1 Sla munt uit uw fotorolletje. UUR Teerjaar: dansen om de gildeboom 7 WSÖËST]_ Soest 50 jaar geleden RADIO PROGRAMMA Het Gilde OVERZICHT PAGINA 8 WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1999 SOESTER COURANT ALER Zaterdag 21 augustus na eucharistieviering PAGINA 9 Een Babyloontje SUBARU Meningen van lezers Het riool van de Hartweg Komende week sportieve aftrap van gildefeesten Amersfoorter onder invloed Radio Soest deze week Huttenbouwdorp Uit de Soester Courant van 18 Augustus 1949 Soest. Meningen van onze lezers. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Music Festival op Radio Soest Ringsteekwedstrijd op 12 september in de Kerkebuurt de beste, de lekkerste VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG DVENBOUVV lMER i. linnenkast nodel 3R4895,- CAST nodel >OR 9750,- LEDIKANT ER ïachtkasten lowroommodel OR1795,- :omforthooge) erstelbaar is 1095,- GARANTIE Jen Bovag- en ïtie op motor, andrijfassen. *,.'M05/96 lirco10/98 tlampen08/96 npen1994 06/95 ...08/95 elen07/96 05-92 06/95 ramen11-94 o 06-95 amen02/94 03/95 uisecontrol03/95 gen03/89 et., airco05/95 amen1996 ilcantara bekleding.,1992 r„ zonnedak07/92 el. ramen07/96 06/97 05/97 .....02/96 options05/95 full options"05/95 luifdak, roofrails, '96 o occasions rberg amer. ciaalzaak p afspraak Al eeuwenlang dansen de gildeleden in Soest tijdens de teerdagen rond de gildeboom onder het zingen van bet oude gildelied Een Babyloontje. Het ontstaan van dit gebruik is moeilijk te achterhalen. Op zaterdagavond 21 augustus zal er worden gedanst om de gildeboom, want het is teerjaar. De oorsprong van de gilden gaat terug tot in de germaanse tijd. Onze heiden se voorouders hielden hun offermaal- I tijden en vergaderingen onder de hei lige lindeboom, dikwijls een eenzaat tussen de vele andere soorten bomen. De verering en de voorliefde voor de lindeboom is door de eeuwen heen ge bleven. Men plantte lindebomen op dorpspleinen en bij herbergen. Zo stond de oudst bekende lindeboom van het Soester gilde nabij de Teut, de huidige Korte Melmweg, in de nabij heid van de herberg "De Swaen". Deze boom moest plaatsmaken voor de aanleg van de spoorlijn Den Dol- der-Baarn. Het bezit van een eigen boom was zo belangrijk voor het gilde, dat een nieuwe boom werd geplant aan de F.C. Kuyperstraat. In 1952 moest ook deze boom verdwijnen voor het verkeer en werd de huidige gilds- boom geplant aan de Lange Brinkweg, hoek Grote Melmweg. Tengevolge van de kerstening van West-Europa verloor de lindeboom zijn functie als offerplaats, maar niet zijn functie als plaats van samenkomst en beraadslaging. De gildebroeders schoten in de Middeleeuwen op pink stermaandag "dye papegaie ofte voegel van enen hoeghen steingh (stang)". Dit kan een lange paal geweest zijn, maar het was in die tijd niet ongebrui- kelijk dat de paal met vogel in een boom werd vastgemaakt. Het is niet ondenkbaar dat dit ook in het oude Soest gebeurde. En als de vogel was afgeschoten en zo de nieuwe koning bekend was, vond tonder de boom onmiddellijk de gjld- spraak plaats. Immers voordat men in optocht de nieuwe koning naar de kerk begeleidde, koos de koning ter plaatse de nieuwe ouderman en werden de twee nieuwe raadslieden aangewezen. Na de kerkdienst trok men gezamenlijk naar de herberg om aldaar te teren, drie dagen lang. Het ligt voor de hand dat na het zeker overvloedig eten en dnn- r v-v-x \\c5~ ken de feestgangers wel eens buiten de benen wilden strekken en dan onder begeleiding van muziek en zang van de aanwezige muzikant het feest voortzet ten met dans en zang onder de nabij staande lindeboom. Dit verklaart ook het gildelied. Het spel van j Pyramus en Thisbe Wijlen de heer E. HeuperS verwijst in zijn boek De Gilden Van Soest in dit verband naar de bekende folklorist Ter Gouw. Deze oppert de