MBKakens in de Boerenstreek feanne Verstraete exposeert In de Korte Duinen kabouterfeest op Villa Kakelbont Nieuwe hectiek vergt uitbreiding bij Van der Goen advocaten Dammers moeten maar bij 'de duiven blijven hokken' BEVEILIGEN IS HET WERK VAN SPECIALISTEN Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet AUTOSPORT Dolf Dekking in caceteam met Rintje Ritsma VOETBAL Vitesse wil via Baarn Europa in Na Bijlmer nu ook legionella-zaak Duivenberichten ZWEMMEN Bronzen medaille Mattijs Wijnmalen 100 meter vrije slag ATLETIEK Winst voor drie Soesters in KNAU-wedstrijd i Fietsers botsen Aanhanger weg Wild paard schudt passagiers uit wagen ~PAGÏn|OENSDAG 30 JUNI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 19 week is er een begin gemaakt met de kunstobjecten ïde Boerenstreek moeten gaan verfraaien. Op de Hofstede- L werden drie brokken graniet geplaatst die de sokkel vor- voor de twee meter hoge "bakens" van roestvrij staal of koper, bedacht door kunstenaar Nout Visser. Het was uiteraard een "gewichtige" klus. De objecten zelf worden eind augustus/ begin september geplaatst. Foto: Goos van der Wilt J)e in Soest wonende Jeanne Ver straete (86) exposeert een deel van paar werk in restaurant de Korte Duinen aan de Birkstraat. Tegelijk inet haar werk zijn er schilderijen Iran haar schoonzoon Gerhard Meis- fcnertezien. Heanne Verstraete schildert met acryl- »erf op papier. Vanwege haar leeftijd ftchildert ze niet aan een ezel maar ge- Ivoon op papier, op tafel. De werken jrijn klein en hebben grote zeggings kracht. Ze gebruikt veel zwart en rood. Sommige werken zien er abstract uit ■naar bij nadere beschouwing zijn het ilansende figuren. Een aantal werken pdemt een Japanse sfeer. ■eanne Verstraete: "Ik kom uit een fa milie van toneelspelers en kunstschil ders. Ik heb altijd toneel gespeeld, tot zes jaar geleden. Het schilderen deed ik erbij. Sinds ik gestopt ben met werken schilder ik veel meer. Mijn mooiste tijd was toen ik speelde in de stukken van Willy van Hemert: De Herdershond, De Appelgaard en De Weg. Heerlijk vond ik dat. Het schilderen zit in de fa milie. Mijn broer Bob Verstraete schil derde altijd clowns en van mijn oud oom Theodoor hangt werk in het mu seum in Antwerpen. Zij zijn echte kunstschilders, ik ben een amateur. Als ik begin te schilderen weet ik niet wat het gaat worden. Het begint altijd met kleur. Op een bepaald moment zie ik vormen verschijnen die iets bij me op roepen. Dat idee werk ik dan uit." Foto: Goos van der Wilt Op deze dubbelexpositie hangt ook werk van haar schoonzoon Gerhard Meissner, die in Friesland woont. Hij maakt grote doeken, acryl op linnen. Het zijn abstracte werken die vooral opvallen door het mooie kleurgebruik en de subtiele bëweeglijkheid. De schil der vertelt dat hij vooral schildert om z'n emoties, z'n innerlijke ervaringen uit te drukken. De werken van Jeanne Verstraete zijn te koop. De prijzen variëren van f 175,- tot f 300,-. De werken van Gerhard Meissner variëren in prijs van f 200,- tot f 580,-. bp 25 juni heeft de buitenschoolse Ipvang Villa Kakelbont en Het Kas- |eel het schooljaar afgesloten met een netterende zomerfeest Dat gebeur- ïe in het gebouw aan de Driehoeks- ■ijftig kinderen van 4 t/m 6 jaar had- :n kabouterfeest op Villa Kakelbont. midden van kabouters konden zij muilen van pannenkoeken, spelletjes joen en als verrassing werd het feest Bgesloten met een daverende theater- lorstelling "Kabouters bestaan fet?!". Teventig kinderen van 7 t/m 13 jaar kdden feest op Het Kasteel. Het be- fcn met een barbecue en pannenkoe ken, gevolgd door een playbackshow en i 20.30 uur begon de "vossenjacht", .p dit tijdstip werden er wel hele leemde figuren in Soest