I»É W£t$i ;che A Parkeerproblemen Chr. Huijgenslaan INGS- ING reluidszone in discussie Eindelijk legaal wonen in eigen huis Postweg tot 50% Doorn b.v. Veteranen op de bakermat Postiljonschool viert feest Burgstede zit te wachten op reacties bevolking Meningen van Lezers Domme brief? PAGINA 16 Hl Stekelenburg: appartementen óp nieuwe school Verzoek tot wijziging van gemeente 'MET 02/10 Expositie van herinrichting Rademakerstraat Opnieuw auto rechtdoor op verkeersplein Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening jj BEZORGERS/-STERS 035 - 602 18 41 Weerzien, herdenken en bijpraten P.L. Galjart HUISARTS JOP herplaatst nabij ijsbaan 'De Drie Eiken' Seizoenmarkt Tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs Waarom is de ijsbaan dicht? Ere wie ere toekomt Agenda evatten onder meer: metallic lak stootlijsten, velours en versnellingspook lichtmetalen velgen airconditioning In de Chr. Huijgenslaan en ter hoog te van de Carolusschool ontstaan bij het begin en einde van de schooltijd jfiiles en vertragingen. Het doorgaand ;verkeer in deze smalle straat niet 'eenrichtingsverkeer wordt dan ge- blokkeerd en dat geeft weer de nodi ge problemen. De raadscommissie Ruimtelijke Ordening van de ge- Keente Soest sprak hierover. Tijdens de maandelijkse vergadering van de commissie Ruimtelijke Orde ning liet de PvdA bij monde van raads lid Wil Stekelenburg weten te voorzien dat er in de Chr. Huijgenslaan parkeer problemen kunnen ontstaan als hier 'fieen goede parkeervoorzieningen wor den aangebracht. Zij zag die mogelijk heden bij de plannen tot nieuwbouw yan de Carolusschool, de acht nog te Duwen woningen en het kinderdag- erblijf. Het bestuur van de Carolus- èhool heeft bij de gemeente een ver- Dek ingediend om de huidige school te lopen en nieuwbouw te plegen. Om mt te kunnen financieren wil men een pdeelte van de grond verkopen. Op et zogenaamde voetbalveldje aan de lademakerstraat worden zes wonin gen gebouwd in de duurdere categorie. bet parkeren voor die huizen wordt Opgelost aan de kant van de Radema- lerstraat en op eigen terrein. Aan de Ehr. Huijgenslaan worden de nieuwe lasisschool, een kinderdagverblijf en fecht woningen gebouwd, pet Soesterbergs raadslid Wil Steke- fenburg kent de huidige parkeersituatie jen had gehoopt dat door deze nieuw bouw een definitief einde en een goe de oplossing voor dit parkeerprobleem gevonden zouden worden. Immers veel ouders brengen en halen hun kin deren vier maal per dag met de auto en ook ouders die naar het toekomstig kinderdagverblijf komen zullen dit veel al met de auto doen. Nog meer dan nu het geval is zullen de bewoners hinder gaan ondervinden van geparkeerde au to's op de rijweg, met als gevolg dat het doorgaande verkeer geblokkeerd wordt. Stedebouwkundige Van Dongen van de gemeente Soest meldde dat het niet gebruikelijk is dat er bij een school par keerplaatsen aangelegd worden. Steke lenburg vindt dat er in dit geval, een straat met eenrichtingsverkeer, wel wat geregeld moet worden. Voor de acht nieuwbouwwoningen bij de school ko men uiteraard wel nieuwe parkeer plaatsen. In dit verband stelde Steke- 3e gemeente Soest heeft Defensie [verzocht de vastgestelde contouren an de geluidszone rondom de vlieg basis Soesterberg te herzien. Nu de basis niet meer intensief wordt ge bruikt door jachtvliegtuigen, is het geluid ook minder geworden. Bij aan passing zou woningbouw mogelijk w orden op terreinen, waar dat nu niet kan. 3p 1 april en 26 mei van dit jaar heeft Ide gemeente Soest zich schriftelijk tot jde Staatssecretaris van Defensie, I.A.L. van Hoof gericht, met het ver- boek de zo gewraakte geluidscontouren [vooral ten zuiden van de vliegbasis Soesterberg te herzien. Daarbij stelt de [gemeente dat die door middel van het besluit van 22 maart 1993 in de Lucht vaartwet zijn vastgesteld, maar dat toen werd uitgegaan van het gebruik van J jachtvliegtuigen. Om geluidshinder te