om as IJl JU OOK APS 'cholten Opbrengst dichtbundel komt ten goede van 'Vrienden van Daelhoven' t uit uw itje... Jaarbericht Achtgoed kristalhelder TERWIJL U DE VAKANTIEWAS DOET ZORGEN WIJ VOOR PIEKFIJNE VAKANTIEFOTO'S VAKANTIEBEZORGERS SWAGER "Voor beleggen is lokale én wereldwijde expertise nodig." VOOR DE THUISBLIJVERS 20 TOT 50% KORTING. 'Pluk de dag'(2) Kikker Kwaakgraag en de bron van mooie dingen B in Soest voor de 'fbto/Zm FOTO - VIDEO 035 - 601 39 17 be,a'e" 11| Goed beleggen was nog nooit zo dichtbij. JIL4 Soester Courant Onze hele collectie kleinmeubelen moet plaats maken voor nieuwe trendy meubeltjes. Wij geven t/m 31 augustus Ook potterie en glaswerk gaan in de opruiming met hoge kortingen, dus kom gauw even bij ons kijken, het is de moeite waard! Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet PAGINA 6 WOENSDAG 28 JULI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 7 voor de maand augustus EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 601 41 52 Dagschotels Lambertus v.d. Kooij Bromfietser fout Bromfietser ernstig gewond bij botsing Kringloop akefaardij! r.huisweb.nl Voor kinderen van 6 tot 8 jaar Av/ Laat hem of haar niet vallen r Giro 222.111 'Een wassen neus van vloeibaar hout' Wegens vakantie zijn wij gesloten t/m 14 augustus a.s. Maandag 16 augustus gg staan wij vanaf 13.00 uur uitgerust jX, weer voor u klaar. CX32) brilcentrum nota Col Col Col Col Col Col Col Col Col tol tot OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING Mahler symfonie nr. 5 Wie personeel zoekt leest de Soester Courant HighTec camera's. U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR Compost Voordeel van compost is dat het voedingsstoffen toevoegt en bijdraagt aan een goede bodemstructuur. Het organisch materiaal in de compost zorgt voor een gezond en actief bodemleven. Compost is te koop in tuincentra, maar u kunt natuurlijk ook zelf composteren. Milieu Centraal 0900-2025445 VAN WEEDESTRAAT 85 - SOEST Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Voor informatie: tel.6014152 Rabobank Soest-Baarn, telefoon (035) 609 63 50 Rabobank Gevraagd K Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voorde (op woensdagmiddag) 8 Middelwijkstraat 28 Soest bloemen planten tel. 035-601 23 36 decoraties Fax 035 - 602 94 12 Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 woensdag Speklapje met aardappel schijfjes en snijbonen donderdag Boerenkarbonade met aardappelpuree en witlof weekend Beenham in mosterdsaus met frites en bloemkool maandag Nasi met saté en kroepoek dinsdag Amsterdams paaltje (kipfilet met A'damse kruiden) met frites en boontjes Deze oude boom kan ons veel vertellen over allesvoor en na van Alfa tot aan Omega Zij moeten nog veel leren iedere jonge boom het hele alfabet vanA tot Z De politie hield vorige week op de Soesterbergsestraat een 18 jarige Soes- ter aan, die op een bromfiets reed maar geen helm droeg en geen geldig certi ficaat had, maar wél een vriendin ach terop. Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn brommer afstaan voor een technisch onderzoek. Een 20-jarige bromfietser uit Soester- berg is vrijdagmiddag ernstig gewond geraakt bij een botsing met een auto ter hoogte van het Royal Parc-hote! in Soestduinen. De bestuurder van de auto, een 54-jarige Soesterberger, reed vanaf de parkeerplaats bij het hotel de Van Weerden Poelmanweg op en zag daarbij de bromfietser op het fietspad over het hoofd. Deze liep ernstig letsel aan het gezicht op en werd naar het Academisch Ziekenhuis Utrecht over gebracht. "Nog nooit heb ik iets in deze richting gedaan. Hoogstens vroeger een Sin terklaasrijmpje" Die notitie voegde de bekende Soester