[PCOB Jeu de boulesbaan voor Mariënburg Soester Onderlinge Soest 5 'WELZIJN r Met frisse moed voort met het 'Seniorennieuws' Activiteiten Netwerk VOS B. JANSEN WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 3l WOENSDAG 8 SI Samenwerkende Bonden van Ouderen UNIE KBO Ouderen zijn wachten beu Nieuw: Seniorenrestaurant Oproep Cliëntenraad SWOS SWOS-cursussen voor 55+ Sponsors helpen bejaarden aan sportieve voorziening Huursubsidie voor senioren Kolonel Bosshardt vertelt overwerk Leger des Heils leest de Soester Courant Hobbybeurs in Jaarbeurs Een gewaarschuwd mens... Seizoenmarkt 1999 in Soesterberg Hoofdpijnlijn SWOS en 'Rust roest' 50+Beurs en V" festival in Utrecht Project voor 55-plussers FIETSENHANDEL Twintig mille van Lionsclub Eemland voor goede doelen Eindelijk erkenning Vergeten slachtoffers en gesneuvelden Themadienstva vrijgemaakten Tekenbeet: gevaarlijker dan u denkt De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd, inclusief glas! <3H> 5UBAI l Uit de Soester Soest. Aangepast bei en sporten nu ook 's avonds Rondje Soestf uit de lucht to nieuwe hulp 1 Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 - Tel. 035-6023681 - 3762 bp Soest SENIOREN ©NIEUW S 10e JAARGANG NR,( De vakanties zijn achter de rug. Zij die al dan niet ver gereisd hebben, zijn uitgerust. De inspanningen zijn totaal anders geweest en dat schijnt verkwikkend te zijn. Veel ouderen zijn thuis gebleven. De extreme en langdurige warmte was voor velen verlammend en noopte tot rust. Nu het "Seniorennieuws" na twee maan den van stilte weer voor u ligt, opge nomen in de Soester Courant, heb ben wij er behoefte aan u welkom te heten als trouwe lezeressen en lezers. "Wij" zijn de werkgroep Swos die poogt u maandelijks te voorzien van informatie welke voor senioren van belang kan zijn. De redactie van deze rubriek rekent het ook tot haar taak het beleid van de overheid - gemeentelijk of lande- In juni voerden de ANBO, PCOB en KBO actie tegen de lange wacht lijsten in de ouderenzorg. De oude renbonden wilden daarmee aan de Tweede Kamer duidelijk maken dat de maat vol is. In een petitie vroegen de bonden om een noodplan, zodat er een eind kan worden gemaakt aan de wachtlijsten. Uit de vele telefoon- tjes naar de Meldlijn Thuiszorg blijkt dat nu pas het topje van de ijsberg is boven gekomen. De zorgkantoren, die de senioren vaak al maanden op een wachtlijst hebben staan, beroepen zich op overmacht. Ze zien vooral geen kans om in de vakantietijd voor extra thuiszorg te zorgen. Een advocaat in Groningen wil van de rechter een uit spraak uitlokken wie er in Nederland nu uiteindelijk verantwoordelijk is voor de chaos in de thuiszorg. De extra miljoenen, die staatssecreta ris Vliegenthart beschikbaar heeft ge steld voor het oplossen van de wacht lijsten, vindt hij volstrekt onvoldoen de. Hij heeft 20 zorgkantoren in ons land gesommeerd ogenblikkelijk thuiszorg te regelen voor 80 in pro blemen verkerende ouderen, op straffen van een kort geding rond half september. lijk - kritisch te volgen. Dat daarbij de nadruk ligt op de problemen en ontwikkelingen met betrekking tot de senioren ligt voor de hand. Ook worden door ons het nieuws en andere media nauwlettend in de ga ten gehouden en zal zo nodig met bronvermelding worden weergege ven. De redactie van het "Senioren- nieuws" hoopt met een frisse aanpak uw interesse te verwerven en vast te houden. Tenslotte nog een hartewens: Dank