32?» 34?« 13?» W BI ITERIJ Profronde van Nederland doet ook Soest weer aan ourant mmmsui V 15 jaar Silver Star Pijnenburgers bedwingen marathon van Monschau Krachtproef in Alpen voor mountainbiker Van Zetten 'Pluk de dag' (4) C-drie opent met workshop infrarood fotografie Expositie schilderijen van Mint Faas in Oude Kerk pmerken ruiming uiming I CITROEN EWIJN TVf* Woensdag 25 augustus omstreeks 12.25 uur s.v. Huizen P.V. De Vriendschap Sponsor competitie Belgische jonge duiven 1999 Kareisen Banden Service wint vlucht vanaf Creil (Frankrijk) over 381 km. Duivenberichten Loodgieterswerk Sportactiviteiten van Bentinck Fonds TRIATHLON Weer podiumplaats voor Schieterleden Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/wurm buffet ATLETIEK MOUNTAINBIKE VOETBAL Aanvangstijden bekerwedstrijden VISSEN Ondiepste plekje Eem goed voor zege viswedstrijd Letsel Soester bij aanrijding R IEL 1QUEUR 15.95 -BALIE formaten NAF19CENT Ronkes winnaar van darttoernooi in café 't Plukje Lambertus v.d. Kooij De verandering éSÊk 50 8.00 TOT 14.00 UUR. te vieren? Ires voor uw vlees-, jt-, fondue-, steen- saladeschotels! rijsvriendelijk! RM EETHOEK ncrlafcl van geolied, massief fm. 200x90 cm 1870,- ,80 cm en 300 x 100 cm. (oei. Bekleed met leer of slof itoel.Inleerv.a. S98,- NDMEUBEL 0' in kersen, vanj.4-56^ lingsprijs 2995,- )RM FAUTEUIL n wit katoen van_lS60T" mingsprijs 795,- 0RM FAUTEUIL diverse kleuren rundleder, of verkrijgbaar. 1720,- ,UX FAUTEUIL tof met losse hoes, van_2ö607- mingsprijs 1695,- ShfST S WHISKY SOESTER COURANT PAGINA 13 De Profronde van Nederland doet woensdag 25 augustus Soest aan. Om ongeveer 12.25 uur worden de wielrenners bij paleis Soestdijk ver wacht, dat ze vanaf de Biltseweg be reiken en waar ze zullen afbuigen in de richting van Hilversum. Op de Amsterdamsestraatweg is een tussen- sprint Uiteraard maken Rabobank en TVM/ Farm Frites deel uit van het peleton. De eerste ploeg verschijnt waarschijnlijk met Michael Boogerd, Nederlands kampioen Maarten den Bakker, Leon van Bon, Erik Dekker en Robbie McE- wen, winnaar van de laatste Tour de France-sprint op de Champs Elyssee. TVM, dat niet aan de Ronde van Frankrijk mocht deelnemen, brengt sprintkanon Jeroen Blijlevens in actie Jeroen Blijlevens won vorig jaar de eerste etappe van de Profronde van Ne derland. In zijn spoor sprinter Lombardi die in Duitse dienst rijdt en dit jaar weer van de partij is. en verder onder anderen Peter van Petegem, Servais Knaven, Tristan Hof- fman en Bart Voskamp. Ook Tom Steels (Mapei), winnaar van drie etap pes in de laatste Tour, is van de partij, evenals de voornaamste sprinters van enkele Franse en Italiaanse ploegen. De naam van Tour-winnaar Lance Armstrong komt niet op deelnemers lijst voor, omdat hij van zijn sponsor mountainbikewedstrijden in de Vere nigde Staten moet rijden. De ronde gaat dinsdag 24 augustus van start met de etappe Gouda-Til- burg, een dag later staat Utrecht-Coe- vorden op het programma. Deze twee de etappe start om 11.40 uur in Utrecht. Om 12.00 uur is het einde van de neutralisatie in Overvecht en zetten de renners koers richting Soest, dat al vaker in de route van de Profronde werd opgenomen. Volgens het schema van de organisatie bereiken ze om 12.27 uur via de Biltseweg de Amster damsestraatweg. In Baarn nemen ze de Geerenweg, waarna ze via de Bis- schopsweg door de polder naar Bun schoten fietsen. Later in de middag be reiken ze de finish in Coevorden. Via Denekamp en Venlo volgt zondag 29 augustus de slotetappe in Limburg. A.s. dinsdag aan de Eemweg Top bekerwedstrijd AANVANG 18.