6.- laars 8 Ixpo Minke van Tricht in Bundeling matste weekend expo Mint Faas Foodmaster en Wonnink verzachten 'Nieuweweg-leed' met acties J CULTUUR WËÏÏiMÏ 'WAARDEBON De Oude Kerk te Soest (II) "hemadag over 'Asielbeleid en mensenrechten' 'Pluk de dag' (8) Informatie-avond Molendael voor zwangere vrouwen Gezinszak friet aruóhCCK PAGIISIAh WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 15 fS b.g.g.6031310 iE-KAMER 1RTEMENT SOEST ireestraat 179 Intuïtieve mandala-tekeningen Schilderijen in de Oude Kerk Meditatief schilderen Voensdag 22 september in De Schoof Creatieve hobbyclub Lambertus v.d. Kooij De andere kant Bedrijven zijn via andere route bereikbaar WAARDEBON Wonnink Metal Night Bluesnight met Parchman Farm Bob van der Goen en Martin Ros 'Black Cat, White Cat' Westeneng Colenso Consort begint aan druk concertseizoen uur verhuur rEMAISONETTEin .complex (1987). Ge- and v. NS-station. Ind.: )er, toil. m. font., m.k., r m. balkon, spachtel- ïn stucwerk plaf., mod. istjes en halogeenverl. If. trap) overlp v.v. slp.kmr m. inbouw raam en zonwering, 2e wnd., gestucte wanden badknir m. v.w., aansl. beg. grond. V.v. veiligh. iOM: f349.000,- k.k. w. gar. v.v. elektr. loop i grenz. a. plantsoen m. ree, hal m. plav.vl. en ;orrelgrind, m.k., toil. m. kmr m. eiken parket, open eiken keuk. m. div. m. vaste kst, badknir m. therm. kraan, wastafel, p.kmr m. eiken vloer en /h 2 kmrs), schuifpui n. de geh. breedte v.d. wo- 2e verd.: kmr m. vaste j m. opstelt, combiktl en 'SOM f 549.000,- k.k. D sluw straatje, grenz. a. )D. SFEERVOLLE ruime fr. aangek zonn. ging- ing en opstelt, combiktl i vl., m.k., toil. m. door dichte woonkmr m. toog v.v. div. app., slp.kmr, wasmach., douche en ot. grondopp. 147 m2.2 diepte wordt gehuurd v.d. 'Jr- 'SOM: f 312.500,-k.k. rappartement (voorheen 3) berging in de onderbouw ige gelegen. Uitzicht over e met gemeenschappelijke com: voordeur, hal met toi- 3 met boiler. Badkamer met hine-aansluiting en wasta- i woonkamer (voorheen 2 kon met nieuwe thermopa- et glazen pui en loopdeur. bouwkeuken met wasma- g, afzuigkap, gaskookplaat mte. Royale slaapkamer Je servicekosten bedragen :lusief reservering (onder mot verwarming. /erleg. 5.000,- k.k. In "de Bundeling" aan de Schouten- ampweg zijn sinds enige tijd intuï tieve mandala-tekeningen te zien van flinke van Tricht uit Soest. Het tekenen heeft bij Minke een hele ontwikkeling doorgemaakt. Al sinds de Igere school is zij bezig met tekenen, haar pas sinds ze in Soest woont heeft ze tekenles. Voor haar zware ziekte, in 1997/1998, tekende ze uitsluitend in jvart-wit bomen na van plaatjes. Na laar ziekte is ze zich bewust geworden van haar intuïtieve kant en vanuit deze jfituïtie is ze binnen een cirkel gaan te kenen. pat is een veilig gevoel. Doordat ik Ize zekerheid ben gaan voelen ben ik peuren gaan gebruiken. Veel kleuren |lfs. Bij het intuïtief tekenen pak je blind" (op je gevoel) een kleurpot- god en gebruik je vervolgens deze deur. Het is dus van te voren niet te torspellen hoe de uiteindelijke teke- fing er qua kleur uit zal gaan zien. Al leze tekeningen zijn mijn gevoelens en ik wil ermee laten zien dat hoe ziek je jok bent, hoe erg je ook in de put zit, je er weer uit kunt komen. Voor mij was ^tar het lichtpuntje "tekenen" als ui- ng van gevoelens." Bok bij het intuïtief tekenen is een Bntwikkeling zichtbaar. Waren de eer ste tekeningen nog binnen de cirkel, Jbleidelijk wordt buiten de cirkel gete kend en op het laatst de cirkel helemaal losgelaten (de cirkelvorm blijft echter wel herkenbaar). "De ideeën voor te keningen blijven maar komen. Soms word ik midden in de nacht wakker met een drang om de volgende tekening te maken. Deze