1 immer-rotonde in gebruik Elbert Vreekamp (59) geridderd Loetje de Hoedjesman' 4 Laatste geluidsisolatie omgeving vliegveld Soesterberg Afscheid van meester Henk Buiten Schoolse Opvang start in augustus Soesterbergers welkom bij herdenking Pijnenburg verrast Postiljon WOENSDAG 30 JUNI 1999 ierdracht op 6 juli Kerkdiensten I Afscheid Soesterbergse directeur van Eemeroord Medische dienst Hulpverlening [j Vlooienmarkt Brandweer varia Publiekszaken in Soesterberg dicht Koninklijke Luchtmacht viert 86e verjaardag Agenda Muzikale show van kleuters Carolusschool Meningen van lezers Het groene speelveld is gestorven OESTERBERGSEmCQURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1. 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zondag 4 juli ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14.30 Heybergh, pastor Huis- kamp Zaterdag 19.00 pastor v.d. Heijden; cantores Zondag 10.30 pastor van Hooijdonk, gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09.30 ds. H. de Roest, Amersfoort STERRENBERG 4t Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 geen opgave WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six inni. Innn ivni-L-iu til I V<1 tlT Dp cies zes weken had het transport- irijf Gebr. Tammer nodig om de >nde op maandag 14 juni voor het Keer open te stellen. De voordelen ideze rotonde blijken nu zelfs nog [ter te zijn dan was verwacht. was maandag 3 mei toen grote ehines begonnen aan de realisering de Tammer-rotonde op de Amers- rtsestraat. Uiteraard werd rekening [ouden met tegenslag in welke vorm ook, daarom zijn ze bij Tammer verbaasd dat het allemaal zo snel soepel is verlopen. Zelfs werd het ject een week eerder opgeleverd de planning was. nmer: 'Het is inderdaad heel vlot open, ondanks de vele instanties in het geheel toch een vrij pittige n hadden. Er was nogal wat gekra- 1 over de lijndiensten van Con- xion (voorheen MidNet) die door :e aanleg slechts vier minuten meer nodig hadden dan anders en dat rd in de regionale pers nogal uitge- :id herhaald. We hebben met de uw geen enkel probleem gehad en is voor ons een klus geworden waar met plezier aan terugdenken'. Op ïsdag 6 juli wordt de rotonde 's ddags aan de Provincie overgedra- a, waarbij ook autorifeiten van de meente Soest aanwezig zullen zijn. Tammer-rotonde blijkt nu zelfs meer ordelen te hebben dan voorheen s onderkend. Het plaatselijk verkeer hting Utrecht maakt er veel meer ge- bruik van dan was verwacht, waardoor er minder verkeer is gekomen op de kruising met de Veldm. Montgo- meryweg en de Richelleweg. In de spits blijkt de rotonde geen probleem te zijn en wordt het vele verkeer - vooral bij files op de rijksweg A-28 - zonder on nodig oponthoud soepel opgevangen. Snelheidsduivels die voorheen alles opentrokken tussen de Richelleweg en de kruising met de Veldm. Montgo- meryweg, worden nu door de rotonde gedwongen hun snelheid aanzienlijk te verminderen. Om die reden wordt ver wacht dat ongevallen zoals die in het verleden plaatsvonden, niet meer zul len voorkomen. