Een ongeluk zit soms m'n 399,- Bauers Tsarensprookje 'De Vuurvogel' Keukens en badkamers onder één dak f SGi^TEI^ODURAI^ Bauers Kwintet f2,50 SOESTERBERG Kolonel Lorraine nieuwe commandant vliegbasis Gevraagd LOPERS 34e Kastelentocht voor klassieke rijtuigen Evenementen in en rond tuinen De Zwalu MidfondL Over zes eerste ro Altijd dichtbij ook in Baar(1 en Amersfoort- Noord mé1 MALIBU100 Primafoori Gevraagd VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 SAMSUNG FINO NOS f55,00 •oRestauranl arage ~=Ruud ^^uttenberg Alleen achter een jjyj goede naam staat NVM Zondagmiddag in Cabrio-openluchttheater stteibttBCOwRAMT ^^abrio KORTINGBON "De Vuurvogel" Soester Courant Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Lezingen en wandelingen Zondag 15 augustus in en om Doorn Provincie Utrecht groen getint Onder meer ee VOETBAL WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1999 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOENSDAG 11 FiNO 140S kpn^telecom I Digitale draadloze telefoon met display voor nummer-weergave tijdelijk van 449,- voor ■£eac« Tute Brinkstraat 9b Baarn Emiclaerhof 376 Amersfoort-nrd Lustig Keukenstudio en Sanitair tegelcentrum Soesterberg verzorgen uw complete installatie van keuken en badkamer. 4 - Kleinbeeld compactcamera - 38-140 mm zoomlens FOTO - VI DEO Zuidpromenade 15 - Soest - Telefoon 035 - 601 28 74 LUSTIG KEUKENSTUDIO Sanitair tegelcentrum Soesterberg bv Telefoon 0346 352194 Telefoon 0346-354711 Industrieterrein Soesterberg. Sterrenbergweg 3-7. Naast de Lampen Speciaalzaak Openingstijden di. t/m vrijdag 10.00 -17.00 uur, za. 10.00 -16.00 uur. Daarna op afspraak Ardenner ham ■ir Kenelbouillon Spoom Gebakken heilbot met spekjes AS4 Flensje met cbocolademousse BURG. GROTHESTRAAT 55 - SOEST - TEL 035 - 601 2516 Ook verkoop dinerbonnen - Onderhoud en Reparatie alle merken - Tevens A.P.K. station Tevens roetkeuring dieselmotoren - In- en verkoop auto's Ver!. Talmalaan 50 - Soest Telefoon 035-6023608 iiis Niet dat het aannemelijk is dat een auto snel in een slip raakt door een bananenschil, maar je weet maar nooit... En als u tóch geslipt bent, wat dan? Naar een vestiging van Autoschade Service Nederland natuurlijk! Professioneel schadeherstel, uitgevoerd door hoog gekwalificeerde en flècertMbfrHfc bedrijven. Dat is de beste garantie dat uw autoschade perfect wordt afgehandeld. Autoschade SERvrcE Stalenhoef Soest Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tei.035-6022744 Fax 035-6027456 E mail info@stalenhoef.nl neelvereniging uit Mariahout op het podium werd gebracht. Deze creatieve theatergroep presenteert komende zondag het tsarensprookje "De Vuur vogel". Er was eens... Een verhaal over een koning, oftewel een tsaar, zoals de ko ning (eigenlijk keizer) van Rusland heet. Elke nacht worden er uit de ko ninklijke tuin gouden appels gestolen. De koning belooft zijn koninkrijk aan de zoon die de dief levend bij hem kan brengen. De jongste zoon, Iwan ge naamd, ontdekt intussen dat een prachtige vuurvogel de dief is. De ko ning stuurt vervolgens zijn drie zonen de wijde wereld in om de vuurvogel te vangen. Ze gaan ieder huns weegs.. Iwan krijgt gelukkig hulp van een grij ze wolf, die toverkracht bezit. De wolf brengt hem uiteindelijk waar hij moet zijn. Iwan komt als overwinnaar terug bij zijn vader, met zijn grote liefde He- lena. Zijn broers blijken echter leuge naars en moordenaars te zijn; ze wor den opgesloten in de diepste kerker die er in het tsarenrijk te vinden is... "De Vuurvogel" is een prachtig tsaren sprookje over de strijd van "wit" tegen "zwart". Wie zal er winnen...? De voorstelling begint om 14.30 uur. Entree voor volwassenen f 