m Stijldansen Sla munt uit uw fotorolletje. tIJIJK Interessant en verrassend theaterseizoen in Cultureel Centrum C-drie C-drie start cursusseizoen woning CULTUUR WELZIJN T 's Kwintet 15 jaar Silver Star 'Dans je wakker' in Artishock Geef je nu op voor: Country - Line dansen ciruGhocK Overdagkoor Soest heet nu 'Klein Soester Koor' 'Je school kan de boom in!' PAGINA 12 BIJSTAAND lENHUIS SOEST ionsweg 2 JSTAAND I0NHUIS SOEST etzlaan 24 JSTAANDE SOEST Dsstraat 90 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1999 PAGINA 13 Youp van 't Hek op 7 oktober in Soest f55,00 n achter een tam staat NVM 2e film GRATIS Cursus van Heieen van Soest ïooise Operette veer gestart Wandeling in de Stulp Themagroepen bij Maatschappelijk Werk Kom even I I I langs of bel: Portemonnee foetsie Programma De Soester Kring 'Shakespeare in love' Open repetities: 31 augustus en 7 september Landschapsbeheer Utrecht zoekt begeleiders 5, daterend uit 1914 en in 1987 ge- jsplan Kerttebuurt gerenoveerd, met ms trapgeveltje". Extra grote garage igelegde voor- en vrijliggende ach- m. Indeling: Voorentree, hal, meter- a. 50 m2 met vloerverwarming, er- <erkebuurt. Tweede entree, kelder met voorportaal ingericht met o.a. iwde luxe inbouwkeuken met eetge- een keramische kookplaat, diverse I kastruimte en witte plavuizenvloer .chtertuin met doorgang naar de ga- 3l en de zonneboileropstelling. Ver- ers. overloop met vaste kast, 2e toi- irnieuwde modem ingerichte badka- ■warming, afzonderlijke douche voor- ie kranen en een luxe wastafelcom- parkeergelegenheid voor 2 auto's, jemeente. Platte daken, installaties, geleden geheel gerenoveerd. Inhoud gekeurde woning met garantieverze- Oplevenng in overleg. 3.000,- k.k. n uitvalswegen vrijstaand arage, royale achtertuin en estligging. Indeling: Zij-in- rapkast. L-vormige woon- dkanaal en uitzicht op tuin n. Dichte keuken aan ach- oing: Royale overloop, vier Badkamer met douche en d ca. 425 m3. Grondopper- i2. Onderhoud aan pannen- s, houten vloeren, zacht- en buitenzijde. Bouwtech- woning met garantieverze- ing in overleg. Ï5.000,- k.k. bossen gelegen vrijstaande woning, kt voor de paardenliefhebber, van- labijheid van ruiterpaden en derge- ceel zijn tevens 4 paardenboxen, 5 m2) en een zelfstandig aastenver- jorzieningen aanwezig. De woning is over een dubbele garage. Inde toiletten, meterkast. Ruime functio- hte kleurstelling voorzien van diverse ir. Bijkeuken met aparte entree en ite woonkamer met schuifpui, leiste- jerverwarming en allesbrander. Ver- i met vaste kastenwand en c.v.-com- Slaapkamer met balkon, vaste kas- n badkamer v.v. ligbad, wastafel, bi- he en 2e toilet. Tweede slaapkamer uche en toilet. Gastenverblijf: Woon- enette, slaapkamer en badkamer in :elling voorzien van ligbad, toilet en iing is uniek voor de paardenliefheb- uut een bezichtiging waard. Bouw- rde woning met garantieverzekering, iplevering in overleg. 1.298.000,- k.k. I a 1' C WSS GARANTIE WiEll MAKELAARS isden, Tiel en Veenendaal rde kaas P SOESTER COURANT iGlet saus i int 'RAAT 55 SOEST - TEL. 035 - 601 2516 k verkoop dinerbonnen Na een jaar verbouwen is het nieuwe Willaertgebouw gereed om het pu bliek te ontvangen. Het Theater van C-drie heeft niet zozeer een verbou wing ondergaan. Wel heeft het in het afgelopen jaar een deugdelijk ver warmingssysteem gekregen, waar door het in de zomer koel blijft en in de winter aangenaam warm is. Voor reserveringen en kaartverkoop kan men terecht bij de geheel nieuw inge richte receptie, direct rechts als men het Willaertgebouw via de nieuwe loopbrug binnenkomt Inmiddels hebben de inwoners van Soest en Soesterberg de nieuwe thea terfolder via de huis aan huis versprei ding thuis ontvangen. Het theater van C-drie biedt het komende seizoen 1999/2000 meer dan vijftig voorstel lingen aan. Voor jong en oud