zij gesprekken in onze omgeving en wat telefonische reacties, weten we dat onze inzet waardering verwerft. Het zou "Seniorennieuws" nog aan trekkelijker maken als u nog meer zou reageren. U kunt niet alleen een reactie schrijven op onze publicaties, maar u kunt ook zelf in een ingezon den stukje bepaalde onderwerpen aansnijden. Wij kunnen daarop weer onze visie geven. Zodoende zou er een lezenswaardige en levendige wisselwerking kunnen ontstaan. En aldus zou onze "frisse moed" nog meer geprikkeld kunnen worden. Henk Koster Op 2 augustus jl. is het project VOS (Werkgroep van de Swos) gestart met een nieuwe activiteit: Het Senio renrestaurant. Senioren en gehandicapten kunnen gezamenlijk een warme maaltijd ge bruiken in het restaurant van "Mo lenschot" (Grote Zaal) en wel op maandag, woensdag en vrijdag van 12.15-14.15 uur. De maaltijden be staan uit een voorgerecht, hoofdge recht en een nagerecht. Men kan een keuze maken uit drie menu's. Een aperitief kost f 1,50 en het menu f 8,20. De werkgroep vervoer maakt het mogelijk, dat u gehaald en ge bracht kunt worden. Vrijwilligers van het project VOS begeleiden deze ac tiviteit. Deelnemers aan deze maaltij den dienen zich één dag van tevoren aan te melden bij het project VOS, tel. 6023681. Seniorenvoorlichters werken on der verantwoordelijkheid van de Stichting Welzijn Ouderen in Soest. Zij adviseren niet alleen bij vragen van 55-plussers over bij voorbeeld belastingen, sociale ver zekeringswetten, pensioenen uit keringen enz., maar ook bij vragen rond het ouder worden. Wij zijn op zoek naar twee vrijwil ligsters, een in Soest en een in Soesterberg, die op afroep be schikbaar zijn om op vragen naar informatie in te gaan. U wordt door de teamleden in ge werkt Verdere informatie kunt u krijgen via telefoon 035-6027997. Sedert enige tijd kent de SWOS een Cliëntenraad. Dat is een medezeg genschapsorgaan voor cliënten van de SWOS. Indien zij problemen, ideeën, suggesties ter verbetering van de dienstverlening hebben of men heeft behoefte aan bepaalde informatie, dan kan men aan de Cliëntenraad la ten weten. Met deze reactie kan de Cliëntenraad dan aan de slag! Men kan contact opnemen met: Mevr. A. Nagtegaal, voorzitter, tel. 035-6013202. Mevr. A. Slob, secre taris, tel. 0346-351789. Het nieuwe cursusseizoen start weer in september en het cursusaanbod is weer overzichtelijk weergegeven in het cursusboekje van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. (SWOS) Naast de vertrouwde cursussen zoals gymnastiek, yoga, volksdansen en de sociaal culturele cursussen als En gels, Frans, en tekenen/schilderen zijn er ook een aantal nieuwe cursus sen opgenomen, o.a. geheugentrai ning en kennismaken met de Perso- nal Computer. (PC) Ook enkele vervolgcursussen zijn voorzien. Cursusboekje is telefonisch aan te vragen of af te halen bij de SWOS, Dalplein 6 (Molenschot), tel. 6023681. Bewoners van Mariënburg hebben sinds kort de beschik king over een eigen jeu de boulesbaan. Elke donderdagmor gen wordt er, min of meer formeel, in groepsverband gespeeld. Tussen de bedrijven door gooien liefhebbers in kleinere groep jes een balletje. De baan weid vorige week dinsdagmiddag tijdens het tuinfeest officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde in het bijzijn van een aantal Soester ondernemers die de aanleg hadden moge lijk gemaakt. Om de verbondenheid met de bewoners tot ui ting te brengen, kwamen Emiel Wortmann en