m orrlAB 229,- Polyamos: nieuw graveerbedrijf met zelf ontwikkelde toepassingsmethode Zuivering bij benzinestation Shell Jaagpad: honden niet toegestaan 7ACTUEEL r Itd Eduard Q pêM^r/f Snellere doorstroming van MCM naar verpleeghuis Eurodiploma's van bank voor scholieren groep 7 Uit onze Bijdrage van Julianafonds voor verbouwing de Schoof Stadsbank Amersfoort wordt Stadsbank Midden-Nederland reen fantastisch •o-Disney. PAGINA- WOENSDAG 7 JULI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 7 - en fruitspecialistü '£-NEntBrtiN6'D A C/ooS 'inks - Sp£H2//:6om Makelaardij! rw.huisweb.nl banketbakkerij de beste, de lekkerste Design BANG OLUFSEN CENTER BKPert SCHOEMAKER Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Plaatsing nieuwpompeiland na grondreiniging kajuitbed Bounty massief grenen 90 x 200 cm excl. bedinhoud, incl. rolbodem en 2 laden Man vergeet vuur fornuis te doven Meningen van lezers Miskende deskundige Jammer.... Nieuwe wandelroute langs de Eem geopend r mode Ans: da, Diana, Annemarie, 'anne, Monique, Mirjam isja en Linda. j-v ie hebben al 6 jaren geluk, inten die komen in de Huk. bijna niet te meten, lar allemaal kunt eten. niet onder stoelen of banken, rotendeels aan Sabine te danken. ?t zelf eens bekijken, uit direct bezwijken. tele stamgasten" iboerijn 21 - tel. 601 24 25 en van donderdag t/m zaterdag irnet Site (www.huisweb.nl), randtekening. Met dagelijkse uis extra in de schijnwerpers voor een succesvolle verkoop! 601 62 51. nent van maar liefst ruim balkon, lift en een prima ruime woonkamer (oorspron- ners, doucheruimte, toilet en te en inpandige berging. m2) met groot balkon g op begane grond. Bouwjaar is amer, zeer fraaie open keuken ne slaapkamer (ca. 20 m2) en 1 plete badkamer met ligbad, 3ment is voorzien van een aan- Vlaandservicekosten bedragen 30 WltmTm is met diepe garage inkels, N.S.-station en het fraaie terrain: hal, garage, berg- en ng met open haard en parket en entree/hal. 1 e verd: 3 slaap- toilet en overloop. 2e verd: 3 an overloop. Polyamos is niet alleen een nieuw graveerbedrijf in Soest, maar heeft tevens ingespeeld op het nieuwe pro duct Polymeer. Dankzij een zelf ont wikkelde toepassingsmethode kan de l onderneming naamplaten en andere gegraveerde spullen maken van een betere kwaliteit dan de bestaande I producten, terwijl de prijs lager is. Het technische brein achter de formu le is Lars van Sligter die al jarenlang met zijn eenmansbedrijf LVS aan de Dorresteinweg was gevestigd en een brede klantenkring in Nederland en i België opbouwde. Met Ben Schutte en I Jos van Meir heeft Van Sligter nu Po- I lyamos opgericht. Schutte, die Van Slig- ter sinds zijn jeugd kent, wordt op het kantoor de organisatorische man. Van Meir, die inkoper was bij Van Sligters I grootste klant in België, gaat de ver- I koop regelen. In België is overigens al I een verkooppunt geopend door het I bedrijf dat ook internationaal aan de I weg wil timmeren. I Het drietal heeft daar het volste ver- I trouwen in, zeker gezien de nieuwe gra- Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 veertechniek die Van Sligter heeft ont wikkeld. Graveren gebeurde voorheen op messing, een hard en duurzaam maar tevens duur materiaal, of magne sium, dat zachter is, minder kwaliteit biedt en tevens niet geheel milieuvrien delijk is door het gebruik van salpeter zuur bij het etsen. Tegenwoordig is er polymeer op de markt en Van Sligter heeft na anderhalf jaar experimenteren een nieuwe toepassing bedacht. "Poly meer heeft eigenschappen van messing, maar prijstechnisch laten we messing en magnesium