ƒ245.00 Ladt/ Bpringfield 10 KORTING Danscentrum Gerla Autobedrijf Bosboom bv gaat over in Amersfoortse handen Negen negen - negenennegentig De Damescollectie van Nuance wegens verplaatsing tot 15 september op de nieuwe wintercollectie ipenü Verkerk en Suzuki: een twee-eenheid aan de Eigendomweg eicpert schoemaker cd standaard Servus aluminium 185x56x12 cm ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN MEXX ESPRIT PART TWO tijdelijk verplaatst naar vdsiö Avnoyva Aiiaa vonvis WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1999 SOESTER COURANT PAGINA 7 autobedrijf Per 1 september 1999: Kim Plagge en Bram van Dooremaal op reis met 'One ofa kind' Bijous gestolen SOEST Paren (beginners) 10 lessen: 95,- per persoon Jeugd en gevorderden 25 lessen: 245,- per persoon Country (beginners) 5 lessen: 40,- per persoon BEL VOOR EEN GRATIS PROEFLES Waarom heeft niemand dit eerder bedacht? BANG 0LUFSEN CENTER Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 Klein maar fijn: ustus a.s., om ït stadhuis in van de bruid, estraatweg 5, R Kapper 'ond a.s. gavond. ellige collega, of 's avonds ricia MJENBEURS kelaardij! huisweb.nl U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR doen. Et absoluut een tijd Dat is Suzuki Bosboom gaat verder: 'Waar de com municatieve pijn een beetje zit is de be richtgeving aan onze Suzuki-klanten. Door allerlei organistorische zaken zo als een wat ingewikkelde rayon-inde ling: wij waren er voor Soest en Baarn en dat geldt straks weer niet voor Su zuki Amersfoort; die moet samenwer ken met Suzuki Hilversum die op zijn beurt weer in Baarn actief is, ligt de zaak wat gecompliceerder dan bij Chrysler, Jeep en Dodge. Maar goed, de brieven zijn vanuit Amersfoort de deur uitge gaan en we hebben er als Bosboom nog een bedankbrief achteraan gestuurd. Wie naar Amersfoort wil is uitgeno digd voor een kennismaking op maan dag 30 augustus tussen vijf en zeven uur en, dat geldt vooral voor de Baar- naars: wie met zijn auto richting de dealer in Hilversum wil, omdat dat mis schien toch gemakkelijker is, krijgt nog nader bericht. Ook die cliënten worden door ons op de hoogte gesteld. Het loopt altijd net even anders dan je in je hoofd had, maar we hopen dat er wat begrip is voor de drukte, want geloof me, je zaak overdoen aan een ander is geen kleinigheid'. Toekomst L. G.H.M. Jacobs. zijn. Het is een dierbaar plekje voor me. Mijn broer Martin blijft er gewoon zit ten met zijn schadebedrijf. Ach, het went allemaal wel. Alles bijelkaar, daar ben ik van overtuigd, 'is het een goed besluit geweest. Als iedereen straks maar echt tevreden is, dan ben ik het ook'. Nee, hij ziet er nog lang niet uit als een Vutter. Wel als iemand die staand aan het roer van zijn boot, ergens opsto- mend in Nederland, tevreden omkijkt naar 53 jaar Autobedrijf Bosboom. Zijn honden liggen op de voorplecht en kij ken dromerig voor zich uit. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum TE KOOP TE KOOP (van Weedestraat 4) Suzuki sinds 1983 'Neen' bekent Verkerk, 'ik ben geen dealer. Dat kon ook niet. Bosboom was dat al. Je kunt er geen twee hebben in een dorp. Maar als verkooppunt, als garagebedrijf, dat zich toelegt op een bepaald merk, in dit geval Suzuki, kun je wel degelijk een steentje bijdragen aan het rijgenot van vele dorpelingen. We hebben altijd bijzonder prettig met Bosboom samengewerkt. Zonder Bos boom kon het niet, want ik moet mijn auto's, ik verkoop veel gebruikt, heb er altijd ongeveer zo'n vijftig bij de hand, maar ook nieuw, ergens vandaan halen. Zonder een hecht samenwerkingsver band kan ik dan natuurlijk niet aan klantenbinding doen, garanties waar maken, de juiste onderdelen inkopen en volgens de geldende voorschriften en normen die ervoor gelden, de zaken monteren. Ja natuurlijk schrok ik toen ik hoorde dat Gerard en zijn mannen en vrouwen ermee stopten. Maar dat komt wel goed. Ik heb al prima gesprek ken gehad met Suzuki