Hans Nota na mens de Winkelkring Van Weedestraat een cheque van dui zend gulden overhandigen. Mevrouw Simons, lid van het be stuur van het bejaardencentrum aan de Burgemeester Gro- thestraat, mocht hem in ontvangst nemen. De firma Henk van Asch bv had gezorgd voor de materialen en dankzij Jan Smeeing Beheer kunnen de jeu de boulers tussendoor uitrusten op een bank naast de baan. Foto: Aldo Allessie Meer dan één miljoen Nederlanders komen in aanmerking voor huursub sidie. Er zijn echter nog veel mensen, die geen aanvraag indienen, hoewel ze daar aanspraak op mogen maken. Ook onze seniorengroep ziet er vaak tegenop door de ingewikkelde regels en de gedachte, dat alleen mensen met een minimuminkomen voor huursubsidie in aanmerking komen. De ANBO heeft een actuele bro chure uitgebracht, waarin alle regels en voorwaarden op een rij zijn gezet. Ontvangt men nog geen huursubsi die, maar denkt men hier wel recht op te hebben, dan kan men tot 30 juni 2000 alsnog een aanvraag indie nen. Nadere info bij seniorenvoor lichters): tel. ANBO-Soest: 035- 6016528; tel. ANBO-Soesterberg: 0346-353338. Kolonel Bosshardt van het Leger des Heils is vrijdag 10 september te zien en te horen in dienstencentrum de Vijverhof aan de Klarinet. Op uitnodiging van de ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB vertelt zij over haar leven en werk bij deze or ganisatie. Ze doet dat gratis, maar aan het eind van de middag wordt een col lecte gehouden, waarvan de op brengst bestemd is voor het Leger des Heils. De zaal gaat open om 13.30 uur en de voordracht vangt om 14.00 uur aan. Vanwege de ver wachte grote belangstelling, raadt de organisatie (verzorgd door de KBO) aan zo vroeg mogelijk te komen. Ie dereen is welkom. Van dinsdag 26 tot en met zondag 31 oktober 1999 vindt in de Jaarbeurs te Utrecht voor de elfde keer de groot ste internationale hobbybeurs plaats. Een uniek evenement voor alle hob byisten. De Krea Doe hobbybeurs trekt elk jaar weer vele bezoekers. En geen wonder. Voor elke hobbyist is wel iets van zijn/haar gading te vinden. Naast de vele workshops zijn er de monstraties over alle mogelijke tech nieken. Ook grote uitgevers van hobbyhoeken en creatieve tijdschrif ten zijn aanwezig en presenteren de allernieuwste hobbyhoeken. Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur': Entreeprijs: f 15,00, Pas-65/f 11,50; kinderen onder de 12 jaar onder geleide gratis. Voor informatie:'afdeling Voorlich ting Jaarbeurs, tel. 030-2955452. Het kan gebeuren dat u opgebeld wordt door iemand die zich meele vend toont bij het verlies van een pas overleden geliefde, bij het alleenzijn of bijvoorbeeld bij het ouderen wor den. Als dit een voor u onbekende is, past u dan op, vooral als na enige ver trouwelijkheid uw financiën ter spra ke komen of diensten aangeboden worden. Wij - seniorenvoorlichters in de ge meente Soest/Soesterberg - zijn er opgewezen dat er misbruik gemaakt wordt van de goedgelovigheid van ouderen die vertrouwen hebben ge schonken aan een zogenaamde "hel pende hand". Wij willen u waarschu wen voor deze praktijken. Wat kunt u zelf doen? Als u opgebeld wordt door een on bekende, die aanbiedt uw financiën of andere zaken voor u op orde te brengen, moet u voor uzelf de tijd nemen. Noteert u zorgvuldig de naam, het adres en het telefoonnum mer van degene die u opbelt. Laat de gegevens herhalen als u iets niet goed verstaan hebt. Vraag ook uitvoerig naar de organisatie