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, 030-02284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Veertig jaar lang werkte hij voor De Open Ankh, een werkverband waar onder Eemeroord valt. Sinds 1982 maakte hij deel uit van de directie van dit centrum voor verstandelijk gehandicapten in Baarn, maar sinds vorige week geniet de 57-jarige El- bert Vreekamp uit Soesterberg van zijn functioneel leeftijdsontslag. In een van de paviljoens van Eemer oord werd vrijdag afscheid van hem genomen. Onder de aanwezigen be vond zich burgemeester Hans de Widt die een bijzondere missie had. Hij had de koninklijke onderscheiding bij zich, die de Soesterberger kreeg. De konin gin heeft hem benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Vreekamp begon in 1959 als admini stratief medewerker bij De Open Ankh in Soesterberg, dat voorheen Vereni ging Hervormde Stichting voor Zenuw en Geesteszieken heette. Van tweede klerk werkte hij zich op tot eerste klerk en in 1969 werd hij adjunct hoofd in terne controle ziekenhuizen, twaalf jaar later was hij adjunct directeur van het bestuursbureau. Vreekamp kwam in 1982 als econo misch adjunct directeur en directeur beheerzaken naar Eemeroord. Vanaf 1995 nam hij tevens de vacature waar als directeur bewonerszorg en vanaf juli 1996 was hij voorzitter van de Raad van bestuur Stichting Eemeroord. Buiten zijn dagelijkse werkzaamheden, vervult of vervulde Vreekamp tal van functies. Hij is lid van het Centraal Or- Sinds 1983 zijn woningen in de om geving van de militaire vliegvelden, zo ook rond vliegveld Soesterberg, op kosten van het ministerie van Defen sie voorzien van geluidsisolatie. De verplichting is nader uitgewerkt in de Regeling Geluidwerende Voorzienin gen 1997 (RGV97), zoals gepubli ceerd in de Staatscourant van 1997, nr. 47. Om de mate van overlast te bepalen is een waarde voor geluidsbelasting vast gesteld, Kosten-eenheden (Ke) ge naamd. Woningen die voor deze ge- luidsisolerende maatregelen in aanmer king komen liggen tussen de LPG-con- tourlijnen van 40 Ke tot 65 Ke. Deze contourlijnen zijn vastgelegd in de be stemmingsplannen van de gemeenten gaan Tarieven Gezondheidszorg, pen ningmeester van het regionaal overleg orgaan Zorg voor verstandelijk gehan dicapten 't Gooi en Vechtstreek, voor zitter van de stuurgroep Samenwerking met de stichting NaarMate en lid van de Stichting Samenwerkende Intramu rale Instellingen van Gezondheidszorg in het Gooi. Ook was hij lid van de Foto: Goos van der Wilt Raad van Toezicht van de dr. Ben Sa jet Stichting in Amsterdam. Verder was Vreekamp onder meer diaken van de Adventkerk in Amersfoort, betrokken bij de hervormde diakonie in Soester berg en bestuurslid van een school. Bij de Amersfoortse voetbalvereniging CJW is hij nog steeds bestuurslid. Soest en Zeist. Een plattegrond hier van ligt bij de betreffende gemeenten ter inzage. Woningen gebouwd na 1983 komen niet in aanmerking, omdat deze woningen geacht worden ge bouwd/verbouwd te zijn met inachtne ming van de regelgeving met betrekking tot isolatievoorzieningen als hiervoor genoemd. De laatste zone, tussen 40 en 45 Ke, is in het jaar 2000 aan de beurt, waarna het programma zal worden afgesloten. Reeds dit jaar worden hiervoor de voorbereidende maatregelen getroffen. De eigenaren en bewoners van deze woningen zijn inmiddels aangeschre ven en hebben een voorlichtingsavond kunnen bijwonen, waarbij de mogelijke isolerende maatregelen werden uiteen gezet. Eigenaren en bewoners die geen uitno diging hebben ontvangen, van wie ech ter de woning binnen de 40 Ke con tourlijn ligt, gebouwd is voor 1983 en niet is geïsoleerd, kunnen dit voor 1 oktober 1999 schriftelijk melden aan de Stichting Geluidwerende Voorzie ningen Bosch en Duin, Soesterberg e.o., Postbus 562, 3720 AN Bilthoven. Grof vuil 035-6093666. Huisvesting Drie Eiken mevr. D. Elie, 352391. Op zondag 4 juli wordt er een grote vlooienmarkt gehouden in het centrum van Soesterberg (ijsbaan). Voor de lief hebber zijn er weer de nodige spulletjes te vinden. Zo zijn er dingen uit groot moeders tijd, maar ook poppen, beren, kristal, aardewerk, klein antiek, verza melingen, platen, boeken en schilderen. De openingstijd is van 9.00 tot 16.00 uur. Informatie: tel. 0343-431533. Maandag 16 augustus 1999 begint de Stichting Balans met de Buiten Schoolse Opvang (BSO) in een ruim te van Wethouder de Haanschool. Kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar worden voor en na schooltijd op gevangen in een bijzonder kindvrien delijke en vooral veilige omgeving. Een ruimte van de Weth. de Haan- school wordt hiervoor ingericht en zal een huiselijk karakter dragen, waarin Op vrijdag 25 juni werd de brandweer om 00.40 uur gealarmeerd voor een autobrand op de A-28, ter hoogte van afrit Maarn/Doorn. Spontaan had een personenauto vlam gevat. De Soester bergse brandweer doofde het vuur maar kon niet voorkomen dat de auto in een wrak veranderde. Om ruim 09.00 uur rukten ze andermaal uit, maar nu voor een technisch brandalarm in het Kontakt der Kontinenten. In dit geval bleek het loos alarm. De dependance Publiekszaken te Soesterberg is gesloten van 6 juli tot en met 12 augustus 1999. Men kan wel terecht in het gemeen tehuis te Soest, geopend iedere werkdag van 8.30 tot 16.30 uur, alsmede op de donderdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur. Woensdag 30 juni 08-12 Markt, Rademakerstraat Donderdag 1 juli 19.30 feest groep 8, Carolusschool Vrijdag 2 juli 18-21 chemokar, Buijs Ballotlaan 19.30 mini-carrace, ijsbaan Zaterdag 3 juli 09-12 oud papier thv Rabobank Maandag 5 juli 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken 19.30 darts, Burgstede Dinsdag 6 juli 10.00 lingerie demo, Drie Eiken Woensdag 7 juli 08-12 Markt, Rademakerstraat Zesentachtig jaar geleden werd op de vliegheide ten noorden van het dorp Soesterberg de Koninklijke Lucht macht opgericht. Daarmee ontstond het oudste militaire vliegveld van Ne derland, dat nu de Vliegbasis Soesterberg wordt genoemd. Het is traditie om jaarlijks op de "baker mat" dit (eit te vieren, dat met een herdenking begint aan het overleden luchtmachtpersoneel. Op donderdag 1 juli viert de Konink lijke Luchtmacht haar 86* verjaardag en dat begint om 11.00 uur met een herdenkingsplechtigheid bij het monu ment, dat sinds 1923 op de vliegbasis staat. De hele luchtmacht is daar via af gevaardigden aanwezig, evenals de na bestaanden van overleden luchtmacht- militairen. De bevelhebber van de Ko ninklijke Luchtmacht, luitenant-gene raal B.A.C. Droste, zal een toespraak houden, waarna de vlaggen halfstok worden gehesen. Hierna wordt het woord gevoerd door de hoofdlucht- machtpredikant en spreekt de hoofd- luchtmachtaalmoezenier een gebed uit. Na het leggen van kransen volgt éen minuut stilte, dan het Wilhelmus, waar na de vlaggen in top worden gehesen. Tegelijk zullen vier F-16 straaljagers in de zogenaamde "Lost Wing Man For matie" overvliegen, met als slot een défilé langs het monument. De bevolking van Soest en Soesterberg is bij deze plechtigheid van harte wel kom. Voor hen vertrekken om 10.25 uur bussen van het Dorpsplein naar de vliegbasis. Het is raadzaam de weers verwachtingen voor die morgen te be luisteren en aangepaste kleding mee te nemen. De plechtigheid duurt van 11.00 tot ongeveer 12.00 uur. een prettige sfeer en gezelligheid moe ten prevaleren. De kinderen kunnen zelf een keuze maken uit diverse activi teiten zonder enige verplichting. Tot de activiteiten kunnen ook behoren zang, dans, toneel etc. en daarom wordt sa mengewerkt met C-Drie, de Vrije Teu gel en de Muziekschool in Soest. De BSO is 48 weken per jaar geopend. 