aruóhoCK CULTUUR WELZIJNI Nieuw in Soest: Yoga voor kinderen Tenminste 19 voorstellingen in Gouden Vlinderfestival Gevraagd VASTE BEZORGERS Natuurpad Sterrenberg Hulpy La Vie rêvée des Anges Geld uit automaten van bedrijf gehaald Pasjes en geld uit woning gestolen Voor betere concentratie en meer zelf vertrouwen Kinderparadijs zoekt nog jonge juryleden PROBLEMEN MET HET HUISWERK OP SCHOOL VADERS EN MOEDERS Werkende ouders: DE STUDIESPECIALISTEN VAN TRAMEI Tel. 035 - 601 70 89 Modeltekenen schilderen voor beginners Schilderijen van Sabrina de Jong in De Lakei 'Leer het humanisme kennen' in zes bijeenkomsten in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Vooral in najaar een bezoek waard Duivenberichten mT| Sportuitslagen BOWLING Bowlers gooien game van meer dan tweehonderd Dakloze slaapt op bovenste etage pand in aanbouw Diefstal in winkel op video vastgelegd TAFELTENNIS Shot wint thuis van naamgenoot Onfortuinlijk gelijkspel SEC tegen Eemboys KORFBAL Eemvogels wacht na twee duels nog op eerste punt ATLETIEK c Van den Broek en Tolboom klaar voor Berlijn Sieraden uit huis ontvreemd WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 16 Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Maandag 20 september De laatste jaren hebben jonge Franse filmers vaker het noorden van Frank rijk, met zijn grijze steden en verveelde levens, als opnameplaats gekozen. Ook 'La vie rêvée des anges' speelt zich af in het noorden, in Lille, de industriestad bij uitstek. In deze kille, grijze stad ont moeten twee meiden elkaar en het ver loop van hun vriendschap levert een parel van een film op. Marie werkt op een naaiatelier waar Isa, een meisje dat met al haar bezittingen in haar rugzak rondtrekt, een baantje krijgt. Als Isa ontslagen wordt, neemt ook Marie haar ontslag en neemt Isa mee naar het appartement waar zij op past. De eigenaresse en haar dochter liggen na een auto-ongeluk in het zie kenhuis in coma. Het leven van de twee meiden bestaat uit overdag solli citeren en 's avonds op jacht gaan naar mannen. Als Marie valt voor een eige naar van een discotheek, die eigenlijk alleen gebruik van haar maakt, begint de vriendschap te bekoelen. Wat de film mooi en ontroerend maakt, is dat Erick Zonca zich werke lijk verdiept in zijn personages. De twee meiden zijn eikaars tegenpolen. Isa is een onafhankelijke geest met overlevingsdrang. Marie ogenschijnlijk wereldwijs, maar zich verbergend ach ter een facade om haar kwetsbaarheid te maskeren. Dankzij de cameravoering van Agnes Godard, resoluut en dicht op de huid, krijgen we een levensecht beeld van hun dagelijkse werkelijkheid. En dan is er nog niets gezegd over het spel van de twee actrices. Niet voor niets wonnen zij zowel in Londen als Cannes de gedeelde prijs voor de bes te actrice. In Cannes werd de film eveneens bekroond met de prijs voor de beste Franse film. Aanvang: 20.30 uur; Entree: 9 gulden (CJP/65+ 7 gulden); Reserveren maandag-vrijdag 9.00-13.00 uur, tel. 6019577. Via de woning heeft een inbreker zich toegang verschaft tot een horecazaak aan de Kerkstraat. Hij forceerde woensdagnacht een deur en haalde geld uit een tabakautomaat en een gokkast. Aangifte werd gedaan door een 49-jarige Soester. Terwijl de bewoonster in de tuin aan het werk was, sloop een inbreker don derdagavond haar huis aan de Park Vredehofstraat binnen. Hij nam een portemonnee mee, waarin pasjes en geld zaten. De gedupeerde is een 62- jarige vrouw. We leven in een hectische en drukke tijd. Steeds meer mensen hebben last van stress en vinden het moeilijk hun rust te vinden. Om deze moeilijkhe den onze kinderen te