veronderstelling dat in de Middeleeuwen tijdens het Pinksterfeest veel het spel van Pyramus en Thisbe werd opgevoerd, een lief desgeschiedenis met een tragisch ein de. Pyramus en Thisbe waren twee jonge mensen in het oude Babyion, die elkaar hevig lief hadden maar wier om gang met elkaar door de wederzijdse ouders, die in vijandschap met elkaar leefden, was verboden. Zij moesten het dus hebben van heimelijke afspraakjes. Eén daarvan leidde tot hun beider on dergang. Zij zouden in de schemering van de avond samenkomen buiten de stad Babyion bij het graf van Ninos. Het meisje Thisbe was het eerst op de afgesproken plaats, toen er plotseling een leeuw met bebloede muil ver scheen, die zijn dorst kwam lessen in de nabijgelegen bron. Thisbe schrok en vluchtte. Hierbij verloor zij haar sluier, die door de leeuw met zijn bebloede bek werd verscheurd. Enige ogenblikken later verscheen Py ramus en vond de bebloede en ver scheurde sluier van zijn geliefde Thisbe. Hij dacht niet anders of zij was door een roofdier verslonden. Maar het le ven zonder zijn Thisbe had voor hem geen waarde meer en hij doorstak zich met zijn dolk. Kort daarna keerde Thisbe, nog altijd bang voor de leeuw, op de plek terug en vond Pyramus doorstoken met zijn eigen dolk dood neerliggen. Toen doorstak ook zij zich met de dolk van haar geliefde en viel stervend naast Pyramus neer. Of dit spel ooit in Soest is opgevoerd, is niet bekend. Wel is bekend dat der gelijke verhalen veelal hun versprei ding vonden door de troubadours, langs de kastelen en dorpen rondtrek kende liedjeszangers. Het lijkt niet te vermetel om te veronderstellen, dat de muzikanten, die werden aangezocht ...bij elk fotorolletje dat u bij Willem Van Oosten laat ontwikkelen en afdrukken in de 1 - uur service), krijgt u een wedstrijd-formulier. Maak de limerick af op een zo orgineel mogelijke manier en u maakt grote kans op een zééér leuke prijzen Kijkt u maar: ALSU1 ROLLETJE INLEVERT: dan doet u mee aan de wedstrijd met als prijzen.50 fotoprinten van10x15cm.' ALS U 2 ROLLETJES INLEVERT: dan doet u mee aan de wedstrijd met 5 prijzen 3 APS HighTec camera's.* ALS U 3 ROLLETJES INLEVERT: dan doet u mee aan de wedstrijd met als prijzen 100 fotoprinten van 10x15 cm.* 4 ALS U 4 ROLLETJES INLEVERT: dan doet u mee aan de wedstrijd met als prijzen 150 fotoprinten van 10x15 cm.-Bovendien doet mee aan De Millenniun Jackpot:** 1 week Londen of Parijs voor 2 personen Willem Van Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57- EB Soest Tel. 035-602 72 69 "Ot de wellelijke tegenwaarde van de helft van do prijs. Een deskundige jury beslist wie de winnaars zi|n.Over de uitslag kan met worden gecorrespondeerd. Deze aktie loopt tot 30 sopt. f999 Oe totoprinten zi|n niet inwisselbaar en zijn het hete jaar2000geldig Ieder teerjaar (om de vier jaren) dan sen de gildebroeders en -zusters om de gildeboom die op de Lange Brinkweg staat. Komende zaterdagavond is het weerzover. om de teerdagen met zang en muziek op te vrolijken, deze aandoenlijke lief desgeschiedenis jarenlang aan onze voorouders onder de lindeboom heb ben voorgezongen en voorgespeeld. Daarmee gaat het dansen en zingen onder de gildsboom terug tot diep in de Middeleeuwen en is het een van de sprekendste uitingen van de onderlin ge feestvreugde. Een babyloontje, vol van verstande Eer er de zon en de mane onderging Dit is mijne vinger, dat is mijne duim Vingerling, duimelinge 'k Wou, dat ik bij mijn liefje sting Waar zal ze wezen, Die schoonste uitgelezen Waar zal ze zijn Die allerliefste mijn. Boerendansgroep Dit jaar zal ook de Soester Boerendans Groep zijn medewerking verlenen aan het dansen om de gildeboom. Zij bren gen nog steeds de bekende volksliedjes ten gehore als ook het gildelied "een babyloontje". Bij de tocht van de Pet rus en Pauluskerk naar de gildeboom zal het koningspaar worden vervoerd met een Utrechtse tentwagen. Deze wagen werd door de boeren gebruikt om op zondag ter kerke te gaan. In Soest is er op dit moment jammerge- noeg slechts een tentwagen in goede staat aanwezig. Bij de tocht naar de gildeboom (na de eucharistieviering van 19.00 uur in de Petrus- en Paulusker) zal de bode in een kruiwagen de drank vervoeren, die zal worden rondgedeeld tijdens het dansen om daarmee de feestvreugde te verhogen. Het belooft een kleurrijk spektakel te worden. Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS MiddehAlkstraat 4042, Soest, Tet 035 - 60142 89 Hoera!! We hebben een lustrum!! Dit is al het 5C jaar dat ik in de krant lees dat B W "volgend jaar" iets gaan doen aan het riool van de Hartweg. Vorige week stond 't hier weer vol smerig rioolwater, maar goed, hoera, 5 jaar is een lustrum en ook al is het een lus trum van loze beloftes, ik vind het wel 'n feestje waard. Maar wat voor 'n feestje moet dat dan worden? Met een party-ship door 't Natte Hart? Sail '99? Een waterballetuitvoering? Hans van der Togt met Waterrad van Fortuin? Een feestje voor B&W van Soest moet natuurlijk wel 'n beetje niveau hebben en omdat "Lustrum" van oorsprong een Romeins reinigingsfeest was voor hoge ambtenaren, nodig ik graag het voltallig college van B&W uit voor een Romeins reinigingsfeest rondom de opengeklapte putdeksels van de Hart weg. Op een regenachtige dag natuur lijk, want 't zou sneu zijn als de putdek sels niet mee zouden werken. Als B&W zelf zorgen voor gepaste badkleding (geen wit, dat raad ik af, ik adviseer naruurtinten), dan kom ik in mijn kano langs met stukjes worst, kaas en zeep. In dc Koninginnelaan is het riool vernieuwd, maar dat heeft kenne lijk weinig geholpen. Dus ook al gaan B&W ooit "volgend jaar" iets doen aan het riool van de Hartweg, dan kunnen we wellicht toch 'n jaarlijks Romeins-Rioolwater-Reinigings-festijn blijven organiseren. En omdat ik intussen gewend ben om elk jaar alsmaar meer rioolrechten te mogen betalen, vind ik het best als het college van B&W van dat geld in nieuw badpak wordt gestoken. Alleen geen wit, dat raad ik af, ik adviseer B&W om natuurtinten te kiezen. T. Vermeulen-Voorhout 't Is heel apart, 't Gild ligt lekker in de gratie. Het Groot Gaesbeeker of Sint Aechten, nota bene nog van vóór de Reformatie. Je zou zo zeggen, er zijn zo zachtjes aan bijna geen boeren meer, maar het Gildefeestenboek wordt almaar mooier ende dikker, keer op keer. Het gaat ook heel niet meer om onze boerenstanden. De sympathie van het volk. O Babyloontje toch, zo mooi vol van verstande. Ach, Gij grootste Gilde boven de Moerdijk, heb medelij. De helse herrie schijnt Uw plicht. Doen wij op Soest, zo straks, als 't bedtijd is, geen oog meer dicht? Jan M. De gildefeesten worden gekenmerkt door een samenwerking van het Groot Gaesbeeker Gilde en andere verenigingen en stoelen voor een groot deel op traditie. Daarom krijgt de 'tiendaagse' van dit jaar ook een sportieve aftrap. De feestweek begint zaterdag al met een eucharistieviering en het dansen om de gildeboom, maar maandag is de aftrap met de recreatieve fietstocht over ongeveer 25 kilometer van Tem po Toer. Gestart kan worden tussen 18.00 en 19.00 uur vanaf de Schaaps kooi van de familie Van de Grift, die is te vinden tegenover het terrein De Blaak aan de Ferdinand Huycklaan. De kosten bedragen 3,50 gulden per persoon. De wandeltocht van het Jacob van Gaesbeek Comité start dinsdag 24 au gustus, eveneens tussen 19.00 en 20.00 uur vanaf de Schaapskooi. Ge kozen kan worden tussen een tocht van 5 en 10 kilometer. Kosten: 3 gul den. AV Pijnenburg staat garant voor de tra ditionele gildeloop op woensdag 25 augustus. Men kan één tot vijf rondjes van 2 kilometer lopen. Inschrijven van af 18.00 in de