Hulleman optiek Uitverkoop zomercollectie 40-60 KORTING Tinkerbells luiden feestweek in Zeilende broers terug van Azoren Ladif Springifield ACTUEEL Wie komt ons team voor de huishouding versterken? Bestuur openbaar onderwijs wil regionale samenwerking 5 favi... Amsterdam Admirals te zien in huttenbouwdorp Zorgcentrum mag nog niet op terrein In de Ruimte Zonsverduistering op 11 augustus bijna volledig Kerkpad Comité zonder statuten niet ontvankelijk vdsio Aviouva Aiiaa voNVia ■y; Kf^'è/v n BK"Ti M ■y; Kf^'è/v n BK"Ti "ai OENSDAG 7 JULI 1999 SOESTER COURANT *l/eraosideeld Vakantiepret voor meer dan 100 kinderen bij de Vrije Teugel DE TROMSLAGER De salade-en koud buffet specialist Fysiotherapeut wil in kerkgebouw Zeeziek, kapotte schroef, vulkaan, dolfijnen en walvissen Rijverbod en boete voor man uit Tiel Fietser valt na epilepsieaanval PAGINA 5 VOOR OOGZORG MEXX ESPRIT PART TWO Service bij .Schoemaker PASSpG' ole 'Sufitii NEDER Hr ^Vj Soest „„.Soest Willem Van Oosten J k- iCÖM. fotoservice Soesterbergsestraat 57, Soest-Zuid. (035) 6013109 PASSpG' PAS^Pi^T ole NEDSP ■r ^V). Soest „„.Soest Centrale Voorlichting AV Soest MINDERVALIDEN het bepaalde in artikel 26 vaj BABW) bekend, dat zij beslof net onderbord laats voor Wij zoeken per september a.s. vrouwen tussen de 20 en 55 jaar die in vast dienstverband in een leuk team van 7 personen willen werken bij een zaken- familie, wonende te Baarn. De werktijden zijn van 09.00 tot 13.00 uur, 3, 4, of 5 dagen per week zijn mogelijk. Salaris en sociale voorzieningen zijn uitstekend. Handgeschreven brieven voorzien van foto, zien wij gaarne tegemoet via Postbus 699, 3740 AP te Baarn. met onderbord ts voor mindervalide aan n bij het college van burgemees :endmaking. Het bezwaar dien is 2000, 3760 CA Soest, ngen 7.1 en 7.2 (bijzondere be- ijn van toepassing. □ening worden gevraagd, als e nt van de rechtbank te Utrecht cht is van toepassing. De besturen van het openbaar onder wijs van de gemeenten Soest, Barne- veld, Nijkerk, Scherpenzeel, Baarn, Bunschoten en Woudenberg voeren op het bezwaarschrift kan wor besprekingen met als doel het ini tiëren van een vorm van bestuurlijke samenwerking. ituurlijk persoon of 420,- voo Het deregulerings- en decentralisatie beleid van het ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschappen vraagt om voldoende schaalgrootte teneinde een jadequaat geïntegreerd financieel, mate rieel en vooral personeel beleid te kun- ïen ontwikkelen en implementeren. )e huidige schaalgrootte van de door een eventuele vergunning 2 bekendmaking kenbaar maken bus 2000, 3760 CA Soest, tele- i binnen 6 weken na verzending van burgemeester en wethouders UNI 1999 NG ïn het bouwplan ingediende be- gen ongegrond verklaard; in Utrecht verzoeken de verkla- van geen bezwaar ex artikel 19 1 de Ruimtelijk Ordening en 50 in de Woningwet af te geven; anten op de hoogte stellen van luit; G.S. de verklaringen heeft af- n vrijstelling en bouwvergunning hrift gegrond verklaard; nieuw )rimo sturen. Bezwaar zal ïogelijk zijn. srkpad Comité niet-ontvankelijk ird in hun bezwaren; zwaarschrift van mw. J. van wijk-Buchler ongegrond ver sluit d.d. 9 maart 1999 tot het ?n van een bouwvergunning et bouwen van een bankgebouw perceel Kerkplein 9, onder aan- van hetgeen ten aanzien van zwaarschrift onder 2 is overwo- i stand te laten; lanten en vergunninghouder en conform concept-brieven. besluit tot wijziging