En dit zijn de knallers van deze week: ■n Achtgoed past huisprijzen weer aan Muziekspektakel nieuw hoogtepunt ik 'appen 5.98 brood 1.79 5.00 16.95 ^sintratuin Vijf gewonden bij steekpartij in AZC Bibliotheek moet wachten met verkoop oude pand Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant 6027493 gratis behandeling WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1999 Maisonnettes toch betaalbaar voor lagere inkomens Bekeuring voor drinken op straat Winkelier door tweetal bedreigd BANKZAKEN OP ZATERDAG Rabobank Soest-Baarn is open van 9 tot 12 uur* Elke zaterdag voor alle bankzaken Rabobank Soest - Baarn 3 Actueel 5 Actueel 12 Op Soest 16 Sport Eén gulden per inwoner voor Turkije 1 jaar in Soest BOEKHANDEL JONGERIUS ZONDAG 5 SEPTEMBER VAN 11 .OO - 17.00 UUR MEUBELEN 3 etages meubelen Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM Gildefeesten krijgen extra dimensie dankzij koren en korpsen KLAREN TROMP Ook 's avonds en in 't weekend Tel. 06-53 91 1237 NEFKENS AorS SOEST wie ander OPEL O Magere varkens- Knipwit of tarwe- Gerookte zalm Braziliaanse pers sinaasappels Merlot Pinot Noir 6 halen 5 betalen Grolsch Pilsener bier VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest A. van der Lee |Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Abri vernield RENAT\ By aankoop van 3 Décleor produkten (t.w.v. f 80.=) L Redactie en administratie: Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 16,50 Buiten Soest f 33, Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest n Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Achtgoed Wonen en Bouwen gaat de prijs voor de veertig maisonnettes in de Boerenstreek toch weer aanpassen. Enkele weken geleden presenteerde de woningbouwvereniging de huizen ineens voor 325.000 tot 400.000 gulden, terwijl de aangegeven richt prijs 248.000 gulden was. Na over leg met wethouder Bart Krol van volkshuisvesting heeft Achtgoed maandag verklaard de prijzen te zul len verlagen. De afspraken over de prijzen werden in 1997 gemaakt. Achtgoed mag wel het prijsindexcijfer doorberekenen, maar dan nog zullen de maisonnettes niet duurder uitvallen dan ongeveer 275.000 gulden. De eerder uitgegeven folder, waarin de duurdere prijzen staan, zal worden aangepast. De plotselinge verhoging wekte verba zing en onbegrip bij het gemeentebe stuur. Wethouder Krol zei twee weken geleden dat Achtgoed zich aan de prij zen dient te houden, die overeen wa ren gekomen in overleg met de ge meente en aannemer Van de Grift. "Het gaat niet aan dat één van de par tijen daarin eenzijdig veranderingen gaat aanbrengen," aldus Krol destijds. In de Boerenstreek wordt gedifferen tieerd gebouwd, zodat ook voor de lage inkomens huizen worden gerealiseerd. In de krappe woningmarkt is al weinig ruimte voor betaalbare huizen. Met name het CDA, de PvdA en GGS hadden er dan ook op aangedrongen, dat Achtgoed zich aan de afspraken zou houden. In het gesprek, dat de wethouder maandag had met Achtgoed en Van de Grift, zei hij de presentatie van de wo ningbouwvereniging 'ongelukkig' en 'onhandig' te vinden. De vertegen woordigers van Achtgoed waren het, volgens Krol, met hem eens en zegden toe de prijs weer te verlagen. Dat zal wel gevolgen hebben voor de bouw die iets soberder zal uitvallen. Het kan zijn dat bepaalde voorzieningen, zoals een luifeltje, uit het ontwerp worden ge schrapt. 