14.99 Politie zet vijf flex-agenten in En dit zijn de knallers van deze week: \SÏ0?:\ intratuin Kluis van Rabobank moet er nog uit Plan voor woningen, Balans en tweede dependance Daelhoven aan Smitsweg 2QQ VOS-project start met 'seniorenrestaurant' VAKANTIE BEZORGERS Onaangekondigde controles GGD in kinderdagverblijven VERSE MOSSELEN 6027493 RUUD SMIT 77e JAARGANG NO. 49 WOENSDAG 28 JULI 1999 NEFKENS Mnjers SOEST wie <">de OPEL.-©- Vienetta ijsstam citroen of appel/kaneel, f Pepsi Cola, Sisi of 7-Up Magere hamlappen varkensvlees Geen gedoe in de duinen! Straks (nog) meer blauw op straat in Soest Trillingen zijn eind van deze week voorbij 3 Actueel 5 Actueel 8 Op Soest 9 Soesterberg Mogelijk sloop van wijkcentrum Smitsveen en IVC VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Nieuw in Soest! r Gevraagd Soester Courant i7Annafsir4Av 3 Autokraken op rij Poging tot diefstal van auto mislukt Tel. 06-53 91 12 37 A. van der Lee CITH0ÈN KLAREN HET GROENE WARENHUIS visspecialiteiten Van Weedestraat 149 - Soest - tel. 035 - 601 52 88 autom obielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 sen naar k krat 12 flessen a 1,5 liter naar keuze De politie heeft vorige week nogal wat klachten ontvangen over allerlei "gedoe in de duinen". Met name bewoners van de Foekenlaan ver klaarden veel hinder te ondervinden van nachtelijke activiteiten van jon gelui, die geluidsoverlast veroorza ken, rotzooi achterlaten en niet schromen zelfs vuurwerk te ontste ken als de zon reeds lang is onder gegaan. De omwonenden zijn het zat en willen hun nachtrust terug. De politie wijst erop dat het volgens de Algemene Verordening Soest (het plaatselijke "wetboek") verbo den is zich na 20.00 uur in de dui nen op te houden. Op grond daar van is de omwonenden beloofd dat de politie in de komende tijd een extra oogje in het zeil zal houden en zeker zal optreden als dat nodig of wenselijk is. Men zij gewaarschuwd. Redactie en administratie: van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 16,50 Buiten Soest f 33,-- Losse nummers 85 ct. Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Met ingang van 6 september wordt het politietoezicht in Soest versterkt met de inzet van vijf extra agenten. Zij vormen met vijf anderen die in Baarn, Bunschoten en Eemnes aan het werk gaan - een van de "flex teams" die de politieregio Utrecht enige tijd geleden in het leven heeft geroepen. Nu is het district Eemland- Noord aan de beurt De Utrechtse flexteams danken hun naam aan het feit dat ze geacht worden flexibel inzetbaar te zijn. Elk politiedis trict kan er in principe een beroep op doen. Ze worden doorgaans daar inge zet waar ze het hardste nodig zijn. Elke drie maanden worden de flexteams vernieuwd; dan zijn weer andere poli tiemedewerkers aan de beurt om als "flexer" ergens ondersteuning te gaan leveren. In het algemeen gaat het om politiemedewerkers uit de "ondersteu ning", d.w.z. de administratieve dienst, of om leidinggevenden. Het zijn poli tiemannen en -vrouwen met volledige bevoegdheden, afkomstig uit alle ran gen, die in het algemeen van huis uit ook wel enige straatervaring hebben. In Eemland-Noord worden tien flexers aan het werk gezet. In Soest ko men er, zoals gezegd, vijf. Volgens voorlichter Clementina Sprengers van Eemland-Noord is het de bedoeling dat ze individueel "gekoppeld" gaan worden aan de huidige wijkagenten en samen met hen vooral gaan kijken naar wat er in de verschillende wijken van Soest zoal speelt, met name op het ge bied van de jeugdproblematiek, in de zin van overlast, ongewenst rondhan gen, verkeerswangedrag, vernielingen van abri's en telefooncellen, maar ook het vervuilen van trapportalen en hal len in de flats, wildplassen, geluids