i U <i l w m Grote mogelijkheden voor Soesterberg I Mini-car races succes Brandweer bevrijdt bekneld geraakte inzittenden auto i Feestlift in schoolcabaret 24 Uur skimarathon voor Wilhelmina kinderziekenhuis Soesterberg m Markt op de ijsbaan uitgeprobeerd BEZORGERS/-STERS 035 - 602 18 41 Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers 'De Drie Eiken' Info van de Drie Eiken Vuurwerk 105 dagen voor eeuwwisseling Zusters Cenakel toch vertrokken Kerkdiensten Medische dienst ^BurgerHjk^tandJ Hulpverlenin^J| In memoriam Joliannes Cornelis Lucas(73) Afscheid groep 8 Carolusschool Ijsbaan blijkt geschikte locatie Auto in brand Geslaagden Gaxmd?mDitd Agenda SOESTERBERGSEmCOURANT WOENSDAG 14 JULI 1999 >,rmPw»»;g-^;^WOENSDAG 14 JULI P. Taai, Van Maarenplein \T,j. 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'Het is een kwestie van lef hebben, maar als je dit ziet dan vraag ik mij af waarom de wekelijkse markt hier niet wordt gehouden. Dit is de ideale plaats voor zowel koper als verkoper met zelfs een terras en een kopje koffie'. Zondag 4 juli werd op het terrein van de ijsbaan een zeer geslaagde vlooien markt gehouden. Uiteraard kon vol gens de uitbater en de standhouders het bezoek nog talrijker zijn, maar on danks de vakantietijd was het een ge zellige drukte. Voor het bestuur van de ijsbaan was het een uitdaging te kijken hoe een dergelijke activiteit zich zou manifesteren. Auto's beladen met goe deren reden via het grote hek zo de baan op en stalden hun voertuig ach ter hun kraam. Vier rijen vormden zich met de beide kopkanten, bestaande uit ongeveer vijftig soms dubbele kramen. Het terrein was daarmee voor eender de deel bezet, terwijl er veel ruimte ach ter de kramen was. De kraamhouders, afkomstig uit alle hoeken van ons land, waren enthousiast over de locatie en vooral de ruimte. Ook de uitbater uit Maarsbergen was niet ontevreden al had hij wel wat meer publiek verwacht. Maar ook hij erkende dat het begin van de vakantietijd mogelijk daarvan oor zaak was. De zogenaamde koek- en zopietent deed bijzonder goede zaken en diverse bezoekers zaten op de vele vaste ban ken rondom de baan in het zonnetje te genieten met een hapje en/of drankje. In de onmiddellijke omgeving van de baan was genoeg parkeerruimte voor handen en werd de Banningstraat aan beide kanten vrij snel daarvoor bezet. In overleg met de gemeente Soest zou in voorkomend geval ook gebruik kunnen worden gemaakt van het grote en het kleine evenemententerrein aan de Kampweg. Diverse plaatsgenoten at tendeerden op de wekelijkse markt van de Rademakerstraat. Als de markt zo veel problemen geeft, waarom maakt men geen gebruik van dit terrein? Het gevraagd voor Dagblad De Telegraaf. Verdiensten 450,- per 4 weken (wijkafhankelijk). Ook 40+ of 65+ zijn welkom. heeft veel meer dan de Rademaker straat, gezien zijn mooie omgeving. Men kan zelfs op een terras een kopje koffie drinken en zo de marktdag als een uitje gaan beschouwen. Zelfs re gionaal kan het dari tot een bijzonder heid worden', aldus enkele meningen. Het bestuur van de ijsbaan staat niet afwijzend tegenover dit voorstel, al at tenderen zij wel op de weken dat het terrein als ijsbaan moet worden ge bruikt. Als alternatief zou men dan naar het Dorpsplein kunnen uitwijken. Geluidsoverlast Het bestuur van de ijsbaan heeft, net zoals voorheen, een goede geluidsin stallatie aangebracht. Hiervan kan niet alleen tijdens het schaatsen, maar ook gedurende andere omstandigheden gebruik worden gemaakt. Iemand vroeg het bestuur of tijdens de vlooien markt achtergrondmuziek ten gehore kon worden gebracht. Men deelde mede dat zulks door de gemeente Soest was verboden, omdat één bewo ner van de Banningstraat tegen het ge bruik van de geluidsinstallatie had ge protesteerd en de gemeente verzocht dit te verbieden. De gemeente wilde wel een milieu onderzoek instellen door het meten van het geluid, maar dat zou het bestuur zeker zesduizend gulden gaan kosten. 