Zeijpveld. Zij had gehoord over een gelijknamige school in Zeeland en was meteen on der de indruk. De jury koos voor De Buut, omdat ze het een originele en speelse naam vindt. Bovendien geeft 'debuut' aan dat kinderen in groep 1, debuteren op het pad van hun ontwik keling. Directeur Ankie Moerkamp van de Openbare Basisschool Soest onthulde vanmorgen de nieuwe naam en het hierbij afgedrukte nieuwe logo van de locatie in Overhees. Zij kreeg daarbij assistentie van een vertegenwoordiger van het College. Na de zomervakantie start de OBS in samenwerking met de Stichting Balans het project buitenschoolse opvang (BSO). Basisscholieren kunnen daar voor en na schooltijd terecht voor tal van activiteiten. Daf gebeurt in de ge bouwen van De Buut aan de Willaert- straat en de Wethouder de Haanschool in Soesterberg. De BSO-voorziening in Soest krijgt de naam 'Buut Vrij'. •Zo ziet het nieuwe logo eruit van De Buut, de nieuwe naam van de OBS Overhees. Het College van B. en W. blijft de ont wikkeling van eventuele bouwplannen bij de Oude Kerk zeer kritisch volgen. Volgens CDA-wethouder Bart Krol (Ruimtelijke Ordening) is het College zich ook bijzonder bewust van zijn ei gen verantwoordelijkheid op dit punt. Hij antwoordde dat in antwoord op vragen van het raadslid Nel Koster (GroenLinks-Progressief Soest), die wilde weten hoe het er nu voor stond. Volgens Krol wordt er nog driftig nage dacht. "De plannen zijn inmiddels ge detailleerd uitgewerkt en worden nu besproken in de kerken. Dan zal wel blijken of ze er verder mee willen gaan. Als dat niet het geval is houdt het voor ons vanzelf op. Als ze wel door willen gaan met het plan - het ligt nogal con troversieel, hebben wij begrepen - dan zullen ze toch ook nog met ons in dis cussie moeten gaan. Het lijkt kwalita tief een goed plan, maar er zitten heel veel haken en ogen aan," aldus Krol. Dat er maanden en maanden aan voor bereiding in een bouwplan zitten is voor het gemeentebestuur geen argu ment, waarschuwde hij alvast. "Dat geldt voor projectontwikkelaars, dat geldt ook voor kerken." Zaken doen? Wij hebben een heel team van specialisten in huis om het u als klant naar de zin te maken. Wij nodigen u graag uit, om zelf te ervaren hoe het is om met ons zaken te doen. Mocht u in een van onze nieuwe Chryslers een proefrit willen maken of eerst informatie ontvangen, bel gerust. Chrysler/Jeep Bosboom-Soest JeeP Birkstraat 105 ÜDodge Te].: 035 - 601 32 56 Een bromfietser en zijn duopassagier hebben donderdagavond de benen ge nomen. Nadat het tweetal de politie had ontdekt, scheurde het eerst met een snelheid van 80 kilometer per uur weg. In de berm van de Koningsweg kwamen de vluchters ten val en maak ten ze zich uit de voeten. De politie kreeg ze niet meer te pakken, maar nam de achtergelaten bromfiets mee naar het bureau. Ze begrijpt niet waar om de jongemannen ervandoor gingen. De politie wilde ze alleen maar aan houden, omdat het licht van de kop lamp van de brommer een groene kleur had. LU cc LU _1 CO LU _l I c_ O TJ "Tl CO I —i O J3 H O O BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Zondag 27 juni Aanvang 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 34.50 p.p. Culinaire parade van: soep, salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten, met groente en aardappelgarnituur Als slot een feestelijk ijsje Bel en reserveer, dan zit u zeker. Ook Bourgondische buffetten op: 26 september, 31 oktober en 28 november RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Ze is juridisch beleidsmedewerkster en plaatsvervangend hoofd van de afde ling Groen Milieu. Morgenmiddag om half vier krijgt Sien Overduin (65) een afscheidsreceptie aangeboden in het bedrijfsrestaurant van het gemeen tehuis, want ze gaat per 1 juli met pen sioen. Dat is een verlies, want als er één amb tenaar is die haar werk combineert met groen- en milieuactiviteiten in haar vrije tijd, is zij het wel. Zondag heeft ze nog als gids een pu- bliekswandeling van het IVN geleid over de Eng en de Brink: "Sporen in het landschap". Een paar jaar geleden heeft ze deze cultuur-historische route zelf uitgezet en vastgelegd in een klei ne brochure. Ze is ook lid van een werkgroep die probeert de verdwenen molen "De Windhond" nieuw leven in te blazen en voor haar baas heeft ze met haar collega's het "Duurzaamheids plan" van de gemeente Soest geconci pieerd, dat nog niet in behandeling is genomen. "Ook al ben ik vijfenzestig, ik wil dit milieubeleidsplan per se afmaken", heeft ze het gemeentebestuur laten we ten. "Ik laat me niet weer de laan uit sturen." Dat gebeurde in 1960. Ze trouwde en moest als vrouwelijke ambtenaar ont slag nemen. Ze weigerde, maar moest na drie maanden huwelijk op het mat je komen bij gemeentesecretaris Fes ten, die voor haar een constructie be dacht van "ongevraagd eervol ontslag". Zo ging dat nog veertig jaar geleden bij ons op Soest. Sien kreeg zes kinderen, zong in- het kerkkoor van de Wilhelminakerk, volgde cursussen EHBO en weven, was actief in de ouderraden op de scholen van haar kinderen en keerde in 1976 los-vast terug bij de afdeling Algeme ne Zaken. Ze specialiseerde zich, haal de haar diploma's en werd in 1985 vast aangesteld. Ze komt uit een calvinistisch midden standsgezin en begon haar ambtelijke loopbaan in 1952 op de secretarie van Eibergen. In 1956 solliciteerde Sien Somsen in Soest en kwam te wonen op een vrijgezellenkamertje aan het Kerk- pad. In 1992 kreeg zij uit handen van ge meentesecretaris Wim de Kam het be faamde "zilveren kammetje" uitgereikt vanwege haar verdiensten als voorzit ter van de medezeggenschapscommis sie van Sector I. "Ik kan nu eenmaal niet iets half doen." Waarschijnlijk hebben twee argumen ten een rol gespeeld voor de onder scheiding: haar inzet voor de mc-nieu- we stijl (overleg met diensthoofden in een aparte overlegvergadering) en voor een nieuwe structuur (één sterke mc in plaats van drie aparte clubs). Ze heeft bij de leiding altijd gepleit voor het opstellen van goede opleidingsplan nen, stimulering van werkoverleg en bijgedragen aan de emancipatie van de vrouwen in de organisatie ("Ik ben geen feministe"). Vorige week heb ik haar voor Radio Soest een uur lang geïnterviewd, een gesprek, dat morgenochtend om elf uur wordt uitgezonden. Daarin doet ze een paar zorgelijke uitspraken over de realisering van het "Duurzaamheids plan" en over het Milieu Educatief Centrum aan de Molenstraat. Afge wisseld met zang van de door haar zo bewonderde Aafje Heynis ("Dank sei Dir, Herr"). De natuur zal haar niet missen, want Sien gaat veel wandelen. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1999 | | pagina 3