Open Hof viert 25 jaar kerkmuziek Gratis met seniorenbus naar seizoenmarkt In het land waar we willen starten, zoeken we altijd mensen die de markt kennen." 'Pluk de dag' (5) Jan Postema: Westwaarts (6) Kom kijken op open dagen!! Wereldwinkel volop actief voor 'Jubilee 2000' Kolonel L( Command WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1999 SOESTER COURANT PAGINA 16 Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Talencursussen Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Veel belangstelling voor landelijk symposium in Soest Rabobank Internationaal ondernemen begint bij uw adviseur van de Rabobank. Rabobank Soest-Baarn Jongeman door viertal geslagen Fietser krijgt tik met wielvelg Kinderparadijs De Vrije Teugel Nieuw in kinderparadijs: Muziekatelier Animato start het nieuwe seizoen Lambertus v.d. Kooij De Zevenspar Deze zomer fietst Jan Postema uit Soest van Houston (Texas) naar Los Angeles (Califomië). Hij doet daar wekelijks verslag van. Westwaarts zaterdag 4 september 14.00-17.00 uur en zondag 12 september 19-30 - 00.00 uur De schuld van het Zuiden WOENSDAG 25 TRIATHLON Chris van Trigt op weg naar elite-licentie ATLETIEK Records voor Van den Broek en Erik Tolbooi Dagschotel Toontje verzo ook catering luxe broodjes koud-/warm bi De nieuwe voorraad is onderweg. Dus profiteer nu van de torenhoge kortingen op onze kasten, dressoirs, TV-meubelen, eethoeken, bankstellen en kieinmeubelen. KOM SNEL PROFITEREN, WANT 0P=0P EN WEG=WEG! t Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallati Di Lassostraat 65', tel. 6022195 Velen komen terug van vakantie uit het buitenland met het vaste voornemen om tijdens de komende wintermaan den nu tocht eindelijk eens te starten met een cursus om de taal van het fa voriete vakantieland te leren spreken of de uitdrukkingsvaardigheid in die taal te verbeteren. Al jaren kunt u hiervoor terecht bij de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, waar door vakkundige en enthousias te docenten les wordt gegeven in de talen Engels, Frans, Spaans en Itali aans. In deze talen worden de lessen aangeboden op verschillende niveaus. Niveau I is voor de echte beginners, behalve bij het Engels, waar een voor kennis van 1 a 2 jaar verwacht wordt. De niveau's II tot en met V sluiten daar vervolgens op aan. In deze cursussen ligt de nadruk op de spreek- en luister vaardigheid. Wilt u het tempo van de cursus goed kunnen bijhouden dan moet u rekenen op een half uur huis werk per dag. Deze cursussen bestaan uit 25 lessen van 1,5 uur. De cursus prijs bedraagt voor alle talen f 235,- (excl. lesmateriaal). In het Frans en Spaans kunt u kiezen voor cursussen, die de stof in een ver sneld tempo behandelen. In het Frans gaat het hierbij om de zogenaamde op friscursussen; in het Spaans om de cur sus Spaans Intensief. De opfriscursus sen bestaan ook uit 25 lessen van 1,5 uur en ook hiervoor bedragen de kos ten f 235,- (excl. lesmateriaal). De Spaans Intensief cursus bestaat daar entegen uit 25 lessen van 2,5 uur, waarvoor de kosten (excl. lesmateriaal) f 415,- bedragen. Met name voor de Spaans Intensief cursus moet men re kenen op een zwaardere huiswerkbe lasting (min. 5 uur per week). Daarnaast is het mogelijk in alle eer dergenoemde talen conversatiecursus sen te volgen. Deze zijn bedoeld voor mensen met een grondige basiskennis van de grammatica en vocabulaire. Ook deze cursussen bestaan uit 25 wekelijk se lessen van 