onrust laat me dan niet los voordat de tekening af is." De Bundeling is iedere weekdag geo pend. Er zijn ruim twintig tekeningen geëxposeerd. Ook bestaat hier de mo gelijkheid de map met het complete oeuvre te zien. Katerdag en zondag 25 en 26 sep- eniber zijn de laatste twee dagen, dat de expositie van onze plaatsgenote lint Faas (51) nog te zien is in de 3udeKerk. Zij laat zestien linnen olieverf-/acryl doeken zien met een hoog religieus ge- jhalte. Dat varieert van "Adam en Eva" tot aan het "Hooglied". Van 1 Co- rinthe 13 tot en met Lucas 22. De ta bleaus van de gewezen bakkersvrouw gaan ergens over en tonen karakter en {stijl. Daarnaast boeien de meeste voor stellingen door warme, sprekende tin tten. Enkele werken moeten met de nantel der liefde worden bedekt (alles hoopt zij, alles verdraagt zij). Topstuk van de tentoonstelling hangt in het koor en is getiteld "Pater Nos- Rer". De voorstelling is geïnspireerd door een muziekstuk van de Baarnse fcomponist/beeldenaar Stormvogel, die ■vorig jaar een fraai arrangement maakte ■van "Pater Noster" voor het door hem ■geschreven theaterstuk "Eemsaga". [Handleiding Aandacht trekkend zijn ook de doeken "Koor" en "Ninevé omgekeerd". De I tentoonstelling wordt beschreven in een aantrekkelijke handleiding, waarin I alle schilderijen in kleur zijn afgebeeld. Haar man Ab Faas (wiens visage her kenbaar is in "Een vader had twee zo nen") schreef de inleiding. Hij stelt daarin: "Na een inhaalslag met een enorme productiviteit ontstaat er een balans tussen willen, kunnen en emo tie. Een klein meisje schildert na veer tig jaar haar dromen van zich af en naar zich toe." Publiekelijk is de expositie een groot succes. Vele bezoekers hebben de afge lopen weekeinden in september de cultuurtempel bezocht. Zodoende is de Oude Kerk niet alleen een Samen-op- Op zaterdag- en/of zondagmorgen 3 oktober zal er een workshop meditatief schilderen gegeven worden. Daarna is er eventueel gelegenheid om zich in te schrijven voor een achtdelige cursus op de woensdagavond. Het schilderen dient als middel om wat van binnen leeft in kleur weer te geven, zodat het zichtbaard wordt. De cursus geeft de deelnemers de mogelijkheid meer in evenwicht en harmonie te ko men en leert hen gedachten en gevoe lens beter te plaatsen. Meditatief schilderen kan iedereen, omdat het niet om beeld en vorm gaat. Voor meer info: Kiki van Oosterhout, tel. 6024602. Het authentiek symbool van Soest, we hebben er maar één, gebouwd aan onze Engh zijn voet. Je kunt er ook omheen. Hoe zacht zijn er de zuchtjes, "Samen op weg" genoemd? Hoe graag gaan de geruchtjes, tot wat het is gedoemd? De Turk, de Griek, de christelijke Ier. Cyprus, dichtbij en ver van hier. Het landje-pik in Israël, we zeggen niks, maar weten wel. De Islamdruk in Dagestan, India contra Pakistan en almaar minder zicht. De Ambonees, de Kosovaar, wordt elke waarheid minder waar, wat hebben wij er aangericht? Ach, kwam de imam, de rabbijn, De dominee en de pastoor en als ze er nog zijn, de kapelaan, de Tibetaan, kortom, van alle soorten één, in onze Oude Kerk tezaam. De dikke deuren degelijk dicht. Wij zien van buiten trillend licht, het breken van een ruit. Dan breekt de Oude Kerk plots open en juichend komen ze naar buiten lopen: "We zijn er uit, we zijn er uit!". Ach, als dat nou eens kon, dan ging er plots echt heel wat om en was "Samen op weg" niet langer het ploegen met de eg. Jan M. ir s GARANTIE .11 I ÏE en, Tiel en Veenendaal Op woensdag 22 september is er in Soest een themadag met als onder werp "Asielbeleid en Mensenrech ten". De publieksavond begint om 20.00 uur in De Schoof, Molen straat 142. Na een inleidend stukje cabaret komen twee