SEC akkoord met delen sportveld In de hoogte of breedte bouwen? LTC Soestdijk: de week na Wimbledon Bijna duizend kinderen in feestweek [riathleten draaien warm Samen met Bakkerij van Kooten naar de dierentuin! 'De Zwaluw' viert 80-jarig testaan met eenhoksrace P.V. De Vriendschap Competitie Belgische jonge duiven 1999 HONDENSPORT TENNIS Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-lwarm buffet Op 'Europees'parkoers van Stein TRIATHLON Waldkornbrood (soo gram) 2,50 KORTING op een En maak kans op een dierentuinbon van 100,- In totaal 28 lichtmasten op Bosstraat- West OLF fien beste pro's ïlfen voor de lauwe Vogel Juivenberichten Onenigheid tussen Welzijn en Bouwzaken over clubhuis MHC Soest Jeugdkamp met trainingen, toernooi, skiën en douanespel Poppenspel van An Alkema wint Gouden Vlinderfestival ^Gevraagc^ VAKANTIE- BEZORGERS Soester Courant Tuinstoelen weg Hoofdwond meisje bij aanrijding Hennie Schoor en Isabel in de prijzen Parkeerbonnen DE ZWALUM Comb. Schimmel-Klomp 1 43. C. Kamp horst 2 23. Gebr. De Bruin 3 5. Stam v. Es 4 7. Comb. Van Egdom 6 52. J. v.d. Bra- kel Zonen 8 67. Comb. De Bes-de Bree 9*99. De Bruin v. Arnhem 11 72. R. v. 't Net 16 96. Th. Post 17 71. R.W. Grift 18 61. G. Rijksen 21 28. L. Vogel 22 64. R. v. Hornsveld 24 51. A. Hooijer 26 218. Mevr. A.T. Vogel 38 79. A. van Ginkel 41 164. H. Vonk 49. P. Kanters 50 90. E. v.d. Brakel Zn. 55 62. Gebr. de Lang 57 58. A.H. bttfeunissen 6-172. J. Duijst en Zn 65 188. H tbonen Zn. 66 70. H. de Bree 68 91. i «Weldink/v. Hengstum 84 89. J. van Dijk 85 192. J. de Jong 107. H. Wolfsen 165 171. J. Benschop 187. DE VRIENDSCHAP Um Beijer 1 12. Alternaar/Reijerse 2 13. Jl.H. v.d. Veen 3 18. B.G. Schimmel 4 5. W. Hoffmann 6 8. Comb. Westerveld 7 101. Comb. Zijtveld/Krol 10 11. A.B. Grift 11. Kortland Zn 23 46. R. de Ruyter 26 p. W.H. van Drie 27 51. C.EJ. Kaats 29 42. W. Cochius 36 54. J.C. Wijnands 37 G. Rietveld 66 119. Vaessen/Veenend- ial 68 71. J. v. Groningen 86 153. C.P. Jak |12 132. T. Kok 141. A. Dijkstra 147. Ï.K.H. pr. Bernhard 151. Kamerbeek/ auch 162. Vedvlucht" Montlucon: datum" za- erdag 10 juli. Afstand: 677 kilome ter; wind: noord-oorst DE ZWALUW Huisman 1 2. Stam v. Es 3 18. E. v.d. Orakel Zn 4 16. W. van Dorrestein 5 8.- de Bree 6 17. Gebr. de Bruin 7 39. J. v.d. prakel Zonen 9 33. R. Eimers 10 14. H. Wolfsen 11 21. Comb. Van Egdom 13 27. Comb. De Bes-de Bree 23 28. Gebr. de lang 34. G. Rijksen 40 42. R. v. 't Net 45 56. A. van Ginkel 46 52. P. Kanteis 50. Weldink/v. Hengstum 51. R. v. Homsveld 54. A. Hooijer 55. De Bruin v. Arnhem H. Vonk 65. DE VRIENDSCHAP Montagebedrijf Heeremans wint vlucht vanaf Minderhout (Belg.) 1 Montagebedrijf Heeremans 100.0 20 J.A. Smeeing Ink./verk. Onr.goed 39.5 2 Apparatenbouw Van Hengstum 97.6 21 Tegelzettersbedrijf Van Schaik 27.9 3 Loodgietersbedrijf Reijerse 95.3 22 Hoka Soest 23.2 4 Trappenfabriek Grift 93.0 23 Taxi Eemland 18.6 5 Krol Witgoed Service 88.3 24 Dierengilde Soest 16.2 6 Restaurant 'De Mof", Leusden 86.0 25 Recyclingbedrijf Van Es 11.6 7 Het Vleescentrum 79.0 26 Drankenhandel Ben .Rademaker 9.3 8 Schildersbedrijf Morren, Baarn 76.7 27 Metselbedrijf H.J. v.d. Wardt 2.3 9 Rempe Haarmode, Weesp 67.4 28 Loodgietersbedrijf Breuker, Baarn 10 De Paardenstek, Weesp 65.1 29 KAWI B.V. 11 Bouwbedrijf Hoffmann 62.8 30 Drukkerij Atlas 12 Autoschadebedrijf Stalenhoef - 60.4 31 Lenarduzzi Natuursteen 1<} Kareisen Banden Service 58.1 32 Restaurant Van de Brink 14 Grafi-lntermed. 