en rt uw gratis! anscentrum Mum 1 ÏESYElEieQ Ome Jan van den Bremer 90 jaar Hobby: voetbalspeldjes verzamelen Aanleg busstrook in najaar faterlooplein in vliegdorp TAS AT" COUNTRY LINE DANCE Marathon SkiClub voor Wilhelmina Kinderziekenhuis ;;"Vu angs A mersfoortsestraat (N237) 'De Drie Eiken' nformatieavond över dartcompetitie Parkeerverbod Fokkerstraat Agenda terbergsestraat 28-30 3768 EJ Soest lefoon 035-6024294 indfees t boerderij in Sterrenberg Inbraak woning Schrijf je nu in voor een zeer gezellig jubileum seizoen. STIJLDANSEN AERONETICS Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlenin^J WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 'Dit had ik nooit verwacht, wat een feest!' UBO bouwt achter Sporthal Banninghal Op zaterdag 25 en zondag 26 september Meningen ^^^^vanlezersl 'Zeggen watje wilt, maar is het allemaal waar?' OESTERBERGSEmCOURAHT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein J 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 edeputeerde Staten van Utrecht bben besloten tot het aanbrengen n openbaar vervoervoorzienin gen de provinciale weg N237 in .esterberg, tussen de Rademaker- raat en de Veldmaarschalk Mont- meryweg. voorzieningen bestaan onder meer het aanleggen van een bushalte op vluchtstrook van de N237 tegen- er de bestaande bushalte in tegenge- ;lde richting en het inrichten van de ichtstrook langs de N237, tussen de ;uw aan te leggen bushalte en de :htsafstrook richting Veldmaarschalk ontgomery, als busstrook. Daarbij >rden in de verkeersregelinstallatie het kruispunt van de N237 met de ildmaarschalk Montgomeryweg iTAG-voorzieningen aangebracht. >or herinrichting is de Rademaker- faat vanaf dit najaar niet meer toe gankelijk voor het openbaar vervoer. Sinds 22 augustus jl. loopt de route van de bussen richting Amersfoort (lijn 52, 56 en 252) over de provinciale weg N237, tussen de aansluiting van de Rademakerstraat en de Veldmaar schalk Montgomeryweg. Het voordeel hiervan is dat de bussen nu heen en te rug dezelfde route rijden. Door het aanbrengen van openbaar vervoervoorzieningen op dit wegvak van de N237 zullen de reistijd en het comfort voor de bussen ten opzichte van de oude route door de Radema kerstraat enigszins worden verbeterd. Ten opzichte van een heringerichte Rademakerstraat zullen reistijd en comfort aanzienlijk verbeteren. De werkzaamheden voor het aanleg gen van bushalte en busstrook starten dit najaar en duren ongeveer een week. De VETAG-voorzieningen worden, vanwege levertijd van onderdelen, aan gebracht in december van dit jaar. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 LC. ENTRUM ideren dan door zijn vonden is. derbrillen, n vinden. He bij ook, Najaars Rommelmarkt Zaterdag 23 oktober woi.t; ir. net Dienstencentrum 'Dc Drie Eiken' een rommelmarkt gehouden. Alle spulle tjes, behalve grote meubels, koelkasten etc, zijn van harte welkom. Is brengen te moeilijk, dan even bellen naar 351402 en het wordt na afspraak op gehaald. De opbrengst wordt besteed voor een nieuw servies voor het Dien stencentrum. Vrijwilligers Dienstencentrum De Drie Eiken is een ontmoetingscentrum voor senioren (50-plussers). Er vinden allerlei activi teiten plaats. Voor het begeleiden van deze activiteiten, alsmede voor het zijn van gastvrouw/heer, zijn vrouwen en mannen dringend gewenst. Voor wie. graag met mensen omgaat, is dit een lleuke wijze van ontspanning. Voor hen die hierover meer willen weten, is het telefoonnummer 351402, of even tus sen 09.00 en 12.00 uur binnenlopen waarop alle relevante informatie kan worden verstrekt. Spelavond Donderdag 23 september is er om 19.30 uur een spelavond in de recrea tiezaal van De Drie Eiken. Men kan el- kaars krachten meten in onder andere rummicub, scrabble, mens erger je niet en triomio. Bingo Vrijdag 24 september is de recreatiezaal vanaf 19.00 uur opengesteld voor de maandelijkse bingo. De kaarten kosten zeven gulden, incl. een kopje koffie. Uiteraard zijn er weer leuke prijzen. Zangmiddag Dinsdag 28 september is men vanaf 14.00 uur welkom voor een zangmid dag. De liedjes zijn samengesteld door de heer Rink en worden begeleid op de piano door mevrouw Legerstee. Het programma bestaat uit bekende Neder landse liedjes, dus echte 'meezingers'. Ook hier staat de koffie/thee klaar. 