gesignaleerd, let feest werd afgesloten met een cnpvuur en live-muziek. De kinderen wilden, konden blijven slapen in let Kasteel zelf of in een tent in de In. Na de ochtendgymnastiek en het pbijt werden de kinderen door hun Iders opgehaald. pmervakantie bk in de zomervakantie organiseert (Rj buitenschoolse opvang weer veel Jtiviteiten. De kinderen gaan vier Wonderlijke werelden ontdekken. De jerste is een kinderparadijs waar dro pen in bomen hangen en misschien Wel uitkomen en waar dingen onder steboven en achterstevoren staan. Daarna gaan ze naar een wereld ver fcnder de grond, waar trollen leven. En naar een sprookjeswereld met Hans en jrietje en de Zeven Geitjes en allerlei uidere mensen en dieren die we uit l-sprookjes kennen. De laatste week gaan de kinderen Eu- ropa ontdekken. Zij eten het eten, spe- I len de spellen, dragen de kleding en f maken muziek uit verschillende landen. Een inbraak brengt meer teweeg dan alleen schade en verlies. Een specialist kan u adviseren over inbraakpreventie. Want een gecertificeerd beveiligingsbedrijf weet precies wat er nodig is om een pand optimaal tegen inbraak te beveiligen. inbraakbeveiliging brandmeldsystemen camerabeveiliging alarminstallaties toegangscontrole terreinbeveiliging GECERTIFICEERD BEVEILIGINGSBEDRIJF JENSMA INSTALLATIE TECHNIEK BECKERINGHSTRAAT 29 - SOEST Tel.: 035 60 17 317 - Fax: 035 60 26 216 Dagschotels woensdag Hachée, aard.puree, doperwten donderdag Kabeljauwfilet, gek. aard., worteltjes weekend Rosbiefschijf, aard.schijfjes. sperziebonen maandag Chili con carne, rijst, gem. salade dinsdag lamsfilet, p. duchesse, snijbonen Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Op het circuit van Zandvoort is zondag Dolf Dekking een van de deelnemers aan de race voor het Compact Car klassement. De 34-jarige Soester rijdt voor hetzelfde team als Rintje Ritsma, meervoudig Europees- en wereldkam pioen schaatsen. De wedstrijd voor wagens tot 1300 cc is georganiseerd door de Nederlandse Autorensport Vereniging (NAV). Het circuit, waar vroeger ook Formule 1 races werden gehouden, is voor Dekking niet be paald onbekend terrein. Als instructeur werkt hij daar regelmatig. Evenals Rits ma rijdt Dekking mee op uitnodiging. Vitesse barst van de ambities. Afge lopen seizoen was de Arnhemse ploeg dichtbij plaatsing voor de Champions League, maar Willem II (en mogelijk PSV dat zich nog kan kwalificeren) sneden de nummer vier van de PTT Telecompetitie de pas af. In het UEFA Cuptoernooi hoopt Vi tesse alsnog Europa te veroveren en de weg naar het buitenland loopt via Baarn. Greenstars Baarn is woensdag 7 juli sparringpartner voor de profclub. Het duel wordt gespeeld op sportpark Ter Eem aan de Geerenweg in Baarn en begint om 19.00 uur. Vitesse komt met Dragoslav Jekric, de opvolger van Sander Westerveld, en met andere aanwinsten, zoals Sikora, Nanu, Diara en Collen. Met internatio nal Pierre van Hooydonck (Nottingham Forrest) en Philip Albert (Newcastle United) is Vitesse nog in onderhande ling. De parlementaire enquête over de Bijlmervliegramp is voorbij. Een van de mensen die achter de schermen veel materiaal heeft aangedragen en bijgedragen tot het instellen van de parlementaire enquête is de Soester advocaat Bob van der Goen. Maar wie gedacht had dat na afloop de hectiek voor Advocatenkantoor Van der Goen voorbij was komt bedrogen uit In de eerste plaats is de zaak van de Bij lmervliegramp nog lang niet afgelopen. Er lopen procedures voor de rechtbank te Amsterdam die - tenzij de zaak ge schikt wordt - nog jaren kunnen ver gen. Bovendien heeft Van der Goen de staat aansprakelijk gesteld voor nalatig heid. Maar hij is inmiddels al bezig aan de volgende zaak waarvan