achter ons. Dat biedt dus veel meer mogelijkheden en in plaats van salpeterzuur gebruiken wij water om de overtollige delen weg te etsen," zegt Van Sligter. Reliëf Of het nu gaat om reliëf op naampla ten, signalisatie, papier, karton of iets anders, de klant kan zelf bepalen wel ke kleur(en) hij wil hebben. Doordat in alle (meer)kleurencombinaties kan worden gewerkt, is het mogelijk ook bijvoorbeeld logo's te graveren. Opmer kelijk bij Polyamos is dat het tevens braületeksten kan graveren. Van Sligter: "Wij zijn het enige bedrijf dat produc ten maakt, die desgewenst ook door slechtzienden en blinden kunnen wor den gelezen. Zelfs op medicijndoosjes kan Polyamos uit de voeten. Polyamos is verder actief op de stem- pelmarkt. Ook hier geldt dat het bedrijf geen standaardwerk aflevert. De klant bepaalt zelf de vorm, de kleuren en zelfs het lettertype. Polyamos gaat zeer Foto: Goos van der Wilt ver ik de klantvriendelijkheid. "Als hij een lettertype wil, dat niet bestaat, ma ken We dat voor hem," aldus de Soes- ter ondernemer die tussen de bedrijven door bezig is met de ontwikkeling van fotostempels. Het is voornamelijk de bedrijvenmarkt, waarop Polyamos actief is. Hoofdzake lijk worden er stempels voor de kaften van boeken, en dan vooral speciale uit gave gemaakt. Maar ook particulieren kunnen er terecht, bijvoorbeeld als het gaat om (inkt)stempels. Het bedrijf is te vinden aan het Wete ringpad, waar tegenover Karwei een bedrijfsverzamelgebouw is gerealiseerd. Polyamos zit op nummer 60, tel. 6030593, fax 6030832. Zo'n telefoon is de hele dag prominent aanwezig. Laat hij er dan alsjeblieft goed uitzien. Zoals de BeoCom 1401 van Bang Olufsen, U hebt de keuze tussen wand- en tafelmodellen in een aantal bijzonder mooie kleuren. En in de handset vindt u alle functies voor een goede communicatie. 1 jaar garantie BANG S. OLUFSEN e Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST I Verpleeghuis Daelhoven, medisch centrum Molendael en woonzorgcen- I trum Santvoorde hebben een samen werkingsproject opgezet, waardoor patiënten die in aanmerking komen voor een verpleeghuis, sneller het zie kenhuis kunnen verlaten door tijde lijk in het woonzorgcentrum Sant- vooide te worden opgenomen. Door de snellere doorstroming kunnen j meer patiënten in medisch centrum i Molendael worden behandeld. Het ministerie van VWS heeft voor dit pro- I ject 80.000 gulden per jaar beschikbaar gesteld. Mevrouw I. van Breukelen van Santvoorde, A. Witlox van Daelhoven en C. Meijers van medisch centrum Molendael hebben donderdag 1 juli dit I samenwerkingsproject officieel be- L krachtigd door hun handtekening on- k der de overeenkomst te zetten. Als een patiënt in medisch centrum Molendael wordt opgenomen, duurt deze opname normaal gesproken 5 da gen tot enkele weken. Als de maat schappelijk werker constateert dat de patiënt in aanmerking kan komen voor het extra bed in woonzorgcentrum Santvoorde, neemt zij contact op met de maatschappelijk werker van Dael hoven. Deze maatschappelijk werker kijkt wat de mogelijkheden zijn voor de patiënt. Als de patiënt inderdaad naar Santvoorde kan, dan regelen Daelho ven en Santvoorde dit gezamenlijk ver der. De opname duurt maximaal zes weken, waarbij een éénmalige verlen ging van zes weken mogelijk is. In de tussentijd zorgt de maatschappelijk werker van Daelhoven ervoor dat er binnen de gestelde termijn een defini tieve overplaatsing plaatsvindt naar de thuissituatie, de verblijfs- of revalidatie- afdeling van een verpleeghuis of naar een meerzorgafdeling van een verzor gingshuis. Tijdens het verblijf