1,5 uur, behalve Spaans Conversatie, waarbij gekozen is voor 12 twee-wekelijkse van 1,5 uur. Daar deze cursussen worden gegeven in klei nere groepen liggen de cursusprijzen hoger, te weten f 270,- voor Frans, Engels en Italiaans en f 130,- voor Spaans (excl. lesmateriaal). Hebt u interesse gekregen voor het vol gen van en talencursus, maar weet u niet op welk niveau u het beste kunt starten of wilt u nadere informatie over de cursusinhoud of het lesmateriaal, dan raden wij u aan de Open Dag van de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg te bezoeken op aanstaande zaterdag 28 augustus. Tussen 11.00 en 14.00 uur zijn de meeste talendocenten aanwezig om u te helpen een zo goed mogelijke keuze te maken. De Open Dag wordt gehouden op de eerste verdieping van het Orlando gebouw aan de Di Lasso straat 65 in Soest. Voor informatie en inschrijving kunt u terecht bij de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Di Lassostraat 65 in Soest, telefoon 035-6022195. Ope ningstijden: maandag van 13.00-16.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 10.00-13.00 uur. De Samen op weg-gemeente De Open Hof in Soest verleent op zater dag 11 september gastvrijheid aan een bijzondere gebeurtenis vooreen ieder die de kerkmuziek in Neder land een warm hart toedraagt In sa menwerking met de Gereformeerde Organisten Vereniging wordt in De Open Hof een landelijk symposium georganiseerd met als thema 'Het he dendaagse kerklied*. Verschillende stromingen in de kerkmu ziek zullen zowel theologisch als muzi kaal worden belicht door deskundigen en direct betrokkenen. Het is de be doeling dat de deelnemers de muzika le voorbeelden ter plekke in praktijk brengen, daarin voorgegaan en onder steund door de vespercantorij van de Raad van Kerken in Soest. Dubbel jubileum Het symposium markeert een dubbel zilveren jubileum in De Open Hof, na melijk dat van cantor-organist Tjalling Roosjen en van de cantorij. In de afge lopen 25 jaar heeft deze gemeente let terlijk en figuurlijk van de grond af aan een veelzijdige en creatieve liturgische praktijk opgebouwd. De Open Hof werd in 1971 in gebruik genomen. Drie jaar daarna werd Tjalling Roosjen (toen een 'jonge hond' van 23) be-. noemd tot cantor-organist. Orgelspel was en is voor hem een tweede na tuur, naast zijn baan in de psychothe rapie. Als organist is hij grotendeels autodidact. Zijn kerkmuzikale oplei ding voltooide hij in 1978. Door de introductie van het Liedboek voor de Kerken in 1973 ontstond de behoefte aan een zanggroep die de ge meente de nieuwe liederen kon voor zingen. Tjalling Roosjen kreeg daarom vanaf september 1974 in De Open Hof ook de verantwoordelijkheid voor de zanggroep. Onder zijn leiding is deze uitgegroeid tot een goed geschoolde cantorij met een breed repertoire aan kerkmuziek, van de traditionele psal men en gezangen tot nieuwe liederen, acclamaties en tafelgebeden - een spre kend voorbeeld van de liturgische ver nieuwing binnen de vanouds sobere protestantse kerkdienst waarin de preek centraal stond. Liturgisch model Bij de afronding van het federatiepro ces tussen hervormden en gereformeer den midden jaren tachtig koos De Open Hof voor een aansprekende litur gie die naast de klassieke elementen ruimte biedt voor eigentijdse vormen Tjalling Roosjen, cantor-organist van de Open Hof. en uitingen. De verbouwing van de kerkzaal (met verbetering van de akoestiek) in 1994 en de ingebruikne ming