ederod ÖfflAlK ƒ125,- lil t 0 ode Vries Haardengroep: sfeermakers Nieuwe Boni-supermarkt geopend Openingsfeest 'nieuwe' Auto Smeeing 1 HANDEL WANDEL SOESTDIJ "Als beleggingsbank moet je wel veel in huis hebben." N ÊIBOmp meer van! Uit onze Zesde Blauwe-Yogeldag van Lionsclub Soestdijk 15 jaar Silver Star PifrOENSDAG 30 JUNI 1999 SOESTER COURANT 'oester bedrijf bestaat vijfentwintig jaar vvnvici/c WtKKtn lui"0!naar toe komen-Je hebt in elk ge- jE^pH/lNKEL Indio koffie-likorette fl'A\ Rabobank CtVttlLcryU'L Cheque van 10.000 gulden voor nieuwe linde Van donderdag tot en met zondag Bezoek aan de Paardenkamp Eisim PAGINA 9 Koenen Het jubileumjaar 1999 is voor het bekende haarden- en kachelbedrijf De Vries Open Haarden een jaar van jkwaardige veranderingen. De bestaat niet alleen vijfentwin tig jaar, maar heeft inmiddels ook een nieuwe naam: "De Vries Haar dengroep b.v.". Naast algemeen direc teur Jan de Vries Sr. zijn ook Jan Jr., dochter Corina en haar man Ruud in tot de directie toegetreden. ïwijst dat de zaak, die Jan de in 1974 als metselbedrijf aan de Veenzoom begon en later aan de Fer- dinand Huycklaan voortzette, intussen is uitgegroeid tot een toonaangevend haarden-bedrijf in de regio Mid- Jederland en ver daarbuiten. Wat zijn hobby was - het bouwen van "laarden - is inmiddels de voor- Bste activiteit van het bedrijf, dat Kè 21 jaar aan de Koninginnelaan I is gevestigd. ■r meest opvallende van de zaak aan Je Koninginnelaan is misschien wel dat zij ^nauwelijks opvalt. De immense showroom (over twee verdiepingen) gaat grotendeels verscholen achter het bescheiden woonhuis. Volgens Jan de Vries is het zeker geen nadeel, eerder 06 Groenteafdeling eeeen voordeel zelfs, om ietwat "achter af', buiten een winkelcentrum, te zit- ft ft PM C ft Cl AIF n 1/ F n tenl "Het betekent dat mensen hier ge- val ('geen bezoekers die alleen maar even binnentreden om voor de regen te schuilen..." In de onlangs vernieuwde showroom staan meer dan honderd voorbeelden van open haarden en kachels, van klas siek tot modern. Daaruit blijkt dat er naar Andr, °P dit gebied een enorme ontwik- ■keling gaande is. Bij De Vries ontwer pen en bouwen ze niet alleen open haarden, soms heel strak en modern, mei.bij voorbeeld glas of roestvrijstaal, maar worden ook "kant-en-klare" schouwen geleverd. Alle trends op het gebied van woninginrichting zijn in de showroom vertegenwoordigd en wie op zoek is naar iets "passends" zal bij De Vries dan ook zeker een haard of kachel van zijn gading vinden. "De mensen hoeven maar te zeggen hoe ze het hebben willen, dan kunnen wij het ftven," aldus Jan de Vries. Van de Graaf /oor werken uren kunt u zelf mede minimaal 20, maximaal 37. vrij. anfiewerk. 601 57 24. Vraag Van de Graaf promenade 6 te Soest 035 - 601 57 24 itrum Soesterberg ken en badkamer. De Vries Haardengroep heeft alle spe cialismen in huis voor de perfecte ka chel of open haard. Het bedrijf beschikt over de juiste apparatuur en kan bij voorbeeld de "trek" meten of een ca mera-inspectie van de schoorsteen uit voeren. De Vries wordt ook vaak inge schakeld als de brandweer een "akke fietje" met een haard of rookkanaal heeft gehad. Alternatieve verwarming De open haard fungeert steeds meer als een "alternatieve verwarming" voor de c.v. Dat kan nog van pas komen bij de eeuwwisseling, want het millen niumprobleem geldt ook voor de mo derne installaties waarmee de huizen worden verwarmd. "Als dan de stroom uitvalt zit je wel in de kou," aldus Jan de Vries, die een speciaal aggregaat heeft aangeschaft om niet afhankelijk te zijn van de gewone stroomvoorziening. "En we gaan ook duidelijk naar een ander klimaat toe, met veel meer na druk op locale verwarming. Met een open haard kun je dan alle kanten op." Overigens zijn er ook zeer moderne open haarden die (elektronisch) be diend worden en zelfs uitgerust zijn met een afstandsbediening, zoals de televisie. En het duurt nog maar een paar jaar tot ook de nieuwste compu- tersnufjes