zijn er in het komend theaterseizoen weer mooie, vrolijke ontroerende, poëtische en uitbundige programma's te zien en te horen. Veel cabaret, met toppers uit de caba retwereld. Zeer blij is C-drie dat de ko ning onder de cabaretiers, Youp van 't Hek, het culturele seizoen opent op donderdag 7 oktober met zijn oude jaarsconference 1999. Kaartverkoop voor deze voorstelling is uitsluitend tij dens de feestelijke openingsdag van het nieuwe gebouw op zaterdag 11 september bij de theaterkassa te zien tussen 11.00 en 12.00 uur. Wat kan men nog meer verwachten? Een greep uit het programma: Theaterconcerten De muziekgroep Mazzeltov speelt kle- zmer en jiddische liederen op 8 janua ri; Het Armando Quartet met "Ar- mando leest en speelt" op 23 januari; Thé Lau zingt Thé Lau op 12 februari. Cabaret met o.a. de betweters Van Houts en de Ket op 28 oktober; De Smartlappen- koningin Marijke Boon op 25 novem ber; De Friese Groninger Jaap Mulder op 24 februari; De eigenzinnige Sanne Wallis de Vries op 6 november; De scherpe Job Schuring op 20 januari; De altijd verliefde Jan Rot op 16 maart. Jeugdprogramma Met name voor de allerkleinsten - de peuters en de kleuters - is er een vro lijk en soms spannend programma sa mengesteld met veel muziek- en pop pentheater. Iedere woensdagmiddag staan de deuren van het theater open voor de kinderen. Voor het hele gezin zijn er de speciale familievoorstellingen op de zondagmiddag. Een gezellig middagje theater voor kinderen, ouders, opa's en oma's. Circustheater Meatball Van de Camp met "Het geheim van de Graal" - 31 oktober; De Vlaamse vertelster Lina Decock met "De griezels" - 16 januari; kindercon cert van Eric Beekes met "Droomwol- ken" - 6 februari; Heddy Lester en Eric Bekkes met "M'n tante en ik op vakan tie" - 5 maart; poppentheater Damiët van Dalsum met "DagNacht" - 16 april. Theaterfolder Heeft u een anti-reclame sticker op de brievenbus dan kunnen wij de folder helaas niet bezorgen. De folders liggen voor u klaar in C-drie, Gemeentehuis, VW, Bibliotheek. Woont u buiten Soest? Bel dan naar de Theaterkassa van C-drie dan krijgt u een boekje toe gestuurd. Ook voor meer informatie en reserveringen tel. 035-6022188 van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Willaertstraat 49c, 3766 CP Soest. Van woensdag 25 t/m dinsdag 31 augustus (ook dasfilms) Uitsluitend tegen inlevering van deze advertentie i j| mw Dillenburslaan 18, Soest (naast Randstad) Tel. 035 6013340 "Dans je wakker". Onder die prikke lende naam start de Soestse Heieen van Soest eind september in de zo juist gerenoveerde zaal van Artishock een cursus waarin de dans centraal staat. In de cursus wil zij mensen in spireren hun eigen scheppend vermo gen te ontwikkelen. In de afgelopen vier jaar volgde Heieen van Soest jaartrainingen "Oerdans" bij Anneke Wittermans in Utrecht; work shops bij Ya'cov en Susanne Darling Khan (geïnspireerd op de vijf ritmes van Gabrielle Roth) en de opleiding Danstherapie- en Ontplooiing van Sylvia Los (Het Lichtpunt/Amers foort). Samen met de studie Sociale Pedagogiek, een afgeronde opleiding jaan de Kunstacademie in Utrecht, en ele jaren werkervaring in o.a. onder ijs en beeldende kunst, vormt dit ge- eel het fundament om nu met haar [eerste cursus te starten. Dans je wakker" is gebaseerd op ei- onderzoek van de deelnemers aarin een gemeenschappelijk thema ordt verkend, in het eigen tempo en •innen het eigen bereik. De serie be- itaat uit een mix van dans en ontspan- .gsoefeningen, spel, visualisaties en leditaties. Per keer wordt een thema ingekaart met behulp van een ge licht, een verhaal, een symbool, enz. an de hand van eigen tekeningen of :ksten worden ervaringen uitgewis seld. De cursus is bedoeld voor iedereen die zin heeft om te dansen op moderne, klassieke en "wereldmuziek" en daar naast