Y* Weerzien met klezmerorkest Di Gojim Veel belangstelling voor digitaal 'filmen' bij Expert Schoemaker IJIJH Theater Vier Jaargetijden in AZC Knijn neemt waardig afscheid van Erna van Hees ROC de Amerlanden sluit cursusjaar: WAARSCHUWING W MltMtON 5,- korting IN M.C. Molendael introduceert verpleegkundig spreekuur Zondagmiddag 4 juli in Cabrio-theater: -^jjfNSDAG 30 JUNI 1999 Demonstratie nieuwe videocamera's NEEM GEEN RISICO'S Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Culinaire cursussen 'Beestenbende'voor asielkinderen Fietser gewond Vlam in de pan Bijna tien mille voor Maag Lever Darmcollecte mm De kracht van de reclame ligt in de herhaling Spetterend optreden in Cabrio-theater Feestelijke bijeenkomst met cabaret 'WOENSDAG 30 JUNI 1999 SOESTER COURANT "Di Gojim" is het meest bekende en meest gerenommeerde klezmerorkest van Nederland. Het gezelschap heeft in de laatste tien jaar veel roem geoogst door de bijzondere wijze waarop zij deze boeiende muziek soort vorm geeft Emotioneel geladen ballades en komische slapstick wor den gecombineerd met fraaie visuele vondsten. De combinatie van virtuo siteit, emotie en humor staat borg voor een intense voorstelling. "Di Gojim": creëert een eigen variant op de klezmer en boort een onuitput telijke bron van muziek aan. Muziek die van deze tijd is, zonder nostalgie maar met een eigen actuele zeggings kracht. De zes muzikanten zijn allen goed bij stem en bespelen samen vijfentwintig instrumenten. "Oostenwind" wordt een uniek thea terconcert. Gesteund door het vak manschap en gedegen kennis vande Oost-Europese volksmuziek éreëerde "Di Gojim" een bijzonder programma, waarin een brug wordt geslagen tussen oosterse en westerse culturen. De Amerikaans getinte klezmer wordt verrijkt met onbekende Oost-Europe se melodieën en gecombineerd met originele nieuwe Nederlandse teksten. Deze teksten zijn geschreven door o.a. Robert Long, Ivo de Wijs en Joost Nuisl met als thema's verdriet, liefde, geluk, leven en dood. Dezelfde thema's die zo kenmerkend zijn voor de Jiddi sche liederen. De oostenwind waait melodieën naar het westen, melodieën die ontroeren en verbazen in verrassende arrange menten. De oostenwind brengt winter in de winter en zomer in de zomer. Di Gojim bestaat uit 6 stemmen en 25 instrumenten: Vincent Knaven: per cussie, vibrafoon, toepan, banjo en zang; Jaap Mulder: klarinetten, saxo foons, ventieltrombone, kornet, mand oline en zang; Tseard Nauta: bas, pia no, banjo, gitaar, trombone, viool en zang; Sjaak v/d Reijden: trompet, bu gel, accordeon en zang; Eric Roelofsen: trombone, bastuba, viool en zang; Ja- cob Sijtsma: accordeon, saxofoon en zang. Artistieke adviezen worden gege ven door Karei de Rooij ("Mini") en Fred Florusse geeft regieaanwijzingen. Aanvang: 14.30 uur. Toegang: f 17,50/f 15,-. Zo'n veertig a vijftig geïnteresseerde Soesters gaven vorige week gehoor aan de vriendelijke uitnodiging van Expert Schoemaker voor een demon stratie van nieuwe videocamera's. Daarbij stonden de digitale camera's van JVC centraal. Het werd een "leerzaam en genoeglijk" avondje in de ondergrondse demon stratieruimte van de winkel aan de Bur gemeester Grothestraat. Volgens direc teur Herman Schoemaker bewijst de grote opkomst dat er brede belangstel ling is voor de nieuwe manier van "fil men". De digitale videocamera's be- Breng uw waardevolle vakantiefilms naar de FOTOVAKMAN. - De films blijven in huis en kunnen dus niet zoekraken. - Na 1 uur zijn uw kwaliteitsfoto's met indexprint klaar (ook APS)l - Afgedrukt op Kodak Royal papier. - Eventuele correcties per foto door een deskundige, goed getrainde operator. - Kwaliteitsgarantie