'Dus op grond van één klacht is de hele geluidsinstallatie in feite overbodig geworden. Het be treft ook nog een woning dat door De fensie voor veel geld geluiddicht is ge maakt. Het is triest, maar kennelijk kan één persoon het plezier van velen op deze manier bederven', aldus het be stuur. Vrijdag 9 juli moesten de leden van Ernstig ongeval' de Vrijwillige Brandweer Soester- 15 berg, na diverse keren loos-alarm, eindelijk weer eens aanpakken. Na een autobrand op de autosnelweg te hebben geblust, werd assistentie ver leend bij een groot ongeval. Soms meer dan één keer per dag alar meert de semafoon, ondanks soms erg hinderlijke storingen, elk lid van de brandweer tot actie. De laatste weken was het alarm echter steeds loos, zoals het Kontakt der Kontinenten, Sterren- berg, TNO, Kamp van Zeist, Kamp Soesterberg, Dumoulinkazerne. Daar mag de brandweer niet vanuit gaan, maar het vreet zichtbaar aan de 'vrijwil ligers', al zullen ze daar geen woord over reppen. Als men hen volgt dan zie je dat ze steeds met de grootst moge lijke snelheid uitrukken en naar de plek des onheils gaan. Daar aangekomen is het stil, geen enkele medewerker van het betrokken bedrijf of instelling rea geert op twee van die rode brandweer wagens. Kennelijk is het al een ge woonte geworden. Maar als niemand de moeite neemt deze 'vrijwilligers' te woord te staan, dan is dat wel een be lediging. Vergeleken met bijvoorbeeld de in braakbeveiliging in bedrijven, is er een groot verschil. De 'beroeps' politie gaat onmiddellijk ter plaatse. Bij loos-alarm krijgt de eigenaar een waarschuwing. Bij herhaling ontvangt hij een gele kaart en als het nog eens voorkomt wordt de rode kaart getrokken. Dat be tekent dat men ondanks het afgaan van het alarm, daar niet meer naar toe gaat. Uiteraard ligt brandalarm iets anders, maar het is voor 'vrijwilligers' frustre rend om bij herhaling voor niets te ko men. Directeuren van deze bedrijven zouden er goed aan doen interne re gels op te stellen om loos-alarm onmid dellijk via 1.1.2. te neutraliseren, dan wel de komst van de brandweer af te wachten om hen minstens te woord te staan. Vrijdag 9 juli werd de brandweer om streeks 17.00 uur gealarmeerd voor een autobrand op de autosnelweg. Toen de brandweerauto's weer op stal waren gezet en klaar voor de start, was het voor de brandweermannen tijd om te gaan eten. Menigeen van hen had nog geen hap naar binnen gekregen toen de semafoon stotterend vertelde dat zij hulp moesten verlenen bij een ongeval met beklemming op het kruispunt bij MacDonalds in Huis ter Heide. Voor een verslaggeving daarvan was het één greep naar de camera om vervolgens met hoge snelheid op de fiets naar de plaats van het ongeval te rijden. Reeds ter hoogte van de Caroluskerk passeer den de rode gillende Soesterbergse brandweerauto's hem met grote snel heid. Normaal zijn ze snel, maar deze keer wel in het bijzonder. Naast diver se politievoertuigen en drie ambulan ces, waren zij als brandweer het eerst ter plaatse en werden de nodige maatrege len genomen. Vanwege een storing werkten de verkeerslichten ter plaatse niet. Een bejaard echtpaar kwam van uit de richting Den Dolder en reed zonder voorrang te verlenen aan ver keer op de Amersfoortseweg de krui sing richting Zeist op. Een vader met dochtertje reed op de voorrangsweg richting Amersfoort en kon een aanrij ding niet meer voorkomen. De beide ouderen werden met hun auto tegen een lantaarnpaal gedrukt, met gevolg vrij ernstige verwondingen. Zij waren de enige gewonden die naar het zieken huis werden overgebracht. Vader en dochtertje kwamen met de schrik vrij. Kort daarop arriveerden ook nog brandweerauto's uit Zeist en Den Dol der, maar zagen dat hun Soesterbergse collega's alles onder controle hadden. Nadat de autowrakken waren verwij derd, werd het wegdek olievrij gemaakt en konden de Soesterbergse vrijwilli gers naar hun brandweerkazerne terug keren. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Aquarelleercursus De aquarelleercursus wordt gegeven door Tineke van de Velden-Tammer en wordt gehouden op de dinsdag van 09.30 tot 11.30 uur. De cursus bestaat uit 15 lessen en kost 165 gulden en geen 65 gulden zoals eerder werd ver meld. Tot eind augustus kan men zich hiervoor opgeven. Vakantie Het kantoor van De Drie Eiken is tot en met 16 juli wegens vakantie van Tosca van Bussel gesloten. Honderdenvijf dagen voor de eeuw wisseling is in Soest reeds vuurwerk te zien en te horen. Dan gaan achter Ho- liday Inn in Soestduinen diverse sier- pijlen de lucht in. Skylight Vuurwerk Evenementen heeft van het College toestemming gekregen op vrijdag 17 september vanaf 22.30 uur vuurwerk af te steken. Skylight is een erkend be drijf met een vergunning die is afgege ven door het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Vanwege onder andere de gevreesde schildersstakingen zou de verhuizing van de Zusters van de3 Cenakel wor den uitgesteld. De verhuizer had geen andere datum of het moest eind au gustus zijn. Dat duurde te lang en derhalve zijn ze op dinsdag 6 juli toch vertrokken. De Zusters van het Cenakel waren bang dat de schildersstaking uitstel van verhuizing zou geven. Echter werd de staking eerder opgelost dan men had verwacht en de werkzaamheden aan hun nieuwe verblijf in Utrecht bijna voltooid. Ook de verhuizer gaf te ken nen dat hij geen andere datum had dan eind augustus. Dat waren voor de Zusters van het Cenakel voldoende redenen om de knoop toch maar door te hakken. Dinsdag 6 juli stonden de grote verhuiswagens voor het klooster om de benodigde spullen naar Utrecht te brengen. De zusters werden in klei ne groepjes per auto naar Utrecht ver voerd en kwam er in alle stilte een eind aari hun wonen in Soesterberg. Nog één keer stonden ze op de achtertrap van het klooster, om daarna naar hun ander onderkomen in Utrecht te ver trekken. Zondag 18 juli ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores, aalmoezenier Crooymans Zondag 10.30 gemengd koor, aalmoe zenier Crooymans Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09.30 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mw. Z. Hageman WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt Dolderseweg 57a, Den Dolder, tel. 030-2293100 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts belden; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEBOREN 6 juli, Edward, z.v. Jos en Lisette Otten Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg Eemland Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Grofvuil 035-6093666. Vanuit zijn woonplaats Bilthoven kwam het bericht dat aldaar was overleden de voor vele Soesterber- gers zo bekende 'huisarts Lucas'. Hij heeft de leeftijd van 73 jaren mogen bereiken. Zo maar een briefje, inhoudende: 'Als ik ben gestorven, wil je dan de Soesterbergse Courant daarvan in kennis stellen. Lucas'. Verder geen opmerkingen, geen afzender. In ge dachten ga je terug naar de plaats waar hij bijna 25 jaar huisarts van Soesterberg was en het daarna over deed aan zijn collega Galjard. Johannes Cornelis Lucas, voor Soesterberg was hij dokter Lucas, een begrip. Een man die meer