re korting Af1 LAAI MPDRT Burgemeester houdt inbreker aan Van kreukelen Vastgoed biedt te koop aan Staatssecretaris opende De Wiekslag Rechter buigt zich over watertoren UUR lACTUEEL r MUURVERF 1I\/UVI)SIVIA PAGINA 4 WOENSDAG 16 JUNI 1999 SOESTER COURANT v/m //M versierd, ■kavüe meter, PAGINA 5 Van donderdag 17 juni t/m zaterdag 26 juni Al 750 woningen van Achtgoed beveiligd tegen inbraak op al onze binnen- en buitenkwaliteiten muurverf VERPfr WAND fe U, Sc Zeven verbalen bij gordelcontrole enoet est niet tuut \cte#t&e*t DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist NIJHOf Parachutistensprong bijna mislukt Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS Soester Courant EXTRA BELONING! NIJHOf Wie vergelijkt leest de Soester Courant Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Beroepschrift omwonenden eigenlijk te laat NIJHOf Service bij .Schoemaker ste tele- een van erkop en den van vragen ren op öf speelt instelling. clanten. Verder i je schriftelijke n lost deze naar ragen van onze et verschillende bedrijfscultuur elonen met uit- :den. Verder ben dige teamspeler net c.v. naar: 40 AK Baarn. Of nze organisatie daarop een sgel van jnten. iag 18.00 uur. fax (D35) 6Ö22545 r, zaterdag, 9.30-17,ODwwr KI Gwilbt iteau de Roques il Beucfiër Wettobfoèm •er Sabov) Cftcfteameuf iré Mussy Pommard ritier-Gwyot ïïeau la Touche enwadót Ne Mlll Winertj iega5 Mendoza Alieante 'teau des Adowzes iAte Chevlqmc 20% Denk aan klantenpas voor extra voordeel! 37 T£ Soesterbergsestraat 52 3768 EJ Soest Tel. 035-603 72 46 ■Vp§ J, alle gordijnstoffen op maat gemaakt De actie loopt van 1 t/m 31 mei 1999 Minervoweg 3 Baarn De politie heeft woensdag zeven be keuringen uitgeschreven aan automo bilisten die de veiligheidsgordel niet droegen. De controles werden uitge voerd op de Kerkstraat en de Molen straat. Moetje mij nou zien! Dit ben ik, Nel Romein, oftewel Oma Floortje. Floortje was mijn kat; die is allang dood - ik gelukkig niet, want ik heb nog veel te veel schik in 't le ven, al ben ik dan 67. Ik woon in Bussum, maar elke week ben ik een paar dagen in Soest om op mijn kleinkinderen te passen. Schatten hoor, maar die snotapen maken altijd de meest mallotige foto's van mij, zoals deze op de skel ter. Of als ik weer eens door een stoel zak, of met een toeter slagroom op m'n neus. Dan weten ze niet hoe gauw ze het fototoestel van hun moeder moeten pakken. Ik wil die foto's ook metéén hebben. Dus hup - naar Van Oosten, hup - boodschap pen doen en hup - foto's ha len. Daar drukken ze de fo to's in eigen huis af; da's mooi, want ik moet er niet aan denken, dat zo'n rolletje zoek raakt! Dat zou toch wel een heel gemis zijn voor 't nageslacht! voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoffstraat 58 Swiebertjes-achtige taferelen, maar dan in een modern jasje, speelden zich donderdagmiddag af op het Minstreelpad. Daar kreeg de politie hulp van een andere sterke arm. Bur gemeester Hans de Widt greep een boef in de kraag, die zojuist tevergeefs had geprobeerd in te breken. De Widt vervulde zijn plicht als burger en hield de in een gestreept gevange nispak gestoken man resoluut aan. De ijlings gearriveerde politie ontfermde zich met harde hand over de crimineel, smeet hem in de arrestatiewagen en voerde hem af. De getuigen bleven achter in grote hilariteit, totdat het ge luid van de loeiende sirene verstomde. De overmeestering was in scène gezet door Achtgoed Wonen en Bouwen en had alles te maken met inbraakpreven tie. Alle huurders van de corporatie krijgen de gelegenheid hun woning te laten voorzien van inbraakwerende voorzieningen. Dat gaat gepaard met een huurverhoging van vijf gulden per maand, maar volgens Achtgoed kun nen de huurders dat terugverdienen, omdat veel inboedelverzekeraars kor ting geven op de premie als de woning een certificaat Veilig Wonen heeft. Certificaat Het aanbod werd tot dusver gedaan aan 2.600 van de ongeveer vierdui zend huurders van Achtgoed in de ge meente Soest. De familie Volker aan het Minstreelpad deed mee en kreeg het 750SIC certificaat uitgereikt door De Widt. Achtgoed vond deze mijlpaal re den voor een feestje. Dertig procent van de benaderde huurders heeft zijn woning laten beveiligen met onder meer hang- en sluitwerk en volgens de politie is dat