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Stalenhoef Reclame en Belettering Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV d'Oude Enghe/Vini's Bar De selectie wordt ook ondersteund door: G. van de Munt Automaterialen BV Van 't Net Verhuizingen ASBO Groep Broodje van Toontje Hooyer Bouw en Techniek Bouwbedrijf E.A. van den Hengel Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding Bakker Bedrijfswagengroep Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom - Café Bar "De Kuil" Boutique des Fleurs Café Brasserie De Faam - Van Hengstum Apparatenbouw W.W. Deelen b.v. V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop en partners - Ben Becker Transport bv 100.0 .9 81.8 72.7 63.6 45.4 27.3 lc. Overhees in Soest 1 Kareisen Banden Service 2 Dierengilde Soest 3 Het Vleescentrum 4 Auto Smeeing 5 Loodgietersbedrijf Reijerse 6 Drukkerij Atlas 7 Ktol Witgoed Service 8 Metselbedrijf H.J. v.d. Wardt Recyclingbedrijf Van Es 10 J.A Smeeing Ink./Verk. onr. goed 11 Jansen Beton Bekistingen 12 Loodgietersbedrijf Breuker, Baarn 13 Kawi B.V. 14 Taxi Eemland 15 De Paarderslek, Weesp 16 Rempe Haarmode, Weesp 17 Hoka Soest 18 Drankenhandel Ben Rademaker 19 Auto Onderdelen F.M.T. 20 Tegelzettersbedrijf Van Schaik 21 Schildersbedrijf Morren, Baarn 22 Drankenhandel Ben van de Linden 23 Lenarduzzi Natuursteen 24 Restaurant Van de Brink 25 Veevoederhandel Eemland 26 Kado Artikelen Henny Schimmel 27 Apparatenbouw Van Hengstum 28 Bako Openhaarden 29 Mini Transport Nederland 30 Grafi-lntermed. 31 Trappenfabriek Grift 32 Installatietechniek Treba 33 Restaurant "De Mof", Leusden 34 Autoschadebedrijf Stalenhoef 35 Restaurant "De Eetkamer", Baarn 36 Kwalitaria Nieuwerhoek 37 Montagebedrijf Heeremans 38 Bouwbedrijf Hoffmann Wedvlucht: St. Ghislain; Datum: 14 augustus; Afstand: 218 kilometer; Wind: zuid-west. DE ZWALUW Gebr. de Lang 1 3; Gebr. de Bruin 2 5; L. Vogel 6 13; Comb. de Bes-de Bree 7 23; De Bruin v. Arnhem 9 57; Comb. van Eg- dom 10 15; R.W. Grift 11 24; P. Kanters 12 20; J. v.d. Brakel Zonen 14 31; E. v.d. Brakel Zonen 17 28; Stam v. Es 18 52; Th. Post 19 63; C. Kamphorst 21 59; R. v. Hornsveld 25 54; A. van Ginkel 27 35; J. de Jong 29 86; Comb. Schimmel-Klomp 30 50; H. Vonk 37 79; H. Toonen Zn. 38 82; R. v.'t Net 39 42; H. de Bree 43 44; Weldink/v. Hengstum 62; A. Hooijer 73; H. Wolfsen 81. DE VRIENDSCHAP J. Beijer 1 29; B.G. Schimmel 2 4 50 52; Altenaar/Reijerse 3 21; Comb. Zijtveld/ Krol 7 36; W. Cochius 8 34; J.C. Wijnands 9 19; Vaessen/Veenendaal 10 31; A. Dijks tra 11 26; C.E.J. Kaats 12 13; G. Rietveld 18 56; J. Kortland Zn 22 30; W. Hoff mann 23 54; Comb. Westerveld 25 40; H.H. v.d. Veen 28 82; W.H. van Drie 41 43; A. Wijnands 67; Kamerbeek/Rauch 71; C. Bokma 72; C.P. Jak 74 76. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 De sportactiviteiten voor minder-vali- den van het Bentinck Fonds gaan bin nenkort weer van start. Het zwemmen vindt plaats in Aqua Indoor op zater dagochtend en begint weer op 4 sep tember. Ook de gymclub voor verstan delijk gehandicapten gaat weer begin nen. Elke dinsdagavond wordt er ge sport door deze groep in één van de gymzalen van het Griftland College. De handboogschutters sporten op vrij dagavond in Aqua Indoor. Voor meer informatie: mevrouw M. ten Cate (tel. 6014681). Judy van Haaster bereikte zondag in de kwart triathlon van Leiderdorp wederom een podiumplaats. On danks een (terechte) "stop go" fi nishte zij als derde dame in twee uur, negentien minuten en 46 seconden. Snelste Schieter in Leiderdorp was Rene Versloot in 2:14:29 op de voet gevolgd door Henk-Jan Meijer (2:15:25). Iwan van Toren, bezig aan een zeer sterk seizoen, klokte 2:18:45. Ronald Vergouwen finishte in 2:21:03, en Kees Rietveld tenslotte 2:22:47. Zaterdag was Chris van Trigt actief op de kwart triathlon in Veenendaal. In zijn jacht naar een elite-licensie voor volgend seizoen volbracht hij de 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen in 2.01.42. Hier mee nestelde hij zich weer tussen de vaderlandse toppers met een