bereid is de ochtenden te benut ten als oefenplaats voor het doen van persoonlijke ontdekkingen. De cursus wordt gegeven op dinsdag ochtenden van 10.00 tot 12.15 uur in Artishock, Steenhoffstraat 46a, Soest. Deelname: minimaal 6 tot maximaal 12 personen. De cursus bestaat uit een ie van 8 ochtenden (wekelijks, excl. Na een welverdiende vakantieperiode is de Gooise Operette weer gestart met ■de repetities. Er wordt momenteel kei- *iard gewerkt om op 22, 23 en 24 de )perette "Die Csardasfürstin" van "mmerich Kalman op de planken te )rengen. Zoals gebruikelijk zal deze iroductie ook dit jaar worden uitge roerd in theater 't Spant in Bussum. >e kaartverkoop start zeer binnenkort. Ie Gooise Operette bestaat inmiddels 13 jaar en kan bogen op een uitsteken- le reputatie. Zij repeteert op woens- lagavond in gebouw "Oranje" in Hui- en, aan de IJsselmeerstraat, nabij iportcomplex Wolfskamer. Nieuwe le ien, vooral heren, zijn van harte wel- ;om. Kom dus, vrijblijvend, eens even luisteren. Misschien zegt u dan: dit is rat ik altijd al heb gewild! Voor infor- latie kunt u bellen met het secreta- iaat: 035-5258010. herfstvakantie) en start op dinsdag 28 september. Een tweede cursus is ge programmeerd vanaf medio januari 2000. De kosten van een cursus: f 280,-. Aanmeldingen, informatie, fol der: Heieen van Soest, tel. 035- 6037337. At De Soester Kring ^UÊr Secretariaat: <L Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Op woensdag 1 september organiseert de Soester Kring, als start van het herfstseizoen, een wandeling door het natuurgebied "De Stulp" onder lei ding van de heer J. ter Poorten, natuur- gids. Dit natuurgebied van Staatsbos beheer is een fijn wandelterrein van heide en bos, bevolkt door grazende koeien. De wandeling van ongeveerd ander half uur start ca. 10.00 uur vanaf het Staatsbosbeheer, parkeerplaats recrea tieterrein Drakenstein aan de Stulpse- laan nabij Lage Vuursche. Verzamelen om 9.15 uur op de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan, vertrek 9.30 uur per fiets naar de Stulp. Komende activiteiten: 8 september Verkenningen op en om de heide, dia lezing door H. Verheul jr. uit Bilthoven; 15 september Epidiascoopvoorstelling: Zwerftocht door Nederland in de jaren dertig, door Jan Dijkman en Jaap Zoon uit Laren. Alle verdere informatie: tel. 035-6017001. "Ik voel me zekerder, ik weet wat ik wil, ik kan nee zeggen". Dat zijn reac ties van mensen die bij het Maatschap pelijk Werk (Stichting Thuiszorg Eem- land) in een groep gewerkt hebben aan hun probleem. Het Maatschappelijk Werk biedt naast individuele hulpverlening ook hulp aan in groepsverband. In een groep komen mensen bij elkaar om samen te werken aan eenzelfde soort thema of pro bleem. In groepsverband kan men door te praten herkenning en erken ning vinden bij anderen, horen hoe an dere mensen met hun situatie omgaan en nieuw gedrag oefenen. Er wordt, naast het praten, gewerkt met spelvor men, geoefend met situaties en huis werkopdrachten. Voor inwoners van Soest e.o. biedt het Maatschappelijk Werk in september de volgende (thema)groepen aan: vriend schapscursus voor vrouwen van 50 jaar en ouder; vrouwensocialisatie van 18- 30 jaar; vrouwensocialisatie van 30-45 jaar; assertiviteit (opkomen voor je zelf); rouwverwerking (voor mensen die hun partner hebben verloren); om gaan met spanningen; assertiviteit voor Turkse vrouwen. Iedereen kan zich aanmelden, ook zon der verwijzing. Meestal zijn er tien bij eenkomsten van twee uur per week. Het aantal deelnemers is minimaal ze ven en maximaal 10. De begeleiding is in handen van twee maatschappelijk werkers. Voor een groep start vinden er kennismakingsgesprekken plaats. De kosten bedragen f 30,- per persoon. Voor meer informatie en aanmelding kan men terecht bij het Maatschappe lijk Werk, Eemnesserweg 