van het Nijsse-orgel in 1997 dra gen in technische zin bij aan het klin kend resultaat. Aan creativiteit geen gebrek: Tjalling Roosjen schrijft zelf ook liederen en liedzettingen, die niet tot De Open Hof beperkt bleven maar ook hun weg von den naar bundels als Zingend Gelo ven. Het karakter van de gemeente (breed maar dynamisch) en de conti nue samenwerking tussen predikanten en cantor-organist stempelen De Open Hof in liturgisch opzicht tot een model, zeker wat Soest betreft. Vragen bespreekbaar En toch blijven er vragen. Traditie en vernieuwing vullen elkaar niet altijd soepel aan, ze botsen ook. Binnen plu riforme kerkelijke gemeenten is dat een normaal proces en het gaat erom hoe je dat bespreekbaar maakt en houdt. Dat is dan ook de achtergrond van het ini tiatief van De Open Hof om ter gele genheid van het zilveren jubileum van cantor-organist en cantorij een landelij ke studiedag te houden. De organisa tie en publiciteit zijn geheel in eigen be heer gedaan. Er worden op zaterdag 11 september in De Open Hof ruim tweehonderd deel nemers uit het hele land verwacht. Deze krijgen vier inleidingen met mu zikale voorbeelden voorgeschoteld uit evenzovele stromingen in de heden daagse kerkmuziek, zoals het Liedboek en de bundels Zingend Geloven, de In het Officierscasino aan de Kamp weg in Soesterberg wordt op zaterdag 25 september tussen 10.30 en 15.00 uur de jaarlijkse seizoenmarkt ge houden. In het casino worden 36 kra men geplaatst waar diverse vereni gingen en instellingen uit Soest en Soesterberg hun activiteiten promo ten. Voorts zijn in en rondom het gebouw diverse demonstraties gepland met als hoogtepunt een optreden van de Ko ninklijke Luchtmachtkapel van 11.45 tot 12.30 uur. De organisatie van de seizoenmarkt wil de senioren van Soest en Soesterberg de gelegenheid geven om gratis met een bus een bezoek te brengen aan de seizoenmarkt en van o.a. de uitvoering van de Koninklijke Luchtmachtkapel te genieten. De bus gaat vanuit Soest om 9.30 uur vertrekken vanaf de Vijverhof en vervolgens de volgende opstap plaatsen aandoen: Honsbergen, Hoog- Soestdijk, Mariënburg, Molenschot (Dalplein), Bushalte Station Soest- Zuid, Soesterduinen en De Drie Eiken. Om ca. 13.00 uur vertrekt de bus weer vanaf het officierscasino richting op stapplaatsen. De bus wordt alleen ingezet bij vol doende belangstelling. Mensen die op 25 september een bezoek willen bren gen aan de seizoenmarkt en gebruik willen maken van het vervoer per bus, kunnen zich tot donderdag 16 septem ber telefonisch aanmelden bij de ge meente Soest, bij Betty Krook: 035- 6093599, Henk van Rijkom: 035- 6093615 of bij mevrouw Geertje Trip- paers-Zondag: 035-6032577. directeur Huijbregts Groep BV Een ondernemer die in het buitenland verder wil groeien, komt voor een groot aantal praktische zaken te staan. Juridisch, Fiscaal en financieel moet er veel snel en goed geregeld worden. Dan is het prettig te weten dat de Rabobank in steeds meer landen een Dutch Desk heeft waar mensen werken met kennis van de lokale markt. Zeg maar: een stukje vaste Hollandse grond op buitenlandse bodem. Alsu wilt weten hoe we ook u in het buitenland van dienst kunnen zijn, overleg dan eens met uw adviseur van de Rabobank. liederen in de kritisch doorvertaalde traditie (Huub Oosterhuis c.s.), de evangelisch-charismatische liederen (er staat een nieuwe Evangelische Lied bundel op stapel) en de worteling van de christelijke gemeente