Amersfoort. Ik kan hier in Soest voor een heleboel Su- zukirijders veel betekenen. Ik zit dicht bij, weet alles van die auto's, we wer ken er al sindds 1983 mee. Het is een merk dat mooi bij ons past. Noem ons gerust Suzukispecialisten.' als het Centraal Bureau voor de Statis tiek en de provinciale Entcommissies en kranten en tijdschriften werden de betrokkenen met elkaar in contact ge bracht en ieder jaar verblijft de groep twee dagen in Speelstad Oranje bij Bei- len. Over sponsoring hebben de deel nemers nooit te klagen gehad, ook in september kunnen ze rekenen op steun van het bedrijfsleven. Het zijn vooral Yvonne Schuiveling en Ank Plagge die zich telkens hebben ingezet. "Kim is erg nerveus op het moment. Ze merkt natuurlijk dat er steeds telefoon tjes binnenkomen, bij Bram thuis wordt er nauwelijks over gesproken," zegt moeder Ank die de laatste dagen rode oortjes moet hebben gekregen van het bellen. "We noemen het zelf een uit de hand gelopen hobby. Officieel vrij De kinderen hebben officieel vrij gekre gen voor hun speciale verjaardag. Het ministerie werkte mee vanwege het eenmalige karakter van het tweedaag se uitstapje. Ook drie Zweedse gezinnen met een op 9-9-'90 geboren kind komen naar Kalkar. Ze doen dat op uitnodiging van een familieblad uit hun land, dat aan dacht besteedde aan de unieke trip en er verslag van zal uitbrengen. Op eigen verzoek voegen ook een Belgisch, een Duits en Italiaans gezin zich bij de groep. Dat in Nederland niet meer dan twee honderd kinderen zijn aangemeld als lid, komt deels doordat de overige ouders bang waren dat hun andere kin deren jaloers zouden worden. De spe ciale veijaardagsdatum in dit jaar zou geen aanleiding mogen zijn voor een 'voorkeursbehandeling' of extra aan dacht, vinden ze. Volgens Plagge is vrees daarvoor niet nodig. "Daarom Kim Plagge (rechts) en Bram van Dooremaal verheugen zich op het twee daagse uitstapje met tweehonderd leeftijd genoten. Foto: Aldo Allessie worden juist de broertjes en zusjes er bij betrokken. Ze krijgen hetzelfde pro gramma aangebonden. Het enige wat ze niet krijgen, is een cadeautje, maar ze zijn dan ook niet jarig." De laatste loodjes wegen het zwaarst. Dagelijks zijn zes paar ouders bezig met de voorbereidingen. Er is altijd nog wel wat te regelen. "Het meeste werk was het om duizend mensen on der te brengen in een hotel, maar na veel puzzelwerk is dat gelukt. Het ho tel is gloednieuw en gaat in september pas open. Belde vorige week ineens de bouwer dat hij de kamernummers heeft veranderd. Op zo'n moment ontplof je wel even. Volgende week gaan we er nog maar een keer heen om de inde ling overnieuw te doen." 'One of a Kind' werd opgericht met het oog op 9-9-'99. Een lange toekomst is de club dan ook niet meer beschoren. Ank Plagge: "Van sommige families weten we dat ze elk jaar naar Speelstad Oranje zullen blijven gaan. Dat is iets waar de kinderen aan gewend zijn ge raakt en waar ze steeds naar vragen. Maar de dag na Kalkar ontbinden we de club, steken we alle administratie in de fik en moeten we waarschijnlijk een nieuw telefoonnummer nemen. Tenzij iemand het van ons wil overnemen, maar ze staan niet bepaald te sprin- gen," Van een winkel aan de Van Weede straat is zondagmorgen omstreeks half vier een ruit ingegooid. De dader han delde vervolgens vliegensvlug en nam enkele bijous uit de etalage, voordat hij de benen nam. OOIT KIEST U VOOR MOOIST INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035 - 602 28 11. irote garage en n2 eigen grond. Gekozen is >ber aan de voorzijde. Ge- smeedijzeren toegangs- Jiening evenals de garage, ndt zich in de tuin nog een (ter overname), met per- n waterbron. Indeling woon- cen compleet met inbouw en hal. 1 e verd.: 3 slaapka- e toegang naar bergzolder, voorzien van c.v.