bruin JOOP! TA Van Bi bied "euke tte] lenV; koo astgoed p aan intratuin Aalscholver vist in Soest IIJIJK 'Sloopvergunning voor perceel-Roos wekt géén verwachtingen' Ook in Boerenstreek II veilig wonen ZONNEBRILLEN TREND ZOMER 1999 Calvin Klein Wildschut Optiek TIIUIOBY PAGINAj WOENSDAG 14 JULI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 NVOB Verschijning vogel is vrij uniek 'raeteft tuut 'WtUertt 70itée*t Dief ontkomt, maar met lege handen Inbreker op heterdaad betrapt College deelt vrees van GGS niet BRASSERIE MENU 'ff Brasserie a'sU'A Achtgoed en bouwbedrijf Van de Grift gaan voor keurmerk Rjlo^RalphLauren SOEST^swgSiT^ voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Niet parkeren in laad-en loshavens Weer vernielingen bouw Boerenstreek Gratis spuitbeurt valt niet in smaak Service bij Schoemaker 3 =53 lid NVOB W Bouwgaranf MEER DAN 35 JAAR ST EEN BEGRIP IN DE BOUW RENOVATIE ONDERHOUD (035) 601 50 73 - FAX (035) 601 74 9q Om deze overlast te voorkomen, stel de gemeente de burgers voor vlees er vis in een oude krant te wikkelen ec dat vervolgens in de container te depo neren, die het eerst wordt geleegd. Dai I betekent dat ook de groene container voor het restafval, mag worden benut mits de vleesresten in een oude krant i zijn gewikkeld. Wie desondanks problemen houdt 1 kan bellen met het meldpunt woonomj geving, tel. 6093666. Soest Centrale Voorlichting 3762 AV Soest 3 34 55 st.nl nl GEN/MELDINGEN HET VERZONDEN een praktijkruimte met ging een dakkapel /an een woonhuis /an een woonhuis n een schotelantenne en uitbreiden woonhuis uimte (studio) 29-6-99 29-6-99 29-6-99 29-6-99 29-6-99 29-6-99 belanghebbenden een gemotiveerd be- ezwaarschrift worden gericht aan Bur- 0 CA Soest. Het bezwaarschrift moet en ingediend. splein 1, Afdeling Planologie en Bou- 0-12.30 uur. ISSING >rm voorstel van de wethouder ;en: aanschrijving voor wat betreft :rk intrekken en bezwaren hiertegen ïd verklaren. Aanschrijving uurtje en preventieve aanschrijving ld laten en bezwaren hiertegen rond verklaren. Dwangsom voor dering keermuurlje bepalen op 0,00. /ergunning voor de bouw van een op het perceel Amersfoortsestraat igeren wegens strijd met het bestem- >lan. Weigering voorleggen aan de ssie RVO. :m het voorstel van de wethouder :e besluiten: t ingediende bezwaarschrift gegrond te verklaren: t besluit van B. en W. van* 18 mei >9, afd. &B/WA/KW nr. 99398, irbij is ingestemd met een melding >r het bouwen van een serre op het ceel Honingbij 16 te Soest, in id te houden definitieve afrekening rijksuitkering urgering nieuwkomers 1997 v.k.a.; bedrag van f 45.007,28 reserveren r uitgaven in het kader van het -ïrgeringsbeleid. 2 opvang en begeleiding van ers de St. Vluchtelingenwerk/ Op- ieuwkomers een aanvullende een- bijdrage voor 1999 toekennen van 5,00. verzoek van de St. Vluchtelingen- 'dOpvang Nieuwkomers om een rage voor de opvang van kinderen inburgeraars voor het cursusjaar 2/2000 - met inachtneming van de ^waarden - voor een bedrag van imaal f 61.200,00 honoreren, rukkelijk nastreven dat de extra ïleiding middels een WlW-plaats it ingevuld. ïnanciering van een structurele ssing meenemen in de discussie de beleidsregels WIW. king middels definitieve afrekening rijksbijdrage inburgering nieuw- ers/rijksbijdrage WIN 1999. ct gelegen achter woning Lange kweg twee geschakelde woningen :aan; uitend bijgebouwen toestaan tot naximum van 10% v.d. perceel rvlakte c.q. 64 m2; nissie RVO schriftelijk om advies Ipunt niet wijzigen; an welke functie het Dorpshuis 'ervullen. Kindercentra