de pers bol staat: de legionellabesmetting op de Flora in de kop van Noord-Holland. De advocaat uit Soest vertegenwoor digt een weduwe namens wie hij de or ganisatoren van de tentoonstelling als mede enkele standhouders aansprake lijk heeft gesteld. En opnieuw loopt de pers in en uit, wordt er naar de twee de verdieping van het Avia-gebouw aan de Birkstraat gesjouwd met came ra's en staat het advocatenkantoor weer in het brandpunt van de belangstelling. Toch is Van der Goen langzamerhand wel wat gewend: het kwam op het hoogtepunt van de Bijlmervliegramp wel voor dat in de wachtkamer drie of vier journalisten van de landelijke pers zaten te wachten, terwijl een filmploeg opnamen maakte en Van der Goen in tussen door de telefoon een interview aan de BBC afstond. "Wat de buiten wereld zich bij zo'n zaak niet realiseert," zegt Van der Goen, "is dat in zo'n zaak natuurlijk gewerkt wordt met een heel team. In de eerste plaats de medewer kers op kantoor, zonder wie je zo'n zaak niet van de grond krijgt. Maar ver der zijn er ook buiten kantoor talloze mensen die meehelpen je van informa tie te voorzien. Op een gegeven mo ment waren al onze telefoonlijnen voortdurend bezet en moesten we het telefoonverkeer met behulp van een stichting in goede banen pogen te lei den. Je wordt bij zo'n zaak werkelijk gebeld van Sydney of Tel Aviv tot New York." Groei naar 100 man Veel tijd om rustig terug te kijken heeft Bob van der Goen niet. Niet alleen be reidt hij voor de legionella-zaak een getuigenverhoor bij de rechtbank in Alkmaar voor, waarvoor uit binnen- en buitenland weer belangstelling bestaat omdat dit de eerste vordering van deze aard betreft met betrekking tot een der gelijke besmetting, maar vooral ook omdat hij zijn praktijk ten behoeve van het bedrijfsleven sterk uitbreidt. "De kogel is door de kerk, we hebben beslo ten uit te groeien tot een organisatie van zo'n 100 man. Natuurlijk is dit niet van vandaag op morgen gerealiseerd, maar willen we aan de vraag uit het be drijfsleven blijven voldoen, dan is dat noodzakelijk." Dat brengt nogal wat met zich mee. Zo zoekt hij een geschikt terrein om een kantoorgebouw te realiseren. Graag blijft hij in Soest, "want dit is een fan tastische plaats: niet alleen dicht bij de natuur maar ook nog steeds heel goed van alle kanten bereikbaar." Maar voor lopig is hij nog te vinden in zijn kan toor in het Avia-gebouw. In dat kantoor zijn zelfs de schilderijen niet onbekend vanwege de vele malen dat er camera's over gegleden zijn. Aan deze kamer en zijn schilderijenverzameling heeft een Voor de damvereniging Soest-Baarn (DVSB) blijft het vooralsnog een wens een eigen clubhuis te kunnen inrichten. Het College ziet binnen af zienbare termijn geen locatie vrijko men voor de dammers die momen teel gebruik maken van het gebouw van postduivenvereniging de Zwaluw aan de Koningsweg. Daarom moeten de denksporters maar bij de duiven blijven hokken, meent de gemeente vrij vertaald. Binnen de damvereniging dachten ze dat het Duivezaaltje, evenals het ach terliggende sportpark Koningsweg moet plaatsmaken voor bedrijfsgebou wen. Dat hoeft niet, het perceel heeft weliswaar een bedrijfsbestemming, maar de gemeente vindt de huidige si tuatie acceptabel. De dammers dachten dat ze door de vermeende verplaatsing in aanmerking zouden komen voor een stuk grond, waarop ze een eigen clubhuis zouden kunnen realiseren, of een bestaand ge bouw. Het ledenaantal groeit en het liefst wil DVSB een onderkomen met twee gescheiden speelzalen. Vandaar dat er zowel mondeling al schriftelijk overleg met de gemeente plaatshad. Het College komt tot de conclusie dat ruimte schaars is in Soest. Het is bereid verder te zoeken, maar