besparen, start Chérie Niels met yoga voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. "Als kinde ren zich al vroeg de beginselen van yoga eigen maken, kunnen zij deze vaardigheden ook later nog goed toe passen. Door yoga kunnen kinderen zich beter concentreren en dat komt de leerpres taties op school ten goede. Daarnaast neemt eventuele onrust langzaam af en neemt het zelfvertrouwen toe", aldus de initiatief-neemster Chérie Niels. Veel kinderen van deze tijd missen rust en ruimte en moeten mee in het jach tige en prestatiegerichte leven. Door yoga leren kinderen via spel, oefening en rust zichzelf en hun kwaliteiten kennen. Ook worden zij rustiger en evenwichtiger en durven zij zichzelf be ter te uiten. De lessen vinden in groe pen plaats: van 4 tot en met 6 jaar, van 7 tot en met 9 jaar en 10 tot en met 12 jaar. Omdat kinderen nog open staan voor nieuwe vaardigheden is het be langrijk dat zij de waardevolle ervarin gen van yoga al vroeg leren om er ook op latere leeftijd voordeel aan te bele ven. Spelenderwijs "In het begin laat ik de kinderen spelen of dansen, zodat zij hun energie kwijt kunnen", vertelt Chérie. "Als ze wat rustiger worden, beginnen we een kringgesprek in de vorm van een ver haal. Vervolgens laat ik ze dingen uit beelden in verpakte yoga-houdingen. Zo komen ze spelenderwijs tot een rustpunt, dat ik een poosje probeer vast te houden. De lessen zijn natuur lijk aangepast aan de leeftijd. Ik leer ze te spannen en te ontspannen. Ze moe ten naar hun lichaam luisteren, waar door hun concentratie vergroot. Ook leg ik veel nadruk op een goede lichaamshouding en een juiste adem haling. Beide moeten geïntegreerd worden in het dagelijks leven, zodat hun zelfvertrouwen toeneemt, de con centratie verbetert en de kinderen beter met hun energie kunnen omgaan. Een yogales met kinderen kan zowel speels als spannend, zowel stil, rumoerig, aandachtig, ingetogen als gezellig zijn." Voor meer informatie over yoga voor kinderen en yoga en meditatie voor volwassenen kunt u contact opnemen met Chérie Niels, Houtsnip 27, Soest, tel. 603 79 04. Dit seizoen zijn in de Vrije Teugel tenminste negentien voorstellingen te zien in het kader van de voorronde van het vijfde Gouden Vlinderfesti val. De eerste uitvoering voor kinde ren van vier tot en met twaalf jaar is woensdag 22 september. Om 14.00 uur bijt Martin Mens het spits af met 'Kraanvogel leert vliegen'. De muzikale en avontuurlijke produc tie gaat over een zoektocht naar geluk, waarbij Mens gebruik maakt van ver schillende theaterdisciplines. Met zijn humor, stem, lichaamstaal en manipu laties met poppen en objecten heeft hij een geheel eigen stijl ontwikkeld, waar mee hij zijn verhalen tot leven brengt. Voorlopig zijn er aan het Vedelaarpad voorstellingen gepland op 22 septem ber, 20 en 27 oktober, 10 en 17 novem ber en 8 december. Het theaterpro gramma voor 2000 wordt in december bekend gemaakt. De aanvang is telkens twee uur, waarna er tot vier uur activi teiten voor de kinderen worden gehou den. De entree bedraagt drie gulden. Op de andere woensdagmiddagen is het terrein van het kinderparadijs ook geopend. Dan worden instuiven ge houden met activiteiten, limonade en snoep. Ook dan bedraat de entree drie gulden. Voorts kunnen voor deze mid dagen verjaardagsfeestjes worden ge houden bij de Vrije Teugel. De kosten daarvan bedragen 7,50 gulden per kind. Jury Voor de voorstellingen van het Gouden Vlinderfestival zoekt het kinderparadijs nog kinderen van zes tot en met 12 jaar die in de jury willen zitten. Deze jury beoordeelt alle voorstellingen en be paalt1 welke drie producties in juli mo