mm Hulleman optiek Visser liVD Sla munt uit uw j j fotorolletje... Koe te water en weer op het droge Bebloede man verdacht van diefstal IJIJll 'Zo, ik ben m'n rotzooi kwijt...' Ayjntroar and ïi/v ACTUEELI t35.00 Praktijk mondhygiëne mag in garage Parklaan Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Carrousel I Wegens vakantie zijn wij gesloten t/m maandag 23 augustus. Dinsdag 24 augustus om 9.00 uur zijn wij er weer. VOOR OOGZORG DGkjG n zalm o nn BRASSERIE MENU Reddingsoperatieaan Stadhouderslaan Mits buren geen bezwaar hebben Het blijft genieten! Telefoons weg Radio gestolen Videocamera weg Inbraakpoging v laeutauitra weg de ht van dinsdag 0 Uit twee snackbars kassa ontvreemd Brasserie Soest, 035-6036000 Adviseur Evert-Jan Wijers en secretaresse Henriëtte Beijersbergen als prijzen 3 APS HighTeccamera's. De Hypotheker PAGINA 3 God is verhuisd. Als Alomtegenwoordige heelt Hij niet het licht uitgedaan, want boven de deur brandt nog een lampje. Verhuisd van de kapel in Soesterberg naar de Ludgeruskapel in Utrecht. Verhuisd van de serene, getraliede binnenwereld in het ommuurde Slot klooster naar de open, drukke buiten wereld van de wijk Zuylen. De prachti ge kapel van het Cenakel (Delftse Schoolstiji, 1939) is bijna ontmanteld en maakt een trieste indruk. Een hei ligdom getroffen door een beelden storm. De ziel is weliswaar weg, de geest is ge bleven. Wat heel bleef, zijn de stilte, de zes se conden durende nagalm in het hoge vertrek, de roomse geur, de geschilder de heiligen op de muren en de herin nering aan die ene biddende non in haar rose habijt vóórin bij het altaar. Voor de negen nonnen die vorige maand naar Utrecht moesten vertrek ken was de verhuizing een pijnlijke operatie. Eén van de jonge Filippijnse zusters liep een week vóór het vertrek voortdurend met een zakdoek tegen haar betraande ogen. De oudste (85) reageerde laconiek: "Ach, we gaan daar gewoon weer verder." De avond dat de vrouwen in de Dom stad arriveerden was er niets geregeld. Schilders en timmerlui waren in de nieuwe behuizing druk bezig en de brandweer wilde bewoning niet toe staan. Op kosten van de aannemer werden de nonnen tijdelijk elders on dergebracht. Maar begin augustus (va kantie) waren de bouwvakkers nog steeds niet klaar. Negen andere hulpbehoevende non nen, die al eerder dit voorjaar van Soesterberg naar Uden waren ver huisd, bloeien daar helemaal op. Hun collega's van dezelfde Congregatie van de Dienaressen van de Heilige Geest van de Altijd Durende Aanbidding gaan toch anders om met hun religieu ze beleving. Ze dragen ook geen rose habijt, maar een blauwe. Door hun missiewerk in de sloppen van grote Afrikaanse steden en in bijvoorbeeld de Schilderswijk van Den Haag is hun levensstijl wereldser. De rose zusters uit Soesterberg mogen in Uden gewoon rondwandelen, het dorp in, mensen ontmoeten zonder af scherming en gaan en staan waar ze willen. Volgens de berichten bevalt hen dat erg goed. Een week vóór de grote uittocht uit Soesterberg werden de rose nonnen een weeklang bij de verhuizing gehol pen door een blauwe non, die daartoe in het Cenakel logeerde. Toch mocht ze 's avonds niet samen met de rose nonnen in de eetzaal aan tafel zitten bij haar collega's maar kreeg ze haar voed sel bezorgd in haar logeerkamer via een carrousel, één van de mooiste reli kwieën van het hele Cenakel. Hoe dat werkt, schrijf ik u de volgende week. (wordt vervolgd). SOEST Ook voor service moet u bij ons zijn Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 i, f i parttime yver goede de nodige de kansen BURG.GROTHESTRAAT10-3761 CM SOESTDIJK-TEL.601 3859 's Maandags gesloten unctie van jende com- n verkoop? 