(72 romantiek 5 En dit zijn de knallers van deze week: 4.50 I Molendael beperkt voor zekerheid aantal opnames rond eeuwwisseling Skaters krijgen hun zin na inspraak ^sintratuin Bibliotheek dicht wegens verhuizing 4.00 .98 23.95 1.19 Body actie 95 6027493 11 Sport HOp Soest weer' RENATA, 20% KORTING Ziekenhuis geeft informatiefolder uit voor burgers Geen plein op de Engh, maar ruimer funplein aan Dorpsstreek 'r' KLAREN Ook 's avonds en in 't weekend A. van der Lee 3 Actueel 5 Actueel 13 Soesterberg Knaapje van drie alleen op weg naar grootvader Tal van computers uit auto gestolen Man (25) 's nachts van buidel beroofd HOLLANDSE NIEUWE RUUD SMIT visspeciaHteiten Oude pand na 33 jaar ingeruild voor Willaertgebouw NEFKENS jprs SOEST V/ie an OPEL.-0 Gevraagd VAKANTI E- BEZORGERS Soester Courant Griekse kersen Galia meloenen Solero ijs Libero luiers Hollandse biefstuk Boerenschouder VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Mobiel toilet omgegooid Tel. 06-53 91 1237 Taxiklant neemt de benen, maar moet later toch betalen y(|KAN;j} Rond de eeuwwisseling gaat Medisch Centrum Molendael het aantal opna mes beperken. In verband met even tuele millenniumproblemen worden voor de eerste week van januari voor- lopig geen afspraken voor de polikli niek gemaakt. De acute hulpverle ning is wel geregeld. "Verwacht wordt dat de zorgverlening niet in gevaar komt, maar garanties kunnen we niet geven." Zegt voorzitter H. Joosten van de millenniumstuurgroep van het ziekenhuis. Patiënten moeten er rekening mee houden, dat rond de komende jaarwis seling behandelingen worden uitge steld of dat ze worden doorverwezen naar een ander ziekenhuis, laat Molen dael in een persbericht weten. Reeds geruime tijd houdt het zieken huis zich bezig met de millenniumpro- blematiek. De vraag is of computersys temen en andere apparaten blijven werken als om middernacht het jaar 2000 aanvangt. Zo heeft het zieken huis een inventarisatie gemaakt van computers, apparaten en systemen die mogelijk problemen kunnen opleveren. De resultaten van dit onderzoek wijzen uit dat de meeste apparatuur millen niumbestendig is en geen problemen zullen veroorzaken. Op dit moment worden nog ongeveer zeventig appara ten getest. In de zorgsector spelen computers en (medische) apparatuur een belangrijke rol. Vallen ze uit, dan wordt normaal gesproken uitgeweken naar reserve- apparatuur, maar ook die zou kunnen uitvallen. Verder wordt gewerkt aan een nood plan voor het geval er bijvoorbeeld geen gas, water of elektriciteit wordt geleverd of als apparatuur plotseling toch uitvalt. Daarnaast stelt de directie dat het ziekenhuis mede afhankelijk is van toeleveranciers. "Als het transport is verstoord, kunnen we geen voedsel en medicijnen leveren." Inmiddels is wel geregeld, dat tijdens de eeuwwis seling voldoende personeel beschik baar is, ook voor het geval zich ergens een calamiteit voordoet. Folder Om de burgers zo goed mogelijk te in formeren, heeft Medisch Centrum Molendael een folder gemaakt. Daarin staat algemene informatie over het mil lennium. Ingegaan wordt op de stand van zaken van de aanpak, de maatre gelen die genomen zijn en de millen niumbestendigheid van alle apparatuur. De folder 'Informatie over millennium' is verkrijgbaar bij het PatiëntenService- Bureau van het ziekenhuis. Dat is maandag tot en met donderdag geo pend van 9.30 tot 16.30 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. De folder kan ook worden besteld (tel. 5482658) of via internet worden gelezen (http molendael.ziekenhuis.nl). Nog voor de winter wil de gemeente extra skatevoorzieningen realiseren op het speelveld aan de Dorpsstreek. Dit plan is een alternatief voor het eerder voorgestelde skateplein op de Eng, waar de jongeren noch de om wonenden op zitten te wachten. De plaatsing van nieuwe objecten is mo gelijk dankzij een gift van twee ton van de Soester Robert Schothuis. Het nieuwe plan is bedacht tijdens de evaluatie die Schothuis, vertegenwoor digers van de gemeente en de Stichting Balans vrijdagmiddag hielden naar aanleiding van de twee informatiebij eenkomsten die vorige week maandag werden gehouden. Toen presenteer den de betrokkenen het plan voor een skateplein aan ongeveer vijftig 'skaten- de' jongeren uit Soest en buurtbewo ners van de Eng. De buurt protesteerde fel tegen het be oogde plein en kondigde aan tot