En dit zijn de knallers van deze week: I 14?5 Stortbui zet straten 6t Hart blank 2.19 Nieuweweg vanaf vandaag afgesloten ^sintratuin Sanering dertig woningen in Zoid brooc, 1 «O Meespelen in bruiloft tijdens millenniumfeest KLAREN ié&ïtr. WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1999 C 77e JAARGANG NO. 51 Enige problemen in noord; zuid heeft nagenoeg geen last 3 Actueel 3 Actueel 5 Actueel 11 Soesterberg 12 Gilde NEFKENS jprS SOEST md OPEL0 Mishandeling van mens en dier Celstraf en boete voorSoester Verse Zalmfilet Almhof Roomyoghurt Magere Runderlappen Casino wit of tarwe- heel I «O 7 Auditie voor inwoners Soester Griekse witte druiven Appelsientje Sinaas appelsap Q QQ VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Tel. 06 -53 91 1237 Werkzaamheden wegdek nemen tien weken in beslag A. van der Lee Ook 's avonds en in 't weekend ffi 6027493 Geluidwerende maatregelen tegen verkeerslawaai HET GROENE WARENHUIS Koopavond: do, en vrij. tot 21.00 uur. Ma. t/m za. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 uur. Redactie en administratie: Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 16,50 Buiten Soest f 33,— Losse nummers 85 ct. Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 'Zo, ik ben m'n rotzooi kwijt'. Koe te water en weer op het droge. Stichting Vrienden SZS gestart. Bezorgster loopt voor goede doel. Belevenis zal zich jaarlijks herhalen. Eerbetoon door gedenksteen. KVO verliest van gemeente. De Huifkar is binnen Alles over de Gildefeesten. automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Een 30-jarige Soester heeft vorige week bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. Hij trof donder dagavond laat in een weiland aan de Jachthuislaan iemand die zich volgens hem redelijk verdacht op hield bij de paarden. Toen hij de onbekende aansprak kreeg hij en klap, waardoor hij even versuft raakte. Later zag hij een auto wegrijden. Hij moest zich in het zie kenhuis laten behandelen aan zijn verwondingen. De onbekende heeft volgens de po litie mogelijk iets te maken met de mishandeling van een paard en twee pony's, die de volgende dag werd geconstateerd. De dieren wa ren met scherpe voorwerpen be werkt. Daarvan deed de eigenaar, een 21-jarige Soester, aangifte bij de politie. De politie heeft een vaag signalement van de onbekende: een niet goed Nederlands sprekende man van 30 a 40 jaar, ca. 1.60 m. lang. Hij reed vermoedelijk in een VW-bestelbusje. Wie eventueel over informatie beschikt die de politie op het spoor van de onbekende kan zetten, wordt dringend uitgenodigd contact op te nemen met het hoofd bureau. Wegens oplichting en flessentrekkerij is een 43-jarige man uit Soest dinsdag door de Utrechtse rechtbank veroor deeld tot anderhalf jaar gevangenis straf. Daarnaast moet de Soester van de rechtbank de staat ruim 37.000 gul den betalen. Het bedrijf van de verdachte, Round Pro, bestelde tussen 1994 en 1996 voor enkele tonnen computersystemen bij negen verschillende bedrijven. De reke ningen werden nooit betaald. De recht bank achtte bewezen dat de verdachte tevoren al wist dat hij die ook nooit zou betalen. Zij vond het extra kwalijk dat een van de leveranciers zelfs bijna fail liet ging door de handelwijze van de Soester. De officier van justitie eiste naast an derhalfjaar cel ook een ontneming van ruim een kwart miljoen gulden. De rechtbaiik was van mening dat er eigen lijk nog ongeveer anderhalve ton moest worden 'geplukt' bij de verdachte, maar zij zag niet in hoe hij dat ooit zou moeten betalen. Wel werd de Soester ook nog veroordeeld tot het betalen van ruim 20.000 gulden aan een van zijn leveranciers. De overige gedupeer den zullen hun heil bij de civiele rech ter moeten zoeken. De verdachte was al eens veroordeeld wegens valsheid in geschrifte. 