Mare O'Polo otors Soest Soest mist nog koelbloedigheid Bekersucces gewijzigd Red Stars VVZ'49 kan aan Eemweg niet overtuigen Heeren Van Brederode TER» Opsteker jonge hockeyers Zondagelftal SEC laat in blessuretijd winst glippen Middenveld en aanval van [Hees nog niet in goede doen MANNENMODE KONINGINNELAAN 24-SOESTDIJK Loodgieterswerk BASKETBAL PAGINA I4I WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 SOESTER COURANT Geflatteerd verlies tegen topper Tonegido: 4-1 VOETBAL zondag ■RGH NJENEVER 29 1TZEN R. VST KALIE FPRUKKENI AF 19 CENT Herenteam begint met zege in Mijdrecht HOCKEY Buurtvoetbal voor negende keer bij Hees Waterpolosters beginnen met nederlaag: 7-5 Basketballers ongeslagen in eerste ronde Tropische omstandigheden spelen Soesters parten tegen Geinoord: 0-0 VOETBAL VOETBAL zondag Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Meer sport op pagina 16 Op overtuigende wijze hebben de he ren van Red Stars de tweede beker ronde bereikt Met drie andere rayon- teams moesten de basketballers uit maken wie er verder mocht en de Soesters bleven in sporthal Beuken dal ongeslagen. De nieuwe trainer/ coach Hans de Rond stelde vast dat er nog wel gesleuteld moet worden aan de ploeg. Die heeft in de voorbije maanden nog al wat mutaties ondergaan. Guard Ger- ben de Jong en de forwards Jan van Maanen en Igor Smink stopten, terwijl vier nieuwe spelers zich aankondigden. Center Manfred Dikkers en forward/ center Bas Ruyter keerden terug van Shooters uit Bunschoten en Dennis van Wijk en Marcel Jansën kwamen over uit de junioren. "De spelers moeten nog éven aan el kaar wennen," Wdus De Rond. In aan vallend opzicht begrepen de basketbal lers elkaar niet altijd, wat verkeerde passes tot gevolg had. Ronduit zwak vond de coach de set-aanval tegen een zone-verdediging, al was dat voor hem geen nieuws. Er waren ook goede punten aan te stippen. "De sfeer is goed en verdedi gend hadden we de zaken steeds onder controle. Geen ploeg heeft meer dan 42 punten tegen ons gescoord." De wedstrijden duurden twee keer vijftien (in plaats van twintig) minuten. Red Stars opende tegen Alkmaar Guar- dians dat in de tweede klasse van rayon noordwest uitkomt. Met een 69- 39-zege bracht Red Stars het klassever- schil tot uitdrukking. In meer opzichten interessant was de ontmoeting met Springers dat in de eerste rayonklasse ook in competitie verband tegenstander zal zijn. De gas ten namen een 0-7-voorsprong, maar hadden daarna weinig te zeggen. Via een 28-14-ruststand sprak Red Stars zich via een 51-32-overwinning moed in voor het seizoen dat over anderhal ve week echt begint. De laatste wedstrijd tegen SV Heusden was tevens de finale. Beide teams wa ren ongeslagen en moesten dat blijven om door te mogen bekeren. Dankzij een goede start (13-0) kon De Rond betrekkelijk ontspannen veel doorwis selen. De marge van dertien punten was halverwege intact en werd in de tweede helft verkleind tot negen, maar zonder in gevaar te komen, dwong Red Stars in een bloedhete sporthal een plaats in de tweede ronde af. Daarmee behaalde De Rond zijn eerste bescheiden succesje met de basketbal- ploeg. De Rond trainde de laatste ja ren de heren, maar liet de coaching over aan René Lansaat die tegenwoor dig een plaatsje probeert te bemachti gen op de plaatselijke ATP-lijst. De Rond was in het verleden zelf speler van heren 1 en coachte heren 1, dames 1 en meisjes junioren 1. Met de meis jes werd hij in 1981 nationaal beker kampioen en in '82 vierde van Neder land, in '83 was hij met de dames ver liezend bekcrfinalist. Dames 'Een mission impossible.' Zo noemde Wim Bolwerk de reis van zijn dames team naar Breda. Als enige kernteam moest Red Stars het opnemen tegen drie ploegen die in rayonverband uit komen en dat terwijl Bolwerk slechts vier speelsters tot zijn beschikking had. Om die reden mocht de vijftienjarige Angelica Bolwerk debuteren en met tien punten deed ze dat niet onver dienstelijk. Red Stars was kansloos en verloor van Zoebas (59-33) en Akrides (67-28), Drie tegenstanders belagen Arend Kok (voorgrond) van Red Stars, maar de spelverdeler behoudt balbezit. FotoAldo Allessie voordat het door de uiteindelijke win naar Sharkless naar de slachtbank werd geleid: 121-38. "In plaats van een goe de voorbereiding op de competitie was het een extra conditietraining," aldus Bolwerk. \LERS VAN MIDDEN NEDERLAND Dalweg). Tel. 035-6030781 Installatiebedrijf j. comelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Om een simpele uitspraak van Johan Cruijff aan te halen: "De ploeg die meer scoort dan de ander, wint de wedstrijd". Soest was zondagmiddag minimaal gelijkwaardig aan Tonegi do, maar de koelbloedigheid van de Yoorburgse spitsen deed het elftal van Peter Yisee uiteindelijk de das om: 4-1. Twee wedstrijden hebben de Soesters achter de rug. Wat nu al opvalt is dat de Blauwe Leeuwen zich prima staan de kunnen houden in de hoogste klas se van het amateurniveau. Argon en Tonegido behoren tot de top van de hoofdklasse. Soest maakte het grootste gedeelte van de wedstrijd tegen Argon de dienst en zo ook in het duel met de gerenommeerde vereniging uit Voor burg. Waar het Soest echter in deze fase van de competitie aan schort, is de spits vondigheid van de voorhoedespelers. "In de rust heb ik mijn spelers verteld dat ik niet ontevreden was. Soest gaf prima partij, er werd aan onze kant goed gevoetbald. Alleen mijn spitsen missen soms de doelgerichtheid. Bo vendien moeten ze eerder beslissingen nemen. Dat was eigenlijk het enige ver schil tussen Soest en Tonegido", rea geerde Visee op het geflatteerde ver lies. Ten opzichte van de ouverture tegen Argon startte Soest met Peter Wolfsen in de basis. De middenvelder moest aan de rechterkant de honneurs voor de Soesters waarnemen. De middenli nie werd gecomplementeerd door het trio Martijn Stalenhoef, Dennis Hey- kamp en Jeroen Dorrestein. Zeki Kurt moest genoegen nemen met een plaats op de reservebank. Visee kon weer be schikken over Martijn de Jonge. De ra zendsnelle De Jonge viel in de tweede helft bij een 2-1 achterstand in voor rechtsback Hendry Hagedoorn, om voor nog meer aanvallende impulsen te zorgen. Indruk Soest liet Tonegido al in de openings fase blijken dat het geheel niet onder de indruk was zijn reputatie. In de vier de minuut passeerde André Hufman de Voorburgse doelman: 0-1. Beide ploegen speelden op de aanval. De thuisclub deed dat echter iets voor zichtiger dan in de gewonnen wed strijd tegen SC Feyenoord. In dat duel doken maar liefst vijf aanvallers op voor het vijandelijke doel. Tonegido gebruikte veel de zijkanten, vooral van de rechterzijde ging veel dreiging uit. Toch kwamen de Zuid-Hollanders op gelijke hoogte via een aanval door het centrum. Soest zakte geenszins in elkaar, maar bleef geconcentreerd zoeken naar een doelpunt. Door gebrek aan slimmig heid viel het doelpunt niet. Tonegido scoorde wel. Het gevaarlijke spitsen- duo, onder wie aanvoerder Harry de Haas, gaf de Soesters het nakijken. Vi see bracht Jeroen van Veenendaal in het veld om de druk op de Voorburgers te vergroten. Paul Hilhorst mocht zijn burgerkleding aantrekken. Die druk werd alsmaar groter. Soest beheerste de partij volledig. Een goal kon dan ook niet uitblijven. Heykamp bracht de ploegen weer in evenwicht, maar de scheidsrechter floot de Soesters terug vanwege een vermeende aanvallende fout van Hufman. Tonegido sloot zich op in de eigen ver dediging en gokte op de counter via de sterke spitsen. Terwijl de Blauwe Leeu wen naarstig op zoek waren naar een punt, scoorde de thuisploeg de 3-1. Tien minuten voor tijd probeerde Visee zijn derde troef, Zeki Kurt. De resteren de speeltijd bleek onvoldoende om de negatieve score om te buigen. In de slotseconde liep Tonegido uit naar een geflatteerde voorsprong: 4-1. Tonegido won dus omdat het meer doelpunten maakte. Logisch eigenlijk, zou Johan Cruijff gezegd hebben. Maar het spel- beeld gaf iets anders aan. Soest heeft tegen Argon en Tonegido leuk en