gen terugkomen voor de finale, waarin geldprijzen en de Gouden Vlinder zijn te winnen. Juryleden mogen de voor stellingen gratis bijwonen. Wie belang stelling heeft, kan bellen met Titia Ta bak of Leo van den Berg van de Vrije Teugel, tel. 6018136. Muziekatelier Op de maandagmiddag (16.00-17.00 uur) kan in het kinderparadijs worden meegedaan aan het muziekatelier. Het betreft een nieuwe activiteit voor kin deren van zes tot en met twaalf jaar. Met klappen, zingen en trommelen kunnen de deelnemers het ritme van muziek en hun eigen muzikaliteit ont dekken. De kosten bedragen 75 gul den. Voor opgave, tel. 6018136. De kracht van de reclame ligt in de herhaling LEES DEZE PUNTEN EENS EN VERGELIJK DEZE MET JULLIE ERVARINGEN: Spanningen door het huiswerk: Huiswerk maken leidt thuis vaak tot behoorlijke spanningen. De scholie ren zitten nu eenmaal graag achter de computer of de televisie. Vrienden en vriendinnen bellen vaak op de meest ongunstige tijden op, kortom veel is belangrijk en het huiswerk wil er dan snel bij inschieten. Vele ouders zijn 's middags voor het werk afwezig en komen rond etenstijd thuis. Om dan nog met je zoon of dochter samen aan het huis werk te gaan zitten is ook geen pretje. De lesstof is veranderd: De lesstof is erg veranderd, de stof is niet meer zoals dertig jaar gele den. Help je zoon of dochter uit de derde klas maar eens bij de voorbe reiding van een repetitie wiskunde of Frans. Te late informatie: Pas als de rapporten aankomen weet je als ouder hoe je kind er voor staatvaak krijg je wel de voldoendes te horen, maar de onvoldoendes Goed toezicht is niet duur! Was er maar een goed en betaalbaar (nog geen f 17,50 voor een hele middag rust en zekerheid!!) toezicht mogelijk zodat je, als je thuiskomt, weet dat je kind klaar is met het schoolwerk. Was er maar ergens een goede signaleringsfunctie om je (tijdig en niet als de rapporten er aan komen!) te waarschuwen als een vak minder goed loopt clan je eigenlijk wel denkt. Deskundige studiebegeleiders: Kon je maar terugvallen op deskundige mensen die voor jou werken om je kind goed en betrouwbaar (en voor de ouders rustig!) door het school jaar heen te loodsen Bel eens voor hulp en goede raad naar DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 Maandag 20 september Maandag 20 september start in Cultu reel Centrum C-drie de nieuwe cursus modeltekenen en schilderen voor be ginners. Het tekenen en schilderen naar model kent een eeuwenoude tra ditie. Door alle eeuwen heen en in alle culturen worden mensen afgebeeld. De mens is één van de meest inspirerende onderwerpen voor kunstenaars en voor het publiek. Vaak denken cursis ten dat model tekenen erg moeilijk is en heel veel training vraagt. Dat valt mee, maar een goede ondergrond is zeker nodig. In deze korte cursus maakt men kennis met de basisprincipes van het werken naar model. Men zal merken dat als men de principes kent, het tekenen een stuk makkelijker gaat! Dan wordt het een kwestie van veel tekenen en daar geeft de cursus genoeg gelegen heid voor. Er wordt gewerkt met ver schillende ervaren naaktmodellen die afwisselend korte en langere houdin gen aannemen. Elke les wordt een an dere omgeving opgebouwd rondom het model. Naast het actief werken zijn er diapre sentaties om het werk van beeldend kunstenaars door de eeuwen heen te bespreken. Dit geeft nog meer inzicht in de mogelijkheden van modeltekenen en de invloed van de materiaalkeuze op het resultaat. In eerste instantie werkt men met houtskool, Siberisch krijt en Oost-Indische inkt. Naast individuele begeleiding tijdens de les, bespreekt men regelmatig het