overlast en het gebruik van alcohol op de openbare weg. Daarbij zal speciaal aandacht worden gegeven aan locaties als de winkelcentra, de NS-stations en de cafés rondom sluitingstijd. Echte agenten Het gaat - anders dan bij de politiesur veillanten die inmiddels tot het ver trouwde straatbeeld van Soest behoren - in dit geval om échte agenten, bena drukt Clementina Sprengers. Dat bete kent dat ze ook, en misschien zelfs vooral, in de avond- en nachturen en in de weekeinden kunnen worden in geschakeld. Een exacte invulling van hun taken is op dit moment nog niet te geven, omdat er nog druk geïnventari seerd wordt. Overigens is er in Soest op dit moment geen sprake van een ern stig probleem met de jongeren, onder streept de politiewoordvoerster. De "flexers" worden op 6 september in het district Eemland-Noord verwacht. Eerst volgt dan een introductieperiode van enkele dagen, waarna er een plan van aanpak wordt opgesteld. Dan zal ook duidelijk worden of de "flexers" repressief of preventief zullen gaan op treden. Vrijwilligers De politie Eemland-Noord start bin nenkort ook met een gerichte wer vingscampagne voor nieuwe vrijwilli gers. Op dit ogenblik heeft het district de beschikking over tien man "reserve- politie", zoals de politievrijwilligers vroeger werden genoemd, die (in hun vrije tijd) voor uiteenlopende activitei ten kunnen worden ingezet. De wer vingscampagne gaat eind augustus van start en zal vermoedelijk tot medio ok tober duren. Ondernemers laaiend op College van B. en W. IJsbaanterrein dicht na klachten omwonenden. Staande ovatie voor 11-jarige violist. Luchtvaartmuseum geeft beeld van 1949-1989. In de eerste week van augustus start het VOS-project (Vereenzaming Ouderen Soest) met een "seniorenres- taurant" in het verzorgingshuis Mo lenschot (Dalplein). Dat houdt in dat op maandag, woensdag en vrijdag van 12.15 tot 14.15 uur ouderen en gehandicaptendie nog zelfstandig wonen in Soest(erberg), in de gele genheid worden gesteld de warme maaltijd gezamenlijk te gebruiken in het restaurant van Molenschot. Vrijwilligsters van het VOS-project zul len deze activiteit begeleiden. De maal tijden worden betrokken uit de keuken van Molenschot. De maaltijd bestaat uit een voorgerecht, een hoofdgerecht en een nagerecht en kost f 8,20. De deelnemers kunnen een keus maken uit drie menu's. Een aperiliefje kost f 1,50. Door samenwerking met de werkgroep- Vervoer is het mogelijk dat de deelne mers aan deze activiteit gehaald -en ge bracht worden naar Molenschot met de rolstoelbus. Die wordt speciaal voor deze activiteit gereserveerd van 11.45 tot 12.15 uur en van 13.45 tot 14.15 uur. Deelnemers moeten zich één dag van te voren aanmelden bij het project VOS, tel. 035-6023681. Vrijwillig(st)ers die deze nieuwe VOS- activiteit willen begeleiden zijn altijd welkom; s.v.p. contact opnemen met Margöt Bultink, tel. 6023681. 'Natuurbestemmiug Z'gloren past in provinciaal beleid'. Roest: 'Ik zou geen zaken willen doen met Netjes.' Brandweer helpt ambulance bij binnenbrengen patiënt. M.C. Molendael heeft een nieuwe gynaecoloog. Milieu-eiland in Zuid onder water. Mevrouw Dievenbach in de gloria. Soest 50 jaar geleden. Combinaties duivensport maken de dienst uit. Goede seizoenstart van Judy van Haaster. Duivenberichten. Het plan is tot dusver uiterst vaag, maar het bestaat: woningbouw ge combineerd met een nieuw centrum aan de Smitsweg, dat tegelijkertijd onderdak gaat bieden aan de activi teiten van de welzijnsstichting Balans en de andere instellingen die gebruik maken van het huidige wijkcentrum Smitsveen. Ook de sloop van het ge bouwtje van het Internationaal Yrou- wencentrum (IVC) is in het plan voorzien. Tegelijk wordt aan de nieuwbouwplan- nen