goed gespeeld, alleen de scherpte in vooral de voorhoede ontbreekt nog. ORMATEN 'RUSWUZIGINGEH EN/OF ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN de vingertoppen van Van Veenendaal verdween de bal over het doel. Kalk gokte op de individuele kwaliteiten van Jordie Brouwer. Hij kwam de Soester gelederen versterken ten faveure van Becker. Van Weely verhuisde naar rechts, zodoende kon Jordie Brouwer op zijn vertrouwde 'stekkie' de negen tig minuten vol maken. Hij kon het duel evenmin een positieve wending geven. WZ'49 bleef besluiteloos, de ploeg ontbeerde elke vorm van verras sing. Richard Rademaker mocht het laatste kwartier opdraven. Het zeventienjarig talent verving Schaap. In.de 85s,c mi nuut speelde Ruben de Goede ver keerd op zijn doelman terug. Geinoord profiteerde niet van het cadeautje. Jino Jones verkeek zich op de capaciteiten van Mark Brouwer. Van Weely schoot in de 88ac minuut op de vuisten van de Nieuwegeinse doelman. In de herkan sing werd Hidde Reitsma gemangeld door twee verdedigers. Heel WZ'49 zette een keel op uit woede over de Ook Marcel van Essen slaagde er niet in te scoren voor VVZ'49. De eersteklas ser speelde 0-0 tegen Geinoord. Foto: Aldo Allessie niet gegeven strafschop. Het leek ech ter meer op een schreeuw van frustra tie van een ploeg die zijn dag niet had. Teleurgesteld Aanvoerder Ruben de Goede was te leurgesteld, maar volgens hem moest niet te dramatisch worden gedaan over de puntendeling. "Het ging een stuk minder dan tegen Amstelveen, maar Geinoord is een betere tegenstander. Ze zaten er in het begin bovenop en speelden bovendien hetzelfde spelletje als wij, dat maakte het moeilijk. En die hitte is ook niet bevorderlijk voor een goede prestatie. Geinoord had het beste van het spel, WZ'49 de betere kansen. Voor beide ploegen zat er niet meer in dan een punt. Een terechte uitslag dus". Na twee degradaties in drie seizoe nen hebben de heren van MHC Soest een stap voorwaarts gezet. De eerste wedstrijd in de derde klasse, tegen en in Mijdrecht, werd met 0-3 winnend afgesloten. Dat was een opsteker voor trainer/coach Ilonka Slis, maar vooral voor haar onervaren ploeg De oud-speelster en voormalig train- ster van het eerste damesteam heeft dit jaar de leiding over de herenformatie. Die is sinds haar komst vernieuwd met jonge hockeyers, onder wie de vijftien jarige keeper Martijn Snijder. De inzet van MHC Soest was bijna voorbeeldig en het team maakte een ingespeelde indruk. Voor de rust leverde dat geen doelpun ten op, maar in de tweede helft zorg den de routiniers voor de beslissing. Nadat hij een strafbal had gemist, scoorde Tim van Tol uiteen strafcorner. Even later zorgde Jeroen van Tol voor 0-2, waarna Justin van de Born de eindstand op 0-3 bracht. Dames Vorig seizoen gaapten er nog twee klas sen tussen de dames van MHC Soest en die van Doorn. De witgroenen de gradeerden, de ander promoveerde en de teams werden op de eerste speeldag aan elkaar gekoppeld. Maaike Dorres tein gooide olie op de speculaties over het resultaat door Soest aan een voor sprong te brengen, maar vanaf dat moment stroopte Doorn de mouwen op. De thuisploeg speelde harder, fel ler en had bovendien voorin twee be hendige speelsters staan. Het leidde tot een 3-1-voorsprong voor Doorn, die door Lisanne Sudmeyer werd ver kleind, maar door een Doornse werd vergroot, alvorens Sudmeyer nogmaals scoorde: 4-3. Yoor de negende mnnl houdt Hees het buurrtoethaltoeniooi. Op hef complex aan dc Verlengde Oude Utrechtsewe» komen de de deelne mers op maandag IS oktober in actie. Inschrijven moet vóór zon dag 10 oktober. De teams mogen zelf bepalen in welke samenstelling ze spelen. Vrienden, buurt- of klasgenoten kunnen met een ploeg meedoen. Het toernooi wordt onderverdeeld in vier categorieën: 6-8 jaar,. 