'Ongelukkig' Krol: "Ik heb de indruk dat er in de zomerperiode door verschillende par tijen, misschien ook wel de gemeente, onhandig is gespeeld. Ik heb Achtgoed wel gezegd, dat we niet moeten probe ren elkaar voor het blok te zetten. Dat werkt alleen maar contra. De gemeen teraad was er ook niet over te spreken. Vijf mensen zijn zondagavond ge wond geraakt bij een vechtpartij in het asielzoekerscentrum aan de Albert Cuyplaan. Bij de scher mutselingen is ook gebruik ge maakt van één of meer messen. Drie bewoners moesten zich laten behandelen in het ziekenhuis, één moest daar overnachten. Aanstoot tot het handgemeen was een potje biljart. Een bewoner kwam naar de speeltafel, pakte één van de ballen en toen waren de ra pen gaar. Vier verdachten, in leeftijd variërend van twaalf tot en met 21 jaar, kregen het met elkaar aan de stok. Er werd geduwd, geslagen en met tenminste één mes gestoken. Drie van de vier verdachten raakten gewond. Twee van hen moesten per ambulance naar het ziekenhuis wor den vervoerd, één om zich te laten behandelen aan snijwonden in zijn hoofd, de ander voor wonden in zijn arm. De derde kon ter plekke worden behandeld. Een 25-jarige getuige liep ook een armwond op, maar hoefde niet naar het zieken huis. Een vrouw van 50 werd met een keu geslagen en zou zich later alsnog in het ziekenhuis melden om zich aan haar hoofd te laten verple gen. De politie werd zondagavond om tien uur ingeseind over de vechtpar tij. Uit drie districten snelden acht politiewagens naar het asielzoekers centrum. Ongeveer twaalf agenten, een politiehond en een hulpofficier van justitie troffen op het terrein chaotische taferelen aan, zoals een politiewoordvoerster het omschreef. Ongeveer zestig mensen stonden buiten, de meesten van hen schreeuwden elkaar toe. Bij één van de verdachten werd een Stanleymes gevonden. Het betreft de man die zelf niet gewond raakte tijdens de vechtpartij. De politie on derzoekt de kwestie door de betrok kenen te verhoren. De politie had al herhaaldelijk gewaar schuwd, maar woensdag was de maat vol. Voor de zoveelste keer werden op de Gouden Ploeg mannen aangetrof fen die op de openbare weg alcohol nuttigde. Dat is volgens de algemene plaatselijke verordening niet toege staan. Volgens de politie wisten de twee drinkers hoe laat het was, toen de agenten met de bonnenboekjes op hen afstapten. De mannen, 30 en 62 jaar oud en woonachtig in Soest, kregen een bekeuring. Een winkelier aan de Van Weedestraat is vorige week in zijn zaak bedreigd door twee Rotterdammers van zeven tien en achttien jaar. Ze hadden gepro beerd zijn telefoon te stelen. Hij voor kwam dat, maar werd bedreigd. Toen de twee jongemannen zijn winkel ver lieten, zette de ondernemer de achter volging in. Op de Burgemeester Gro- thestraat liep het tweetal rechtstreeks in de armen van surveillanten die hen aanhielden. Lange Brinkweg 71a, Soest Eemnesserweg 26, Baarn tel.nr: (035) 60 96 333 E-mail: rabosoba@tref.nl *let op: ma t/m vrij van 09.00 - 17.00 uur zat van 09.00 -12.00 uur Als woningen echt duurder uitvallen, kun je praten over een hogere prijs en elders goedkopere huizen realiseren." Achtgoed verklaarde vorige maand dat de vraagprijs aanzienlijk hoger was dan de richtprijs, omdat de ontwikkelings kosten waren tegengevallen. De extra kosten moesten in de prijs worden ver rekend. Bovendien, zo stelde Acht goed, had de gemeente de grondprijs opgeschroefd, nadat bekend was ge worden dat de huizen veertig tot zestig procent meer zouden gaan kosten. Dat laatste werd twee weken geleden ont kend door J. van Gent, na gemeente secretaris Wim de Kam de hoogste ambtenaar in Soest. Volgens Krol had hij een goed gesprek gehad met Achtgoed. "We waren het in drie minuten met elkaar eens. Waar