voorkomen werd toen een geluidszone Vastgesteld. Jaarlijks vindt echter een toetsing van leze geluidszone vast op basis van het Jaadwerkelijk gebruik van de vliegbasis en worden de zogenaamde jaarcontou ren gepresenteerd. Nadien is dat ge bruik echter gewijzigd. De basis werd de thuisbasis van drie soorten helikop ters. Wel wordt het als reservebasis voor jachtvliegtuigen gebruikt en be houdt ze haar functie als COB, bond genootschappelijk medegebruik en in cidenteel voor de civiele luchtvaart. Het gebruik van al deze toestellen ligt bin nen de huidige vastgestelde geluidszo ne. De afgelopen jaren is gebleken dat die vastgestelde geluidszone kleiner is geworden. Dat was voor de gemeente Soest vol doende aanleiding om herziening van die geluidszone aan te vragen. Ook de Commissie voor Overleg en Voorlich ting inzake Milieuhygiëne voor de vlieg basis Soesterberg, ook wel commissie 28 genoemd, heeft dit verzoek onder steund. Deze commissie, bestaande uit leden van defensie, gemeenten en par ticulieren, komt regelmatig bijeen om zaken op grond van de Luchtvaartwet met elkaar te bespreken, waaronder ook geluid en geluidshinder van de vliegbasis Soesterberg valt. Met uitzon dering van leden van defensie en een vertegenwoordiger vanuit Soesterberg, was de commissie van mening dat de aan het luchtverkeer toebedeelde ge luidruimte niet meer geheel wordt ge bruikt en een verkleining van de zone in de rede ligt. Ook van de zijde van de provincie Utrecht werd adhesie uitge sproken voor de milieuhygiënische ar gumentatie in de brief van de gemeen te Soest, maar wordt een voorbehoud gemaakt ten aanzien van onderbou wing, voorzover het gaat om de ruim telijke ontwikkeling. Het woord is nu aan de Staatssecretaris van Defensie om op deze argumenten te reageren. Het zal mogelijk nog een hele tijd du ren voordat op grote schaal woning bouw gepleegd kan worden op terrei nen waar nu vanwege de geluidszone een verbod tot bouwen is opgelegd. WINKEL OM EEN NOG 'EN, HOUDEN WIJ EEN PALEN BEN STELLEN 3PLANKEN (KEN OP OP RWAREN OP OP ELS, PICKNICKBANKEN "EN ENZ. ENZ. >2 EA Soest 167 ët jarenlange meningsverschil over de legale bewoning van Postweg 41 tussen de gemeente en de eigenaar van het perceel, is in het voordeel van dë eigenaar beslecht. Met duidelijke Argumenten kon hij de gemeente van zijn gelijk overtuigen, waarvoor men aan de Postweg 41 eindelijk rustig kan slapen. Ió de historische bakkerij van de toen malige bakker Piet Majoor, is al heel wat gebeurd. In 1932 werd het pand gebouwd en geopend als 'luxe brood- en banketbakkerij' met direct ten zui den daarvan de 'electrische rund, kalfs- en varkensslagerij' van R.J. van Lierop. In 1940 kreeg de slagerij een voltreffer en werd de woning totaal vernield. Ook de bakkerij van Majoor werd zo zwaar geschadigd dat 'bakker Piet' naar de Rademakerstraat vertrok. Als herinne ring kent men nog de snackbar: 'De Jude Bakkerij' aan de Prof. Lorent- llaan. Sinds die tijd is de oude bakkerij aan de Postweg een ruïne gebleven, al werd hij wel wat opgeknapt. Door de jaren heen werd het meer en meer een ver waarloosde woning, ook omdat het ze ker wel tien jaar leegstond voordat de huidige eigenaar Bolweg het kocht. De woning is gerestaureerd tot een sieraad van de Postweg. Maar dat vond de gemeente Soest niet. Deze had het pand niet als woning in haar registers staan, maar als bedrijfs pand, ook omdat het binnen de ge luidszone van de vliegbasis lag en in een te hoge geluidsbelasting. Toen de gemeente ter ore kwam dat er toch in het pand werd gewoond, volgden di verse aanschrijvingen en waarschuwin gen. Intussen was het perceel gekocht door de huidige eigenaar die van me ning was dat het een normale woning was die wel in zeer slechte staat van onderhoud verkeerde, maar met enige moeite weer bewoonbaar kon zijn. In gesprekken met diverse ambtenaren van de gemeente heeft hij zijn stand punt verdedigd, maar hij had aanvan kelijk geen succes. Daarop volgde een gedegen bezwaarschrift, waarin de eige naar feiten kon aandragen die bewezen dat het in de afgelopen jaren wel dege lijk bewoond was geweest. De ge meente Soest kon dit billijken en daar op verklaarde het College het bezwaar gegrond. De huidige eigenaar mag er dus wonen. lenburg te bezien of het ook haalbaar zou zijn om óp het nieuwe schoolge bouw appartementen te bouwen voor bijvoorbeeld 30-plussers. 