van het ïgsplan Landelijk Gebied 1994 1 met het voormalige terrein en in procedure brengen con- el 35 van de voorschriften. De 9 'ders apart op de hoogte stellen gediende bezwaarschrift on- id en gedeeltelijk ongegrond ren. rleende bouwvergunning in :rweging alsnog weigeren, lant en vergunninghouder ten conform concept-brief. ging van Eigenaren van appar- omplex de Suydthoek niet ont- ferldaard in de bezwaren tegen rzone Soesterbergsestraat. Ja, zo zie ik dat: Sumilah van Essen (36) veroordeeld tot 5 jaar met zo'n kop! Andere foto's waar ik op sta als een egel in winterslaap (en dat gebeurt vaak) verdwij nen zo successievelijk van de la naar de prullenbak naar de container naar weg-foetsie. Maar als ik ergens een pasfo to moet laten maken, mag je één keer zeggen: "Gooi die maar weg, maak alsjeblieft een andere." Kun je niet mee aan de gang blijven - ze kij ken je de tent uit. En ik zit weer noodgedwongen 5 jaar tegen zo'n pan aan te koeke loeren. Mag ik even uw legiti matie? En hup, wéér die kop! DE OPLOSSING: Bij Willem van Oosten hebben ze een perfect systeem: ze laten je het pasfotoportretbeeld eerst zien op een schermpje en als je er zelf tevreden mee door 't leven kan, drukken ze de echte pasfoto's af. Eerlijk is eerlijk - zelfs met mij hadden ze geduld. Wilt u mijn legitimatie zien? Nee, hoeft niet. (Zul je altijd zien...) schoolbesturen in genoemde gemeen ten is hiervoor gemiddeld te klein. Alle gemeentebesturen hebben zich daarom akkoord verklaard met het in stellen van een haalbaarheidsonder zoek waarin de mogelijkheden tot een vorm van bestuurlijke samenwerking worden onderzocht. Het beoogde samenwerkingsverband voldoet aan de criteria die het Ministe rie stelt om in aanmerking te komen voor de stimuleringsbijdrage bestuurlij ke krachtenbundeling van 150.000,- per jaar. De bijdrage zal worden ge bruikt voor het ontwikkelen van een geïntegreerd personeels- en materieel beleid. In het kader van het hierboven genoemde personeelsbeleid zullen de gezamenlijke besturen zich bij benoe ming en ontslag dan gedragen als één bestuur. Afhankelijk van de resultaten van het haalbaarheidsonderzoek is het streven erop gericht om voor 1 april 2000 de samenwerking te effectueren, Meer dan honderd kinderen passeer den maandagmorgen de geopende toegangshekken van de Vrije Teugel voor de eerste dag van de feestweek. Die werd ingeluid door de Tinker bells, het zangduo dat via Kindernet veel bekendheid heeft verworven met het zingen van Disneyliedjes. Om drie uur 's middags betrad Tinker bells het podium, dat op het terrein aan het Vedelaarpad is opgebouwd, om het programma van de openingsdag feestelijk af te sluiten. Daarvoor kon den de kinderen meedoen aan ver schillende sport- en spelactiviteiten. Het kinderparadijs stond gisteren in het teken van een muziekfestival met karaoke en een playbackshow. Vandaag is wellicht het hoogtepunt met de finale van het Gouden Vlinderfestival, waar in de drie beste theatergroepen strijden om geldprijzen en de Vlindertrofee. Morgen wordt de feestweek voortgezet met een westerndag. De kinderen kun nen dan onder meer line-dance doen en op een rodeostier plaatsnemen. Een dag later wordt de feestweek afge sloten met een sculptuurwedstrijd. Alle activiteiten zijn bestemd voor kin- De Tinkerbells wisten de aandacht van de ruim honderd kinderen van be gin tot eind van hun optreden vast te houden. deren van vier tot en met