aan de Raad van State te zullen strijden te gen de aanleg ervan. Omwonenden zeggen reeds hinder te ondervinden van jongeren die gebruik maken van het evenemententerrein op de Engh. "Er wordt nu al in onze tuinen gepist," aldus een van hen. De jeugd heeft ook al geen behoefte aan een 'saai skateplein', waarop alleen straathockey kan worden gespeeld of rondjes worden gereden. Dat er ook nog andere sporten op beoefend zou den kunnen worden, stuitte de jeugd eveneens tegen de borst. "Daar krijg je alleen maar ruzie van,' luidde de uitleg van de skaters. Veel meer plezier zou den ze beleven aan een spectaculaire voorziening met bijvoorbeeld schansen, buizen en een piramide, waarop meer stunts kunnen worden gedaan. Op het speelveld aan de Dorpsstreek komen extra skatevoorzieningen voorde jeugd van Soest. Foto: Goos van der Wilt Die zal er komen, heeft Schothuis na de bijeenkomsten met de jeugd en buurtbewoners van de Engh besloten. In overleg met de gemeente wordt be paald op welke wijze het bestaande 'funplein' aan de Dorpsstreek kan wor den uitgebreid. Bij de uitvoering ervan zal Stichting Balans worden betrokken. Schothuis financiert de skatevoorzie ningen voor de jeugd. Hij stelde enke le maanden geleden het geld beschik baar, nadat hij had vernomen dat de jeugd zocht naar een geschikte locatie. In Soest-zuid, waar schuin tegenover het NS-station een 'ramp' staat, leidde de aanwezigheid van de jeugd tot klachten van omwonenden. Ecrukleurige buitenkaars met heerlijke vanillegeur. Voor een romantisch terras op zwoele zomeravonden. Van 9.95 voor AMERSFOORT Amsterdamseweg 139, Tel. 033-4611203 NJJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 vvww.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: do. en vnj. tot 21.00 uur. Ma. t/m za. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 uur. Burg. Grothestraat 54 zie pagina 2 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 12 Nieuwe beeldenfiets route klaar. Politie waakt tijdens vakantie over huizen. Wind krijgt schuld van geluidsoverlast. Hoogste punt appartementen in Zuid. Zeilende broers terug van Azoren. Herdenking 86-jarige Luchtmacht. Soest en VVZ'49 bij elite amateurvoetbal. Hees en SEC bekeren samen. Grote muziekavond PVO bij Gilde. Een avontuurlijk knaapje van drie jaar heeft woensdagavond menigeen op de been gebracht. Hij was in zijn eentje aan de wandel gegaan. Een onbekend gebleven vrouw trof hem aan op de Beukenlaan. Ze bracht hem naar het Esso-station en liet hem achter bij een medewerker die de politie belde. Met het jongetje ging de politie op zoek naar zijn wo ning. In het park achter Honsbergen ontmoetten zij de bezorgde vader die een zoekactie was gestart. De verloren zoon had een simpele ver klaring voor zijn onderneming. Hij wilde zijn grootvader aan de Talmal- aan bezoeken. Het was volgens de politie de tweede keer dat hij in zijn eentje op weg was gegaan naar opa. Computers met een totale waarde van tienduizend gulden zijn uit een auto gestolen. Dat gebeurde woensdag, in het begin van de avond. De wagen, toebehorend aan een man uit Nuenen, stond afgesloten geparkeerd op de Van Weedestraat. Een 25-jarige inwoner van Soest is op de Van Weedestraat beroofd van zijn buidel, waarin een portemonnee en persoonlijke bescheiden zaten. Daar van deed hij aangifte bij de politie. De man was vorige week dinsdagavond om half twaalf op station Soestdijk uit de trein gestapt. Hij maakte zijn buidel los, hing die om zijn schouder en begaf zich naar de Van Weedestraat. Daar werd hij achtervolgd door een man van een jaar of 25 die hij op het station al had zien' staan met een vrouwenfiets. De verdachte benaderde hem van ach teren, griste de buidel weg, reed nog tegen een bloembak, maar bleef 'op de been' en ging ervandoor. Op zee gekaakt en licht gezouten Bij óns vakkundig schoongemaakt en altijd vers van het mes Uiteraard 1e kwaliteit van weedestraat 149 soest 035-6015288 Net als alle andere openingsdagen in de afgelopen 33 jaren verlieten mede werkers van de openbare bibliotheek zaterdagmiddag de hoofdvestiging aan de Albert Cuyplaan. "Toch wel een beetje raar hoor," zei Juul van de Poll, kort nadat ze de deur voor de laatste keer op slot had gedraaid en juist voordat een onweersbui in alle hevigheid losbarstte. De bieb gaat verhuizen naar het Wil laertgebouw in Overhees en is daarom