40 schoolweken en 8 vakantieweken. Tijdens de schoolweken zijn de ope ningstijden: maandag, dinsdag er donderdag van 15.00 tot 18.00 uur en op woensdag en vrijdag van 11.30 tot 18.00 uur. Tijdens de vakantieweken is de BSO dagelijks van 07.30 tot 18.00 uur geopend. Alleen in de zomerva kantie is de BSO 2 weken gesloten, verder 1 week tussen Kerst en Oud en Nieuw en enkele andere dagen ver spreid over het jaar. De leiding bestaat minstens uit een er varen leid(st)er voor elke tien kinde ren. De BSO zorgt tussen de middag voor de lunch en om 15.30 uur wordt er thee of limonade gedronken, met crackers of koek. De kosten die hieraan verbonden zijn, zijn landelijk vastge steld en afhankelijk van het inkomen van de ouders. Men moet wel woon achtig zijn in Soesterberg. Inschrijven kan bij de Stichting Balans, Postbus 250, 3760 AG Soest, Molenstraat 142 te Soest. Voor informatie kan men elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur bel len: 035-6017615. )p vrijdag 25 juni is op hartelijke wij- afscheid genomen van meester Henk" Enserink. 's Morgens haalde soep 7 hem, met versierde fietsen, huis op, waarna op het plein alle kin ieren hem met zelfgemaakte liederen oezongen. Diverse cadeaus werden Ongeboden. Aansluitend is door mid- iel van een spelcircuit door de hoogste poepen op speelse wijze afscheid ge- lomen van hun meester. Tijdens de receptie was het een bonte mengeling van oud-collega's, -bestuursleden, en - leerlingen met hun ouders en andere genodigden. Het was een onvergetelij ke afsluiting van een carrière van meer dan dertig jaar. Meer berichten over Soesterberg op pagina 21. oiiPPn voor mii een sportiev •We hebben dank zij sportvereniging Pijnenburg een bijzonder geslaag e schoolsportdag gehad. Het was per fect geregeld en dan nog het mooie weer toe, niets anders dan lof. Een breed glimlachende Leo Kamp horst, directeur van de Postiljonschool, ton dinsdag 22 juni terugkijken op een heerlijke ontspannen ging Pijnenburg uit Soest had de sc^°_ uitgenodigd om alle kinderen te fronteren met vele soorten van sport. Maar hoe krijg je ruim 200 le"''n8e over de bult? Zoals zovele malen was het ook nu Defensie die de P?st,1J°" uit het vliegdorp uit de nood hielp, in twee bussen werden de groepen 1 en met 6 naar Soest gebracht, terwijl groep 7 en 8 onder goede begeleiding van ouders op de fiets gingen. Ke8e° kleding mee, was gezegd en gezien dle dag daarvoor beslist noodzakelijk. Maar geen druppel regen, we druppels zweet. Na afloop kre 8 kind een sportdiploma uitgereik op de prestaties in diverse takk sport waren aangegeven. Een meisje uit groep 5 vertolkte he zo: Tk heb nooit geweten dat je zo veel soorten sport kan beoefenen. Dit was niet alleen voor mij een sportieve dag, ik heb ook veel van de sport geleerd. Ik denk dat ik mij voor bepaalde sporten verder ga inzetten en wie weet zie je mij over een paar jaar wel op de tv als landskampioen'. Alles onder één dak De nieuwbouwwerkzaamheden aan de Postiljonschool zijn intussen voltooid. Er zijn twee ruimtes ingericht voor groep 3 en groep 7b en 8. Daardoor heeft deze school, na twee jaren •vreemd gaan', al haar kinderen weer onder één dak. En dat ze daar blij om zijn was te zien en te horen. 