Schaapskooi. Kosten: 7,50 gulden voor volwassenen, 4 gul den voor jeugd. De politie heeft op de Birkstraat een Amersfoorter aangehouden, die onder invloed reed. Uit de blaastest op het bureau bleek vrijdagmorgen vroeg dat hij te veel alcohol had genuttigd. De man kreeg een boete van 700 gulden en een rijverbod van vier uur. Donderdag 19 augustus, 11.00 uur: Ontmoeting met Deze keer praat Ernst Jawetz met Marianne van Ra- venzwaay, pr-medewerkster van de Stichting Abrona, over alle activiteiten binnen de gehandicaptenzorg. Dit pro gramma wordt herhaald op donderdag 26 augustus om 16.00 uur. Maandag 23 augustus, 10.00 uur: De Soester en zijn muziek. Een pro gramma gepresenteerd door Lonneke Meijer en Geert Kramer. Omdat we momenteel de Gildefeesten vieren, deze keer de keuze van de Schuttersko- ning van 1998, Leo Valk. Dit program ma wordt herhaald op vrijdag 27 au gustus om 14.00 uur. Dinsdag 24 augustus, 11.00 uur: Ontmoeting met Deze keer praat Joop van Ipenburg met de gebroeders Verlaan over hun zeiltocht naar de Azoren. Dit programma wordt her haald op dinsdag 31 augustus om 11.00 uur. Het huttenbouwdorp 1999 is weer voorbij. De hutten zijn gesloopt en de boel is gedroogd en opgeborgen en zal een jaartje worden opgeslagen. Vol gend jaar komt er een nieuw hutten bouwdorp en men verwacht dat de ani mo weer net zo groot is als dit jaar. De organisatie bedankt de sponsors die het huttenbouwdorp 1999 tot een on vergetelijk evenement maakten: Julia- na Welzijnsfonds, St. Zonnige jeugd, St. Elisabeth Mathilde fonds, St. Ba lans, Wijkvereniging Overhees, Bouw bedrijf A. Huurdeman, Taxi Klomp, Firma Tammer, Hooyer bouw en tech niek, Gebr. Beijer, St. Abrona, Den Hartog, Pont Meyer Amersfoort, IJssa lon van Brummelen, Amsterdam Ad- mirals promotieteam, Kon. Landmacht (boogtenten), Rode Kruis afdeling Baarn, Brandweer Soesterberg en na tuurlijk de vrijwilligers die het ook dit jaar met veel plezier deden. VERDACHT VAN BRANDSTICHTING. De onverklaarbare hooibergbranden van de laatste weken houden de ge moederen der boerenbevolking nog steeds in beroering. Men gevoelt zich nog steeds niet gerust en is daarom dubbel op zijn hoede. Dat zulks niet overbodig is, bleek uit de volgende ge beurtenis. De landbouwer B. aan de Stadhou derslaan werd des nachts door het hef tig aanslaan van zijn hond gewekt en, indachtig de gebeurtenissen van de laatste tijd, stelde B. direct een onder zoek in. Op zijn erf nabij de hooiberg trof hij een manspersoon aan, die juist een lu cifer aanstreek. Hij gaf vóór nachtlogies in de hooiberg te zoeken. De landbou wer wist de man aan de politie over te leveren. Het bleek een bekend landlo per te zijn. In verband met het voorgevallene, stelt de politie naar de gedragingen van de zwerver een ernstig onderzoek in. In tussen is hij reeds naar Utrecht overge bracht om aan de officier van justitie te worden voorgeleid. VERDIENT EERLIJKHEID BELONING? Geachte Redactie. Met enige tegenzin las ik het stukje "Eerlijkheid beloond" in de Soester Courant van 12 Aug. Verdient eerlijkheid beloning? Ik meen van niet. Eerlijkheid is vanzelfsprekend voor een fatsoenlijk mens. Had de chauffeur wat uit de portefeuille weg genomen, dan was hij een oneerlijk mens geweest. Ik zou me schamen, als ik de chauffeur was, om voor mijn eer lijkheid een fooi aan te nemen. Iets anders was, als hij extra moeite had gedaan om de portefeuille aan de eige naar terug te bezorgen; extra onver plichte moeite verdient wel beloning. Dat de chauffeur een sigaret gepresen teerd kreeg is een vriendelijkheid, die zeer gewoon is en een vriendelijkheid was hier zeker op zijn plaats en ver dient geen hoon zoals in het bedoelde stukje. Wat mij sympathieker was geweest dan die misplaatste hoop, ware, indien de naam van die chauffeur vermeld was geworden. Er zijn in de