in Santvoorde wordt de verpleegkundige zorg van de patiënt zowel door Santvoorde als door Daelhoven geleverd. Ook krijgt de patiënt fysio- en ergotherapie en kan hij meedoen aan de activiteitenbegelei ding in Santvoorde. Huub Keulen, onderdirecteur van Rabobank Soest-Baarn, heeft aan de leerlin gen van groep 7 van de Prins Willem Alexander school euro-diploma's uitgereikt. De leerlingen hebben in de afgelopen maanden de vragen uit het zogeheten euro-pas- poort beantwoord. Deze vragen stonden in het teken van de euro. De aandacht ging in het bijzonder uit naar Rianne van de Mast (zie foto). Zij heeft naar aanleiding van de lessen een spreekbeurt gehouden over de euro. Haar docent Kortland, is hier zeer trots op. De Prins Willem Alexanderschool is één van de zestien scholen uit Soest en Baarn die aan dit project hebben meegedaan. De jongens en meisjes van de school zijn al ware eurokenners. Zelfs in de laatste week van het schooljaar werden er nog diploma's uitgereikt door Anita Dekker, medewerkster van Rabobank Soest-Baarn en tevens coördinator van dit project. Vanwege een grote zuiveringsactie en de plaatsing van nieu we pompen is Shell-station Zwiers aan de Weegbreestraat tot eind augustus gesloten. De werkzaamheden nemen zeven we ken in beslag, maar door de tussenliggende bouwvak duurt het drie weken langer voordat het benzinestation weer kan worden geopend. Alle vervuilde grond is inmiddels afgevoerd naar Utrecht, het grondwater wordt gezuiverd, voordat het zich een weg baant door het riool. Uiteraard is daarvoor het eiland met zes pom pen verwijderd. Daarvoor in de plaats komen twee nieuwe pompinstallaties. In de grond wordt een betonnen vloer aan gelegd, die benzine opvangt. Verder worden in het nieuwe sta tion installaties aangebracht, die vrijkomende gasdampen af- zui8L Foto: Goos van der Wilt Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Blussen was niet nodig, maar er moest wel worden gelucht, toen de brandweer en politie donderdagmiddag om half vijf een woning aan de Smitsweg betra den. Omdat er niemand thuis was, for ceerden ze de voordeur van het huis. In de keuken was grote rookontwikkeling ontstaan, omdat de bewoner had ver geten het fornuis uit te zetten, toen hij wegging. Bij zijn terugkeer beweerde hij er zeker van te zijn, dat hij dat wel had gedaan. De hulpverleners waren tijdig genoeg ter plekke om erger te voorko men. Het kanariepietje overleefde het benauwde avontuur. Het Juliana Welzijn Fonds heeft 25.000 gulden overgemaakt aan de Stichting Balans. De bijdrage is be stemd voor de verbouwing van buurt huis de Schoof aan de Molenstraat, waar ruimte moet worden gemaakt voor de tieneropvang. De benedenverdieping van de Schoof wordt momenteel anders ingericht. Door enkele magazijnen leeg te halen en te schuiven met de beschikbare ruimte kan een activiteitenzaal worden gerealiseerd door de tieners. De ver wachting is dat de werkzaamheden in oktober zijn afgerond. De verbouwing kost 80.000 gulden. Balans is dan ook bijzonder tevreden met de financiële steun van het Julia nafonds. De welzijnsinstelling heeft verder de beschikking over geld uit haar eigen budget en kiijgt geld van de gemeente, omdat ze de tieneropvang gaat organiseren. Vorig jaar verstrekte het Julianafonds negentienhonderd bijdragen voor in totaal meer dan 27 miljoen gulden. Het geld gaat naar projecten, waarbij men sen bij hun eigen omgeving worden be trokken. Behalve aan buurthuizen valt te denken aan ouderensociëteiten, hulpdiensten, dak- en thuislozen, ver slaafden en voorlichtingsprojecten. Op de afdeling