berichten dat haar erzoek zal worden afgewezen. ng (art. 2.7.3. lid 1 APB) verlenen gebruikelijke voorwaarden. igde bouwvergunning weigeren en ;len conform concept-weigering. ïg weigeren. Geen medewerking ian art. 19 WRO. Besluit ter in- :n voor de commissie r.o. nmissie akkoord gaat, besluit ongegrond verklaren en de Jnning in stand laten. Koopavond: do. en vrij. tot 21.00 uur. Ma. t/m Met de Skottel Braai kunt u op simpele manier braden, bakken en barbecuen. Komt dat zien! Demonstraties (fl| zijn er op zaterdag 17 juli van 10.30 tot 16.30 uur op onze barbecueafdeling. AMERSFOORT Amsterdamseweg 139, Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS a. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 uur. Aan de vijver tussen de Draailier en de Koningsweg is dezer dagen een aalscholver te zien. Hoewel hij geen vergunning heeft en ook geen lid is van de Snoekbaars, vist hij er. Vol gens omwonenden was de aalscholver vorig jaar ook al op jacht aan de rand van Overhees. De vogel houdt zich met zijn imposan te verschijning opvallend stil aan de rand van de vijver om toe te slaan op het moment, dat hij een lekker visje voorbij ziet komen. Dat de aalscholver binnen de bebouwde kom is neerge streken, is volgens een medewerker Ik ben er even niet, maar de zaak Willem van Oosten 1uur Fotoservice gaat gewoon door. Patrick, Valerie, Erik, Jo- lande, Gerda, Christie en Joost staan hun mannetje/vrouwtje. Vroeger, met drie zaken, race te ik van hot naar her: hier bij springen, daar invallen, ginds problemen oplossen. "Willem, Willem," zei de oude garde, "er is geen zaak zo goed als die men zelve doet." En de ervaring leert dat het maar al te waar is. Nu met één zaak, Soesterbergsestraat 57 SOEST-ZUID dus, met en thousiaste klanten, vakkundi ge medewerkers en de mo dernste apparatuur, kan deze Willem ook eens even relaxen om er straks weer helemaal te zijn. Wat denkt u dat ik doe in mijn vakantie? Goed geraden! Ik hoop uw va kantiefoto's ook te zien! Hartelijke groeten van Willem Van Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57, Soest-Zuid. (035)6013109 Statig en indrukwekkend kijkt de aal scholver vanuit de hoogte of er onder hem in de vijver wat te eten te halen is. van Vogelopvang Soest vrij uniek. Meestal zijn ze ziek als ze in een woon wijk komen, tenzij ze bij het overvliegen vis in een vijver hebben gezien. "Als je ze kunt pakken, zijn ze zeker ziek, maar dan moet je wel oppassen, want ze kunnen venijnig bijten." In ieder geval is de aalscholver minder gezien dan een reiger die wel vaker in tuinvijvers zijn honger stilt. De aal scholver houdt zich eerder op bij de randmeren en ook wel bij de Eem. De Vogelopvang-deskundige zegt dat er twee soorten zijn. De ene jaagt in groepsverband, de andere gaat in zijn eentje op zoek totdat hij zijn buikje te goed heeft gedaan. "De visstand in de randmeren neemt steeds meer af en de aalscholvers hebben het moeilijk. Dat kan een reden zijn, dat ze dichterbij ko men." Vorig jaar werden bij de Vogelopvang aan de Eemweg twee aalscholvers ge bracht, die kort daarvoor waren gevan gen. "Maar die waren ziek. Dit jaar heb ben we er nog geen één gezien," aldus de medewerker die zegt dat de groot ste drukte voorbij is. Die ontstaat ieder voorjaar wanneer de jonge vogels hun nesten verlaten. Voor de meeste vo gelsoorten is die periode achter de rug. "We hebben nog wel veel merels, die soms wel drie nesten maken, en duiven die tot het najaar doorgaan met broe den. Ook zijn er op het ogenblik zwa luwen, die in deze