s I Mare O'Polo epfp 035-6028598 *D<zt fey, Ce&&e>i UUR Radio M 's avonds en 's nachts ook op frequentie van Radio Soest Jubileumdienst van De Open Hof ingeleid door Reizende beiaard ACTUEELf GL/PS doet mee aan ludieke fietsrit op autovrije zondag niet! Heeren Van B rederode Burgers merken nauwelijks iets van rampenoefening Jan Visser wint poëziewedstrijd Wijzigingen in kaart van hondenuitlaatterreinen J^NAj WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 SENIOREN DANSSCHOOL Gerdie van Kooten te Soest Stijldanscursussen vanaf 55 jaar; u kunt ook zonder partner inschrijven! Cursus Dans Je Fit voor dames en heren vanaf 55 jaar. Beat Ballet voor dames vanaf 40 jaar, s avonds en 's ochtends. Informatie en inschrijving dagelijks van 9.00 tot23.00 uur, tel: Alternatieve straf winkeldief (12) jlNUHOfl wi Wervingsactie van brandweer levert zeven leden op Kopij s.v.p. zo vroeg mogelijk inleveren Lokale omroep hoopt op twee gulden bijdrage per huishouden Lokale opslag D|T|0/ SDmSBfj Studiedag met 300 deelnemers; Tjalling Roosjen gehuldigd MANNENMODE KONING INNELAAN 24-SOESTDIJK Nieuwe brochures in gemeentehuis Ter voorbereiding op eeuwwisseling paren jeugd line dance showdance streetdance dansen voor iedere leeftijd en ieder niveau NIJHOf Service bij „Schoemaker Centrale Voorlichting AV Soest rs van plan zijn op de volgeQ(je ften, vrijstelling/vergunning te dijk 1997) ieder bevoegd binnen een ter- 3t en met woensdag 13 oktober thouders in te dienen. ende diezelfde termijn, dageljjfc en bouwen (balie bouwzaken), sselen met de leden van het col- imbtenaren aanwezig. De spreek- nsten "Praten met Burgemeester vijk van Soest of in Soesterberg n omdat gebleken is dat mensen :lschap wegbleven en zo dus niet Ie Widt en de wethouders Nefo Ie bewoners van de wijken Over- e geven vrij binnen te lopen met ir. De indieners van vragen knj- et B&W werd al in Soestdijk, i ikten van de gelegenheid gebruik e leggen. woners uit andere delen van Soest e gemeentelijke informatiemoge- - ilieudefensie en het Landelijke verleg Autovrije Zondag (LOAZ) tebben de Nederlandse burgers, ge- eenten, instellingen en organisaties •pgeroepen een autovrije zondag te houden op zondag 19 september. Er wordt op grote schaal in allerlei va- iaties gehoor aan gegeven. De ge- teente Soest doet niet mee, maar wel roenLinks/Progressief Soest en Mi- jeudefensie. Er wordt op de autovrije zondag voor soest, Soesterberg en Soestduinen een ludieke fietstocht georganiseerd, met het voormalige ziekenhuis Zonneglo ren als vertrekpunt. Soesters starten bij het gemeentehuis en Soesterbergers bij de Plusmarkt om 12.00 uur, waarna er gefietst wordt naar Zonnegloren, waar het eigenlijke startpunt is om 12.30 uur. Onderweg zal er veel te zien, horen en doen zijn. De politie heeft maandagmiddag een twaalfjarige jongen aangehouden, die in een winkel aan de Burgemeester Grothestraat spullen had gestolen. Hij had een calculator, kalligrafeerstiften en correctievloeistof meegenomen, zonder af te rekenen bij de kassa. De jongen krijgt via het HALT-project een alternatieve straf. korting op ane handdoek radiatoren n ter voldoening aan het bepaal- kend, dat met ingang van 16 sep- 6 augustus 1999 door de gemeen- herziening 1999" ter inzage ligt ding planologie bouwen (balie 30 - 12.30 uur) en in het gemeen- d van maandag t/m vrijdag van '0 uur); (geopend op de daarvoor bestem- Jorpsplein 17b te Soesterberg (ge- te Soesterberg (geopend op dins- :k, eerste herziening 1999" is één werp geen wijzigingen aangebracht, mtelijke Ordening kan degene, die naakt, alsmede een belanghebben- test overeenkomstig artikel 23 van meenteraad kenbaar te maken, ge- ning genoemde termijn van ter in- k bedenkingen inbrengen tegen het ming 1999". het bepaalde in artikel 27 van de :n ingebracht in de gelegenheid tot I V J I De1 actie loopt van 1 l/m 30 september 1999 Minervaweg 3 Baarn 1 rangen: 1 