60 17 120 Soesterberg stond zaterdag in het teken van de jaarlijkse rommelmarkt van mu- 'ekvereniging Odeon. In en rondom het Odeon-gebouw aan de Rademakerstraat 'as het de hele dag een gezellige drukte, 's Morgens stond al een rij koopjesjagers wachten op de klok van negen uur, toen de grote verkoop begon. Kramen in lan- rijen waren volgeladen met duizend en één spullen, waarin gretige handen graai- Ti. In het Odeon-gebouw lag het ietwat duurderde spul, zoals computers en bijbe- lorende spullen, die via een deskundige goed aan de man werd gebracht. Kostelijk SnOïTICtS WG2 'as te zien hoe velen bijna in een grote hoop kleding kropen, op zoek naar het ge wenste kledingstuk. Kleine kinderen lieten gewillig toe dat ze ter plaatse diverse kle- ingstukken moesten passen. Voor de leden van de muziekvereniging Odeon was et ook dit jaar weereen grote organisatie, die veel inzet vroeg. Bijgestaan dooreen chare vrijwilligers werd het ook deze keer een geslaagd evenement. Een 39-jarige vrouw uit Soesterberg is haar snorfiets kwijt. Het voertuig werd donderdagavond vanaf de Kerklaan ontvreemd. EDSKES specialisaties is pplicatie. Voor zonwering we bij voorkeur met de K-collectie. Want die •ordt helemaal aan onze gen over solide kwaliteit en mogelijkheden. Door de variatie in stijlen en kleuren ïn product waarmee wij de idividuele woonwensen op aie en praktische manier vervullen. De arbeidskosten montage van Luxaflex - onwering zijn bij EDSKES inclusief. Dat zou u en weieens honderden forig seizoen is dorpshuis Burgstede egonnen met het organiseren van artsavonden. Allen zijn welkom op de formatie-avond op vrijdag 17 sep- :mber van 19.00 tot 20.00 uur in het ïorpshuis Burgstede. De competitie, 'aaraan men direct kan meedoen, start 20 september en dan elke laandagavond, te beginnen om 20.00 jur, ook weer in het dorpshuis. ,an de achterzijde van de apparte- [enten 2 tot 24 van het zogenaamde trolus-complex aan de Fokkerstraat •rdt regelmatig geparkeerd. Deze g is de enige toegangsweg naar de irkeerplaats, waar de verzamelcontai- irs staan. Vanwege de geringe breedte In de weg kunnen de wagens van de eling Reiniging van de gemeente [est geen gebruik maken van deze :gang wanneer er geparkeerd wordt, lardoor is het niet mogelijk om de Mfclcontainers te legen. Het resultaat is irvolle containers en vuil naast de :ons. Dit leidt vervolgens weer tot [chten, waardoor de afdeling Reini- >ging nogmaals naar de bewuste locatie i^moet rijden om, indien mogelijk, het :<vuil op te halen. Om die reden heeft de aeente Soest besloten op de toe- ^igsweg naar het parkeerterrein ach- fër genoemde appartementen, een par- ^^Berverbod in te stellen door middel Wan het aanbrengen van een onderbro- |§n gele lijn. De Soester Courant zoekt met spoed een voor de Soesterbergse Courant. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk richten tot: Uitgeverij Smit b.v. Postbus 57 3760 AB Soest kunnen besparen! e boerderij van Abrona, locatie errenberg, houdt zondag 19 sep- tnber van 13.00 tot 16.30 uur haar ïizoens-sluitingsfeest' met onder eer pannenkoeken, springkussen, mmelmarkt en grabbelton. Boven- en wordt de nieuwe huifkar gepre- nteerd. boerderij is tijdens de zomermaan- n altijd op zondagmiddag geopend, i het seizoenssluitingsfeest tot het eningsfeest volgend voorjaar, is de erderij op zondag gesloten. Dit jaar lat het afsluitingsfeest in het teken n de nieuwe huifkar. Samen met de inateurs en een aantal sponsors is t gelukt deze huifkar met twee Fjor- in pony's aan te schaffen, jdens het feest maakt de huifkar ndritten over het terrein van Sterren- rg. De boerderij van Sterrenberg is n dagbestedingsproject, waar dertig elnemers werken met een verstande- ke handicap. De boerderij is voor de .ewoners van Abrona erg belangrijk /oor de integratie van mensen uit hun loelgroep in de maatschappij, maar )ok geliefd bij vele inwoners van loesterberg. Vooral voor gezinnen met jdeine kinderen is het een terrein van zeel vermaak. De beheerder van de jerderij, Henny Nieuwhof, nodigt een Ier uit dit eindfeest mee te maken. Woensdag 15 september 08-12 Markt, Rademakerstraat Donderdag 16 september 20-24 avondvliegen Maandag 20 september 20-24 avondvliegen Dinsdag 21 september 20-24 avondvliegen Bij een inbraak in een woning zijn fo toapparatuur en sieraden buitgemaakt. De gedupeerde, een 56-jarige man, was op het moment van de insluiping in zijn tuin bezig. De diefstal werd don derdagavond gepleegd. Meer berichten over Soesterberg op pagina 6,18 Beginners tm Wedstrijd klasse 26 lessen van lYs uur per (echt)paar 450,- 1 lesuur per week per persoon 35 per maand 4/\cCcS 1 lesuur per week per persoon: 35,- per maand per(echt)paar: 50,- per maand Persoonlijk langskomen voor info of insehrijving kan op ma-, wo- en vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur of. bellen voor info: dagelijks van 12.00 tot 21.00 uur Rademakerstraat 24 - tel.: 0346 - 352213/352590 Zondag 19 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor, pastor Van Hooijdonk HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. J. Bouma, de Bilt STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevrouw Z. Hageman-Vos WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause Oude Tempellaan 6, tel. 351517 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: •eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershuip Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappe lijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Ma rechaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035- 5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. UBO Engineering/Aerolift, gevestigd aan de Koppenlaan, krijgt toestem ming om achter de Banninghal te bou wen. De gemeente zal daarvoor een vrijstellingsprocedure volgen. Op 17 november 1998 werd de grond achter de Banninghal aan UBO ver kocht, waarna 5 maart van dit jaar de koopovereenkomst werd getekend on der de voorwaarden dat het bouwplan aan enkele voorwaarden zou voldoen. Het bouwplan werd vervolgens op 2 augustus ingediend en akkoord bevon den. Het wordt een gebouw met een goothoogte van 8 meter en een bebou wingspercentage van 60 procent. De ontwerp-beschikking van de milieuver gunning ligt ter inzage en de verklaring van geen bezwaar is bij Gedeputeerde Staten van Utrecht aangevraagd. Nadat deze is ontvangen kan met de bouw worden begonnen. Negentig jaar is wel oud, maar niet zo bijzonder om dat in de krant te vermelden. Echter wel voor de heer Jan van den Bremer, een bekende bij velen en vooral bij de kinderen van de Carolussschool. En dat 'Ome Jan' zoals hij wordt genoemd, jarig was heeft hij geweten. Zondag 5 september vierde Ome Jan van den Bremer zijn oudjaarsdag en dat was in de krant van de vorige week aangekondigd. Dat heel wat mensen hierop zouden reageren stond wel vast, maar dat het er zovelen werden was een totale verrassing. De grote zaal van De Drie Eiken was zondagmiddag vol, tot zelfs in de gangen en hal stonden mensen te wachten om de negentigja rige geluk te wensen met deze leeftijd. Waarom zo'n belangstelling voor Ome Jan? De