10 KORTING Life Style Boulevard "De manier van beleggen moet bij de klant passen." Hilton herenmode Ontspannen start pastoresseizoen dagbehandeling Daellioven gereed De Zwaluw mag blijven zitten aan Koningsweg Lady Springfield wegens verbouwing tot 27 september op de nieuwe wintercollectie Thuiszorg start cursus 'Eerste hulp aan kinderen' URSUS 't Kwetternest al 20 jaar vertrouwd adres peuters Wandeltocht voor zieken en gehandicapten op 2 oktober Kindercircus in Julianakerk Molendael gaat samenwerken met ziekenhuis Eemland Goed beleggen was nog nooit zo dichtbij. wegens verbouwing tijdelijk verplaatst naar 30 september, donderdagavond, hou'm vrij voor Life Klyn liiiiilevar Life mi, iiile^ril NNe^pH/inkel Speelgoed Meningen ]j .^^^^vaiHezersj Youp van 't Hek Extra uitleen en verhuizingskorting bij speel-o-theek Brandweer haalt jongetjes uit vastgelopen lift Auto opengebroken PAGINA; WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 BOTTELIER IVesperviering, cabaret en gezellig samenzijn letere mogelijkheden om opnamen te voorkomen SOESTER COURANT PAGINA 9 Belastingen Geen medewerking voor clubgebouw DVSB Onder medische begeleiding; Gratis deelname Middelman's )onruimte. moeilijk; gelmatig. ven door ten. U zult persoonlijk rt iedereen ls u de foto edewerkers ver kleuren ingepast van stoffen, ig- :n. SOW-gemeente noord start nieuwe seizoen TOMMY HILFIGER LEDUB GANT RIVERWOODS 'Midwlauuv brilcentrum nota Van DamjSports INDUSTRIEWEG KONINGSWEG (Van Weedestraat 8) Jaarlijks moeten ongeveer 50.000 kinderen in de leeftijd van 0-5 jaar na een ongeval behandeld worden in het ziekenhuis. Vaak gebeuren deze ongelukken in en om het huis. Spe lenderwijs ontdekken kinderen de wereld en doen zij ervaring op. Zij onderkennen de gevaren die er drei gen meestal niet. ^^XStichting Wereldwinkel Steenhoffctraat 9\ tel. 602 81 32 In India dromen de kinderen van eigen speelgoed en over leren lezen en schrijven. Maar veel kinderen moeten werken. Ze timmeren bijvoorbeeld houten kistjes. Daarvoor krijgen ze dan een paar cent. Dat geld geven ze aan hun vader er moeder om eten te ko pen. Maar sommige kinderen hebben geluk, zoals Abdul. Fair Trade betaalt zijn vader een goede prijs voor het houten speelgoed dat hij maakt. Daar door verdient Abduls vader genoeg en hoeft Abdul niet te werken, maar kan hij naar school. Fair Trade koopt van veel vaders en moeders in de Derde Wereld speelgoed. Zo kunnen hun kin deren naar school en hebben kinderen in Nederland bijzonder speelgoed om mee te spelen. Dit speelgoed gekocht door Fair Trade, staat ook in Soest in de Wereldwinkel en is echt wereld speelgoed! Openingstijden van de Wereldwinkel: maandag van 13.00 tot 17.00 uur, dins dag t/m zaterdag van 09.30 - 17.00 uur. Beste Soesters, Hadden jullie ook dat gevoel op zater dag 11 september? Vandaag kunnen we gezellig in de rij gaan staan om kaartjes te bemachtigen voor Youp van 't Hek. Je denkt: om 10.00 uur worden er nummertjes uitgedeeld, dus tussen 7.00 en 8.00 uur aanwezig zijn. Voor de zekerheid om ongeveer 4.00 en 7.00 uur gecontroleerd; maar do drukte viel wel mee. Tussen 7.30 en 8.00 uur gaan er alvast een paar mensen heen. Want eerlijk is eerlijk: 2 kaarten per per soon, dat is goed geregeld! De personen hoorden na 15 a 20 mi nuten dat ze moesten voor-inschrijven. Na wat heen en weer gebeld te hebben, kwamen er nog enige mensen netjes voor-inschrijven, maar wat kreeg je di rect te horen: er waren al 40 kaartjes gereserveerd voor C-drie zelf!! Maar je kon toch niet reserveren? Ner gens, ook niet in de C-drie folder werd geschreven dat je moest voor-inschrij ven... En reserveren kon ook niet. Vreemde boel! Als je bijvoorbeeld een baan in een su permarkt, reclamebureau, grafische sec tor etc. hebt, ben je uitgesloten van deelname aan eigen acties. Maar bij C- drie werkt dat anders; en dan vertellen ze ook nog met een stalen gezicht dat deze reserveringen voor het personeel zijn! Vind je het gek dat een hoop mensen lopen te mopperen? Wij vin den het een hele goede reclame en wat ons betreft: Naar C-drie gaan wij dus nooit meer toe! Je staat toch maar je tijd te verdoen.'