-gas. Staat Het idee van een wisselaar voor een aantal cd's is niet nieuw. Bij de BeoSound 9000 zijn het echter niet de 6 cd's die bewegen, maar is het de cd-speler. Stap maar heen en weer tussen cd's of individuele tracks. Het is of u naar de radio luistert. Met dit verschil dat u zelf de muziek kiest en dat niemand er tussendoor praat. 3 jaar garantie BANG S.OLUFSEN de dertiger ja- 450 m3. Grondoppervlak vrijwel het gehele pand jbbeie beglazing. CV-gas grote woonkamer met er- e verd.: drie slaapkamers, aste trap naar zolder met Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo.- en vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur, t/m wo. 29 sept. in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Verkerk geniet van zijn bedrijf. Eigen lijk zijn bet er twee, want ook de scha- deafdeling, compleet met hypermoder ne, milieuvriendelijke spuitcabine, Negen - negen - negentienhonderd negentig. Op die dag, een zondag, werden in ons land 490 kinderen ge boren, onder wie Kim Plagge en Bram van Dooremaal uit Soest Over enkele weken, de negende van de ne gende negentienhonderdnegenenne gentig, vieren ze hun negende verjaar dag en dat doen ze massaal. Twee honderd kinderen zijn van de partij op hun eigen feestje en met hun ouders, broertjes en zusjes erbij ont staat een gezelschap van bijna dui zend mensen. In het Duitse Kalkar, in eigen land was geen complex te vinden waar zo'n grote groep terecht kan, strijken ze woensdag 8 september neer voor een tweedaags, spetterend feest. Ank, de moeder van Kim, is nauw betrokken bij de organi satie, maar op haar verzoek houden we de vele verrassingen die de kinderen te wachten staan, uit de krant. Kim en Bram kunnen immers lezen. Wat ze al wel mogen weten, is dat een bakker uit Brabant een taart van 2,5 bij 2,5 meter zal bakken voor de jarige Jop-jes. De kinderen zijn lid geworden van de vereniging 'One of a Kind'. Initiator is Yvonne Schuiveling uit Mierlo-Hout die al te zien en/of te beluisteren was in onder meer de Steen en Beenshow, de Ooievaarshow en de Vijf Uur Show. De aanzet werd gegeven toen de kin deren nog peuters waren. Via instanties Auto's zijn z'n lust en zijn leven. Suzuki is zijn dagelijks brood. Gert Verkerk. Samen met echtgenote Adri woont en werkt hij aan de Eigendomweg in Soest. Op nummer 2A. Nog geen jaar geleden liet hij op dat adres een splinternieuw bedrijfspand bouwen. Een schitterende nederzetting van drie etages. Om dat te kunnen constateren moetje naar binnen. Voor de deur staan een paar mooie Suzuki-occasions te glanzen. Verkerk Autobedrijf. Zelfstandig, vak kundig en zeer betrokken. Gert en Adri Verkerk runnen sinds 1972 een uniek bedrijfje. Auto's zijn het middelpunt.'Mijn hobby en wat is er mooier als je van je hobby je vak kunt maken'. Gert Verkerk praat zorgvuldig, enthousiast en weloverwogen. Zo zit 'ie inelkaar, anders bouw je zo'n mooi zelfstandig bedrijf niet op. Eigenlijk uit het niks. Tussen de mensen. En nie mand heeft er last van. 'Ooit zat hier een plaatwerkerij, een smid. We stre ken hier in 1972 neer. Alles draait bij ons om auto's. We zijn niet alleen zicht baar vanaf de Eigendomweg; de mees te passanten nemen de Nieuweweg en ook daar zijn we niet te missen. Ons bedrijf is een soort bouwkundige win kelhaak. In de hoek ervan zit de Snack bar. Gezellig, lekker en soms heel han dig'. maakt deel uit van het geheel. In de kelder staan mooie old-timers. Een im posante diepzwart glanzende Mercedes komt net uit Zwitserland. Er staan drie roestvrijstalen James Bond-achtige bo lides. Allemaal te koop, op één na. 'Die houd ik zelf'. Er zit geen spatje lak op. Heel bijzonder. Eigenlijk zou Verkerk die dingen voor de deur moeten zetten. De Mercedes is nog wel een halve ton waard. 