geboren en getogen Soesten- aar die, nadat hij tot onderscheid van jaren was gekomen, zich over de bult in Soesterberg met zijn echtgenote ves tigde, heeft een bewogen maar ook een mooi leven achter de rug. In het begin van deze eeuw was het vechten voor een baan en heeft hij diverse ambach ten geleerd om het gezin van het dage lijks brood te voorzien. In de Tweede Wereldoorlog koos hij openlijk tegen de bezetter en moest hij zich al die ja ren elders schuil houden. Hij heeft het vliegdorp zien groeien tot wat het nu is en is daar voor geen geld weg te krij gen. 25 jaar Carolusschool Maandag 6 september, op zjn verjaar dag, was hij uitgenodigd door het be stuur van de Carolusschool. Met zijn echtgenote wandelde hij van De Drie Eiken naar deze school en gaf duidelijk commentaar op hen die met een ver voermiddel waren gekomen. 'Jullie als ouwe mensen komen op de fiets, maar deze jonge man doet het nog te voet', was zijn reactie. Alle leerlingen stonden op een zon overgoten schoolplein en waren in het cijfer 90 opgesteld, en zo werd de jarige met gejuich begroet. Met zijn echtgenote nam hij plaats op twee versierde stoelen waarop hij enthou siast uit jonge kelen werd toegezongen. Daarin werd duidelijk gemaakt dat hij 25 jaar geleden bij de Carolusschool vanaf vier jaar. Wij vinden het allemaal heel gewoon om een kind op ski's van de piste te zien komen, maar we mo gen best wel eens stilstaan bij het feit dat veel zieke kinderen nooit in staat zijn om te sporten en in het ergste ge val een belangrijk deel van hun jonge leventje in het ziekenhuis moeten door brengen." Zoetelief vindt dat verschrikkelijk en kwam om die reden op het idee een sponsoractie te houden. Hij hoopt dat het WKZ met het geld het verblijf van de kinderen in het ziekenhuis zo aan genaam mogelijk kan maken. Deelname aan een les op 25 of 26 september kost 15 gulden. Wie zich wil opgeven voor een ski- of snowboard- les, kan bellen naar 0346-352674. Be zoekers en deelnemers kunnen tevens getuige zijn van een spectaculaire de monstratie van het ski- en snowboard- team van SkiClub Soesterberg. Met een 24-uurs marathon start Ski- Club Soesterberg het nieuwe seizoen. Vanaf zaterdag 15 september 17.00 uur tot de volgende dag, dezelfde tijd, zal er les worden gegeven op de ski baan aan de Kerklaan. Het cursus geld wordt gedoneerd aan het Wilhel mina Kinderziekenhuis (WKZ) te Utrecht Bedrijven kunnen per uur een bepaald bedrag sponsoren. Hoe hoger het inge legde bedrag, hoe meer mensen van de betreffende onderneming mogen deel nemen aan de ski- en/of snowboard- lessen. Trainer Stephan Zoetelief: "Op onze skiclub geven we les aan veel kinderen *a #-*- Cees Wisgerhof (46) verzamelt al 20 jaar originele voetbalspeldjes. Hij heeft er nu al meer dan 5500 van al leen Nederlandse voetbalverenigin gen. Daarmee is hij de grootste verza melaar van deze speldjes in ons land, maar de concurrentie zit hem op de hielen. Om de koppositie te behouden, wil hij zijn verzameling verdubbelen en daar voor bezoekt hij zoveel mogelijk alle beurzen en rommelmarkten. Daarvoor staat hij soms voor dag en dauw op en maakt hij lange reizen om maar een paar nieuwe speldjes te kunnen be machtigen. Wisgerhof doet hij een be- roep op alle lezers van deze krant om hem 'originele voetbalspeldjes van al leen Nederlandse voetbalverenigingen' te willen verstrekken. Wil men meer weten over deze bijzondere hobby, dan is er op 25 en 26 september a.s. in het speldjesmuseum Pin Art Gallery, In dustrieweg 11a in Klaaswaal, van 10.00 tot 17.00 uur, een grote speldjesruil beurs met tevens een grote tentoon stelling van voetbalclubspeldjes. De tot op heden grootste verzamelaar op dit gebied, Cees Wisgerhof, staat daar centraal in de belangstelling. Cees woont met zijn gezin aan de Chr. Huij- genslaan 96 in Soesterberg en is telefo nisch te bereiken onder nummer (0346-)353755. fi kwam en sinds die tijd alle soorten kar weitjes heeft verricht. De door hem aangelegde en prachtig onderhouden schooltuin, waarvan hij wegens ver bouw helaas afscheid moet nemen. De vele keren dat hij met de kinderen mee op kamp ging en voor hen kookte. De mooie stukjes die hij met de kerst maakte en de gezamenlijke maaltijden die hij daar verzorgde. Het oud papier werd door hem verzameld en nog veel meer. 