twaalf jaar en vinden plaats tussen 10.00 en 16.00 uur. Deelname kost 7,50 gulden per dag, inclusief lunch, limonade en snoep. Overigens werden meer dan zestig passepartoutkaarten verkocht door de Vrije Teugel. Met deze kaarten, die 25 gulden kostten, kon de houder elke dag aan de activiteiten deelnemen. voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoffstraat 58 De Amsterdam Admirals verle nen medewerking aan het hutten bouwdorp dat van 4 tot en met 7 augustus wordt gehouden op het terrein van Sterrenberg in Huis ter Heide. De spelers van het Ameri can footballteam geven tijdens een van de dagdelen een demon stratie van hun sport Voor het kamp hebben zich het maximale aantal van 120 kinderen opgegeven. Zij mogen hun eigen hut bouwen en kunnen verder deelne men aan tal van activiteiten. Ze overnachten thuis, maar komen elke dag terug in hun eigen dorp. De organisatie van het huttenbouw dorp, dat voor de derde keer wordt gehouden, is in handen van Stich ting Balans en wijkvereniging Over- hees. De groep vrijwilligers is inmid dels compleet. Zorgcentrum Zonneburg uit Zeist, een fysiotherapeut uit Maarssen en een particulier hebben belangstelling getoond voor respectievelijk het voor malige terrein van In de Ruimte en de kerk aan de Insingerstraat. De ge meente heeft ze laten weten, dat hun komst voorlopig niet mogelijk is in verband met de bestemming van het perceel. Het zal nog zeker een jaar duren, voordat het bestemmingsplan eventueel wordt gewijzigd. Het terrein van de failliet verklaarde stichting In de Ruimte is nu eigendom van Smeeing Beheer. Het perceel is min of meer te verdelen in drie delen. Het kerkgebouw, het grote bebouwde terrein en het gedeelte, waar nu een woning staat, waarin een echtpaar woont. Dat echtpaar mag er zo blijven wonen als het wil, daarna wil Smeeing er in trekken. Het kerkgebouw is door hem afzonderlijk in de verkoop gedaan, voor de rest van het deels bebouwde terrein is hij in gesprek (geweest) met verschillende instellingen, waaronder enkele religieuze. Zonneburg is al geruime tijd op zoek naar een locatie voor haar woon-zorg- complex. Dat is nu gevestigd in Zeist. Zonneburg had bij de gemeente al eens geïnformeerd naar de mogelijkhe den op het terrein van Zonnegloren, maar vestiging daar is niet meer moge lijk, nu de gemeente dat gaat kopen om het vervolgens terug te geven aan de natuur. De gemeente heeft de directie van Zonneburg meegedeeld, dat wijzi ging van het bestemmingsplan nodig is, voordat de stichting er terecht zou kunnen, maar vanwege een procedure zal de raad op z'n vroegst volgend jaar een nieuw bestemmingsplan vaststel len. Met hetzelfde probleem is een fysio therapeut uit Maarssen geconfron teerd, die zijn oog heeft laten vallen op het kerkgebouw. Hij wil er zijn praktijk in vestigen en er tevens gaan wonen, maar het godshuis heeft geen woonbe stemming. Dat is tevens te kennen ge geven aan een particulier die graag in de kerk zou gaan wonen. Ze zijn weer terug, gezond en wel. Bijna vierduizend zeemijlen (iets minder dan achtduizend kilometer) op een ruige Noordzee en tamelijk rustige Atlantische Oceaan hebben de broers Bert, Kees en Joop Verlaan achter de rug. Op 2 april kozen ze in IJmuiden het ruime sop in hun negen meter lange Compromis 909. Een gescheurd zeil, een kapotte schroef, honderden dolfijnen, tientallen wal vissen, dertien havens, een vulkaan en 84 dagen later keerden ze