!! Het postkantoor of het VW-kantoor: dat werkt wat eerlijker.... Hoe oplettend ouders/verzorgers ook zijn, ongelukken zijn niet helemaal te vermijden. In de cursus 'Eerste hulp aan kinderen' leert men om zowel bij kleine ongelukken als in ernstige situa ties doeltreffend te reageren. Tijdens de cursus wordt o.a. ingegaan op: de organisatie van hulpverlening, bewustzijnsproblemen, ademhalings problemen zoals verslikking en adem stilstand, uitval van de bloedsomloop, verwondingen en vergiftigingen. Medi sche kennis is niet vereist om de cursus te kunnen volgen. De cursus bestaat uit twee bijeenkom sten van drie uur en start dinsdag 28 september in het wijkgebouw van Thuiszorg Eemland, aan de Nieuwe- weg, van 19.30 tot 22.30 uur. De kos ten zijn 108 gulden voor leden en 120 gulden voor niet-leden. Genoemde bedragen zijn inclusief consumptie en cursusmateriaal. Verschillende zorgver zekeraars geven korting op de cursus sen die Stichting Thuiszorg Eemland organiseert. Een informatie-/aanmeldingsset over deze cursus kan men aanvragen bij de Zorgcentrale onder tel. nr. (033) 4600046, tijdens kantooruren. Aan melding: tot dinsdag 21 september. De cursus gaat door als er voldoende deel nemers zijn. Vanwege de verhuizing van de speel- o-theek mogen abonnees in septem ber vier in plaats van twee stukken speelgoed lenen. Voorwaarde is dat ze worden opgehaald in de Schoof aan de Molenstraat en later worden teruggebracht naar het nieuwe onder komen aan de Smitsweg. Aan de Molenstraat is de speel-o- theek voor het laatst geopend op woensdag 22 september en op vrijdag jj 1 oktober is om 11.00 uur de feestelij ke opening in het internationaal vrou wencentrum aan de Smitsweg door Pieter Tromp, directeur van de Stich ting Balans. Ter gelegenheid van de nieuwe huisvesting is de speelgoeduit leen zaterdag 2 oktober extra geopend van 10.00 tot 12.00 uur. Op de Molenstraat kan men voor een abonnement of een strippenkaart nog terecht op woensdag 15 en 22 septem ber (19.30-21.30 uur), donderdag 16 september (15.30-17.00 uur) en dins dag 21 september (9.30-11.30 uur). Een abonnement kost 30 gulden per jaar, maar wie zich in september of ok tober aanmeldt, krijgt tien procent 'ver huizingskorting'. Een spannend, maar ook enigszins angstig avontuur beleefden twee jon getjes uit Soest vorige week dinsdag. Rond het middaguur stapten ze in de lift van een flat aan de Weegbreestraat, die ter hoogte van de eerste verdieping vastliep. Omdat de huismeester niet in de buurt was, moest de brandweer worden inge schakeld. Die verscheen vlot in het ge bouw en bevrijdde de jongens uit hun benarde situatie. Een monteur kwam even later om het defect in de installa tie te verhelpen. Op Plein Zuid is de auto van een 46- jarige Soester opengebroken. De dader nam in de nacht van woensdag op donderdag de radio en de boxen mee. Een personenauto die in juli in Veen- endaal was gestolen, is vorige week ge vonden in Soest. De vermiste wagen stond geparkeerd op de Varenstraat. Rabobank Soest-Baarn, telefoon (035) 609 63 50 Voor al uw dranken SLIJTERIJ-WIJNHANDEL ION VAN DER LINDEN Soesterberqsestraat 49, Tel. (035) 60124 90 HARTJE SOEST ZUID Geldig van 17 september t/m 2 oktober. Prijzen