'eken naar f B or Christelijk jerende taken, ële beleid personele i van de pleiding, leeftijd D). De mogelijk- rocedure. Irs. H. Wind, reetor voorzitter van het il .(035) 601 01 23. ing van levens eer drs. H.Wind, HANDEL ïfoon: 601 84 02 ■X »0 voorCm.Kjyj scharfilet >0 voorO ■«/O lende O QC >0 voor..„ aten sselmeerpaling n. <1 WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1999 SOESTER COURANT Bewoners van het Nassauplanlsoen en de directe omgeving containers volzijn (als ze dat al zijn...). De gemeentereiniging kijken vrijwel ieder weekend met toenemende ergernis naar de haalt de rommel telkens wel weer weg, maar in het weekein- toestand bij de afvalcontainers. Er zijn kennelijk buurtbewo- de blijft het meestal gewoon liggen. De mmmelmakers denken nersdiedit "milieu-eilandje" beschouwen als een soort filiaal kennelijk: "Zo, ik ben m'n rotzooi kwijl..." Kan dat nou niet van de stortplaats op de Schans. Ze nemen in elk geval niet de anders, vragen de buurtbewoners zich af. moeite het omvangrijke afval daar af te leveren wanneer de De grappen waren uiteraard niet van de lucht: "Is-ie z'n badslippers kwijt?" of: "Moeten er weer oude koeien uit de sloot gehaald?" en zegs wijzen van ongeveer gelijke strekking. De koe zelf keek de omstanders daarbij aan zoals koeien dat meest al doen: onverstoorbaar, maar ook een beetje triest Je maakt wat mee in Soest... Vorige week donderdag - het was nog heel warm - zocht een koe, die kennelijk óók behoorlijk last had van de hitte en de komkommertijd, verkoeling in de sloot langs de Stadhouderslaan. Het beestje stond bijna tot de nek in het water en kon er op eigen kracht niet meer uit komen (foto 1). Omwonen den alarmeerden daarop de politie, die weliswaar na enige tijd- twee man sterk - een kijkje kwam nemen maar zich toch niet verwaardigde het pas ge wassen en gestreken uniform bloot te stellen aan het zwarte slootwater om de koe eventueel op andere gedachten te brengen. Op het herhaalde "ksst ksst" van een der agenten, die vermoe delijk geen agrarische achtergrond had, begon de koe spontaan weer een stukje verder door de sloot te banjeren. Via de RDW, de Rijksdienst voor het Wegverkeer(!), die blijkbaar ook de oormerken van zo'n beetje alle Neder landse koeien in de computer heeft staan, werd achterhaald dat het beest je het eigendom moest zijn van boer Arnold van den Breemer van de Kor te Brinkweg. Die werd dan ook ge waarschuwd en arriveerde even later per tractor. Van den Breemer moet ooit stage in het Wilde Westen hebben gelopen of op bovennatuurlijke wijze over cowboyvaardigheden zijn gaan beschikken, want met een forse zwaai lukte het hem (bij de tweede poging) een dik touw om de nek van het dier te leggen (foto 2). De koe zelf had op dat moment blijk baar nog helemaal geen trek om het pootje baden te staken, want zij zette er de pas in en ging door de slootbed- ding op de loop, haar heer en meester achter zich aanslepend. Vervolgens slaagde ze erin weer uit de Jus om haar hals te ontsnappen, maar gelukkig werd er vanaf de andere oever - met de no dige acrobatriek - bijtijds assistentie geboden om het touw weer om de nek van de koe te krijgen (foto 3). Daarna lukte het Van den Breemer eindelijk het beestje op de wal te krij gen, maar ook dat lukte niet zonder een helpende hand en een beetje "op duwen", wat de nodige extra man kracht vereiste (foto 4). Zóveel trek om het poedelen te staken en het bad te verlaten had de koe kennelijk toch ook weer niet... Toen ze met veel inspanning - zowel van haarzelf als van haar redders - en onder de gepaste aanmoediging van de toeschouwers op de wal, eenmaal weer op het land was getrokken, zakte ze van uitputting