53.4 33 Veevoederhandel Eemland 15 Kado Artikelen Henny Schimmel 51.1 34 Mini Transport Nederland 16 Jansen Beton Bekisting 48.8 35 Auto Smeeing 17 Auto Onderdelen F.M.T. 46.5 36 Instalatietechniek Treba 18 Bako Openhaarden 44.1 37 Restaurant "De Eetkamer", Baarn 19 Drankenhandel Ben van de Linden 41.8 38 Kwalitaria Nieuwerhoek Na twee weken Wimbledon valt de (passieve) tennisser in een groot en zwart gat De dagelijkse uitzendingen van BBC 1 en 2 (veel leuker en beter dan Net 5 dat wel de regenpauze in beeld bracht, maar daarna een geda teerde serie liet zien, terwijl Graf en Williams de mooiste partij van het toernooi speelden) over de verrichtin gen van de mondiale top is dan van de baan. LTC Soestdijk had voor de Soester jeugd in de week na Wimbledon een actief alternatief in de vorm van een tenniskamp. Ruim twintig jonge LTG- ers en vier jeugdleden van TV Soest Zuid meldden zich vorige week elke (werk)dag op het park aan de Schrik- slaan voor een gevarieerd programma. In de ochtenduren deden de jonge Kxajicek's, Samprassen, Agassi's en de aanstormende Davenports, Stevensons en Hingissen verschillende oefeningen en spelvormen, dit alles onder leiding van Harald Wernsen en Merel Brou wer. Dit tweetal kreeg elke dag assis tentie van telkens twee andere spelers uit de selectie van LTC Soestdijk. Niet alleen tennis sloeg de klok. Na de lunch Wellicht vormt het jeugdkamp van LTC Soestdijk een opstapje naar Wim bledon, als tennisser of als ballenmeisje. in het clubhuis was er bijvoorbeeld een uitstapje naar Soesterberg, waar de tennissers konden skiën. Een andere dag werd in de bossen een douanespel gedaan en donderdagmiddag waren de deelnemers aan het kamp getuige van een A-toernooi in Bilthoven. De vol gende dag konden ze hetgeen ze had den geleerd en gezien in de praktijk brengen tijdens een onderling toer nooi. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Dagschotels woensdag Lamskoteletjes, aardappel schijfjes en snijbonen donderdag Slibtongetjes, frietjes en gemengde salade weekend Muiderslotje, pommes parisiennes en bloemkool maandag Stooflapje, gekookte aard appelen en rode kool dinsdag Bami, saté en kroepoek 3p drie verschillende afstanden wa- en leden van de Schieter zondag ac tief in Stein. De triathleten draaiden daar letterlijk en figuurlijk warm |voor het EK dat volgend jaar op het Limburgse parkoers plaatsvindt Op de achtste triathlon kwamen Leo Stolk en Petra van Tricht binnen in res pectievelijk 1 uur en 48 minuten en 1.55. Jeugdtalent Chris Rietveld lag bij de junioren op koers om voor de twee de maal het podium te betreden, maar hij werd achtervolgd en ingehaald door pech, waardoor hij tijdens het fietsen moest afstappen. Na de kwart triathlon mocht Joop van Leijenhorst wel het podium betreden tijdens de prijsuitreiking voor de 50- plussers. Hij werd tweede in 2.47. De snelste van de Schieter-leden was Judy van haaster (2.42). Keesz Rietveld (2.51), Annemarie Arkema (2.59) en Kathy Rider (3.00) deden ook mee. Alda van der Veen viel uit. Op de halve triathlon kwamen Dennis Moerman (5.11) en Henk Jan Meijer (5.13) binnen de limiet binnen. Ronald Vergauwen moest na twee fietsronden de strijd staken en Chris van Trigt stapte na een ronde lopen uit de wed strijd. Kettingproblemen braken Bert den Breejen op. Hij kwam vijf minuten na het verstrijken van de toegestane zes uur over de finish. Gijs Korlaar, die tweemaal lek reed, werd tijdens het lo pen uit de strijd genomen. Voor zichzelf liep hij de wedstrijd toch uit om te fi nishen in de officieuze tijd van 6.25. Bij aankoop van een toegangskaartje voor de dierentuin. e tien beste pro's van Nederland >en morgen mee aan het Pro-Am larity Golftoernooi op de golfbaan Soestduinen. Elke pro wordt achter >yal Pare Holiday Inn vergezeld >or vijf amateurs, allen leden van Golfclub Soestduinen. naf 18.00 uur wordt er gespeeld lor een goed doel. De opbrengst van t toernooi is bestemd voor De Blau- Vogel, het dagverblijf voor meer- udig gehandicapten aan de Bos- aat. Vorig jaar werd aan dezelfde in- ïlling een cheque ter waarde van [500 gulden aangeboden, e pro's maken kans op een Lancia ter larde van 25.000 gulden. De auto at naar de pro die erin slaagt op de igende hole een 'hole in one' te slaan. Vedvlucht: Duffel; datum: zaterdag IQ juli. Afstand: 133 km; wind: noord-oost Voetbalvereniging SEC is bereid één van haar velden te delen met Mixed Hockey Club Soest, nu de gemeente er lichtmasten omheen gaat plaat sen. Daardoor kunnen de voetballers er 's avonds op trainen en is het laat ste bezwaar van SEC weggenomen. "Het is de minst slechte van het slechtste, meer zit er niet in, maar we kunnen in ieder geval uit de voeten," zegt Wim Welleman. Het bestuur van zijn club heeft vorige week een brief gestuurd aan het Colle ge, waarin het officieel laat weten ak koord te gaan met de uitvoering van de clustering. In plaats van twee wedstrijd- velden en één trainingsveld beschikt SEC straks over twee trainingsvelden en één wedstrijdveld. Eén trainingsveld kan echter ook gebruikt worden voor het spelen van wedstrijden. Het betreft het grassmasterveld, waarvan de laag zo sterk is, dat het veld extra kan wor den belast. Met de toezegging van de lichtmasten rond het derde grasveld, waarop ook MHC Soest mag gaan spelen, is het conflict over de uitvoering van de clus tering op de Bosstraat-West de wereld uit. De gemeente schat de kosten voor de zes extra masten op twintig- tot der tigduizend gulden. De hoogte van de rekening is onder meer afhankelijk van het feit of de lampen op het bestaan de netwerk van electriciteitskabels kun nen worden aangesloten of dat er nieuwe bekabeling gewenst is. Hoe de extra uitgaven binnen het beschikbare budget kunnen worden gedekt, moet nog worden onderzocht. Ook rond het grassmasterveld komen zes masten te staan. De twee kunst grasvelden van MHC Soest krijgen elk acht lichtmasten. Dat brengt het totaal op de Bosstraat-West op 28 palen met lampen. Vier buurtbewoners hebben bezwaar gemaakt tegen dit woud van masten. Formeel kunnen ze alleen te gen de zes masten bij het grassmaster veld bedenkingen indienen, omdat voor de 22 andere nog een bouwver gunning moet worden ingediend. Vol gens de