Kom naar Foto Willem van Oosten Soesterbergsestraat 57 in Soest met onderstaande waardebon en profiteer van HET VOORDEEL! I op het ontwikkelen en afdrukken van uw I kleurennegatief film (alleen 1-uur service) IWillem Van Oosten Geldig t/m 30 september 1999 Inleveren bij: .fotoservice Soesterbergsestraat 57 - 3768 EB Soest - Tel. 035 - 602 72 69 staan al een poosje, maar zijn pas nu redelijk betaalbaar geworden. Met deze fraaie apparatuur zijn de mogelijkheden feitelijk onbegrensd. Men kan er bij voorbeeld ook prima foto's mee maken. De demonstratie werd gegeven door drie specialisten van de firma JVC, die ook de nodige vragen beantwoordden. Na afloop vond er een speciale verlo ting plaats: een JVC-stereoset met ra dio, cassetterecorder, cd-speler en af standsbediening ter waarde van 700 gulden werd gewonnen door dhr. Tim- Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Op culinair gebied biedt de Volksuni versiteit komend najaar drie nieuwe cursussen/workshops. Koken voor gasten Dinsdag 21 september, 15.30-18.00 uur, start de cursus "Koken voor gas ten". Op een ontspannen wijze uw gasten ontvangen en hen toch met uw culinaire vaardigheden verrassen. Dat is het doel van deze cursus. Er wordt veel aandacht besteed aan het maken van een goede "mise en place" (voor bereiding). Er worden heerlijke diners bereid, waarvan bijna alle gerechten van te voren klaar gemaakt kunnen worden. Zo kunt u ook zelf genieten van het samenzijn met familie, vrienden of relaties. De cursus bestaat uit vier lessen en kosten bedragen f 125,- f 95,- ingrediënten. Afternoon te a "Afternoon tea": een begrip in Groot Brittannië. Woensdag 13 oktober, 13.30-17.30 uur organiseert de Volks universiteit een workshop, waarin u al les verneemt over de traditie van de theeceremonie en de etiquette rond het serveren. U bereidt een theebuffet, een aantal cakes en een vijftal sand- wichsoorten. Tevens maakt u een sfeer volle tafeldecoratie. Na afloop gaan de deelnemers samen "teaen"! De cur- suskosten bedragen f 30,- f 40,- in grediënten. Sherry en Tapas Woensdag 8 december, 13.30-17.30 uur, staat de workshop "Sherry en Tapas" gepland. Tapas winnen in Ne derland steeds meer aan populariteit. Het zijn kleine verfijnde gerechtjes af komstig uit de Andalusische keuken. Tapas dienen als voorafje bij de lunch of het diner, maar het is ook mogelijk een hoofdmaaltijd te bereiden met /as. De beste begeleiders van tapas zijn de fino en de manzanilla sherry. Het tijdens de workshop bereide tapasbuffet wordt aansluitend ge menlijk geproefd in combinatie met een "sherryproeverij". De cursuskosten be dragen f 30,- f 40,- ingrediënten. De Volksuniversiteit is in verband met de zomervakantie gesloten vanaf don derdagmiddag 24 juni, 13.00 uur, tot maandag 16 augustus a.s., 13.00 uur. Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Las sostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon 035-6022195. Openingstijden: maan dag 13.00-16.00 uur en dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 Een 15-jarige jongen uit Soest is vori ge week dinsdag licht gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Stad- houderslaan-Korte Brinkweg. Hij kreeg geen vrije doorgang van een 55-jarige automobilist uit Bunschoten, die met zijn auto uit de richting Baarn kwam. De jongeman had een hoofdwond en klaagde over pijn. In een woning aan de Clauslaan is vrij dagavond vlam in de pan geslagen. Dat gebeurde overigens nadat de 56- jarige bewoner het gaspitje, waarop hij shoarmavlees bereidde, had uitge draaid. De man doofde het vuur zelf met een poederblusser. De brandweer nam een kijkje, maar hoefde niet