ceder doorn te eiken en 1 Inlandse eik aaldboom r :a. 750 m2 bosopstand aad door een eventuele vergunning deze bekendmaking kenbaar maken Postbus 2000, 3760 CA Soest, tele- een bekend, dat zij de volgende mei" (vangen: ubelieei ïgen voor motorvoertuigen milieu!"1' ld, genoemde instellingen zullen aan ie maatregel van bestuur gesteld, vol' van 15 september 1999 tot 13 ok»' .31, op werkdagen van 8.30 tot 123" Weetje waarom mijn moe der naar de fotowinkel van Van Oosten gaat? Omdat mama d'r niks van kan! Daar I doen ze alles voor haar: rol letje d'r uit, rolletje d'r in. Ze maakt ook veels te weinig foto's en als 't filmpje einde lijk 'ns opgedingest is, is ze alweer vergeten wat ze moet doen. Tuurlijk naar Ome Wil lem. Deze foto heeft ze daar groter laten maken. Ze vindt 'm zóóó leuk! Ik vind hem stom en zeg lekker niet waarom. Deze kalfjes vind ik hartstikke lief hoor, en de paarden en honden ook. Ik wil van alle dieren wel foto's hebben. Papa heeft beloofd om voor mama d'r verjaar dag een makkelijk fototoe stel te kopen bij Ome Wil lem. Wel de alder-alder- makkelijkste! Sssst, 't is nog een verrasgeheim voor mama. Doeiii! Groeten van Mitchet; ik ben al bijna 6 jaar en Nero, de hond van mijn oma, is veel ouder dan mij en m'n tante heeft pas een baby hondje gekregen. Leuk he? Mam, ben je mórgen jarig? Willem Van Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57, Soest-Zuid. (035) 6013109 De in juni gehouden wervingsactie voor vrijwilligers bij de brandweer korpsen Soest en Soesterberg is suc cesvol geweest. Totaal kunnen zeven nieuwe vrijwilligers aangenomen worden. Zij hebben namelijk de keu ring en de brandweertoetsen met goed gevolg doorstaan. Deze week beginnen ze al met de op leiding. Verder hebben zich in een later stadium nog twee vrijwilligers aange meld. Zij moeten nog een aantal keu ringen volgen. Voor het Soester korps zijn er drie nieu we vrijwilligers bijgekomen. Dat bete kent een totaal nu van 51 vrijwilligers en twee potentiële kandidaten. De korps Soesterberg krijgt er vier vrijwil ligers bij en komt daardoor op 33. Van deze vier nieuwe vrijwilligers zijn er drie die veelvuldig overdag beschikbaar kunnen zijn. Een vriendelijk verzoek van de re dactie: In Soest worden veel activiteiten ge organiseerd door verenigingen, in stellingen, andere organisaties en particulieren. De Soester Courant is er onder meer om die aan te kondi gen en de redactie is dan ook ver heugd dat menigeen haar van kopij voorziet. Meestal wordt deze kopij op maan dag (of in het weekeinde) aangele verd. Dat is twee dagen voor ver schijning van de krant, maar slechts één dag voordat de Soester Cou rant technisch wordt verwerkt. Vaak is al veel eerder bekend dat een bepaalde activiteit plaatsvindt. Daar om verzoekt de redactie van de Soester Courant iedereen, die iets te melden heeft, kopij zo vroeg moge lijk in te leveren, indien mogelijk zelfs een week voor de publicatie. Dan wordt voorkomen dat de aan kondigingen terechtkomen op de grote berg kopij, heeft de redactie meer tijd en kan ze nauwkeuriger aandacht schenken aan de bericht geving ervan. Om meer luisteraars te krijgen gaat Radio Soest vanaf 1 oktober in sa menwerking met de regionale zender Radio M 24 uur per dag uitzenden. Tot nu toe is Radio Soest van 's mor gens zeven tot 's avonds zes uur via kabel en ether te beluisteren. Radio Soest is tot dit besluit gekomen, omdat uit onderzoek blijkt dat veel mensen een zender die een groot deel van de dag zwijgt (in de Soester situa tie 's avonds en 's nachts), niet aan trekkelijk vinden. Zenders die dag en nacht in de lucht zijn, worden gemak kelijker onder een voorkeuzetoets ge plaatst en blijken mede daardoor inten siever te worden beluisterd. Om 24 uur per dag te kunnen uitzen den, heeft Radio Soest besloten om in de avond en nacht de programma's van Radio M over te nemen. Radio M, ge huisvest in Zeist, is de