'De nieuwprijs van toen meneer, schitterende kar, ik heb er al een paar keer mee gereden'. Ingenieuze liften brengen de auto's down- of upstairs. Boven, eerste verdiep, staan occasions om je vingers bij af te likken. Suzuki's. Ook voor een paar duizend gulden ben je bij Verkerk de man of de vrouw. Ver kerk: 'Dat is de sport: echt goede oude auto's leveren aan de liefhebber en aan mensen met een wat smallere beurs'. De showroom is niet groot, maar effi ciënt benut, de receptie wordt gevormd door een balie die net zo mooi glimt als de automobielen die er met de neuzen naartoe staan. Bijna allemaal Suzuki's. Hier en daar een Engelse old-timer. De liefhebber moest eens weten- Liefde voor het vak Bij Verkerk kijk je je ogen uit. Ze be staan nog, die kleine bedrijven waar de loonlasten niet kreunend drukken op het bedrijfsresultaat. Verkerk heeft drie bekwame monteurs in dienst en zijn vrouw Adri houdt de algemene zaken en de administratie scherp in de gaten. Het loopt als een trein aan de Eigen domweg, want kwaliteit wordt snel ge vonden. Zijn vrouw Adri: 'We zitten even een beetje in de verdrukking door die herinrichting van de Nieuweweg. De mensen moeten een stukje omrij den, via de Eigendomweg, laten ze om de drempels denken. Dat duurt tot ok tober, maar we overleven het wel. Het is voor de winkels hier om de hoek en voor onze buurman met zijn snacks en patat veel vervelender. Maar wil je het er even bijzetten?' Adri wil eerst niet op de foto. We heb ben haar over weten te halen. Ze krij gen het misschien wel erg druk nu Bos boom verdwijnt? Gert Verkerk: 'We hopen op toeloop, zeker, maar als al die duizend klanten tegelijk zouden komen hebben we natuurlijk toch een probleempje. We zien wel. Ik zou in ie der geval, als dat kan, via jullie krant de Bosbomen graag willen bedanken voor de jarenlange prettige samenwerking. We zullen ze missen en zij ons mis schien.' Voor wie in en om Soest in een Suzuki rijdt hoeft er geen probleem te zijn be grijpen we. Een betrokken vakman vindt u op de Eigendomweg 2A. U bent er vriendelijk welkom. Gert en Adri Verkerk voor hun nieu we pand aan de Eigendomweg. Gerard Bosboom was nog niet van plan te stoppen, maar grijpt de gele genheid aan eens goed na te denken over hoe hij verder wil. 'Nee, niet weer een managementtaak, niet weer een groot bedrijf. Ik heb hobby's zat en ga er op mijn boot eens uitgebreid over nadenken. Ik had nog zo'n zeven, acht jaar door willen gaan en tijdens die pe riode naar opvolging willen uitkijken. Wie weet had Ludy het willen doen, we hebben het er nooit echt diepgaand over gehad. Ludy is een ras-verkoper, die krijgt bij Car Studio een perfecte stoel aangeboden, die is best blij met de ontwikkelingen denk ik. Misschien ga ik wat in besturen doen. Er wordt wel gebeld, dat is leuk. Ik denk erover na. Ik zeg geen 'nee' en helemaal geen 'ja'. De panden zijn nog steeds van Bos boom hoor. Daar wordt in het dorp. al ferm over gespeculeerd, maar neem van mij aan dat er nog door niemand een handtekening is gezet, 't Zal zeker vreemd zijn als er straks anderen bezig Ze hebben er ruim 53 jaar gezeten. De Bosbomen. Om precieser te zijn, vanaf ja nuari 1946, kort na het einde van de tweede wereldoorlog. Zolang geleden al weer... Steeds op dezelfde plek, bij velen nog wel in de herinnering liggend als Garage 'De Dirkt'. Meer dan een halve eeuw vormt Autobedrijf Bosboom de poort aan de oostelijke kant van ons dorp, dat samen met die ondernemende Soesters heel wat veranderingen heeft zien plaatsvinden. De ooit zo landelijke, nauwe Birkstraat verwerkt vandaag de dag ruim 20.000 automobielen per etmaal. Het jaar 2000 zal het bedrijf niet beleven. Alle activiteiten gaan over naar twee nieuwe dealers: Het merk Chrysler komt, samen met Dodge en Jeep, onder de hoede van 'Car Studio Eeraland' in Amersfoort, Suzuki vindt onderdak bij Su zuki Amersfoort bv. Dat zal toch even wennen zijn. heel wat al meer dan 40 jaar bij ons zijn, zo gerieflijk mogelijk en tot volle tevredenheid met de nieuwe dealers in contact te brengen. Daar zijn we de laatste weken erg mee bezig geweest en ik moet bekennen dat vooral dat ele ment 'hoe vertel ik het mijn klanten' communicatief in de volle breedte niet al te best uit de verf is gekomen. De