meer in actie te komen. In de Maag Lever Darm Week van 13 t/m 19 juni vond de collecte plaats van de Maag Lever Darm Stichting. De op brengst in Soest bedroeg f 9.839,55. Wie de collectant heeft gemist, kan een bijdrage storten op giro 2737 t.n.v. Maag Lever Darm Stichting te Nieuwe- gein. Met ingang van 12 april jl. is Me disch Centrum Molendael begonnen met het houden van verpleegkundige spreekuren in Baarn en Soest. Deze spreekuren zijn bestemd voor patiën ten met suikerziekte, een huidaan doening en (borst)kanker. Het zie kenhuis heeft hiervoor gespeciali seerd verpleegkundigen in dienst. Deze gespecialiseerd verpleegkundigen werken aanvullend op de zorg die me disch specialisten en afdelingsverpleeg kundigen verlenen. Bij hen kunnen pa tiënten vóór, tijdens en na het verblijf in het ziekenhuis terecht met vragen over onder meer de aandoening, de operatie, de gevolgen en het toekomst perspectief. Suikerziekte, een huidaandoening en kanker kunnen erg ingrijpend zijn voor mensen. Zij kunnen soms lichamelijk en geestelijk veel te verwerken krijgen. De periode van acceptatie, herstel en verwerking vergt vaak de nodige tijd. Ook zitten mensen vaak met veel vra gen. Het blijven rondlopen met deze vragen leidt vaak tot onnodige span ningen. De gespecialiseerd verpleeg kundigen kunnen de patiënten in dit proces bijstaan en begeleiden door het geven van informatie en adviezen. Zij Kinderen van het Asielzoekerscentrum hebben enthousiast meegedaan aan of gekeken naar de theatervoorstelling De Vier Jaargetijden. Het stuk werd vrijdag opgevoerd in de grote zaal van het AZC en omvatte allerlei "natuurelementenmet dierengeluiden en bewegende objecten. Prachtig was bijvoor- beeldde binnenkomst van Koning Winter met zijn "rendieren of van de Lentefee die het ijs deed smelten. De kwam tot stand in samenwerking met de stichting} bende". De doelstelling daarvan is kinderen die ink omstandigheden leven een ervaring te bieden die hu vreugde een sterke impuls geeft. In het geval van getijden in het AZC moet dat zeker gelukt zijn. Tijdens een spetterend optreden van de Eemlandse folkgroep Knijn, afge lopen zaterdag, blies Erna van Hees voor een gehoor van 350 mensen voor de laatste maal binnen deze be zetting haar fluitkunsten uit. De en tourage rondom dit emotionele op treden kon niet mooier. Met een avondzon door de lommer, de aange name zwoelte, een enthousiast pu bliek en een goedspelend Knijn was de avond een ware betovering. Het repertoire was voor een groot deel samengesteld door Erna. Prachtige fluitsolo's in ontroerende nummers werden afgewisseld door swingende Ierse ballades. En dat alles ging er bij het publiek gretig in. Het nummer dat Erna samen met Ben van den Breemer tot één van Knijns successen maakte is "The Lonesome Boatsman". Het sa menspel tussen deze twee virtuozen getuigt van grote muzikale klasse. Het vertrek van Erna zal voor wat betreft dit nummer van Ben met recht een lo nesome boatsman maken. Niet dat de opvolger van Erna minder in huis zal hebben. Knijn mag zich zeer gelukkig prijzen met de zeker zo getal enteerde Maijolijn L'Herminez. Onop gemerkt verscheen de nieuwe fluitiste halverwege het optreden op het po dium en blies opvallend goed haar par tijtje mee. Uiteraard nog onder het wa kend oog van Erna. Toen aan het eind van het optreden Knijn het mooie "The leaving of Liver- pool" speelde - symbolisch voor het vertrek van Erna - en tegelijkertijd op het podium een waar vuurwerk ont brandde, was zowel voor de Knijn-le- vertellen hoe de patiënt het beste kan omgaan met de ongemakken als gevolg van de ziekte en/of de behandeling. Zij fungeren ook als