ulleman optiek ii Uitverkoop zomercollectie 40-60 KORTING 3060% KORTING ^?Se7coJ*CyCle Centrum Soest Soest zet meer druk op stagnerende onderhandelingen met Aqua Indoor Nieuwe productielijn bij TBS open Zonnig afscheidsfeest Tialda de Wit VOS-project kan met 30 mille niet uit de voeten iACTUEELf ugroute d __2^eidt werkzoekenden op estuursrechter verbiedt ïrbouwing watertoren pantalons, jacks, colberts, kostuums en pullovers overige zomerkleding The Outpost Hil-ton herenmode PAQ3ENSDAG 30 JUNI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 Hulleman Optiek is i.v.m. het jaarlijkse uitstapje geslaagden van zaterdag 3 t/m maandag 5 juli gesloten. O R O O G Z O R G 'ts te koop ofte „^menwerking met drie andere bedrijven 'WcClent Cd, «v-i-iirui Trein strandt met lege accu op station Soestdijk GGS-motie door College en raad aanvaard De Widt krijgt bronzen putdeksel voor gemeentehuis El Peuterleidster feestelijk uitgez waaid Vanwege ons 35-jarig jubileum zijn onze Zonnige Zomer- Aanbiedingen extra aantrekkelijk! We bieden u kortingen tot wel 50%! U ontvangt sowieso een korting van 20% op de originele prijzen van de gehele vooijaarscollectie! Enkele voorbeelden van onze aanbiedingen: VOOR DAMES: Blazers, restanten 50% korting Rokken, diverse stuks 50% korting Blouses, enkele stuks 50% korting Alle jasjes van 'Geiger' 30% korting Diverse mooie T-shirts 50% korting VOOR HEREN: Vele kostuums 30% korting Een speciale selectie colberts 30% korting 'Wortmann'-shirts, nu per stuk 75,- 2 stuks: 110,- 'Schiesser' tricot pyjama nü 55,- 'Stylemaster'-sokken, veel kleuren: 3 paar voor slechts 30,- 'Schiesser'-slips 2 stuks: 24,- Restanten pullovers en sweaters 50% korting W#RTMANN SWOS vraagt gemeente om extra bijdrage LEDÜB GANT RIVERWOODS O co 2 LU 31 O I- o O co cc LU Q 0C CD 0 co H 33 O O H I O m o Ruitercontrole Verkeerd afslaan Service bij .Schoemaker uitgezet door e wat betreft een gebied t de interessante plaatJ ,95 te koop bij de ANWB itoren. mnasium: Martijn van de Hq 1G. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK-TEL.601 3859 's Maandags gesloten -)ol langdurig werkzoekenden is er 'Leerwerktraject Recyc ist/Centrale Voorlichtinq 62 AV Soest 55 liegvelden, zo ook rond vfafi men van geluidsisolatie. Del vooraeningen 1997 (RG\f ror geluidsbelasting vastgesS gduidsisolerende maatregelef 40 Ke tot 65 Ke. Deze eenten Soest en Zeist. Een f Woningen gebouwd na 19830 ^gebouwd/verbouwd te zijn q euwe hoop op een baan. Zij maken, imotiveerd, kans op een vakop- !g voor recyclingmedewerker. ecycle Centrum Soest is een Ie vier bedrijven die zich hier- »or gaan inzetten. Het unieke sa- erkingsverband krijgt morgen ilte wanneer een speciale stich- ordt opgericht Itichting Gemeenschappelijke Op- igs Activiteit (GOA) Recycling en Nederland zal mensen, die al e tijd zonder werk zitten, de mo- leid bieden zich te laten opleiden. :andidaten worden geworven uit iverse bestanden van langdurig iekenden. Via het zogenoemde 'Leerwerktraject Recyclingmedewerker' doen ze werkervaring op, waarna een vakscholing volgt. Dit traject wordt uit gevoerd door Nieuwland Opleidingen en is financieel mede mogelijk gemaakt door het arbeidsbureau, het Europees Sociaal Fonds en de Stichting RAM. Deelnemers die het traject succesvol afsluiten, krijgen een arbeidscontract aangeboden bij de Stichting GOA Re cycling Midden Nederland. Behalve het Recycle Centrum Soest participeren hierin Dijkman