binnen de regio een hoge score. De huurders, die nog niet heb ben gereageerd, worden bij elk volgend onderhoudsproject opnieuw gewezen op de mogelijkheden van inbraakpre ventie. Bij nieuwbouwprojecten, zoals in de Boerenstreek, wordt het inbraak werend hang- en sluitwerk standaard De Widt kijkt voldaan toe hoe de 'ster ke armmet harde hand de door hem ge vangen inbreker in de boeien slaat en daarna met loeiende sirene zal afvoeren. Foto: Goos van der Wilt aangebracht. In Soest heeft de politie inmiddels tien duizend woningen een advies aange boden. Tot dusver zijn ruim duizend huizen volgens de adviezen beveiligd. De praktijk leert dat het aantal inbraken in de gecertificeerde woningen met ne gentig procent is afgenomen. Daarom zal de politie het project wijkgericht voortzetten, in ieder geval totdat ieder een een advies aangeboden heeft ge kregen. O korting op alle graniet en sierpleister van SPS Willem Van Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57, Soest-Zuid. (035) 601 31 09 in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 601 41 52 Met passend spektakel is vorige week donderdag het woonzorgcentrum De Wiekslag officieel geopend. Dat ge beurde o.a. met het per parachute neerdalen van drie medewerkers van Daelhoven (het "moedercentrum" van de Wiekslag) en een officiële onthulling van de naam op de gevel. Staatssecretaris Margot Vliegenthart van (Welzijn en Sport) verrichtte de officiële opening. De Wiekslag is verrezen op de plaats waar destijds de kleuterschool het Hummelhonk stond, die bij de lagere school De Wiekslag hoorde en later af brandde. Nu biedt deze historische plek - midden in een woonwijk en naast een school - plaats aan een modern zorgcentrum voor twaalf dementeren de ouderen, die allemaal over een ei gen kamer beschikken. De kleinschali ge opzet van De Wiekslag wordt be schouwd als een uniek voorbeeld van zorgvernieuwing, reden waarom de staatssecretaris was gevraagd de ope ning te verrichten. Die bestond uit de samenstelling van het beeldmerk van De Wiekslag, een gestileerde vogel met uitgespreide vleugels, waarvoor de on derdelen haar werden aangereikt door vertegenwoordigers van de samenwer kende organisaties: de provincie Utrecht, de woningcorporatie SCW, de gemeente Soest, zorgverzekeraar Ano- va en het verpleeghuis Daelhoven. Mevrouw Vliegenthart benadrukte in haar toespraakje de snelheid waarmee het gezamenlijke project was gereali seerd: in "slechts" drieëneenhalf jaar. "We zouden er meer van moeten heb ben." Verder werd het woord gevoerd door gedeputeerde mevrouw Kamp, Anova-directeur Hoek en SCW-direc- teur Schuyt, die allen op hun wijze de bijzonderheid van de Wiekslag en de goede samenwerking onder woorden brachten. 811 besteding van ƒ100.- aan <tokk«ndo hoog- «ft KiWofllan*v«fvan Staatssecretaris Margot Vliegenthart (r.maakte hier en daar een praatje met de bewoners van De Wiekslag. Foto: Goos van der Wilt Dropping Veel belangstelling trok de "dropping" van de drie parachutisten (die samen met een ervaren springer neerdaalden), onder wie Daelhoven-afdelingshoofd Beppie van den Tweel. De eerste twee sprongen verliepen zonder problemen, maar bij de laatste landing ging het bijna fout: de parachutist en zijn "pas sagier" kwamen met volle vaart in het publiek terecht. Gelukkig liep het alle maal goed af. Aan de andere kant van het gebouw werden vervolgens de (originele) gevel- letters van de oude Wiekslagschool onthuld door Menno Westveld (SCW), Conny Kok (ex-Daelhoven), Hanneke Kroonsberg en Gerda v.d. Linden (gemeente Soest), die als men sen van "het eerste uur" worden be schouwd. In de feesttent vond tenslot te de verkoop plaats van het boekje "Een wassen neus van hout", geschre ven door Antoinette van den Brink, voorzitter van de Vrienden van Daelho ven, en geïllustreerd door Cok Hees. Dë opbrengst daarvan komt geheel ten goede aan Daelhoven c.q. De Wiek slag. Na afloop van de opening konden de genodigden in groepjes een kijkje nemen in De De actie loopt van 1 i/m 3) rnei 1999 Minervoweg 3 Baarn Van Weedestraat SOEST Centraal gelegen, goed onderhou den, 2-kamer hoekappartement op de 1e etage met lift en berging op de begane grond. Indeling; ruime woonkamer, ged. open mod. keuken, ruime sl.k. met groot dakterras, moderne