onlangs terug in Soest, een onvergetelijke er varing rijker. Zeeziek waren de geroutineerde zeilers al op de Noordzee en Het Kanaal, toen de reis nog maar net was begonnen. Zwaar weer speelde hun magen par ten, maar na verloop van tijd waren ze voldoende 'ingeslingerd', bovendien was de oceaan hen gunstiger gestemd. Het drietal had koers gezet richting de zuidwestkust van Engeland om van daar de oversteek naar de Azoren te maken. De tweede etappe had een valse start, want de broers Verlaan - van wie Bert en Kees in Soest wonen en Joop in Zeewolde - moesten terug naar de wal om een zeil te laten repa reren. Op 26 april - twee, drie dagen later dan gepland - arriveerden ze op San Mi- quel, het grootste eiland van de archi pel op de Midden Atlantische Rug, waar ze werden opgewacht door hun overgevlogen vrouwen. Met hun zee mansbenen zetten ze voet aan wal om vervolgens met de Kon-Tiki, hun com fortabel toerzeilschip, eilandje te hop pen en alle bezienswaardigheden te bezoeken. Zoals Pico, de grote vulkaan van de Azoren. Omdat hij niet meer vrije dagen had, vloog Kees met de drie schoonzussen mee terug naar Nederland. Ambtenaar Bert, die drie jaar lang zijn atv-dagen Kees, Bert en Joop Verlaan (v.l.n.r.) brengen halverwege de tocht op de At lantische Oceaan een toost uit op een be houden vaart. opspaarde voor de reis, en Joop bleven nog en aanvaardden op 20 mei de te rugreis. Tijdens die tocht keken ze hun ogen uit. Bert: "We hebben wel hon derden dolfijnen en tientallen walvis sen gezien, dat is een prachtig gezicht. Het mooiste was dat drie vinvissen van een meter of achttien twee uur en een kwartier met ons mee gezwommen hebben. Prachtig is dat." Via Ierland zeilden de twee broers weer naar de zuidkust van Engeland. Daar moesten ze drie dagen aan wal blijven, omdat de schroef van de boot stuk was. Om een dure reparatie te vermij den, verhielpen ze het euvel eigenhan dig, waarna via de kanaaleilanden Guernsey en Adderney de Nederland se kust weer opdoemde. Op de Bartolottilaan heeft de politie donderdagnacht een man aangehou den, wiens rijgedrag opviel. Uit de blaastest bleek dat hij te veel alcohol had genuttigd om nog te mogen auto rijden. De politie legde de 43-jarige man een rijverbod van een uur op en gaf hem een boete van 390 gulden. Op de Dalweg is vorige week dinsdag een fietser ten val gekomen. De man, die vermoedelijk een epilepsieaanval had gekregen, liep een hoofdwond op en werd naar Medisch Centrum Mo- lendael gebracht voor behandeling. Een vrouw had het eenzijdige ongeluk zien gebeuren en riep de hulp van de politie in. Bekijk de zonsverduistering op 11 augustus alléén met de noodzakelijke bescherming van uw ogen. Een speciale zonsverduisteringsbrll verkrijgbaar bij Hulleman Optiek. Gegarandeerd veilig? BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL 601 38 59 's Maandags gesloten Zonsverduistering Op woensdag 11 augustus, tegen het middaguur, vindt een zonsverduiste ring plaats. Dat komt niet vaak voor, de volgende is pas in 2081. In Neder land is de verduistering overigens niet honderd, maar 90 procent in het noorden en 95 procent in het zuiden. Wie een totale zonsverduistering wil meemaken, moet zich begeven naar een smalle strook die zich strekt van het uiterste zuiden en via het noorden van Frankrijk en het midden van Duitsland verder loopt naar Roemenië. De tota le eclips strekt zich uit van Nova Scotia en Canada