bv te Baarn, De Kleijn en Dorrestein, beide uit Den Dolder. Het Recycle Centrum maakt deel uit van de Asbo Groep aan de Zuider gracht. Daar ondertekenen vertegen woordigers van de vier bedrijven mor genmiddag de oprichtingsakte. Utrechtse bestuursrechter heeft de touwing van de voormalige water en aan de Oranjelaan in Soest- vorige week woensdag verboden. rziemngen als hiervoorpjfe rechter ging hiermee in op de be uren die buurtbewoners maken te- ti de bouwplannen van eigenaar T. bink. pink wil in de toren een kantoor en i woning voor zijn zoon vestigen. De urt vreest voor parkeeroverlast en htasting van de privacy. De buurtbe- |>ners stelden dat de bouwvergun- j die de gemeente Soest in decem- verleende, in strijd is met het be- [emmingsplan. gemeente Soest zag na een positief ■vies van de welstandscommissie ien enkel bezwaar tegen de plannen n Smink. De gemeente was er zelfs jzonder blij mee dat iemand bereid de beurt, waarna het progrS de voorbereidende maatregl IJn '"Middels aangeschrevena mogelijke isolerende maatref gen, van wie echter de won? 's geïsoleerd, kunnen dit v$_ ïrende Voorzieningen Bosch! was om in het gemeentelijk monument te gaan wonen. De rechter dacht hier anders over. Zijn oordeel is overigens voorlopig. De zaak wordt in een zogenaamde bodempro cedure verder uitgevochten. 1 lariks, 3 sparren ■uglasspar en 1 berk or een eventuele vergunni e/nnnmSI?g kenba£>r mak 2000, 3760 CA Soest, f) "eken na verzending rgemeester en wethouders lief vaststellen op i van de subsidie ad e Stichting uitbetalen. grond verklaren, ai voornemen, de els straat 20 desondanks 'en. verlenen aan de I en dit meedelen esluit. Zowaar ik Willem Frederik Hoefakker heet, ik heb 't altijd vertikt om naar een vak-foto- zak te gaan. 't Is duurder, jochie, voor 'n scheet en drie knikkers kun je overal terecht. Weer een dure vakantie aan de Costa-del- Dinges voor de boeg. En Jannie de hele vakantie maar kieken. (En Willem Fre derik 't hele jaar maar sappe len!) Tuurlijk komt ze weer aankakken met minstens 7 (zéven) rolletjes. De vorige vakantiefoto's wa ren een prakkie ongeregeld: kon amper zien wie wie was met al die blote witbiggen, en 'n sombere boel, terwijl het daar toch 't mooiste weer van de wereld was. Dat moet be ter kunnen! Deze Willem Fre derik Hoefakker is wel goed, maar niet gek! IK WIL WAAR VOOR M'N GELD, Zeg Jannie, jij weet toch óók dat die vakfiguur Willem van Oosten op Soest-Zuid zit! Willem Van Oosten fotoservice Soeslerbergseslraat 57, Soest-Zuid. (035) 601 31 09 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 Het verkeer op de Steenhoffstraa t en de Van Weedestraat heeft maandag middag enige tijd hinder ondervon den van de spoorbomen bij de over weg. Die bleven rond vijf uur 's mid- De reden was dat de boemeltrein Utrecht-Baarn wegens een lege accu was gestrand op station Soestdijk. Het wachten was op een andere trein die de treinstellen naar Baarn zou voortdu wen. In de tussentijd arriveerde de po litie. Agenten zorgden ervoor dat de bomen omhoog gingen, zodat het weg verkeer vrije doorgang had. Ondanks de grote woorden waarmee Gemeentebelangen Groen Soest een paar maanden geleden nog door alle andere fracties in de ban werd gedaan o.a. na de insinuaties over belan genverstrengeling aan het adres van Kees Boerkoel (PvdA) en Teun Mid delkoop (CDA) bij de omstreden nieuwbouw van de Rabobank blijkt de Soester politiek betrekkelijk kort van