RE# Bï Z^MERVOORDEEL 2 halen, 1 betalen. Soesters Volgend jaar opnieuw International Music Festival in Soesterberg UUR in Grand Prix de Champagne ts(3) 1 ACTUEEL F 15 jaar Silver Star iéUIIA» Ster repareren/kenteken graveren "Voor beleggen is lokale én wereldwijde expertise nodig." Burgemeester op bezoek bij mevrouw Dievenbach Werk aan de weg in Soest 'Gedoe in de duinen' (2) Service bij .Schoemaker PAGINA 4 ;stwaarts WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1999 SOESTER COURANT PAGINA S Kontakt der Kontinenten kijkt terug op succesvol evenement Morgen op parkeerterrein postkantoor T Peter Kant en Joost Michgielsen rijden in Bently uit 1931 Goed beleggen was nog nooit zo dichtbij. Dure sigaretten Opleiding tot zorgassistent vanaf september Felicitaties voor 103-jarige Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant GENEVe scandeerde en dat van een bevriend monstrant beweer- hnson molenaar"... ïinde gekomen aan e twijfel. Mevrouw iets landelijks ge- 1 de bermen der Texas verfraaien, ken in de midden- d van lady Bird Jo- 1 en demonstreren. :rd 43 °C gemeten ijkt het nog heter: eg begon er tussen rruit te rijzen en te nmels Afrika Korps e soldaten hun eie- pantserplaten van twee dagen gelo- rk. Mijn hotelkamer nverblijf. Het fort de toenmalige west en de indianen tem- lat een groot paneel met daarop de her zijn schapen. Het ikt in 1944 door Se- sen van de krijgsge- Afrika Korps in dit genoeg op dezelfde ite ligt als Libië. Ik ichilderij maakte om maar vermoed dat inkeer in zagen van ildaat. Jan Postema 1 augustus 1999 t Voorlichting in zijn op de volgende ining te verlenen voor sectie G., ;voegd binnen een ter- woensdag 18 augustus in te dienen. diezelfde termijn, da- sn bouwen, Raadhuis- emeente Soest op een Nederlands Oost-Indië 1. de Widt bij het Mo- en onthullen, de Kampweg, nabij de elijke Verordening (art. oestemming wordt ver- istus 1999 tussen 17.00 de gemeente Baarn be- 11 Wet milieubeheer op Saam. f wijziging waardoor het ieumaatregelen bij tank- n 4 augustus tot 1 sep- 2.31, op werkdagen van irichting voldoet aan de e gemeente Baarn, tele- ningsplan handhaven. ing en uitvaardigen ewest voor BP- Nieuwerhoekplein, straat 9 en gsestraat. Van woensdag 4 t/m dinsdag 10 augustus 5 films voor 1 week van 25,-voor (Seen dasfilm) Dillenburglaan 13, Soest (naast Randstad) Tel. 035 - 6012340 Een sterretje zit er zo in. Een beetje steenslag op de weg, een knal en ver volgens is je ruit beschadigd. Het is zo gebeurd. Vroeger knalden de ruiten er in hun geheel uit, tegenwoordig met de gelaagde ruiten (twee lagen glas op elkaar geplakt met een laag folie er tussen) blijft het meestal bij een ster of een scheur. Vaak begint het als een sterretje dat la ter een scheur wordt. In feite is een ster retje niets anders dan een klein scheur tje of een aantal kleine scheurtjes. Spanning op de ruit door hitte, plotse ling afkoeling door een stortbui of be vriezing van vocht in de ster doet in veel gevallen de ruit alsnog doorscheu ren. Ook als de ster er al een tijdje in zit. En dat betekent dan toch weer ruit- vervanging en voor u als verzekerde, het betalen van een eigen risico van normaal f 300,-. Echter, indien u WA-plus, WA-risico, Casco of All-Risk verzekerd bent is re paratie van de ster voor u zonder kos ten en ook zonder eigen risico! Vraag informatie hierover aan uw reparateur. Sterreparatie is daarom veel aantrek kelijker dan vervanging! Bent u voor ruitschade verzekerd en wordt u door verwezen naar een ruitschadespecialist, dan kunt u ook bij Automark terecht. Automark werkt voor iedereen die voor ruitschade verzekerd is en stuurt de re kening rechtstreeks naar uw verzeke raar. Voor u zijn er geen kosten aan ver bonden. U moet voor de juiste verze- keringsgegevens wel uw laatste groene kaart meenemen. Altijd aanbevolen De meeste auto's die gestolen worden zijn Opeis, Fords of Volkswagens. Bijna driekwart van de gestolen auto's is ouder dan 6 jaar. Het graveren van de ruiten maakt de auto ongeschikt voor de doorverkoop, omdat