zesde plaats. Dagschotels woensdag Katenhaasje met gekookte aardappelen en doperwten/ donderdag Kiprollade met pommes parisiennes en rode bietjes weekend Slibtongetje met frites en gemengde sla maandag Chili Con Carne met aardap pelschijfjes en gemengde sla dinsdag Kwartetje (Cordon Blue met spek) met aardappelpuree en bloemkool Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Vier marathonspecialisten van de at letiekvereniging Pijnenburg hebben de 23e Marathon van Monschau in de Duitse Eifel tot een goed eind ge bracht Deze marathon kent naast de gebruikelijke afstand van 42 kilome ter en 195 meter een constant veran derend hoogteniveau. Hans Kleinekoort stond aan de start voor zijn zijn 62c marathon, Gerard Boeren voor zijn 25c, Evert van de Pol voor zijn zevende en Ton Ruepert voor zijn zesde. Marathons volbrengen, daar hadden ze dus voldoende ervaring in, maar deze marathon was toch wel van een heel ander kaliber. De marathon voerde zowel over asfalt als over bos paden en klinkerweggetjes. De start van deze loodzware marathon was 's morgens om acht uur. De wan delaars over dezelfde afstand gingen overigens al om 5.30 uur op pad voor hun marathonavontuur. Beginnend op een hoogte van 550 meter werd eerst stevig afgedaald naar 350 meter boven de zeespiegel. Op 12 kilometer kwam vervolgens de eerste beproeving. Over een afstand van zo'n twee kilometer moest ruim 200 meter hoogteverschil worden overbrugd. Een beproeving die veel deelnemers - het totale deelne mersveld bestond uit circa 1600 moe digen - deels gedwongen waren lo pend af te leggen omdat dat hardlo pend bijna niet te volbrengen was. Dan weer dalend dan weer klimmend schommelde het hoogteniveau voort durend. Op km 17 werd een begin ge maakt met een 4 km lange klim tot zo'n 625 meter hoogte. Op 28 km lag het hoogste punt van het parkoers, 650 meter. De tijden van de deelnemers over een dergelijk parkoers zijn vanzelfsprekend niet te vergelijken met een parkoers dat nagenoeg vlak is. Toch slaagde de win naar, de Engelse militair Shane Dow- nes, erin een tijd van net boven de twee en half uur te realiseren; 2 uur en 34 minuten. Nog geen 1,5 minuut bo ven het parkoersrecord. Vanzelfspre kend konden de Soester helden niet in zijn spoor blijven. Maar ook zij leverden een puike prestatie door ten eerste deze loodzware marathon geheel te volbrengen en daarbij ook nog zeer ac ceptabele tijden op de klok neer te zet ten. Ruepert was deze keer de snelste van het stel, zijn tijd was 4 uur en 4 minu ten. Boeren had er 10 minuten meer voor nodig. Hans Kleinekoot had evenals Van de Pol aan het einde niet meer de kracht binnen de 4 en een half uur te finishen. Hun eindtijd kwam resp. 8 en 13 minuten boven deze per soonlijke streeftijd te liggen. "We hopen dat we binnen de tijdsli mieten finishen." Dat zegt Fred van Zetten, de Soester mountainbiker die zondag meedoet aan de Grand Raid Cristalp in het Zwitserse Wallis. Het is een wedstrijd over 131 kilometer, waarin zes bergtoppen moeten wor den bedwongen met een totaal hoog teverschil van 4.600 meter. Met drie clubgenoten van mountainbi keclub Midden Nederland, onder wie de oud-Soester Peter van den Brink, is de cross country rijder inmiddels in het alpengebied om zich voor te bereiden op de loodzware krachtproef. Van den Brink doet voor de derde maal mee en eindigde vorig jaar als derde Nederlan der op de 18Ö*IC plaats. Van de twee duizend deelnemers haalden er toen 760 de finish. Van Zetten reed tot en met het NK op 12 juni voornamelijk relatief korte wedstrijden over 90 kilometer, trainde daarna veel op en rond de Amerongse Berg, was een week lang op stage in Tsjechië waar in totaal 10 kilometer werd geklommen en trainde in een fit nesscentrum op lopen met gewicht in de nek. Op de laatste vierhonderd 'hoogtemeters' van het