min of meer in elkaar op het gras. Het was blijkbaar een zeer enerverend en vermoeiend avontuur geweest, of ze had langzamerhand ge woon trek in een dutje, om op te dro gen (foto 5). Ze kreeg geen tijd om even op adem te komen, want om haar toch weer snel op de been te krijgen schakelde Van den Breemer ten slotte de tractor in (foto 6) en met de nodige paarden krachten liep de koe even later weer vrolijk in de wei, alsof er niets aan de hand was geweest. Of Van den Bree mer zogezegd zijn schaapjes al op het droge heeft is niet bekend, maar de koe heeft hij in elk geval weer binnen... Het College van B. en W. heeft in principe medewerking toegezegd aan de vestiging van een praktijk voor mondhygiëne in een garage bij een woning aan de Parklaan 47. Voor waarde is wel de de omwonenden een verklaring van geen bezwaar indie- Het bestemmingsplan staat het gebruik van bijgebouwen alleen toe als berging of stallingsruimte. Het verzoek is dus in strijd met het plan, maar in andere (re cente) bestemmingplannen staat dat bijgebouwen wel gebruikt mogen ais praktijkruimte "voor het verlenen van beroepsmatige diensten op medisch gebied", en daarom willen B. en W. die toepassing ook hier wel honoreren. Het verzoek ligt twee weken lang ter inzage, zodat belanghebbenden een "zienswijzè" kunnen indienen. De di rect omwonenden - in dit geval de bu ren van Parklaan 41, 44, 46 en 49 - wordt officieel gevraagd op papier te zetten dat ze geen bezwaar hebben te gen de vestiging van de praktijk in de garage. Pas daarna neemt het College een definitief besluit. BAR, GRILL RESTAURANT Onze bekende spies van een meter? Onze ongeëvenaarde spareribs? Onze bekende mosselavonden? (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035 6018252 Aan de Nieuwegracht is vorige week een auto opengebroken. De 36-jarige eigenaar uit Bilthoven miste èen mo biele telefoon. De politie vermoedt dat j de wagen niet was afgesloten. Soortge-1 iijke diefstallen werden gemeld van de Hartmanlaan en de Molenstraat, door resp. een 50-jarige Amersfoorter en een 52-jarige inwoner van Reeuwijk. Aan de Van Goyenlaan is vorige week een radio uit een auto gestolen. Een 55-jarige Soester deed aangifte bij de politie. Er was 's nachts om half een wel iemand in de buurt van de auto gesignaleerd, maar de politie trof geen sporen van braak aan. Een insluiper heeft vorige week aan de Vredehofstraat kans gezien een bedrijf binnen te dringen. Hij nam daarbij een videocamera weg. De schade bedraagt ca. 5000 gulden. Aangifte deed een 44-jarige inwoner van Zeist. Een 71- jarige bewoonster van dezelfde straat meldde de politie later dat uit haar wo ning geld verdwenen was. In de nacht van dinsdag op woensdag hebben onbekenden geprobeerd in te breken in de Bruna-winkel aan de Van Weedestraat. De ruit van de voordeur werd vernield. Ook werd het rolluik voor de sigarettenvoorraad openge maakt, maar op het eerste gezicht werd er niets vermist. Waarschijnlijk zijn de daders gestoord tijdens hun werk zaamheden. In twee snackbars is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. In beide gevallen werd de kassa meege nomen. Dat gebeurde op de Zuidpro menade en de Molenstraat. Een man zonder vaste woon- of verblijf plaats zit nog vast op het politiebu reau voor verhoor. De eerste melding kwam dinsdagmor gen om kwart voor één. Op de Zuid promenade was de ruit van een snack bar ingegooid en getuigen hadden twee mannen, met bivakmutsen over hun hoofden en de kassa onder hun arm, zien weglopen. Een onderzoek in de omgeving leverde geen resultaat op. Om half zes 's morgens ontdekten sur veillerende agenten op het Kerkpad een wit lint. Het bleek een kassarol te