tot de Golf van Bengalen. Veel mensen vragen zich af "hoe de maan, die toch veel kleiner is dan de zon, de zon kan bedekken. De maan is 400 keer kleiner dan de zon. Maar omdat de zon 400 maal verder van de aarde afstaat dan de maan, lijkt de om vang van beide hemellichamen vanaf de aarde even groot. Als de zon, de maan en de aarde in één rechte lijn komen te staan, vangt de maan het licht van de zon. Hierdoor kan het zonlicht een groot gedeelte van de aarde niet meer bereiken. De maan werpt als het ware een schaduw plek op de aarde. Aardbewoners die zich in de schaduw bevinden, maken dan een zonsverduistering mee. Bescherming Kijken naar de zon zonder goede be scherming van de ogen is ronduit ge vaarlijk. En dan maakt het niet uit of deze geheel of minder verduisterd is. Wie wat ook zegt: veilig naar de zon kijken kan alleen met een lasbril met een factor 14 of meer of met een spe ciale zonsverduisteringsbril. Hij be schermt de ogen tegen de gevaarlijke ultraviolette en infrarode stralen. De dichtheid van het filter in de zons verduisteringsbril beantwoordt aan de strenge veiligheidsnormen. Alleen die voorkomt eventuele verbranding van het netvlies; een pijnloos gebeuren wat zelfs blindheid tot gevolg kan hebben. Voor de tweede keer is het Kerkpad Comité tegen de muur gelopen, om dat het niet over statuten beschikt. Om die reden kreeg het comité, dat strijdt tegen de nieuwbouw van de Rabobank aan het Kerkplein, in april nul op het rekest van de be stuursrechter en onlangs werd het be zwaarschrift tegen de bouwvergun ning door de gemeente niet ontvanke lijk verklaard. Het bezwaarschrift was weliswaar op tijd ingeleverd, maar zonder statuten is de doelomschrijving van het comité niet duidelijk. Volgens de wet kan het daarom niet als rechtspersoon worden aangemerkt. De bestuursrechter wees daarom eerder al een verzoek voor een voorlopige voorziening af. Met deze voorziening had het besluit om via een artikel 19-procedure van het bestem mingsplan af te wijken, (voorlopig) te nietgedaan kunnen worden. Dat gebeurde dus niet, waarna het ge meentebestuur van Soest een bouw vergunning verstrekte. Het oude pand aan het Kerkplein is inmiddels ge sloopt, de bank is tijdelijk gehuisvest in een noodgebouw aan de Lange Brink- weg en de verwachting is dat het mo derne bankgebouw volgend vooijaar in gebruik wordt genomen. Het bezwaarschrift tegen de vergun ning van een omwonende werd wel in behandeling genomen, maar de ge meente verklaarde alle bezwaren onge grond. Het College wijst erop dat zowel de gemeente als de provincie besloten heeft dat mag worden afgeweken van het bestemmingsplan. Dat was nodig, omdat het nieuwe pand groter en ho ger wordt dan dat het bestemmings plan toelaat en het een plat in plaats van een aflopend dak krijgt. Dat het ontwerp te modern zou zijn en niet zou passen in de omgeving, doet de gemeente af met de opmerking dat de welstandscommissie en de monu mentencommissie een positief advies hebben gegeven. Het College zegt geen reden te hebben te twijfelen aan deze adviezen. Wat betreft de vrees van de buurtbe woonster voor allerlei vormen van overlast, zegt de gemeente dat die niet te maken heeft met de vorm, maar met het toekomstig gebruik van het gebouw en zodoende ongegrond zijn. De direc teur van de Rabobank heeft reeds aan gegeven dat hij bereid is tot overleg met de vrouw. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5