zijn afhaalprijzen. jMaandagavond kwamen ruim zestig afgevaardigden uit de moester parochies naar de Mariakerk om daar feestelijk het mieuwe parochieseizoen te openen. Een Vesperviering vorm- Me het begin van een ontspannen ontmoeting. De onderlinge Wand tussen de Petrus en Paulus-, de Maria-, de Familie- en e Joannesparochie is, net als het groene stekje dat vorig jaar v 1 oktober geplant werd, verder gegroeid. Dit bleek ook uit de vrolijke noot, in een cabaret, ten tonele ge bracht door drie leden van het Soester parochiebestuur, die over onvermoede talenten beschikken. Onder het genot van een hapje en drankje grepen velen de kans aan andere parochia nen te leren kennen en ideeën, overeenkomsten en verschillen met elkaar uit te wisselen. Het was een levendis besin van een nieuw seizoen voor katholiek Soest. Foto: Aldo Allessie Vriendelijke groeten van Theo en Tineke Miltenburg. Gerard en Marietje v.d. Brink, Piet en Elly Noordergraaf, Remeo en Juditli Mil tenburg en Thijs de Ruijter. P.S.: De rest kwam niet meer op de lijst voor. De mensen die een kaartje be machtigd hebben wensen wij, zonder jaloers te zijn, heel veel plezier bij Youp van 't Hek. Hoera! Soest houdt komende jaren ze ven toii over. Dat is terecht voorpagi nanieuws van uw blad. Helaas, de koude douche volgt na het omslaan van de voorpagina: Wonen in Soest wordt weer duurder, vrijwel alle belas tingen en tarieven gaan volgend jaar omhoog. Daar kan ik geen chocola van maken. U, redactie, kennelijk ook niet, want u geeft geen commentaar. Laten wij ais deemoedige burgers slechts constateren dat de overheid heeft ge nomen, de overheid neemt, de over heid zal nemen. De overheid zij gepre zen, of niet soms? J.B. Bardoux met collage 294 Postduivenvereniging de Zwaluw mag in het huidige clubgebouw aan de Koningsweg blijven zitten, ook als de omliggende grond straks een be- drijfsbestemming krijgt. Voor de Dam Vereniging Soest-Baarn (DVSB) zijn de kansen op een eigen clubgebouw op deze locatie tot nul geslonken. De dammers maken tot nu toe gebruik van het Duivezaaltje, maar willen in de nabijheid een eigen onderkomen reali seren. Daaraan zal de gemeente geen medewerking verlenen, want ze wil er juist een bedrijventerrein ontwikkelen. Dat is ook de reden waarom MHC Soest en de Knickerbockers moeten verhuizen van sportpark Koningsweg naar respectievelijk de Bosstraat-West en -Oost. De Gemshoorn ging hen al voor door uit te wijken naar de Hen- riëtte Blaekweg. De bouw van een clubgebouw voor DVSB is niet alleen in strijd met het huidige bestemmingsplan, maar ook met het plan De Grachten 2000 dat momenteel in voorbereiding is. De damclub zal daarom moeten uitkijken naar een andere locatie. Ondanks de op komst zijnde ontwikke lingen hoeft De Zwaluw niet te verkas sen. Voor de vereniging is nog geen andere plek gevonden en dus kan de gemeente de duivenmelkers niet ver plichten te verhuizen. Dat zou alleen kunnen indien elders een gelijkwaardi ge accommodatie kan worden aange boden. Op vrijdag 1 oktober viert peuter speelzaal 't Kwetternest aan het Ve- delaarpad haar twintigjarig bestaan, 't Kwetternest valt onder de Stichting Kindercentra Soest (SKS) die naast zeven peuterspeelzalen ook het be heer heeft over drie kinderdagverblij ven en twee centra voor buitenschool se opvang. Bestuur en medewerkers zijn er trots op deze mijlpaal te hebben bereikt, 't Kwetternest is voor peuters altijd een prettige plek geweest om te vertoeven. Dat het er ook prettig werken is, blijkt wel uit het feit dat één van de leidsters al 20 jaar op 't Kwetternest werkt en een andere leidster ook al 20 jaar ver bonden is aan 't Kwetternest. Op 1 oktober