de nummers in de ruiten niet meer overeengekomen met het kenteken op de valse autopa pieren. Daarom werkt graveren pre ventief en daarom ook wort het grave ren door alle instanties aanbevolen. En heeft u nog geen alarm op de auto, Automark heeft voor f 219,- een per fect werkend en in tien minuten te in stalleren alarm, voorzien van twee af standsbedieningen Gratis voorruitinspectie Deze week is er in Soest een actie Ruit Repareren/Kenteken Graveren. Op uw verzoek krijgt u een geheel vrijblij vend advies m.b.t. eventuele beschadi gingen. U hoeft niet van tevoren een afspraak te maken. Het aanbrengen van gravures kost slechts enkele minu ten; ruitreparatie duurt een half uurtje en gebeurt vaak gelijk met het graveren. Meldt u zich voor Voorruitinspectie of Ruitreparatie daarom direct bij de repa rateur/ graveur. Reparatie van de voor ruit is voor WA-Plus-, Casco- en All- Risk-verzekerden geheel zonder kos ten. Graveren van het kenteken met NL kost f 25,- per auto inclusief twee waar schuwingsstickers. Voor f 10,- extra kunt u een speciale reflectielaag over de gravures laten aanbrengen, waardoor de gravures ook goed zichtbaar blijven bij regen en bij weinig licht 's avonds. Donderdag 5 augustus kunt u terecht van 09.00 tot 17.30 uur op de par keerplaats bij het postkantoor aan de Steenhoffstraat. Bij regen kunt u rustig in de auto blijven zitten. Let op de gele tent van Automarkt. De tweede editie van het Internatio nal Music Festival, dat in de afgelo pen twee weken in en om Soesterberg plaatsvond, heeft het succes van vorig jaar geëvenaard of zelfs overtroffen. Dat is de mening van Peter Ensdorff, mede-organisator van het muzikale evenement dat in en rondom het Kontakt der Kontinenten werd ge houden. Zo'n 80 gevorderde conservatorium- leerlingen, begeleid door een twaalftal docenten van internationale vermaard heid, namen de afgelopen veertien da gen bezit van het KdK in Soesterberg. Onder de artistieke leiding van Misha Quint werden er allerlei lessen en work shops gegeven, 's Avonds vonden in diverse zalen in Soesterberg en omge ving in totaal 15 optredens en uitvoe ringen plaats, waarbij ook publiek wel kom was. Afgaande op de belangstelling kan ge steld worden dat het festival in een be hoefte voorziet. "In de loop van de concertreeks nam het bezoek nog steeds toe, ongetwijfeld mede door de positieve publiciteit," aldus Ensdorff. "Er was zelfs een ouder echtpaar dat zo enthousiast was dat het alle 15 uit voeringen heeft bijgewoond. Ze wer den dan ook gratis uitgenodigd voor het schitterende slotconcert, dat zater dag plaatsvond in de Caroluskerk, waar ze o.a. konden genieten van werken van Grieg, Vivaldi en Mozart." Het slotconcert was - samen met de uitvoering in het Rosa Spierhuis in Bussum - een van de hoogtepunten van de concertreeks, die zich verder af speelde in Figi Zeist, kasteel Groene- veld in Baarn, de dorpskerk van Bun- nik, het Beauforthuis in Austerlitz, de Broedergemeente in Zeist, de St. Aeg- tenkapel in Amersfoort en uiteraard Kontakt der Kontinenten zelf, dat in de St. Janzaal drie keer een concert on derdak verschafte. Alles onder één dak De leerlingen, afkomstig uit de V.S., Japan, China, Korea en diverse Euro pese landen - vier uit Nederland - en zelfs eentje uit Toerkmenistan, waren volgens Ensdorff uiterst tevreden. Datzelfde gold voor de docenten. KdK bleek het ideale onderkomen voor het gezelschap, omdat het alles onder één dak kon bieden: eten, drinken, slapen, repeteren en spelen. Het evenement is zonder ook -maar de geringste wan- Docenten, leerlingen en organisatoren van het festival in Kontakt der Kontinen ten. En dat zeg ik, Andries, 17 jaar, zoon van slager Leibbrand. Ik studeer op Afriersteyn Eco nomie. Nou ja, studeren. Eerlijk gezegd heb ik mijn hoofd meer bij zeilen. Dit seizoen ben ik uitgenodigd voor wedstrijden in Frankrijk en Oostenrijk, en voor de Ne derlandse Kampioenschap pen Finnjol in Medemblik. Jammer dat actiefoto's zo las tig te maken zijn: een fotograaf moet op een andere boot meevaren; 't gaat pijlsnel, be weegt constant, hangt schuin, en bij 't overstag gaan loopt-ie grote kans de giek voor z'n ko kosnoot te krijgen. Kortom, als de fotograferende landrot niet overboord is geslagen, wil ik die foto's hebben natuurlijk. Ik mag vaak de negatieven le nen, omdat ze bij Van Oosten BINNENSHUIS blijven (kun nen ze niet zoek raken). Wat ik daar ook zo goed vind: al zijn de opnamen niet zó su per, bij Van Oosten halen ze uit elke foto het maximale wat er in zit. Ik wil geen massa eenheidsworst! Daar hebben m'n ouders mij ook niet mee grootgebracht... 