memorie. Een GGS-motie om de slepende onderhandelingen met Aqua Indoor nu maar eens tot een einde te brengen kreeg uiteinde lijk brede steun. Uiteraard ging daaraan het nodige palaver vooraf, want initiatieven van Gemeentebelangen worden in de raad zeker niet bij voorbaat gepruimd. Het kostte Hans van Wuijckhuijse dan ook moeite zijn collega-raadsleden en het College van B. en W. mee te krijgen. Van Wuijckhuijse begon met het stellen van vragen aan WD-wethouder Neks Blommers (Financiën): Hoe denken B. en W. uit de patstelling met Aqua In door te komen en wanneer denkt het College deze zaak nu eindelijk eens af te ronden, aldus van Wuijckhuijse vo rige week tijdens het vragenhalfuurtje aan het begin van de raadsvergadering. Soest bakkeleit al jaren met de directie van het zwembad over de vraag wie er aansprakelijk is voor bepaalde onder houdskosten. Als de gemeente de re kening indient bij Aqua Indoor stuurt de directie die weer terug of trekt het bedrag van de huur af. En zo gaat dat al een tijdje door. Welnu, er was volgens Blommers heus Hans van Wuijckhuijse GGS). geen sprake van een patstelling, "al kost het allemaal veel meer tijd dan ons lief is", maar het College hoopte wel dat het allemaal "zo spoedig mogelijk" geregeld zal zijn. Daar moest Van Wuijckhuijse het aanvankelijk mee doen. Hij twijfelde er niet aan dat Blommers haar uiterste best deed, maar kwam toch maar met een motie om de beide onderhandelingspartners tot spoed te manen. Hij zei er voor de ze kerheid wel bij dat de motie eigenlijk vooral gericht was aan het adres van Aqua Indoor. Hij wilde van het Colle ge uiterlijk eind augustus een voorstel op tafel hebben om het geschil op te lossen. Aqua Indoor moest volgens hem met klem worden opgeroepen om die oplossing ook te slikken. 'Signaal' Sommige fracties vonden de motie daardoor juist "gespeend van realiteits zin" (Nel Koster, GroenLinks-PS) of "naïef' (Kees Boerkoel, PvdA). Ook Henk Koning (CDA) vond de formu lering dubieus, maar steunde de in houd. De meeste fracties vonden het - afgezien van de vraag of Aqua Indoor zich door een raadsuitspraak zal laten leiden - wel een goed "signaal" in die richting. "Een beetje druk op de ketel is prima," aldus Bert Krijger (WD). Bij zoveel politieke steun beloofde Blommers beloofde haar best te doen de onderhandelingen inderdaad om streeks eind augustus af te ronden. Ze was het dus eens met de strekking van de motie, al kon ze niet beloven "dat iedere fractie én Aqua Indoor straks al lemaal tevreden zullen zijn". "Stapt u dan naar de rechter?" wilde Wil Steke lenburg (PvdA) van de wethouder ho ren. Blommers gaf daar geen recht streeks antwoord op. Warmer Uiteindelijk nam het College de motie- Van Wuijckhuijse toch maar over, en de raad volgde gedwee. "Al was het maar om duidelijk te maken dat ons geduld op is," aldus Wim Roest (D66). Tussen het gemeentebestuur en de di rectie van Aqua Indoor komt het waar schijnlijk nooit meer goed, maar de eens zo verkoelde verstandhouding met Gemeentebelangen Groen Soest wordt gaandeweg warmer en warmer... Burgemeester De Widt heeft vrijdag bij TBS aan de Koningsweg een compleet nieuwe productielijn geo pend. De machine maakt volauto matisch 270 producten per dag, in diverse variëteiten. TBS produceert o.a. putdeksels, kolken en ander "straatmeubilair", met de gemeente Soest als een van haar vaste klanten. De nieuwe productielijn is door mede werkers van TBS (Technisch Bureau Soest) zelf ontworpen en gerealiseerd in samenwerking met de machinebou wers van Stork Hengelo. De machine rie is voorzien van diverse nieuwe snuf jes en volledig gecomputeriseerd. De burgemeester stelde, na de feestelijke ontvangst door TBS-directeur W. Ent, het apparaat in werking. De heer Ent wees erop dat TBS al bijna zestig jaar in Soest gevestigd is en dat het grootste deel van de medewer kers ook in Soest woont. "Vandaag maken we een enorme technische stap voorwaarts," aldus de directeur, die zei trots te zijn op het bedrijf en het perso neel. Hij onderstreepte in dat verband ook dat het bedrijf topkwaliteit levert op het gebied van arbo- en milieure gels. De nieuwe machinerie komt niet boven de 80 decibel uit, stelde hij vast, waardoor gehoorbeschermers nage noeg overbodig zullen zijn. Burgemeester De Widt verrichtte de Burgemeester De Widt drukt op de knop; rechts TBS-directeur W. Ent. Foto: Goos van der Wilt v'V' TT- Tientallen peuters en hun moeders (plus een enkele vader) hebben vrij dagmiddag op het grasveld aan de Ereprijsstraat afscheid genomen van peuterleidster Tialda de Wit. Ze is gestopt met de peuteropvang die haar moeder bijna dertig jaar geleden op richtte. Van jongsaf aan was Tialda erbij: eerst als peuter, later als leidster, en vanaf haar 17e draaide ze mee. Volgens een van de moeders was er geen betere peuterleidster dan Tialda. "Ze was er helemaal voor de kinderen. Het hield voor haar niet op na sluitingstijd. Ze had aandacht voor iedereen en ook voor de ouders. En zelf had ze er ook veel plezier in." Tialda werd op het zonovergoten en vrolijk versierde grasveld door allen ge huldigd en toegezongen met een spe ciaal feestlied. Bovendien kreeg ze een mooi album met foto's en tekeningen van de kinderen. officiële ingebruikstelling van de pro ductielijn door op een knop te drukken. Hij omschreef het bedrijf als een "visi tekaartje van Soest". "Het ziet er keu rig uit." Vervolgens levert het bedrijf ook "een prachtig stuk werkgelegen heid" en is het zeer innovatief, reden waarom Soest extra trots op TBS is. Hij voorspelde het bedrijf nog "gouden tij den" vanwege de grootscheepse ver nieuwing van de riolering in het hele land. Na afloop van de plechtigheid bood de heer Ent de burgemeester een bronzen exemplaar van een straatput ('dit pure Soester product") aan, waarvan het de bedoeling is dat die een plaatsje krijgt voor de ingang van het gemeentehuis. EXCLUSIEVE (dames* en herenmode 3761 CJ Soestdijk Burgemeester Grothestraat 7 3743 BB Baarn Laanstraat 65 Hoewel de gemeenteraad onlangs besloot vier jaar lang 30.000 gulden te besteden aan het project Vereenza ming Ouderen Soest (VOS) is de over koepelende Stichting Welzijn Oude ren Soest (SWOS) niet geholpen. Ze kan de resterende vijftien mille per jaar, die nodig zijn, niet opbrengen. Daarom is het gemeentebestuur ge vraagd in ieder geval voor volgend jaar een extra subsidie van 15.000 gulden te verstrekken. Daarmee zou het eerste jaar het tekort kunnen worden opge vangen. In de tussentijd wil de SWOS proberen andere inkomstenbronnen aan te boren. Lukt dat niet en komt de gemeente niet over de brug, dan wordt het project beëindigd. Het College peinst er niet over extra in de buidel te tasten. Dat er tot en met 2003 jaarlijks 30.000 gulden voor het project wordt gereserveerd, was ook al niet de bedoeling van burgemeester en wethouders die vinden dat het VOS- project