welzijn van de gemeen te en in de bibliotheek (gesloten tot 20 juli) is een folder verkrijgbaar, waarin staat hoe men een beroep kan doen op een bijdrage van het fonds. Op zijn beurt krijgt het fonds rijn geld uit on der meer de opbrengsten van de Bank Loterij, de Lotto en de Krasloten. i In het artikel "CDA-er roepende in de woestijn", blijkt de Soester projectont wikkelaar Jan Smeeing zich hevig te verzetten tegen de megadeal "Zonne- gloren-Royal Pare." Onbegrijpelijk dat de meerderheid van de raad zich door ingehuurde "deskundigen" laat leiden en niet naar deze Soester vakman luis teren wil. Door zijn visie, vakmanschap en deskundigheid zijn binnen en buiten Soest verschillende gezichtbepalende gebouwen behouden gebleven. Artis- hock en de Mariaschool zijn hier de treffende voorbeelden van. Andere - zich niet met Soest verbonden voelen de - projectontwikkelaars, hadden mo gelijk kaalslag gepleegd en ons met een wanstaltig monstrum-gebouw opgeza deld. Ook verbaasde het Jan Smeeing, dat er moeilijk werd gedaan over het relatief kleine bedrag voor de eenzaamheids- bestrijding (VOS-project). Mij verbaast dat geenszins. Ieder die de politiek op de voet volgt, kan vaststellen dat dit fenomeen zich op alle niveaus voor doet en eenvoudig te verklaren is. Bij kleine bedragen voor niet te gecompli ceerde projecten is het voor de meeste raadsleden te overzien, daardoor kun nen zij een eigen mening vormen die dan ook - met alle geweld - geëtaleerd moet worden. Bij grotere projecten wordt de hulp van deskundigen inge roepen en leveren zij hun eigen even tuele visie in voor de visie van de zoge naamde deskundige "ook als die niet juist zou zijn". Zo zou het mogelijk zijn, dat wanneer Jan Smeeing in een andere plaats gewoond had en als "be taalde" deskundige was ingehuurd, zijn Sinds 1 juli vormen de Stadsbank Amersfoort, de Volkskredietbank Hilversum en de Volkskredietbank Almere een nieuw samenwerkings verband met een nieuwe naam Stads bank Midden Nederland. De banken werkten al nauw samen, door het sa mengaan zal er nog efficiënter ge werkt kunnen worden. De Stadsbank Midden Nederland blijft een "gemeentelijke instelling", met als belangrijkste doel, de inwoners van de aangesloten gemeenten waaronder Soest, van zo goedkoop mogelijke le ningen te voorzien. Naast het verstrek ken van persoonlijke leningen en door lopende kredieten aan mensen met be talingsproblemen zo verantwoord mo gelijk helpen. De bank doet dat door zeer lage rente te rekenen en de cliën ten intensief persoonlijk te adviseren en te begeleiden. Ter gelegenheid van het samengaan en de naamswijziging werd vorige week een fraaie bloesemboom aangeboden aan de drie gemeenten waar de Stads bank kantoor houdt. Hiermee wil de Stadsbank inhoud geven aan het mot to van het samengaan: er bloeit iets moois in Midden Nederland. De bloe semboom, werd symbolisch overgedra gen in de vorm van een klein bonsai boompje. In oktober, wanneer het de beste tijd is om bomen te planten, zal de "echte" boom op een door de ge meente uit te kiezen plaats worden ge poot. visie de uitgesproken visie van de raad geworden was. Anders zou het zijn wanneer de raadsleden op enige wijze hun vakmanschap en/of vermeende intelligentie moeten aantonen, voordat zij op een verkiesbare plaats geplaatst mogen worden. De moderne had-je- me-maar's krijgen hierdoor de gelegen heid mee te lopen in het politieke cir cus. Met een "wie-het-hardst- schreeuwt-krijgt-gelijk-strategie" pro beren zij zich dan te handhaven. Apropos kiezen! Over de herverkiezing van Jan Smeeing maak ik mij absoluut