100 gram De gemeente gaat een auditie houden voor Soesters die willen meespelen in 'De Bruiloft van Kloris en Roosje'. Het blijspel wordt 1 januari 2000 opgevoerd tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente in sporthal Beuken dal. Gezocht worden zangers, zan geressen, musici, toneelspelers, dansers en kunstenmakers. In verband met het nieuwe millen nium wil de gemeente na de eeuw wisseling groots uitpakken. In plaats van de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis wordt een mil lenniumfeest gehouden in Beuken- dal. Het programma bestaat uit onder meer het cabaretachtige blijspel dat vanaf 1707 tijdenlang het komisch naspel was van Vondcl's 'Gijsbrecht van Aemstel'. Kloris en Roosje wa ren de (schoon)ouders van Tho- masvaer en Pieternel die jarenlang de gemeentelijke recepties opvro lijkten en op humoristische wijze de lokale politiek belichtten. Ook in 'De Bruiloft van Kloris en Roosje' zal met lied en tekst aandacht worden besteed aan de ontwikkelingen die Soest doormaakte en de actualitei ten. De teksten worden geschreven door Eit Algra, Ab Faas en Jan Vis- Zowel individuele inwoners van Soest als verenigingen, instellingen en organisaties kunnen zich tot 15 september schriftelijk aanmelden bij de sector burger- en samenlevings zaken, t.a.v. Joop van Tol, Postbus 2000, 3760 CA Soest. 3 pakken a 1 liter Vf <w <W jjÊ^^-ubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. De hevige regenbui van gistermorgen heeft in het noorden van Soest en in Soesterberg overlast veroorzaakt Een gedeelte van de Koninginnelaan werd gedurende enige uren afgesloten, om dat het rioolstelsel de enorme hoe veelheid hemelwater niet kon verwer ken. Ook de Hartweg stond blank. Met calamiteiten werden medewerkers van de gemeente niet geconfronteerd. Ze waren gistermorgen op verschillen de plaatsen actief om omhoog geduw de putdeksels op hun plek te leggen. Niet bekend is hoeveel hinder burgers en/of bedrijven ondervonden van de stortbui. Hier en daar was sprake van wateroverlast, maar de brandweer kreeg slechts één telefoontje binnen. Het bleek niet nodig uit te rukken. Bij de gemeente kwamen evenmin mel dingen binnen. Op de Koninginnelaan stond het wa ter tot in de tuinen van de percelen. Om te voorkomen dat auto's het water verder zouden opstuwen, werd de rij baan afgesloten. De problemen waren het grootst in 't Hart en Soestdijk. Ook de Heuvelweg en de Ir. Menkolaan stonden onder water. Het rioolstelsel in deze wijken is niet overal geoptimaliseerd. Bovendien waren door de langdurige droogte stof fen gaan vastkoeken aan de binnen wanden van de leidingen. Hoewel die langzamerhand oplosten in het water, zorgden ze aanvankelijk voor vernau wing van het buizenstelsel. In verschil lende straten, zoals de Koninginne laan, is de riolering reeds vervangen, maar de komende jaren zal de gemeen te nog miljoenen guldens uitgeven aan vervanging van de buizen. Het is de be doeling dat volgend jaar de Hartweg wordt voorzien van nieuwe riolering. Als alle werkzaamheden zijn voltooid, heeft de gemeente 6,5 miljoen gulden uitgegeven. De installaties aan de Maatweg moes ten gisteren wel maximaal draaien om Natte taferelen aan de Koninginnelaan die gedeeltelijk werd afgesloten. het water te kunnen lozen op de Eem. Volgens een woordvoerder van de ge meente konden ze de plotselinge vloed amper aan. In Soest-zuid, waar de rio lering beter is, waren er nagenoeg geen problemen. De biezenvelden aan de Peter van den Breemerweg, die het rioolwater zuiveren en 'uitspuwen' in de Eem, kwamen niet onder druk te staan. De laatste jaren wordt steeds meer grond verhard, bijvoorbeeld bij de aan leg van parkeerplaatsen. Ook particu lieren kiezen in toenemende mate voor bestrating in plaats van het 'traditionele' gras. Hierdoor moet hemelwater een langer traject afleggen en verdwijnt het minder snel in de grond. Bij het vervan gen van het rioolstelsel in Soestdijk zal hier zo veel mogelijk op worden inge speeld. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 zie pagina 2 Vanaf vandaag moet het verkeer tien weken lang rekening houden niet om leidingen. De reden is de afsluiting van de Nieuweweg die wordt gerecon strueerd. Op het gedeelte tussen de Koningsweg en de Smitsweg kan geen gemotoriseerd verkeer meer rijden. Vanaf 1 september gaat ook het res terende gedeelte tussen de Smitsweg en de Molenstraat dicht, alsmede de Beukenlaan, tot de kruising met de Dalweg. Pas in de tweede helft van oktober is doorgaand verkeer weer mogelijk. Auto's en motoren worden omgeleid via de Koningsweg en de Dalweg. Dat geldt tevens voor de buslijnen 72 en 74. Die rijden de komende tien weken via de Koningsweg, een klein stukje van de Varenstraat, de Veenbesstraat en de Dalweg. Omdat de bussen al moeten omrijden, ontbreekt het aan tijd om de Varenstraat en de Weegbree straat te bedienen. De Parklaan is tij dens de werkzaamheden alleen vanaf de Koningsweg bereikbaar. Vandaag