publieke, regio nale omroep voor de provincie Utrecht. Om dezelfde reden als die van Radio Soest nemen de lokale omroepen in Veenendaal, IJsselstein, Maarssen, Maartensdijk en Driebergen de pro gramma's van Radio M over in de tij den dat zij zelf geen eigen programma's uitzenden. In de Mediawet is geregeld dat publieke omroepen onbeperkt pro gramma's van elkaar kunnen overne men. Radio Soest heeft het afgelopen jaar alles in het werk gesteld om tot meer bekendheid en dus tot meer luisteraars te komen. Met de beperkte middelen en menskracht waarover Radio Soest beschikt, zijn met de slogan "Radio Soest: uw eigen zender" waar mogelijk posters opgehangen, is huis aan huis in Soest en Soesterberg een promotie krant verspreid en zijn op de vrijmarkt op Koninginnedag en op de Oude Ambachtenmarkt op Hemelvaartsdag 5000 tassen met daarin de program mering van Radio Soest uitgedeeld. Tegelijkertijd is de programmering ver beterd. Minder muziekprogramma's en meer aandacht voor Soester en Soes- terbergse gebeurtenissen: kerkdiensten, elke maand de integrale uitzending van de gemeenteraadsvergadering, meer interviews met inwoners van Soest en Soesterberg, meer informatie over de culturele agenda van Soest en directe omgeving en het weer in ere herstellen van het maandelijkse Journalistenfo rum. Met al deze activiteiten wil Radio Soest bereiken dat meer mensen naar de lo kale zender gaan luisteren. Naarmate er meer mensen luisteren, zal de midden stand meer bereid zijn om via Radio Soest te adverteren. Uit het luisteron derzoek dat Radio Soest eind 1998 heeft gehouden, bleek dat elke dag zo'n 2000 mensen één of meer programma's beluisteren, dat zo'n 2400 mensen per week op één of meer programma's af stemmen en dat zo'n 5000 mensen Radio Soest wel eens aanzetten. Radio Soest heeft van zijn activiteiten in het afgelopen jaar uitgebreid verslag gedaan aan B. en W. en de gemeente raadsleden, want Radio Soest wil in het komende najaar komen tot een openbaar debat over het al dan niet voortbestaan van de lokale zender. Als in de financiële situatie geen verande ring ten goede optreedt, is het onver mijdelijk dat Radio Soest ophoudt te bestaan. De zender kan alleen in de lucht blijven als er aanzienlijk meer ad verteerders komen en als de gemeente instemt met het heffen van de zgn. lo kale opslag van twee gulden per huis houden per jaar. Heffing van deze lo kale toeslag kan alleen worden gerea liseerd als de gemeenteraad daar zijn goedkeuring aan geeft. Als de gemeen teraad deze goedkeuring verleent, bete kent dit dat Radio Soest verzekerd is van een basisinkomen van f 36.000 per jaar. De begroting voor 1999 bedraagt f 80.000. Om in het najaar tot een voor alle par tijen goede besluitvorming te komen, heeft Radio Soest besloten om begin oktober a.s. het luisteronderzoek van vorig jaar te herhalen. De gemeente Soest heeft zich bereid verklaard de kosten van dit onderzoek voor haar re kening te nemen. Mede afhankelijk van de resultaten van dat onderzoek, zullen Radio Soest en de gemeenteraad eind van dit jaar besluiten moeten ne men, die beslissend zijn voor de toe komst van de zender. d L. V,-/ O korting op alle pv badkamer- accessoires* Niet hèt gebruikelijke klokgebeier trok afgelopen zondagmorgen de aandacht van de wijk rond De Open Hof in Soest, maar de welluidende klanken van 'De reizende beiaard' van het landgoed De Paltz. Aan het klavier zat de Utrechtse beiaardier Arie Abbenes. De imposante truck met het klokkenspel trok veel aan dacht en luidde op feestelijke wijze de kerkdienst in De Open Hof in, waarin het 25-jarig jubileum van cantor-organist Tjalling Roosjen en de cantorij centraal stonden. Tjalling Roosjen mocht voor deze ge legenheid als gewoon kerkganger aan de dienst deelnemen. Geheel buiten hem om had de cantorij onder leiding van gastdirigent Jean Telder de muziek voor deze jubileumdienst ingestudeerd, bestaande