sprekers aan het woord: de heer P.L. Muller, oud-voorzitter van de Jji/erkgroep Vluchtelingen van de Raad van Kerken in Nederland, zal spreken pver "asielrecht als mensenrecht"; de leer J. van Tilborg, directeur van de ^Stichting INLIA (Interkerkelijk Net werk Locale Initiatieven Asielzoekers), óver "Zijn er wegen naar een rechtvaar dig asielbeleid?" Na een pauze is er een forum, dat zal bestaan uit Bert Krijger, fractievoorzit ter WD; Ans Mann, fractievoorzitter GL/PS en de beide sprekers. Dit forum zal zich in discussie met de zaal buigen over de vraag wat een gemeente als Soest kan doen om het asielbeleid hu maner en rechtvaardiger te maken. De avond wordt rond 22.00 uur afge sloten. De toegang is vrij. Iedere geïn teresseerde is hartelijk welkom. Organisatoren zijn Amnesty Internatio nal Soest; Commissie Kerk en Samen leving van de Raad van Kerken Soest; Vrouwen voor Vrede, afdeling Soest; Vluchtelingenwerk Soest; Vredesplat- form Soest. wegbolwerk voor hervormde en gere formeerde gelovigen, maar sinds 1978 ook regelmatig een cultureel platform voor verschillende, kunstzinnige mani festaties. Deze worden georganiseerd door een nieuwe stichting "Kerk Cultuur Oude Kerk Soest".Mogen de christenen in Soest-zuid spoedig de kogel door de kerk jagen door de on deraardse bouwplannen goed te keu ren en te laten uitvoeren. De schetsen die ik gezien heb, kunnen m.i. voor het gemeentebestuur geen belemmering zijn. De expositie van Mint Faas is beide dagen vrij toegankelijk van 14.00 tot 16.00 uur. J.V. Wie creatief is en ervan houdt om mooie dingen te maken is welkom op de creatieve hobbyclub van Thea Bor ger. Er zijn diverse mogelijkheden: wer ken met textielverfhout beschilderen met acrylverf, bloempotten bewerken met servetten, bekers/bordje beschil deren met porseleinverf, werken met glasverf, decovorm papierk lei, stempels en verjaardagskaarten maken en leuke dingen voor kerst, pasen, moederdag en vaderdag. De club wordt gehouden op woens dagmiddag (13.30-15.30 uur); blok I van 13 oktober tot 22 december (kos ten f 125,- incl, materiaal, drinken en iets lekkers); blok II van 2 februari tot 31 mei (f 187,50), of op zaterdagoch tend (10.00-12.00 uur): blok I en blok II. Maximaal aantal kinderen: 10. Opgeven bij Thea Borger, Soesterberg- sestraat 168, 3768 MD Soest, tel. 6026529. "Nog nooit heb ik iets in deze richting gedaan. Hoogstens vroeger een Sin terklaasrijmpje" Die notitie voegde de bekende Soester kunstschilder Lam bertus v.d. Kooij bij de gedichtjes die hij onder de titel "Pluk de dag" op schreef bij de gelijknamige selectie van zijn schilderijen. "Maar tijdens mijn laatste vakantie op Gran Canaria kwam opeens de inspiratie. Binnen twee weken vloeiden er zo'n 21 versjes uit mijn pen. Elk versje hoort bij een schil derij met de zelfde titel - of is het soms andersom? - om zo beter de be doeling van de maker te begrijpen." V.d. Kooij beschouwt zijn gedichtjes niet als pretentieuze poëzie, maar spreekt liever van overpeinzingen die de lezers aan het denken (kunnen) zetten. Nu kunnen we nog kiezen voor de een of voor de andere kant de keuze is niet moeilijk dat geldt voor het gehele land Wij moeten er voor zorgen we kregen het voor niets we lijken wel groot grondbezitters waar vind je nog zoiets Wij merken er hier niets van koolmonoxyde, zure regen ons kan niets gebeuren maar de natuur kan daar niet tegen A Is de bomen zijn gestorven geef een ander maar de schuld nog geen bloem voor een rouwkrans eigen schuld, dikke bult. Op dinsdag 5 oktober organiseert het verloskundige team van de kraamaf- deling van medisch centrum Molen dael een voorlichtingsavond voor zwangere vrouwen en hun partners. Deze