onder het takenpakket van de SWOS valt. En de SWOS, zo stelt het College, krijgt al subsidie voor haar ac tiviteiten. Dankzij een motie van PvdA, CDA en VVD werd in april toch besloten geld uit te geven onder de voorwaarde dat de SWOS zelf het res tant op tafel zou leggen. Het bestuur van de SWOS schrijft nu in een brief aan het gemeentebestuur dat haar begroting daar geen enkele ruimte biedt. De gemeente subsidieert de SWOS door de tekorten te dekken. En omdat de SWOS ieder jaar tekort komt, kan er volgens het stichtingsbe stuur nooit sprake zijn van 'structurele overschotten.' De sponsorbijdragen die de SWOS ontvangt voor het senioren- vervoer, bieden evenmin soelaas. Want dit bedrag (ruim 31.000 gulden in 1998) trekt de gemeente van de subsi die af. Beroepskracht Besparen op het VOS-project is ook al geen haalbare kaart. De uitgaven wor den voor 85 procent bepaald door de beroepskracht die voor achttien uur in de week is aangenomen, maar volgens de SWOS zonder extra vergoeding wel 36 uur actief is. De beroepskracht is onontbeerlijk voor het project dat ver der afhankelijk is van vrijwilligers. De enige alternatieve mogelijkheid die de SWOS kan bedenken, is het zoeken van sponsors voor het VOS-project, maar uit eigen ervaring stelt ze dat het een probleem is geldschieters te vinden voor langjarige projecten. De SWOS, een organisatie met 360 vrijwilligers die zich belangenloos inzet ten voor de ouderen in Soest en Soesterberg, betreurt het dat de prima samenwerking en goede verhoudingen met de gemeente zo onder druk wor den gezet door een in feite zo gering bedrag. "Het wordt door ons als bui tengewoon onaangenaam ervaren, dat wij - die zo vele uren per week onbe taald bezig zijn om de projecten goed te laten verlopen en financieel in de greep te houden - zo achteloos door u wor den opgezadeld met extra problemen." Het bestuur heeft onlangs de kosten voor de personenalarmering omlaag gebracht en voert 'messcherpe onder handelingen' om de kosten van de warme maaltijdvoorziening en dus de gemeentelijke subsidie te drukken. "Het is dan uiterst pijnlijk en demoti verend te lezen dat de overige noodza kelijke uitgaven maar voor eigen reker ning genomen moeten worden. Welke rekening?" schrijft de SWOS. Het VOS-project is opgezet om oude ren in Soest en Soesterberg uit hun isolement te halen. De SWOS wil dat de gemeente voor volgend jaar 15.000 gulden extra uittrekt en bij de behande ling van de voorjaarsnota in 2000 be kijkt of er toch ergens geld is te halen om de volgende drie jaar het VOS-pro ject eveneens honderd procent te fi nancieren. Gebeurt dat niet en worden er geen sponsors gevonden, dan is het einde verhaal, aldus de SWOS. ai Q "O 1 i- De politie hield vorige week donder dag een controle in de bossen, waarbij met name werd gekeken naar het ge drag van ruiters. Een amazone uit Scherpenzeel had geen ruiterpenning en kreeg daarvoor een bekeuring. In het voorbijgaan verbaliseerde de politie ook twee automobilisten die de geslo tenverklaring bij de Bosstraat/Dolder- seweg veronachtzaamden. Tijdens een controle op de Ossendam- weg bekeurde de politie vrijdag vier automobilisten. Ze hadden zich niet gehouden aan een afslaanverbod. Op de Van Weedestraat werden acht parkeerbonnen geschreven. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle; en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMR££t Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5