badkamer, toilet,, hal, meterkast. Gevraagde koopsom ƒ337.500,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ865.000,- kosten koper Heinsiuslaan AMERSFOORT (Bergkwartier) Op één van de mooiste plekjes van A'foort gel. helft van dubb. villa met garage en schuur, op 563 m2 grond. (Bouwj. ca. 1952). Indeling: Roy. hal, m.k., toil., keu ken, uitgebouwde woonk. Verdie ping: Overloop, 2 ruime sl.k. met aangrenzend balkon en inbouw- kasten, 1 kleinere sl.k., badkamer. Zolder: met vaste trap naar ruime zolderetage m. mogelijkh. voor 4e sl.k. Alg.: De woning dient gemoderniseerd te wor den. TE HUUR Industrieweg SOEST Vrijstaand geheel gerenoveerde bedrijfshal ca. 300 m2. Deze hal is voorzien van o.a. vloeistofdichte vloer, douche en toilet, optimale isolatie, gasheater en 2 kantoren. Huurprijs ƒ3.000,- per maand Gevraagde koopsom ƒ345.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ369.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ595.000,- kosten koper Weteringpad 72 SOEST 1 Nieuwe Goudvink 19 SOEST Op gezellig puntC£P^f( 'pn nabij station en winkels, parterre) met tuin en berging. V" Noorderweg 29 SOEST Helft van duhb^T^oL ruimte ef">J 'grote kantoor/hobby- Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel6Pworldonline.nl jjggg "De watertoren aan de Oranjelaan in Soestdijk is een uniek gebouw, ter wijl een bestemmingsplan eigenlijk voor normale woningen bedoeld is". Zo gaf de Utrechtse bestuursrechter mr. D. Slump donderdag te kennen dat het geschil tussen de gemeente Soest en haar burgers hem niet erg eenvoudig leek. De eigenaar van de watertoren, T. Smink, wil verbouwen. Hij wil een kan toor en een woning voor zijn zoon ves tigen in de voormalige watertoren. Smink wil de gevel van de toren aan de voet uitbreiden en, om meer licht te krijgen, tot op grote hoogte glasvliesge vels aanbrengen. De buurtbewoners vrezen voor hun privacy. Ook zijn ze bang voor parkeer overlast van de klanten van het con structie-adviesbureau van Smink. Ver schillende overlegrondes tussen de par tijen leverden vorig jaar niets op. De gemeente keurde de bouwplannen in december goed en wees de bezwaar schriften van de bewoners in april af. De buurt pikte dit niet en stapte naar de rechter. De zitting begon zeer for meel, omdat het beroepschrift van de buurtbewoners een dag te laat binnen was gekomen bij de rechtbank door ziekte van vertegenwoordiger G. Be- ijen. De gemeente maakte hier geen be zwaar tegen. "Te laat is te laat", stelde Smink. Hij benadrukte dat de bewoners zes weken de tijd hadden gehad voor hun beroepschrift. Rechter Slump be sloot de behandeling in ieder geval door te laten gaan. Over zijn definitie ve oordeel hierover denkt hij nog twee weken na. Beijen stelde op de zitting dat de plan nen van Smink in strijd zijn met de be doeling van het bestemmingsplan Soestdijk. De woordvoerder van de ge meente G. Huttinga betoogde dat het bouwplan niet in strijd is met de voor waarden van het bestemmingsplan Soestdijk en de gemeente de bouwver gunning dus onmogelijk kon weigeren. Huttinga vond dat de bedoeling die de bewoners in het bestemmingsplan za gen dan niet meer van belang is. Hut tinga wees erop dat de gemeente Soest blij is dat er iemand in de voormalige watertoren wil wonen. Hij gaf aan dat dergelijke monumenten als ze niet wor den gebruikt, vaak verpauperen. Bestuursrechter D. Slump meende dat de zaken minder eenvoudig lagen. Slump zag wel iets in het argument van de bewoners dat er sprake was van een functiewijziging van de toren, die door de vorige eigenaar alleen als woning werd gebruikt. Deze functiewijziging is volgens woord voerder Beijen niet toegestaan. Huttin ga antwoordde hierop dat als Smink dezelfde bouwplannen voor een woon huis had ingediend, deze zonder meer waren goedgekeurd. Daarnaast vroeg- de rechter zich af of het niet juist de bedoeling van het bestemmingsplan was om kantoor aan huis mogelijk te maken. De zoon van Smink heeft ech ter niets met het bureau van zijn vader te maken. De rechter gaf op de zitting al aan dat hij in zijn uitspraak alleen een voorlopig oordeel zou geven. Die uitspraak is op 23 juni. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid - en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eHpen Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5