10,-; voor kinderen f 7,50 (met de kortingbon f5,-). Scène uit de familievoorstelling "De Vuurvogel", zondagmiddag te zien in het Cabriotheater. Komende zondagmiddag -15 augus tus - vindt in het Cabrio-openlucht theater aan de Soesterbergsestraat de familievoorstelling van het tsaren sprookje "De Vuurvogel" plaats. Kinderen kunnen met de kortingsbon uit deze krant voor f 2,50 goedkoper Daarbinnen. Cabrio heeft nog heel goede herinne ringen aan de voorstelling "Pinokkio", die vorig jaar door de Brabantse to- «nrcrrK^Yflmattrr openluchttheater Op vertoon van deze bon krijgt men op de entreeprijs voor de voorstelling op zondag 15 augustus 1999 in het Cabrio- openluchttheater in Soest. Deze bon inleveren bij de kassa van het Cabrio-theater aan de Soesterbergsestraat 140. Op vrijdag 20 augustus zal de com mandant van de Vliegbasis Soester berg, kolonel B.M.J. Jansen, het commando over de vliegbasis over dragen aan kolonel C.J. Lorraine. De ceremonie wordt op de bakermat van de Koninklijke Luchtmacht ge houden, ten overstaan van aangetre den militairen en genodigden. Op 16 januari 1997 nam kolonel Jan sen (52) het commando van de vlieg basis Soesterberg op zich met de woor den: 'Hierbij is een droom werkelijk heid geworden, een bekroning van een avontuurlijke, afwisselende en prettige loopbaan bij de Koninklijke Lucht macht'. Ruim tweeënhalf jaar later is deze droom ten einde en draagt hij het commando op vrijdag 20 augustus over aan zijn collega, kolonel-vlieger C.J. Lorraine (45). Lorraine werd geboren in de Britse plaats Paddington. Hij volgde een op leiding tot officier-vlieger bij de Engel se Royal Air Force, waar hij dienst deed als onder meer jachtvlieger. Via een NATO-uitwisselingsprogramma werd hij op de vliegbasis Volkel ge plaatst en vloog daar de F-16 Fighting Falcon. In 1992 maakte kolonel Lorrai ne de overstap naar de Koninklijke Luchtmacht en werd toen tevens Ne derlander. Vanaf die tijd heeft hij meerdere onder delen van de Koninklijke Luchtmacht bezocht, zoals Vülaffanca in Italië. Van af deze vliegbasis werd hij ingezet bo ven de crisisgebieden op de Balkan. Van oktober 1997 tot april 1998 was hij detachementscommandant van de gecombineerde Nederlands/Belgische eenheid op Villafranca. De scheidende commandant Jansen vertrekt naar het HQ Aircent te Ram- stein in Duitsland, waar hij de functie gaat vervullen van Deputy Assistant Chief of Staff Exercise and Training en tevens zal optreden als Nederlandse Senior National Representative. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Di Lassostraat 65', tel. 6022195 In het najaar staan er bij de Volksuni versiteit weer diverse lezingen en wan delingen gepland. In haar lezing op dinsdag 5 oktober, 20.00 uur, vertelt mevrouw Görög u alles over Reiki. Reiki is een universe le energie - een energie waarmee men kan leren helen. Deze bijzondere kracht is voor iedereen beschikbaar, men moet slechts weer 'aangesloten' worden op de 'stroom'. Op donderdag 7 oktober, 19.30 uur, houdt de heer drs. P.G. Groenewegen een lezing met als titel Tweede Fase voortgezet onderwijs. Dit schooljaar is op alle scholen met een havo- of vwo- bovenbouw de Tweede Fase ingevoerd. De spreker is nauw betrokken bij de Tweede Fase: op de eigen school ver antwoordelijk voor de invoering en landelijk verbonden aan de opdracht de gestarte scholen te volgen en te ad viseren. Hoe uniek is het leven op aarde? Dinsdag 26 oktober, 20.00 uur, biedt wetenschapsjournalist Govert Schilling (o.a. Volkskrant en Trouw) een actueel overzicht van de stand van zaken in een boeiend onderzoeksgebied. Al duizenden jaren lang vraagt de mens heid zich af hoe uniek de aarde - en het leven