'Die komen heel moeilijk aan een woning in Soesterberg. Veelal werken zij; dus hin der van de school zullen ze niet hebben. Bovendien kun je op die manier, zon der dat het extra groen kost, binnen Soesterberg, nog wat extra woning bouw plegen', aldus Stekelenburg. Vol gens haar is daar zeker behoefte aan. Vooralsnog staat de PvdA ten aanzien van dit voorstel alleen; de overige par tijen zien het parkeerprobleem niet en op de suggestie van appartementen werd niet verder ingegaan. Wel heeft wethouder Bart Krol toegezegd dat er binnenkort een informatieavond komt voor de buurtbewoners. In Dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein is dagelijks een kleine ex positie te bezichtigen van hoe de herin richting van de Rademakerstraat eruit komt te zien. Onder meer zijn er teke ningen van de bestaande situatie, het eerste ontwerp en het definitieve plan. De tekeningen blijven in elke geval tot eind oktober hangen. Eind september blijven in elke geval tot eind oktober hangen. In de zomer 2000 moet het werk gereed zijn. Voor de vierde keer is op de nieuwe rotonde op de Amersfoortsestraat een auto rechtdoor gereden. Vorige week woensdagmorgen kwam een 25- jarige Rotterdammer met zijn wagen tot stilstand tegen een bord dat in de middenberm van de rotonde staat. Het ongeluk gebeurde om kwart over zeven 's morgens. De man, die het ver keersplein kennelijk niet had gezien, reed in de richting van Utrecht. De wa gen werd na de botsing meteen afge voerd naar de sloop. Het betrof een 'oud barrel' dat hij onlangs voor 750 gulden had aangeschaft. De auto was niet verzekerd en boven dien bleek de termijn waarbinnen de auto had moeten worden gekeurd, al lang verlopen. Daarvoor kreeg de eige naar een proces-verbaal van de politie. Meer berichten over Soesterberg op pagina 20 Zondag 26 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 zr. Marie-Anne; canto- res Zondag 10.30 zr. Marie-Anne; ge mengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn; H.A. De Drie Eiken, Dorpsplein 18 10.00 ds. R. Zandstra; H.A. STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Platzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappe lijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Ma rechaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035- 5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Goede bijverdiensten BEZORGERS/-STERS gevraagd voor het bezorgen van reclamedrukwerken. Min. leeftijd: 13 jaar Tevens voor dagblad "De Telegraaf' gevraagd. Bel voor info: De Koninklijke Luchtmacht hield 15 en 16 september de jaarlijkse ve- teranendagen op de vliegbasis Soesterberg. Het werden dagen van weerzien, herdenken, nieuw materi eel bekijken en genieten van shows. Vooral de demovluchten van de Mitchel en de Spitfire stalen de show. Was woensdag 15 september al redelijk geslaagd, donderdag 16 september, toen het zonnetje erbij kwam, was het succes compleet. In personenauto's en autobussen kwamen donderdag dui zenden oorlogsvrijwilligers luchtstrijd krachten Nederlands-Indië, Lucht vaarttroepen Nederlands-Indië/Me- teo/Luchtdoelartillerie ML, Militaire Luchtvaart Nieuw-Guinea en recente veteranen. Het ontvangst door de Drumfanfare van de Luchtmachtkapei gaf alles een feestelijk tintje en zo bleef het de hele dag. Aan een tafel de heren De Bruin uit Assen en Van Stapel uit Oirschot. Na hun onderlinge begroeting volgde ineens een stilte, waarna De Bruin luid ruchtig in zijn zakdoek snoot en een traantje wegpinkte. 