gemeente zijn de zes masten, waarvoor al een vergunning is aange vraagd, niet in strijd met het bestem mingsplan. De vergunning is dan ook verstrekt. Het is de bedoeling dat de vergunning voor de overige verlichting zo snel mogelijk wordt aangevraagd en verleend, zodat de elftallen van SEC vanaf september in de avonduren ook kunnen trainen op het veld achter de hoofdtribune, het veld dat gedeeld gaat worden met MHC Soest. Wanneer de hockeyclub verhuist van sportpark Koningsweg naar Bosstraat- West is nog niet bekend. Het komende seizoen zal de vereniging in elk geval nog op de huidige accommodatie actief zijn. De bouwvergunning voor het clubhuis op de Bosstraat-West is nog niet verleend. De feestweek van de Vrije Teugel is zo'n doorslaand succes geworden, dat het kinderparadijs er volgend jaar twee gaat houden. De derde editie trok vorige week in totaal bijna dui zend jonge kinderen naar het Vede- laarpad. De bezoekers op woensdag waren getuigen van de finale van het Gouden Vlinderfestival dat werd ge wonnen door An Alkema met 'De Wolf en de Zeven Geitjes'. De Groningse poppenspeelster ging grensverleggend te werk. Nooit eerder trad ze op buiten de drie noordelijke provincies, voordat ze in Soest aan de voorronde deelnam. De kinderjury gaf haar een hoge beoordeling, zodat ze tot de drie finalisten behoorde, die moch ten terugkeren om de prijzen (1.500, 750 en 250 gulden) te verdelen. An Alkema zal geen spijt hebben ge had van haar 'buitenlandse' trip, want ook de voor de finale nieuw samenge stelde kinderjury kende haar de eerste prijs toe. Behalve het geldbedrag ging ze voldaan naar huis met de Gouden Vlinder, een trofee die is gemaakt door de Soester siersmid Rein Tupker. De tweede plaats was voor de groep Ravestein die 'De Maan en de Muizen koning' opvoerde, derde werd de door directeur Leo van den Berg als winnaar getipte Winston Scholberg met 'Anan- si'. Scholberg had zelf ook op meer ge rekend en verliet teleurgesteld het kinderparadijs. Daarbij botste hij met zijn wagen tegen enkele paaltjes met als gevolg forse schade aan zijn voer tuig. Hoogtepunten Het Gouden Vlinderfestival was een van de hoogtepunten van de feest week in het kinderparadijs, die maan dag was begonnen met onder meer een optreden van de Tinkerbells, een zangduo dat Disney-liedjes op zijn re pertoire heeft en via Kindernet lande lijke bekendheid kreeg. Zingen konden de kinderen zelf ook tijdens het festival op dinsdag en de karaoke op vrijdag. Verder waren er in de eerste week van de schoolvakantie sport- en spelactivi teiten en een playbackshow en kondén de kinderen hun creativiteit uiten bij het maken van sculptures. En natuur lijk was er ook de mogelijkheid de die ren te voeren, een ritje op de pony te maken of eenvoudigweg tien minuten lang een konijn te aaien. Voor 7,50 gulden per dag of 25 gulden voor vijf dagen stond deelname open voor kinderen van vier tot en met twaalf. Ruim zeventig kinderen kochten een passepartoutkaart die hun elke dag toegang verschafte. Op de eerste dag kwamen ongeveer 110 kinderen naar de Vrije Teugel, dinsdag waren dat er ruim 150 en vanaf woensdag telde de welzijnsinstelling dagelijks 240 tot 260 bezoekers, de ouders niet meege rekend. De entree