gemaakte werk in de groep. Dit scherpt het observerings- vermogen en laat zien hoe het ook kan. De tekening wordt mede bepaald door het handschrift. Zoals handge schreven teksten altijd persoonlijk zijn, zo is dat ook met een tekening. In de cursus heeft men zijn handschrift te herkennen en vooral te gebruiken. De tekeningen worden niet alleen per soonlijker maar ook veel interessanter om naar te kijken. Docente, Dorine Sneep, is afgestudeerd aan de eerste graadsopleiding van de Hogeschool van de Kunsten in Utrecht. Zij geeft veel cursussen op het gebied van mo deltekenen. Inschrijving De cursus start op 20 september van 13.00 tot 15.00 uur en kost f 180,- excl. f 45,- modelkosten p.p. Op de achterzijde van het cursusprogramma vindt het inschrijfformulier. Heeft men geen programma dan kan men dage lijks bellen van 13.00 tot 17.00 uur via het nieuwe telefoonnummer 6095838 of van 9.30 tot 12.30 uur via 6095829.» Het formulier is ook verkrijgbaar bij de receptie aan de Willaertstraat. In restaurant De Lakei aan de Stad houderslaan toont Sabrina de Jong tot eind oktober een aantal schilderijen uit haar serie 'Le battement de mon coeur'. De gevoelige, subtiele doeken van de Hilversumse kunstenares stralen een wereld van symboliek en archetypische beelden uit. De kleuren zijn zacht en vloeien op een prettige manier in elkaar over. De lijsten vervaardigde Sabrina de Jong van hout, maar ze liet ze een oxidatieproces ondergaan, waardoor ze een verrassend roestig uiterlijk kregen. Het Humanistisch Verbond (Ecmland en Soest/Baam) laat leden en belang stellende niet-leden in de regio voor de derde keer kennismaken met de suc cesvol gebleken cursus "Leer het hu manisme kennen". Hilde van Vlaan deren is opnieuw de docente. Zij geeft de cursus aan de hand van het boek "De kostbare mens - Inlei ding tot het humanisme" van Bert Boelaars. Belangrijke onderwerpen zijn de "zoektocht naar antwoorden", en het "recht op eigen keuzes". Wat vroeger vanzelfsprekend was, is tegenwoordig vaak onzeker. Nieuwe ontwikkelingen roepen nieuwe vragen op. Op yeel vragen heeft niemand een pasklaar antwoord. Ook het humanis me biedt geen standaard oplossingen. Laat staan een blauwdruk hoe je zou moeten leven. Wel kan het humanisme inspiratie bieden bij dc belangrijke keu zes in het leven. Humanisme is een levensovertuiging met als uitgangspunt dat ieder mens zelf moet kunnen bepalen hoe hij of zij wil leven: Met wie je wilt samenleven, welke medische ingrepen je wilt onder gaan, en hoe je oud wilt worden, en hoe je uiteindelijk wilt sterven. Zelfbe schikking staat centraal in het humanis me. Tegelijkertijd dragen we verant woordelijkheid voor de mensen om ons heen. Het gaat humanisten om de kwaliteit van het leven en het zelf mee verantwoordelijk zijn voor een mens waardige samenleving. Niet de kerk, de overheid of deskundigen behoren te bepalen wat die kwaliteit inhoudt. Recht op eigen keuzes, niet als plicht of gebod, maar geïnspireerd door het hu manisme proberen een menswaardige samenleving dichterbij te brengen waar in mens, dier en milieu worden geres pecteerd. De zoektocht naar antwoorden, en het recht op eigen keuzes worden in de cursus grondig uitgediept. Dat kan hel pen bij zingeving aan eigen leven, en het biedt mogelijkheden als vrijwilliger met meer achtergrond interessant werk te doen. De cursus omvat zes avondbijeenkom sten, om de twee weken, en start don derdag 23 september. De cursus wordt gegeven in het gebouw van HV Eem- land, Heiligenbergerweg 36 in Amers foort. Informatie en aanmelden (vóór 20 september) bij Jan van den Broek, tel. 033-4944375. Kosten: het