algemeen toegepast zullen worden, zoals een open haard die rea geert op de menselijke stem! De Vries Haardengroep is inmiddels een van de belangrijkste haarden- en kachelleverancier van Nederland. Som mige klanten zitten nog verder, op Texel of in Groningen, zelfs tot in Sa- oedi-Arabië toe. "We zijn een groot bedrijf geworden," stelt Jan de Vries vast. "Onze orderportefeuille zit goed vol. Mede daardoor hebben we zo'n gebrek aan opslagruimte dat we voor het magazijn het terrein hier aan de overkant hebben aangekocht." Voorlichting Heel belangrijk is goede voorlichting aan de consument, vinden ze bij De Vries. "We hebben niet alleen veel knowhow in huis, maar ook veel bro chures met informatie over alle aspec ten van de 'vuurcultuur', zoals wij het noemen. Uiteraard zijn alle kachels en Jan de Vries Sr., Caroline en Ruud Koenen. Jan de Vries Jr. ontbreekt op de foto. haarden gekeurd, rekening houdend met de scherpe normen van het minis terie van Volksgezondheid. Jan de Vries Sr. is in "haardenland" geen onbekende en evenmin iemand die stilzit. De Soester ondernemer is mede-oprichter en vice-voorzitter van het Sfeermakersgilde, waarin de meest vooraanstaande haarden- en kachel bouwers verenigd zijn. De vereniging houdt zich o.a. bezig met de promotie (in samenwerking met de fabrikanten) en de opleiding van vakmensen, want het vak stelt hoge eisen aan de deskun digheid van de medewerkers. yStichting Wereldwinkel Steenhoffstraat 9\ tel. 602 8132 Iets lekkers voor bij, of in de koffie: De likorette, wordt gemaakt van Indio kof fie, de eerste eerlijke koffie op de Ne derlandse markt, en gebotteld in Ne derland. Het heeft een echte volle kof- fiesmaak. Het is zoals de naam al doet vermoeden geen echte likeur. Met 14.5 procent is het drankje, dat is samenge steld uit koffie, rietsuiker en vanille-ex- tract, ook lang zo sterk niet als likeur. De Fair Trade organisatie heeft het speciaal in 1998 op de markt gebracht om het 25-jarig bestaan van eerlijke koffie te vieren. De likorette zit in een mooi, rank fles je en is dus erg leuk om cadeau te ge ven. Er zijn ook leuke kleine probeer- flesjes. Kortom, de moeite waard om eens te proberen. De openingstijden van de Wereldwin kel zijn: maandag van 13.00 tot 17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag van 09.30 tot 17.00 uur. 5ick Geersinga C7C^ CJ -354711 1 Lampen Speciaalzaak Jur" Daarna op afspraak Wij kunnen klanten bijvoorbeeld via het display van hun GSM-toestel informeren over een order. Ook via Internet communi ceren we veel met onze klanten." -kert Taxaties Indig Advies? or een afspraak huisplein.nl) U werkt hard voor uw geld. Het minste dat wij dan kunnen doen, is goed voor uw geld zorgen. Daarom telt onze beleggings afdeling maar liefst vier gelouterde beleggingsspecialisten. Die op hun beurt beschikken over een eigen dealing-room, real-time beursinformatie vanuit de hele wereld, de backing van het wereldwijd gerenommeerde Institute for Research and Investment Services (IRIS), en ga zo maar door. U begrijpt het al: we hebben alles in huis om uw geld voor u te laten werken. Rabobank Soest-Baarn. Goed beleggen was nog nooit zo dichtbij. kindertafel Captain hout 50x59x51 cm/ 54x30x28 cm incl. 2 kinder stoelen Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Burgemeester Hans de Widt heeft vorige week donderdag de officiële opening verricht van de nieuwe Boni supermarkt (voorheen Gemar) aan de Parallelweg. De plechtigheid ging overigens niet helemaal van een leien dakje. Na het welkom door algemeen direc teur W. van Vught, die liet weten de Soester vestiging (de 33e) als het "pa radepaardje" van de Boni-organisatie te beschouwen, kreeg burgemeester De Widt een cheque van maar liefst 10.000 gulden aangeboden. Hij mocht die naar eigen inzicht besteden. Daar wilde De Widt wel even over nadenken. Hij fe liciteerde de directie en de medewer kers van de Boni met de nieuwe win kel en stelde vast dat de reacties uit de omgeving