die achter het aanbod zit, laat u ook inlichten over de personen die de leiding hebben in de organisatie namens welke de op beller een aanbod doet. Als u gevraagd wordt om een hand tekening te zetten onder een offerte of een contract in welke vorm ook, dan zijn een paar dingen belangrijk, praat eerst met degene die uw geld zaken regelt (uw boekhouder, fami lie), wat u moet doen; doe pas een aanbetaling als u hele maal zeker van u zelf bent. laat geen werk voor u doen voordat u een schriftelijke prijsopgave hebt Als u schriftelijk informatie hebt ge kregen en u vertrouwt het niet dan kunt u de gegevens van een bedrijf bij de Kamer van Koophandel opvragen. Als u thuis onaangekondigd bezoek krijgt dan is ons advies: laat niemand binnen. Mocht u ervaringen hebben met praktijken zoals wij hierboven be schreven hebben, praat er dan met iemand over die uw vertrouwen heeft. U kunt dan samen bezien wat er nog zou kunnen gebeuren. Wilt u kosteloos advies? Belt u voor een afspraak met de se niorenvoorlichters van de Stichting Welzijn Ouderen in Soest dagelijks tussen 9.00 en 12.00, telefoon num mer 035-6027997. De inmiddels traditionele seizoen- markt wordt ook in 1999 weer gé- houden. Volgens afspraak is nu Soesterberg als locatie aan de beurt. De gemeente heeft daarvoor een zeer geschikte en unieke plaatsgevonden. De commandant van de Vliegbasis Soesterberg heeft n.l. het Officiersca sino Vliegbasis Soesterberg, Kamp weg 1, beschikbaar gesteld voor de organisatie van de komende seizoen- markt. Een bij uitstek prima plek en boven dien een prachtig monumentaal pand, goed bereikbaar, ideaal voor dergelijke activiteiten, overdekt met ook buiten goede voorzieningen, goe de horecamogelijkheden en het Mili taire Luchtmacht Museum naast de deur. Een publiekstrekker is tevens het op treden van de Koninklijke Lucht machtkapel. De seizoenmarkt wordt gehouden op 25 september a.s. van 10.30 tot 15.00 uur. In het casino zullen 36 kramen worden geplaatst waar diverse verenigingen/instellin- gen uit Soest en Soesterberg hun ac tiviteiten promoten. Voorts zijn er in en rondom het gebouw diverse de monstraties gepland met als hoogte punt het optreden van de Koninklij ke Luchtmachtkapel tussen 11.45 en 12.30 uur. Bij voldoende belangstelling is er voor de senioren uit Soest/Soesterberg gratis busvervoer vanaf de Vijverhof om 09.30 uur, met als opstapplaatsen Honsbergen, Hoog-Soestdijk, Ma riënburg, Molenschot/Dalplein, bus halte station Soest-Zuid, Soestduinen en De Drie Eiken. Vertrek vanaf Of ficierscasino naar de opstapplaatsen om ongeveer 13.00 uur. Telefonische aanmelding voor busver voer is gewenst en mogelijk tot 16 september bij mevr. Krook, 035- 6093599, dhr. Van Rijkom, 035- 6093615 of mevr. Trippaers, 035- 6032577. Eind vorig jaar heeft het Voorlich tingsbureau voor hoofdpijn een infor matielijn opengesteld in het eerste half jaar hebben ruim drieduizend perso nen de "Nationale Hoofdpijnlijn" ge beld. Bij deze lijn kan men terecht voor informatie over hoofdpijnklachten en hoe men daarmee om kan gaan. De Hoofdpijnlijn is een intiatief van de Ned. Ver. Van Migrainepatiënten en is te bereiken onder telefoon nr. 0800-0230611. De volgende editie verschijnt op 10 november a.s. Kopij graag vóór 25 oktober inleveren bij de werk groep "Senioren-nieuws", p/a SWOS, Dalplein 6, 3762 SP Soest. Uit onderzoek blijkt dat mensen, die meer bewegen, mobieler blijven en hun dagelijkse