is 't Kwetternest voor de kleine kwetters omgetoverd tot een heuse circustent. De peuters, verdeeld over één ochtend- en één middaggroep, mogen dan als clown verkleed een to neelvoorstelling van de clown Oki bij wonen. De titel van de toneelvoorstel ling luidt: "Kan Oki toveren?". Ook krijgen alle kinderen een feestmaal aangeboden. Aan het eind van de dag geven leid sters en oudercommissie een receptie op 't Kwetternest. De receptie vindt plaats van 17.00 tot 20.00 uur. Voor de receptie zijn uitgenodigd alle oud leden van de oudercommissie, het eer ste kernbestuur uit 1979, het bestuur en de medewerkers van de SKS Soest en alle (oud)stagiaires van 't Kwetter nest. In Soest vindt zaterdag 2 oktober een unieke wandeltocht plaats. Die dag wordt er op initiatief van de World Health Organisation wereldwijd ge wandeld. Soest is de enige gemeente in Nederland, waar een speciale tocht wordt gehouden voor mensen die ziek of gehandicapt zijn of van wege hun leeftijd geen lange afstan den meer kunnen lopen. Aangepast Bewegen en Sporten heeft de organisatie op zich genomen, omdat het de doelgroep wil laten genieten van de buitenlucht. In het kader van de wereldwijde wandeldag (die in Austra lië begint en waaraan tot in Hawaï wordt deelgenomen) zijn op veel loca ties in ons Tand wandelingen georgani seerd over langere afstanden, maar het is niet voor iedereen een haalbare kaart om daaraan mee te doen. Om de drempel zo laag mogelijk te houden, is deelname gratis. Dat is mo gelijk gemaakt door sponsors. Ook medische begeleiders lopen mee voor eventuele hulp onderweg. De organi satie kan nog wel vrijwilligers gebrui ken. Belangstellenden kunnen zich melden bij Aangepast Bewegen Sporten, Beukenlaan 63, tel. 6029805. Om 10.00 uur begint een wandeltocht over 5 kilometer voor mensen die een wandeling van anderhalf tot twee uur aankunnen en over de wat moeilijker begaanbare bospaden (heuveltjes en zacht zand) kunnen lopen. Om 14.00 start een wandeling over 2 kilometer, die is uitgezet over verharde bos- en fietspaden. Deze is uitgestip peld voor mensen die moeilijk ter been zijn of gebruik maken van een rolstoel, rollator, krukken of buggy. Beide wandelingen kunnen in eigen tempo worden afgelegd. Onderweg kan desgewenst worden uitgerust op bankjes. De tochten lenen zich bij uit stek ook voor beginnende wandelaars en kinderen. Wie meer informatie wil over de speciale wandeltocht op 2 ok tober, kan bellen met Aangepast Bewe gen Sporten, tel. 6029805. Kaarten bij de deelnemende winkeliers Birkstraat 99 Soest (Middelman Wonen) Presentatie: Tom Blom De Samen Op Weg-gemeente Soest noord gaf zondag op bijzondere wijze het start sein voor het nieuwe seizoen. Kinderen en medewerkers van de nevendienst gaven in de Julianakerk een prachtige circusvoorstelling. Het geld dat daarbij werd opge haald, gaat in de spaarpot die is bestemd voor het Ethiopië-project. Tot ver in 2000 zullen speciale activiteiten in het kerkgebouw aan de Julianalaan plaatsvinden. Ze worden allemaal georganiseerd in het kader van het thema 'Over de grens'. Zoals bekend worden alle kerkdiensten van Soest noord de komende twee jaar gevierd in de Julianakerk. Sinds donderdag beschikt verpleeg huis Daelhoven overeen nieuwe afde- ng dagbehandeling. Die biedt plaats ban twaalf psychogeriatrische bezoe kers per dag, die thuis of in een ver zorgingstehuis wonen en overdag paar de instelling aan de Graanak ker komen om deel te nemen aan een gestructureerd programma. imiddels volgen 26 mensen, van wie [de helft uit Soest en de andere helft uit rn, het gestructureerde programma |dat is ontwikkeld om opname in een 'Verpleeghuis te voorkomen of in ieder