in het joodse geloof. Voor elke inleiding tekent een duo, be staande uit een theoloog en een kerk musicus. Het is de bedoeling dat de verschillende motivaties en keuzen worden belicht, uitmondend in een open gedachtenwisseling en onderlin ge toetsing. De deelnemers krijgen het aangedragen materiaal mee om het desgewenst in eigen kring te beproeven (de leidraad is de liturgie van de derde adventszondag). Het symposium wordt afgesloten met een gezamenlijke vesperviering waarin de beide predi kanten van De Open Hof voorgaan. Deelname aan het symposium staat open voor iedere geïnteresseerde, on geacht kerkgemeenschap of geloofs richting. De kosten bedragen dertig gulden, inclusief koffie/thee/lunch; voor leden van de Samen op weg-ge- meenten in Soest is de prijs tien gul den. De inschrijvingstermijn loopt tot 1 september; voor informatie en aanmel dingen: tel. 601 61 95. De deelnemers krijgen een uitvoerig programmaboek je toegestuurd. Presentatie cd Een mooie bijkomstigheid is het uitko men van een cd met ruim een uur mu ziek op en rond het Nijsse-orgel in De Open Hof. Deze cd, getiteld 'Laat heel de aarde juichen', zal tijdens het sym posium op 11 september officieel wor den gepresenteerd. Het initiatief ertoe is uitgegaan van de Zeeuwse orgel bouwer René Nijsse. Eind april zijn de opnamen gemaakt, met medewerking van organist Tjalling Roosjen, de can torij, kindercantorij en vespercantorij. De cd zal behalve in De Open Hof ook in de Soester vakhandel verkrijgbaar zijn; de prijs is f 25,-. Jubileumdienst Zondagmorgen 12 september hoopt De Open Hof zelf het jubileum te vie ren met een feestelijke kerkdienst die tevens het begin is van een nieuw sei zoen vol (liturgische) activiteiten. De jubilerende cantorij levert in deze dienst uiteraard een belangrijk aandeel. Een negentienjarige Soester heeft za terdagmiddag klappen en schoppen gekregen van vier ongeveer even oude jongens. Ze spraken hem op vijf uur aan op de Nieuweweg en vroegen hem of hij de dag ervoor had gevochten. 'Nee', antwoordde hij, waarna hij werd geslagen en ten val kwam. De vier ge weldplegers sloegen en trapten vervol gens de jongen die klaagde over pijn in zijn hoofd en nek. Of er opzet in het spel was, is de poli tie niet geheel duidelijk, maar feit is dat een elfjarige Soester een gekneusde onderarm heeft. Hij fietste vrijdagmid dag om vier uyr op de Koningsweg. Hem tegemoet kwam een bromscooter, waarvan de bijrijder een wielvelg in zijn hand had. Toen de bromscooter en de fiets elkaar passeerden, werd de jongen geraakt door de velg. Hij moest zich la ten behandelen in het ziekenhuis. Vedelaarpad 53, tel. 601 81 36 Kinderparadijs de Vrije Teugel heeft dit seizoen een nieuwe activiteit op het programma staan. Vanaf 6 sep tember wordt tien maandagmiddagen een 'Muziekatelier' voor kinderen van zes tot en met tien jaar gehou den. De enthousiaste Jean-Louis Garel verzorgt de lessen die van 16.00 tot 17.30 uur plaatshebhen op het terrein aan het Vedelaarpad. Aangeboden wordt een multicultureel programma dat aansluit bij het niveau van kinderen. Door klappen, zingen en trommelen ontdekken ze het ritme van muziek en hun eigen muzikaliteit. Er is plaats voor vijftien kinderen. Op geven kan bij Leo van den Berg en Ti- tia Tabak, tel. 6018136. De kosten be dragen 75 gulden voor tien lessen. De Vrije Teugel start het nieuwe sei zoen officieel op 1 september. Elke woensdagmorgen is er dan weer van half