Buurtcomité ontevreden over plan herinrichting van Rademakerstraat Herdenking 86-jarige Luchtmacht Eerste Schotten naar huis 603 11 19 Jeugd Odeon maakt indruk Anneke Koning nieuwe directeur Carolusschool Groep 8 Wethouder de Haan neemt afscheid met toneel I 43.500,- mazoa PAGINA 1; Agenda Geslaagden Kerkdiensten Medische dienst ^Burgerlijk^stantJ Hulpverlening 1 Uitbreiding terrein Terpo Rubber VRIJWILLIGERSHULP NODIG? WOENSDAG 7 JULI 1999 Maatschappelijk Werk en Kruiswerk ondèr één noemer ische leiding. ling-down. ax. 10 pers.). sverband. nen. id doe je bij: Bevolking laat het afweten bij plechtigheid vliegbasis HUISARTS 'Soesterberg, bedankt voor welkom Auto vernield I 43.808,- 'De Drie Eiken' Opbrengst collecte (comforthooge) [verstelbaar ras 1095,- Alonzo Euphrosina: MAVO 4 De Breul Zeist. Petra Brouwer en Carlijn Lamers: HAVO 5 de Breul Zeist. Natascha van der Molen: Opl. Kraam- en Bejaardenverzorging Utrecht. Marike Hoffmann: MBO-SPW Utrecht. Silvia Hoffmann: MAVO 4 Soest. Frans Koevoets: HBO Hogeschool voor Communicatie en Journalistiek Utrecht. Jeroen Martijn Esmeijer: HAVO 5 Cordelius Lyceum Amersfoort. Eefke Froon: Havo 5 St. Gregorius College Utrecht. Jacqueline Brouwer, Saskia van Dasse- laar en Marije van Demmerden: MAVO 4 Soest. Edgar de Wit, Arkan van Zwieten, Martijn Linger en Sabine Werkhoven: VWO Zeist. Woensdag 7 juli 08-12 Markt, Rademakerstraat Vrijdag 8 juli 19.30 mini-car-race, ijsbaan Zondag 11 juli 14.00 Koersbal, Drie Eiken Maandag 12 juni 11.00 Markt, Sterrenberg 19.30 darts sport, Burgstede Woensdag 14 juli 08-12 Markt, Rademakerstraat Zondag 11 juli ROOMS-KATHOUEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores, pastor V.d. Heijden Zondag 10.30 gemengd koor, pastor V.d. Heijden Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. J. Bouma, De Bilt STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevrouw Z. Hageman WORLD OUTREACH CHURCH Sterren bergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart Prof. Lorentzlaan 21, tel. 0346-351200 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H JM. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 30 juni Hendrikus Johannes Tammer (80), Amersfoortsestraat 9. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 et. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg Eeniland Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Ma rechaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035- 5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. De directie van Terpo Rubber aan de Laan Blussé van Oud Alblas heeft van de gemeente Soest toestemming gekre gen om bestaande bedrijfsbebouwing met dienstwoning te vervangen door bedrijfsbebouwing en een vrijstaande bedrijfswoning. Afwijzend werd be schikt op de aanvraag van de combina tie kantoor-woningen en aparte wo ningbouw, omdat dit in strijd is met het bestemmingsplan. Sommigen beginnen een praatje en als we dan Lockerbie noemen, moet je het soms nog uitleggen ook. Kijk, dat doet ons goed. Het zijn hier echt heel nuch tere mensen en dat maakt het voor ons een stuk mooier om hier te werken. Toch moet je alert blijven, want er zijn van die persmuskieten die naar het kleinste gaatje blijven zoeken. Maar ge noeg daarover, moet je nog een bier tje?' Het werd een vrolijk afscheids feest met wie weet een toekomstig weerzien. Het ging niet met lege han den, want tijdens hun verblijf in 'nice Holland', hadden ze met elkaar in de drie maanden een fooienpot gemaakt, waarin 1.300 gulden zat. Dat bedrag is aan de Stichting Sergio geschonken, die zich inzet voor kinderen met kan ker. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg COURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'De herinrichting van de Rademaker straat heeft grote gevolgen voor ons als bewoners van de Van der Griendtiaan en Koppenlaan. Om die reden hebben wij ons tot de gemeen te Soest gewend, echter zonder het gewenste resultaat. Erger nog, de ge meente heeft onze opmerkingen en aigumenten zelfs onjuist vertaald'. In de rij van instellingen en personen die bezwaar maken tegen de herinrich ting van de Rademakerstraat, heeft zich nu ook het Buurtcomité Van der Griendtiaan/Koppenlaan gevoegd. Marijn Hordijk, lid van de verkeers- commissie van de betrokken bewo ners: 'Onze buurt heeft de laatste tijd actief met de gemeente Soest gecom municeerd, zowel schriftelijk als mon deling tijdens inspraakrondes. In eerste instantie hadden wij goede hoop, om dat de gemeente duidelijk stelde dat zij serieus op onze inbreng zou reageren. Maar toen ons plan voor een duur zaam en veilig beleid in onze buurt door hen voor kennisgeving werd aangeno men, was die hoop vrij snel verdwenen. Nog erger werd het toen wij het ver slag van de gemeente kregen met be trekking tot onze hoorzitting. Dit gaf niet de essentie van het gevoerde ge sprek weer, maar toonde de lezer zelfs een verkeerd beeld van het gevoerde gesprek.' 'En als dat dan het resultaat is van drie jaar lang met de gemeente overleggen, geeft dat een bijzonder deprimerend gevoel. Binnen ons comité is derhalve veel irritatie ontstaan met de vraag of wij door de gemeente Soest nog wel voor vol worden aangezien. Vergeet niet dat de gemeente ons drie jaar ge leden uitnodigde voor een gesprek over de Rademakerstraat'. Eisen buurtcomité In de afgelopen drie jaar heeft het buurtcomité de gemeente Soest met klem verzocht om het navolgende te willen realiseren: Geen zwaar verkeer door de betrokken straten en ook daar een maximum snelheid van 30 km/u en dat door middel van drempels af te dwingen. In tegenstelling met de brief van de gemeente Soest is inderdaad besloten om snelheidsremmende maat regelen te onderzoeken en hierover uit sluitsel te geven. De parkeeroverlast van wildparkeerders op de hoek Rade makerstraat met Van der Griendtiaan moet worden voorkomen door het plaatsen van zogenaamde 'Amsterdam mertjes' of 'Soest-Zuid bollen'. Dit wordt afgedaan met 'te duur'. Een goede oversteekplaats voor fiet sers en voetgangers over de Radema kerstraat. De gemeente is meer voor de statusloze VOP-FOP's. Het buurtcomi té meent dat zij nog geen stap verder is gekomen. De gemeente doet geen en kele toezegging. Om die reden heeft het zich opnieuw schriftelijk tot de ge meente Soest gewend met het drin gende verzoek hen van de genomen overwegingen tijdig in kennis te stellen, zodat die nog bespreekbaar kunnen worden gemaakt. iOVENBOUW AMER iel. linnenkast imodel )OR4895,- 3ANNETTE ■Toommodel DOR 1595,- [KAST nmodel OOR 9750,- LEDIKANT fc^ER nachtkasten showroommodel DOR 1795,- ir. Donderdag 1 juli vierde de Konink lijke Luchtmacht op haar bakermat 'de Vliegbasis Soesterberg' haar ver jaardag. Naast vele militaire en bur gerautoriteiten, was ook de Soester- bergse bevolking uitgenodigd. Daar van was er slechts één. Reeds enkele jaren worden de inwo ners van 'het vliegdorp' door de Ko ninklijke Luchtmacht uitgenodigd aan wezig te zijn bij plechtigheden op de vliegbasis Soesterberg op 4 mei en op haar verjaardag 1 juli. In de Soester- bergse editie van deze krant was het op 30 juni nog eens herhaald, dat men om 10.25 uur vanaf het Dorpsplein per bus zou worden opgehaald, Het was be schamend dat slechts één persoon uit Soesterberg, en petje af, ook één uit Soest was gekomen. In een bus waar in vijftig personen konden zitten, ging het met de chauffeur en ook nog twee begeleiders van de Koninklijke Lucht macht naar de vliegbasis. De aankomst was uiteraard spectaculair, toen aldaar wachtende gasten twee mensen uit de bus zagen stappen. Soesterberg, waar van velen trots zijn dat ze behoren tot 'het vliegdorp' en hun mond vol heb ben over de luchtmacht, liet het finaal afweten. In het grote vak voor hen ge reserveerd, werden nu twee stoelen ge plaatst met daarachter twee sergeant- majoors als persoonlijke lijfwacht. 