ook de nieuwe uitbreiding van het verpleegcentrum Daelhoven opgeno men. Deze tweede dependance zal uit sluitend bestemd worden voor ver moedelijk nog eens 18 somatische ge handicapten, die nu op de wachtlijst staan voor een plekje in het verpleeg huis aan de Graanakker. Onlangs opende - op een steenworp afstand van het wijkcentrum - staatssecretaris Vliegenthart de eerste dependance van Daelhoven, genaamd De Wiekslag, waar een aantal psycho-geriatrische patiënten is gehuisvest. Over het nieuwbouwplan is achter de schermen al enige tijd gezamenlijk over leg gaande tussen Daelhoven, de stich ting Balans, Achtgoed en de gemeen te Soest. Naar verluidt staat het ge meentebestuur bij voorbaat "welwil lend" tegenover het plan. Over de pre cieze omvang en uitvoering bestaat overigens nog geen enkele duidelijk heid. "Er is nog geen concreet ontwerp," be aamt wethouder Bart Krol desgevraagd. "Maar er wordt al wel enige tijd nage dacht over de functie van het wijkcen trum. Ook Achtgoed heeft veel inte resse. En bovendien hebben we als ge- in Soest voor de voor de maand augustus meente Daelhoven beloofd dat we zouden helpen zoeken naar een locatie voor de tweede dependance. Dat zou hier heel goed kunnen," aldus Krol. Geen kwaliteit Volgens ingewijden heeft het huidige gebouw van het wijkcentrum - waar o.a. de activiteiten van Balans, de Vrij willigers Vacaturebank, Vluchtelingen- Werk/Centrum Nieuwkomers Soest, de Thrkse vereniging etc. plaatsvinden - niet zoveel "kwaliteit". In feite gaat het hier om de voormalige Rinke Tol- manschool, die in de jaren zestig werd gebouwd. In het naastgelegen voorma lige kleuterschooltje is al enige jaren het Het wijkcentrum en het vrouwencen trum (rechts) zouden voor het niéuw- bouwplan moeten wijken. Internationaal Vrouwencentrum on dergebracht, maar ook dit zou moeten verdwijnen om plaats te maken voor een nieuw centrum, al dan niet gecom bineerd met de functies "wonen" en "zorg". Volgens wethouder Krol is het plan "een aardige optie". Over de realiseer baarheid wil hij verder nog geen uit spraken doen. De heren Tromp (Ba lans), Witlox (Daelhoven) en Koolstra (Achtgoed) waren wegens vakantie niet bereikbaar voor commentaar. B Wacht heel even met het laten Li AMERSFOORT Amsterdamseweg 139. Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 De voorbereidende werkzaamheden voor de nieuwe Rabobank aan het Kerkplein zijn al enige weken aan de gang en vorderen - ook tijdens de "bouwvak"- gestaag. Toch staan de slopers nog voor een heel speciale klus: de verwijdering van de oude kluis. De kluis is al tientallen jaren geleden verzonken in de grond en het blijkt een hele klus om het gevaarte boven de grond te krijgen. Als dat gebeurd is on dergaat hij hetzelfde lot als het voor malige bankgebouw, dat inmiddels met de grond gelijk is gemaakt. Tot dusver is het karwei voorspoedig verlopen, laat directeur Jan Porte van de Rabo bank Soest-Baarn weten vanuit zijn tij delijk onderkomen in de Baarnse ves tiging. Vorige week moeten de omwonenden wel iets gemerkt hebben van de werk zaamheden. Met een enorme boor wer den gaten in de bodem aangebracht, die vervolgens werden volgestort met beton. Zo worden de palen gevormd waarop het fundament van het nieuwe bankgebouw moet gaan rusten. Tussen de palen is de nieuwe parkeerkelder gedacht. Daarnaast is begonnen met het bou wen van een damwand, bestaande uit ca, 50 platen. Die worden in de grond "getrild" en dat heeft in de afgelopen week wel wat ongerief voor de buurt opgeleverd. "We hebben wel gehoord dat de theekopjes rinkelden en de schilderijtjes van de muur vielen," al dus Porte. Het trillen is naar zijn in schatting aan het eind van deze week achter de rug. Het heeft dan