daarop - eigenlijk is. Pas sinds kort biedt de sterrenkunde voor zichtige antwoorden. Momenteel staan we op de drempel van de invoering van een nieuw erf recht in Nederland. De heer J. Jager, notaris, zal in zijn lezing Oud en nieuw erfrecht op donderdag 28 oktober, 20.30 uur, een beschouwing geven van de verschillen tussen het huidige en het nieuwe erfrecht en met name voor wat betreft de positie van de langstle vende echtgenoot. Wie is Sinterklaas? Hoe komt hij aan een zwarte knecht? Waarom gaan ze 's nachts over de daken? Vragen die me nigeen zich stelt wanneer 5 december nadert. De heer F.J. Booy wil u hierop antwoorden geven in zijn lezing Ziet hoe Sinterklaas zijn leven soms waagt op maandag 8 november, 20.00 uur. In zijn causerie Luistertips voor de de cembermaand op donderdag 11 no vember, 20.00 uur wordt door de heer S. van der Vinne uitvoerig ingegaan op de inhoud, structuur en achtergronden van muziek die speciaal is gecompo neerd voor de feestdagen. Dinsdag 7 december, 20.00 uur, vindt er een lezing plaats over Feng Shui. Mevrouw Hoekx, oprichtster van de Feng Shui Society of Holland, belicht deze woonfilosofie, die momenteel volop in de belangstelling staat. Daarnaast staan er nog twee wande lingen gepland langs de mooiste plek jes in de oude binnenstad van Utrecht, op woensdag 6 oktober, 14.00 uur en in De Jordaan in Arnsterdam op woensdag 17 november, 10.45 uur. Deze wandelingen, met een duur van ongeveer 2 a 2,5 uur, vinden plaats onder leiding van leden van 't Gilde van Utrecht respectievelijk Amster dam. De Volksuniversiteit is in verband met de zomervakantie gesloten tot maan dag 16 augustus a.s., 13.00 uur. Wilt u zich opgeven voor een lezingwandeling dan kan dat door een ingevuld aan meldingsformulier in te sturen. Deze vindt u in het cursusprogramma, die u kunt afhalen bij de Gemeentehuis, VW, bibliotheken in Soest, Soesterberg en Baarn, de boekhandels en diverse medische centra. Vanaf 16 augustus bent u weer van harte welkom op het kantoor van de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, tele foon 035-6022195. Openingstijden: maandag van 13.00-16.00 uur en dins dag, woensdag en donderdag van 10.00-13.00 uur. De Kastelentocht voor klassieke rij tuigen wordt dit jaar voor de 34ste maal verreden. De vereniging "De Stichtse Aanspanning"-Doorn is er ook nu weer in geslaagd om op zon dag 15 augustus 110 rijtuigen en koetsen naar Doorn te krijgen. De tocht dankt zijn naam aan de vele kastelen in de mooie omgeving van Doorn, waarlangs de tocht wordt ge leid. Daarbij wordt gereden over wegen en lanen van de prachtige landgoede ren bij deze Kastelen, die normaal voor het publiek gesloten zijn. Fraai geres taureerde rijtuigen van alle denkbare soorten nemen er aan deel. Ook de in zittenden doen steeds hun best de juis te bij het rijtuig passende kleding te dragen en dat geeft de tocht een heel bijzonder karakter. Om 10.00 uur vertrekt de tocht van de Achterwei via de Hoofdpoort van Huis Doorn, richting Kasteel Harden- broek om via Kasteel Moersbergen te rug te keren naar Doorn. Omstreeks 12.30 uur worden de rijtuigen terug verwacht op de Achterwei voor de lunchpauze. De rijtuigen zijn dan te be wonderen. Vanaf 11.00 uur geeft het Doornse Koninklijk Muziekgezelschap de "Harmonie" in het Park Huis Doorn een koffieconcert. Omstreeks 13.45 uur vertrekken de deelnemers weer, nu in de richting Langbroek en Kasteel Sandenbuirg. Via de Hoofd poort en het park van Huis Doorn wor den de aanspanningen terug verwacht op de Achterwei voor de prijsuitreiking en de presentatie van enkele bijzondere rijtuigen. De toegang tot de Achterwei en het Park Huis Doorn is gratis. Het uitge breide