was bij lange na niet voldoende om alle kosten te dekken, maar de Vrije Teugel kreeg de begroting Het was volle bak in het theater van de Vrije Teugel. Daar vond woensdag de fi nale van het Gouden Vlinderfestival plaats. sluitend dankzij een gift van tien mille van het Juliana Welzijn Fonds. Van den Berg genoot zelf minstens zo veel als de kinderen en sprak van een 'groot succes'. "Volgend jaar gaan we twee feestweken houden, in de eerste en in de laatste week van de schoolva kantie." Daartussenin zijn de twee zo- merkampweken gepland. Die vinden ook dit jaar plaats, één deze maand en één in augustus. De reguliere seizoen sactiviteiten liggen op dit moment stil, het kinderparadijs is wel toegankelijk voor publiek dat de dieren wil bekijken of even rustig wil zitten. voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 601 41 52 J Is er na jarenlang overleg, zoeken naar alternatieven, dreiging met juri dische stappen, nieuwe besprekingen en tal van compromissen eindelijk overeenstemming bereikt tussen het gemeentebestuur en MHC Soest over de aanleg van een hockeycomplex op de Bosstraat-West, liggen twee afde lingen van de gemeente met elkaar in de clinch. Aanleiding voor het meningsverschil is het beoogde clubhuis van MHC Soest. De vraag is of er in de hoogte of in de breedte moet worden gebouwd. De afdeling Planologie Bouwen wil zich houden aan de maximale goot- hoogte van vier meter en bouwhoogte van zes meter. In dat geval zou het nieuwe clubhuis een groter oppervlak te beslaan dan volgens het bestem mingsplan is toegestaan, maar dat vindt de afdeling aanvaardbaar. MHC Soest heeft momenteel aan de Ko ningsweg de beschikking over een club gebouw van twee lagen. Dat gebouw is aanzienlijk hoger dan zes meter. De hoogtebeperking weegt, aldus P&B, zwaarder dan het aantal vierkante me ters. De afdeling welzijn (sport) vindt dat er best in de hoogte kan worden ge bouwd, zoals in het voorlopige plan wordt voorzien. Als er meer oppervlak te wordt bebouwd, gaat dat ten koste van de ruimte voor de velden en de gemeente moet nu al passen en meten om MHC Soest en SEC samen te kun nen onderbrengen op de Bosstraat- West. Het College lijkt zich te scharen achter de mening van Planologie en Bouwen, maar gooit de kwestie voor de zeker heid maar even in de groep. Dat bete kent dat de commissie ruimtelijke orde ning haar licht mag laten schijnen over de clustering van de twee sportclubs die, evenals omwonenden, zullen wor den ingelicht. Het bouwplan zal nog dit jaar en an ders in 2000 worden ingediend. Vast staat dat zal moeten worden afgewe ken van het bestemmingsplan Hees. Dat betekent dat de gemeente een procedure moet starten om van de provincie toestemming te krijgen. De sportclustering is het gevolg van het beleid van het gemeentebestuur dat sportpark Koningsweg wil inrichten als bedrijventerrein. Verder hoopt de ge meente jaarlijks geld te besparen door een aantal verenigingen op hetzelfde complex te huisvesten. MHC Soest komt dus bij SEC, De Knickerbockers wordt de buurman van S.O. Soest op de Bosstraat-Oost en De Gemshoorn is reeds verhuisd naar het buitenterrein van Smeeing/BDC aan de Henriëtte Blaekweg. De clustering vergt een in vestering van 5,5 miljoen