stelt tevens dat een ander clubhuis voor DVSB be paald niet een hoge prioriteit heeft, omdat de club nog steeds terecht kan in het Duivezaaltje. Wedvlucht: Breteuil; Datum: zater dag 26 juni. DE VRIENDSCHAP Altenaar/Reijerse 1 2 19 27 29 36 48 50 57; Comb. Westerveld 3 14 39 46 51; Vae- ssen/Veenendaal 4 13 18 21 32 35; J.C. Wijnands 5 7 9 17 22 43 49 52 56; J. Be- ijer 6; A.B. Grift 8 12; H.H. v.d. Veen 10 59; Comb. Zijtveld/Krol 11 23 38 60; B.G. Schimmel 15 16 20 24 26 30 37 42 54 55 61; C. Bokma 25; W. Hoffmann 28; R. v. Groenestein/Zn. 31; J. v. Groningen 33 53; W. Cochius 41; Kamerbeek/Rauch 41 44; G. Rietveld 45; T. Kok 47; W.H. van Drie 58. Wedvlucht: Chateauroux; Datum: zaterdag 26 juni DE VRIENDSCHAP H.H. v.d. Veen 1 20; W. Hoffmann 2; J.C. Wijnands 3 4 8 10; Vaessen/Veen- endaal 5 7 13 17; Comb. Zijtveld/Krol 6 14 19; Kamerbeek/Rauch 9; Holdijk en dochter 11 22; W.H. van Drie 12; R. v. Groenestein/Zn. 15; Altenaar/Re ijerse 16; B.G. Schimmel 18; Z.K.H. Pr. Bernhard 21. DE ZWALUW Wedvlucht: Limoges; Datum: 25 juni. H. de Bree 1 2 8 9 12 15 16 18 19 20 30 31 33 34 36 39; Comb. de Bes-de Bree 3 27; G. Rijksen 4 35; R. Eimers 5 10; Teunissen Vos 6 40; H. Wolfcen 7 14 21; J. Duijst en Zn. 11; H. Huisman 13 23; Stam v. Es 17; Gebr. de Bruin 22 37; Weldink/v. Hengstum 24 26 29; J. v.d. Brakel Zo nen 25 41; W. van Dorrestein 28; Th. Post 32; E. v.d. Brakel Zn. 38. Wedvlucht: Breteuil; Datum: 26 juni. Stam v. Es 1 25 48 50 72 101; R. v. Hornsveld 2 45 78; Comb. de Bes-de Bree 3 5 13 15 20 22 23 30 43 52 53 55 59 66 76 95 97; H. Vonk 4 70 90 96; E. v.d. Bra kel Zn. 6 8 17 67 69 74 88 100; A. Rookhuizen 7 18 35 73 80; Th. Wigtman 9 14 28 47 60 71 81 85 94 102; R. v.'t Net 10 19 41 56 75 103; J. v.d. Brakel Zn. 11 37 39; Gebr. de Bruin 12 26 38 44 92; J. Duijst en Zn. 16 24; R. Eimers 21 31 63 77; Mevr. van Es 27 58 84 104; G. Rijksen 29 36 64 65 87 89 98; Comb. van Egdom 32 46 61 68 79 82; R.W. Grift 33 34 54 62 99; P. Kanters 40 51 57; Th. Post 42 93; J. Benschop 49; A. van Ginkel 83; L. Vogel 86; Comb. Schimmel-Klomp 91. Wedvlucht Chateauroux; Datum: 27 juni. R. v.'t Net 1 31 34 50; H. Wolfsen 2 22; R. Eimers 3 14 20; Gebr. de Bruin 4 43 60; R. v. Hornsveld 5 36 54; H. de Bree 6 41; A. Hooijer 7 40; Stam v. Es 8 25 39; J. Duijst en Zn. 9; G. Rijksen 10 23 55 59; E. v.d. Brakel Zn. 11 26 29 45 62; Comb. de Bes-de Bree 12 13 17 53 63; W. v. Dorrestein 15 16 24 28 37 47 51 65; A. van Ginkel 18 42; J. v.d. Brakel Zonen 19 21 27 35 44 52 61 64; De Bruin v. Amhem 30; Comb. van Egdom 32; Teunis sen Vos 33; P. Kanters 46 57; Comb. Schimmel-Klomp 48; Gebr. de Lang 49; H. Vonk 56; Weldink/v. Hengstum 58. i De Soester Mattijs Wijnmalen is de trotse bezitter van een bronzen me daille. De plak verdiende hij tijdens de Nederlandse jeugdkampioen schappen zwemmen op de 100 me ter vrije slag. Wijnmalen kwam uit in de jaargang wedstrijd voor zwemmers die zijn ge boren in 1987. Met de zeventien snel ste leeftijdgenoten van het land mocht hij meedoen aan de NK in het Dordt- se Aquapulco. In 1.04.79 eindigde de jonge Soester als derde. Op vier afstan den werd hij door zijn concurrenten van het podium geweerd. Wijnmalen begon als zwemmer bij de Duinkikkers, maar traint tegenwoordig bij het Amersfoortse AZ&PC. Drie Soesters zijn eerste geworden tij dens atletiekwedstrijden in Soest. Lars van den Broek, nationaal kam pioen op de 400 meter in- en out- door, won in 11.70 de 100 nieter bij de mannen en Nadine de Goede schreef met 30.84 meter het discus werpen op haar naam. Ook Eva Janssen zegevierde. De voor malige jeugdkampioene van Nederland komt tegenwoordig uit voor GAC en was de snelste op de 800 meter. Ze noteerde een tijd van 