'Weet je', reageerde Van Stapel, 'jarenlang waren we hier met ons drieën. Wij beiden en Jan Sterk uit Arnhem. Maar een maand ge leden is hij overleden. Ach, steeds als we hier komen, is het weer afscheid nemen. Maar laten we alsjeblieft niet zielig doen. Wij zijn ruim tachtig en dan mag je blij zijn dat onze lieve Heer ons nog zolang wil sparen. Henk, wij ne men straks een straffe borrel op Jan.' En zo verdwenen ze in een massa van bijna twee duizend mensen. De toespraak van de nieuwe basiscom mandant, kolonel C.J. Lorraine, werd aangehoord en met applaus begroet. Indrukwekkend waren de vlaggencere- monie, kranslegging en minuut stilte. Stram stonden de houding en men kon een speld horen vallen tijdens de herdenking. Maar toen de 'masterspeaker' aankondigde dat daarmee het officieel gedeelte was beëindigd, leek het wel op een school waarvan kinderen met vakantie gaan. Als een blok vlogen ze op de plaatsen af waar schuimend bier en diverse klei ne glaasjes met edel vocht werd geser veerd, met aansluitend de traditionele rijstmaaltijd. Ogen en oren kwam men tekort bij het bekijken van zoveel mooie en vooral voor hen nieuwe dingen die de Koninklijke Luchtmacht heeft ge kregen. Tegen drie uur werd het bulde rend geluid gehoord van de North American Mitchell B-25, direct gevolgd door het bekende geronk van de Spit fire. De harten van vele oudstrijders ging open toen die twee vlak voor hen over de baan scheerden. De Spit, met achter de knuppel niemand minder dan generaal bd Makko, dartelde door het luchtruim en liet zich van alle kan ten zien en vooral horen. Met onder dit geluid en vele beelden Vertrokken de oud-strijders daarop weer naar huis. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Vanmiddag is het van 15.00 tot 16.00 uur feest op de Postiljonschool. Na maanden van grote bouwactiviteiten is de school klaar voor een nieuwe start. De Wethouder de Haanschool gaf on geveer een jaar opvang aan een klas en dat ging volgens beide partijen uitste kend. Een goed bewijs dat de onder linge verhouding tussen plaatselijke scholen prima is. Ook de directe omge ving van de Postiljonschool heeft de extra drukte die met de verbouw ge paard ging heel positief opgevangen. De buurtbewoners zijn schriftelijk uit genodigd de school eens van binnen te bekijken. De overlast heeft uiteindelijk tot iets moois geleid, waarop leer krachten en leerlingen bijzonder trots zijn. Mef een huis-aan-huis folder heeft het bestuur van dorpshuis Burgstede haar activiteiten bekend gemaakt voor het nieuwe seizoen. Maar om ook meer duidelijkheid te krijgen in wat de Soesterberger van Burgstede verlangd, is een enquêteformulier bij de folder gevoegd. Eén van de bestuursleden van dorps huis Burgstede is J.C. Keiler, beter be kend als de vroegere tandarts aan het Dorpsplein. Hij is niet enthousiast als hem om reactie wordt gevraagd. Keiler: 'Laat iets van je horen! Soesterberg zou de gelegenheid die geboden wordt niet voorbij moeten laten gaan. Vooral van het jongere deel, voor het gemak tot 40 jaar, heeft Burgstede nauwelijks reacties ontvangen op duidelijk gestel de vragen. Burgstede wil juist de in breng van deze groep gebruiken om nog meer een centrum van activiteiten te worden in Soesterberg. Activiteiten die aansluiten bij wensen van de Soes- terbergers.' De praktijk is gesloten op donderdag 30 sept. en vrijdag 1 okt. De collega's nemen waar. lHüis-aan-huis zijn de folders verspreid met het activiteitenprogramma. Achter in is een enquête opgenomen die tot doel heeft te weten te komen, welke koers Burgstede moet aanhouden om een plaats in het midden van het vlieg dorp te hebben. Daarom: Burgstede roept iedereen, maar vooral jongeren, op alsnog van zich te laten horen. Daartoe is de inzendtermijn van de en quête verlengd tot 28 september. Heeft men geen formulier meer? Geen pro bleem, want er zijn nog formulieren ge noeg voorradig in