H >er van! Visser Uitverkoop zomercollectie 40-60 KORTING NIET DE EERSTE WÉL DE BESTE <5 ïieuwe beeldenfietsroute klaar JEE Achtgoed fuseert met 2 corporaties Wind krijgt schuld van geluidsoverlast Cabrio Hoogste punt appartementen in zuid AKERS m/v 7 ACTUEEL A ezocht ►er week isfe ER (m/v) J SMIT B.V. gïROMP Politie waakt tijdens vakantie over huizen ^Specialist* The Outpost Hil-ton herenmode 9 Borden wijzen op 30 km en blauwe zone winkelgebieden RAGINaq.WOENSDAG 7 JULI 1999 kantie) collega? EAM Tocht van 30 kilometer langs 49 objecten SOESTER COURANT PAGINA 3 KER tTIEVE ER m/v ;en Taxaties dig Advies? r een afspraak uisplein.nl) Totaal bezit meer dan 31.000 woningen Herinrichting speelplaatsen in Smitsveen Ook voor service moet u bij ons zijn Elf van 49 woningen nog vrij; zeven winkelunits verdeeld Werner Paans Parkeerbonnen LEDUB GANT RIVERWOODS O CO z ar O O m r~ O NATUURLIJK LAANSTRAAT 67 - BAARN - TELEFOON 035 - 541 55 88 JLIA,ADRIANA,WANDAEn' T *UM ERNST SILLEM HOEVE EK NAAR NIEUWE GEMOTI- 5 TEAM" TE VERSTERKEN' - ur) ker flexibel) ntracten 00 uur Ie (vakantie) baan? NS KANTOORUREN 76 035 - 602 44 92 is een moderne i enthousiast team <(st)ers. Is specialist toegelegd op voor een breed scala and produceren, p zoek naar een: ikele jaren ervaring. jnschap en een goede jnnen werken. ns Grafimedia CAO. brief met C.V. richten aan P. Smit. PZ AMERSFOORT 17 steen in de exclusieve /erij week. esentatief en zelfstandig. [n Soest (en Soesterberg!) is een nieu we beeldenfietsroute uitgezet De to tale lengte is 30 kilometer en onder weg zijn in totaal 49 objecten te zien. Het boekje, waarin de route en de kunstwerken staan beschreven, is voor vijf gulden verkrijgbaar bij de VW ANWB aan de Steenhoffstraat. Daar bevindt zich ook het (officieuze) startpunt van de tocht.Via de Lange Brinkweg, de Molenstraat en de Dal- weg strekt de route zich verder uit door Overhees en Soest-zuid en via Soest- midden komen de fietsers uiteindelijk in Soestdijk terecht. De fietsers hebben dan 34 beelden en sculptures en ande re kunstwerken gezien, zoals het beeld 'Samenhang' van Corry Ammerlaan bij iet Remu-gebouw aan de Lange Brinkweg, 'De Drie Muzikanten' van Piet Riethoven op de Albert Cuyplaan en 'Paradijsvogels' van dezelfde kun stenaar, dat bij bejaardencentrum Mo lenschot aan de Dalweg staat. Ook de ►lauwe kubussen van Marijke de Goey op het Raadhuisplein, de 'Lauwer- ans' (voor sporthal Beukendal) en de latschilderingen van Ton Paauw en 'gbert de Rooy zijn in de route opge- tomen. Het laatste object langs de rou- ;e is het bronzen beeld 'De Schoenve- :er' van Theo Schreurs, dat een plaats leeft gekregen op de Burgemeester Brothestraat. Soesterberg Bok het startpunt voor de route door Soesterberg is bij het Soester VW- kantoor aan de Steenhoffstraat. Via onder meer het belendende pand van Galerie Wind, de Muziekschool aan het Kerkplein, de Gedenknaald op de Stationsweg en 'De Man met de Mon sterkoffer' bij de Stichting NEC aan de Soesterbergsestraat bereikt de fietser Soesterberg, waar nog eens zeven ob jecten kunnen worden bekeken. Hier onder bevindt zich natuurlijk het Mo nument voor de Luchtvaart en het her- Het kunstwerk 'De Paradijsvogels' van Piet Riethoven op de Dalweg is opgeno men in de beeldenfietsroute. FotoGoos van der Wilt denkingsmonument, beide aan de Kampweg. De route- en kunstbeschrijving van de beeldenfietsroute is voor vijf gulden verkrijgbaar bij de VW/ANWB Soest. Voor meer informatie, tel. (035) 6012075. Op verzoek zal de politie een extra oogje in het zeil houden bij de hui zen van mensen die op vakantie zijn. Tijdens hun afwezigheid zul len de woningen tenminste een maal worden gecontroleerd op in braak, een poging daartoe, crimi naliteit en andere calamiteiten, zoals water- of stormschade. Mocht er iets aan de hand zijn, dan waarschuwt de politie de betrokke nen. Het is daarom van belang dat ze weet waar de bewoners bereikbaar zijn. De politie voert dit vakantieproject 'De politie waakt over uw woning tijdens uw