'Is dat uw geheim, om zo jong 90 te zijn? Dat zingen wij u toe, vandaag op het schoolplein. Ome Jan, had u dit van ons verwacht? Natuurlijk hebben wij aan uw verjaardag gedacht. Wat we met z'n allen ook nog even willen doen? We geven u een denderende, daverende, knallende klapzoen', aldus de kinderen. Daarop knalden ze opge blazen papieren zakken als een saluut aan de jarige, die daarna een schop en een spa kreeg voor zijn nieuwe tuin en uiteraard bloemen. Alle leerlingen drukten hun kleine handjes in die van 90 jaar en kregen van hem allemaal een zakje chips. Een ietwat uit het veld ge slagen jarige schudde zijn hoofd na zo veel eerbetoon. 'Dit had ik nooit ver wacht. Eerst gisteren, gewoon over weldigend en dat dit. Wat een feest', was zijn dankwoord aan de velen en vooral de kinderen. In de Soesterbergse Courant van woensdag 1 september schreef de heer Bert van 't Holt over: Bouwen in Soesterberg?? Om het geheel te accen tueren, plaatste hij twee vraagtekens. Het moge duidelijk zijn dat een derge lijk verhaal goed aanslaat bij burgers die niet geheel weten hoe de werkelijke si tuatie is en zich terecht zorgen gaan maken. Jammer dat een raadslid, die men overigens niet vaak in het open baar hoort, dit zomaar schrijft en daar bij de waarheid toch wel geweld aan doet. Dit behoort niet bepaald tot juiste voorlichting en daar heeft u recht op. Wat is er aan de hand? Het is niet zo dat het College, dan wel de WD, CDA en PvdA, plannen heeft om bos te kappen tussen Apollo en de Amersfoortsestraat, zoals de heer van 't Holt u voorhoudt. Neen, u kunt zelf, indien u dat wenst, bij de gemeente nagaan dat er een verzoek is ingediend door de gerenommeerde instelling Kontakt der Kontinenten om op een deel van hun terrein huizen te mogen bouwen, om met de opbrengst daarvan o.a. het voormalig klooster Cenakel en al wat er omheen ligt beter te kunnen onderhouden. Iedereen die grond heeft kan een ver gelijkbaar verzoek indienen, of de ge meente daarmee akkoord gaat is iets geheel anders. Het ziet er niet naar uit. Dat de gemeente bij de Rijksoverheid pleit om de geluidscontouren aan een actuele situatie aan te passen is een andere zaak. De lijnen lopen zo vreemd dat het kan voorkomen dat daar waar een huis staat, pal daarnaast niet ge bouwd mag worden i.v.m. deze lijnen en daarin wil o.a. mijn fractie duidelijk heid hebben, temeer als men uitgaat van het feit (en dat doen velen, helaas de heer van 't Holt niet) dat er uitslui tend binnen de bebouwde kom van Soesterberg nog enige bouwmogelijk heden zijn. Immers er zijn nog vele Soesterbergers die gaarne in hun 'dorp' willen blijven wonen. Men mag dan niet gehinderd worden door die vreem de geluidscontouren. Daar mag de ge meente in overleg met de provincie best iets aan doen. Laat de heer Van 't Holt de zaken niet onnodig door elkaar halen door een verhaal te schrijven, dat niet op waar heid berust. Men mag best een andere mening hebben, maar de door hem be doelde partijen schrijven ook niet dat GGS meer parkeerplaatsen wil in de Rademakerstraat ten koste van het leefklimaat, maar het is wel de waar heid. Discussie is goed, maar dan op basis van betrouwbare argumenten. Pas daar is de burger mee gediend! Namens de WD-fractie Soest/ Soesterberg Karei vap Geet

Soester Courant | 1999 | | pagina 13