tijd uitvliegen." Een achtervolging door de eigenaar van een winkel en de politie heeft niet geleid tot de aanhouding van een man die geprobeerd had een zonnehemel te stelen. Hij was don derdagmiddag met twee handlan gers een winkel aan de Burgemees ter Grothestraat ingegaan. Een van hen maakte een praatje met een ver koper, de twee anderen namen een kijkje in de winkel. Van dit tweetal meende er één zijn slag te kunnen slaan, toen hij een koffer met een zonnehemel uit de etalage pakte en naar buiten ging. Hij had de pech dat buiten bij de ingang een andere me dewerker van de zaak stond. De dief liet de koffer vallen en vluchtte via de Anna Paulownalaan. Hij had de winkeleigenaar, die zojuist was gear riveerd, op zijn hielen en ook de po litie bemoeide zich met de achter volging. Op de Talmalaan raakten de achtervolgers het spoor bijster. De twee mannen die in het gezel schap van de dief verkeerden, waren eveneens spoorloos. Dankzij een oplettende getuige heeft de politie een inbreker op heterdaad kunnen betrappen. Telefonisch was de politie maandagnacht ingeseind dat op de Nijverheidsweg een man zich opval lend gedroeg. Agenten gingen lopend op onderzoek uit en ontmoetten een man die met zinken materialen aan het slepen was. In de directe omgeving trof de politie ook aluminium platen aan, die de man vermoedelijk had klaarge legd om mee te nemen. De 21-jarige Soester werd meegenomen naar het bureau voor verhoor. Het College van B. en W. heeft vori ge week besloten een sloopvergun ning af te geven voor het bedrijfspand en de woning op het perceel Steen- hoffstraat 42 (voorheen fa. Roos). Het is de bedoeling dat daar t.z.t. een modern appartementengebouw verrijst met een parkeergarage. Daarvoor is overigens nog geen bouw vergunning afgegeven. Het perceel-Roos geldt als enigszins omstreden. De gemeente verloor on langs bij de rechter haar "claim" op deze grond, waarvoor zij zich beriep op het gemeentelijke voorkeursrecht. Het gemeentebestuur wil het hele gebied "Spoordal" in de toekomst kunnen be stemmen voor woningbouw. Volgens de rechter gaat die vlieger echter niet op. Het perceel-Roos gaat daardoor over in eigendom van de exploitatie maatschappij "Eemnes". Die had de sloopvergunning enkele maanden gele den al aangevraagd, maar de gemeen te hield de aanvraag in een bureaulade zolang er met de directie van "Eem- nes" nog geen overeenstemming was over het nieuwbouwplan. Dat is on langs nog om "welstandsredenen" af gewezen en het wachten is dus op een aanpassing van het plan. Eerder mag er ook niet gesloopt worden. Die aanpassing is overigens nog niet binnen, en dus is er ook geen bouwver gunning. Dat staat echter een sloop vergunning niet meer in de weg, aldus B. en W. Een vraag is verder nog of ook de percelen Steenhoffstraat 40 en 44 (woning en "monumentale" boer derij) in het bouwplan betrokken zullen worden. Daarvoor zal volgens B. en W. een afzonderlijke sloopvergunning aangevraagd moeten worden. De fractie van Gemeentebelangen Groen Soest is het niet eens met het besluit. In een brief-op-poten heft frac tievoorzitter Harry Witte laten weten dat hij het verlenen van de sloopver gunning "ongewenst" vindt. Volgens Witte legt de gemeente zich er kenne lijk bij neer dat er volgens de voorschrif ten van het oude bestemmingsplan wordt gebouwd, hetgeen betekent dat er - in strijd met de overtuiging van een meerderheid van de gemeenteraad - wel degelijk ruimte is voor "grootscha lige nieuwbouw a la Visserstaete" naast en tegenover het monumentale boer