parkoers tussen Verbier en Griments hoopt hij daarvan de vruchten te plukken, want die zijn niet fietsend af te leggen. In het overzicht van de bekerwedstrij den voor voetbaiamateurs zijn vorige week verkeerde aanvangstijden ge meld. Gisteren werd niet om 18.30, maar om 19.00 uur afgetrapt. De aangekondigde begintijden voor dins dag 24 augustus (18.45 uur) klop ten, maar op 24 augustus klinkt niet om 19.00, maar om 18.30 uur het eerste fluitsignaal. Voorde goede orde daarom het reste rende programma van de eerste beker ronde. DINSDAG 24 AUGUSTUS Aanvang 18.45 uur WZ'49-Huizen (Eemweg) Zuidvogels-Soest (Huizen) Loosdrecht-SEC/zo (Loosdrecht) SEC/za-Hees (Bosstraat-West) DINSDAG 31 AUGUSTUS Aanvang 18.30 uur Eemnes-WZ'49 (Eemnes) Greenstars-Soest (Baarn) SEC/zo-Olympia (Bosstraat-West) KWA-Hees (Amersfoort) Amsvorde-SEC/za (Amersfoort) Op het ondiepste plekje van de Eem behaalde Willem Latamahina de overwinning in de wedstrijd van de Snoekbaars die meetelt voor de zo mercompetitie. Het water was er niet meer dan 75 centimeter diep, maar de winnaar haalde er 8.73 meter vis uit Met een achterstand van 76 centimeter eindigde Gerrit Kasius op de twee de plaats en werd A. Dekker met 7.28 meter derde. In de tweede divisie was de winst voor Evert Kasius met 7.29 meter. De Eem stroomde zaterdag traag rich ting Eemmeer en met de zuidwesten wind was het moeilijk vissen. De ver andering van stroom richting Amers foort was van invloed op het wed strijdverloop. Voor de een pakte dat goed, voor de ander slecht uit. Zeven kneuzingen hield een zeven tienjarige Soester over aan een aanrij ding. Hij reed woensdagavond op de kruising van de Van Weedestraat en het Nassauplantsoen en werd aangere den door een automobilist (40). De bestuurder sloeg af en had de brom fietser niet gezien. 39.-95 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 Danny Ronkes is winnaar geworden van hef darttoernooi in café 't Pluk je. In een spannende 'best-of-five' fi nale was hij trefzekerder dan Ed Hut. )e derde plaats was voor Gilles Ros n Wim Langhaar, ichttien darters, van beginners tot ge- orderden, deden mee aan het 'pijltjes ooien'. Begonnen werd in twee pou- :s van negen, waarin iedereen drie artijen speelde. De beste vier van bei- e groepen drongen door tot de kwart- nale, waarna volgens het knock-out ^steem werd gespeeld. In de halve fi- lale klopten Ronkes en Hut hun te genstanders, respectievelijk Langhaar in Ros, met 2-0 voordat zij aan de pannende eindstrijd begonnen. Gastheer Rob en gastvrouw Sabine /an het café aan de Kerkstraat organi- eren de darttoernooien om de lief hebbers een gezellige middag te bezor gen. Het wedstrijdelement is niettemin een belangrijke factor. Het volgende darttoernooi is zondag 3 oktober, vanaf 14.00 uur. Inschrijven kan aan de bar van 't Plukje. Deelname kost 7,50 gulden per persoon. "Nog nooit heb ik iets in deze richting gedaan. Hoogstens vroeger een Sin terklaasrijmpje" Die notitie voegde de bekende Soester kunstschilder Lam bertus v.d. Kooij bij de gedichtjes die hij onder de titel "Pluk de dag" op schreef bij de gelijknamige selectie van zijn schilderijen. "Maar tijdens mijn laatste vakantie op Gran Canaria kwam opeens de inspiratie. Binnen twee weken vloeiden er zo'n 21 versjes uit mijn pen. Elk versje hoort bij een schil derij met de zelfde titel - of is het soms andersom? - om zo beter de be doeling van de maker te begrijpen." V.d. Kooij beschouwt zijn gedichtjes niet als pretentieuze poëzie, maar spreekt liever van overpeinzingen die de lezers aan het denken (kunnen) zetten. V .n-.7VVi In den beginne was er een boom speciaal voor ons geschapen daar moeten wij voorzorgen en niet alleen vandaag en morgen Nu kunnen wij gaan oogsten en dachten steeds het kan niet op maar zijn zonder het te weten het milieu vergeten A lies groeide tot de hernel 't was rozegeur en maneschijn als dat maar niet tot hoogmoed leiden zal dat komt altijd voor de val Naschrift: Rinke Tolman woonde zijn hele leven in Soest en was een bekend veldbioloog en natuurbeschermer. Daarom wordt het allemaal minder overal van hier tot ginder zien we nu dat het zo niet verder kan met excuus aan Rinke Tolman uj)iïJ •3rs.