tien tot half twaalf de ouder/peu terochtend met onder meer praten, zin gen en ponyrijden. Kosten: 5 gulden, inclusief koffie/limonade. Iedere woensdagmiddag zijn er van twee tot vier uur activiteiten voor kin deren. Kosten: 3 gulden, inclusief limo nade en snoep.' Elke eerste en derde vrijdag van de maand is er van 19.00 tot 21.00 uur de kinderdisco. Kosten: 3 gulden. Verder wil de Vrije Teugel al in het na jaar beginnen met de voorronde van het Gouden Vlinderfestival. Het is de be doeling dat er dan elke woensdagmid dag een voorstelling wordt gegeven. De gebruikelijke activiteiten, zoals de natuureduactielessen, de schoolreisjes en de verjaardagspartijtjes, zijn alweer in volle gang. Reserveren voor de ver jaardagen en schoolreisjes is nog mo- gelijk. Op woensdag 1 september zijn alle le den van Animato weer present om het nieuwe muziekseizoen te starten. Dit gebeurt in het gebruikelijke repetitielo kaal in Basisschool "De Wegwijzer" aan de Willaertstraat. Het is het begin van een bedrijvig mu ziekseizoen. Er wordt onmiddellijk ge werkt aan het programma dat Anima to op 20 november gaat spelen in de Oude kerk. Dit wordt een bijzonder concert, waarin medewerking zal wor den verleend door "Het Slavisch koor Zwolle". Dit koor zal Russiche volks zang ten gehore brengen en is daarmee en van de weinige koren in zijn soort binnen Nederland. Voor de liefhebber dus iets om alvast in de agenda te zet ten. Animato zal deze avond ook de volksmuziek een hoofdrol laten spelen. Daarnaast gaan de voorbereidingen van start voor het 45c Animato-jaar. Maar het komende muziekspektakel op donderdag 26 augustus van het 100- jarige P.V.O. is voor het A-orkest van Animato de opening van het muziek seizoen. Enthousiaste accordeonisten zijn nog altijd van harte welkom. Voor informatie kan men woensdagavond terecht tussen 19.00 en 21.30 uur, of telefonisch inlichtingen inwinnen bij Marcclla Stolp, tel: 035-5424341. "Nog nooit heb ik iets in deze richting gedaan. Hoogstens vroeger een Sin terklaasrijmpje" Die notitie voegde de bekende Soester kunstschilder Lam bertus v.d. Kooij bij de gedichtjes die hij onder de titel "Pluk de dag" op schreef bij de gelijknamige selectie van zijn schilderijen. "Maar tijdens mijn laatste vakantie op Gran Canaria kwam opeens de inspiratie. Binnen twee weken vloeiden er zo'n 21 versjes uit mijn pen. Elk versje hoort bij een schil derij met de zelfde titel - of is het soms andersom? - om zo beter de be doeling van de maker te begrijpen." V.d. Kooij beschouwt zijn gedichtjes niet als pretentieuze poëzie, maar spreekt liever van overpeinzingen die de lezers aan het denken (kunnen) zetten. Zeven sparren op een heuvel zijn te vinden in Soest-Zuid even voorde korte duinen links of rechts, dat maakt niets uit. Zeven sparren op een heuvel groeiden verder in getal heerlijk kun je daar ook spelen kinderen zullen zich hier nooit vervelen. Zeven sparren op een heuvel zorgen voor veel romantiek dit alles is van grote waarde en de vogels zorgen voor muziek. Maar veel mensen zullen dit niet weten dit tot erg veel verdriet van die Soester boer die zei: "'t is heul bar" maar dit heet toch echt "de Zeuvenspar". Eens meende de Nederlandse Melk unie dat melk toe was aan een facelift: "Melk, de witte motor". Schat, heb je je motortje al gehad? De vergelijking is krommer dan een hoepel. Het lichaam verbrandt de voeding. De reclamejon gens zorgden ook nog voor stationsaf