leven aangenamer er varen door minder lichamelijke klachten; ze voelen zich beter. De SWOS organiseert bewegingsactivitei ten voor 55-plussers onder de slogan "Meer Bewegen voor Ouderen (MbvO) Uiteraard dient men plezier te ervaren in bewegen, her-, er- en verkennen van de eigen beweging smogelijkheden en natuurlijk de gele genheid tot ontmoeting en contact. De startdatum is in de week van 6 september voor lessen met gebruik van muziek. Er worden oefeningen met een speelse vorm aangeboden met een zeker onderscheid voor jon gere senioren vanaf 55+ en oudere senioren vanaf 70+. Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd bij deze les sen te komen kijken. Voor meer informatie, tel. 6023681; tevens kan men het nieuwe cursus boekje afhalen op het kantoor van de SWOS, Dalplein 6. Op 30 september en 1, 2 en 3 okto ber staat de Jaarbeurs in Utrecht in het teken van 50+. Daar wordt name lijk 's werelds grootste evenement voor actieve 50+ plussers gehouden. Op deze beurs staan meer dan 300 stands met een schat aan informatie over wonen, recreatie, vakantie, na tuur en milieu, belangenbehartiging, mode beauty, vrije tijd hobby, mobiliteit en veiligheid, educatie, ge zondheid welzijn, sport fitness, voeding, financiën, communicatie technologie, dienstverlening en niet te vergeten kunst cultuur. Het feestelijke 50+ festival heeft een doorlopend programma met een keur aan artiesten, koren en bands, met zowel jongere als oudere solisten. Locatie dus: Jaarbeurs Utrecht. Openingstijden op bovengenoemde dagen van 10.00 tot 18.00 uur. Indi viduele toegangskaarten a f 17,50 zijn verkrijgbaar aan de kassa tijdens de beursdagen. Alleen is niet hetzelfde als eenzaam, maar soms zoekt men gezelschap. Stel: u bent op zoek naar iemand waarmee u uw hobby, bezigheid of belangstelling wilt delen. U kunt zich natuurlijk aansluiten bij een club of vereniging. Dit is niet altijd vanzelfsprekend: u bent misschien geen "verenigings mens", u zoekt geen grote groepen mensen op, u kent geen club of vereni ging die bij uw liefhebberij past, u woont net in de gemeente en kent wei nig mensen of u bent aan huis gebon den. Via het "Activiteiten Netwerk" kan men in contact komen met anderen om samen iets te ondernemen of zomaar gezelligheid te delen. "Activiteiten Net werk" is er niet alleen voor alleen staanden, ook mensen die een partner hebben kunnen gebruik maken van deze service. Activiteiten Netwerk richt zich nadruk kelijk niet op relatiebemiddeling, waar bij het doel is een nieuwe levenspart ner te vinden. Als er echter vriend schap uit voortvloeit, dan is dat mooi meegenomen. Activiteiten Netwerk werkt als volgt: Men belt, stuurt het aanmeldingsfor mulier toe of gaat langs bij Activiteiten Netwerk. De medewerksters Els Aal- bersberg en Denise Costermans geven informatie en schrijven u desgewenst in als deelnemer. In een aanmeldings formulier wordt informatie over uzelf en uw vraag vastgelegd. Voor de be middeling betaalt men éénmalig f 5,-. Men kan zich laten inschrijven voor ge zelligheid, uitgaan, denksport en spel, creatieve activiteiten en verder elke an dere activiteit of bezigheid waarvoor men iemand zoekt!!! Activiteiten Netwerk is op zoek naar 55-plussers die in het bezit zijn van een scoot mobiel en die met elkaar tochtjes in de omgeving willen maken. Het ligt in de bedoeling om een scootmobiel- clubje op te richten. Samen erop uit is gezelliger en veiliger! Mevrouw