avond wordt georganiseerd voor alle zwangere vrouwenzowel voor degenen die al weten dat zij in het ziekenhuis gaan bevallen, als voor degenen die thuis gaan bevallen. Het doel van de bijeenkomst is infor matie te geven over bevallen in het me disch centrum Molendael. Op deze manier krijgen vrouwen en hun part ners een beter inzicht in wat hun te wachten kan staan in het ziekenhuis, de verloskamer en op de kraamafdeling. Vorig jaar is deze bijeenkomst voor het eerst georganiseerd. Het was een groot succes en er waren zo'n 80 belangstel lenden aanwezig. Tijdens de voorlich tingsbijeenkomst komen een gynaeco loog, een verloskundige en een ver pleegkundige aan het woord. De ver loskundige gaat in op de normale zwan gerschap en bevalling, waarbij ook aan dacht wordt besteed aan het kraam bed. Daarna vertelt een verpleegkundi ge aan de hand van dia's over de prak tische aspecten van een (poli)klinische bevalling. Daarbij komen de inschrij ving, de opname/aankomst, de verlos kamer, de kraamafdeling, de kinderaf deling en het ontslag aan de orde. Bevallingen onder begeleiding Na de pauze houdt de heer dr. G.J.J.M. Muijsers, gynaecoloog van het zieken huis, een verhaal over de bevallingen onder begeleiding van de gynaecoloog. Hij gaat in op de redenen voor controle en begeleiding door de gynaecoloog. Ook gaat hij dieper in op de verschil lende kunstverlossingen die er zijn, zo als tang-, vacuümverlossing en keizer snede. Aan het einde van de bijeenkomst is er gelegenheid vragen te stellen aan de sprekers. Daarnaast is er de mogelijk heid van een rondleiding op de kraam afdeling, waarbij ook een kijkje wordt genomen, indien mogelijk, in de verlos kamers. Tot slot wordt een informatie map uitgereikt. Informatie De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de parterrezaal van het ziekenhuis en duurt ongeveer twee uur. Voor aan melden en voor meer informatie kunt u contact opnemen met de kraamafde ling van medisch centrum Molendael, tel. (035)5482511. Aan de bijeenkomst zijn geen kosten verbonden. Foodmaster Nieuweweg 70 3765 GG Soest (ruim 4 pers.) van 8,50 voor Geldig van 22 sept. tot 29 sept. Tegen inlevering van deze waardebon ontvangt u 10% korting op ALLE BINNEN- EN BUITENZONWERING TIJDENS HET ONGEMAK. Voor het betere zonweringswerk Technisch Bureau Wonnink en co. b.v. 3765 GE Soest Tel.(035) 609 06 90 Nieuweweg 66 Fax (035) 609 06 96 3828 AC Hoogland Tel.(033) 480 22 44 Hamseweg 89a Fax (033) 480 25 20 Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Vrijdag 24 september Nu in alle steden weer het culturele sei zoen is begonnen, kan Shock-inn na tuurlijk niet achterblijven en start dit seizoen met een heftig 3-pack, bestaan de uit Whispering gallery, In Ruïnes en Corpscandle. Dus wees gewaar schuwd, ook dit seizoen zal Shock-inn de Soesters weer elke maand muzikaal verrassen. Deze vrijdag komt Corpscandle als eer ste band in het nieuwe seizoen het po dium betreden. Deze Woerdense for matie speelt overwegend Slayerachtige trash. Het kwartet van ouwe rotten In Ruins (o.a. Ex-Concolation, ex-Gutwrench, en ex-Last-Embrace) komt als mid denvelder met heavy/blackmetal, die is beïnvloed door symfonische en klas sieke grootheden. En wie kent Whispering Gallery niet. Deze Amersfoortse formatie heeft in maart '98 voor een onvergetelijk optre den in Artishock gezorgd en hoopt dit deze keer te overtreffen. Met hun mini- cd "Poems of a forgotten Dream" be wees Whispering Gallery een goede mix van doom, death en klassiek te maken. Deze mix hebben zij nog verder uitgewerkt op hun cd "Like a dream of never ending beauty (love never dies)", die in november verschijnt op het label Killer Whale Records. Aanvang 