Burgstede. En onder de inzenders van de enquête wordt een mobiele telefoon verloot!' De Soesterbergse jeugd krijgt deze week de eerder verwijderde JOP terug. Door de plaatsing van het kunstwerk op de hoek van de Kampweg en Ban- ningstraat vorig jaar de aanwezige JOP (Jongeren Ontmoetings Plaats) verwij derd. Voor Soesterbergse jeugd is nu een nieuwe locatie voor hun ontmoe tingsplek gevonden. De nieuwe locatie is de uiterste zuid-oosthoek van het grote kermisterrein naast de ijsbaan. Deze plek is gekozen na overleg van de Stichting Balans met buurtbewoners en de jeugd. De herbouw zal enkele dagen in beslag nemen. Het blauw-witte ge bouwtje zal worden voorzien van enke le bankjes, een fietsenrek en natuurlijk een papierbak. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Spelavond Donderdag 23 september is er om 19.30 uur een spelavond in de recrea tiezaal van De Drie Eiken. Men kan el- kaars krachten meten in onder andere Rummicub, Scrabble, Mens erger je niet, Triomio enz. Onder deze spelletjes valt niet het begrip kaarten. Bingo. Vrijdag 24 september is de recreatiezaal vanaf 19.00 uur opengesteld voor de maandelijkse bingo. De kaarten kosten ook nu zeven gulden, incl. een kopje koffie. En uiteraard zijn er weer leuke prijzen. Zangmiddag. Dinsdag 28 september is men vanaf 14.00 uur welkom voor een zangmid dag. De liedjes zijn samengesteld door dhr. Rink en worden begeleid op de piano door mw. Legerstee. Het bestaat uit bekende Nederlandse liedjes, dus echte 'mee zingers'. Ook hier staat de koffie/thee klaar. Komende zaterdag is iedereen van 10.00-15.00 uur welkom in het Offi cierscasino aan de Kampweg, waar de traditionele gemeentelijke seizoen- markt wordt gehouden. Verenigingen, instellingen en commissies uit de ge meente Soest stellen zich dan voor en men kan er alle informatie verkrijgen. Het complete programma staat elders in deze krant. Zaterdag 9 oktober zal in Soesterberg de traditionele kinderkleding- en speel goedbeurs plaatsvinden. Van 10.00 tot 12.00 uur opent dorpshuis Burgstede hiervoor haar deuren. Inbreng van kle ding en speelgoed is mogelijk op vrij dag 8 oktober van 18.00 tot 20.00 uur, eveneens in het dorpshuis. Van de in gebrachte artikelen wordt verwacht dat zij schoon zijn en in goede staat verke ren. De beurs biedt ruimte aan kleding vanaf maat 86 t/m maat 176. Wat be treft het tweedehands speelgoed is vooral het kwalitatief betere speelgoed een zeer geliefd artikel. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen bedrag 15 procent onkostenvergoeding gevraagd. Ophalen van niet verkochte artikelen en afrekenen met de verko pers, vindt zaterdagmiddag plaats van 14.30 tot 15.00 uur. Niet opgehaalde artikelen worden geschonken aan di verse projecten. Voor inlichtingen en/ of verkoopnummer staan de navolgen de telefoonnummers beschikbaar in Soesterberg: 352295, 351269 en 352961 (of) 030-6924552. Een reactie op de verwarde brief van de heer Van Geet (WD) in de Soes- ter Courant van vorige week. Hij schrijft dat het Soester college (WD, CDA en PvdA) geen plannen heeft om bos om te hakken in Soesterberg voor woningbouw tussen Apollo en de Amersfoortsestraat. Wat jammer nou dat hij de plannen van z'n eigen colle ge niet kent! Even de feiten op een rijtje. Kontakt der Kontinenten wil al jaren lang toe stemming voor woningbouw in het bos achter het gebouw. Dat is steeds gewei gerd. Een jaar geleden kwam het colle ge met het idee woningbouw achter KdK in de passen in een veel groter plan. Zij wil de Kamerlingh Onneslaan verlengen en het gebied tussen die nieuwe weg en Mercury volbouwen. Er werd zelfs een tekening van het plan gemaakt. Daarop is te zien dat een groot stuk bos tegen de vlakte moet. Hiervan ligt maar een klein deel achter Kontakt der Kontinenten! Eén van de argumenten was dat zo een betere aan sluiting ontstaat tussen Apollo en de rest van Soesterberg. Aan de buurtbe woners werd overigens