Igeval uit te stellen. Het streven is de 1 bezoekers te stimuleren in hun moge lijkheden, zodat hun zelfvertrouwen groeit en ze zich beter voelen. Daar- naast biedt de dagbehandeling verlich ting aan de degene die met de bezoe- !ker van Daelhoven samenwoont of !hem thuis verzorgt. Bij de opening van Daelhoven, in 11997, waren er eigenlijk geen middelen voor dagbehandeling. Bij de bouw was 'daarom geen rekening gehouden met vierkante meters voor deze voorzie- jning. Door reserveringsvoorzieningen I te benutten, slaagde de directie er toch in -aan de corridor tussen Daelhoven ;ri Molenschot - een nieuw afdeling te Iten bouwen en die is nu in gebruik. Daarvoor werden andere ruimten ge bruikt, maar die waren te krap. De meeste bezoekers verblijven twee of drie dagen in Daelhoven, maar keren 's middags weer huiswaarts. Ze krijgen begeleiding van een leger aan deskun digen, onder wie een verpleeghuisarts, een bewegingsmedewerker, een ergo therapeut, een logopediste, een !mu- ziektherapeute en verzorgende mede werkers. Ook kan pastorale zorg wor den verkregen. Activering van psychische en sociale vaardigheden is één van de onderde len, die erop is gericht dat de zelfstan- Blijde gezichten tijdens de opening van de dagbehandeling van verpleeghuis Daelhoven. Foto: Aldo Allessie digheid en zelfredzaamheid wordt ver hoogd. Voor de sociale contacten zijn en gesprekken en activiteiten in groepsverband. Eén van de projecten is een muurschildering. Daarmee werd donderdagmiddag een begin gemaakt, direct na de officiële opening. De be zoekers gaan op de muur beeldbepa lende elementen uit Soest en Baarn af beelden. Donderdag hebben de directieleden van ziekenhuis Eemland en medisch centrum Molendael een nieuwe sa menwerkingsovereenkomst getekend. Beide directies zijn ervan overtuigd dat de ziekenhuizen het best samen de ziekenhuiszorg kunnen leveren aan de bevolking van de gehele regio. Om dit te bereiken, willen beide instel lingen de bestaande samenwerking in- LÜ Tl tensiveren., De eerste stap is een be stuurlijke fusie. Hierover wordt in het najaar in beide ziekenhuizen met de medewerkers gesproken. Vervolgens krijgt de samenwerking geleidelijk ver der inhoud. Het initiatief voor de nieu we samenwerkingsovereenkomst past in de toekomstvisies van de ziekenhui zen. Hierin staan regionale afstemming en spreiding van de ziekenhuiszorg centraal. Regio Beide ziekenhuizen werken reeds lan gere tijd samen. Enkele specialisten werken zowel in ziekenhuis Eemland als in medisch centrum Molendael. Ook overleggen de ziekenhuizen samen met ziektekostenverzekeraars over fi nanciering van de zorg in de regio. Een recent voorbeeld van samenwerking is het project waarbij ziekenhuis Eemland en medisch centrum Molendael 600 extra staaroperaties uitvoeren om de wachtlijsten oogheelkunde te bekorten. De samenwerkingsovereenkomst maakt de ziekenhuiscombinatie sterker. De beschikbaarheid van voldoende in tensieve en basisziekenhuiszorg voor de hele regio blijft hierdoor beter ge waarborgd. De nieuwe overeenkomst schept betere mogelijkheden om samen te werken met andere zorgverleners en zorginstellingen in de gehele regio. Gefaseerd In de samenwerkingsovereenkomst is duidelijk sprake van een gefaseerde uitvoering. Het streven is om op 1 ja nuari 2000 een stichting op te richten, die het gezamenlijk beleid ontwikkelt. Vervolgens wordt door medewerkers stap voor stap vormgegeven aan dit beleid om zó concreet voordeel te ha len uit de samenwerking. Het resultaat telt. Op termijn kan dit, langs de weg der geleidelijkheid, leiden tot een fusie. Beide ziekenhuizen blijven vooralsnog zelfstandig.

Soester Courant | 1999 | | pagina 9