wereld helaas zoveel niet eerlijke mensen, dat het prettig is de naam te weten van ie mand, die in de praktijk bewezen heeft eerlijk te zijn. Zo iemand druk je gaar ne de hand. FELIX ORTT. KORTE BERGSTRAAT WORDT OOK HELLINGWEG. In de Raadsvergadering van 27 Fe bruari 1946 werd besloten aan de Lan ge Bergstraat een nieuwe benaming te geven en wel die van "Van Straelen- Iaan". De benaming "Korte Bergstraat" is hierdoor van minder betekenis gewor den, waarom B. en W. het gewenst ach ten aan deze straat een andere bena ming te geven. Aangezien deze straat in het verlengde loopt van de Helling- weg, stellen zij voor daaraan eveneens de naam te geven van "Hellingweg". Voorts dient, volgens B. en W., in ver band met de bebouwing van het terrein tussen de Kampweg en de Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg aan de nieuw aan te leggen weg een naam te worden gegeven. Zij stellen voor daaraan de naam te geven van Generaal Spoorstraat. HET SCAPINO-BALLET IN HET OPENLUCHTTHEATER. A.s. Woensdag 24 Augustus, 's avonds te 20.15 uur, zal het bekende Scapino- ballet uit Amsterdam een voorstelling komen geven in het openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. Voor de pauze zullen o.a. dansen uit de Midzomernachtdroom worden ge bracht, terwijl na de pauze 'n sprookjes- ballet zal worden gegeven. Het stichtingsbestuur van het open luchttheater, dat er dit jaar wel bijzon der in geslaagd is, iets bijzonders en op hoog peil staande voorstellingen te brengen, hoopt met het Scapino-ballet het Soester publiek en de vele vacan- tiegangers een kunstzinnige en genot volle avond te bezorgen. In het sprookjesachtig verlichte theater zullen de balletten tegen de achter grond van donkere sparren en loof hout wel bijzonder goed tot hun recht komen. De toegangsprijs is, vergeleken met de prijs die men voor dergelijke voorstel lingen in Amsterdam, Den Haag enz. moet betalen, wel zeer populair te noe men. De fa. Tensen zorgt voor extra bussen n.l. te 19.50 vanaf Nieuwerhoek en te rug na afloop der voorstelling. Op Soestdijk klaagt men vaak: "het openluchttheater is ook zo ver weg", maar wanneer men in de grote steden naar diverse uitvoeringen gaat is het theater toch vaak veel verder weg en is men, gezien de overvolle trams, ook op de fiets aangewezen of gaat men te voet. Hopelijk is een vol theater op a.s. Woensdagavond de beloning voor het initiatief van het stichtingsbestuur van het Soester Openluchttheater. Men zie ook de advertentie in dit nummer en de aanplakbiljetten. Exclusieve meubelen in een stijlvolle omgeving Stijlvol en exclusief. Dat geldt voor het assortiment dat wij u bieden voor een complete woninginrichting. Onze collectie meubelen, woningtextiel en woonaccessoires biedt alle mogelijkheden. Nationale en internationale ontwerpen, klassieke en eigentijdse producten; allemaal van uitmuntende kwaliteit. Het exclusieve karakter wordt mede bepaald door de afstemming op uw eigen wensen. 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035 - 6030303 Op 22, 25 en 29 augustus zendt Radio Soest een compilatie uit van de concer ten die gegeven werden tijdens het Soesterberg International Music Festi val. Op 22 augustus muziek van Edvard Grieg: Sonate in C kl. terts, César Frank: Sonate in A gr. terts, en Robert Cornman: Trio voor viool, cello en pia no. Het programma is te beluisteren op 22 augustus om 8.00 uur. Op 25 augustus muziek van Czerny: Variations, Rzewsley: Cotton Mill Blues, en Fauré: Piano kwartet in C klein. Het programma is tc beluisteren op 25 augustus om 17.00 uur. Op 29 augustus muziek van Mozart: Divertimento KV 136, Vivaldi: Concert voor viool opus 3 nr. 8, Bach: Concert voor viool en cello, en Grieg: Holberg Suite. Het programma is te beluisteren op 29 augustus om 8.00 uur. Warmbloed Paardenfokvereniging