-*y- jij-V ■P®™ Cultureel Centrum C-drie opent het cursusseizoen met een speciale work shop. Infra roodfotografie is een bij zondere vorm van fotografie. Niet zo zeer de manier van fotograferen, maar juist het resultaat wijkt af van reguliere zwart-wit fotografie. Infrarood licht is niet voor het oog zichtbaar. Daarom werkt u in deze workshop met zwart-wit films die daar wel gevoelig voor zijn. Foto's van het levende groen leveren fascinerende beelden op, (zie foto). De foto's krij gen een typerend zwart-wit contrast. Omdat infrarood fotografie vooral re sultaat bij levend groen oplevert, is de workshop op een buitenlocatie in de directe omgeving van Soest en bij mooi weer. De afwerking van de foto's gebeurt in de nieuwe doka van C-drie. Omdat we ons richten op dit specialisme in de fo tografie is doka-ervaring nodig. Om voldoende begeleiding te garanderen, kunnen er maximaal 9 cursisten deel nemen. Kosten en inschrijven De workshop is op zaterdag 28 augus tus van 10.00-17.00 uur. De kosten bedragen f 95,-. Fotopapier en een roodfilter neemt men zelf mee. Docent Ruben de Heer is gespecialiseerd in deze vorm van fotografie en exposeert regelmatig met zijn foto's. Aanmelden an door te bellen met de cursusadmini stratie op maandag tot en met vrijdag van 13.00-17.00 uur via telefoonnum mer: 6095838 of 6022188. Men kan ook het inschrijfformulier gebruiken uit het cursusprogramma, waarin de work shop op pagina 9 staat vermeld. Het volledige cursusprogramma kan men ophalen bij de receptie van C-drie is Willaertstraat 49c, 3766 CP Soest. De inschrijving sluit op woensdag 25 au gustus. Van woensdag 18 t/m dinsdag 24 augustus 5 films voor 1 week van 25,-voor 17/ g|| (geen dasfilm) dik Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad) Tel. 035 - 6012340 Vanaf zondag 29 augustus is in de Oude Kerk aan de Torenstraat te Soest een expositie te zien van wer ken van Mint Faas. Mint is bekend in Soest door de bakkerij, maar (nog) niet als tekenares/schilderes. De eerste tekenlessen kreeg zij van de kunstenaar Libbe Venema, die gedu rende haar jeugd inwoonde bij haar ouders. Ook op de middelbare school werden haar talenten al opgemerkt. Toch heeft het tot 1980 geduurd voor dat Mint opnieuw tekenlessen ging nemen bij Ellen Groenendijk. Vanaf 1990 volgden hierop een aantal jaren modelstudie bij John Noy in Utrecht en vanaf 1995 kreeg ze schilderlessen van Ellen de Meyer-Merks. Naar aanleiding van de eerste exposi tie van Mint Faas, in 1996 in Artis- hock, is het de bekende kunstexpert Toon Wildeboer die zijn mening geeft en spreekt over de museale kwaliteiten van de werken van Mint Faas en daar bij ook nog eens de vergelijking maakt met het werk van Jan Toorop. Wilde boer wilde ook zelf werken van Mint Faas in zijn galerie exposeren. Opnieuw is de Stichting Kerk Cul tuur Oude Kerk te Soest erin geslaagd om een belangrijke expositie te organi seren. Deze keer met werken in pastel en olie/acrylverf van onze plaatsgenote "Het lijdenolieverf op linnen, van Mint Faas, te zien tijdens de expositie in de Oude Kerk. Mint Faas. Openingstijden van de ex positie: zondag 29 augustus 14.00- 16.00 uur en de daaropvolgende week einden: 4 en 5 september, 11 en 12 september, 18 en 19 september, 25 en 26 september, steeds van 14.00 tot 16.00 uur. Voor groepen ook buiten deze tijden op afspraak, tel. 035- 6017349 (gaarne tussen 18.00 en 20.00 uur).

Soester Courant | 1999 | | pagina 13