;rder >TER ASCH T 10 KORTING Visser T Wethouder Krol fluit Achtgoed terug Stoptrein Baarn-Utrecht ontspoort Zomercollectie nu 60% KORTING 52D033? 7 ACTUEEL A Hilton herenmode IERS m/v ER iRZORGING Soest, Gemeente vroeg Mavo Soest niet eerder te sluiten VEEL KOOPJES INDE Meespelen in bruiloft tijdens millenniumfeest Lady Springfield wegens verbouwing tot 15 september op de nieuwe wintercollectie 'Sloopbord' bij Zonnegloren volgens GL/PS voorbarig Afscheidsfeestje? PAGINA 2 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1999 SOESTER COURANT -irichting aan het segment, dig en op et vak wil .an waarin anier kan 5-6024294 601 23 72, )2 46 25 EST-TEL. 6012372 Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Waarom naar De Hypotheker? ar m/v ezone we collega? AM Daarom naar De Hypotheker! Maak een afspraak met De Hypotheker bij u in de buurt: Steenhoffstraat 66, 035-6036000 Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. 'Woningbouwvereniging kan prijzen niet zomaar veranderen' Geen gewonden; oorzaak nog onbekend Wie vergelijkt leest de Soester Courant Ten Hove weerspreekt geruchten Het blijft genieten! Zwaar letsel Soester na val met fiets PAGINA 3 Auditie voor inwoners Soester LEDUB GANT RIVERWOODS O CC o co cc cc LU Q CC O wegens verbouwing tijdelijk verplaatst naar TOMMY HILFIGER 0 co I J3 O O H O 2 m Beukenlaan al vanaf vrijdag afgesloten Liften vernield: 80 mille schade Brandbrief III yoov Auto gestolen Specialist, Ook voor service moet u bij ons zijn 00 TOT 14.00 UUR. 3 vieren? ;s voor uw vlees-, fondue-, steen- ladeschotels! svriendelijk! Voor een overzichtelijk hypotheekadvies op maat en het afsluiten van de juiste hypotheek door een persoonlijke adviseur die u kosteloos al het werk uit handen Steenhoffstraat 66, Soest 2rmijn in contact met een )nze gedachten gaan uit Derend goed; it aanbeveling eigenschappen /il studeren in dienstverlening aar. ch richt op dienstverlening en directe omgeving, dat werkt aan kwaliteit en -als buitendienst, i-mogelijkheden en goede u richten aan onderstaand van de heer J. Peters. t 3768 HD Soest 2b.nl - Fax (035) 602 11 54 ir school? naaid? ilzitten? lA/anda en Mirella van het riECENTRUM CHE/DEN DOLDER L PARC TE SOESTDUINEN )TIVEERDE I" TE VERSTERKEN; flexibel) icten uur lende baan? S KANTOORUREN: 55 361 629 Volledig objectieve en 100% onafhanke lijke hypotheek bemiddeling Kosteloos advies op maat Keuze uit vele hon derden hypotheek varianten De meest gunstige voorwaarden Alle fiscale aspecten tot op de gulden voorgerekend Begeleiding van A tot Z gedurende het hele aankoop traject Ook na het afsluiten van de hypotheek volledige service Adviseur Evert-Jan Wijers en secretaresse Henriëtte Beijersbergen 1 De Hypotheker Achtgoed Wonen en Bouwen kan niet zomaar de prijzen van nog te bouwen woningen met dertig tot zestig pro cent opschroeven. Dat zegt wethouder Bart Krol naar aanleiding van een folder, waarin de woningbouwvereni ging veertig maisonettes in de Boeren- streek presenteert voor 325.000 tot 400.000 gulden. De richtprijs van deze huizen was enige tijd terug nog 250.000 gulden. "Er zijn zeer heldere afspraken ge maakt tussen het gemeentebestuur, Achtgoed en aannemer Van de Grift over bijvoorbeeld het type woningen en de prijzen. Het gaat niet aan dat één van de partijen daarin eenzijdig veran deringen gaat aanbrengen," aldus Krol die maandag een gesprek heeft met vertegenwoordigers van Achtgoed en Van de Grift. Dat een projectontwikkelaar de prijsin dex op de huizen loslaat, vindt de wethouder van volkshuisvesting begrij pelijk en reëel. "Maar dan kom je hooguit op 275.000 gulden." Als een partij iets wil veranderen, dient dat volgens Krol in een inhoudelijke discussie tussen de betrokken partijen ter sprake te komen. Hij zei dat vorige week in de vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening. GroenLinks/ Progressief Soest had gevraagd de plot seling hoge prijzen voor goedkoop aangekondigde woningen op de agen da te plaatsen. Vrijwel alle fracties zei den vast te willen houden aan de bouw van goedkope woningen. In de Boerenstreek zou gedifferentieerd wor den gebouwd, zodat ook de lagere in komens in Soest kans maken op een nieuwbouwwoning. "Aan de categorie goedkope woningen