gulden. Dat geld is gehaald uit de opbrengst van de verkoop van het cai-bedrijf dat enkele jaren geleden is overgenomen door de REMU. B.G. Schimmel 1 6. Altenaar/Reijerse 2 15. ÏÏ.C. Wijnands 3 5. Kamerbeek/Rauch 4 17. W. Hoffmann 8. Comb. Zijtveld/Krol 9 16. y.H. van Drie. J. Beijer 13 18. G. Rietveld 14 20. R. v. Groenestein/zn. 19. Vaessen/ Veenendaal 26. Uit een tuin aan de Dorresteinweg zijn (vee stoelen en twee buxus-planten het pot gestolen. Daarvan werd zon dag aangifte gedaan door een 31-jari ge Soester. Te laat merkte een Amersfoorter dat een Soester in de auto voor hem rem de op het Nieuwerhoekplein. Hij botste er met zijn wagen tegenaan. Het gevolg was dat een vijftienjarig meisjes uit Hoogland, dat bij hem in de wagen zat, een hoofdwond opliep. Ze werd naar ziekenhuis Eemland gebracht. Het ongeval gebeurde zaterdagmiddag om kwart voor vijf. Voor "de Zwaluw" staat zondag 15 Augustus de gehele dag in het teken an feest. De postduivenvereniging yiert dan aan de Koningsweg het achtigjarig bestaan met een een- oksrace, een picknickbrunch, moge lijk een voetbalwedstrijd en andere tiviteiten. Set begint 's ochtends met het loslaten de 75 jonge duiven die sinds enke le maanden allemaal door Bernhard Blokland worden verzorgd in het spe ciale hok dat bij het clubgebouw staat. De business eenhoksrace over 350 ki lometer is een speciale, want aan elke duif is een sponsor gekoppeld. De op brengst van deze sponsorvlucht wordt nog dezelfde dag verdeeld over De Blauwe Vogel, het dagverblijf aan de Bosstraat voor meervoudig gehandi- apten, en De Lasenberg, de school van het Van Arkel Instituut aan de Helling- weg. Per duif werd minimaal 75 gulden ingelegd. Tussen 10.00 en 10.30 worden de le den, sponsors, deelnemers en andere genodigden ontvangen bij het Duiven- zaaltje. Zij nemen vervolgens plaats voor de picknickbrunch. Om de pick nick zo echt mogelijk te laten lijken, moet iedereen zijn eigen (tuin)stoel of tafel meenemen. Dan is het wachten op de binnenkomst van de duiven, waarna om 14.00 uur de overhandiging van de cheques aan vertegenwoordigers van de goede doe len staat gepland. Mogelijk wordt om half drie een voetbalwedstrijd gespeeld tussen leden van de Zwaluw en hun sponsors en andere deelnemers. Voor de kinderen zijn tal van activiteiten ge organiseerd en een veelzijdig artiest omlijst het programma. De prijsuitrei king van de business eenhoksrace is om 16.00 uur. Met haar anderhalfjarige Labrador Re- triever Isabel is Hennie Schoor in de prijzen gevallen. Bij een zogenoemde working-test in Rumpt werd haar hond eerste. De proef was zwaar en bestond uit onder meer apporteren, zwemmen en voorwerpen opzoeken. Ondanks haar jonge leeftijd gaf Isabel het voor beeld aan de 34 andere, meer ervaren honden van soms wel vijf jaar. Hennie Schoor uit Soest wint regelmatig prij zen met haar honden. De test in Rumpt was er een in de juniorenklas se en georganiseerd door de Neder landse Labrador Vereniging. Op het Raadhuisplein en het Dalplein controleerde de politie woensdag in de blauwe zones op het gebruik van de parkeerschijf. In vier auto's was de schijf niet te zien, zodat onder de rui tenwisser een bekeuring werd gesto ken.

Soester Courant | 1999 | | pagina 9