10, Baarn, tel. (035)5488600. De inloopspreekuren zijn op alle werkdagen van 9.00 tot 10.00 uur. Groepen voor Scholieren, jongeren, (echt)paren én alleen van beginners t/m vergevorderd. (035)541 33 19 Tussen 15.00 - 17.00 uur en van wm19.00 - 21.00 uur Si* Lt. Gen. van Heutszlaan 10 Baarn Het cursusprogramma 1999-2000 is af! Op 11 september is iedereen van harte welkom want dan vieren Cultureel Centrum C-drie en de open bare bibliotheek Soest de opening van het nieuwe gebouw met een mid dag vol activiteiten, zoals een kort optreden van Paul Haenen. In alle cursuslokalen zijn docenten aanwe zig om uitleg te geven over het nieuwe aanbod. Demonstraties en exposities geven een goede indruk van de moge lijkheden. Let op nadere aankondi gingen in de lokale pers. Volwassenen Gelukkig start het komend seizoen weer gewoon in september. C-drie is trots op een aantal uitbreidingen, zoals de cursussen portret en model en de cursus Salon 2000. De cursus is een terugblik op tien decennia, waarbij elke les in het teken staat van individuen en bewegingen die bepalend waren. Vi deofragmenten, dia's, voordracht uit proza en muziek brengen de onderwer pen tot leven. Voor de geïnteresseerde amateurfotograaf zijn er maar liefst 5 cursussen en de mogelijkheid om op vrijdagavond de doka te huren voor het zelfstandig afdrukken van foto's. De basiscursussen zwart-wit fotografie en kleurenfotografie behandelen alle basisprincipes, zoals technische moge lijkheden en de invloed van de keuze van het onderwerp, compositie, licht en in de basiscursus kleurenfotografie natuurlijk ook de werking van kleur. Reportage- en portretfotografie richten zich in een kort aantal lessen op dit specialisme. Alle cursussen vinden plaats op donderdagavond. Op dins dagavond start de cursus zwart/wit fo tografie waarin aan de hand van eigen gemaakte opnames besproken wordt wat de mogelijkheden zijn van fotogra fie. Dans Nu C-drie een zeer mooi apart danslo- kaal heeft, worden er, naast het ver trouwde aanbod van klassiek ballet en kleuterdans, ook andere vormen aan geboden. De cursus Salsa was zo'n Een vrouw uit Soest is bij het bood schappen doen haar portemonnee kwijtgeraakt. Ze had die aan de buggy van haar kleinkind gehangen, toen ze in een supermarkt aan de Van Weede- straat was. Toen ze bij de kassa haar le vensmiddelen inpakte, ontdekte ze dat de portemonnee was verdwenen. ...bij elk fotorolletje dat u bij Willem Van Oosten laat ontwikkelen en afdrukken in de I - uur service), krijgt u een wedstrijd-formulier. Maak de limerick af op een zo orgineel mogelijke manier en u maakt grote kans op een zééér leuke prijzen Kijkt u maar: ALS UI ROLLETJE INLEVERT: dan doet u mee aan de wedstrijd met s prijzen,50 fotoprinten van10x15cm.* ALS U 2 ROLLETJES INLEVERT: I dan doet u mee aan de wedstrijd met als prijzen 3 APS High Tec camera's." ALS U 3 ROLLETJES INLEVERT: dan doet u mee aan de wedstrijd met als prijzen 100 fotoprinten van 10x15 cm." ALS U 4 ROLLETJES INLEVERT: dan doet u mee aan de wedstrijd met als prijzen 150 fotoprinten van 10x15 cm.' Bovendien doet mee aan De Millenniun Jackpol:** 1 week Londen of Parijs voor 2 personen 'jWillem Van Oosten fotoservice groot succes dat er voor dit jaar een nieuwe groep is geprogrammeerd op maandagavond, 20.30-22.00 uur. Jazz- dans is een dansvorm die is gebaseerd op meerdere dansen. Jongeren Jongeren kunnen kiezen uit een uitge breid aanbod: van korte workshops tot een seizoen lang acteren. Weet je nog niet wat je wilt, dan zijn deze work shops erg geschikt. Opvallend zijn de workshops streetdance en capoeira, een afro-braziliaanse vechtdans die erg in opkomst is. Muziek is essentieel en mede bepalend voor deze dansen. Wil je liever een videoclip maken, dan kan dat ook! Sta je liever voor de ca mera dan kies je voor de workshop soap. Er