drie weken dicht. Vanaf 20 juli kunnen leden aan de Willaertstraat terecht voor het lenen van boeken én kunst werken, want de kunstuitleen is daar eveneens gevestigd. In verband met de verhuizing en de va kantie is de uitleentermijn momenteel langer. Bovendien mochten de leden de laatste weken meer boeken meene men. Menigeen maakte daar gebruik van. "We hebben heel wat lege plekken op de planken. Da's wel handig, hoe ven wij die boeken niet te verhuizen," aldus Van de Poll. Bij wijze van afscheid van het gebouw dat ruim drie decennia dienst deed als onderkomen, kregen zaterdagmiddag automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 kilo 3 voor citrusfruit 500 gram 9.98 100 gram drie van de laatste bezoekers van de bi bliotheek een gratis jaarabonnement aangeboden. Een vrouw, die nog niet wist waarom het allemaal te doen was, trok zich terug toen ze hoorde dat ze moest poseren voor drie persfotogra fen. "Is dat voor de krant? Dan doe ik het niet, ik ben er niet op gekleed en heb mijn haar niet gedaan." Berry van de Kooij, al meer dan twin tig jaar een trouwe afnemer van hoofd zakelijk thrillers, maakte graag even tijd vrij om de WV-bon in ontvangst te nemen. Evenals mevrouw H. van der Poort die met reisgidsen en detectives het pand wilde verlaten. Fons de Jong, die net 'Echte kerels dansen niet' van Norman Mailer van een plank had ge haald, viel helemaal met zijn neus in de poter. "Ik gebruik altijd het pasje van piijn zus. Eigenlijk lees ik alleen in de vakantie, omdat ik verder geen tijd heb, maar nu ga ik er tijd voor maken." Verbouwing Het Willaertgebouw, waar de biblio theek met de Kunstuitleen en C-drie wordt ondergebracht, heeft het afgelo pen jaar een ingrijpende verbouwing achter de rug. De blauwe en groene kasten worden de komende weken ge vuld met de collectie boeken. Volgens de directie is de toegankelijkheid van de boeken straks beter dan in de oude situatie. FotoAldo Allessie Op de Julianalaan is donderdagnacht een mobiel toilet omgegooid. Het is ei gendom van een bouwbedrijf, waarvan tevens een bouwkeet werd opengebro ken. De politie werd vrijdagmorgen ge tipt, nam een kijkje, zette de wc-cabine overeind en sloot de keet provisorisch af. Volgens de politie wordt niets ver mist. Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. Het pronkstuk van de nieuwe huisves ting is de verstelbare balie - volgens di recteur Riana Luiks de eerste in Neder land - die in hoogte kan worden aan gepast aan bijvoorbeeld rolstoelgebrui kers en kinderen. Gloednieuw is ook het automatise ringssysteem, waarmee de bibliotheek gaat werken. Luiks: "Er zullen onge twijfeld aanloopstoringen optreden, omdat het systeem zeer geavanceerd is en nu pas in gebruik genomen gaat worden. Het zal wel even wennen zijn voor de medewerkers en de leners. La ten we hopen dat de eventuele proble men snel zijn opgelost." Wanneer op 20 juli de deuren van de bibliotheek opengaan, is de inrichting nog niet af. In de weken daarna zal nog allerlei meubilair worden afgeleverd. Vanaf dinsdag 20 juli hanteert de bieb eerst het vakantierooster. De uitleen is dan open van dinsdag tot en met vrij dag van 14.00 tot 20.00 uur en de rest van de week gesloten. Vanaf dinsdag 17 augustus worden de openingstij den: dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 20.00 uur; zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. De officiële opening van de bibliotheek is op zaterdag 11 september. Een 23-jarige Soester heeft vrijdag morgen vroeg tevergeefs geprobeerd een gratis taxirit te maken. Aangeko men in Soest, zag hij dat de taximeter al een hoog bedrag aangaf. Hij vroeg de chauffeur hem er op de Kastanje laan uit te laten, zodat hij thuis even geld kon halen. Nadat hij was uitge stapt, nam hij echter de benen. De chauffeur liet het daar niet bij zitten, achtervolgde zijn klant, reed hem klem en slaagde erin hem weer in de auto te krijgen. Hij nam hem mee naar de po litie die het tweetal begeleidde naar een geldautomaat, zodat de Soester kon pinnen. Vervolgens moest hij 165 gul den aftekenen en werd hij thuis afge zet. v c r z o I cel03S - 6ox 44 91 1 Kuur (om af te vallen, te verstevigen of spataderen te verminderen) a. Normaal 10 x voor 457.- nu Op alle bodyproducten Actie geldig t/m 31 augustus 1999 Ossendamweg 28" - Soest - 035 - 602 44 92

Soester Courant | 1999 | | pagina 1