21.00 uur. Entree f 12,50. Zaterdag 25 september De laatste twaalf maanden heeft "Par chman Farm" haar reputatie in de blueswereld behoorlijk zien groeien. Naast verschillende optredens op de Ierse televisie heeft de band dankzij haar laatste single "Nothing but the Blues" uitstekende recensies op haar naam staan, zowel in eigen land als in het buitenland, met name in het Bel gische en Nederlandse bluesmagazine "Back to the roots". Dit laatste resul teerde in een 12-daagse tour met 9 optredens door heel Nederland, waar onder "take a walk" in Sittard en het Utrechtse Blues estival begin april dit jaar. Parchman Farm moet gezien worden als Ierlands beste bluesband en wordt ook door vele promoters en fans als een van dé bands met de "hottest live acts" van dit moment beschouwd. Hun stijl, een mengeling van Chicago/ Texas blues in combinatie met sterke instrumenten, wordt met een intensi teit gespeeld waaruit hun liefde voor deze muziek blijkt. Inzet en hard wer ken heeft geresulteerd in een volle agenda op de belangrijkste bluesfesti vals in Ierland, met name het Dublin Guinness Blues Festival (inmiddels een van de belangrijkste bluesfestivals in Europa), het Monaghan Jazz en Blues Festival en het bekende Guin ness Cork Jazz Festival. November 1998 heeft de band ook een zeer suc cesvolle tour door Finland gemaakt. De afgelopen jaren heeft de band het genoegen gehad te kunnen spelen met en de geestdriftige steun te hebben ge had van onder meer Jimmy Rogers, U.P. Wilson, John Hammond, Phil Guy, trouwen met de dochter van Dadan. Zoon en dochter zijn beïnvloed door moderne denkbeelden en willen zelf beslissingen kunnen nemen en zich loswerken uit het traditionele keurslijf van het uithuwelijken. Het aanstaande bruidspaar trouwt uiteindelijk maar dan wel met zeer veel tegenzin. De span ningen blijven oplopen en na de brui loft escaleert de situatie. Het bruilofts feest verandert in een zeer heftige en emotionele familieruzie. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+ 7,-. Reserveren van maandag t/m vrijdag tussen 9.00-13.00 uur via 035- 6019577. Donderdag 30 september Bob van der Goen zou al eerder, in het vooijaar, hebben opgetreden in Soest, maar dat ging door omstandigheden niet door. Nu gebeurt het dan toch, en wel op donderdagavond 30 september in Artishock om 20.00 uur in samen werking met de SLAS (Stichting Lite raire Activiteiten Soest). De bekende uitgever en schrijver Martin Ros zal de Soester advocaat inleiden op deze lite raire bijeenkomst en Jan Visser zal hem interviewen over zijn publicaties. Bob van der Goen heeft tot nu toe vooral bekendheid verworven als advo caat. Hij is zelfs momenteel de bekend ste advocaat buiten het terrein van het strafrecht van Nederland en geniet ook internationaal vermaardheid. In de pers wordt hij omschreven als briljant advo caat voor (internationale) claims. Toen er weinig schot zat in de afhandeling van de claims van de Bijlmervliegramp schakelden Amsterdamse advocaten Van der Goen in, die naar Amerika vloog om een proces tegen Boeing aan te spannen. Mede door zijn "vasthou dendheid als van een terriër", zoals de media hem omschreven kwam de par lementaire enquête tot stand. Ook in het Israëlische parlement is zijn actie niet onbesproken gebleven en sinds dien heeft de voltallige wereldpers zich op hem gestort en is het op zijn kantoor een komen en gaan van filmploegen en journalisten. Nu weer vanwege de door hem aangespannen zaak vanwe ge de legionellabesmetting op de Noord Hollandse Flora, waarvoor bin nenkort een getuigenverhoor voor de rechtbank plaatsvindt. Dat Bob van der Goen daarnaast ook nog schrijver is, is ook bekend sinds zijn laatste