geen zorgen. Het CDA zal toch niet zo dom zijn hem op een onverkiesbare plaats te zetten? Ik hoop van harte dat Jan Smeeing nog vele monumentale en gezichtbepalende projecten onder rijn hoede mag krijgen, zodat hij deze met "rijn vakmanschap en deskundig heid" voor de volgende generaties be houden mag. G. Mertens Graag wil ik een aanvulling geven op het voorpagina-artikel over het "hou sefeest" in Cabrio. Toen ik het bericht las werd ik eigenlijk wel een beetje ge raakt. Ik vond het een negatief stuk. Waarom is het dat er tegenwoordig al leen nog maar naar de negatieve aspec ten van zaken wordt gekeken. Is het niet een gegeven dat er ook nog posi tieve aspecten zijn. Ik vind het zielig voor de mensen dat ze misschien slecht geslapen hebben, ook daar moet een (eventuele) volgende keer op gelet worden, maar ik vind het ontzettend jammer dat de organisatie, die een vlek keloos feest heeft neergezet, totaal on derbelicht wordt. Zij zorgt ervoor dat de jeugd van Soest, die sowieso al geen mogelijkheden heeft in het eigen dorp, een avond uit heeft gehad die menig een nooit meer zal vergeten. Is het niet een gegeven dat er tijdens het feest HELEMAAL geen opstootjes of an dere confrontaties rijn geweest???? En dan heb ik zo iets van: bedankt! Be dankt dat deze kleine groep mensen iets georganiseerd heeft, waar de ge meente trots op kan zijn. 800 Jongeren uit verschillende lagen van de bevol king die gewoon normaal met elkaar op kunnen schieten. Dat vind ik nou ge weldig! Waar maak je dat tegenwoordig nou mee???? Soest staat op de land kaart! Sjoerd van den Deijssel Naschrift redactie. Voor de goede orde nog enkele zinsneden uit het artikel: "Ruim zestig klachten, maar organisatie voldoet aan eisen gemeente", "Het is ver der probleemloos verlopen", "Ze stelt verder dat de organisatie niets te verwij ten valt", "Organisator Jaklofsky van Artishock was gistermorgen en maan dag overigens niet bereikbaar voor com mentaar". Wandelliefhebbers kunnen sinds don derdag een nieuwe route afleggen. Langs de Eem ligt het Jaagpad voor hun voeten. De route begint aan het einde van de Verlengde Hooiweg en voert de wandelaars in de richting van Amersfoort. Op de terugweg komt men langs de nieuwe rioolwater zuiveringsinstallatie en over de A.P. Hilhorstweg. Het Jaagpad is ongeveer vier kilometer lang. Omdat de route onder meer door weilanden en over dijken is uitgezet, moet men rekening houden met een uurtje lopen. Honden zijn niet toege staan in verband met de schapen die langs de route grazen. Vanaf de dijk heeft de wandelaar een prachtig uitricht over de Eem en de weilanden, waar veel weidevogels te zien zijn. Om de vogels tijdens de broedtijd en de overwintering niet te storen, is de route alleen van 1 juli tot en met 31 oktober opengesteld voor publiek. Het Jaagpad was vroeger de route voor scheepsjagers. Zij trokken de schepen voort over de Eem die des tijds een van de belangrijkste routes van Soest was. Als er geen wind stond, was een andere vorm van scheepvaart Op de route zijn ook enkele obstakels. Wethouder Bart Krol probeerde de 'op stapjes' uit, die de gemeente er heeft neer gezet Foto: Goos van der Wilt niet nodig. De jagers trokken de sche pen dag vanaf de wal, te voet of te paard, voort. Het oorspronkelijke Jaagpad ligt onder aan de dijk, maar dit laaggelegen pad is in opdracht van de provincie - de be heerder van de Eem - omgevormd tot natuurlijke oever. Daarom is de nieuwe route op de dijk uitgestippeld. Wet houder Bart Krol verrichtte donder dagmorgen de officiële opening.

Soester Courant | 1999 | | pagina 7