'Willem Van Oosten fotoservice A'lll.WMi Soesterbergsestraat 57, Soest-Zuid. (035) 6013109 Peter Kant en Joost Michgielsen uit Soest nemen deze maand deel aan de Grand Prix de Champagne, een driedaagse rally voor oldtimers. In een Bently 4,5 liter supercharger uit 1931 vormt het tweetal een van de vier equipes van Baume Mercier, een uurwerkfabrikant Kant is vooral bekend van Yves Ro- cher. Hij richtte in de jaren zeventig de Nederlandse vestiging op en bouwde die uit tot een bedrijf met meer dan tweehonderd medewerkers. Enkele ja ren geleden trok de Soester zich terug. Michgielsen is directeur van het gelijk namige sieradenatelier aan de Schrik- slaan. De rally begint donderdag 26 augustus met de zogenoemde route de Cham pagne. Vanuit Reims vertrekken de deelnemers in de richting van Oger, een dorp dat de hoogste rating heeft op de Echelle des Grands Crus de Champagne. De volgende dag nemen ze de route over de Cöte des Blancs en rijden ze via Val de Marne terug naar Reims, waar de rallyrijders een mystiek avondprogramma wacht. Het circuit van Henri Pescarolo vormt het decor voor de derde rit, waarna de deelne mers zich voor een galadiner en de prijsuitreiking naar het Amsterdam Hil- ton begeven. Het wordt niet alleen een race tegen de klok, maar tevens een race voor de klok, want Baume Mercier stelt een 18 karaats gouden Hampton Milleis in het vooruitzicht voor de winnaar van Peter Kant (links) en Joost Michgiel sen in hun Bently 4,5 liter supercharger uit 1931. het algemeen klassement. klank verlopen en het staat voor het organisatiecomité - KdK-directeur Wico Bunskoek, Femke Dotman, Let- izia Sciarone en Peter Ensdorff, met Misha Quint als artistiek leider - nu al vast dat de derde editie van het festi val in de zomer van 2000 ook zal door gaan. De opzet wordt dan niet op nieuw groter. "We houden het liever overzichtelijk, hanteerbaar en regio naal," aldus Ensdorff. De jongelui - in leeftijd variërend van 11 tot 24 jaar en ongeveer net zoveel jongens als meisjes - hebben zich tij dens de twee weken in Kdk uitstekend vermaakt. "Het waren voor hen ook twee ontspannen weken, en er zijn zelfs een paar vakantieliefdes opgebloeid," aldus Ensdorff. "Er stonden ook een paar uitstapjes op het programma (Amsterdam, Giethoorn), maar voor de rest is er fanatiek gestudeerd en hard gewerkt". Pechvogeltje De leerlingen vermaakten zich prima, al zat het ze niet altijd mee. Een pechvo geltje was de 12-jarige pianoleerlinge ?auline Yang uit Amerika, zo'n beetje de "mascotte" van het hele gezelschap. De eerste dag kneusde het veelbelo vende talent haar duim, vervolgens liep ze een dikke tong op omdat ze aller gisch bleek voor kiwi's en tenslotte bleek ze ook overgevoelig voor katten, wat zich uitte op momenten dat haar dat bijzonder slecht uitkwam. "Maar ze bleef dapper volhouden en speelde de sterren van de hemel," aldus Ensdorff. Over de verschillende locaties klinkt ook na afloop niets dan lof. Ook de Soesterbergse bevolking toonde zich van haar goede kant, aldus Ensdorff. De Caroluskerk en de St. Janzaal zaten bij alle concerten behoorlijk vol. Burge meester De Widt en zijn vrouw woon den zaterdagavond het slotconcert bij, al hield de gemeente zich materieel volstrekt afzijdig van het evenement. Een al vroegtijdig aangevraagde finan ciële bijdrage werd destijds afgewezen. De organisatie moest het dan ook heb ben van sponsors zoals de Rabobank Soest/Baarn en het Steinway Center Nederland, dat