9-11 jaar, 12-14 jaar en 15-17 jaar. De teams bestaan uit zeven spelers en twee wissels, alleen in de oudste groep wordt er zes-tegen-zes ge speeld. Voor alle deelnemers ligt een attentie klaar. Een inschrijfformulier kan worden aangevraagd bij J. van de Vegt. Dis selboom 23, tel. 6030649; Yvonne Hartman, Jan Steenlaan 33, tel. 6027189; Jolanda Wiss, Van Ha melstraat 46, tel. 6032028 en de Hees-kantie, Verlengde Oude Utrechtseweg, tel. 6012272. De dames van de Duinkikkers verlo ren zaterdag de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen met 7-5 van Wils kracht (Utrecht). Het damesteam uit Soest speelde met een aantal nieuwe speelsters, van wie twee terug van weg geweest. Vandaar dat het combinatie team (Duinkikkers+Vuursche), waarmee vorig jaar werd gespeeld, kon worden ingewisseld voor een echt Duinkikkerteam. Door deze nieuwe samenstelling en de korte voorbereidingsfase bleek het team nog niet optimaal op elkaar ingespeeld te zijn. De eerste periode verliep goed voor het Soester team. De opdrachten van de coach (aanval Wilskracht volledig pres sen en combinaties tussen midvoor en vleugelspeelsters) werden goed uitge voerd. Dit resulteerde in een positief doelsaldo voor de dames uit Soest: 0- 3. Wellicht een beetje overmoedig door het gemakkelijke scoren in de eerste periode, konden de dames de voor sprong niet vasthouden. De snelheid raakte uit het spel en de dames uit Soest lieten de Utrechtse dames hun eigen spelletje spelen. Het gevolg was een stand van 2-4. In de derde periode domineerden we derom de Utrechtse dames. Na de der de periode was het dan ook 4-4. In deze vierde en laatste periode werd al na een halve minuut speeltijd gescoord door Wilskracht (5-4). Al snel kregen de Duinkikkers een kans de gelijkma ker te scoren, toen een speelster van Wilskracht door een zware overtreding het veld voor 20 seconden moet verla ten, maar de overtalsituatie werd slecht uitgespeeld. Wilskracht kwam via twee strafworpen vervolgens op 7-4. De Duinkikkers scoorden nog één keer te gen. Doelman Mark Brouwer werd zater dagmiddag uitgeroepen tot 'man of the match' van de teleurstellende wedstrijd tussen VYZ'49 en Gein oord (0-0). De Soester hield er twee kaarten voor Utrecht-De Graafschap aan over, maar hij had waarschijn lijk liever gezien dat de entreebewij zen naar één van zijn ploeggenoten waren gegaan. Voorzitter Henk van der Pol had de naam van Brouwer via de luidsprekers net genoemd, toen Niels van Weely een riante mogelijkheid liet liggen om WZ'49 aan de overwinning te helpen. De aanvaller speelde zich ter hoogte van de strafschopstip prima vrij, maar keeper Henk van Veenendaal wist met een katachtige reflex de bal uit zijn doel te ranselen. De 'brilstand' bleef op het scorebord en dat was eigenlijk een terechte uitslag. Natuurlijk had er een doelpunt mogen vallen, maar de wedstrijd verdiende geen winnaar. Beide ploegen kwamen op het sportpark aan de Eemweg on der tropische omstandigheden niet goed voor de dag. WZ'49 speelde één van zijn mindere wedstrijden sinds lange tijd. De groen- witten hielden het baltempo veel te laag, van een fatsoenlijke opbouw was geen sprake. Om maar niet te spreken over het slordige veldspel bij de Soes ters. Veelvuldig balverlies dus bij de mannen van Henry Kalk. Als het leer veroverd was, werd het in een mum van tijd ook weer simpel ingeleverd. SEC heeft ook zijn tweede wedstrijd in de vierde klasse niet winnend kun nen afsluiten. De ploeg van trainer Wim Mulder was er dichtbij, maar in blessuretijd kwam Hooglander veen alsnog langszij: 1-1. In de eerste helft speelden de Soesters goed voetbal zonder echte opgelegde mogelijkheden te creëren. Het doel punt van SEC viel pas twintig minuten voor tijd. Mike van de Laan was de ge vierde man. SEC leek de overwinning in de tas te hebben, helemaal toen er 0-2 werd gescoord. De leidsman annu leerde de treffer. Het spelpeil aan de Soester zijde zakte iets, maar niets wees op gevaar voor SEC. In de allerlaatste minuut deelde Hooglanderveen alsnog een harde en onverwachte tik uit door de gelijkmaker te scoren. Mulder: "SEC heeft twee punten uit handen gegeven, verschrikkelijk jam mer en dat ook nog in de laatste mi