El- schot, mevrouw Steginga en de heer De Beer (oprichter van de eerste brom fietsclub in Soest) maken op dit mo ment deel uit van het clubje; nieuwe deelnemers zijn van harte welkom. Vooraanmelding bij Activiteiten Net werk bij: Project Vereenzaming Ouderen Soest, Dalplein 6, tel. 5880404. Voor deze activiteit kan men op woensdag terecht van 13.30 tot 16.00 uur. Voor meer in formatie: Margöt Bultink, projectleider VOS. De drie eerste deelnemèrs van de scoot- mobielclub. •si VOOR OPTIMAAL FIETSPLEZIERÜ Ook haalen brengservice Laanstraat 36 - Soest - tel. 6013429 Dankzij de Lionsclub Eemland en de bezoekers van A Midsummer- night Jazz Party in Baarn kan het Goois Natuurreservaat een zit- en observatieplek bij het Hilversumse Wasmeer realiseren. De stichting krijgt het geld van de Lionsclub Eemland, waarvan ook di verse Soesters lid zijn. Het jazzfestival, dat door de Lionsclub was georgani seerd, trok in juni 1500 bezoekers. Het werd niet alleen muzikaal een succes, ook financieel werden alle verwachtin gen overtroffen. De opbrengst bedroeg- 20.000 gulden, bijeengebracht door sponsors en bezoekers. De helft van het bedrag is overgemaakt op de rekening van het Goois Natuur reservaat, het andere deel wordt ver deeld over verschillende goede doelen. We wisten het wel allemaal, de sla in de Javazee onder commando va Karei Doorman, de Nederlandse Indische krijgsgevangenen, die en peerden onder het werk aan de Birm spoorweg, de jappenkampen, d dienstplichtigen en oorlogsvrijwill gers, die naar Indië werden gestuur en waarvan er bijna 6000 zijn g< sneuveld. Enkele honderdduizenden, zeker on der ons ouderen, hebben deze, voo Nederland en vele Nederlander "Ver-van-mijn-bed-show" meege maakt. Zij hebben geleden, ver schrikkingen overleefd, dierbaren vei loren, de hitte gedragen en hun plich gedaan. Er is te weinig over gepraat te weinig aandacht aan besteedt hie in Nederland, en bij velen bleef d pijn. De periode 1942-1962 kan verdoezeld worden. Eindelijk... nu pasis er erkenninj en heeft de regering 15 augustus (d< capitulatie van Japan) als officiële daj ingesteld. Nee, niet als de bevrijdings dag voor de vele Nederlanders in In dië (waarvan er toen nog velen ir kampen zaten), maar als dag van dt beëindiging van de Tweede Wereld oorlog. Ook in Soest en in Soesterberg vont de erkenning plaats en wel op 14 au gustus, door het onthullen van eer gedenksteen bij de beide verzetsmo- numenten. Het was een zeer stijlvolle plechtig heid, waarvan de toespraak van bur gemeester De Widt, zelf Indië slacht offer, zeer indrukwekkend was. Bur gemeester, de woorden kwamen uit uw hart en ik ben u er zeer erkente lijk voor. Als oud Indië-dienstplichtige heb ik 51 jaar de periode van 2lh jaar in In dië weg moeten stoppen, maar ik ben tevreden, dat er nu ook een plek is in Soest en Soesterberg, waar mijn ge vallen dienstmakkers kunnen worden herdacht. Als ministers, zoals Van Mierlo en Pronk, zich nu eens wat minder met een landverrader als Pronken en Prinsen bemoeien en hun excuses zouden aanbieden, omdat ze ons van jeugdjaren hebben beroofd, dan was ik helemaal tevreden. LoukNachbahr 'Stel je voor dat God niet zc Dat is het thema van de d gereformeerde kerk (vrijge zondag 12 september. De c kerk aan de Parallelweg 17.00 uur en wordt voorgi ds. M.J.C. Blok jr. De pree Psalm 124. Op een mooie zomerdag heerlijk wandelen in bos en heide. Onbe zorgd genieten van de mooie natuur. Als men zich