kunstschilder Lam bertus v.d. Kooij bij de gedichtjes die hij onder de titel "Pluk de dag" op schreef bij de gelijknamige selectie van zijn schilderijen. "Maar tijdens mijn laatste vakantie op Gran Canaria kwam opeens de inspiratie. Binnen twee weken vloeiden er zo'n 21 versjes uit mijn pen. Elk versje hoort bij een schil derij met de zelfde titel - of is het soms andersom? - om zo beter de be doeling van de maker te begrijpen." V.d. Kooij beschouwt zijn gedichtjes niet als pretentieuze poëzie, maar spreekt liever van overpeinzingen die de lezers aan het denken (kunnen) zetten. Hij noemt ze welzijn kinderen iedere jonge boom die tot de hemel wil groeien hoger dan die oude boom Zij kunnen heel goed praten iedere jonge boom ons kan hij niet veel vertellen deze oude boom Afval Gras maaien, bomen snoeien en onkruid wieden leveren een berg tuinafval op Bladeren en gemaaid gras mogen op de composthoop en in de Gtt-bak. Klein snoeiafval en onkruid mogen wel in de GFT-bak, maar liever mtt op de composthoop Bodembedekkers Bodembedekkers zijn een goede keus. Dit soort planten voor komt uitdroging van de bodem en beschermt het leven in de bovenste laag. Onkruid wordt tegengegaan en u hoeft in de zomer minder te sproeien Site (www.huisweb.nt), tekening. Met dagelijkse xtra in de schijnwerpers r een succesvolle verkoop! 62 51. (Wg iet centrum van balkon geven u het volle de Van Weedestraat. veel raampartijen en toe- amer, bergkamer, douche- rheden: eigen c.v.-gas in- ien uitstekende staat van ement. Vloeropp. circa 65 e berging, schuur - idligging). Rustige en ruim grondopp. 234 m2! i. 32 m2 met zicht op tuin, pkamers, doucheruimte en Spring spring, hink spring sprong als je toch zo springen kon spring spring, hink spring sprong als je toch zo kwaken kon Dit zijn de eerste regel uit het liedje dat Kikker Leo Kwaakgraag jullie graag wil leren. Ben je in de vakantieperiode ja rig, of willen je ouders of grootouders een dagje met je op stap, kom dan naar Kasteel Groeneveld en ga samen met Kikker Kwaakgraag op zoek naar de "Bron van mooie dingen" in de tuin van Kasteel Groeneveld. Heb je samen met Leo alle opdrachten uitgevoerd en de schatkaart kunnen vinden, dan weet je de weg! Een ieerzaam buitenprogramma spe ciaal voor kinderen van 6 tot en met 8 jaar en uitermate geschikt voor verjaar dagspartijtjes (minimaal 1 begeleider). Kosten voor één basispakket: f 7,50, bestaande uit een draagtas met het boekje van Kikker Kwaakgraag bijbe horend werksetje. Dit werksetje is no dig voor de uitvoering van de diverse opdrachten die in het boekje staan ver meld. Ieder extra werksetje kost f 2,50. (voor eventuele meerdere boekjes be taal je f 5,00 per stuk). Kasteel Groeneveld Baarn. Openings tijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 tot 12.00 uur; zaterdag en zondag 12.00 tot 17.00 uur. voor tuin en milieu Nieuwsgierig geworden naar tips en wetens waardigheden achter de letters D E F en verder? Bestel bij Milieu Centraal de poster met het hele ABC voor tuin en milieu. Epilepsie is meer dan alleen maar medicijnen slikken. Het begrip van anderen is van groot belang. Word donateur, vraag informatie. van weedestraat 87 - 3761 cd soest - tel. 601 71 20 JO B Soes! Tel. 035-602 72 69 van de pnjs Een deskundige jury beslist wie do en gecorrespondeerd. Deze aktie loopt tot 30 baar en zijn het hele jaar 2000 geldig oerging en carport aantrekkelijke woonomge- let pand is oorspronkelijk 1970 geheel gerenoveerd, "•kamer, nieuwe, moderne tuur, ruime slaapkamer en rap naar verdieping met 4 i zolderruimte. Aantrekke- met mogelijkheden. wel bekend, o.a. als docente aan de Baarnse Volksuniversiteit; ze heeft hier in elk geval een