vakantie' al een aantal ja ren uit. Wie gebruik wil maken van deze gratis dienstverlening, kan op het politiebureau in Soest of Baarn een kaart invullen. Het is van belang dat deze kaart volledig wordt ingevuld, anders wordt de woning niet in de vakantiecontrole opgenomen. De kaart kan eventueel mee naar huis worden genomen en later worden gestuurd naar: Politie district Eem- ïand noord, Postbus 1002, 3740 BA Baarn. Voor de goede orde stelt de politie dat de vakantiecontrole niet garan deert dat er geen inbraak of anders zins kan plaatsvinden. De drie Raden van Commissarissen hebben goedkeuring gegeven aan een fusie tussen de partners Achtgoed Wonen en Bouwen, Amnis huisves ting Rijn en Vechtstreek en Woning stichting Juliana, beide uit Utrecht. De nieuwe organisatie bestaat uit een centraal kantoor met drie zelf standige bedrijfsonderdelen, een pro jectbureau, een vestiging in de regio Utrecht en een vestiging in de regio Amersfoort. Mevrouw M.P. Duijn- ker van Achtgoed wordt algemeen di recteur van de centrale directie. De fusie staat gepland in het voorjaar van 2000. Huidige marktontwikkelingen en ver anderingen in de bedrijfstak vragen om sterke organisaties met voldoende fi nanciële flexibiliteit en daadkracht. Met een gedegen kennisniveau, een hoge spreiding van risico's en met voldoen de financiële middelen. De voorgeno men fusie leidt tot een samengevoegd bezit van ruim 31.000 woningen. Deze schaalvergroting geeft de mogelijkheid tot verdere kwaliteitsverbetering en in novatie, door verbreding van deskun digheid in de eigen organisatie. Kwali teit en innovatie zijn kernbegrippen voor de toekomst. De reeds aanwezige capaciteit op het terrein van product en projectontwikkeling kan in de grote re organisatie verder worden vormge geven. Meerwaarde Er is gezocht naar toegevoegde waar den op velerlei gebied van partijen. Daarom is gekozen voor deze regionale samenwerking. Het aantrekkelijke daar van is dat het gebied bestaat uit ver schillende woningmarktgebieden, waar tussen tot op heden nauwelijks ver- huisbewegingen zijn. Die verschillen in woningmarkten komen ook tot uit drukking in de vastgoedportefeuilles. Deze zijn geografisch gespreid en zeer gedifferenteerd naar leeftijd en markt- segement. Dit leidt op concernniveau tot een aanzienlijke risico-reductie. Er ontstaat een partij met financiële daad kracht die een belangrijke rol wil spelen in de marktsector. Uit de marktanalyse komt naar voren dat er nieuwe producten voor een gro tere doelgroep ontwikkeld kunnen worden. Hierdoor ontstaan schaalvoor delen en is de slaagkans c.q. financiële haalbaarheid groter. Tevens ontstaan er specialisatiemogelijkheden op het gebied van herstructurering en beheer. Voor het bedrijfsmatige aspect is het mogelijk op een aantal terreinen te ko men tot efficiency winst. Dit betreft onder meer automatisering en treasu- ry. Ook de projectontwikkeling kan nog professioneler worden ingericht via het projectbureau. Deze werkt zowel voor de vestigingen als voor externe op drachtgevers. Het directieteam bestaat uit: mevrouw M.R Duijker, Th. van Dam, R. Röt- scheid en J.P. Smeijer. Algemeen direc teur en tevens voorzitter van de direc tieraad wordt mevrouw Duijnker, nu nog directeur van Achtgoed. Financieel directeur wordt Rötscheid, nu werk zaam bij Amnis. Directeur op de vesti ging regio Amersfoort en tevens vice- voorzitter van de directieraad wordt Smeijer. Hij is nu directeur van Wo ningstichting Juliana. Directeur van Amnis, Van Dam, wordt directeur van de vestiging regio Utrecht, waarna Amnis en Juliana worden samenge voegd. Hij stuurt tevens het projectbu reau aan. Zaken doen? Wij hebben een heel team van specialisten in huis om het u als klant naar de zin te maken. Wij nodigen u graag uit, om zelf te ervaren hoe het is om met ons zaken te doen. Mocht u in een van onze nieuwe Chryslers een proefrit willen maken of eerst informatie ontvangen, bel gerust. /jéÉ|\ Chrysler/Jeep Bosboom-Soest Jeep Birkstraat 105 ÖOodge Tel.: 035 - 