we vervolgens vooral aandacht aan hebben besteed, is een anti-speculatie regeling. Huizen voor 250.000 gulden vind je nergens meer. Iedereen wil dan wel toehappen en we moeten voorko men dat iemand zo'n huis koopt en een week later een ton winst maakt. Dan streef je als gemeente en Achtgoed je doel voorbij. Op de huidige markt zijn deze huizen vier, vijf ton waard, maar wij willen juist ervoor zorgen dat ook de lagere inkomens een kans maken." Achtgoed werkt nu achter de schermen een regeling uit, die moet voorkomen dat de toekomstige bewoners de hui zen voor een veel hogere prijs doorver kopen. Toewijzingsbeleid De veertig maisonnettes komen waar schijnlijk nog deze maand in de ver koop. De gemeente bepaalt het toewij zingsbeleid. Het eerst in aanmerking komen burgers die langer dan drie jaar in Soest wonen en een woning achter laten, daarna zijn de Soesters aan de beurt, die hier korter dan drie jaar wo nen. Zijn er dan nog woningen be schikbaar, dan bestaat de kans dat door stromers uit de regio er één toegewezen krijgen en pas daarna mogen mensen die economisch gebonden zijn aan de regio, hopen op een huis. Bewoners Berkenbos krijgen wellicht voorrang als ze toch willen verhuizen. Nummertjes trekken voor Youp van 't Hek. Anderson houdt niet van lange redes. Miss-verkiezing in Groot Engendaal. Tentoonstelling PVO in Museum Oud Soest. Over drie dagen wordt afgetrapt voor de nieuwe voetbalcompetitie. Vier Soester clubs promoveerden in het voorjaar. Kunnen zij zich handhaven of zorgen ze wellicht weer voor een stunt. Trainers en spelers blikken aan de vooravond van het eerste duel vooruit. Soest heeft 45.000 gulden overge maakt op gironummer 797 ten be hoeve van de hulpverlening in het door een aardbeving getroffen Tur kije. Afgerond naar boven komt dat neer op één gulden per inwoner. Deze gift kon donderdagavond de goedkeuring van de volledige raad wegdragen. Burgemeester Hans de Widt stond bij die gelegenheid even stil bij de natuurramp, waarvan alle gevolgen nog steeds niet zichtbaar zijn. In Soest wonen honderden Turken. In werkelijkheid ligt dat aantal vele malen hoger, maar de andere immi granten uit dit land hebben inmid dels de Nederlandse nationaliteit aangenomen. "Uit solidariteit met hen zijn we er extra bij betrokken. Bij een ramp in een ander land is het leed net zo erg, maar de binding misschien minder. We kunnen niet met lege handen blijven staan," aldus de burgemees ter. Hij en wethouder Pieter ten Hove hadden woensdag namens het ge meentebestuur welgemeend leed wezen betuigd aan vertegenwoordi gers van verschillende Turkse stro mingen in de Soester gemeenschap. Hel beslag op het voormalige pand van de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan blijft voorlopig ge handhaafd. De Utrechtse rechtbank weigerde vorige week de eis van de bi bliotheek in te willigen om dit beslag op te heffen. Het pand kan hierdoor niet worden verkocht De Baarnse projectontwikkelaar Terra Sicca liet het beslag er om die reden ook op leggen. Terra Sicca is namelijk van mening het pand in 1997 voor 985.000 gulden te hebben gekocht. Volgens de bibliotheek is er echter nooit een koopovereenkomst tot stand gekomen. Het Baarnse bedrijf wil het pand graag hebben en startte een bodemprocedu re tegen de bibliotheek. Die heeft ech- kijk op pagina 8 ter snel geld nodig om de kosten van de nieuwbouw te voldoen en vroeg de rechtbank in een kort geding het beslag op te heffen. De bibliotheek wil het pand voor meer geld verkopen. Rechtbankpresident mr. H. Schepen ging niet op het verzoek in. Schepen vond de situatie te complex om in een kort geding uitspraak te doen. Hij nam hierbij in overweging dat de bodempro cedure bijna is afgerond. Bovendien verklaarde de bibliotheek dat zij over fondsen beschikt om aan haar ver plichtingen te voldoen. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS SOEST - STEENHOFFSTRAAT 61 - TEL 035 - 601 32 80 PVO rent aan het einde van de eeuw van het ene naar het andere hoogte punt. Eentje die zeker met vergulde letters in het eerstvolgende jubileum boek mag worden bijgeschreven, is het muziekspektakel, waarmee donder dagavond de gildetent op z'n kop werd gezet. In samenwerking met ne gen andere koren en korpsen werd een sprankelend programma ver zorgd, dat zijn weerga in Soest niet kent Van Chorus Line en Sursum Corda (met o.m. Aïda en hedendaagse mu ziek) tot de accordeonvereniging Ani- mato (Bohemian Rhapsody), van het Soester Kinderkoor (Dromen zijn Be drog) tot de gildeband (met een eigen show), elke Soester vereniging boeide in ii i 1 Burg. Grothestraat 54 zie pagina 8 Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 kilo heel 100 gram 4.98 2 netten a 2 kilo een mooie ie volle wijn per fles 7.98 krat a 24 flesjes de circa duizend toehoorders die plaats hadden genomen in de tent die door het gilde beschikbaar was gesteld. Dan weer verscheen mannenkoor Apollo op het podium met de Zuider- zeeballade, dan bracht de Big Band Blow met zangeres Rosemarijn Faas het nummer Summertime of zongen The Messengers negro-spirituals. En na tuurlijk bestegen ook de diverse korp sen van PVO het podium. Na ander half jaar van intensieve voorbereiding opende PVO de avond met het spe ciaal gecomponeerde nummer Piccolo en zelfs de majorettes van dertig jaar geleden (dit korps is inmiddels opge heven) hadden iets ingestudeerd en gaven nog één keer een show weg. De verschillende optredens werden op bijzonder ludieke en spitsvondige wij- Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 18 Na de opening door PVO trad het Soester Kinderkoor als eerste van de ne gen andere koren en korpsen op. Het werd een onvergetelijke muziekavond. Foto: Aldo Allessie ze aan elkaar 'gespeeld' door de Riet pluim. De toneelvereniging speelde onder leiding van bedenker en regis seur Ab Faas sketches om de volgende vereniging aan te kondigen. Die voeg den een extra dimensie aan het mu ziekspektakel toe. Voor de muzikale uitsmijter sloegen alle koren en korpsen de handen ineen. Het finalestuk, gecomponeerd door de Soester Henk Meutgeert en op tekst gezet door Jan Visser, werd het hoog tepunt van een aaneenschakeling van muzikale hoogtepunten. Ook voor het Groot Gaesbeeker Gilde, dat vorig jaar de donderdagavond had ingeruimd voor de Golden Earring, was het mu ziekspektakel er één om in te lijsten, Meer over de gildefeesten op pagina 11 Op de Koninginnelaan is dinsdag om 1.15 uur een abri vernield. Bovendien was een van de ramen geopend, ver moedelijk in een poging een reclame poster weg te nemen. Een getuige heeft twee jongemannen op een scooter zien wegrijden, maar van hen ontbreekt ver der ieder spoor. zie pagina Geldig t/m 30 september 1999 Ossendamweg 28a - Soest - 035 - 602 44 92 De Dendranthema is in Nederland beter bekend als de bolchrysant. De bol heeft een doorsnede van 45-50 cm en bloeit nog het hele najaar in mooie herfstkleuren Van 12.95 voor AMERSFOORT Amsterdamseweg 139, Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: do. en vrij. tot 21.00 uur. Ma. t/m za. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 ui

Soester Courant | 1999 | | pagina 1