niets gevraagd. Gemeentebelangen Groen Soest voel de/voelt als enige Soester partij niets voor deze aanslag op het bos en wordt hierin gelukkig gesteund door de pro vincie, omdat het gebied in de groene bufferzone tussen Amersfoort en Utrecht ligt. Maar het college zette door. Het verzocht Defensie om de ge- Op hel grijs gekleurde stuk tussen Oude Tempellaan, Wostok en Apollo wil het college woningbouw. luidszone rondom de basis te verklei nen om zo woningbouw mogelijk te maken. Defensie weigerde. Het college ging hierop in beroep. Kortom, B&W van Soest (WD, CDA en PvdA) doen flink hun best voor bouwen in het bos. En nu schrijft de heer Van Geet (WD) glashard dat het college geen bouwplannen heeft. Voor alle duidelijkheid hierbij de houtskool- schets! Bert van 't Holt (Soesterbergs raadslid voor Gemeente belangen Groen Soest) Is het u ook opgevallen dat de ijsbaan alweer weken dicht is? Niks skeeleren voor onze kinderen! Het gerucht gaat dat de ijsbaan dicht is omdat er geen milieuvergunning is. Kijk, dat je een vergunning nodig hebt voor die bewus te autootjes, daar kan ik inkomen. Maar ik heb nooit geweten dat skeele ren slecht voor het milieu is. Of zou er een addertje onder het gras zitten? Zijn er soms niet genoeg vrijwilligers en komt dit wel heel goed uit? Als er nu niet geskeelerd mag worden, hoe moet dat dan als het winter is? Als skeeleren niet mag, dan is schaatsen net zo slecht en 'vervuilend', ja toch? Straks mogen we weer abonnementen kopen en kunnen de kinderen nog steeds niet schaatsen. Als het niet gevroren heeft kun je er niets aan doen. Maar de ijs baan dicht houden omdat er geen mi lieuvergunning is, is toch wel erg schan dalig! mw. T. van Drie Graag wil ik reageren op het onlangs door u geplaatste artikel over 'ome' Jan van den Bremer. Hierin wordt vermeld, dat Jan in de oorlog jarenlang onderge doken zat. Dit is onjuist. Hij was bij het verzet en heeft zich in die jaren ver dienstelijk gemaakt voor de Soester bergse bevolking. Ter illustratie hiervan volgt hieronder een greep uit de le vensloop, die tijdens zijn receptie door mij werd voorgedragen. Het werd oorlog en dat duurde lang en Jan ging bij 't verzet. In die tijd heeft zijn engelbewaarder dubbel opgelet. De zieken op de fietsbrancard bracht 'ie naar Amersfoort. En dan terug die bult weer op, en Jan, hij zwoegde voort. Gewonde Duitsers van het front die brachten ze naar hier. Want aan de Oude Tempellaan daar was het Kran- kenrevier. Jan nam daar soms een kijk je, ja, zoiets deed 'ie wel vaker. Als ze hem snapten, nou dan deed 'ie zich voor als bewaker. Hij wist precies waar alles lag, verband en medicijnen. En met zijn makkers van 't verzet liet hij die daar verdwijnen. En dokter Splin ter, 't was bijna een mirakel. Had plot seling van alles zat. Zo af en toe kreeg 'ie een tip. Men zei: Jan, voor de donder, je moet 'm sme ren, je wordt gezocht, en dan dook 'ie weer onder. Een week of wat hielp 'ie z'n neef op diens boerderij. Wat melk of kaas of rogge sjouwde hij dan met zich mee. Van Hamersveld naar Soesterberg liep 'ie in een dag of twee. Hij bakte dan wat roggebrood en deelde dat dan rond. Tesamen met de 'slofjes' die hij bij de Duitsers 'vond'. (NB. 'slofjes' zijn briketten, brandstof). Zoals ik al zei, ere wie ere toekomt, het gaat hier om zaken die niet algemeen bekend zijn en waarvoor, zeker bij deze gelegenheid, best eens wat waardering mag worden uitgesproken. Paula van den Berg Woensdag 22 september 08-12 markt, Rademakerstraat Donderdag 23 september 20-24 avondvliegen Vrijdag 24 september 17.00 ski-marathon, Skicentrum 20.00 bingo, Drie Eiken Zaterdag 25 september ski-marathon, Skicentrum 10.30 Seizoenmarkt, Off.casino Maandag 27 september 20.00 darten, Burgstede 20-24 avondvliegen Dinsdag 28 september 14.00 muziekmiddag, Drie Eiken 20-24 avondvliegen Woensdag 29 september 08-12 markt, Rademakerstraat

Soester Courant | 1999 | | pagina 17