Eeniland (WPE) houdt zondag 12 september de jaarlijkse ringsteek- wedstrijd. Dat gebeurt traditiege trouw in de Kerkebuurt. Om 12.30 uur is de eerste combinatie in actie te zien, de verwachting is dat het folkloristische steekspel om 17.00 uur is afgelopen. In verband met de wedstrijd wordt de Kerktraat tussen de Olijkeweg en de Eemstraat afgesloten. Hetzelfde geldt voor de Ferdinand Huycklaan (tussen de Peter van den Breemerweg en de Kerkdwarsstraat) en de Peter van den Breemerweg (tussen de Kerkstraat en de Hooiweg). BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 19 AUGUSTUS 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 10.00 FAVORIETE KEUZE Klassieke verzoekplaten; pr. Jap van Vuur- en/Mieke Boon. 11.00 ONTMOETING MET... Ernst Jawetz in gesprek met dhr. Van Ra- venswaay. 12.00 BURGERS 2000 (H) pr. Rob Joustra. 13.00 LUNCHROOM pr. Mini Schneider. 14.00 OPERETTELAND Luistergenot; pr. Paul Spamaaij. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 ONTMOETING MET... (H) 17.00 DE VERREKIJKER chr. kinder/jeugdprogramma. 18.00 Sluiting. VRIJDAG 20 AUGUSTUS 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Miep Jansen. 10.00 OVER HET VOETLICHT pr. Ad van Wijngaarden. 11.00 SOEST 55-PLUS pr. Elly v.d. Wel. RADIO SOEST NON-STOP 13.00 LUNCHROOM pr. Thari Schröder. 14.00 DE SOESTER EN ZLIN MU ZIEK (H) 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 JAZZY LISTENING pr. Peter v.d. Weij. 17.00 JAZZ UIT ARTISHOCK pr. Semmy Prinsen. 18.00 Sluiting. ZATERDAG 21 AUGUSTUS 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 OUD GOUD pr. Ap Kruitbosch. 12.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten. 15.00 RADIO SOEST NON-STOP 17.00 HET BOEK OPEN pr. Herman Spoor. 18.00 Sluiting. ZONDAG 22 AUGUSTUS 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 INTERLUDIUM Soesterberg International Music Festival I; pr. Jacques v.d. Griendt. 09.00 RELIGIE EN POËZIE pr. Maria Drost. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU (H) 11.00 RADIO SOEST NON-STOP 12.00 PARA-CONTACT pr. Wim Kiezebrink. 13.00 ALLES UIT DE KAST 14.00 SOEST M.M. pr. Eef v.d. Horst. 16.00 BOEK BINNENSTEBUITEN pr. Herman Spoor. 17.00 KERKDIENST Opname van de Gildeviering in de Petrus en Pauluskerk van zaterdagavond. 18.00 Sluiting. MAANDAG 23 AUGUSTUS 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Eef v.d. Horst. 10.00 DE SOESTER EN ZIJN MU ZIEK Lonneke Meijer in gesprek met het Gilde. 11.00 RADIO SOEST NON-STOP 12.00 BURGERS 2000 Thari Schröder in gesprek met Gilde-pou- derman René van Hal. 13.00 LUNCHROOM pr. Gerda Alders. 14.00 ALLES UIT DE KAST 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 MUZIEKPALET pr. Wim Leeuwenkamp. 17.00 DE DERDE HELFT pr. Joop van Ipenburg. 18.00 Sluiting. DINSDAG 24 AUGUSTUS 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser. 10.00 FAVORIETE KEUZE Populaire verzoekplaten; pr. Jap van Vuur- en/Mieke Boon. 11.00 ONTMOETING MET... Joop van Ipenburg in gesprek met de ge broeders Van der Laan. 12.00 MISDAADRECONSTRUCTIE pr. Dick de Vree. 13.00 LUNCHROOM pr. Ada van Os. 14.00 RATJETOE pr. lngrid de Jong. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 JAZZ UIT ARTISHOCK (H) 17.00 A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland. 18.00 Sluiting. WOENSDAG 25 AUGUSTUS 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Annelies Nelis/Ina Aangeenbrug. 11.00 RADIO SOEST NON-STOP 12.00 CULTUUR IN DE REGIO theateragenda; pr. Lonneke Meijer; samenst. Ad van Wijngaarden. 13.00 LUNCHROOM pr. Ria Hilhorst. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 MUSICA AETERNA pr. Liesbeth en Jaap Gankema. 17.00 INTERLUDIUM Soesterberg International Music Festival II; pr. Jacques v.d. Griendt. 18.00 Sluiting. Radio Soest, 6093851/6093852.

Soester Courant | 1999 | | pagina 9