wordt een tipje van de sluier opgelicht over het maken van (Neder landse) soaps. Viva lasagna is de nieu we productiecursus waarin samen met de jongeren een knotsgekke comedy wordt gemaakt. Schilder je liever dan kun je je in deze workshop verdiepen in allerlei manieren van expressief of juist graffiti-achtig schilderen. Kinderen Kinderen zijn weer welkom bij ons aanbod van de Kinderkunstschool. Nieuw is tekenen en schilderen op woensdag- en vrijdagmiddag en twee toneelcursussen op dinsdagmiddag. Inschrijving Uitgebreide informatie over tijden, aanvangsdata en prijzen is te lezen in het cursusprogramma. De meeste cur sussen starten in de week van 20 sep tember 1999. Op de achterzijde van het programma vindt men het inschrijffor mulier. Het programma wordt niet meer huis-aan-huis verspreid! Wel is het afhalen bij de receptie van Cultu reel Centrum C-drie of vlak bij de in gang uit de informatiezuil, het gemeen tehuis, het VW, de Hazelaar, de boek handels, postkantoor, het zwembad, diverse winkels en fysio- en artsenprak tijken in Soest. Men kan ook dagelijks bellen van 13.00-17.00 uur via het nieuwe telefoonnummer 035,- 6095838, 's ochtends via nummer 035-6095829. Het telefoonnummer van C-drie is dus gewijzigd. Het oude nummer (6022188) wordt automa tisch doorgeschakeld naar het centrale nummer tot 1 januari 2000. De Soester Kring Secretariaat: <L Jfr Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Soesterbergsestraat 57- EB Soest Tel. 035-602 72 69 "Ol do wettelijke legenwaarde van de helft van de pn|s.Een deskundige |ury beslisl wie de winnaars zi|n.Over de uilslag kan niet worden gecorrespondeerd Deze aklie loopt lol 30 sepl1999 De foloprinlon zijn niel inwisselbaar on zijn hel hele )aor 2000 geldig De Soester Kring komt iedere eerste en derde woensdag van de maand (behal ve in juni, juli en augustus) bijeen in de zaal van de Ned. Protestanten Bond, ingang op de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan te Soest. Er is voldoende parkeerruimte. Zaal open 9.30 uur, begin programma 10.00 uur, sluiting 11.30 uur. September - december: 1 september: Herfst wandeling in het natuurgebied "De Stulp" onder lei ding van J. ter Poorten uit Soest. 8 september: "Natuur - Landschap", dialezing door H. Verheul jr. uit Biltho ven, consul van de Stichting Het Utrechts Landschap. 15 september: Epidiascoopvoorstelling door Jan Dijkman en Jaap Zoon uit Laren (N.H.) met nostalgische beelden uit de jaren dertig. 6 oktober: In de voetsporen van de Boeddha, diareisverslag van India en Nepal van Drs. A. Kamp uit Soest. 20 oktober: "Een Soester op de Zuid pool", dialezing door G.P. Können uit Soest, wetenschappelijk medewerker van het KNMI te De Bilt. 3 november: De Euro komt, wat zijn de consquenties?, lezing door J. Porte, directeur van de Rabobank, Soest. 17 november: Het Cantonpark in Baarn, dialezing door Dr. H.A. van der Aa en Dr. J.C. Kruidenier, bestuursle den van de Stichting Vrienden van het Cantonspark. 1 december: "Staat het in de sterren?", lezing over het heelal door Eit Algra uit Soest. 15 december: "Een voetreis naar Jeru zalem", reisverslag van Herman Post, schrijver-journalist uit Dalem. De Soester kring is een ontmoetings plaats voor inwoners van Soest en ook van daarbuiten. Men kan meer betrok ken raken met wat er in de Soester sa menleving en daarbuiten gebeurt. Er is ruim gelegenheid om over het bespro kene te discussiëren en vooral ook naar anderen te luisteren. Een ieder is zon der verplichting welkom. Per keer wordt er een bijdrage in de kosten van f 4,- (inclusief koffie of thee) gevraagd. Nadere informatie tel. 6017001. De medewerkers en organisatoren verle nen geheel belangeloos hun bijdrage. Suggesties voor nieuwe onderwerpen zijn van harte welkom. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Vrijdag 27 en maandag 30 augustus "Een schrijver verliefd" Het nieuwe seizoen wordt gestart met de 7-voudige Oscarwinnaar "Shake speare in love", o.a. voor "beste film", "beste actrice" en "beste kostuumont werp". De film wordt 2x vertoond: op vrijdag 27 augustus en op maandag 30 augustus. De komedie speculeert over de ontstaansgeschiedenis van "Romeo and Juliette" en Shakespeares liefde. Maar bovenal draait de film om de lief de voor taal en er zitten dan ook leuke woordspelingen en taalgrapjes in. Lief hebbers van romantiek, taal en toneel komen volop aan hun trekken. Deze romantische komedie is gesi tueerd in Londen, aan het einde van de 16c eeuw. De jonge Shakespeare strijdt met zijn laatste werk "Romeo and Ethel the Pirate's Daughter". Een grote fan van zijn werk is de jonge, rij ke Viola die moet gaan trouwen met de koele Lord Wessex. Zij droomt ervan om toneelspeelster te worden. In deze tijd was het vrouwen niet toegestaan om op het toneel te acteren (vrouwe lijke rollen werden ook door mannen gespeeld), maar verkleed als een jongen (Thomas Kent) doet Viola een succes volle auditie voor de rol van Romeo. Snel daarna zijn zij en William verwik keld in een verboden liefdesrelatie die hem inspireert in het stuk. Weinig is bekend over het leven van Engeland grootste dichter. Er zijn maar een paar feiten: zijn huwelijk met Anne Hathaway, dat drie kinderen voortbracht; zijn verbintenis aan een van de belangrijkste Londense theater groepen, en zijn rivaliteit met toneel schrijver Christopher Marlowe. Ook over Shakespeares seksuele voorkeur wordt nog onvermoeibaar gespecu leerd. Zijn vroege sonnetten idealise ren en prijzen een jonge man en por tretteren daarnaast een sensuele "dark lady", niet blond, zoals indertijd het schoonheidsideaal was. De identiteit en sekse van deze "dark lady" staan nog immer ter discussie, maar ze heeft in deze film voor het gemak de zeer vrouwelijke, blonde en allesbehalve duistere gestalte gekregen van de knap pe Amerikaanse actrice Gwyneth Pal- trow (zij speelt Viola en Thomas Kent). Nu pretendeert "Shakespeare in love" ook helemaal niet om de historische levensgeschiedenis van de legendari sche dichter waarheidsgetrouw in beeld te brengen. Integendeel, het gaat om Shakespeares "esprit"; om een humo ristische ode aan de verbeelding als voedingsbron van poëzie en theater, die op hun beurt weer het leven zelf tot grootsere drama's weten te stimule ren. De aan een ander beloofde, blon de Viola fungeert als Shakespeares ver boden muze ten tijde van een ernstig "writer's block" tijdens het suffe, reeds aan een theater verkochte "Romeo and Ethel, a pirate's daughter". En an derzijds is het Shakespeares poëzie die deze romantische Viola, als een echte groupie, tot de hevigste, hartstochte- lijkste gevoelens inspireert. Deze wisselwerking tussen leven en drama keert ook terug in de manier waarop de film met de geschiedenis omgaat. Historische figuren krijgen een komische rol toebedeeld in de ont staansgeschiedenis van "Rome and Juliette". Zo geeft de Hitchcock van de zestiende eeuw (John Brewster, be roemd om zijn bloederige tragedies) gepast relativerend commentaar ("vooral dat stuk waarin ze het mes in haar buik zet vond ik goed") en vervult Elizabeth I (Judi Dench) een beslissen de rol in de afloop van deze onwettige liefdesgeschiedenis tussen twee ge huwden. Het zeer geïnspireerde acte ren, de sprankelende dialogen, het hoge tempo en de weelderige vormge ving maken van "Shakespeare in love" een onderhoudende komedie die als een wervelwind aan je voorbijflitst. Wat bijblijft is niet zozeer de inhoud van wat er gezegd is, maar eerder de liefde voor de taal op zich. De film is geheel opgenomen in Engeland o.a. te Barnes, Londen (rivierscenes) Broughton Castle te Banbury, Ox- fordshire en Eton College, Eton, Buckinghamshire. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9.00 - CJP/65+ f 7,00. Vooraf en tijdens de pauze muziek van Dick van der Eist op piano. Reserveren: maandag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur, tel. 6019577. Aan het begin van haar derde sei zoen heeft het Overdagkoor Soest zijn uiteindelijke naam gevonden. Voortaan zal het luisteren naar de naam: Klein Soester Koor. Het Klein Soester Koor repeteert op dinsdagochtend in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat 46 (ingang achter het gebouw). Er wordt gerepeteerd van 10.00 uur tot 11.30 uur. Het koor staat o.l.v. Norien Siemons en zingt werken voor gemengd koor en vrou wenkoor, van Monteverdi tot Bartok, afgewisseld met luchtige volksliedjes en musicalrepertoire. Het is voor veel koren een kunst om voldoende mannen te vinden. Het Klein Soester Koor werkte het afgelo pen seizoen met vrouwenkoorbezet ting en projectmatig met gemengd koor. Dit is zeer goed bevallen en het koor nodigt dan ook uitdrukkelijk mannen die niét elke dinsdagochtend beschik- Het Klein Soester Koor tijdens een re cente uitvoering in kasteel Groeneveld. baar zijn, maar wel met een zekere re gelmaat mee willen zingen, uit om wat van zich te laten horen! Open repetities De eerste weken van het seizoen zul len het karakter hebben van open re petities. Op dinsdag 31 augustus en 7 september is er volop gelegenheid voor belangstellenden om te komen kijken en luisteren naar dit enthousiaste koor en wel van 10.30 tot 11.30 uur. Een prima gelegenheid voor mensen die graag lid willen worden om te kijken of ze zich bij het koor willen aansluiten. Ook zal het Klein Soester Koor binnen kort een eigen concert verzorgen. Dit zal plaats vinden op donderdag 23 sep tember in de kerk aan de Rembrandt- laan. Voor meer informatie is bereik baar: Mevr. A. van Vliet, tel. 6026456. Je school kan de boom in? Dat klinkt misschien vreemd, maar hij Landschapsbeheer Utrecht gebeurt dat letterlijk. Scholieren worden de boom ingestuurd, om bijvoorbeeld een knotwilg te knotten of een hout wal te onderhouden. Zij worden daarin bijgestaan door vrijwillige begeleiders. Landschapsbeheer Utrecht zoekt voor dit project een aantal nieuwe begeleiders. Scholieren van middelbaar onderwijs gaan met 'Je School Kan De Boom In!' een dag werken op het terrein van een boer of particulier op fraaie plekjes in de natuur. De komende winter gaan zo'n 1.600 leerlingen uit de provincie Utrecht met de zaag in de aanslag aan het werk. Een werkdag is voor de jon ge deelnemers vaak een interessante en verrassend leuke belevenis. De scholieren worden tijdens het werk begeleid door deskundige vrijwilligers. Deze vrijwillige begeleider draagt zorgt voor een goede uitvoering van werk zaamheden. De begeleiders zijn belang rijke schakels. Zij geven de leerlingen uitleg over het werk, motiveren en sti muleren en letten op de veiligheid en accuraat werken. Een leuke bezigheid voor mensen die graag buiten zijn en met groepen scholieren willen werken. Landschapsbeheer Utrecht is dringend op zoek naar een aantal nieuwe vrijwil lige begeleiders. Aarzel niet om Land schapsbeheer Utrecht te bellen om u aan te melden of om meer informatie te vragen. Cursus Ter voorbereiding van nieuwe begelei ders houdt Landschapsbeheer Utrecht een cursus begeleiden van 'Je School Kan De Boom In!'. Alles wat de bege leider moet weten komt aan bod. De cursus wordt (overdag) gehouden op 21 oktober. Deelname is kosteloos. Het seizoen van 'Je School Kan De Boom In!' loopt van november 1999 tot april 2000. Begeleiders bepalen zelf hoeveel dagen zij gedurende het werk- seizoen willen begeleiden. Voor meer informatie en opgaven voor de cursus kan men contact opnemen met Landschapsbeheer Utrecht, tel. 030-2205534.

Soester Courant | 1999 | | pagina 13