'Als dirigent van de muziekvereniging Odeon ben ik zeer tevreden over onze jeugd. Niet alleen over de kwantiteit maar ook de kwaliteit is goed te noe men. Zij spelen nu al muziekstukken die voor muziekkorpsen die in de eerste afdeling spelen een hele opga- Een zeer tevreden Gerrit de Weerd rea geerde na een zeer geslaagde uitvoe ring van zijn jeugdorkest en leerlingen orkest in de recreatiezaal van De Drie Eiken. Ruim vijftig belangstellenden waren naar deze muziekavond geko men, maar kregen meer dan ze hadden verwacht. Uiteraard klonk soms even een andere toon dan die op het papier stond, maar dat mag men van jeugd en leerlingen verwachten. Eerst liet het jeugdorkest duidelijk horen dat zij heel wat in haar muzikale mars heeft, maar dat werd nog beter toen zij versterking kreeg van het leerlingenorkest. Omdat niet alle partijen bezet waren, vulde een paar ervaren leden die ge luidsruimte op. Sommige spelers moes ten uiterst rechtop zitten om de diri gent over hun muziekstandaard te kunnen zien, maar dat ze hun partij wisten te spelen kon men duidelijk ho ren. Onder de toeschouwers bevond zich onder anderen Sies Delfsma, ere lid van Odeon met een staat van dienst van meer dan veertig muziekjaren. Een op de maat bewegend hoofd en een brede glimlach aan het eind was het overtuigend bewijs dat het in zijn ken ners oren heel goed klonk. 'Wat zij nu spelen, daar had ik heel wat jaren voor nodig. De hand van de meester hoor en zie je onmiddellijk. Dit worden heel goede muzikanten en ik hoop dat ik hen nog vele keren mag zien en vooral horen', aldus Delfsma. De rede van de bevelhebber der Lucht strijdkrachten kon niet zo snel meer gewijzigd worden, want daarin prees hij de Soesterbergse bevolking voor hun betrokkenheid en hun 'talrijke' aanwezigheid bij plechtigheden zoals deze. Het was niet alleen een afgang voor het vliegdorp, ook werden onno dige financiële kosten gemaakt door het inhuren van een burger autobus met chauffeur en twee begeleiders. Een ini tiatief notabene vanuit de Soesterberg se burgerij, wordt door dezelfde bur gers om zeep geholpen. Het is dan ook best mogelijk dat een min of meer be vochten initiatief en dat ook uniek ge noemd mag worden, geen vervolg meer zal hebben. Om in militaire taal te spre ken: 'een soldaat schijt altijd in zijn ei gen nest!'. Plechtige herdenking De herdenking van 1 juli op de vlieg basis Soesterberg kan de geschiedenis ingaan als een bijzonder geslaagde hap pening. Men kon het opmarcheren ga deslaan van de ingedeelde luchtmacht eenheden, de diverse soorten gasten die apart naar hun plaatsen werden gebracht, de intrede van het vaandel, een steeds plechtig gebeuren met als slot de aankomst van de gastheer en zijn gevolg, de luitenant-generaal B.A.C. Droste, bevelhebber der lucht strijdkrachten. De oorlog in Kosovo en de rol die de Koninklijke Luchtmacht daarin speel de, kwamen in de toespraak van de ge neraal uiteraard naar voren. Ander maal noemde hij weer 'de gemeente Soesterberg', dit tot ongenoegen van de aanwezige wethouder Pieter ten Hove. Wat volgde was het halfstok brengen van de vlaggen, de toespraak van de aalmoezenier en het gebed van de le- gerpredikant en de kranslegging. Alles verliep vlekkeloos. De één minuut stilte in een open vlakte kreeg een bijzonder karakter doordat juist op dat moment zangvogels het hoogste lied zongen. Kort daarop scheurde de hemel boven de aanwezigen min of meer open toen drie F-16 straaljagers laag over scheer den en één ervan op dat moment de formatie verliet en als een raket naar boven vloog en achter de wolken ver dween. Op deze wijze gaf de Konink lijke Luchtmacht eer aan alle militaire en burgerambtenaren van de lucht macht die in het afgelopen jaar waren overleden. Een vrouwelijke sergeant majoor was zichtbaar ontroerd en deel de daarna mede, dat zij steeds bij deze vorm van herdenken door straaljagers enorm geëmotioneerd wordt. Voor ie mand die dat aanvoelt is dat best te be grijpen. De ene Soesterberger en de ene Soester werden daarna als eersten met een grote bus weer naar Soester berg gebracht. Onder de rubriek 'Hulpverlening' in deze krant stonden het