de instrumenten in bruikleen afstond, plus enkele andere plaatselijke sponsors. Op één punt viel er aan de organisatie misschien nog wat te verbeteren: het vervoer naar de concerten. Het aantal leerlingen dat 's avonds meewilde om een uitvoering mee te maken van de docenten of medeleerlingen met wie ze veertien dagen optrokken bleek altijd groot, en dan was het een heel gedoe om ze allemaal op tijd te bestemder plaats te krijgen. Radio Soest heeft opnamen gemaakt van de concerten in Bussum en het slotconcert in de Caroluskerk. Die zul len in de komende dagen uitgezonden worden. Rabobank Soest-Baarn, telefoon (035) 609 63 50 Rabobank De politie heeft vorige week in. het winkelcentrum Overhees een 17-jarige jongeman aangehouden, die in een winkel betrapt was op het wegnemen van twee pakjes sigaretten (waarde 11,90). Het leverde hem een boete van 240 gulden op. Doordat steeds meer ouderen en chro nisch zieken zorg nodig hebben, blijft de behoefte aan zorgassistenten groeien. De hulpverleners worden zo wel in verzorgingshuizen als in thuissi tuaties ingezet. In een intensief programma van twin tig avonden worden mensen opgeleid om hun oudere, vaak eenzame mede mens de helpende hand te bieden. De cursus basiszorgverlening begint in sep tember en wordt gegeven in Amers foort. Daarna kunnen de zorgassisten ten zelfstandig en/of in samenwerking met anderen aan het werk. Meer informatie over de cursus en het werk van zorgassistent is verkrijgbaar bij Annelies Bakker, tel. 0294-285705 (tussen 9.00 en 12.00 uur). U ontvangt het goedkoopste artikel GRATIS. De uitverkoopprijzen blijven gelden én de gehele collectie doet mee. speciaalzaak voor damesmode maison TELEFOON 601 31 82 SOESTERBERGSESTRAAT 32A SOEST Burgemeester Hans de Widt en zijn vrouw hebben vorige week de gemeen telijke felicitaties overgebracht aan me vrouw W. Dievenbach-Meyboom in Groot-Engendaal. Ze vierde daar haar 103e verjaardag en is de oudste inwoon ster van Soest. Mevrouw Dievenbach ziet weinig meer en ook haar gehoor laat te wensen over, maar ze is nog uitstekend "bij de tijd". Met de burgemeester haal de ze herinneringen op aan hun beider geboorteland, Indonesië. De verjaardag werd verder in de familiekring gevierd Nieuweweg/Beukenlaan Dinsdag 10 augustus start de recon structie van de Nieuweweg. De aanne mer zal de weg afsluiten tussen de Ko- ningsweg en de Smitsweg. Vanaf 1 sep tember sluit hij ook het gedeelte tussen de Smitsweg en Molenstraat en het ge deelte Beukenlaan tussen de Molen straat en de Dalweg af. Vanaf 1 sep tember tot de tweede helft van de maand oktober zal er geen doorgaand verkeer van auto's en motoren mogelijk zijn via de Nieuweweg/Beukenlaan- route tussen de Koningsweg en de Dalweg. Omleiding De (brom)fietsers worden zoveel mo gelijk langs het werk geleid. Auto's en Het klopte niet helemaal, het verhaal tje over het "gedoe in de duinen" in de vorige Soester Courant. De toegang tot de duinen is niet, zoals er stond, vanaf 20.00 uur verboden, maar vanaf zonsondergang. Dat scheelt in de zo mer een paar uur. Overigens laten de voorschriften, zoals vermeld op de bor den bij de toegangen tot het duinge bied, aan duidelijkheid niets te wensen over. Zoals men ziet. motoren worden via de Koningsweg en Dalweg omgeleid. De bussen van de lijnen 72 en 74 zullen vanaf 10 au gustus eenzelfde omleidingsroute rij den. Ze rijden dezelfde route als bus lijn 72 's avonds en op zon- en feest dagen. In plaats van via de Nieuwe weg/Beukenlaan rijden de bussen via de Koningsweg, Varenstraat, Veenbes straat en Dalweg. De haltes "Parklaan" en "Smitsweg" op de Nieuweweg en de halte "Beukenlaan" op de Beuken laan worden niet bediend. Vervangen de haltes zijn de halte "Weegbree straat" op de Dalweg en "Speenkruid- straat", "Veenbesstraat" en "Varen straat" in de wijk Smitsveen. Omdat de bussen van de lijnen 72 en 74 relatief ver om moeten rijden, is een route via woonstraten als de Weegbreestraat en Varenstraat niet mogelijk. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5