fiches met uit de ruimte gevallen softe- nonmonstertjes die het hadden over "de witte gnotor". Dit alles was het re sultaat van nadenken. Apachen denken ook. In Arizona's Fort Apache Reservaat maakten oudere mannen in de jaren '30 kennis met de auto. In hun eigen taal, Engels kenden ze niet, gingen ze namen gebruiken voor delen van een auto: kin en kaak (bumper), schouders (voor spatbor den), heup en kont (achterspatbor den), voeten (wielen) maag (benzine tank), long (radiator), hart (stroomver- deler) en de mooiste, lever (accu). Deze beeldspraak werd door jongens overgenomen en behoort nog steeds tot het levende Apachs, dat een trage dood sterft door het oprukkende Amerikaans. Mijn Indiaanse autokennis haal ik uit een artikel (Basso, 1990) in de stads bibliotheek van Phoenix. Daar stonden bij de vreemde talen ook vier planken Nederlandstalige boeken, die mijn moeder "krijgertjes" placht te noemen. Een zootje ongeregeld uit opgeruimde zolders en inboedels. Kortooms (van die almaar verzuipende dokter), de meest gelezen Nederlandse roman schrijfster Jos van Manen-Pieters, Bemlef (Hersenschimmen), Bomans, Bordewijk. Van W.F. Hermans alleen "Nooit meer slapen". De dikke pil was "De ontdekking van de hemel" van Mulisch. In het nauwe gangpad zat ook een Chinees gezin gehurkt en ik moest nogal manoeuvreren om de titels te le zen. Van de andere kant van de rekken probeerden twee ondeugende Chinese meisjesgezichten kiekeboe met me te spelen. Toen Phoenix 100 km achter me lag, passeerde me een pick-up-truck met een crossmotor in de laadbak. Luid ge toeter. Een kwartier later staat dezelf de auto aan de kant. Twee jongens en een grote knul wisselen een achterwiel. Dit is mijn kans voor enig sociologisch verkeersonderzoek. Waarom claxon neerde je eigenlijk? Ontwijkende blik. 1 don't know. Ariane van Amsberg hield de microfoon voor de mond van bouw vakkers en stratenmakers. Waarom flui ten jullie altijd naar vrouwen? Dat wis ten ze niet. Je hebt ook overeenkom sten in niet-weten. In de afgelopen twee dagen heb ik - zoals ik dat voor mezelf noem - "de grote oversteek" gemaakt door de woestijn van Zuid-Californië. De och tend gaat, de middag is een kwelling. De hoogste temperatuur was op mijn thermometer 50° C. Vakantie is lijden, maar op de borden langs de weg staat het troostende Los Angeles met slin kende mijlen. Mijn reisdoel is nu ver baal binnen bereik. Jan Postema Indio, Californië, 22 augustus '99. Weegbreestraat 205-207* 3765 XE Soest* Tel: 035-6017954 De top van de zeven rijkste industrie landen plus Rusland kreeg op 19 juni in Keulen 17 miljoen handteke ningen aangeboden voor kwijtschel ding van de schulden van de armste landen. Het mocht niet baten: een mager compromis waarin slechts een deel van de schuld voor een beperkt aantal landen wordt gesaneerd, was het resultaat. Aan de Wereldwinkels in Nederland heeft het niet gelegen. De schuld van het Zuiden aan het Noorden is in 25 jaar opgelopen tot 2.200 miljard dollar. Vijftig keer zoveel als in 1975. Alleen al aan rente moeten de ontwikkelingslanden jaarlijks 250 miljard dollar opbrengen. Jubilee 2000, de wereldwijde coalitie, pleitte de afge lopen tijd voor kwijtschelding van schulden rond het jaar 2000 om zo duurzame sociale ontwikkeling van het Zuiden mogelijk te maken. Het voor stel kreeg op de top van de zeven rijk ste landen echter onvoldoende steun. De organisaties die in Nederland actie voerden, waaronder