2.17.16. De regionale instuifwedstrijd werd vo rige week woensdag gehouden op de atletiekaccommodatie van AV Pijnen burg. De club gaat proberen de organi satie van meer KNAU-wedstrijden toegewezen te krijgen. Ruim 140 atle ten, verdeeld over verschillende klas sen, deden mee. Er werden ook twee nationale records gevestigd. In de cate gorie 60-plus sprong Rietje Dijkman (60) van AV'23 1.25 meter hoog en 4.14 meter ver. Advocaat Bob van der Goen. magazine onlangs een afzonderlijk arti kel gewijd. Trots is hij vooral op een zeldzame Joodse Chanouka lamp uit de zeventiende eeuw. "Een van de meest stimulerende din gen uit ons vak is dat we werken met jonge mensen die pas afgestudeerd zijn en vol enthousiasme het vak leren. Ook met de vele advocaten die ik door de loop der tijd heb mogen opleiden heb ik nog steeds goede contacten. Als ze iets willen weten waar ze zelf de er varing of expertise niet voor in huis hebben, dan bellen ze mij altijd nog. Ik vind dat fantastisch." Internationaal Het bedrijfsleven weet Van der Goen te vinden, niet alleen in Soest maar ook in de wijde omgeving. Ook internationaal is Van der Goen actief met een samen werkend kantoor in Brussel. "Morgen vertrek ik naar Genève. Ten behoeve van het internationale bedrijfsleven ga ik ook het internationale netwerk ver stevigen. Ik ga praten over hoe we hier in onze internationale club internet be ter kunnen toepassen." Hoe heeft hij bij dit alles nog tijd voor zijn literaire activiteiten? Zoals bekend publiceert Van der Goen ook. Enige tijd geleden kon een literaire avond bij de SLAS in Artishock helaas niet door gaan, maar in oktober komt er een her kansing met de presentatie van zijn nieuwe verhalenbundel: "De laatste voetbalhater". Van der Goen zal dan ingeleid worden door Martin Ros, de bekende uitgever, en geïnterviewd wor den door Jan Visser. Soest hoort onge twijfeld meer van Van der Goen. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. ^^^1 Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 Op het fietspad van de Biltseweg raak ten vorige week dinsdagavond twee fietsers licht gewond toen ze bij het passeren met de sturen in elkaar haak ten. De betrokkenen waren een 17-ja- rige Baarnaar en een 50-jarige inwoner van Zeist. Ze raakten een boompje en kwamen in de berm terecht. De ver wondingen bleven beperkt tot wat schaafwonden en lichte kneuzingen. Bij een verhuisbedrijf aan de Konings weg is vorige week een eenassige aan hangwagen gestolen. Het hekwerk van het bedrijf bleek ook vernield te zijn. Namens de benadeelde onderneming deed een 62-jarige vrouw uit Soest aangifte bij de politie. Een politieman keek vorige week dinsdag vreemd op toen hij tijdens de surveillance in het bos achter de Foekenlaan een paard zag lopen. Even later werd hij aangesproken door een dame uit Soest, die hem vertelde dat zij en haar vriend zojuist door het wild geworden paard uit het wagentje waren geschud. Het dier was er met wagen en al vandoor gegaan. Op straat werden verschil lende onderdelen van het rijtuigje teruggevonden. Even later dook het paard weer op en toen het aanstal ten maakte om de spoorbaan bij de Foekenlaan over te steken probeer de een agent hem staande te hou den. Dat maakte op het dier geen enkele indruk, zodat de agent nog opzij moest springen om het vege lijf te redden. Het paard stormde in tussen langs de rails in de richting van Den Dolder, met de agent op de fiets erachter aan. Uiteindelijk bereikte het dier na enige omzwer vingen de De Beaufortlaan in Soestduinen, waar het door de bos- baas werd opgevangen en gekal meerd. De passagiers kwamen er zonder noemenswaardige kleer scheuren van af.

Soester Courant | 1999 | | pagina 19