flink aantal leerlingen. Ze exposeerde eerder al eens in de Speeldoos en in Groeneveld. En werk te o.a. mee aan de inmiddels befaam de bundel ter gelegenheid van het af scheid van Jan Visser uit de Soester politiek. Cok Hees werkte met veel ge noegen aan de tien aquarellen die het bundeltje sieren, al is haar werk in het algemeen heel anders van stijl. "Een wassen neus van vloeibaar hout": pretentielozer kan het bijna niet, en dat is ook precies de bedoeling van de titel. Toch hebben de gedichtjes een grote zeggingskracht en zullen zij veel mensen aanspreken. Antoinetty droeg de bundel op "aan al die mensen die me leerden te zijn, die waren toen ik werd en die me nemen zoals ik ben." Illustratief is het volgende gedicht: Mahler magistraal ingehouden spanning dan oorverdovende kakafonie van elkaar overspoelende klanken die toevalligerwijs gerangschikt staan honderd maal honderd inzet bij de aanzet koper, hout en zestig maal vier snaren V.Ln.r. burgemeester De Widt, Cok Hees en Antoinetty van den Brink. die klanken paren op eigen houtje dirigeert - bijna bezweert - met toverstaf de enige met rug de klanken zacht - hard en terug hemels soms zelfs - hels daartussen deze klanken als breuklijn tussen hard en zacht en weer terug Tijdens de feestelijke opening van De Wiekslag, die verricht werd door staatssecretaris Vliegenthart, boden de auteur en de illustrator het eerste exemplaar van "Een wassen neus van vloeibaar hout" aan burgemeester Hans de Widt aan (zie foto). Diezelf de dag werd een flink aantal exempla ren verkocht, maar er is nog een kleine voorraad. Ook daarvan gaat de op brengst in*zijn geheel naar de "Vrienden van Daelhoven". Wie belangstelling heeft voor een of meer bundels f 15,- per stuk) kan daarvoor terecht bij de balie van ver pleeghuis Daelhoven, Graanakker 11 (tel. 6036300) of bij de leden van de Rotaryclub Soestdijk. OLLETJES INLEVERT; mee aan de wedstrijd zen 100 fotoprinten cm.' OLLETJES INLEVERT: i mee aan de wedstrijd jzen 150 fotoprinten van -Bovendien doet mee Aillenniun Jackpot:** rijs voor 2 personen ■m Van Oosten I. fotoservice Illustratie van Cok Hees bij "Mahler symfonie nr. 5" van Antoinetty van den Brink. Vorig jaar behoorde Achtgoed tot de genomineerden in de jaarverslag- competitie van Aedes, vereniging van woningcorporaties. Dit jaar doet Achtgoed weer een gooi naar de prijs. Het thema is transparantie. Acht goed heeft gekozen voor de vergelij king met een diamantbewerker. Door kloven, slijpen en polijsten worden de vele facetten van deze ruwe diamant zichtbaar. Tijdens het Ades-congres op 2 november in de RAI worden de prijswinnaars bekend gemaakt Ontwikkelingen Het verslagjaar 1998 heeft in het teken gestaan van nieuwe ontwikkelingen. De Achtgoed Vrij woning is op de markt gebracht met groot succes. Een tegemoetkoming voor de onderhouds kosten en keuzevrijheid om de woning naar eigen wens te richten. Bijna alle bewoners van de 240 aangewezen wo ningen in het Soesterkwartier teken den een nieuw huurcontract. In 1998 is begonnen met sommige de len van het bezit aan zittende huurders te verkopen. Dit om strategische rede nen, waaronder het sterk houden van een wijk en de financiële continuïteit van Achtgoed. De verkoop is eind 1998 op gang gekomen, eerst aarze lend, maar inmiddels is de aanloopach terstand meer dan ingelopen. In 1998 zijn ook de veranderingen in de relatie met bewonersorganisatie Woonbelang voorbereid. De samen werking is neergelegd in een bestuurlij ke overeenkomst. Woonbelang krijgt een grotere financiële zelfstandigheid dan tot nu toe. Het principe is gelijk waardigheid van partijen met een eigen verantwoordelijkheid. Huurbeleid In 1998 is er hard