veel Wereldwin kels, valt weinig te verwijten. Driehon derdduizend handtekeningen was de hoge taakstelling. Het werden er 335.000, waarvan de Wereldwinkels er naar schatting 50.000 verzamelden een mooi resultaat. Het schuldenprobleem is voorlopig de wereld nog niet uit. Toch helpen actie als Jubilee 2000 wel degelijk. Zonde de wereldwijde campagne zou he compromis van Keulen ongetwijfelc nog magerder zijn uitgevallen. De Wereldwinkel Soest wil iedereen die in Soest deze actie ondersteunt heeft, bedanken en hoopt dat ze ook ic de toekomst op ieders steun mag reke nen. Zeker ook nu het er eindelijk naa uit gaat zien dat de Wereldwinkel vol gend jaar in een prachtig nieuw winkel pand (op dezelfde lokatie) kunnei trekken. We houden u op de hoogte! De openingstijden van de Wereldwin kei zijn: maandag van 13.00 tot 17.0C dinsdag t/m zaterdag van 09.30 17.00 uur. Zaterdag legde Schieter-li( Trigt beslag op de vijfde p kwart triatlon van Alpher Zijn eindtijd van twee uur, ten en zeven seconden ste eens tot tevredenheid. Met nog enkele wedstrijde boeg lijkt zijn jacht naar een tie dan ook te gaan slagen. Zondag waren drie Schietei tief, dit keer in Weesp. Of triatlon imponeerde Iwan wederom door in 2.08.41 t Bert den Breeijen klokte 2. van Korlaar, die bij het fiets reed, bracht 2.27 op de klok In een persoonlijk re 1.39.54 heeft Dick van zijn persoonlijk- en clubi AV Pijnenburg op de 30 verbeterd. Dat gebeurde ii waar hij als eerste finis ningsmaatje Tolboom i 1.53.24 ook onder zijn b< legde beslag op de vierde Van den Broek, die 26 septe neemt aan de marathon v nam direct na de start afst; rest van het deelnemersveld één ronde al een voorspro minuten op de volgende was Tolboom die in de di door twee Duitsers werd j Van den Broek was slechts te volgen door de rest. Hij premie mis voor het nieuwi record, omdat hij daar een nuut boven bleef. woensdag Bami met saté en kroepoek donderdag Roerbakschotel me kip en rijst weekend Kip-saté met frites en sla maandag Kalfsreepjes met frites en doperwten dinsdag Kipkluiven met aard gratin en gemengde Birkstraat 7 Tel. 601 ROMANTIEK IN PUUR NATUUR Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 Telefoon (035) - 601 Vrijdag nam kolonel C.J. het commando van de bake van zijn voorganger kolon lansen. De ceremonie w< woond door ruim honder onder wie burgemeester Widt. Om precies 15.00 u den de scheidende en kome Handant de hangaar en Militaire begroeting voor I gegeven door kolonel Bt M.J. Jansen (52). Opvallend en verrassend w; met elke onderdeelscommai voor zijn eenheid stond enk den wisselde. In zijn afsche herhaalde hij de woorden c ^jn aantreden op 16 januari gezegd: "De bekroning op ee lende en avontuurlijke loopt ^are taak om de basis tot eet dig, onafhankelijk, veelzijdig doneel onderdeel te maken, ln een modern bedrijfsvoerin gelukt. 'Wij als Soesterberge daar met recht trots op zijn, jvas alleen mogelijk door de betrokkenheid van u allen, Nn dank", aldus Jansen, ft'j noemde de toekomende overgang van een turbulente "aar meer rust en stabiliteit, ^as het ook tijd dat de 'verz aianager' moest opstappen, ansen vertrekt naar het Hooi •*ncent in het Duitse Ramst ujft als inwoner van Soest asis op de voet volgen. H jjot de woorden: "Met elkaa 'kaar, dat moet in onze luch eidraad blijven. Soesterberge f1 de Kolonel Chris Lorraine e commandant, die de men e,t- Ik wens u veel succes i

Soester Courant | 1999 | | pagina 16