zou de aannemer beginnen met het frezen van het wegdek. De huidige verharding en de daaronder liggende betonlaag worden op de Nieu weweg opgeslagen en later gebruikt als onderlaag voor de nieuwe bovenlaag. Door het hergebruik kunnen de kosten van de reconstructie binnen het budget van 900.000 gulden blijven. Het zou goedkoper zijn de bovenlaag te repareren, maar de onderliggende betonlaag verkeert in dusdanige slech te staat, dat het nieuwe wegdek binnen een mum van tijd weer kapot zou gaan. Doordat het beton er zo slecht aan toe was, veroorzaakte het verkeer veel geluidsoverlast. Na de reconstruc tie zal daar geen sprake meer van zijn, stelt de gemeente. Asverspringingen In de nieuwe situatie komen de par- keerstroken in de Nieuweweg afwisse lend aan de ene of de andere zijde van de rijbaan te liggen. De asverspringin gen die hierdoor ontstaan, moeten er toe bijdragen, dat er niet te hard wordt gereden. Omdat de Nieuweweg een hoofdroute is, zal er geen 30 kilometer zone worden ingevoerd en mag het ver keer er maximaal 50 kilometer per uur rijden. Ook de mogelijkheden tot oversteken worden verbeterd met de aanleg van extra zebrapaden, al dan niet met mid dengeleider. Nabij de Koningsweg wordt de rijbaan verlegd, zodat ruimte ontstaat voor een voetpad dat daar nu nog ontbreekt. De maatregelen zijn in samenwerking De Nieuweweg is vanaf vandaag tus sen de Koningsweg en de Smitsweg afge sloten voor verkeer. Per 1 september wordt de afsluiting uitgebreid tot aan de kruising van de Beukenlaan met de Dal weg. Foto: Goos van der Wilt met de klankbordgroep, bestaande uit bewoners van de Nieuweweg, de Beu kenlaan en andere belanghebbenden, op papier gezet. Deze groep had te vens gevraagd het vrachtverkeer te ver bieden gebruik te maken van de Nieu weweg, maar aan dat verzoek werd geen gehoor gegeven. De reconstructie van de Nieuweweg is het laatste interne project van de ge meente Soest, dat voortvloeit uit de hoofdwegenstructuur. Eerder werden de Koningsweg-route en de route Kerkstraat-Burgemeester Grothestraat aangepakt. Na die routes is de Nieuwe weg een van de belangrijkste verkeers- slagaders binnen de gemeente. Het was de bedoeling ook de Laanstraat en de Beckeringhstraat in de recon structie mee te nemen, maar daar is geen geld voor. Een oude bekende voor in de tuin of op het terras. De prachtige, grote tuinhortensia oftewel Hydrangea bloeit tot in de late zomer met platte of bolvormige bloemen. In diverse kleuren. Van 24.95 voor Burg. Grothestraat 54 AMERSFOORT 139. Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 www.intratuin.nl Nog dit jaar worden dertig woningen in Soest-Zuid voorzien van geluidwe rende isolatie. Via het rijk heeft de gemeente 495.000 gulden ter be schikking gekregen. Het gaat om huizen aan de Vondellaan, de Nieu weweg, de P.C. Hooftlaan, de Vosse- veldlaan en de Birkstraat. Sommige woningen zijn reeds gesa neerd, omdat ze nabij de nieuwe T- splitsing of de rotonde op de Birkstraat zijn gelegen. Aan andere woningen was al een begin gemaakt, maar door boek houdkundige verschillen tussen het subsidie verstrekkende ministerie van volksgezondheid, ruimtelijke ordening en milieu en de budgethouder Gewest Eemland werd de uitvoering van maat regelen in 1996 stopgezet. Nu worden alle in aanmerking komende woningen ajsnog aangepakt om het verkeersla waai uit huis te houden. In aanmerking komen alle woningen, waarvan op de gevel meer dan 65 decibel is gemeten. In de verblijfsruimte (huiskamers en slaapkamers) mag het aantal decibels niet hoger zijn dan 40. Is dat onder de 40, dan is er volgens de overheid spra ke van een aanvaardbaar leefklimaat. De gemeente beschikt al over alle gege vens van de woningen, maar omdat die enkele jaren oud zijn, worden ze geac tualiseerd. Een zolder hoeft bijvoor beeld niet te worden geïsoleerd. Is die zolder inmiddels als slaapkamer in ge bruik, dan dienen er wel maatregelen te worden getroffen. Omdat de gemeente onvoldoende ca paciteit heeft, worden de werkzaamhe den uitbesteed. Dit jaar moet in ieder geval 323.000 gulden aan de sanering worden uitgegeven, anders vordert het ministerie de subsidie terug. In het contract met het adviesbureau, dat door de gemeente wordt ingehuurd, zal komen te staan dat het bureau daar voor verantwoordelijk is. De woningen in de Vondellaan wor den gesaneerd.

Soester Courant | 1999 | | pagina 1