boek kost ca. (afhankelijk van bestelwijze) f 30,-, de cursus f 150,- voor niet-leden en f 120,- voor HV-leden. Vooral in het najaar is een bezoek aan het natuurpark Sterrenberg aan te bevelen. Naast vele soorten bomen en planten, treft men daar ook diver se soorten vogels en andere dieren aan. Verder is er gelegenheid voor een kopje koffie en zelfs kan men in een restaurant genieten van een heerlijke maaltijd. Er zijn op het terrein van Sterrenberg twee wandelroutes uitgezet, te herken nen aan de gele- en blauwe palen, die vrij toegankelijk zijn voor belangstellen den. De gele route is anderhalve kilo meter lang, dus ongeveer een uur wan delen, terwijl de blauwe twee kilometer lang is. Beide wandelingen zijn uitgezet in het natuurpark Sterrenberg, dat een oppervlakte heeft van 40 hectare, be staande uit 17 hectare bos en de ove rige ruimte is gevuld met groen en be bouwing. Het tuinontwerp, van de Amsterdam se tuinarchitecten Ruys en Veldhoen, is uniek met heel veel verrassingen. Het onderhoud is in eigen handen van de plantsoenendienst Sterrenberg, onder leiding van 'natuurmens' Arnold van der Ark. En als je hem vraagt iets over 'zijn' tuin te willen vertellen, dan spreekt hij niet over zijn werk, maar over zijn hobby en liefde. Van der Ark: 'Het uitgangspunt voor de wandeling was een wandeling voor iedereen. De route is ook voor rolstoelgebruikers goed begaanbaar. Zowel voor de bewo ners hier als voor anderen is de route zo samengesteld, dat iedereen er iets aan heeft. We hebben ons niet gericht op een speciaal niveau, maar zien het meer als een soort grasduinen: wetens waardigheden en anekdotes wisselen elkaar af. Om de wandeling nog aan trekkelijker te maken, bestaat de moge lijkheid om die te onderbreken in Dns 'dorpshuis'. We lopen langs de speel tuin, geschikt voor kinderen tot onge veer 12 jaar, de kinderboerderij met zijn vele soorten dieren. Dan het terrein zelf waar men een gevarieerd aanbod te genkomt aan bomen, struiken en plan ten die met elkaar weer een grote aan trekkingskracht uitoefenen op de fau na. Op het terrein kan men vele soor ten dieren aantreffen. Naast de meer dan twintig soorten vogels kan men in eens oog in oog staan met vossen, ko nijnen, hazen, egels, maar ook vleer muizen die hier in een speciaal voor hen gebouwd onderkomen leven. Mar terachtige dieren, amfibieën en reptie len kan men tijdens de wandeling te genkomen. zoals padden, salamanders of hazelwormen. Vooral nu in het na jaar zijn er diverse geurende planten en straks de fraaie kleurschakei ingen van het blad', aldus Arnold van der Ark. Sterrenberg heeft nog meer in huis, zo als een artotheek, waarin kunstenaars van Sterrenberg, die tot uitdrukking hebben gebracht en tot ver over onze landsgrenzen bekend zijn hun beeldend werk hebben ondergebracht. Zwembad 'de Waterman' met sportzalen. Het dorpshuis waar iedereen welkom is voor een kopje warm of fris. De eigen winkel en dat alles aan het fraaie Dorpsplein, waar banken staan om dit alles eens goed op te nemen. Wil men de bewoners goed leren kennen, dan is het meevieren van hun kerkdiensten elke zondagmorgen om half elf in het kerkelijk centrum 'het Lichtpunt', een belevenis. Voor hen die met de auto komen: Sterrenberg inrijden bij de stoplichten tussen Soesterberg en Huis ter Heide. De tweede inrit links nemen waar alle ruimte is voor parkeren. Voor informatie kan men bellen (0346-) 359911 of Arnold van der Ark, tel. (0346-)359244. Wedvlucht: Niergnies; Datum: Za terdag 11 september; Afstand: 267 kilometer; Wind: zuid-oost. Comb. de Bes-de Bree 1 18 116 121; J. v.d. Brakel Zonen 2 32; R. v.t' Nel 3 