programmaboekje is voor f 3,- verkrijgbaar langs de route. Met het programmaboekje heeft men die dag korting bij een bezoek aan Kasteel Huis Doorn. Vele poorten van tuinen en parken worden naar aanleiding van de tui- nenmaanden in de provincie Utrecht geopend voor publiek. Wanneer er verandering optreedt in de natuur en planten en bloemen zich voorberei den op de winter, worden tal van ac tiviteiten georganiseerd om iedereen te laten genieten van dit wonderlijke gebeuren. Rondleidingen Om de metamorfose in de natuur te aanschouwen worden verschillende rondleidingen georganiseerd. Op 18 augustus en 15 september is er een avondwandeling in De Oude Hortus in Utrecht. De sfeer is 's avonds anders dan overdag. De geur van de tuin bij voorbeeld is intenser dan overdag. Be halve de tuin is ook het Universiteits museum 's avonds geopend. In de herfst is het Von Gimborn Arboretum in Doorn een ware explosie van kleur. Op 17 oktober wordt dan ook een herfstwandeiing georganiseerd. De Sparrentocht op 12 december in het Von Gimborn Arboretum in Doorn staat in het teken van de komende kerst. Er worden verhalen en 1> verteld over de rol van wintergroene planten rond de kerstversiering. Tentoonstelling Tijdens het Countryfair bij kasteel Huis Doorn, van 9 t/m 12 september, is er iedere dag een ander programma met demonstraties en lezingen (Nederland se Tuinen Stichting). Ook zijn er kinderactiviteiten. Op 25 september starten de herfstverkoopdagen met pompoenen bij Bloemen- en Planten- kwekerij Kraaybeekerhof in Drieber gen. Er worden tuinplanten, kruiden, sfeervolle najaarsbloemen, een groot assortiment bloembollen en eigen op gekweekte botanische bolletjes ver kocht. Informatie over bovengenoemde eve nementen en vele andere zijn verkrijg baar bij alle VW-kantoren in de pro vincie Utrecht. Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Tachtig jaar bestaat pos niging de Zwaluw en di dag 15 augustus uitgeb Bij hel clubhuis aan de worden die dag 75 jonge verwacht, die 's morgen lost in het Franse No; brengst van deze special ce is bestemd voor twet len. De Blauwe Vogel, het voor meervoudig gehanc ren aan de Bosstraat, en I de school van het Van aan de Hellingweg, zijn c lingen die profiteren van de Zwaluw. Voor de een! den sponsors zich inschri moesten ze minimaal 15( Sponsor coml Loodgi vanaf 1 Loodgietersbedrijf Reijer 2 Het Vleescentrum 3 Jansen Beton Bekistingi 4 Loodgietersbedrijf Breuki 5 Auto Smeeing 6 Drukkerij Atlas 7 Hoka Soest 8 Kado Artikelen Henny S 9 Autoschadebedrijf Stale 10 Metselbedrijf H.J, v.d. VI 11 Veevoederhandel Eemlé 12 Kareisen Banden Servic 13 Rempe Haarmode, Wee 14 Restaurant "De Mof, L 15 Dierengilde Soest 16 Krol Witgoed Service 17 Recyclingbedrijf Van Es 18 Mini Transport Nederlar 19 J.A. Smeeing Ink./Verk. Na zeven wedvluchten pen in de midfondklasse kampioen onaangeweze Op de foto verder Theo Richard Grift (staand r zen zittend rechts) als E Ze zijn al een poosje de eerste oefenwedstri achter de rug, maar gustus begint het seri de amateurvoetballer is de aftrap voor de ei de, waarin iedere pl< wedstrijden moet afw Het lot koppelde Het zaterdag) en SEC-z klasse zaterdag) aan e gen ontmoeten elkaar op de Bosstraat-West, tegen de Amersfoortse Amsvorde. Favoriet in poule AJ Soest dat het moet Zuidvogels (tweede k Roda'46 (derde klasse stars (vierde klasse zc AI ontmoet eersteklas der meer hoofdklassei SEC-zondag (vierde 1 krijgt met onder meer klasser SDO. Het programma voor ronde: DINSDAG 17 AU Aanvang 18.30 uur Poule AI: 't Gooi/ Huizen-Eemnes Poule AJ: Soest-P Greenstars Baarn-Zu Poule AK: SEC/zon pia-Loosdrecht Poule BU: Hees-Ams SEC/zat

Soester Courant | 1999 | | pagina 8