derijtje. Hoger beroep GGS wil - net als andere partijen in de raad - dat het gemeentebestuur van Soest beroep aantekent tegen de uit spraak van de rechter. Volgens Witte is er een grote kans dat de gemeente dan gelijk krijgt. Maar door het afgeven van een sloopvergunning wekt het College verwachtingen over haar medewerking aan het bouwplan van "Eemnes", en het ondergraaft daarmee de positie van de gemeente in hoger beroep. Per kerende post heeft de fractie ant woord gekregen van het College. Die reactie komt neer op een soort "niks- aan-de-hand". In de brief wordt de gang van zaken nog eens uitvoerig op een rijtje gezet en geconcludeerd dat het niet toekennen van de sloopver gunning niet meer aan de orde was. Het College deelt ook de vrees van Witte niet dat hiermee in de richting van de aanvrager verwachtingen zijn gewekt. ƒ34,50 KOUDE TOMATEN- KOMKOMMERSOEP LAMSVLEESSCHOTEL met madeira en ganzdeverkrullen SORBETIJS met vers gepocheerde perzik enframbozencoulis Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-60360 10 De 283 woningen die momenteel in het tweede deel van de Boerenstreek worden gebouwd, voldoen straks alle maal aan de veiligheidseisen van de politie. Dat hebben bouwbedrijf G.W. van de Grift, verhuurder Acht goed en de politie vastgelegd in een convenant, dat donderdag door hun vertegenwoordigers werd onderte kend. Rookmelders, verlichting op de berging, erfafscheidingen, inbraakwerend hang en sluitwerk en alarmering zijn voor beelden van voorzieningen die tijdens de bouw standaard zullen worden ge realiseerd. Een onafhankelijk bureau zal na de bouw op een 25 woningen een steekproef loslaten om te kijken of de huizen inderdaad in aanmerking komen voor het Politiekeurmerk Veilig Wonen. De reeds tot stand gekomen eerste fase van de Boerenstreek, onge veer 250 woningen, voldoen aan de ei sen. Als de huizen voldoende zijn beveiligd, krijgen de toekomstige bewoners van de Boerenstreek II van de politie een informatiepakket en een certificaat. Met dat document kunnen ze bij hun verzekeringsmaatschappij (de meeste verzekeraars doen mee) een lagere pre mie afdingen. Gebleken is dat bij ge certificeerde woningen het percentage inbraken met negentig procent is afge nomen. In Soest zijn tot dusver dui zend woningen beveiligd volgens de normen van de politie. De laatste jaren wordt huiseigenaren wijkgericht gratis advies aangeboden. Wie daarvan ge bruik maakt, krijgt bezoek van de poli tie die de woning bekijkt en een lijst van maatregelen opstelt, die nodig zijn om in aanmerking te komen voor een certificaat. Achtgoed Wonen en Bouwen heeft haar huurders benaderd en gewezen op deze mogelijkheid. Achtgoed biedt aan de kosten te betalen tegen een huur verhoging van vijf gulden per maand. Tot nu toe werden 750 woningen in Soest van Achtgoed gecertificeerd. In de Boerenstreek II krijgt Achtgoed 41 huurwoningen. Die zullen eveneens worden beveiligd. De gemeente draagt in de Boerenstreek ook een steentje bij aan de veiligheid. Soest zorgt voor verlichting en groen voorzieningen in de wijk. Tevens laat de gemeente bushokjes plaatsen. Bij de nieuwbouw in de Boerenstreek II worden standaard veiligheidsvoorzie ningen getroffen. EYEWEAR Davidoff Cool Water Sunwear y e w e a r ZUIDPROMENADE 14 - 3768 EM SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 l Gevraagde koopsom ƒ495.000,- kosten koper ƒ2.585.000,- kosten koper Kerkpad N.Z. SOEST Bijzonder gunstig gelegen (op 2e woonlaag) luxe 5-kamer apparte ment, met ruime garage, groot balkon en lift. Indeling: ruime hal, toilet, m.k., grote woonk, met open haard (ca 50 m2), oudersl.km. met luxe badkamer. Moderne keuken met inbouwapp. (o.a. ker. kookplaat, koelkast, vrieskast, oven, afz. kap). 