101; R. v. Hornsveld 4 10; H. Vonk 5 31; Gebr. de Bruin 6 11 128 136; Comb. van Egdom 7 13; R.W. Grift 8 9 163 202; R. Eimers 12 35; L. Vogel 15 90; Comb. Schimmel- Klomp 16 63; Stam v. Es 17 24 175 190; J. Duijst en Zn. 27 62; W. van Dorrestein 44 166; H. de Bree 47 87; P. Kanters 49 54; C. Kamphorst 57 76; J. Benschop 58 68; J. van Dijk 60 120; E. v.d. Brakel Zn. 75 91; A. Rookhuizen 89 117; H. Wolf- sen 104 127; H. Toonen Zn. 109; Gebr. de Lang 122 139; G. Rijksen 124 161; A. van Ginkel 126; A. Hooijer 147 216; Teu- nissen Vos 172 245; Th. Post 179; J. de Jong 181 186; De Bruin v. Arnhem 235. BOWLEN Soester Bowling Vereniging Torentjes-Vrije Teugel 0-5; Big Splitters- Flinstones 3-2; Resto Team-Eigen gem. 5- 0; Strajk-Briljantjes 1-4: Teamwork-Spare 5-0; Outsiders-Eigen gem. 5-0; ASN Stalen- hoef-Guppie's 5-0; Toverbal-Cobra's 4-1; Heppie Hockers-H.A.M. 2-3; Naadje-De Noten 5-0; Cool Gang-Team aaaa 5-0. Hees Hees Al-Cobu Boys Al 4-3; Greenstars Cl-Hees Cl 5-0; Hees Dl-WZ'49 D2 5- 3; WZ'49 E2-Hees El 16-0; Hees Fl- Quick 1890 F3 4-1; TOV F6-Hees F2 1-7. Soest SO Soest Al-Sparta N Al 2-2; CJW A2- SO Soest A 2 0-14; VRC Bl-SO Soest BI 0-3; SO Soest B2-Hoogland B2 2-2; CDN Cl-SO Soest Cl 3-7; SO Soest C2-SO Soest B3 9-2; Hoogland C4-SO Soest C3 5- 6; SO Soest C4-WZA C4 13-0; DVS'33- SO Soest Dl 4-4; SO Soest D2-Roda'46 D2 6-2; Greenstars D2-SO Soest D3 2-1; SO Soest D4-Hoevelaken D2 10-0; SO Soest D5-Spakenburg D3 2-5; SO Soest D6-Cobu Boys D4 3-0; KWA El-SO Soest El 1-8; SO Soest E2-Greenstars El 2-2; SO Soest E3-CJW E2 15-1; Hoogland E6-SO Soest E4 7-3; Quick E5-SO Soest E5 2-4; SO Soest E6-Achterveld E2 20-0; De Glind El-SO Soest E7 10-2; Greenstars E5-SO Soest E8 11-0; SO Soest E9- APWC E5 5-0; SO Soest ElO-U'vogels E10 0-19; Spakenburg Fl-So Soest F1 7-0; AP WC Fl-SO Soest F2 0-8; SO Soest F3- Amsvorde F1 10-1; U'vogels F3-SO Soest F4 6-4; SO Soest F5-Hoogland F6 4-3; IJ'vogels F6-SO Soest F6 0-7; SO Soest F7- APWC F2 13-0; U'vogels F6-SO Soest F6 0-7; SO Soest F7-APWC F2 13-0; U'vogels F9-SO Soest F8 1-4; Cobu Boys F5-SÖ Soest F10 7-2; SO Soest Fll-WZ'49 F7 4- 7; WZA F9-SO Soest F12 3-9; SO Soest F13-Spakenburg F7 24-0; Dames junioren: SO Soest 1-Valleivogels 1 3-5. VVZ'49 DOSC Al-WZ'49 Al 3-1; Achterveld BI-WZ'49 BI 1-6; WZ'49 Cl-WZA C2 10-4; Hoogland C5-VVZ'49 C2 10-2; WOP Dl-WZ'49 Dl 0-8; Hees Dl- WZ'49 D2 5-3; Cobu Boys E2-WZ'49 El 1-14; WZ'49 E2-Hees El 16-0; WZ'49 E3-Nieuwland E3 5-10; WZ'49 E4-Cobu Boys E4 5-1; WZ'49 E5-Hoog- landerveen E2 10-3; Hoogland F3-WZ'49 F1 0-7; Hoevelaken F2-VVZ'49 F2 0-9; WZ'49 F3-CJW F3 5-0; WZ'49 F4- Usselmeervogels F8 7-0; WZA F7- WZ'49 F5 1-7; Ouick F9-WZ'49 F6 6- 0; SO Soest Fll-WZ'49 F7 4-7. Bij de bowlers waren er op de tweede speelavond scores van boven de 200 te melden. Edwin Pino van Heppie Hoekers gooide een game van 220 pins en Peter Breliler kwam tot een 212-score. Brehler won met Stalenhoef! met 5-0 van de Guppie's. de hoogste game van Pino was niet voldoende om zijn team langs HAM te loodsen: 2-3. Een per soonlijk record werd geboekt door Ton Baars van de Outsiders. Hij noteerde een serie van 530. Nieuw in de maandagavond-competi tie is het team Spare. Dat alle begin moeilijk is, bleek in de wedstrijd tegen Teamwork: 0-5. Radio uit auto Op de Hildebrandlaan is zaterdagnacht op een oprit van een woning een auto opengebroken. De 38-jarige eigenaar kwam maandagmorgen bij de politie langs om te vertellen dat zijn radio er uit is gestolen. De politie heeft een negentienjarige man weggestuurd van een apparte mentengebouw dat achter winkelcen trum in Soest-Zuid wordt gebouwd. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en had de plek uitgezocht om er te gaan slapen. De politie was ingeseind door een getuige die twee mannen had gezien in de bouwkraan. De andere gesignaleerde man werd niet door de politie aangetroffen. Een diefstal van een portemonnee in een supermarkt iaan de Smitsweg is zaterdagmiddag op video vastgelegd. Aan de hand van de beelden hoopt de politie de dader te pakken te krijgen. Dat hoopt een 57-jarige vrouw uit Soest ook, want zij raakte haar handtas, met daarin onder meer haar porte monnee, kwijt. De tas lag in haar bood- schappenkar. Toen ze zich even af wendde van de wagen om iets uit de schappen te halen, sloeg de dief zijn slag. WOENSDAG 15 Berend Jonker terug Er zijn meer tafeltennisverenigingen in Nederland die, al dan niet niet de toevoeging van het oprichtingsjaar, Shot heten. In Soest is er één en jn Wageningen ook. Deze twee teams stonden tegenover elkaar tijdens dt seizoensouverture. De Soesters won. nen de thuiswedstrijd met 6-4. In de Soester gelederen was een ver trouwd gezicht te zien. Berend Jonker keerde, na afwezigheid van een jaar, terug in het team waarvoor hij al jaren lang uitkwam. Jonker, die de plaats in nam van Marcel Jansen (naar het twee de), won twee van zijn drie enkelpar tijen en trok in samenwerking met Martin Fransen ook het dubbel over de streep. Fransen voegde er in zijn indi viduele optredens ook nog eens twee punten aan toe en het zesde succes kwam op naam van de jonge Erik Mcr- kus. Bij Wageningen bleek Hans de Boer een onmogelijke opgave voor Shot dat vorig seizoen net geen kampioen werd in de vierde divisie. De voormalige ere divisiespeler verdiende drie punten voor zijn ploeg door alle enkelpartijen te winnen. VOETBAL zaterdag SEC-zaterdag heeft in de streekderby tegen het Baarnse Eemboys met 2-2 gelijkgespeeld. Na negentig minuten stonden de Soesters nog met 1-2 voor, maar in blessuretijd maakten de Baarnaars gelijk. Beide ploegen speelden een vrij matte wedstrijd. Het duel kende weinig hoog tepunten. In de tweede helft kwam thuisclub Eemboys op voorsprong. SEC boog de achterstand in de slotfa se om in een voorsprong. Eerst hielp een Eemboys-speler een handje door in zijn eigen doel te schieten. Daarna schoot aanvoerder John Huiden SEC naar 1-2. De drie punten leken in de knip te zitten, maar na onfortuinlijk uit verdedigen in de defensie bij de man nen van Paul Muller, scoorden de Baarnaars de 2-2. Na twee wedstrijden wacht Eemvo gels nog steeds op het eerste punt. Te gen het geroutineerde Wolderwijd hadden de Soesters het niet gemak kelijk. In Zeewolde liepen de korf ballers opnieuw tegen een nederlaag aan: 11-7. In de eerste helft verliepen de aanval len van Eemvogels niet soepel. De wind speelde daarin mede een rol. Pas na twaalf minuten spelen opende Wol- derwijd de score. Heel even zag het er gunstig uit voor de Soester ploeg, maar nadat Willem Oldewarris en Rob Krommehoek de achterstand hadden omgebogen in een voorsprong, gaf de thuisclub gas. Ze scoorde vijfmaal op rij, alvorens Oldewarris met een af standschot de ruststand op 6-3 bracht. Hij tekende na rust meteen zijn derde treffer na een doorloopbal. Woldenvijd herstelde de marge van drie treffers, maar Krommehoek bracht weer hoop in het achttal van Eemvogels. Die was van korte duur, want Wolderwijd be gon aan een serie van vier treffers (11- 5) waarmee het duel was beslist. Dat Kathja Rauch en Oldewarris nog scoor den, maakte niet meer uit. Bij Lizzyli van Welke Si BLOEI M 8 I X Koninklijk Maatschappij Vtanlkund amTsöëst Ronald weet al en slingerplanten. Groei heeft hem uitgenodigd v en die wordt vanavond