allemaal zeer enthousiast zijn. Vervolgens trok de burgemeester aan het touw waarmee een reuzenformaat champagnefles moest opengaan om de champagne (in de vorm van gele bal lonnen) te ontkurken, maar dat misluk te. Door een hapering in het mechanis me was de klep van de fles iets te ste vig dichtgemaakt, en hoe De Widt ook trok, er kwam geen ballon te voor schijn. Nadat hij vervolgens de draai deur was gepasseerd en de winkel toch voor geopend had verklaard lukte het een medewerker wel de fles te openen. De ballonnen kozen vervolgens alsnog het luchtruim. Foto: Goos van der Wilt Tijdens het feestelijke open huis, de avond ervoor, had de Boni-supermarkt al honderden belangstellenden be groet, die graag een kijkje kwamen ne men in de nieuwe winkel, 's Avonds deelde de burgemeester nog mee dat hij - na overleg met het College - de cheque van 10.000 gulden wilde be stemmen voor de vervanging van de (inmiddels opgegeven) oude linde boom in de Kerkebuurt. "Met zo'n be drag kunnen we wel weer een mooi exemplaar aanschaffen," aldus de bur gemeester. Rabobank Soest-Baarn, telefoon (035) 609 63 50 De grootscheepse verbouwing van Auto Smeeing, het bekende autobe drijf aan de Koningsweg 14, is einde lijk achter de rug. Ter gelegenheid daarvan geeft de directie de komende dagen - van donderdag tot en met zondag een groots openingsfeest, met diverse activiteiten voor jong en oud. De verbouwingswerkzaamheden heb ben al met al ongeveer een jaar in be slag genomen, maar het resultaat mag dan ook gezien worden. Het autobe drijf is voorzien van een nieuwe gevel, waarachter de showrooms voor de ver schillende automerken (Smeeing is dealer van Mitsubishi, Hyundai, Fiat en Lancia). Ook de werkplaats/receptie is vernieuwd en uitgebreid. De opper vlakte van het totale bedrijf is door de verbouwing nagenoeg verdubbeld, legt bedrijfsdirecteur Robert Smeeing uit. Heel bijzonder is ook de locatie van de schadeafdeling, aan de achterkant van het gebouw maar volledig geïntegreerd in het bedrijf. Uiteraard zijn de mede werkers daar gespecialiseerd in de repa ratie van de vier Smeeing-merken, maar vanzelfsprekend kan men er ook met auto's van andere merken terecht voor een vakkundige "behandeling". Vier merken Auto Smeeing werd in 1965 opgericht door Jan Smeeing, nu algemeen direc teur. Hij begon aanvankelijk met occa sions, werd later Peugeotdealer en ver volgens Fiat- en Lanciadealer. Dat is Auto Smeeing nog altijd. Sinds enige tijd zijn ook de Mitsubishi en de Hyun dai onder het Auto Smeeing-dak ge bracht. Het bedrijf beschikt over meer dan honderd medewerkers in de vesti gingen Soest, Amersfoort en Loosd- recht. Ruwweg de helft van hen is werkzaam op de hoofdvestiging in Soest. De vestigingen staan afzonder lijk onder leiding van resp. de zonen Robert (Soest) en John (Amersfoort). De totaal vernieuwde receptie is een van de blikvangers en vormt als het ware één grote ruimte met de show rooms beneden. Auto Smeeing be schikt over een indrukwekkende ruim te aan showrooms, zowel op de bega ne grond als op de bovenverdieping. Beneden staan vooral de Mitsubishi's, boven is met name het domein van de Fiats. De showroom beneden-achter is het onderdak voor de ca. 150 exclusie ve occasions (van grote merken) en de Hyundais. Op die occasions geeft Auto Smeeing de bekende Smeeing- garantie van 12 of 24 maanden, "een stukje extra zekerheid voor de klan ten", aldus Robert Smeeing. Feest De showrooms staan tijdens de feeste lijke openingsdagen uiteraard vol fees telijke en fleurige autoaanbiedingen, maar voor de bezoeker valt er nog heel wat meer te beleven dan alleen auto's kijken, hoe plezierig en interessant dat bij Auto Smeeing ook is. Vooral de kinderen zullen zich tijdens het bezoek niet vervelen, want speciaal voor hen komt Berry Merlin, de grappigste clown van Nederland, naar Auto Smeeing. Verder kunnen ze hun energie kwijt in de nieuwe speelhoek, terwijl ze genie ten van een heerlijk vers ijsje of pop corn. En