mogen we niet knabbelen, voor de rest wordt er in Soest alleen maar duur gebouwd," zei Harry Witte van GGS. Ook het CDA zei er veel moeite mee te zullen heb ben, indien betaalbare huizen worden verruild voor duurdere. "Achtgoed moet zich aan de afspraken houden," stelde Krol de commissie enigszins ge rust. Achtgoed verklaarde twee weken gele den dat de uiteindelijke koopprijs was gestegen vanwege hogere ontwikke lingskosten. Bovendien zou de ge meente de grondprijs hebben ver hoogd, nadat duidelijk was geworden dat de huizen duurder zouden worden. Van gemeentewege werd dat vorige week keihard ontkend. Topambtenaar J. van Gent: "We hebben absoluut geen hogere prijs gevraagd. Dat zouden we pas doen als de prijs van de wonin gen inderdaad omhoog gaat, maar dat kan dus niet het geval zijn." Bij de ge meente werd twee weken terug net zo verbaasd gereageerd op de plotselinge prijsstijging als door belangstellenden voor de maisonettes. Voor Krol liggen de zaken klaar. Acht goed dient zich te houden aan de over eenkomst. Hij ziet wel een andere mo gelijkheid. Als de geplande maisonet tes daadwerkelijk duurder uitvallen, kan daarmee worden ingestemd, mits de woningbouwvereniging elders in de nieuwbouwwijk veertig goedkope wo ningen realiseert. Het treinverkeer tussen Baarn en Soestdijk heeft lange tijd stilgelegen, omdat de stoptrein vrijdagavond rond half zes ontspoorde. Dat ge beurde vlakbij de waterzuiveringsin stallatie, enkele honderden meters voor station Soestdijk. Er vielen geen gewonden. De passagiers van de trein moesten lo pend hun weg vervolgen naar station Soestdijk. Wie vandaar verder moest reizen, kon in de bus stappen die de Nederlandse Spoorwegen (NS) had in- gezet om hen naar station Soest te rij den. Over de oorzaak van de ontsporing konden gisteren nog geen mededelin gen worden gedaan, omdat het onder zoek nog loopt. De machinist en de conducteur moesten worden gehoord. Het treinstel, dat dusdanig werd gere pareerd, zodat het vrijdagavond zijn weg kon vervolgen, wordt onderzocht. Feit is dat het achterste deel van de trein van de rails is geraakt. Waarschijn lijk heeft de machinist niet meteen in de gaten gehad, dat het treinstel ervan af was geraakt. Vanaf het moment dat hij begon te remmen, had hij honderd meter nodig om tot stilstand te komen. Over een lengte van achthonderd me ter waren de bielzen evenwel vernield, Het wielstelsel van het achterste trein- deel werd ontwricht. Later op d avond was het euvel dusdanig verholpen, dat de trein zijn weg kon vervolgen, zodat de spoorbaan weer vrij was. De reparatie van de bielzen duurde tot zaterdag. Foto: Aldo Allessie ook enkele leidingen gingen kapot. De rails raakten niet of nauwelijks bescha digd. Medewerkers van de NS werkten tot en met zaterdag om de schade te her stellen. In de avonduren kon de stopt rein Baarn-Utrecht weer volgens het dienstrooster rijden. De gemeente Soest heeft op geen en kele wijze getracht om de Mavo Soest eerder dan augustus 2002 gesloten te krijgen om NBM Amstelland, de toekomstige eigenaar van het terrein, terwille te zijn. Ook heeft de gemeen te niet onderzocht of dit überhaupt mogelijk is. Berichten hierover zijn volkomen uit de lucht gegrepen. Ouders en kinderen hoeven niet onge rust te zijn: de mavo aan de Valeri aanstraat blijft gewoon tot medio 2002 open. Dat verklaarde een hevig verontwaar digde wethouder Onderwijs Pieter ten Hove vorige week na vragen van José Bijman (Gemeentebelangen Groen Soest) in de raadscommissie Onder wijs. Bijman wilde opheldering na di verse publicaties dat de gemeente een onderzoek na diverse publicaties dat de gemeente een onderzoek naar eer dere sluiting zou zijn gestart. De laatste klassen van de Mavo zouden in dat ge val één jaar elders onderdak moeten vinden. G. Andeweg, adjunct-directeur van de Mavo, noemde de vermeende poging tot eerdere sluiting "walgelijk". "En dat enkel en alleen om een jaartje eerder winst te kunnen maken." Ten Hove had zich bijzonder geërgerd aan de berichtgeving over een eerdere sluiting. Die kwam voor de wethouder als een volkomen verrassing. "Ik maak mij boos omdat ik er juist altijd voor gestreden heb de Mavo zo lang moge lijk open te houden. Nu wordt de in druk gewekt dat ik de school aan