'Toch kij ken we in dankbaarheid terug naar de Wethouder de Haanschool, waar we een jaar lang een heel goed verblijf hadden, en de Vredekerk, die ons zelfs voor twee jaar ruimte gaf. Dat zoiets kan mag ook wel eens gezegd worden. Maar voor het dorp Soesterberg is de uitbreiding van de Postiljonschool een uniek gebeuren. We zijn een prachtig gebouw rijker. De 213 leerlingen kun nen we nu ruim onderbrengenaldus Kamphorst. In september van dit jaar zal de officiële opening plaatsvinden, waarbij ouders en belangstellenden van harte welkom zijn. Eli kleuters van de Carolusschool speeld door ™erry Wineveen als een gaven woensdag 23 juni een perfecte jong» 'en utoamd'ht en^arTet muzikale show aan ouders en belang ueuteIjuf Anja Smoren- burg vertelde hij zingend dat hij niet kon lachen. En doe dat maar eens als een hele meute voor je zit te gieren van het lachen. Niet Sipke, hij bleef Sipke die niet kon lachen. En toen kwam ineens Loetje de Hoedjesman met zijn bakfiets. Met zijn heldere zang stem deelde hij mee dat hij overal een oplossing voor had. En zo kreeg Sipke een hoed met als resultaat dat 'ie brul de van het lachen. En zo ging dat ook Suzanne de Haan als het dansmeisje, Arlieke Tammer als het fluitmeisje, Jannie Veenhof als het kiespijnme vrouwtje en Mare Ravenhorst als de agent. stellenden. Een verhaal over wonder- hoedjes werd vooral op het gebied van zang groots vertolkt. De ontmoetingsruimte in de Carolus school was tot op de laatste plaats be zet. Zelfs in de deuropening stonden belangstellenden te luisteren naar een muzikale show van elf kinderen uit groep 1 en 2. Of het hun dagelijks werk was, zo vrij stonden ze op het toneel met een meesterlijke rol voor Mick Smorenburg als Loetje de Hoedjesman. Een verhaal over een koopman die hoedjes verkocht, maar dan wel won- derhoedjes. Het begon met Sipke, heel goed ge- Maar toen begon het ineens heel erg te waaien, ja zelfs met onweer. In dat zware weer werd nota bene de vrolijke Hoedjesman op het dak van een huis gezwiept. Maar daar kwamen van ach ter uit de zaal Stefan Gerrits, Kevin Peereboom, Duco Schepers, Tom Ste- ijger en Derek de Vreeden als echte brandweermannen voorzien van oran je helm en trap naar voren. In een wip plukten ze de Hoedjesman van het dak en zo kwam onder luid gejuich een goed einde aan een mooi verhaal. Een muzikale act die veel hilariteit onder de aanwezigen bezorgde en de handen goed op elkaar kreeg. Een ode aan vooral de kleuteijufs en zelfs een kleu- termeester. I Het begon allemaal op 6 april 1998. Piketten werden uitgezet door landme ters van de gemeente Soest om te be rekenen hoe groot ons speelveld is op de hoek van de Ant. v. Leeuwenhoek laan en de Buijs Ballotlaan. Waar is dit nou goed voor, is onze eerste vraag. Na informeren bij de gemeente Soest blijkt ons groene speelveld inclusief plantsoen met acht grote eiken sinds juli 1989 een bouwkavel te zijn. Ons speelveld is ineens ziek geworden. De hele buurt is hierdoor van z'n stuk en er rijzen ons de vragen: Wanneer is de be stemming precies gewijzigd? Hoe staat het vermeld? In welke krant heeft het gestaan? Waarom dit veldje volbou wen; zijn er geen andere locaties in de gemeente Soest die volgebouwd kun nen worden? Wisten de mensen van de groenvoorziening van de gemeente Soest dit wel? Nee, zij wisten het zelfs niet en hebben in 1990 nog een nieuw hek om het veldje geplaatst ter bescher ming voor de kleine kinderen. Inmiddels is er een buurtcomité opge richt. Na veel speurwerk komen we er achter dat in de Soester Courant van juli 1989 (onder de rubriek