misschien komen ze ook de Candyman tegen, die zakjes met snoep uitdeelt. Op zaterdag en zondag is er bovendien een luchtkussen, waarop ze naar hartelust kunnen ravotten. Voor elke bezoeker is er een mooie plant. Ie dereen die tijdens deze feestelijke ope ningsdagen een nieuwe of gebruikte auto koopt ontvangt als speciale pre mie een Toerkoop-reischeque van 250 gulden. Op donderdag 1 en vrijdag 2 juli is Auto Smeeing geopend tot 21.00 uur 's avonds. Op zondag is het autobedrijf ook geopend. De klanten kunnen dan ook een kijkje nemen in de voor deze gelegenheid tot "Club Tropicana" om gebouwde kantine van het bedrijf, waar ze ontvangen worden met een hapje en een drankje en levende tropische muziek. Dat alles maakt een bezoekje aan Auto Smeeing de komende dagen zeer de moeite waard! Overigens is ook het te lefoonnummer van Auto Smeeing in- :ussen gewijzigd. Het nieuwe nummer s: (035) 6039999. MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. ft- WINKELRUIMTE TE HUUR Van Weedestraat 46a te Soest Gelegen in het midden van winkelcentrum Van Weedestraat, op goede en drukke lokatie, te huur aangeboden winkel. Indeling: winkelruimte (totaal ca. 40 m2), bergruimte, souterrain (ca. 50 m2). Belangrijkste kenmerken goed onderhouden frontbreedte ca. 3,9 m huur 38.500 p/jr. excl. BTW en serv. kost. oplevering in overleg Documentatie over deze aantrekkelijke werkruimte kunt u vrijblijvend bij mij aan vragen. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 De Soester Kring Jtlip* Secretariaat: <Cl Jfr Albert Cuyplaan 136 Sod? Tel. 035-6017001 Op woensdagmorgen 7 juli om 10.00 uur bezoekt de Soester Kring "De Paar denkamp", Boerderij Vosseveld, Birk straat. 96, Soest. Deze morgen worden de stallen be zocht en wordt een videopresentatie bekeken, gevolgd door een rondwan deling langs de weilanden. Daarna kof fie of thee bij restaurant "De Korte Duinen". Verzamelen 09.45 uur bij Birkstraat 96 of om 09.15 uur op het parkeerterrein, Pieter de Hooghlaan. Vertrek per fiets om 09.30 uur. Terug ca. 12.00 uur. Bijdrage in de kosten f 7,50, incl. koffie of thee en een gift die wordt overgemaakt aan de Paar denkamp (ca. f 4,50 per persoon). Komende activiteiten: woensdag 21 juli bezoek aan Slot Zeist en de Broe dergemeente met rondleiding. Maan dag 9 augustus: bezoek aan natuurpark "Sterrenberg" te Soesterberg met spe ciale rondleiding. Volledig programma en nadere informatie: tel. 035- 6017001. Al sinds 1994 organiseert de Lionsclub Soestdijk een jaarlijks uitje voor de kinderen van de Blauwe Vogel. Zo'n 44 kinderen vertrokken vrijdag 18 juni j.l. samen met verzor gers en begeleiders naar Bennekom. Hier is De Manege zonder Drempels gelegen. Deze manege is speciaal inge richt voor gehandicapte kinderen die op een zeil gespannen tussen twee paardjes een tochtje maken. Zo'n ritje doet de kinderen goed en geeft hen zichtbaar plezier. De weersomstandig heden waren gunstig, dus er kon ook dit jaar weer buiten worden gereden. Daarnaast zijn er in de manege enkele aangepaste verblijfsplaatsen en een fraaie binnenplaats waar het goed toe- De kinderen arriveerden om plm. 10.00 uur, waar zij werden opgewacht door muziek, twee clowns en natuurlijk wat te eten en te drinken. De Lions bakten in de tussentijd pannenkoeken die vanaf twaalf uur gretig aftrek von den bij de kinderen en hun begeleiders. Zo werd het een zeer geanimeerde dag waarop met genoegen kan worden te ruggekeken. De Lions zijn zeker van plan om deze traditie ook in het nieuwe millennium voort te zetten. In het najaar zal weder om het Lions Concert worden gehou den in de Aegtenkapel te Amersfoort. De opbrengt van dit benefietconcert maakt het mogelijk dat jaarlijks de Blauwe Vogeldag kan worden georga niseerd. Begin november start de kaartverkoop weer voor dit concert. /an maandag 5 t/m vrijdag 9 juli elke 2e band GRATIS (ook dagfilms) Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad) Tel. 035 - 6012340

Soester Courant | 1999 | | pagina 9