aanspreekpunt. Sociaal Daarnaast kunnen partners, kinderen en familie een beroep doen op de ge specialiseerd verpleegkundigen. Zij ge ven dan ondersteuning en signaleren eventuele problemen. Zij geen aan dacht aan medische en verpleegkundi ge zaken, maar ook aan de thuissitua tie en de sociale aspecten. Als het no dig is, adviseren zij bij doorverwijzing naar andere hulpverleners. Samen met de patiënt bespreken zij welke leefregels er gelden na de behandeling en/of operatie. Ook als mensen behoefte hebben aan contact met een patiënten vereniging of met lotgenoten, kunnen de gespecialiseerd verpleegkundigen de helpende hand bieden. Zij beschikken over veel voorlichtingsmateriaal met achtergrondinformatie. Op afspraak De gespecialiseerd verpleegkundigen houden alleen spreekuur op afspraak. U kunt een afspraak maken bij de af- sprakenbalie van het ziekenhuis of te lefonisch via het centrale nummer (035) 548 25 11. den als het publiek het emotionele hoogtepunt van de avond aangebro ken. Dit nummer was, met het meester lijke intro van de scheidende fluitiste, definitief haar laatste nummer. Maar alsof de ontroering al niet voldoende was, viel na "The leaving of Liverpool" letterlijk het doek voor Erna en ver scheen als een volkomen verrassing haar toekomstige medemuzikant Diet Stolk achter de piano. Voor een verstild publiek speelde zij op klassiek getinte wijze en in vele toon aarden hetzelfde "The leaving of Li verpool". Zonder enige moeite floot Erna spontaan met Diet mee. Zoals het met klassieke stukken betaamt was Diet na een minuut of tien uitgespeeld Erna van Hees, na afloop vcj laatste optreden, in de ballonm bloemen gezet. en was Erna symbolisch overga aan haar nieuwe muzikale toelYj Marjolijn L'Herminez nam ven| definitief de rol van Erna o na Erna de laatste tien minui® Knijns optreden als toehoorder^ publiek verdween. Onder de beij de en deskundige leiding van gr man Jan Betten was de avond,f het publiek om de door Knijn zo® geerde toegift vroeg, met een $1 ovatie, met name voor Erna, ai ten. Met een feestelijke bijeenkomst in het Orlando-gebouw aan de Di Las sostraat heeft ROC de Amerlanden- Soest (voorheen bekend als Trema '87) het cursusjaar 1998-1999 afge sloten. De bezoekers vooral cursis ten en docenten werden o.a. ont haald op een optreden van de caba retgroep "Turkse Troel". Hoogtepunt van de bijeenkomst - waarbij de gemeente vertegenwoordigd was door wethouder Pieter ten Hove - was de uitreiking van de Nivor-toetsen en de "verklaringen van aanwezig heid", die cursisten krijgen als ze min stens 80 van de lessen hebben ge volgd. Directeur Nelleke Streefkerk blikte verder terug op een aantal ont wikkelingen die in het afgelopen jaar hebben plaatsgevonden. Zo is het computerlokaal grondig ver bouwd en is ook de apparatuur aange past. De cursisten kunnen daardoor ook werken met o.a. Internet. Voor de komende weken staat nog een op knapbeurt van de ROC-ruimten in het Orlando-gebouw op het programma, met o.a. nieuwe vloerbedekking. En ook in organisatorisch opzicht is er het een en ander veranderd. Zo is Nelleke Streefkerk inmiddels aangesteld tot re- ROC-directeur Nelleke Streef, (m.) verwelkomde de cursisten en groot aantal belangstellenden. giodirecteur en directielid van de Educatie van het ROC. a Bij de uitreiking van de "dipl0IlliJ I werden enkele cursisten in het zon' 9 tje gezet wegens hun bijzondere m!. 9 Ook waren er complimenten voor groep vrouwen met kleine kinderen geen of nauwelijks een les verzuimd- en voor de vluchtelingen die de les-™ ondanks hun dikwijls grote persoon ke problematiek trouw hebben gevoi> u

Soester Courant | 1999 | | pagina 14