heil zag in een goed gesprek dan in pil len of poeders. Toen de maag in eens erg opspeelde, zodat de dokter erbij moest komen, was zijn eerste reactie: 'Beste jongen, wat zit jou dwars?' En al pratende stelde hij de diagnose die soms behoorlijk raak kon zijn. Een bijzonder gevoels mens die zijn leven had gelegd in de handen van zijn God, zonder voor keur te geven aan een bepaalde kerk. Toen mensen uit de drie plaatselij ke kerken de Interkerkelijke Werk groep Soesterberg oprichtten, om daarmee uiting te geven aan hun onderlinge verbondenheid en om met elkaar voor anderen ieta wilden doen, was Lucas de eerste die zich daarbij aansloot. In gesprekken daar over had hij tranen van vreugde in zijn ogen: 'Dat is pas kerk zijn, met elkaar de mensheid dienen en je niet in grote gebouwen opsluiten', was één van zijn toenmalige reac ties. Samen met wijlen juffrouw Rupp zorgde hij voor ontspanning voor de toen zich vestigende Turken en Marokkanen. We leefden met hem mee toen hij dat ernstig auto ongeluk kreeg op de Van Weerden Poelmanweg en wonder boven wonder weer herstelde. We hebben in 1983 node afscheid van hem ge nomen als huisarts maar nog meer als mens. Hij vestigde zich in Biltho ven om op een andere wijze als arts de mensheid te dienen. Een bijzon der mens is na 73 jaren 'thuis' geko men. Dat hij moge rusten in vrede. H*"! II II I Donderdag 1 juli was de hal in de Carolusschool om 19.30 uur vol met ouders en belangstellenden die een musical in cabaretvorm zagen, uitge voerd door de leerlingen van groep 8. Hierin werden onder andere huis werk, spreekbeurten en nog veel meer schoolzaken op een komische wijze opgevoerd. 'Feestlift' werd de musical genoemd en niet onterecht, indien het onderwijs zo als de jeugd het ten tonele bracht, daadwerkelijk zou worden uitgevoerd. Het begon met een actieve moeder en ietwat luie dochter met de vroeger zo bekende ochtendgymnastiek. Een in spanning die de dochter liggend op bed aanschouwde en alleen daar al be hoorlijk moe van werd. Het waren kor te maar krachtige acts die achtereenvol gens werden uitgevoerd en de aan dacht zowel bij de spelers als toeschou wers bleef prikkelen. Een 'kinderoloog' kende geen probleem dank zij een lepel pindakaas. Minder begaafde leerlingen werden daardoor zelfs rekenwonder kinderen. Het werd anders met d 'loog', toen een kind geen probleei had en dat een probleem voor hei was. Elke act werd besloten met et gezamenlijk gezongen gedeelte, waar 'ach meester toe, geen huiswerk mee: luid en duidelijk door de tien meisjes t tien jongens ten gehore werd gebrach Een uitgevoerd geheel dat ondanks^.' drukkende warmte goed en in vlo tempo op de planken werd gezet. Op de ski-baan van Ski-club Soester berg wordt zaterdag 24 en zondag 25 september, van 15.00 tot 15.00 uur een 24 uurs ski-marathon gehouden. De voorbereidingen daarvan zijn reeds in volle gang. Sinds enkele weken maakt de mini- car-race club Slak met veel succes gebruik van de Soesterbergse ijsbaan. In één week meldden zeventien nieu we leden zich aan voor deze tak van sport Ook van buiten het vliegdorp is er veel interesse. Elke vrijdagavond kan men op de ijs baan aan de Banningstraat het sner pend geluid horen van miniatuur race auto's die met snelheden van meer dan 100 km/u over de vlakke baan racen. Enkele weken geleden verzochten be stuursleden van de Amersfoortse mini-car-club Slak de ijsbaan-directie of zij gebruik mochten maken van de baan, aangezien deze voldoet aan alle eisen verbonden aan hun sport. Om ook de jongere jeugd kans te geven dit wekelijkse evenement te bezoeken, werden de oefenavonden vastgesteld op elke vrijdagavond van 19.00 tot on geveer 21.00 uur. Bij regen wordt er