Kruiswerk en Maatschappelijk Werk apart vermeld. Met ingang van heden zijn beiden op genomen in de Stichting Thuiszorg Eemland. Vierentwintig uur per dag is een verpleegkundige bereikbaar via te lefoonnummer 033-4600046. De maatschappelijk werker houdt elke woensdag van 09.30 tot 10.30 uur spreekuur in een ruimte van de Vrede kerk, Gen. Winkelmanstraat 101, tel. 352606. iiSTORANTe ITALIANO PIZZERIA Op de Batenburgerweg hebben onbe kenden zaterdag een auto opengebro ken. Ze vernielden de voorruit, namen de radio uit de wagen en probeerden vermoedelijk het voertuig ook nog in brand te steken. Dat lukte niet, maar de schade was groot. Meteen wervelende show namen de zeventien kinderen van groep 8 van de Wethouder de Haanschool vorige week afscheid. In zes bedrijven werd het leven in een school soms mees terlijk vertolkt door een stel enthou siaste 'oudste jaargangers'. Het was donderdagavond 1 juli broeie rig warm in de centrale ontmoetings plaats van de school. Alle lichtkiertjes en dus ook de ventilatie waren goed afgesloten. De zaal was gevuld met ouders en belangstellenden van de leer lingen van groep acht. Tien meisjes en zeven jongens waren na acht jaar 'afge studeerd', maar voor hun vertrek lieten ze nog even zien dat ze kunnen acteren in het toneelstuk 'Een pittige blunder'. Het was door henzelf samengesteld en geregisseerd door hun ouders, die in de 17 kinderen een goede vertolking vonden in hun werk. Een verhaal van deze tijd met als onderwerpen: de dro mer, in de klas, de stagiaire, de mees ters, de jufs en de talkshow. Het schoolteam werd vaak op een hu moristische wijze op de hak genomen. De geschiedenis van deze tijd werd daarin meegenomen met de bekende klanken van de Teletubbies en de affai re Monica Lewinski. Deze werd als sta- De vertrekkende leerlingen tijdens het afscheidslied. giaire op de Wethouder de Haan ge plaatst met als gevolg dat diverse leer krachten het op de heupen kregen. Twee heksen wisten de daardoor ont stane misstanden uit de weg te ruimen door niemand minder dan de bekende Amerikaanse tv-presentator Jerry Springer erbij te halen. Deze kon met hulp van bodybuilders en wijze woor den alles weer op de rails krijgen. Voor al de heksen werden goed neergezet, waardoor het een grote levendige en goed lopend geheel werd. De uitsmij ter was het gezamenlijke lied met als refrein: We moeten gaan, we moeten gaan. Dag Wethouder de Haan. M'n nieuwe school staat op m'n kon', en daarbij draaiden ze zich om en werd een vel papier zichtbaar waarop hun vervoigschool stond vermeld. Kenne lijk weten de leerkrachten niet wanneer het einde les is in de Wethouder de Haanschool, want als cadeau kreeg di recteur Gerrit Stekelenburg van de scheidende groep 8 een groot aantal klokken aangeboden, bestemd voor elk leslokaal. Vast staat dat deze school met ingang van heden zeker 'bij de tijd' zal zijn. Zoals een profvoetballer bijzijn nieu we club liet Anneke Koning het shirt van haar nieuwe school zien. viel mijn oog direct op de enthousiast opgestelde advertentie, 's Avonds ben ik naar Soesterberg gereden om eens een kijkje te nemen en ik was verkocht. Een wat oudere school, jazeker. Maar ondanks dat, oogde het gebouw vrien delijk en welkom. Na een aantal ge sprekken en bezoekjes werd mijn in druk alleen maar bevestigd. De ont vangst door het team en een middagje in de klassen heb ik heel plezierig ge vonden. Ik ben er erg blij mee dat be sloten is mij aan te stellen als directeur en men mag van mij verwachten, dat ik mijn uiterste best zal doen om er een succes van te maken'. Had u het dan niet naar uw zin op uw oude school? 