zijn. Aanvankelijk dachten ze dat de rol afknmstio was uit kacca van Hf snackbar in Soest-Zuid, later bleek die uit de cafetaria aan de Molenstraat af komstig te zijn. In de omgeving van het lint zocht de politie naar mogelijke andere sporen. Daarbij liepen ze op de Schans een man tegen het lijf, die hevig bloedde aan zijn hand, veroorzaakt door een diepe snee. De wond werd provisorisch verbonden. De man (18) verklaarde dat hij in Baarn woont, in Soest kranten had ge lopen en te voet op weg was naar huis. De verwonding zou hij hebben opgelo pen, toen hij met glas had gespeeld. Erg geloofwaardig kwam hij niet over en de politie vroeg hem waar zijn fiets met krantentas dan wel stond. De man leidde de politie naar de Steenhoff- straat, waar de politie vaststelde dat de deur van de snackbar was geopend. Ook waren pt blnedsnnren Voordat ze hem naar het politiebureau brachten, namen de agenten hem mee naar Medisch Centrum Molendael. De dienstdoende arts wilde de wond hech ten, maar dat weigerde de gewonde verdachte die vervolgens een verband om zijn verwonde hand kreeg. Vervol gens werd hij binnengeloodst in het politiebureau, waar een van de agenten hem herkende. Hij haalde een jas tevoorschijn, waarin ook het paspoort van de man zat. De jas en pas waren eerder deze week uit een auto gehaald, die al een poosje in Baarn stond geparkeerd en in april in Hellevoetsluis was gestolen. De politie vermoedt dat de man, die geen vast woon- of verblijfadres heeft, de auto gebruikte als onderdak. De verdachte werd ingesloten om in de loop van gis teren tf wnrrlon v#»rhr»nrH ...bij elk fotorolletje dat u bij Willem Van Oosten laat ontwikkelen en afdrukken in de 1 - uur service), krijgt u een wedstrijd-formulier. Waak de limerick af op een zo orgineel 1 mogelijke manier en u maakt grote kans op een zééér leuke prijzen I* Kijkt u maar: I ALS UI ROLLETJE INLEVERT: dan doet u mee aan de wedstrijd met I als prijzen,50 fotoprinten van10x15cm." I ALS U 2 ROLLETJES INLEVERT: dan doet u mee aan de wedstrijd met I I I i' i i i A'LSU 3 ROLLETJES INLEVERT: f dan doet u mee aan de wedstrijd met als prijzen 100 fotoprinten van10x15cm.' I fotoservice ALS U 4 ROLLETJES INLEVERT: dan doet u mee aan de wedstrijd - met als prijzen 150 fotoprinten van ioxi5cm.*Bovendiendoetmee aan De Millenniun Jackpot:** I I 1 week Londen of Parijs voor 2 personen! I r^pWillem Van Oosten 1 Soesterbergsestraat 57- EB Soest Tel. 035-602 72 69 "Ol de wettelijke tegenwaarde van de helft van de pn|S Een doskundige |ury beslist wie de I winnaars zijn Over de uitslag kan met worden gecorrespondeerd Deze akljo loopt tot 30 seot 1999 De fotoprinten zun niet inwisselbaar en zijn het hele laar 2000 aetd'a ƒ34,50 doperwtensoep met mint PARELHOEN gevuld met ganzenlever GEPOCHEERDE VIJGEN met ijs, chocoladesaus en advocaat Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 itgebreide karpetten, ver parket te hebben, n product- Steenhoffstraat 66, Soest Daarom naar De Hypotheker! Volledig objectieve en 100% onafhanke lijke hypotheek bemiddeling Kosteloos advies op maat Keuze uit vele hon derden hypotheek varianten De meest gunstige voorwaarden Alle fiscale aspecten tot op de gulden voorgerekend Begeleiding van A tot Z gedurende het hele aankoop traject Ook na het afsluiten van de hypotheek volledige service Maak een afspraak met De Hypotheker bij u in de buurt: Steenhoffstraat 66, Waarom naar De Hypotheker? Voor een overzichtelijk hypotheekadvies op maat en het afsluiten van de juiste hypotheek door een persoonlijke adviseur die u kosteloos al het werk uit handen neemt. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker.

Soester Courant | 1999 | | pagina 3