uit een nieuw ordinarium (de vaste gezangen voor de eredienst). Dit nieuwe ordinarium, in opdracht ge schreven door ds. Sytze de Vries en Christiaan Winter van de Oude Kerk in Amsterdam, zal voortaan in De Open Hof worden gebruikt. Na de dienst sprak de voorzitter van de kerkenraad, Jan Buning, de jubilaris toe en overhandigde hem een gedrukt exemplaar van het ordinarium. Van de voorzitter van de kerkvoogdij, drs. Ger- rit Woertman, kreeg Tjalling Roosjen een speld met oorkonde van de Vere niging van Kerkvoogdijen. Daarop volgde een receptie en een orgelconcert door gastorganist Peter van Dijk uit Utrecht, besloten met een recent opge doken compositie die nog niet eerder was uitgevoerd'. Het 'Concerto per Sgr. Piccola Rosa' bleek een aanstekelijke muzikale grap ter ere van de jubilaris. Symposium Het eerste deel van de jubileumviering speelde zich zaterdag af. Het initiatief van De Open Hof had ertoe geleid dat ongeveer driehonderd belangstellen den uit het hele land naar Soest kwa men voor een symposium over 'Het hedendaagse kerklied'. Er werden ver schillende tradities in de kerkmuziek belicht in de vorm van lezingen met muzikale voorbeelden. Bij de laatste werden de deelnemers ondersteund door de vespercantorij van de Raad van Kerken in Soest. Het was een ge animeerde studiedag die bewees hoe veelkleurig en dynamisch de kerkmu ziek heden ten dage is en hoe nuttig om eikaars motivaties en keuzen te toetsen en aan te scherpen. In het gemeentelijk informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis, liggen weer twee nieuwe brochures. De titels zijn: 'als u inkomsten krijgt naast uw bijstandsuitkering' en 'Korrelatie 0900- 1450'. Als men een bijstandsuitkering heeft en men krijgt andere inkomsten, heeft dat gevolgen voor de uitkering. Men krijgt andere inkomsten als men gaat werken of als men een alimentatie gaat ontvangen. Afhankelijk van de hoogte van de andere inkomsten, zet de socia le dienst de uitkering stop of blijft men nog een deel van de uitkering ontvan gen. Als men andere inkomsten krijgt, zijn er ook bepaalde gevolgen voor de belasting. In de brochure wordt dat al lemaal uitgelegd. De brochure 'Korrelatie' vertelt over het werk van deze instantie. Problemen zijn doodgewoon. Even gewoon is het om er met iemand over te praten. Of het nu is voor de juiste informatie of voor aandacht en advies. Men kan daarvoor bij Korrelatie terecht. Foto: Aldo Allessie CD gepresenteerd Tijdens het symposium werd de cd 'Laat heel de aarde juichen' met muziek op en rond het Nijsse-orgel in De Open Hof gepresenteerd. Aan deze produc tie hebben meegewerkt de cantorij, kin- dercantorij, oecumenische vespercan torij en cantor-organist Tjalling Roos jen. De cd is te koop in De Open Hof en bij De Gouden Snaar aan de Steen- hoffstraat; prijs: f 25,-. Jubilaris Tjalling Roosjen. korting op ane badmeubels bouw cn woonworen. baarn Mincivaweg 3 Daa/n i t/m 30 september 1999 Burgers zullen er weinig of niets van hebben gemerkt, maar vorige week woensdagavond vond onder de noe men 'snEEUW-KLOKje' een provin ciale oefening plaats. Doel ervan was te bekijken in hoeverre gemeenten en hulpverlenende instanties zijn voor bereid op eventuele calamiteiten tij dens de jaarwisseling. Na afloop heerste er tevredenheid. De opgedragen onderwerpen konden, aldus een woordvoerder van de ge meente Soest, zonder problemen het hoofd worden geboden. "Tijdens de oefening is gebleken dat het feit dat er regelmatig is geoefend, nu zijn vruch ten afwerpt." Het rampenteam in Soest wist van te voren alleen dat er geoefend zou wor den, maar was verder nergens op voor bereid. Uiteindelijk kreeg het acht en veloppen, waarin een opdracht was gestopt. In Soest kreeg het team te ma ken met een stroomstoring, een grote brand aan de Bosstraat en een kleine re aan de Soesterbergsestraat. De ver keersgeleiders op de A28 hadden het zogenaamd begeven