het verkwanselen was." De wethouder heeft inmiddels contact opgenomen met het schoolbestuur om te achterha len hoe het bericht in de wereld geko men is. Ten Hove kon niet ontkennen dat NBM/Amstelland, die op grond van de ingewikkelde deal rond het voorma lige ziekenhuis Zonnegloren recht van eerste koop op de grond van de Mavo heeft, bij hem de wens had geuit om eerder over de grond van de Mavo te kunnen beschikken. "Dat verzoek van NBM/Amstelland heb ik in mei ge woon aan de Mavo meegedeeld. De reactie van het schoolbestuur was met een glashelder." Overigens zou het niet eens mogelijk zijn de Mavo eerder dicht te doen. Over het tijdstip van sluiting zijn afspraken gemaakt met het ministerie van Onder wijs en de grond waarop de Mavo staat is eigendom van de school zelf. BAR, GRILL RESTAURANT Onze bout van gebraden speenvarken? Onze geweldige T-bone steaks? Onze bekende vlees- en vis mixed grill? (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Een schedelbasisfractuur, een ver brijzelde heup, twee gebroken rib ben en een gebroken sleutelbeen. Dat zijn de kwetsuren die een 55- jarige Soester heeft overgehouden aan een valpartij met zijn fiets. Hij werd zondagmiddag in Bunschoten gevonden, niet bekend is waarom hij ten val kwam. De man was wel bij kennis, maar kon niet meer pra ten, hetgeen werd veroorzaakt door een bloeding in zijn hoofd. Nadat hij in het AZU was opgenomen, werd hij meteen geopereerd. Natuurlijk laanstraat 67 baarn 035-5415588 De gemeente gaat een auditie houden voor Soesters die willen meespelen in 'De Bruiloft van Kloris en Roosje'. Het blijspel wordt 1 januari 2000 opgevoerd tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente in sporthal Beuken dal. Gezocht worden zangers, zan geressen, musici, toneelspelers, dansers en kunstenmakers. In verband met het nieuwe millen nium wil de gemeente na de eeuw wisseling groots uitpakken. In plaats van de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis wordt een mil lenniumfeest gehouden in Beuken dal. Het programma bestaat uit onder meer het cabaretachtige blijspel dat vanaf 1707 tijdenlang het komisch naspel was van Vondel's 'Gijsbrecht van Aemstel'. Kloris en Roosje wa ren de (schoon)ouders van Tho- masvaer en Pieternel die jarenlang de gemeentelijke recepties opvro lijkten en op humoristische wijze de lokale politiek belichtten. Ook in 'De Bruiloft van Kloris en Roosje' zal met lied en tekst aandacht worden besteed aan de ontwikkelingen die Soest doormaakte en de actualitei ten. De teksten worden geschreven door Eit Algra, Ab Faas en Jan Vis ser. Zowel individuele inwoners van Soest als verenigingen, instellingen en organisaties kunnen zich tot 15 september schriftelijk aanmelden bij de sector burger- en samenlevings zaken, t.a.v. Joop van Tol, Postbus 2000, 3760 CA Soest. LU _l (Van Weedestraat 8) 1 T] Bij de ingang van het voormalige Zonnegloren-terrein staat reeds een bord, waarop de gemeente aankon digt de bebouwing te slopen om het terrein terug te geven aan de natuur. GL/PS vraagt zich af of dat niet voorbarig is en wanneer dan wel wordt begonnen met de sloop. Hoe verloopt bijvoorbeeld het overleg met de bewoners van de woningen in het Berkenbos, die niet weg willen, welke vervangende woonruimte kan hen worden aangeboden en welke fi nanciële vergoeding heeft de gemeen te te bieden, vraagt de fractie zich af in een brief. De vragen worden morgen avond beantwoord in de gemeente raadsvergadering. GL/PS wil tevens weten wat de ge specificeerde kosten van dit bord zijn en hoe het College die denkt te verant woorden aan de burgers. "Is de infor matie van realisering van 26 hectare natuurgebied correct, gelet op het feit dat het terrein al voor 23 hectare uit natuurgebied bestaat," schrijft GL/PS verder nog. De sloop van het terrein maakte deel uit van een omvangrijke deal met de projectontwikkelaren Amstelland en Netjes. In ruil voor een vergunning voor permanente bewoning van 96 apparte menten op het voormalige Natuurbad terrein betaalt Netjes de gemeente 5 miljoen gulden. Tevens maakt hij 1 miljoen over om de verplichting tot aanleg van een buitenbad af te kopen. Met de 5 miljoen koopt de gemeente het Zonnegloren-terrein van Amstel land, die aan de zijde van de Soester- bergsestraat vijf villa's mag neerzetten. Daarnaast heeft de gemeente een af spraak met Amstelland over het perceel van de Mavo Soest die over drie jaar dichtgaat. Amstelland mag de grond aan de Valeriaanstraat kopen en er woningbouw toepassen. Ook zal de gemeente meewerken aan woning bouw op de plek van het huidige asiel zoekerscentrum aan de Albert Cuy- plaan. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kermissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. fl Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Soest erbergsestraat Soest 035 - 603 60 10 188 De Beukenlaan wordt tussen de Molenstraat en de Dalweg reeds vrij dag 27 augustus afgesloten. Dat zou aanvankelijk op 1 september gebeuren, maar de aannemer kan eerder beginnen met de reconstruc tie, omdat de werkzaamheden vlot verlopen. Ook de Nieuweweg gaat vrijdag tussen de Molenstraat en de Smits- weg dicht. Het andere deel van de Nieuweweg is inmiddels al twee we ken afgesloten in verband met de reconstructie. Vanaf vrijdag is de Graanakker niet meer bereikbaar via de Beukenlaan, maar via de rotonde op de Mo lenstraat en de St. Josephstraat. Hiervoor wordt tussen de St. Josephstraat en de Graanakker een tijdelijke doorgang gemaakt. Ijs en wederdienende zijn de werk zaamheden in de tweede week van oktober afgerond en kunnen de Nieuweweg en de Beukenlaan wor den opengesteld. In een flatgebouw aan de Smitsweg zijn vrijdagavond beide liften vernield. Rond kwart over negen trapten onbe kenden op de zesde etage de deuren van beide liften in. Het gevolg was dat de installatie niet meer werkte en bewo ners en bezoekers de trap moesten ge bruiken. De schade van de vernieling wordt geschat op tachtigduizend gul den. Trots als een aap-met-jongen laten onze brandweermannen elke wille keurige bezoeker hun mooie brand weerkazerne zien met kunst die in de publieke ruimten aan de muren hangt. Een uniek initiatief in Nederland. U kunt er tijdens de kantooruren zo naar binnen lopen en rondkijken. Tenslot te is het bluspaleis betaald van ons al ler gemeenschapsgeld. Tot half september exposeert aan de Lange Brinkweg de Soester kunstena res Cinzia Möllenkramer-Bailo (1954) vierentwintig vurige schilde rijen onder de titel "Baptism of fire". Door haar langdurig verblijf en oplei ding in Italië en in Zimbabwe onder ging de Soesterse (sinds 1976) de in vloed van twee culturen. Dat resulteer de in een aantal (meest) abstracte con structies, waarvoor de menselijke fi guur en het mysterieuze, Afrikaanse landschap de inspiratiebron vormden. Haar bewondering voor de renaissan- ce-kunst en haar passie voor felle, war me tinten staan borg voor een aantal aantrekkelijke kunstwerken, die de meest exotische titels dragen. Dat landschap tussen twee vuren schreeuwt om kalm water onder gloeiende vleugels van pathos. Gloedvolle streken wankelen tussen vuurdoop en dromen, die zich hechten in de mantel van een helse sirene. De dag laait op in science fiction: brand meester! Deze openbare tentoonstelling is de derde op rij in de Brandweerkazerne. Begin dit jaar startten Harry van der Wee en Nadjezjda van Ittersum met "In vuur en vlam". In het tweede kwartaal exposeerde Judith Gor onder de titel "Goud vuur" en 1999 zal worden afge sloten met een tentoonstelling van een nieuwe serie (raam)foto's van oud-ge- meentesecretaris Joop Kruitwagen. 'ezsvo 4AKELAAR/TAXATEUR 0. G. xa> •vrv WINKELRUIMTE TE HUUR Van Weedestraat 46a te Soest Gelegen in het midden van winkelcentrum Van Weedestraat, op goede en drukke lokatie, te huur aangeboden winkel. Indeling: winkelruimte (totaal ca. 40 m2), bergruimte, souterrain (ca. 50 m2). Belangrijkste kenmerken goed onderhouden frontbreedte ca. 3,9 m huur 38.500 p/jr. excl. BTW en serv. kost. oplevering in overleg Documentatie over deze aantrekkelijke werkruimte kunt u vrijblijvend bij mij aan vragen. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Vanaf de parkeerplaats bij het Medisch Centrum aan de Di Lassostraat is vo rige week een blauwe Golf met het kentekennummer TX-JB-89 gestolen. De wagen is eigendom van een 29-ja- rige vrouw uit Soest. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voomjkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1999 | | pagina 3