al met al zo'n veertien dagen, elke dag twee a drie uur geduurd. De kelders van de oude bank liggen vol puin. Door het slaan van de damwand kan dat er straks met machines worden "uitgelepeld". Ook van de oude kluis is inmiddels al een gedeelte gesloopt. De rest volgt begin augustus en half augus tus moet de hele sloopklus wel zo'n beetje achter de rug zijn, verwacht Por te. "Dan zitten we met een groot diep gat. Daarin wordt dan de vloer van de parkeerkelder gestort." Voor de Rabobank Soest en haar me dewerkers - die in de tussentijd over drie "noodvestigingen" zijn verspreid - is het nog wel even afzien. "Het is al lemaal niet ideaal nu. We roeien maar met de riemen die we hebben. De za ken gaan onverminderd door, ook de maand juli is het niet erg rustig geweest. Maar we slaan ons er wel doorheen," aldus Porte. Kinderdagverblijven en peuterspeel zalen kunnen dit jaar onaangekon digde controles verwachten. Het Speeldorp aan de Driehoeksweg was in Soest de eerste, die plotseling be zoek kreeg van de Gewestelijke Ge zondheidsdienst Eemland (GGD). Peuters, kinderen, hun ouders en bege leiders kunnen gerust zijn, de GGD trof geen onrechtmatigheden aan over de inzet van het aantal bevoegde leidsters en stelde vast dat Het Speeldorp vol doet aan alle eisen op het gebied van personeel en organisatie, medische aangelegenheden, hygiëne, veiligheid, inrichting van de accommodatie, groepsgrootte en dergelijke. Alle kinderdagverblijven en peuter speelzalen worden jaarlijks geïnspec teerd aan de hand van een gemeente lijke verordening en een landelijke checklist. Tot dusver werden de instel lingen vooraf ingelicht wanneer de controleurs zouden langskomen, maar de GGD en een aantal gemeenten in het Gewest willen de instellingen mini maal om het jaar onaangekondigd on derzoeken. De GGD is daar inmiddels mee begonnen. afdrukken van uw vakantiefoto's! g kijk op pagina 6 Breng de zomer in uw tuin met de zonnebloem, ofwel Helianthus 'Pacino'. Met een hoogte van 35-40 cm lachen ze de zon toe. Bloeien met meerdere grote bloemen. 4.95 per stuk, 3 voor ZE ZIJN ER WEER VOLOP! De politie werd na het weekeinde ge confronteerd met een hele serie auto kraken, die gemeld werden van diverse plaatsen in de gemeente. Op de Van Weerden Poelmanweg werd voor 8000 gulden aan gereedschap en computer apparatuur gestolen. Aan de Oude Tempellaan in Soesterberg verdween een telefoon. Aan de Parklaan werd een hoedenplank met luidsprekers ver nield en verdween een (overigens de fecte) telefoon. Aan de Torentraat ging het om een cd-speler, cd's, een portemonnee met geld en een rijbewijs. Aan de Willaertstraat bleek een foe draal met gereedschap verdwenen te zijn, evenals wat EHBO-spullen. Aan de Dalweg miste men twee brillen en van de Bosstraat werd de diefstal van een autoradio en boxen gemeld, even als een mislukte poging. Dat was ook het geval aan de Smitsweg. 1 e kwaliteit Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel Gratis verse mosselgroenten Hij wijst erop dat het nieuwe kantoor in Soest-Zuid in oktober opengaat. "Dan hebben we in elk geval meer ca paciteit." Want de officiële opening van de nieuwe bank aan het Kerkplein zal niet eerder dan in juni van het jaar 2000 plaatsvinden. Een 66-jarige bewoner van de Plasweg ontdekte vorige week dat onbekenden een mislukte poging hadden gedaan om zijn auto te stelen. Het portierslot was vernield. De wagen was blijven staan, zodat het vermoeden bestaat dat de dief tijdens zijn daad is gestoord. Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. Autobedrijf Exclusief-Deaier voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Ook 's avonds en in 't weekend ffi Burg. Grothestraat 54

Soester Courant | 1999 | | pagina 1