en in flatgebou wen was de waterdruk zo laag dat- er vanaf de vierde verdiepingen geen wa ter meer was te krijgen. Andere items waren de opvang van vereenzaamden, driegende wateroverlast na een dijk doorbraak en er moest een noodveror dening voor ordeverstoringen worden voorbereid. Bij de oefening ging het voornamelijk om de communicatie, de bestuurlijke coördinatie en de operationele capaci teit. Commissaris van de Koningin, mr. B. Staal, stelde bij de evaluatie vast, dat er op communicatief gebied altijd wel kleine dingetjes fout gaan. Met meer en moderne communicatiemidde len kan winst in het tempo worden gehaald. Het Noodnet werkte goed. Alle ge meenten zijn hierop aangesloten. Bij de bestuurlijke coördinatie was er vol gens Staal sprake van adequate aanstu ring van en door het lokaal gezag, maar de informatiebehoefte op provinciaal en nationaal niveau zal nog eens onder de loep worden genomen. De deelne mers vinden dat er qua huisvesting en onderlinge berichtgeving nog wel wat verbeterd kan worden. Reeds enkele jaren houdt de millen- niumproblematiek de gemoederen be zig. Ziekenhuizen, bedrijven en andere instellingen en instanties laten hun (computer)apparatuur testen om zich ervan te verzekeren, dat ze millennium bestendig zijn. Overal in het de wereld worden voorzorgsmaatregelen getrof fen voor het geval er iets mis gaat. Ver loven en vrije dagen zijn ingetrokken, bij verschillende instanties moet ieder een stand-by zijn. Medisch Centrum Molendael heeft bijvoorbeeld al een opnamestop aangekondigd voor de dagen rond de eeuwwisseling. Jan Visser, columnist van de Soes ter Courant, heeft de eerste prijs gewonnen in de poëziewedstrijd van het festival "Tonen 2000" in Poeldijk. Een deskundige jury, onder leiding van romanschrijfster Nelleke Noor- dervliet, wees unaniem het sonnet over het nieuwe millennium van de Soester dichter aan als het winnen de gedicht uit 79 inzendingen. Uit handen van cultuurwethouder Van de Berg van de gemeente Monster ontving Visser zondagmid dag een bedrag van vijfentwintig honderd gulden. Het gedicht zal de basis vormen voor een compositie wedstrijd vol gend jaar en een verplicht werk wor den voor een internationale kamer- korenwedstrijd in het laatste week einde van september 2000 in het Westland. inschrijving is elke dag tussen 16:00 en 21:00 of bel voor informatie naar tel: 035-6017954 Weegbreestraat 205-207* 3765 XE Soest* Na het uitbrengen van de informatie krant over het uitlaten van honden in juni zijn er enkele reacties van bewo ners binnen gekomen. Naar aanlei ding daarvan heeft heeft het college van B&W besloten de uitlaatterrei- nen op de volgende punten te wijzi gen. Op verzoek van bewoners van de Kor te Brinkweg komt er een uitlaatstrook aan de oostzijde (huizenzijde) van de Stadhouderslaan. De strook komt al léén in het gedeelte van de Stadhou derslaan waar geen woningen staan. Tevens komt er op verzoek van bewo ners een uitlaatstrook aan de Klein Engendaalweg. Bewoners van Klein Engendaal hoeven dan niet meer de Koningsweg over te steken om de hond te kunnen uitlaten. Verder blijkt de gepubliceerde kaart en kele onjuistheden te bevatten: Het Julianaplein is niet als geheel aangewezen als uitlaatterrein zoals de kaart aangeeft; Er is alleen een uitlaat strook langs de Julianalaan. De kern Soestduinen is in tegenstel ling tot wat de kaart aangeeft wél be bouwde kom. Hier geldt dus een op- ruimplicht, net zoals in de bebouwde kom van Soest. Langs de Kamerlingh Onneslaan te Soesterberg is, in tegenstelling tot wat de kaart aangeeft, wél een uitlaat strook. Het speelplein aan de Koperwiek is natuurlijk verboden voor honden, zoals alle speelplaatsen. De veranderingen worden buiten dui delijk aangegeven met de gebruikelijke groene en wit-rode bordjes. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! üfBeö Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5