601 32 56 Twee speelplaatsen in de wijk Smits veen worden heringericht. De speel plaats aan de noordoostzijde aan de Ereprijsstraat krijgt een ijzeren doel- wand van drie meter breed, die aan de zuidoostzijde wordt omgeven door een kleinere boomsoort. De herinrichting heeft de gemeente in overleg met de omwonenden van de speelplaatsen vastgesteld. In noord oost was voorgesteld een veerbeestje te plaatsen, maar de behoefte aan een doelwand bleek groter. In zuidoost ver andert er aan de speelplaats niets, maar plant de gemeente andere boom pjes. De werkzaamheden worden in september uitgevoerd. De wind is, volgens de gemeente, de grote boosdoener geweest tijdens de Dance Party die anderhalve week ge leden in openluchttheater Cabrio werd gehouden. Tijdens het 'house feest' klaagden tenminste zestig Soes ters bij de politie over geluidsoverlast. Het geluid is uit het lager gelegen thea ter door de wind naar boven gedreven, over de wijk Soest-zuid 'getild' en in Overhees en de Boerenstreek hoorbaar geworden. Uit deze wijken kwamen de meeste klachten. Dat is de conclusie die de gemeente heeft getrokken na de evaluatie met de politie en de organi satoren. Had er in de nacht van vrijdag 25 op zaterdag 26 juni geen wind gestaan, dan had waarschijnlijk niemand hinder ondervonden van de muziekklanken, omdat het geluid dan recht naar boven was gestegen. De gemeente heeft laten weten dat de organisatie niets te verwijten valt. Voor af waren door Soest metingen verricht en was de geluidsapparatuur daarop afgesteld en verzegeld. Jasper Jaklofs- ky van Artishock stelt dat de organisa tie zich aan de voorschriften heeft ge houden, hetgeen door de gemeente wordt beaamd. De afgesproken ge luidsnorm werd niet overschreden. Tij dens het technofeest, dat van tien uur 's avonds tot vier uur 's morgens werd gehouden, constateerde de politie geen overtredingen. Ze trad dan ook niet op. Zowel Artishock als de gemeente be treuren het in hoge mate dat zoveel in woners van Soest geluidsoverlast heb ben gehad. Voor de toekomst kan de gemeente geen verwachtingen wekken. Mocht er andermaal een aanvraag wor den ingediend om een dergelijk mu ziekfestijn te mogen houden, worden in een zo vroeg mogelijk stadium met alle partijen afspraken gemaakt. SOLSI Ei gen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Het hoogste punt van de twee appar tementengebouwen in Soest-Zuid is bereikt De in totaal 49 woningen van Thesaurierstate en de Schouten Pro menade worden eind dit jaar opgele verd, in september nemen onderne mers en dienstverleners de winkel units van het laatste gebouw reeds in gebruik. De Rabobank, uitzendbureau Dactylo en Het Kruidvat verlaten hun huidige behuizingen aan respectievelijk de Soesterbergsestraat en de Zuidprome nade om in het nieuwe onderkomen in te trekken. Ze krijgen gezelschap van uitzendbureau Content, die daarmee zijn eerste vestiging in Soest opent, een praktijk van een manicure/pedicure, een modezaak en een Reformhuis. Van de 49 appartementen zijn er nog elf vrij. Vier daarvan bevinden zich in de Schouten Promenade dat zestien woningen telt. De prijs varieert van 335.000 tot 795.000 gulden. In The- saurierstaete zijn zeven van de 33 ap partementen nog niet verkocht. De ge middelde vraagprijs ligt hier aanzienlijk hoger, met bedragen die variëren van 600.000 tot 1.035.000 gulden. Be- Foto: Goos van der Wilt langsteillenden kunnen zich wenden tot de Soester makelaarskantoren Van Wijk en Schoeman of Boon uit Zeist. Bouwmaatschappij Uyland (BMU) die de complexen bouwt, hield vorige week dinsdag een feestelijke bijeen- komst ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt. Stan Uyland i van BMU zegt dat de officiële opening begin volgend jaar zal plaatsvinden. Een klein meisje zei eens tegen haar vader in het park: "Pap, wie is die char mante mijnheer, die daar tussen die bomen en al die beelden heen en weer loopt?" "Dat is een Soester, die kans zag hier in en achter Kasteel Groeneveld in twintig jaar tijd kunst en natuur