niet gereden. De eerste avond was di rect al een succes en meldden zich ze ventien nieuwe leden aan. In overleg met het clubbestuur worden ze wegwijs gemaakt in deze niet direct goedkope sport. Momenteel is men bezig met de De mini cars bereiken snelheden van wel 100 kilometer per uur. aanschaf van voor hen geschikte mini- cars, bestaande uit een electro aandrij ving of een wagentje in de formule-1 klasse. In die tussentijd geven de leden van de club elke vrijdagavond op de ijsbaan demonstraties met diverse soor ten mini-cars. Door middel van bijvoor beeld brandslangen wordt een soort parcours gemaakt, waardoor de wagens hun weg moeten vinden met soms de nodige crashes. Echter kunnen deze autootjes een flinke klap verdragen en nadat ze weer op de wielen zijn gezet, kunnen ze een snelheid van 0 tot 90 km/u in slechts zes seconden over bruggen. Ook van buiten het vliegdorp is er interesse en komt men met hun eigen race-cars naar het terrein. Velen uit Soesterberg hebben hun vaste gang op deze vrijdagavond naar de ijsbaan gevonden, want een nieuw ingerichte koek- en zopietent kan in diverse soor ten natjes en droogjes voorzien. Met een frisdrankje in het zonnetje en geze ten op de vele banken rondom de baan, is het genieten van een nieuwe sport die Soesterberg vrij snel heeft ver overd. Nog maar zo kort geleden trok Rademaker in zijn toog de hei op, om de menschen te vertellen wat hem bewoog En dan een eeuwtje later, Soesterberg, het zat je mee. Zoals in 't hartje van New York liggen jouw straten in carré Kontakt jouw Wing de Kontinentcn, draait jouw vliegveld een dot herrie, baart jouw ijsbaan evenementen en hoort Lockerbie d'erbie? Dan kan men wagen het te vragen: Soesterberg, wat heb je nie? O, Soesterberg, o, Soesterberg, Gij, kroondomeintje met allure. Gij, lekker hapje voor de buren. Ach, ik woon in Soesterberg, Dat is helemaal niet erg. Stephan Zoetelief, trainer van Ski-clu Soesterberg, is nu al vol van de 24 uui ski-marathon. Die begint op zaterda 24 september om 15.00 uur en eindij een dag later om 15.00 uur. Daari gaat Stephan 24 uur ski-les gevei waarvoor belangstellenden zich nu< kunnen opgeven. De kosten bedrage 15 gulden, inclusief materiaal. De opbrengst van de 24 uurs mar: thon komt ten goede aan het Wilhe! mina Kinderziekenhuis in Utrechi Stephan heeft dit ziekenhuis bezocl en is onder de indruk geraakt van hi feit dat ze daar nog zoveel nodig het ben.. Vooral het welzijn van de kindt ren staat hij voor en wil daar iets aa doen. Om die reden nodigt hij partici lieren en bedrijven uit deze actie finat cieel te willen steunen, om het resulta; zo groot mogelijk te doen worden.. Ir middels hebben al enkele bedrijven tor zeggingen gedaan. Zoetelief streeft ee opbrengst van 24.000 gulden na. Me kan daarvoor contact opnemen mi Ski-Club Soesterberg, tel. 03461 352674; fax: 0346-354351, bankreki ning: ABN-AMRO Soest, Ski-Clu Soesterberg in zake 24 uur marathoi nummer: 54.43.00.335. Wie vergelijkt leest de Soester Coum Op de A28 is vrijdagmiddag een aui in brand gevlogen. De oorzaak is kor sluiting in het dashboard. De wage die werd bestuurd door een Amste dammer, moest worden weggesleept Erik Creutzberg, Eemland Collegi Dany Stevens en Richard van Velzei VBO Zeist. Uw totaalinstallateur RA. van den DIJSSELbv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035-601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Woensdag 14 juli 08-12 Markt, Rademakerstraat Vrijdag 16 juli 19.30 mini-car-race, ijsbaan Maandag 19 juli 1100 Markt, Sterrenberg 19.30 darts sport, Burgstede Dinsdag 20 juli 12.30 koud-buffet, Drie Eiken Woensdag 21 juli 08-12 Markt, Rademakerstraat

Soester Courant | 1999 | | pagina 10