er maar wel van bewust is, dat er ook gevaren aan kleven. Per jaar lopen ruim dertigduizend mensen een tekenbeet op. Vorig jaar werd hierbij in ruim zesduizend ge vallen een begin van Lyme-ziekte ont dekt, dat is één op de twintig geval len. De teek die niet op korte termijn afdoende wordt verwijderd, kan lyme-ziekte veroorzaken. Ga altijd naar een arts als u een tekenbeet hebt opgelopen. Een tekenbeet is goed té behandelen. Voorlichting Door de landelijke GGD is een dui delijke folder samengesteld over de aandacht en de mogelijke gevolgen van tekenbeten. Deze folder kan gra tis worden aangevraagd via telefoon-1 nummer 0800-8051 op werkdagen van 09.00 tot 21.00 uur of via e-mail "webmaster postbus 51.nl". Een uitgebreidere brochure van 24 pagina's over de gevolgen van teken beten in Europa is van de Stichting Samenwerkende artsen- en adviesorJ ganisaties (SAAG). Deze brochure is gratis aan te vragen bij de SAAG iri Koog aan de Zaan, tel.nr. 075H 6125598. m Bijvoorbeeld: Opstalverzekering steen/hard Fl. 0,75 o/oo Opstalverzekering steen/riet Fl. 2,00 o/oo ®- Inboedelverzekering steen/hard vanaf Fl. 1,30 o/oo Inboedelverzekering steen/riet vanaf Fl. 1,90 o/oo natuurlijk bij: VOOR AL UW VERZEKERINGEN, FINANCIËLE DIENSTEN, HYPOTHEKEN EN PENSIOENEN Soesterbergsestraat 26 te Soest, tel.: 6029060 Internet: www.soesteronderlinge.nl - E-mail: lnfo@soesteronderllnge.nl Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kr TEVENS UW AC GOEDE GEBRUIKTE C MkJdelwjkstraat 4LF42, Soest, Tel: C DIEFSTALLEN ENC Voor de Meervoudige K< Utrechtse Rechtbank stc W.K. alhier terecht wegen van meerdere diefstallen. In de maanden Juni en Jul vermisten verschillende ii deze gemeente min of mt ke voorwerpen, die later zoeking in de woning va teruggevonden, o.m. om drie fietsen, vloerkleed, hoeveelheid spek en ham De Officier van Justitie, requisitoir de aanklacht op verdachte geruime tijd Sc ving door zijn rooftochtei gemaakt, requireerde teg< en zes maanden gevange De verdediger, Mr. Wijn dat verdachte, die zich v< behoorlijk had gedragei Voor mensen die overd toch gebruik willen mal ciliteiten bij Aangepas Sporten, is er nu de moj 's avonds te trainen, i persoonlijke begeleidin Aangepast Bewegen en mensen met beperkingen leeftijd de mogelijkheid c te blijven en conditie ei bouwen. Er wordt getr groepjes, i.v.m. privacy t aandacht. Voor mensen gen kan de apparatuur den. Omdat er maar in kleine lijk gewerkt wordt, word stellenden gevraagd ziel lijk hiervoor op te geve vol". Voor informatie tel. 6029805. Al veel jaren is elke i gen Rondje Soesterber op Radio Soest. Vai werkzaamheden is he werkers aan dit progi minimum beperkt, nu het programma mot Daarom een dringend Rondje Soesterberg! Jaren geleden werd het de programma gepresei trid Geerdink. Vanweg omstandigheden werd l genomen door medewe Soest. Maar die lieten dat het vliegdorp dit moest presenteren, wa wel enigszins ingeburg paalde items naar vore Anneke Vestering wei den dit te doen, hoi Soesterberg woonde, heeft ze het vele jarei daan, maar ziet morr andere zaken geen kaï voort te zetten. Daarna sprong Wil St bres en verzorgde tc meeste uitzendingen Soesterberg, maar ze voor en heeft hulp no Met vier of vijf mede werk uitstekend verri den, waardoor men weken 'in de ether' kc rant voor een goed* Graag een reactie na burg, tel. 353380. Zc helpende hand toesti gramma Rondje So lucht. h

Soester Courant | 1999 | | pagina 30