met el kaar te verweven", sprak de vader. Op een prachtige zaterdagmiddag in juni namen enkele honderden gasten afscheid van Werner Paans, conserva tor van het Nationaal Centrum voor Bos, Natuur en Landschap in Baarn. Polo de Haas speelde op de vleugel op verzoek van de scheidende kasteelheer drie composities van Sati, Chopin en Ten Holt en secretaris-generaal Jous- tra van het Ministerie van Landbouw stak de loftrompet over de inzet en creativiteit van zijn rijksambtenaar, die in zijn dankwoord stelde, dat hij vanaf 1 mei 1979 een "fantastische baan heeft gehad op een fantastische plek". Han Reiziger componeerde voor dit afscheid de "Promenade a travers les mots" over de wóórden landschap, wa ter, bos, weide, vijver, pad, beuk, eik, kleur, wandeling, stilte. Door dobbel stenen te gooien werd de volgorde be paald van de woorden. Daarna ge bruikte Reiziger de klinkers en mede klinkers, die ook in de toonladder voorkomen, als notenmateriaal. De leden van het saxofoonkwartet "Cascade" maakte bij de uitvoering zelf de keuze uit drie "woordwande lingen" waarvan de volgorde van de woorden weer door dobbelstenen werd bepaald. Het woord "stilte" Is ingebed in een band met omgevingsgeluiden van Kas teel Groeneveld. Dit woord dient als schakel tussen de verschillende wan delingen. De dichter Willem van Toorn droeg een hofdicht voor "Groeneveld en an dere landschappen", opgedragen aan Werner Paans, waarin de strofe: Want als wij niet meer denken over wat wij zijn en waren, wat wij hier doen, hoe onze blik de aarde aftast - dan kan al het geld van heel de vieren twin tiguurseconom ie ons niet meer redden van verval en domheid Beide laatste bijdragen staan in een prachtig boekwerk, "Het Nieuwe Ne derland", dat elke genodigde na afloop van de receptie kreeg uitgereikt. He laas viel mijn exemplaar na lezing vol ledig uit elkaar door het belabberde bindwerk met houten wieltjes van ge stoomd beuken. Je kunt ook te ver gaan in natuurbeleving. In het park is door Lieuwe Wynia en Ineke Westdijk een beeldexpositie in gericht "Hommage, de keuze van Wer ner Paans", van vijftien beeldend kun stenaars. Als eerbetoon. Ga kijken deze zomer! In de fraaie catalogus schrijft o.a. de beeldhouwer Jan Timmer: Het "zwak" van Werner voor cultuur is de "sterke?' kracht van Groeneveld geworden. Ik stem van harte in met de woorden van de voormalige Soester beeldhouw ster Mari Shields in dezelfde catalo gus: "Thanks Werner!" Tijdens de koopavond op vrijdag heeft de politie op de Soesterbergsestraat en de Van Weedestraat het parkeergedrag gecontroleerd. Ze schreef zesmaal een bon uit, omdat een automobilist de parkeerschijf niet op een zichtbare had gelegd. Lij O Lil T. O I O O co 3 LU O CC CD Tl CO I Tl Achttienduizendenvierhonderd gul den gaat de gemeente uitgegeven om vijf borden aan te schaffen en te plaatsen. Ze komen te staan op de invalswegen van de winkelgebieden Van Weedestraat en Soest-zuid. Op de borden wordt vooral de aandacht gevestigd op het feit dat de wegge bruiker een 30-kilometerzone in rijdt De gemeente is momenteel overal be zig dergelijke zones in te voeren, vol gend jaar moet die operatie zijn afge rond. Op de hoofdwegen van Soest, zoals de Van Weedestraat en de Soes terbergsestraat mag ook straks nog 50 kilometer per uur worden gereden, be halve in de winkelgebieden. Om dit duidelijk aan te geven, heeft de gemeente speciale borden laten ontwer pen. Óp het bord staat het officiële ver keersbord van de 30-kilometerzone weergegeven en valt te lezen dat het gebruik van een parkeerschijf is ver plicht. In de blauwe zone mag men maximaal één uur parkeren. Ook wor den de weggebruikers welkom geheten in het betreffende winkelgebied. De constructie van het bord krijgt de kleur van het straatmeubilair. In de Van Weedestraat is dat groen, in Soest-zuid rood. De borden zullen worden geplaatst op de Soesterbergsestraat (twee), de Steenhoffstraat, de Van Weedestraat en de Stadhouderslaan. TOTALE ZOMER OPRUIMING

Soester Courant | 1999 | | pagina 3