boek "Doodseskaders in Neder land? Advocaat na Van Traa", in kor te tijd een derde druk beleefde. Martin Ros noemde dit een Multatuliaans schotschrift. Van der Goen werd geboren in Am sterdam als zoon van een joodse standwerker. Zijn eerste verhaal ver scheen al in druk tijdens zijn gymna siumtijd, als student was hij betrokken bij de Maagdenhuisbezetting en publi ceerde in onder meer "Hollands Maandblad" en "Maatstaf'. Eerder schreef hij de roman "Dagboek van een notaris" en hij is bezig aan de ver halenbundel "Reis nooit over Friulia". In 1994 publiceerde hij het geruchtma kende boek "Nooit meer Mondriaan", waarin hij afrekende met "moderne" kunstpausen. Tijdens de literaire bij eenkomst in Artishock leest Bob van der Goen voor uit eigen werk. Toegang f 7,50. Artishockleden: f 5,-. Reserveren is aan te bevelen. Tel. 035- 6019577. Little Charlie the Nightcats en Rob ben Ford. De bandleden zijn: Kevin Morrow - vocals; Pete Mc Gowan - gitaar; Tony Poland - harmonica; Vincent O'Connor - organist; Phillip Ryan - bas; Kieran Phillips - drum. Aanvang 22.00 uur. Deur open 21.30. Deur dicht 23.30 uur (of eerder als het vol is). Entree f 15,-. Voorverkoop za terdag 25 september van 14.00-15.00 uur. Maandag 27 september Emir Kusturica maakte sinds 1981 zes speelfilm en won Leeuwen, Palmen en een speciale jury-prijs in Berlijn. Deze Bosnische regisseur won een van de Gouden Palmen met zijn film Under ground. De woede van Franse intellec tuelen en die van zijn eigen regering moest hij bij dit laatste succes op de koop toe nemen. Kusturica besloot daarop het filmen definitief de rug toe te keren, dat wil zeggen: op het regis seren van een documentaire van het zi geunerorkestje uit Underground na. Het bloed kroop waar het niet gaan kan, want die documentaire groeide uit tot de speelfilm "Black Cat, White Cat". De regisseur liet uit Macedonië een groep zigeuners overkomen, die aan de oevers van de Donau in de buurt van Belgrado de hoofdfiguren vormen in deze klucht. Er zijn twee zigeunerfami lies waar het verhaal om draait. De drie generaties binnen de families hebben allen verschillende denkbeelden. Twee schurken - een vader en zijn zoon - drijven handel met voorbij trekkende schepen op de Donau. Op een dag be trekt de vader de nog gewetenlozere Dadan bij zijn activiteiten. Helaas krijgt deze oplichter de vader in zijn macht door diens vele schulden. Een schik king wordt getroffen en de zoon moet UURWERKMAKERIJ trww V0Cr reParaties me< ySgsm ambachtelijke precisie. Bijft bereikbaar! Via de Koperwiek (door de carport) Den Blieklaan 48 - Soest - 601 17 66 Dat het Colenso Consort ook buiten Soest bekendheid krijgt, blijkt wel uit het feit dat in het komend seizoen ze ven concerten zullen worden gegeven. Het gezelschap zal optreden in onder meer Amersfoort, Kortenhoef, Die- men, Schoorl en Bodegraven. Op 16 januari is Colenso Consort ook in Soest te zien en te horen. Dit con cert zal plaatsvinden in de Oude Kerk en er wordt aan meegewerkt door de Amerikaanse sopraan Carla Chrisfield die een aria van J.S. Bach en twee aria's van G.F. Handel zal vertolken. Chrisfield is van de partij wanneer het ensemble in Diemen een uitvoering geeft. Ook de Nederlandse gitariste Ragne van Wessel gaat met Colenso Concert op pad. Zij schuift aan in Amersfoort voor een gitaarconcert van Vivaldi. Drie programma's studeert Colenso Consort momenteel in onder leiding van de vaste dirigent Gregory Hubert. Dit seizoen wordt vooral a'andacht be steed aan de Engelse componist Willi- am Boyce en de Duitser Johann David Heinicken, een tijdgenoot van Bach en Telemann, die nu veel in de belangstel ling staat.

Soester Courant | 1999 | | pagina 15