g EHBO-zaal aan de Pt aanvang is 20.00 uur. Houtman neemt dia's m< haal te ondersteunen. I breid in op de vraag w klimmen en laat detail hand van materiaal. I neemt hij de bezoekers rijk van de klimplanten. De entree is gratis voor belangstellenden kunm komst bijwonen tegen b gulden, inclusief een k thee. Met vertrouwen kijken Dick van den Broek en Erik Tolboom vooruit naar de marathon van Berlijn die zondag 26 september wordt gehouden. De twee Soesters verblijven al enige tijd in het buitenland en zijn tevreden over de trainingen en de resultaten in de wedstrijden. In een loop over 10 kilometer in Oos tenrijk werd Van den Broek tweede achter de steeple-chasetopper Gunt- her Weidlinger. Na twee kilometer gin gen de Oostenrijker en de Soester er vandoor, twee kilometer verder moesi Van den Broek zijn metgezel laten voorgaan. Op de finish bedroeg de achterstand twintig seconden. De tijd van Van den Broek was 30.08. Tol boom eindigde in 33.31. Trainer René van Zee was content: We zijn klaar voor de marathon van Berlijn. Er is hard getraind en er zijn veel kilometers gemaakt. Alle testwed strijden zijn goed verlopen en we gaan ervan uit dat er in Berlijn snelle tijden worden gelopen." Een 79-jarige vrouw deed donderdag een nare ontdekking, toen ze thuis kwam van boodschappen doen. Tij dens haar afwezigheid had een inslui per zijn slag geslagen door sieraden van de vrouw te ontvreemden. De diefstal werd donderdagmorgen ge pleegd. Weekend-opvangdie Maatschappelijke Diei Hulp in dringende mc zaterdag, zondag en alg feestdagen, tel. 62455f Stichting Hulpdienst Hulp aanvragen dageli; en 10.00 uur, tel. (03 352097. Nazorg borstkanker] Informatie: Borstkankei trum Utrecht (BIC 2319924, di. t/m. vr uur. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20 Stadsring 31A Amersfoort, tel. (033) anoniem wilt blijven ka Meidentelefoon Voor specifieke me Maandag 19.00-21.00 16.00-18.00 uur; dor 21.00 uur, tel. (030) 2: Vrouwen in de Bijsta Vrouwen die problemei terrein van de bijstanc mee terecht bij de weri in de Bijstand, telefc 12.00-13.00 of na 18 tel. 6017431 of 60185 Spreekuur: elke 2e maand, 10.00- 11.30 i nationaal Vrouwencen 313. Slachtofferhulp Soe Praatpaal en vraagbaa fers van misdrijven en len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eei 'i 24 uur per dag telefo voor Soest, Soestdijk tussen 7.00 en 2 6027719; tussen 23.( via de meldkamer van s se politie, tel. 033-46 J Al-Anongroep Soe J Steun aan familie van I matig veel drinkt of dr 1 (Soest) of 5415474 Ouders van een ovc i Landelijke zelfhulpo tactadres: Eveline M' straat 543, 3765 6014310. Thuishulpcentrale De THC biedt partne dementerenden, van en ouders van verstan lijk gehandicapte kin actief of passief oppa ligers. Informatie: te Contactpersoon So Backer, tel. 6023146. Stichting Thuiszorg voor verpleging en huren, en kopen van1 voedings- en dieetvn tiebureau voor zuigeli tel. (033) 4600046. Maatschappelijk V Spreekuur op werkdz en 10.00 uur, Bui thestraat 74, tel. 603 Jongerenspreekuu Voor jongeren van 12 dag 15.30-16.30 uu Amersfoort. Psychoprofylaxe Stichting Psychoprol ding op de bevalling, v.d. Poll, Clauslaan 2'. tel. 6031396. Steunpunt Rouw e.o. Contactadres: Nellek Brinkweg 18, 3761 6022122 (9.00-11.C 6014310. Vrijwilligers Vacat Informatie over vrijwi weg 311, dinsdag, w derdag 9.00-12.00 ui Anonieme AJcohc A.A.-werkgroep Soe Veenbesstraat 2: din uur. Informatie: tel. (035) 6021558. A.A.-werkgroep De nesserweg 10, Baan 19.30 uur. Inforr 6013027 en 602293 Zwangerschapstel Voor problemen ron schap, dagelijks 13.( (035) 6260660.

Soester Courant | 1999 | | pagina 16