1e eta ge: overloop, 2 kleine sl.km. en een 4e ruime sl.km. met balkon en luxe douchecel. Dit appartement ver keert in uitstekende staat van onderhoud en heeft veel extra bergruimte. Servicekosten: fl. 345,- per maand Wieksloterweg O.Z. SOEST Tegenover de Pijnenburgse bossen gelegen vrijst. semi-bungalow met dubbele garage, tennisbaan met kantine en bedrijfsruimte (o.a. ge schikt voor paardensport) op ca. 13.000 m2 grond. Indeling: hal, L-vormige woonka mer met erker en open haard, rui me slaapkamer/kantoor, eetkeu- ken met inbouwapparatuur, bij keuken en toilet. Verdieping: 3 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet en dubbele wastafels. Algemeen: grote dubbele garage met zolder en elek. deuren. De woning is optimaal beveiligd. Ind. bedrijfsruimte: grote geïsoleerde en beveiligde rijtuigenk., opslagruimte, archief en 3 paardenboxen. Algemeen: buitenbak en tennisbaan met kantine. Van Weedestraat SOEST Op de 1e verdieping gelegen 3- kamer appartement met berging op de begane grond en parkeer plaats. Indeling: ruime woonk., 2 grote sl.km., moderne keuken, hal, toilet, m.k., ruime douchecel. Dit appartement verkeert in uit stekende staat van onderhoud. Servicekosten: fl. 222,- per maand. Gevraagde koopsom ƒ315.000,- kosten koper SOEST LANDHUIZEN/BUNGALOWS Momenteel hebben wij enige landhuizen en bunga lows in de verkoop vanaf 1.395.000,- tot 2.495.000,-. Brochures op aanvraag. ƒ254.500,- kosten koper Weteringpad 74 SOEST Bedrijfsui ƒ249.500,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ865.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ337.500,- kosten koper arkeerplaatsen Weteringpad Bedrijfsu\ N/^^rTti^rTTet 3 parkeerplaatsen Heinsiuslaan 21 AMERSFOORT^-r-f i Helft vaneej^^^QCTC-^garage en schuur Van Weedestraat 56-A SOEST Een gunsitg^^^QCAC^tffipartement Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl i X> VBO De laad- en loshavens in de Van Weedestraat, herkenbaar aan de gele strepen op het wegdek en de speciale borden, zijn van maandag tot en met zaterdag tussen 9.00 en 11.00 uur ver boden terrein voor personenauto's. Dan zijn deze parkeerstroken gereser veerd voor vrachtwagens die goederen komen afleveren of ophalen. Dat de chauffeurs van deze wagens niet altijd gebruik maken van de speciale havens en - soms noodgedwongen, soms uit gemakzucht - de rijbaan blokkeren, is een tweede. Op de genoemde tijden mogen auto's niet worden achtergela ten in de havens. De politie controleert daar regelmatig op, zoals donderdag. Toen werden vijf overtreders opge schreven. De (nieuwe) woningen in de Boeren streek mogen dan allemaal (gaan) vol doen aan de veiligheidseisen van de politie, de bouwer van de huizen heeft het nogal eens te stellen met vandalen. Voor de derde keer in korte tijd werd namens de aannemer, die bezig is met de realisatie van de tweede fase van de nieuwbouwwijk, aangifte gedaan van vernieling. Onbekenden knipten vorige week gaten in de hekken, slopen het bouwterrein op en gooiden een ruit in van een bouwkeet. Een bewoner van de Spinet keek zon dag vreemd op toen hij zijn auto zag. Die was gedeeltelijk grijs gespoten. Een onbekende vandaal moet dat in het weekeinde h'ebben gedaan. De ge dupeerde deed aangifte bij de politie. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! sisbêiI Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5