nuut. Dan moeten we tegen Veenend aal maar de eerste winst behalen. Dat kan wel degelijk, want mijn spelers we ten niet half hoe goed ze zijn." '9 Traffic achterbank et extra's o.a. i verstelbare f 500,- meerprijs. Verdedigingsmuur Ondanks de extreme hitte zou het duel tussen twee ploegen met jonge, techni sche spelers op papier een interessant schouwspel kunnen opleveren. Boven dien hebben ze te allen tijde de drang om vooruit te voetballen. Dat kwam er echter geheel niet uit. WZ'49 probeer de het wel, maar was vaak niet bij machte om een stapje extra te doen. De Soesters speelden in de eerste helft met de wind in de rug. Ze hanteerden vaak de lange bal, hetgeen de spitsen Van Weely, Marcel van Essen en Ger- ard Becker kansloos maakten. Gein oord liet zich bij balbezit van de thuis club veelvuldig op eigen helft terugzak ken. WZ'49 had daar zichtbaar moeite mee. De ploeg slaagde er nauwelijks in om een gaatje in de verdedigingsmuur bij de bezoekers uit Nieuwegein te vin den. In de tweede minuut kopte Nieuwegei- ner Martin van de Meyden op de lat na een vrije trap van rechtsbuiten Dennis Derksen. Geinoord begon geconcen treerder en feller. Toch had Van Essen de promovendus op voorsprong kun nen zetten. Maar de Nieuwegeinse doelman stopte tot tweemaal toe de inzet van de veelscorende centrale aanvaller. WZ'49 groeide langzaam in het duel, hoewel de onrust nog volop in de ploeg te bespeuren viel. Het kreeg zijn tweede kans, maar Becker kon een pri ma ingeving van Gijs Schaap niet ver zilveren. Geinoord boog in het tweede deel van het eerste bedrijf de veldverhoudingen weer om. De bezoekers zaaiden paniek in de defensie van de Soester formatie. Het slechte uitverdedigen bleef tot de rust zonder gevolgen. Van de Meyden kreeg de bal panklaar voor zijn voeten, maar de behendige nummer tien vond doelman Brouwer op zijn weg. Aan de andere kant kon Van Essen revanche nemen voor zijn eerder gemiste kans, maar ook hij faalde opnieuw. Spetter Het duurde tot een kwartier na rust eer er iets te beleven viel. Van Weely stuur de aan de linkerkant van het veld zijn directe tegenstander Rida el Hamdani het bos in en vuurde een spetter af. Via Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 LHees heeft in de uitwedstrijd tegen het Utrechtse Velox een 'puntje ge- en' (2-2). Keeper Pascal Kamer- t hield de Soesters op de been. Net als tegen JSV stopte hij een straf- :hop. weemaal verwierf Hees een voor sprong. In de vierde minuut zette Peter de Jong Johan van de Brink vrij in de .doelmond van Velox. Van de Brink Vas niet zelfzuchtig en liet Danny ^Brandenburg de 0-1 aantekenen. Hees jopende goed, maar gaandeweg ver- Dagschotels woensdag Hachée met aardappelpuree en rade kool donderdag Stooflapje met gekookte aardappelen en witlof slechterde het veldspel. In de dertigste minuut mocht Velox een penalty ne men, maar Kamerbeek zorgde ervoor dat de formatie van Ron Daselaar met een voorsprong kon gaan rusten. Met meer geluk dan wijsheid hield Hees lange tijd stand. De gelijkmaker viel twintig minuten voor tijd. De Soes ters konden ook na de verplichte on derbreking geen vuist maken, maar scoorde wel de 1-2. Robert Schadee kopte een vrije trap goed binnen. Hees verzuimde de 'pot dicht te gooien', waardoor Velox alsnog langszij kon ko men. "Hees speelde dramatisch slecht. We hebben een puntje gekregen. Gelukkig beschik ik over een prima keeper. De verdediging functioneert ook naar be horen. Alleen de andere linies kampen met vormverlies. Maar ik maak me niet druk, het seizoen duurt nog lang. Je moet altijd positief blijven. De vorige keer verloren, tegen Velox een punt. Een opwaartse spiraal dus. Tegen Lo- pik moeten we de eerste overwinning kunnen pakken", aldus trainer Dase laar. Tortilla met aardappelgratin en gemengde salade A'dams Paaltje (kipfilet met spek en kruiden) met pom- mes croquettes en snijbonen Chili con carne met aardap pelschijfjes en gemengde sla weekend maandag

Soester Courant | 1999 | | pagina 15