'Wel degelijk. Al heel lang werk ik op de school, waar Ap en ik zelf leerling waren, evenals mijn drie zusjes, mijn vier broers en onze drie zoons. In de loop der jaren kreeg ik daar steeds meer leidinggevende taken en de laat ste jaren had ik de verantwoording over één van de drie locaties van de Stichting Katholiek Onderwijs Veen- endaal. Directeur kan ik daar echter niet worden, omdat er al een hele goe de is. Vandaar dat ik wat rond ging kij ken en het resultaat kent u.' J GLX (90pk/66kW), Oriental Red, De praktijk is gesloten van 1 9 juli tot 9 augustus De collega's nemen waar Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Aquarelleercursus I De aquarelleercursus wordt gegeven door Inneke van de Velden-Tammer en gehouden op dinsdagen van 09,30 tot 11.30 uur. De cursus bestaat uit 15 les sen en kost 165 gulden (en geen 65 gulden zoals eerder werd vermeld). Tot eind augustus kan men zich hiervoor opgeven. Koud Buffet Dinsdag 13 juli wordt in De Drie Eiken een uitgebreid koud buffet gegeven. Men kan zich hiervoor opgéven tot 12 juli te 12.00 via telefoon 351402. De kosten zijn 7,50 pp. Vakantie Het kantoor van De Drie Eiken is van 30 juni tot en met 16 juli wegens va kantie gesloten. De collecte van de MaagLeverDarm Stichting heeft in Soesterberg 1.346 gulden opgeleverd. Wie de collectant heeft gemist, kan desgewenst nog een bijdrage overmaken op giro 2737. 'Mijn naam is Anneke Koning-Roze- meijer en ik ben 49 jaar. Ik ben in middels 28 jaar getrouwd met Ap en wij hebben drie zoons: Robbert (27), Oscar (24) en Marnix (17). Wij wo nen in Veenendaal in een nieuw bouwwijk. Alleen de jongste woont nog thuis en zorgt samen met onze hond en twee katten voor de nodige levendigheid.' Zo introduceerde de nieuwe directeur van de St. Carolusschool zich aan de ouders van de kinderen van die school. Een energieke vrouw die weet waar óver zij spreekt en haar stekelig en thousiasme goed op de ander weet óver te brengen. Aan een tijd van va catures en interim-bestuur binnen de Carolusschool is een einde gekomen. 'Gelukkig maar, want het werd tijd dat we weer een eigen directeur hadden met een eigen beleid', reageerden enke le leerkrachten. Ze zien Anneke Ko ning als de juiste dame op de juiste plaats. Ondanks dat zij haar functie met ingang van 1 juli zal gaan bekle den, was zij in de maand juni bij diver se schoolzaken betrokken. Zo stelde zij zich op woensdag 23 juni voor aan de kinderen van groep 1 en 2, die toen hun mini-musical opvoerden. 'Ik ben nu ook een beetje jullie moeder en te gelijk jullie juf', probeerde ze duidelijk te maken. Waarop een jongen van vier haar aan keek en zei: 'Dat kan niet, want dat is mijn juf en daar zit mijn mamma'. Op donderdag 24 juni volgde de offi ciële, maar tevens feestelijke kennisma king met alle leerlingen en daarna hun ouders. Enthousiast Waarom wilde u directeur worden van de St. Carolusschool? 'Eerlijk gezegd 26 Wagon 2.0 DiTd, teem, cruise control, Igen, September '98, De eerste groep Schotse agenten nam, na een verblijf van drie maan den als bewaker in het Kamp van Zeist, op 'Schotse' wijze afscheid van het vliegdorp. 'Soesterburg is a nice village, with nice people and nice beeri. In klederdracht en voorzien van doe delzak sloten ze hun verblijf in Neder land feestelijk af. De politiemensen praten niet over hun werk in het Kamp van Zeist. 'We zijn nu even niet in dienst', is hun lachen de reactie. Lockerbie heeft in hun oren een heel andere klank, waarvan één van hen wel iets meer wil vertellen. 'Vergeet niet dat wij met twee bijzonder zware criminelen hebben te doen, die een groot aantal moorden op hun ge weten hebben met het bijkomende ver driet van de nabestaanden. Daarom worden ze bijzonder goed bewaakt en sluiten we elke poging om daar meer van te weten uit. Natuurlijk geeft dat een dosis spanning en daarom is het goed om na een poosje weer normaal aan het werk te kunnen in ons eigen land. Dat wil niet zeggen dat het hier niet leuk is. Zonder in traditionele ter men te vervallen is het ons meer dan meegevallen. Vergeet niet dat in som mige kranten bij ons hele angstige ver halen over jullie werden verteld. 'In Soesterberg zou geen mens s nachts meer rustig kunnen slapen en soortgelijke nonsens. En als je dan door dit dorp met zijn vriendelijke mensen loopt, zie je daar niets van.

Soester Courant | 1999 | | pagina 13