gewerkt aan het ver sterken van de financiële positie. Acht goed werkt aan een kostendekkende verhuur in uiterlijk 2003. Aan dit beleid is ook in 1998 vormgegeven door een gemiddelde huurverhoging van 3,5% voor het bestaande bezit en een gema tigde huurprijsstelling voor nieuw op geleverde woningen. Voor 1999 wordt een verkoopopbrengst verwacht van circa 80 miljoen gulden. Deze gelden worden primair ingezet voor de finan ciering van het woningbezit. Dit bete kent dat nieuwbouwprojecten zoveel mogelijk met eigen geld worden gefi nancierd en af te lossen leningen niet opnieuw afgesloten worden. Woongenot Achtgoed hecht belang aan prettige en leefbare buurten, een sociaal veilige omgeving en een goede kwaliteit van openbare ruimten. Leefbaarheid is een belangrijke voorwaarde voor duurzaam woongenot en een eerste vereiste bij het verhuurbaar houden van woning complexen. In Soest zijn de volgende inspanningen verricht: De Engh: inzet fulltime huismeester, uitgeven Leefregelgids, extra schilder en schoonmaakwerk, buurtschoon- maakactie "Actie Herfstschoon". Smitsveen; inzet vier fulltime huis meesters/conciërges, organisatie wijk- feest, beschikbaar stellen ruimte voor speluitleen, uitgeven Leefregelgids, extra schilder- en schoonmaakwerk, proefopstelling spreekluisterverbinding lift. Overhees; extra schilderwerk (nieuw kleurenpalet), inbraakpreventieproject, technische maatregelen tegen overlast jongeren, Soesterberg, inbraakpreventieproject samen met de gemeentepolitie. Nieuwe projecten In 1998 zijn diverse nieuwbouwprojec ten in uitvoering genomen. In Nieuw- land, Deelplan Water wórden 21 ap partementen gerealiseerd. Daarnaast zijn er 44 huurwoningen opgeleverd. In Soest is de 2e fase van de Boerenstreek gestart. Tot 2001 worden in totaal 253 woningen gerealiseerd. Het restant, dat ongeveer 280 woningen omvat, zal daarna in uitvoering genomen worden. Voor het woonzorgcentrum De Lien- dert in Amersfoort wordt de gemeen schapsruimte voor de dagopvang uitge breid. Een bijzonder project vormt het laatste stukje groen in Nieuwland, Stadstuin. Samen met 8 projectontwik kelaars realiseert Achtgoed huur- en koopwoningen in het groen. Parkeer gelegenheid onder de grond en het on derhoud van het groen uitbesteed. In Soest ontwikkelt Achtgoed apparte menten voor de woongroepen Gos- senburcht en Insulinde. Medio 1999 start naar verwachting de bouw. Hem Van Oosten laat el-uur service), krijgt u een merick af op een zo orgineel of e kans op een zééér leuke ETJE INLEVERT: 3 aan de wedstrijd met otoprinten van10x15cm.* LETJES INLEVERT: 3e aan de wedstrijd met lPS High Tec camera's.* Antoinetty van den Brink heeft in de loop der jaren "zomaar" allerlei ge dichtjes geschreven en bewaard, meest al rondom hoogtepunten in haar leven. Bij haar 50e verjaardag besloot ze er een bundeltje van te maken en dat in de verkoop te brengen voor de "Vrien den van Daelhoven", waarvan zij voor zitter is. Ze legde daarvoor kontakt met Cok Hees, beeldend kunstenares uit Baarn, die speciaal voor deze bun del tien prachtige illustraties maakte. De Rotaryclub Soestdijk, drukkerij Klomp, Continental Paper en binderij J. Makk verleenden spontaan hun me dewerking, zodat de kostprijs laag kon blijven. Kunstenares Cok Hees is ook in Soest Een van de activiteiten bij de feeste ijke opening van de Wiekslag - de dependance van het verpleegcentrum Daelhoven op de hoek van de Veen besstraat en de Smitsweg - was de presentatie van het dichtbundeltje "Een wassen neus van hout". De ge dichten werden geschreven door An toinetty van den Brink - in Soest bij zeer velen bekend als oud-ambtenaar van de burgerlijke stand.

Soester Courant | 1999 | | pagina 7