Chryslerrijders hebben keurig op tijd een brief ontvangen en we hebben ze uit kunnen leggen waarom en per wan neer ze straks bij Car Studio Eemland G.A. Bosboom. in Amersfoort terecht kunnen. Al onze medewerkers gaan daar trouwens ook heen. De Chrysler-relaties zien er lou ter bekende gezichten. Ludy Jacobs gaat er de verkoop voor Chrysler lei den. Car Studio Eemland voert ook het merk Saab en daar komen Dodge en Jeep dan nog bij. Mooie serie vind ik.' Drieenvijftig jaar in auto's. Het is niet niks. Trouw aan de Birkstraat. Tot aan de laatste snik. Van een eenvoudige garage - een voormalige koekjesfabriek - met zo'n mooie nostalgische benzine pomp voor de deur, waar vooral de oude vertrouwde Fordjes domineerden en waarvoor vader Bosboom het sub- dealerschap bezat, groeide 'De Birkt' uit naar een hypermodern geoutilleerd au tobedrijf. Met mooie, sterke merken die een brede markt bedienen: De Chryslers, Dodges en Jeeps vooral voor de zakenman en de doelgroep die wat meer over heeft voor luxe, ruimte en Amerikaans comfort en de Suzuki's, een serie populaire auto's, waarvan de Alto de goedkoopste is. Tussen dat handige auto'tje en de peperdure glan zende Viper' van Chrysler is er in iede re prijsklasse voor 'elck wat wils', zeker weten. Daarbij tellen we dan nog een gezond uitziend aantal gebruikte auto's, ze heten bij Bosboom 'auto's met erva ring' en u hebt een zeer compleet auto aanbod, dat elke vergelijking met de concurrentie aankan. 'Aankon' moeten we per 1 september aanstaande zeg gen, want Bosboom houdt op te be staan. Zomaar? Voor Gerard Bos boom, die samen met Ludy Jacobs de directie voert, eigenlijk wel. Een paar maanden geleden zou niemand hebben durven beweren dat de firma de jaren tweeduizend niet zou meemaken. Knijn/VanKooy Beheer bv. Er werken ruim 25 mannen en vrou wen bij Bosboom. Gerard Bosboom: 'Daar denk je het eerst aan als je een bod op je zaken krijgt. Want zo plotse ling is het wel gegaan'. De heer Knijn, van Knijn/Van Kooy Beheer B.V. en dus de grote man achter onder andere Mercedes in Nederland, zag met het doen van een bod op de bedrijfsactivi teiten van met name Chrysler, moge lijkheden tot expansie in het verzor gingsgebied waar Chrysler in midden- Nederland sterk is. Dat Amerikaanse' marktsegment sluit bovendien perfect aan bij dat van Mercedes. Een praatje is snel gemaakt... Bosboom: 'Ja, toch schrik je wel even, maar het bod op onze Chrysleractiviteiten was dermate gunstig, dat overweging ervan op zijn zachtst gezegd niet te ontwijken was. Dan loop je dagen te dubben, overleg je met je mededirecteur en bovenal met je familie. Ze zijn bij zoiets nauw en vooral emotioneel betrokken. Toch is de knoop snel doorgehakt. Niet al leen het goede bod van Knijn houdt je bezig; ook de marktsituatie, de kansen op groei, gaan in je afwegingen mee spelen. Wij zijn als firma nooit op grootschaligheid uit geweest. We zijn op dat mooie plekje aan de Birkstraat altijd onszelf gebleven. Waar alles gro ter wordt, doorgroeit, is investeren in rigoreuze uitbreidingen een element dat je verantwoord moet kunnen uit voeren. Bosboom heeft dat niet willen doen. Een keuze, waar we overigens absoluut geen spijt van hebben. Het is een tijd van kopen of gekocht worden. Dat is één en dan de zaken soepel uit- onderhandelen, zorgen dat je mensen goed terecht komen en dat er voldoen de tijd blijft om je klanten, waarvan er St TBANK TE UTRECHT FAILLISSEMENTEN chtbank te Utrecht d.d. 17 :n EN, geboren op 5 augustus ,N VELZEN, geboren op 28 mde te Plesmanstraat 100, Nijs Bik. bus 2016, 3800 CA ie Amersfoort. Stenen, 3n, koraal, sieraden enz. 00 -17.00 uur. ingt een leuke attentie. 2e woonlaag I van het winkelcentrum, bieden. Indeling: ruime heruimte, toilet en hal. te kamer. Eigen c.v.-in- lerhoud. Maandservice- e (www.hufsweb.nl), ening. Met dagelijkse •a in de schijnwerpers en succesvolle verkoop! 2 51. 4

Soester Courant | 1999 | | pagina 7