van de ge meente Soest onder het artikel van de herindeling kom Soesterberg, wijziging van een bestemming van een overige locatie op de tekening) heeft gestaan. Dat was toen voor de wet voldoende om de bestemming van ons speelveld je te wijzigen. Dan vraag je je af, hoe hadden we dit kunnen weten? Ten eerste hadden de meeste bewoners van Soesterberg deze krant toen nog niet, want deze werd nog niet bezorgd maar werd voor dubbel abonnements tarief opgestuurd. Ten tweede, wie ver wacht dat een stuk plantsoen ontwor pen in een woonwijk door een architect in 1958 een andere bestemming zal krijgen? Niemand, dus wie had er toen bezwaar kunnen maken uit onze buurt? Niemand dus! Vandaar als eerste ons grote bezwaar schrift naar de gemeente Soest. Prak tisch iedereen tekent en we bieden honderd handtekeningen aan. We heb ben een gesprek met Radio Soest. We hebben ook een gesprek met de Soes terbergse raadsleden. We maken foto's met actiebord waarvoor 40 kinderen staan. Herhaalde malen komen er op ons verzoek artikelen in de krant. De verkoop van ons groene speelveld komt twee keer als agendapunt in de openbare commissie financiën. We hebben slechts vijf minuten openbare spreektijd tijdens één van deze verga deringen om het belang van ons speel veld in de buurt te behartigen en gaan er steeds meer buurtbewoners mee. Ondanks dit alles wil de wethouder van financiën, mw. N. Blommers, het groe ne speelveld perse verkopen, want vol gens haar brengt dit veldje maar liefst een half miljoen gulden op, en daar kan de gemeente Soest het begrotings tekort een stuk mee terugbrengen. Dat er een behoorlijke begrotingstekort is hebben we dan ook wel gehoord op de vergadering van de commissie financi ën. Uit de stemming blijkt dat de meerder heid van de raadsleden het speelveld wil verkopen als er met de buurt naar een goed alternatief wordt gezocht. Helaas is dit nooit gebeurd! Er was ook geen alternatief voor dit groene speelveld. In juni 1998 krijgen wij een mededeling van mw. Blommers en dhr. Klandermans, hoofd afdeling groenbe- heer van de gemeente Soest, inhou dende dat er op de Kerklaan een nieuw veldje wordt gecreëerd en dat de bouwkavel (speelveld) toch wordt ver kocht. Wij als buurt hebben hier niets tegen in te brengen, het is immers al geregeld Wij zijn er dan ook helemaal niet ge lukkig mee. Dan moet er nog meei groen op de Kerklaan weg. Gras groeit slecht onder bomen en zal snel stuk ge lopen worden. De kinderen moeten dan steeds de Ant. v. Leeuwenhoek laan oversteken, dus niet veilig. Zeker niet als het om een balspel gaat. GeJ meentebelangen Groen Soest heef ook haar uiterste best voor ons gedaan maar alles wat wij als buurtcomité er bewoners hebben gedaan heeft nier geholpen om ons groene speelveld te behouden. Dan zeg je als buurt: is dai nu democratie in onze gemeente Soest? Wordt er nu helemaal geen re kening gehouden met de stem van di bevolking en de emotionele waardi van ons speelveld voor alle buurtbewo ners? Nee, alleen de financiën teile voor onze gemeente Soest met het logd 'Soest Natuurlijk'. Nu worden er twee bomen gekapt erf vindt de bouw van twee onder één kad woningen plaats. Soesterberg is dus nu één speellocatie armer en ons groene speelveld is voorgoed gestorven ondef de ogen van vele jonge en oude buurt bewoners. Gemeente Soest, bedanki voor deze erfenis! Onze laatste groe aan het groene speelveldje. Het Buurt Comité: J. Jehee, J. Klinkenberg, R. Blom, J. Knoop:

Soester Courant | 1999 | | pagina 17